Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Šis tas apie š? bei t?
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / HOMO SAPIENS istorija / Šis tas apie š? bei t?
Pirmykščio žmogaus istorija, taip sako šiuolaikinis mokslas, tęsėsi 5 milijonus metų. Šis laikotarpis paliko gilų įspaudą šiuolaikinio žmogaus poelgiuose ir veiksmuose. Iš laukinio žmogaus laikų į mūsų civilizuotą visuomenę atėjo daugelis lyčių tarpusavio santykiavimo elementų.

1. DOVANOS.

Visame pasaulyje priimta, kad kai vyras meilinasi moteriai, jis dovanoja jai dovanas: suvenyrus, bižuteriją, saldumynus, rūbus ir kitokias smulkmenas. Šio elgesio šaknys driekiasi tolyn – į akmens amžiaus periodą. Pirmykščiai vyrai eidavo į genties moteriškąją dalį ir iš kart dėdavo prie laužo dovanas: mėsą, daržoves, žuvį, molinius dirbinius, išdirbtus gyvūnų kailius ir t.t. Taip vyrai mokėjo už seksualinius santykius moterims (skolon tais laikais niekas nieko nedarė, santykiai buvo duodi–gauni). "Dovanų moterims" ritualas šiuolaikinėje visuomenėje yra tapęs būtinu vyro asistavimo moteriai elementu. Šiuolaikiniai vyrai kiekvieną kartą, kai užeina į būstą, kur gyvena mylima mergina, atneša nebrangių dovanų: gėlių, bižuterijos, saldumynų... Jei moteris priima dovaną, tai ji tuo parodo, kad sutinka toliau tęsti santykius su dovanas atnešusiuoju. jei dovana atmetama, tai reiškia, kad ir santykiai su dovanas atnešusiuoju nepageidaujami.

Ypatingą vietą tarp dovanų moteriai užima gėlės. Dovanoti gėles moteriai yra labai senas vyrų paprotys. Visai pirmykštei bendruomenei, ypač moterims, žiemos mėnesiai buvo bado periodas. Gelbėdamiesi nuo bado, vyrai valgydavo moteris iš eilės, kurią sudarydavo genties vadai. Atėjus pavasariui (kovas, balandis, gegužė) tirpsta sniegas ir atsipalaiduoja nuo ledo upės, kuriose galima gaudyti žuvį, dygsta pirmieji augalai, kuriuos galima vartoti maistui. Moterims tai reiškė, kad vyrai toliau maitinsis augaliniu maistu ir tuo, ką susimedžios ir susigaus, ir moterys maistui nebebus vartojamos. Kaip ženklą, kad vyrai moterų daugiau maistui neužmušinės, jie atnešdavo moterims pirmųjų pavasarinių gėlių. Genties moterys priimdavo jas su džiaugsmu ir ašaromis akyse – jos šiais metais išliko gyvos!!! Nuo tų laikų moteris stipriai džiugina ši dovana – gėlės, kurias jai dovanoja bet kuris vyras. Mažai kas žino, kad tolimoje praeityje  dovanoti moteriai gėles reiškė dovanoti jai gyvenimą.
 

2. ILGI MOTERŲ PLAUKAI, KASOS.

Beveik niekas nesusimąsto kodėl šiuolaikinėje visuomenėje priimta, kad vyrai nešiotų trumpus, o moterys ilgus plaukus. Paaiškinimas labai paprastas. Pirmykštis žmogus labai dažnai santykius aiškindavosi muštynių pagalba (ir dabar tai neretai daro). Peštynėse galima gana patogiai sugriebti priešininką už plaukų ir "centrinį procesorių" nesunkiai sugadinti, jį sutrenkiant į akmenį ar žemę. Ilgi plaukai ant galvos akmens amžiaus vyrui buvo pavojingi, ir todėl akmens amžiaus vyrai stengėsi nešioti trumpą šukuoseną.

Moterys taip, kaip vyrai nesipešė. Paprotys moterims nešioti ilgus plaukus  kilo dėl kitos priežasties. Moterims ilgi plaukai buvo "vairas joms valdyti". Akmens amžiaus žmonių savo poreikių žodinė išraiška buvo visai neisivysčiusi, kalba bendravimui nebuvo naudojama. Tai šiandien auksaburniai vyrai gali savo jausmus moteriai išlieti ne tik eiliniais sakinukais, bet ir poezija. Senovės žmogus tokios galimybės neturėjo. Gestais, mimika, šūksniais, stumtelėjimais – štai taip savo norus reiškė pirmykštis vyras.  Po to, kai vyras atiduodavo užmokestį už seksualines paslaugas moterų kolektyvui ir parodydavo pirštu į jam patikusią moterį, jis negalėjo jai paaiškinti žodžiais kur reikia eiti, kur gultis, kokius drabužius nusirengti, kokioje pozoje gultis ir t.t. Aistringas vyriškis tiesiog imdavo moteriai už ilgų plaukų (arba ausies) ir taip valdydavo partnerės visus tolimesnius veiksmus. Be to , jauna moteris (ar mergaitė) dažnai priešindavosi tokiems vyro veiksmams, nes nenorėjo eiti su nemylimu vyru į "lovą". Tada vyrui nieko kito nelikdavo, kaip tik sugriebus už plaukų (ar ausies) tempti nepaklusniąją į guolį. Todėl ilgi plaukai pas moterį buvo labai reikalingi pirmykščiam vyrui – tam, kad priversti moterį paklusti. Pati didžiausia bausmė pirmykštei moteriai buvo plaukų "nukirpimas". Taip bausdavo isterikes, beprotes, peštukes ir nepaklusnias moteris.
IŠVADA. Ilgi moterų plaukai buvo panaudojami seksualiniam prievartavimui. Be to, praeityje moters šukuosena suteikdavo tam tikrą informaciją vyrams apie moters seksualinį nusiteikimą. Jei moteris savo ilgus plaukus supina į kasą, tai reiškė, kad šiuo metu serga mėnesinėmis, ir ji nepasiruošusi lytiniams santykiams. Jei merginos plaukai supinti į vieną kasą, tai reiškė, kad ši mergina jau moteris, jei supinta į dvi kasas – kad mergina neturėjusi lytinių santykių. Jei moteris paleidusi plaukus, tai reiškė, kad ji pasiruošusi seksualiniam suartėjimui. "Pasileidusiomis" ir dabar vadinamos "lengvabūdiško  elgesio" moterys, prostitutės... Jeigu moters plaukai surišti arti galvos į uodegą, tai reiškė, kad ši moteris yra nėščia, ir su ja reikia elgtis atsargiai.


3. KAROLIAI, KOLJE, GRANDINĖLĖS.

Didelės genties viduje (2–4 tūkstančiai žmonių) gražias moteris vyrai sau į "žmonas" rinkdavosi kiekvieną dieną, ir todėl kiekvieną dieną ją kas nors tempdavosi už plaukų ją į guolį. Nuo tokio elgesio moteriai greitai imdavo skaudėti galvos odą. Eilinis stiprus gerbėjas, sugriebės už plaukų, jai sukeldavo didelį skausmą. Tada gražios pirmykštės moterys imdavo dėtis ant galvos odinį apdangalą su raišteliais po smakru, o ant kaklo užsidėdavo gražią įvairiaspalvę virvutę. Nekantriems vyrams ši virvutė atstojo plaukus, kurių pagalba jie moterį valdė "lovoje". Iš prigimties linkusi į grožį moteris ėmė virvutę puošti kriauklelėmis, akmenukais ir kt. Apie 7 tūkstančius metų atgal virvutes ant moters kaklo pakeitė grandinėlėmis ir jos jau buvo skirtos ne valdymui, o grožiui. Pirmykštės moters virvutė ant kaklo virto šiuolaikiniais karoliais, kolje, grandinėlėmis ir neteko savo pirmykštės paskirties. Ji virto moters pasigražinimo atributu.

4. AUSKARAI.

Jų kilmė panaši kaip ir karolių. Kadangi pirmykštės moters ausis buvo maža ir slidi (prausėsi retai, todėl buvo riebaluota), todėl vyrai sugalvojo, kad reikia moterims į ausis verti medinius auskarus (na, maždaug, kaip arkliams naudoja žaboklius, žąslus). Pradžioje jie buvo mediniai, vėliai metaliniai. Moterys turėtų žinoti šio papuošalo pirmykštę paskirtį ir kilmę. Auskarai buvo skirti moters lengvesniam prievartavimui.
  
5. PABUČIAVIMAI Į LŪPAS.

Šiuolaikiniai įsimylėjėliai bučiuojasi. Iš kur kilo šis paprotys? Kuri tauta jį sugalvojo? Pirmykštis vyras sugalvojo – tam, kad galėtų svetimos genties pagautą moterį prievartauti, o ši negalėtų šauktis pagalbos. Vyras savo burna uždengdavo prievartaujamos moters burną, nes laisvų rankų reikėjo jos prievartavimui.

6. GLAMONĖS.

Labai dažnai jauna mergina ar moteris jautė baimę prieš lytinį aktą. Jei vyras netikėtai užpuldavo moterį (miške, stepėje), tai ji nesuprasdavo ko vyras nori iš jos – užmušti ir suėsti, ar ji jam reikalinga kaip seksualinis partneris. Pirmykštis žmogus negalėjo jos nuraminti žodžiais – kalbinio bendravimo nebuvo. Kad moteris nustotų priešintis ir suprastų, jog vyras nori tik lytinių santykių, jis imdavo ją glostyti. palapsniui moteris nusiramindavo, susijaudindavo ir taip vyras pasiekdavo savo tikslą. Taigi glamonių kilmė tokia pati – jos buvo skirtos lengvesniam moterų prievartavimui. Bet moteris su tuo apsiprato ir jai tai dabar neatskiriama intymių santykių dalis.

7. SIJONAI, SARAFANAI, SUKNELĖS.

Kodėl šie rūbai yra moteriški? Kodėl moterims jie patogūs, o vyrams – ne? Sijonus ir sukneles moterys ėmė sau siūti labai seniai – šiam apdarui jau 5 milijonai metų. Kiti moteriški drabužiai – liemenėlės, kelnaitės atsirado tik tuomet, kai išmoko žmogus austi audinius, tai yra prieš 2,5 tūkstančio metų. Iki to laiko moterys nešiojo tik sukneles ir sijonus. Žinoma, sijonas ar suknelė blogiau šildo kojas ir pilvą nei kelnės, tačiau moterys didesnę laiko dalį praleisdavo šilumoje – stovykloje prie laužų, olose. Be to sijonas ir suknelė turi kitų privalumų. Dėvint juos, lengviau ir greičiau sueinama su vyru. Sijonas  ir suknelė patogesni tuštinantis ir šlapinantis. Ir svarbiausia: kelnės visai netinkamas rūbas menstruacijų metu. Sijonas ir suknelė – tai ne mados reikalas, o moters anatominės sandaros išdava.

8. KABLUKAS.

Kodėl moterys nešioja aukštakulnius, o vyrai – ne? Daugelis mano, kad kabluko atsiradimas susijęs su grožiu ir moters seksualumu. Deja, jis atsirado grynai dėl praktinių sumetimų. Moteriai gyvenant bendruomenėje ir susirgus menstruacijomis susidarydavo daug nepatogumų. Įklotų ir kitų priemonių kaip dabar, tuo metu nebuvo. Serganti mėnesinėmis moteris turėdavo per dieną tupėti ant molinio indo, uždengdama jį sijonu, ir tik laikas nuo laiko pakildama tuštintis, pavalgyti. Tačiau ilgai tupėti yra labai nepatogu pėdai. Štai tuomet ir buvo sugalvotas paaukštinimas – kablukas. Jo pirminė paskirtis buvo palengvinti moters kančias. Tačiau laikui bėgant šis išradimas išsigimė ir dabar kančias moters ne mažina, bet didina, nes dabar kabluko funkcija visai ne ta, kurią jis turėjo atsiradimo pradžioje.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (58)
 
Aric McBay. Kas yra civilizacija?
2011.02.13 HomoSanitus / Aric McBay
Kai žmonės išgirsta, jog kažkas nori „civilizacijos pabaigos”, jie automatiškai sureaguoja neigiamai vien tik dėl jų teigiamų asociacijų su žodžiu „civilizacija”. Šis straipsnis yra bandymas išaiškinti, apibrėžti ir aprašyti, ką turiu galvoje vartodamas žodį „civilizacija”. Jei pažiūrėtume į žodyną, jis pateikia štai tokį dažniausiai vartojamą civilizacijos apibrėžimą:     Civilizacija    1: visuomenė, esanti pažangioje socialinės raidos būsenoje(pvz.: sudėtingos politinės, religinės ir teisinės struktūros); „žmonija pamažu vystėsi nuo barbariškumo iki civilizacijos“ 2: socialinis procesas, kuriuo visuomenės pasiekia civilizacijos lygį 3: tam tikra civilizacija tam tikru metu; „ankstyvoji Majų...
Išmirę, bet tebegyvenantys
2010.04.17 HomoSanitus / Age
Akys – sielos veidrodis.                  O kaip ta siela atrodo, jei akys kaip katės?     Didžiausia dalis informacijos iš aplinkos mūsų smegenims patenka per akis. Kuo jos detaliau mato, tuo informacijos smegenys gauna daugiau. Tai beveik tas pats, kaip su fotoaparatu – jei jo matrica turi mažai pikselių – vaizdas bus neryškus ir be smulkių detalių. Fotoaparatų matricą tobulina pramonė, akies gebėjimus – gyvenimo būdas ir sąlygos. Apsidairykite aplink ir pamatysite žmones vis dažniau užsikariančius ant savo nosių įrengimą,  atstatantį prarastą gebėjimą matyti detaliai pasaulį savomis akimis be jokių dirbtinių lęšių – civilizuoti žmonės renkasi variantą tobulinti akinius, bet ne savo akis. Nes taip...
 
Bernhard Brosius: 3000 metų gyvavusi Çayönü utopija (1)
2010.02.15 HomoSanitus /
Ankstyvosios Anatolijos civilizacijos atradimas  1958 m. britų archeologas Jamesas Mellaartas, tyrinėdamas pietinę Anatolijos dalį, aptiko kalvą, sudarytą iš įvairių kultūrinių sluoksnių. Vėliau išaiškėjo, kad tai yra geriausiai išsilaikiusi ir gausiausia radiniais neolito laikų gyvenvietė Artimuosiuose Rytuose. Kadangi kalva stūkso prie kalnų grandinės išsišakojimo, ji buvo pavadinta „Šakutės kalva“ (Çayönü).   1961 m. Mellaartas, kartu su kolega Ianu Hodderiu, pradėjo kasinėjimus, kurie tęsėsi iki 1965 m. Tyrimai buvo apibendrinti 1993 m. Kalva sudaryta iš 12 neolito laikų miesto lygių. Mieste gyventa nuo 7300 iki 6100 m. pr.m.e., o tai yra 1200 metų be pertrūkio (1). Mieste gyveno vidutiniškai 10000 gyventojų, jis niekada nebuvo sugriautas ar...
Mes esame ne lietuviai
2010.01.02 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Žodis "lietuviai" yra kilęs iš senesnio - "leičiai". Kas gi tokie buvo tie leičiai? Leičiai buvo kunigaikščio palydos žmonės - kariai ir tarnai. Mūsų tautiečiai buvo laisvi žmonės ir tarnauti kunigaikščiui nenorėjo. Todėl kunigaikštis turėjo vienintelę išeitį - nusisamdyti svetimšalius. Tie svetimšaliai ir buvo vadinami lietuviais. Taigi mes esame ne lietuviai. Mūsų tauta čia gyveno per amžius laimingai, visko turėjo, o kadangi nejautė nepritekliaus, tai ir kariauti ar grobti svetimų turtų nė neketino. Kariaudavo tik tie svetimšaliai lietuviai su kunigaikščiu priešakyje, nes jie neturėjo nei žemės, nei turtų, nei šeimų, nei laimės. Todėl jie ir kariavo. Norėjo iš kitų turtus užgrobti, moteris, žemes... O kam mums kariauti, jei mes ir taip...
 
Senoji lietuvių religija
2009.05.26 HomoSanitus / Marija Gimbutienė
Savotiškai aktuali senoji lietuvių religija lietuviškosios visuomenės tarpe. Vieniems ji yra tolumoj spinksįs žiburėlis, lyg lietuvybės simbolis. Kitiems ji — "pagonybė", visokių nesąmonių ir prietarų pilna, su kuria reikia kovoti. Praeitis tačiau tomis pačiomis formomis niekad nepasikartoja. Ji mums yra tarytum brangūs vaikystės prisiminimai, kraitis iš tėvų tėvų paveldėtas, gyvybės šaltinis, tekėjęs per praeities amžių amžius. Mes neišvengiamai esame savosios praeities, tad ir senosios religijos vaikaičiai, ir mums yra tik vienas kelias: ją tirti, daugiau apie ją žinoti, rasti joje kas buvo gera, gražu, išmintinga, įdomu. Iš istorijos ir iš dabarties įvykių žinome, koks griovimo darbas vyksta, kai tyčiojamasi iš praeities, kai griaunami pamatai ir jie nepakeičiami...
HS istorija trumpai drūtai
2008.06.30 HomoSanitus /
Ne taip jau lengvai  tam ikižmoginiam padarui rankiojosi tos žolės ir nusimušinėjo tie vaisiukai nuo medžių. Buvo tą maistelį sušlamšti pakankamai konkurentų. Bet likimas taip lėmė, kad padaras su stačiu nykščiu, skirtu ropinėti medžiais, pabandė pakiloti akmenukus ir pastebėjo, kad visai neblogai sekasi. Pavyksta netgi riešutą kartais suskaldyti. Bet riešutų ne visada būna,- juk sezoniškumas ir šiltuose kraštuose egzistuoja. Kai nebuvo riešutų, o baltymo trauka vis vertė akis ieškoti, o nosį uosti, padaras atrado didžiulius ....zauro kaulus, kuriuos aplesiojo tik ką maitvanagiai, o iš akiduobių išlesti smegenėles snapai trumpoki buvo. Pirštu pabandęs akiduobės gilumą ir aplaižęs pastarojo galą, pajuto cholesterolio poveikį savosioms smegenims, kurios...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Nėra neutralaus maisto - šiandien jis arba vaistas, arba nuodas, rytoj gal būt priešingai - buvęs vaistu taps nuodu arba atvirkščiai.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės