Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
B?ti dievu pa?iam sau
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Kokteilis / B?ti dievu pa?iam sau
Visais laikais, dar nuo tada, kai jie lakstė su vėzdais rankose ir iki dabartinių išvystyto kapitalizmo laikų, žmonės visokiais būdais stengėsi ir stengiasi dominuoti bendruomenėje, visur – vaikų smėlio dėžėje, mokykloje, lovoje, tarnyboje... Valdžios troškimas visada buvo ir kol kas lieka pagrindiniu „varikliu“, užgožiančiu net pinigų troškimą. Didžioji dauguma pasaulio tironų buityje buvo asketais – juos domino tik valdžia. Bet valdžia, užgrobta jėga, visada gali būti užgrobta dar stipresnės jėgos. Anksčiau , kol šito žmogus nesuprato, tai ir kovojo atvira jėga, tam, kad atsisėsti į sostą – ar mažai nunuodyta, nudobta karalių, kunigaikščių, vergija... Bet, supratęs, kad saugiau yra gudrumu priversti likusius būti nuolankiais, sukūrus atitinkamą valdymo sistemą, žmogus tai sėkmingai daro iki šiol ir darys tai ilgai, nes tie, kuriuos jis valdo, vis sėkmingiau tampa avimis ir perkeltine, ir tiesiogine prasme. O avys beveik visada yra nuolankios. Tik reikia avims sukurti įtikinamas legendas ir avys seks paskui valdovus savo noru, lydėdamos juos tokiais žvilgsniais:
avis.gif
Pirmykščių žmonių piešinys ant uolos ilgą laiką buvo krištolinio skaidrumo, neiškreiptos informacijos šaltiniu iki to laiko, kol kažkas, kam prireikė legendos bandos valdymui, nepripiešė elniui dar dešimtį kojų ir siaubingą galvą, o greta nupieštam žmogėnui su ietimi – ant galvos užmaukšlino juokingą šalmą. Ir tada paprastas piešinyje atvaizduotas žmogus tapo Didvyriu, nugalėjusiu Drakoną. O „dailininkas“, patobulinęs piešinį, pareiškė esąs to paties herojaus iš piešinio palikuonimi. Taip gimė didysis manipuliacijų menas, o gal jau ir ištisas mokslas.

Viskas, ką žmogus sutvėrė Žemėje – meno kūrinius, namus, šventoves, tvirtoves, automobilius, naftos bokštus, atominius reaktorius, kosminius laivus, kompiuterius –  turi tik vieną galutinį tikslą – informacijos kūrimą ir jos platinimą, tai yra gyvenimo tikslo sukūrimą avims. Žmonės gimsta, miršta, myli, nekenčia, kuria ir griauna civilizacijas tik su vienu tikslu – informuoti apie tai visuomenę.

Kas tai yra garbės troškimas ir šlovės vaikymasis, kuriuos bažnyčia vadina didžiausia nuodėme? Tai tik žmogaus troškimas, kad apie jį sužinotų kuo daugiau žmonių. Absoliučiai visa žmogaus veikla – tik informacinių pretekstų kūrimas. Kiekvienas plebėjus nori tapti pagrindiniu žinių gamintoju ir skleidėju. Tam, kad visi likusieji sužinotų apie jį ir sukliktų „OHO!!!!!!!“. Ir vienintelė terpė, galinti padėti jam – informacinė.

Kodėl pasaulis sužinojo apie Atėnus ir Spartą, Makedonietį ir piramides, Didžiąją kinų sieną ir Aleksandrijos biblioteką? Dėka informacijos, o tiksliau dėka gandų. Pirkliai, klajokliai, keliaujantys istorikai, kariai, vergai, valstiečiai – visi jie nešė į kitas šalis su savimi informaciją – pasakojimus apie Koliziejų ir Romos namų prabangą. Tos istorijos apaugdavo smulkmenomis ir pletkais, pagimdytais kiekvieno naujo pasakotojo fantazijos. Taip gimė gandas – pirmoji nesąmoninga informacijos forma.

Po to pasirodė nauji informacijos nešėjai – metraščiai ir knygos, tai yra tikrovės gabalai, sumaišyti su išgalvojimais ir melu, ir nagingai susiūti metraštininko plunksna pagal to meto madas, tradicijas ar šeimininko norus. Didžioji dalis aprašytų įvykių neturi nieko bendro su įvykiais, kurie vyko tuo metu realybėje – istoriją rašo nugalėtojai. Bet kaip bebūtų, visa tai ėmė vadintis istorija... Po to kažkuris protinguolis, pasitreniravęs su praeitimi, ėmė manipuliuoti dabartimi – pasirodė laikraščiai ir žurnalai. Prieš du šimtus metų avys draugiškai stebėjosi, perskaitę sostinės „Žiniose“:

„Iš Paryžiaus rašo. Nematyti pelės dydžio skėriai siaubia pietų Prancūziją. Derliui nuostolis milžiniškas. Liudininkai pasakoja apie didžiulių skėrių užpuolimus ant žmonių. Galimas šių skėrių pasirodymas ir ties mūsų valstybės siena.“

Ar verta kabėti apie tai, kad jau tarp skaitytojų atsirado mačiusiųjų skėrius? Bet tai buvo tik pradžia. Iš skėrių „kiaušinėlių“, skraidančių tik informaciniuose laukuose, išsirito: „pasaulinis masonų sąmokslas“, „pasaulinis žydų suokalbis“, „pasaulinė komunizmo šmėkla“ ir „imperializmo grėsmė“. Pasaulis užsipildė šmėklomis, kurios tapo realesnės už pačius žmones. Kadaise paprastas informacijos šaltinis „išaugo“ į manipuliatorių, o savo virsmo viršūnėje tapo realybės moderatoriumi ir administratoriumi. Ir visai nesvarbu – įvyko  tas įvykis realybėje ar ne. Šimtą kartų svarbiau ar tas  įvykis apsigyveno avių smegenyse.

Dirbtinai generuojami įvykiai – pašvinkusios mėsos gabaliukai, kurie numetami visuomenei tam, kad ši kas sekundę didintų turinį savo nuostabomis ir aikčiojimais, nuo perskaityto, pamatyto ar išgirsto. „ Požiūris“, „nuomonė“, „analitinis tyrimas“, „prognozė“, „diskusija“ - milijonai žmonių aptarinėja įvykį, o šimtai tūkstančių žurnalistų ir ekspertų daro išvadas. Tikrovėje visa tai – tik šnipštas – žmogiškos emocijos. Baimė, neapykanta, meilė, nuolankumas, pasišlykštėjimas lyg fekaliniai vandenys liejasi į atsakomuosius informacinius srautus. Informacija toliau maitina pati save.

Jūs skaitote rytinius laikraščius, pakeliui į darbą klausote radiją, ofise nardote po internetą, pietaujant vartote žurnalus blizgančiais viršeliais, o vakarais prikrentate prie televizoriaus. Viskas, ką jūs perskaitėte, išgirdote ar pamatėte, turi tik vieną tikslą – sukelti jumyse reakciją. Perduoti savo nuomonę maksimaliam skaičiui pažįstamų, aptarti su draugais, papasakoti savo močiutei, susiginčyti forume internete. Kitaip tariant - „perkramtyti“ informacinę „kramtuškę“ su kuo didesniu tokių pačių imbecilų (žmogus, sergantis  silpnaprotyste), kaip ir jūs pats, skaičiumi.

Ir visai nesvarbu, kokiu būdu  tas žmogus šią informaciją atrijęs pateiks – žurnalisto straipsnyje, TV ar radijo laidoje, ar eilinio mulkio vogravime namo laiptinėje kaimynui. Visa tai tik vėmalai, turinys. Juk visai nesvarbu kokius informacinius produktus ryti ir savyje pervirškinus atrajoti.

Kaip jau minėta, kiekvienas žmogus yra garbėtroška. Kiekvienas nori būti žinomas ir žymus, daugelis svajoja apie dangiškas karjeras, bilietas į kurias jiems užsakytas. Bet šiandien, kai internetas savo šviesolaidiniais čiuptuvais apraizgė visą planetą, kiekvienam atsirado šansas tapti „įžymybe“. Dabar kiekvienas puskvailis gali susikurti sau „blog'ą“, patalpinti jame savo inkštiruoto veidelio nuotrauką ir surinkti auditoriją iš tūkstančio tokių pačių mulkių – jis lengvai gali jiems tapti guru ir kelrode „žvaigžde“. Bet kuri paauglė gali pasivaipyti prieš „webkamerą“ ir po to patalpinti tinklapyje pažintys.lt. Šiandien kiekvienas gali turėti savo tribūną be didelio vargo.
 
Kiekvieną gyvenimo sekundę žmogus yra veikiamas Didžiojo Informacinio Lauko spinduliavimo. O tai daug stipriau už radiaciją, todėl, kad zonų, neužkrėstų informacija, liko labai mažai. Garsusis „šeštasis matavimas“ - tai viso labo tik informacinis laukas. Ir jame galime tikėtis visko. Žmogui visada reikėjo kažko „aukštesnio“, kas jį valdytų, jam atleistų ir jį baustų. Reikėjo kažko aukštesnio, kas būtų švaresnis už jo smulkius kėslus, kažko, į ką galima būtų tikėti. Taip atsirado Dievas. Ilgą laiką informaciniu centru tarnavo bažnyčia. Žmonės rinkdavosi ne tik su Dievu pabendrauti, bet ir tarpusavyje pasišnekėti – sužinoti naujienas, pletkus, sužinoti apie kaime pasirodžiusį šešiagalvį šunį ar Samarkande augančią stebuklingą obelį.

Bet kuo labiau vystėsi techninis progresas, tuo tingesnis darėsi homo sapiens. Pasirodžius kanalizacijai atkrito būtinybė eiti šlapintis į lauką. Atsiradus dujoms ir elektrai išnyko butinybė kasdien kurti ugnį. Žmogus gi be galo tingus – jis gi ne šiap sau ėmė svarstyti: kam eiti į bažnyčią, jei galima įsijungti TV, radiją ar pavartyti laikraštį?! Ką gi naujo galima ištraukti iš šimtmečiais kartojamo Evangelijos teksto? Kokius naujus kelius gali nurodyti kunigas, išskyrus tuos, kuriuos siūlė tavo tėvams, seneliams, proseneliams ...?
 
Kas kita televizorius, o dabar ir internetas, kuris geresnis už bet kokią TV! Tai tūkstančiai ir tūkstančiai naujų kelių! Bet kuriam skoniui, bet kuriai moralei, bet kuriam tikėjimui! Svarbiausia – paprasčiausia kažkuo patikėti, o jau religiją jums parinks! Tiesiog lįsk internetan ir ... sveiki atvykę į keistą, stebuklingą ir naują pasaulį! Į terpę, kuria tu gali manipuliuoti ir ją keisti pagal savo savanaudiškumo lygį. Į pasaulį, kuriame visi žmonės tikrai lygūs, todėl, kad jie – avys. Paprasčiausios avys.
 
O avys nuolankiai seka paskui bet kurį naują Dievą, kaip sekė paskui buvusius dievus, mesijus, didvyrius, valdovus, prezidentus...Todėl, kad žmogus tikrumoje nėra protingas, o vedamas. Kol kas, iš inercijos ar įpročio, jis vadina save homo sapiens, bet teisingiau būtų vadinti jį homo imbecilus. Todėl, kad savo vystymosi kelyje žmogus daro tiktai viena – greitėjančiai degraduoja, tapdamas primityvia substancija, kuriai tereikia duonos ir reginių.
 
Tačiau būdas išvengti manipuliavimo tavimi, išvengti bukos avies likimo egzistuoja. Tam būtina laikytis keleto savo esme paprastų, bet sunkiai įvykdomų taisyklių.

Niekada neskaityti jokių periodinių leidinių – laikraščių ir, ypač žurnalų blizgančiais viršeliais.

Neklausyti radijo,  ypač automobilyje (išskyrus kai kurias muzikines laidas).

Nežiūrėti televizijos – niekada. Geriausia nusiimti nuo stogo visas antenas, o ypač – palydovines.

Nesidomėti politika ir naujienomis jokioje formoje – nedalyvauti pačiam diskusijose ir jas nutraukti ten, kur jūs dalyvaujate. Viską, ko jums reikia sužinosite, kai eisite apsipirkti į parduotuvę.

Niekada su niekuo nesidalinti jokia informacija, ypač ta, kuri jūsų nuomone yra vertinga.

Nieko niekada neaptarinėti – apie 95% nuomonių visai nereikalingos dėl savo antagonizmo jūsų nuomonei. Tegul avys jomis keičiasi tarpusavyje, ginčijasi kaip geriau ar teisingiau dėvėti apatines kelnaites – ruda skylute priekyje ar atvirkščiai.

Nedalyvauti jokiuose forumuose, blog'uose ir panašiuose aviniškuose idiotizmuose. Niekada neklausinėti nuomonės apie kažką ar ką nors – mokinkitės formuoti savo nuomonę ir atsiriboti nuo svetimos.

Niekam niekada nieko neaiškinti.

Niekam niekada neduoti jokių patarimų be užmokesčio, ir ypač gerų.

Niekada niekam nesiteisinti.

Niekada niekam neatsiskaitinėti ką jūs veikiate.

Niekada niekuo nesiremti, išskyrus save.
    
Išmokti būti Dievu pačiam sau.
     
Nukrypti nuo taisyklių galima tik vienu atveju - kai  jums reikia  savanaudiškomis paskatomis suktis avių bandoje. Jei norite ką nors pasauliui pareikšti, darykite tai tik viena kryptimi – be atgalinio ryšio.

Raoul Sanchez

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (18)
 
Vyras apie meilę
2012.01.14 HomoSanitus / Age
Sklando po pasaulį nuomonė tokia Visos kokybinės kategorijos „gerai“ ir „blogai“, „gėris“ ir „blogis“ turi prasmę tik esant absoliučiam atskaitos taškui, tai yra Dievui. Jeigu jo nėra, tai ir visos šios sąvokos netenka prasmės. O kai kam atrodo ir kitaip Meilėje yra prasmė ir be Dievo kaip išorinio objekto, be ne kaip alegorinės kategorijos. Meilę turi ir gyvūnai. Ji ne mažiau stipri, kaip pas žmones. Šuo gali būti kur kas labiau mylintis ir prisirišęs, negu jo „protingas“ šeimininkas. Meilė pagrindžia visų gyvūnų, pradedant paukščiais, elgesio optimizavimą ir tai yra jos prasmė. Bet tik pas žmogų šis pagrindas gali dažytis skirtinguose supratimuose sudėtingiausiais atspalviais. Iki tokio laipsnio, kad kartais meilės jau...
Pif paf, tra ta ta
2012.01.05 HomoSanitus / Age
Dažnas, skaitinėdamas HS portalą, pajunta, kad rašoma jame pasitelkus nelabai malonias intonacijas, ir neretai apie neigiamus dalykus. Pajutus tai, kartais imama komentuoti pradedant maždaug taip: „Nu HS paskaičius atrodo, kad pasaulyje yra vien tik blogis...“ Tie, kurie skaito nuosekliai HS ir smegenyse dar turi šiek tiek vingių, tie mato, kad čia yra ne tik kritikuojama, bet ir pateikiama kaip derėtų elgtis ar kaip turėtų būti. Tai esminis skirtumas nuo tų portalų, kuriuose tik mėgaujamasi neigiamais dalykais – tam, kad pritrauktų nesusivokiančius skaitytojus. Tiesą sakant,  žmonių pasaulis dabar išties yra virtęs šizofrenikų ir idiotų pasauliu. Kad tai pajusti, nereikia labai giliai raustis, užtenka kitu kampu pasižiūrėti į tik ką praūžusį masinį psichinio neįgalumo priepuolį – ...
 
Žemės plaučiai – ne miškai
2011.12.02 HomoSanitus / Age
Dar viena nesąmonė kalama į galvą mokyklose mūsų vaikams, o ir daugelio suaugusiųjų galvose ji užėmusi svarbią vietą, nes masinių informacijos priemonių pagalba visi žinome skrajojančią visuomenėje nuomonę, kad planetos plaučiai yra miškai, nes manoma, kad būtent jie yra pagrindiniai deguonies tiekėjai atmosferai. Tačiau realybė, kaip ir augalų fotosintezės atveju, yra kitokia nei yra projektuojama mums į galvą žaliųjų ir visokio plauko ekologų. Dosniausi  deguonies gamintojai ir tiekėjai gyvena visai ne sausumoje, o vandenyne ir be mikroskopo jų pamatyti neįmanoma, bet visų Žemės gyventojų gyvybės priklauso nuo jų veiklos. Niekas nesiginčija, kad miškus reikia saugoti ir tausoti, tačiau visai ne dėl to, kad jie yra tie išgarsintieji „plaučiai“. Todėl, kad tikrumoje jų indėlis į atmosferos...
Ko tikriausiai nežinojote
2011.11.14 HomoSanitus / R.J.
KO TIKRIAUSIAI NEŽINOJOTE APIE AUDINIŲ GAMYBOS PROCESĄ Šis straipsnis - ne mokslinė disertacija. Tai daugiau moralinio pobūdžio rašinys nei siekis ką nors įrodyti. Jo tikslas ne kritikuoti, o leisti įvertinti ir pasirinkti, kas priimtina. Vienok žinoti reikia, ir nemažai. Žmogaus veiklos padariniai yra ryškūs, o pasekmės dažnai nutylimos sąmoningai. Pavyzdžiui, kad pageidaujamos milžiniškos vištų krūtinėlės apsunkina paukščių kvėpavimą arba kad sunku dėti XXL dydžio kiaušinius, sužinojau daug vėliau nei pasirinkau sąmoningą gyvenimo būdą. Juk tokie procesai kaip pieno melžimas arba kiaušinių dėjimas atrodė labai natūralūs ir gyvybės (o gal sakyti sveikatos) nežalojantys. Tiesa, kadangi valgau mėsą, negaliu sakyti, kad esu nusiteikusi prieš žudymą. Priimu tai kaip...
 
Ten nebuvau, alaus midaus negėriau...
2011.08.20 HomoSanitus / Age
Vienas iš kvailiausių šiuolaikinio žmogaus užsiėmimų –  turizmas. Kai žmogus sudaro sutartį su turizmo agentūra ir tampa turistu, jis pasirašo sau nuosprendį būti idiotu, nes toks turistas – žmogus paviršutiniškas, važiuojantis į kitą šalį su bet kokiu tikslu, bet tik ne su tikslu pažinti tą šalį. Kaip organizuotas turistinis biznis Egipte, Tunise, Turkijoje...? Jose, viešbučiuose ir turistinėse vietose dirbtina beveik viskas – atvežti iš kitų šalių ir produktai, ir smėlis, ir augalija, laistymo įranga, aptarnaujantis personalas, lovos... Netgi į jūros baseinus pilama papildomai druskos, kad šie būtų labiau „jūriškesni“... Kelionės su turistinėmis agentūromis garantuoja, kad žmogus tikrai nepaklius į tą šalį, į kurią...
Athene
2011.07.22 HomoSanitus /
Unikali Visko teorija nuo Athene Jei kieno nors nuomonė skiriasi nuo mūsų, į smegenis paduodamos tos pačios medžiagos, kurios užtikrina mūsų išlikimą pavojingose situacijose. Šioje apsauginėje būsenoje labiau primityvi smegenų dalis įsikiša į racionalų mąstymą ir limbinė sistema gal blokuoti mūsų darbinę atmintį, fiziškai sukeldama mąstymo ribotumą. Anglų k.
 
Sapnas
2011.07.01 HomoSanitus / Martynas Jermolajevas
"Laikas pradeda egzistuoti tik tada, kai pradedi bijoti praeities" – Sūnau.. – tariau susirūpinęs. – Mes dabar kalbame tik dėl to, kad savyje visą laiką nešiau kibirkštį.. Niekada niekam neleidau išplėšti iš savęs gyvybinės kibirkšties, kurią vadinu „Naująja Vizija“. Tai mintis, kuri man leido toliau alsuoti šios Nuostabios planetos oru, nepaisant bjaurios kasdienybės. Manau, kad atėjo laikas perduoti šios minties raidos rezultatą ir tau. Kaip man šią žinią perdavė mano tėtis, jam jo tėtis, ir taip per kartų kartas, taip šią Žinią turėsi išklausyti ir tu. Tai gyvybiškai svarbus pasakojimas, legenda, kurios paplitimas įtakos, ar pasaulis toliau eis tiesiai į pražūtį ir atsidurs sąvartyne, ar jo gyventojai pradės puoselėti...
Tik pirmyn!
2011.04.03 HomoSanitus / Lilah Dabar
Labas! Tau rašau. Dėl ko? Nes  mums  nu-si-bo-do . Pataikiau? Staigiai rendez-vous. Kodėl?  Kad VYKTŲ. Siūlau nieko naujo. Eilinį (?) kartą perbėkim, kas aišku.  Čia ne straipsnis ir aš ne dievo motina – o kas. Lįsk man į smegenis – jei nori. Žinom: vienintelis būdas patirti, kur įteka upė, – įšokti. Bet olei!  - laikas veikti: „Tu nori dabar?.. Nes galim daryti...Bet matai, reik prisėst.“ mik mik.  - DARYSIU  VAIKĄ  SU  TAVIM  TADA,  KAI  PASAKYSI  MAN,  KOKS  GAUSIS. mik mik. Baisu? Revoliucija. Užmigau su ja vakar - ryte nebebuvo.  Spjoviau. O kada?! Taigi reikia tepti sumuštinį, laužytis, šlapintis. Be to ji visada sugrįžta - priklausoma. Kad ir vakar, taip rimtai sukalbėjom. Juk reikia...
 
Ritualas
2010.12.29 HomoSanitus / Martynas J.
Turbūt dar neatsirado civilizuotame pasaulyje toks individas (kalba eina apie mūsų "moderniąją" civilizaciją – nepamirškit, pasaulis daugiabučiais ir stadionais neužsibaigia), kuris nebūtų dalyvavęs šiame rituale. Diena iš dienos, valanda iš valandos mes jį atliekame. Paros laikas ne toks svarbus – aukojame jam rytą, dieną, atiduodame jam  net  vakarą. Su šiuo ritualu paliekame namus, su juo išeiname į darbą, mokyklą, darželį, na, ir į mišias be jo neišsiverčiama. Šio ritualo metu mes stebim savo herojus, po to važiuojam kažkur jų sutikti ir sveikinti.. (dėl ko?). Dabartinio mūsų gyvenimo didžiąją dalį laiko nusineša šis ritualas. Su tokiomis ilgomis "treniruotėmis" ir praktikomis, atrodo, kiekvienas turėtų patapti Šamanu.....
Tu nesi kvailas, ir tai ne tavo kaltė
2010.12.09 HomoSanitus / RB
Derrickas Jensenas išgarsėjo savo solidžiomis nefantastinėmis knygomis, pvz., „Endgame”. Vakarų civilizacija jose lyginama su šeima, kurioje nuolatos patiriama prievarta. Autorius tvirtina, kad mums reikia griauti šią kultūrą visais įmanomais būdais.  Kartu su Karen Tweedy-Holmes jis išleido knygą „Thought to exist in the wild”, kurioje atskleidė skausmingą zoologijos sodų ir nelaisvėje laikomų gyvūnų kasdienybę. Dar vienoje knygoje - „Resistance to empire” - pateikiami jo maištingieji interviu su kitais aktyvistais. O „What we leave behind”, parašytoje kartu su Aric McBay, jausmingai ginčijamasi apie atliekų, gyvybės ir mirties idėjas. Visai neseniai Jensenas atsidavė fantazijos pasauliui ir, bendradarbiaudamas su Stephanie McMillan, išleido...
 
Vieno asmens politika
2010.10.05 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Mums vis bandoma įteigti, jog politika yra ne vieno žmogaus užsiėmimas. Politika - tai žmonių, o ne žmogaus veiklos sfera. Politika - tai visuomenės gyvenimo organizavimas ir reguliavimas. Kurią politinę formą bepaimtume - socializmą, komunizmą, monarchiją, demokratiją, oligarchiją - visur yra valdomasis objektas, kuris suponuoja, jog turi būti ir reguliacijos mechanizmai. Trumpai tariant politikoje visada yra reguliuojantys ir reguliuojami. Politikais vadinami reguliuojantys ar nors kokią įtaką kitiems darantys asmenys. Asmens, kuris žiūri televizorių, augina morkas arba dirba šaltkalviu politiku nevadiname, nes jie nei pavieniams asmenims, nei socialinėms grupėms jokios sąmoningos įtakos nedaro, t.y. nevykdo jokio politinio veiksmo. Taip suprantant politiką anarchizmas atsiduria klausimų kryžkelėje. Ar anarchija vis dar gali būti laikoma...
Tiktai klausimas
2010.09.26 HomoSanitus / AGE
Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas populiariausias pasaulyje ginklas „Kalašnikovo automatas“? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas ginklas su besivartančiomis kulkomis M-16? Kurio tikėjimo šalyje buvo išrasti miltukai, kuriuos sutrumpintai vadina DDT? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukurta pirmoji atominė bomba? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai paplitusi narkomanija? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai klesti prostitucija? Kurio tikėjimo.... Kurio... Ku... O jie mano, kad jie žalieji...
 
Po to, kai vėliavos buvo nuleistos
2010.05.11 HomoSanitus / Age
nuleidome ir kotus (ta proga straipsnis papildytas) Švietė saulė.  Sėdėjau miške įrengtoje poilsiavietėje ir klausiausi kaip poruojasi paukščiai. Gražus procesas. O svarbiausia – labai muzikalus. Ir iš kur tokia tos muzikos įvairovė imasi, kai jis šokinėja apie ją? O paskui pradėjo smulkiais lašeliais lyti ir danguje pasirodė vaivorykštė. Žiūrėjau į ją, gėrėjausi ir paskutinių dienų įvykių pasekoje mintis jos spalvotame fone ėmė formuoti hermafrodito atvaizdą... Vyras su moters smegenimis. Kaip jums toks derinukas? Ar norėtumėte, kad jūsų laukiamas vaikas toks būtų? Juk šaunu – „Two in one!“. Pokštas? Visai ne. Visiška realybė. Šis procesas jau vyksta. Ne vienas šimtmetis ir ne du. Tik jo šaknų pastebėti dauguma...
Fin
2010.04.13 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Tai mano paskutinė rašliava šiame puslapyje (www.zeitgeist.lt – HS pastaba). Artimiausiu metu visos teisės bus perduotos asmenims, kurie norės toliau kuruoti šį www.zeitgeist.lt tinklapį. Tolimesnio intereso jį prižiūrėti nebeturiu. Galbūt, kažkam įdomu, kodėl? Norint į tai atsakyti, reikia grįžti į pradžią, į pirmą dieną, kai paleidau šį puslapį. Tada, kaip ir dauguma Zeitgeist žiūrovų, buvau šokiruotas esamos pasaulinės situacijos. Džiugu buvo pajausti, kad tuometinės mano idėjos puikiai sutapo su Zeitgeist skleidžiamomis idėjomis. To pasekoje, pradėjau rašyti daug straipsnių ta tema… Labai greitai puslapis įsivažiavo. Buvau pakviestas net į radiją ir pravesti LUNI paskaitos. Iškart po to sekė puslapio praplėtimas. Tai yra: forumo paleidimas, bandymai versti filmus ir rengti...
 
Pavėluotai, bet apie Velykas
2010.04.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
“Pasakyk kas tavo draugai ir aš pasakysiu, kas tu toks” – sako lietuvių liaudies patarlė. Na, aš turiu visokių draugų, bet jei taip pradėtume procentaliai skaičiuoti, tai mane supa absoliuti beviltiškai nepataisomų tinginių dauguma. Tinginys tinginiui padeda nieko nedarydamas Anksčiau man galvą tekdavo sukti ką čia parašius į savo tingėjimo tinklaraštį. Kuo toliau, tuo galvą sukti reikia mažiau. Pasiskaitė mano draugai tinklaraščio ir kaip atsivėrė jų sielos tinginystei, tai tik spėk aprašinėt. Vietomis net mane patį pralenkia. Bet tai gera proga pasitempti man. Teisingiau ne pasitempti, bet dar labiau atsipalaiduoti. Tinginystėje juk viskas atvirkščiai nei darbo pasaulyje. Konkurencija čia suprantama kaip kuo didesnis nieko neveikimas. Ir padėti vieni kitiems galime tik nieko...
Gyvenimas yra žaidimas
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Net nežinau nuo ko pradėti. Išties, noriu pasakyti, kad šia tema bijau rašyti. Labai bijau. O kodėl, sunku pasakyti. Galbūt dėl to, kad bijau, jog nepavyks suprantamai perteikti minties, kuri mano galvoje jau keletą mėnesių ir niekaip nedingsta ir net nenurimsta. Tai kažkas tokio, kas tiesiog privalo būti išsakyta… Pabandysiu. Tai nebus vienas straipsnis (ar kaip mėgstu vadinti – rašinėlis). Šią temą aš noriu paversti kažkuo, kas galbūt žmonėms padės susivokti gyvenime. Man tai kažkodėl labai svarbu… “Gyvenimas yra žaidimas” – tai kertinė mintis. Būtent iš jos gvildensiu absoliučiai bet kokią mūsų gyvenimo situaciją. Kaip ir matote, žodžiai paprasti, tačiau jų reikšmė, kaip pasistengiu parodyti, yra labai ir net labai gili. Ar kada bandėte į savo...
 
Protas kaip džinas
2010.03.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
Ar tu esi geras? Ne, aš nesu geras. Ir tu  nesi geras. Ir jie nėra geri, ir jūs nebe...     Iliuzija universali. Iliuzija gali būti ir šaldytuvas, ir meilė, ir... Įsigijus šaldytuvą, iliuzija dingsta, tas pats nutinka ir su trokštama meile. Tas pats nutinka ir su kitais mums taip reikalingais daiktais. Iliuzijos nuolatinė užduotis - dingti,  mat begalinėje eilėje laukia kitos, sekančios iliuzijos... Ar tu myli savo tėvą? Niekada neturėjau tokios iliuzijos, bet klausimas įdomus...Vienintelį ir paskutinį kartą bandžiau su savo tėvu pasikalbėti apie meilę...  dvi valandos po jo mirties. Tiesą pasakius, ir dabar galvoju – ar jis apskritai kada buvo gyvas...    Kada pirmą kartą iš tikrųjų suvokiau, jog esu blogas, nutariau leistis į kilnų žygį – supratau, kad...
Mokykla žudo kūrybiškumą
2010.02.23 HomoSanitus / Age
Kenas Robinsonas gimė 1950 m., Liverpulyje (Anglija), septynių vaikų darbininkų šeimoje. Būdamas ketverių susirgo poliomielitu, kuris po komplikacijų pavertė jį neįgaliu (įvyko kojų atrofija). Tačiau šeima visokeriopai skatino jį toliau lavintis ir neleisti ligai riboti jo gyvenimo. Taigi jis nenuleido rankų ir 1981 m. Londono universitete gavo filosofijos mokslų daktaro laipsnį.   Prasidėjo karjera, daugiausia švietimo srityje. K. Robinsonas susilaukė daugybės įvertinimų, išleido keletą knygų, tarp jų „The Element: How Finding Your Passion Changes Everything“, „Out of Our Minds: Learning to Be Creative“ ir „The Arts In Schools“. Šiuo metu, su žmona Marie-Therese gyvena Los Andžele (JAV).   Šioje paskaitoje charizmatiškasis Kenas Robinsonas gyvai ir su geroka...
 
Grįžk
2010.02.17 HomoSanitus / Martynas J.
Šiais laikais galime sutikti begales žmonių, kurie iki gyvo kaulo yra užknisti kasdienybės. Tokie žmonės bando ją kuo ryškiau, įvairesnėmis spalvomis nuspalvinti. Vieni eina į naktinius klubus, antri į sporto klubus (tikėdamiesi, kad ten įgaus amžiną jaunystę ir sveikatą) , treti ieško religijų, manydami, kad rado gyvenimo „grindis“ , dar kiti išsigelbėjimo ieško darbe ar karjeroje, ir galiausiai, tie, kurie nori rasti tikrojo gyvenimo skonį. Tuos pirmus sieja iš pažiūros nepanašus, tačiau vienas ir tas pats tikslas – rasti kažkokį siauro pobūdžio užsiėmimą, kuris atitrauktų dėmesį nuo organizmo poreikių, prašymų.. grįžti. Paklausite, kur grįžti? Juk mes esame čia, esame savo namuose, miestuose. Juk darbai kaip ir nudirbti, vaikai paimti iš darželių,...
Logikos pradmenys
2010.01.26 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
                                                              ...........be teisės versti į anglų ir kitas arabų kalbas. Prieš mane su rankiniu bagažu rankose  eilėje laukia  kelios pagyvenusios moterys juodais apdarais. Nors veidai uždengti čadromis, amžių ir lytį nustatyti nėra sunku. Kūno kompleksija bei nusiaunami batai prieš antiteroristinę patikrą – puikus „link'as“.  Pats  avalynės nusiavimo ritualas gana komiškas, mat prie tikrinimo zonos jokių kėdžių. Moterys viena už kitos pasilaikydamos,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kiekviena kažkieno mirtis - gimimas kažko naujo. Jei apraudi mirtį, apraudok ir gimimą. Tik kažkam mirus, kitas gali  jo vietą užimti. Norėtumei sustabdyti  judėjimą? Tada pasaulis būtų neįdomus. Pasaulis margas tik tada, kai jame visi  minta ir visi leidžia savimi misti.

Age
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės