Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
"Endgame" prielaidos
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Kokteilis / "Endgame" prielaidos
Knygos „Endgame”(Endšpilis) prielaidos
                                       Autorius: Derreck Jensen


„Netgi  dabar mes, stipriai  mylintys  Žemę,
nematome akimis  ar  negirdime ausimis,
mes     vargiai    jaučiame    savo     širdžių
plakimą tol, kol  jos neperauga į protestą.”


1.Civilizacija nėra ir negali būti ekologiška, t.y, negali būti ekologiškoje pusiausvyroje. Tai ypač būdinga industrializuotajai civilizacijai (industrijos civilizacijai, „fabrikinei”).

2.Tradicinės bendruomenės ne savanoriškai atiduoda ar parduoda savo resursus , išteklius, kuriais iki bendruomenių sunaikinimo buvo grįsti tų bendruomenių egzistavimo pamatai.  Jos taip pat nenoriai leidžia gadinti jų gyvenamas vietoves taip, kad tokie resursai kaip auksas, nafta ir kiti,  būtų išgauti. Iš to seka, kad tie, kurie nori išgauti resursus, darys viską, kad sunaikinti tradicines bendruomenes.

3.Mūsų gyvenimo būdas – industrinė civilizacija – yra paremtas smurtu, reikalauja jo, ir labai greitai be pastovaus ir plačiai paplitusio smurto sugriūtų.

4.Civilizacija yra paremta aiškiai apibrėžta ir plačiai priimta vis gi dažnai neaiškia hierarchija. Smurtas, padarytas  stovinčių hierarchijoje aukščiau,  esantiems ant žemesnio laiptelio, yra dažniausiai nematomas, tai yra – nepastebimas. Tačiau, kai jis yra pastebimas, jis yra pilnai racionalizuojamas. Smurtas, padarytas esančių žemiau hierarchijoje esantiems aukščiau, yra nesuvokiamas, neįsivaizduojamas, ir kai taip nutinka, jis aukščiau  stovinčius šokiruoja, priversdamas baisėtis ir fetišizuoti aukas.

5.Esančių aukščiau nuosavybė yra vertingesnė už esančių žemiau gyvenimus. Yra priimtina, kad tie stovintys aukščiau   didintų nuosavybės kiekį, kurį jie kontroliuoja, paprasčiau kalbant, daryti pinigus, sunaikinant arba atimant tų žemiau esančių gyvenimus. Visa tai yra vadinama – produkcija. Jei tie žemiau apgadins ar kitaip pakenks esančių aukščiau nuosavybei, esantys žemiau gali būti nužudyti arba kitaip sunaikinti. Visa tai yra vadinama – teisingumu.

6.Civilizacija ir jos kultūra niekada savarankiškai nesitransformuos į jokį sveiką ir ekologišką, natūralų gyvenimo būdą. Jei mes jos nesustabdysim, civilizacija tęs ekonominį didžiosios daugumos žmonių skurdinimą iki tol, kol jos pačios neištiks kolapsas.   Šios degradacijos pasekmės  tęs kenkimą žmonėms ir ne žmonėms dar labai ilgą laiką.

7.Kuo mes ilgiau lauksime kol civilizacija susinaikins, arba kuo ilgiau lauksime kol mes patys ją „išjungsim” , tuo sunkesnis, keblesnis bus „nusileidimas” ir sudėtingesnė ateitis lauks tų žmonių ir ne žmonių, kurie gyvens per patį civilizacijos susinaikinimą, ir tų, kurie ateis po jo.

8.Natūraliojo pasaulio poreikiai yra daug svarbesni už ekonominės sistemos poreikius.

(Kitoks 8 – tos prielaidos aiškinimas). Bet kuri ekonominė ar socialinė sistema, kuri neatneša naudos natūralioms bendruomenėms, kuriomis sistema  grindžiama, yra neekologiška, neišlaikanti natūralios pusiausvyros, amorali ir kvaila. Gamtinė pusiausvyra, moralė ir intelektas (taip pat kaip ir teisingumas), reikalauja bet kurios tokios ekonominės ar socialinės sistemos išmontavimo, arba bent jau pastangų, užkertančių aplinkos griovimą.

9. Nors neabejotinai ateis tokia diena, kai žmonių bus daug mažiau, negu dabar, egzistuoja daugelis būdų šiam populiacijos sumažėjimui įvykti (arba pasiekti, priklausomai nuo pasyvumo ar aktyvumo, kurį pasirinksime, kad įvykdytumėme šią transformaciją). Kai kurie iš būdų gali būti charakterizuojami kaip būdai su ekstremaliu smurtu ir nepritekliais: atominis karas, pavyzdžiui, sumažintų taip pat ir populiaciją, ir suvartojimą, tačiau tai būtų siaubingas būdas; tokia pati būtų  globalinė, kataklizminė katastrofa. Kiti  būdai gali būti apibūdinami kaip turintys mažiau prievartos bei kančios. Atsižvelgiant į dabartinį smurto lygį, kurį inicijuoja ši globalinė kultūra prieš žmogų ir natūralųjį pasaulį, neįmanoma kalbėti apie populiacijos ir vartojimo mažinimą, kuris neturėtų prievartos, smurto ir skurdo, ne dėl to, kad pats sumažinimas yra neišvengiamai susijęs su smurtu, o dėl to, kad prievarta ir skurdas yra tapę būtinybe, įprastu dalyku. Šiuo metu, būdai, apimantys vartojimo bei populiacijos mažinimą, kol dar yra prievartiniai, susidarytų iš dabartinių smurto lygių mažinimo, ir sukeltų resursų judėjimą(dažniausiai jėgos pagalba), iš vargingų pas turtingus. Asmeniškai ir drauge mes galime sumažinti ir sušvelninti prievartą, kuri vyksta šiuo metu ir galbūt sukelsime  ilgalaikes permainas. O gal ir ne. Bet tai yra labai akivaizdu: jei mes prie to neartėsime aktyviai – jeigu mes nepradėsime kalbėti apie mūsų keblią padėtį ir ką mes turime daryti – prievarta, be abejonės, bus daug sunkesnė, o skurdas daug akivaizdesnis.

10.Ši kultūra kaip visuma ir jos nariai yra išprotėję. Ši kultūra vairuojama mirties raginimo, raginimo sunaikinti gyvenimą.

11.Nuo pradžios, ši kultūra – civilizacija – buvo okupacijos kultūra.

12.Pasaulyje nėra turtingų žmonių, kaip ir skurdžių. Yra tik žmonės. Turtingieji gali turėti daug lapelių žalio popieriaus, apsimesdami, kad jie yra kažko verti – arba jų menami turtai gali būti  dar abstraktiškesni: jie gali turėti daug sąskaitų kietuose diskuose bankuose, o neturtingieji – negali. Šie turtingieji vis tikina, kad jie turi teisę savintis žemę, o vargšai to pačio daryti negali. Pirminis policijos tikslas yra įgyvendinti žaliojo popieriaus kliedesių iliuziją. Tie, kurie neturi žaliųjų popierėlių, tai yra vargšai, paskęsta šiose iliuzijose taip, lyg jie turėtų jų. Šios iliuzijos realiame pasaulyje turi baisias pasekmes.

13.Ir tie, kurie valdo  jėga, ir mes kuo greičiau atsisakysime  savo iliuzijų, tuo anksčiau mes pagaliau pradėsime daryti protingus sprendimus ar, kada ir kaip mes  priešinsimės.

14.Nuo pat gimimo, dėl mūsų sukurtos koncepcijos, mes esame individualiai ir kolektyviai sukultūrinti nekęsti gyvenimo, nemėgti natūralaus pasaulio, nekęsti gamtos, nekęsti laukinių gyvūnų, moterų, vaikų, nekęsti savo kūnų, nemėgti ir bijoti savo emocijų, nekęsti savęs. Jeigu mes mylėtumėme pasaulį, mes neleistume jam būti naikinamam  mūsų akyse. Jei mes mylėtume save, mes neleistume savo namams – ir savo kūnams – būti apnuodintiems.

15.Meilė nereiškia pacifizmo.

16.Materialusis pasaulis yra pirminis. Tai nereiškia, kad sielos neegzistuoja, nei kad materialusis pasaulis yra tas viskas, kas yra prieš mus. Tai reiškia, kad siela sumišusi su kūnu. Tai taip pat reiškia, kad realaus pasaulio veiksmai turi realias pasekmes. Tai reiškia, kad mes negalime pasikliauti Jėzumi, Santa Klausu, Didžiąja Motina, ar netgi Velykų Triušiu, kurie ištrauktų mus iš šitos betvarkės. Tai reiškia, kad ši betvarkė yra reali betvarkė, o ne vien tik dievo antakių judėjimas. Tai reiškia, kad mes turime pripažinti šią betvarkę savistoviai. Tai reiškia, kad šiuo metu mes esame Žemėje, ir dabar nesvarbu kur būsime, kai numirsime, dabar esame pasmerkti mirti ar priveligijuoti gyventi čia, Žemėje – Žemė yra visa esmė. Tai yra pagrindas. Tai yra mūsų namai. Tai yra viskas. Yra labai kvaila galvoti ir manyti, kad šis pasaulis nėra tikras ir nėra pirminis. Kvaila ir apgailėtina negyventi savo gyvenimų, nes  jie yra realūs.

17.Yra klaidinga (ar veikiau atmestina) mums grįsti  savo sprendimus tuo, kad šių dalykų  keliami ar sąlygojami veiksmai gali išgąsdinti  politikos prisitaikėlius , ar amerikiečių daugumą.

18.Mūsų dabartinė „išmintis” nėra ekologiškesnė už mūsų dabartinį technologijų ar energijos naudojimą.

19.Šios kultūros problema slypi tame, kad kontrolė ir piktnaudžiavimas natūraliuoju pasauliu yra pateisinami.

20.Pagal šią kultūrą, ekonomiką, o ne bendruomenių  gerovę, ne moralę, ne etiką, ne teisybę, netgi ne pagal patį gyvenimą, yra daromi socialiniai sprendimai.
( 20 - os prielaidos modifikacija). Socialiniai sprendimai daromi visų pirma tam (ir dažniausiai vien dėl to), kad šie sprendimai neštų pelną tų sprendimų darytojams, ir tiems, kas jiems tarnauja.
(20 - os prielaidos remodifikacija). Socialiniai sprendimai daromi visų pirma (ir dažnai tik) remiantis niekieno  neištirtu įsitikinimu, jog sprendimų darytojai ir tie, kurie jiems tarnauja, turi teisę išpūsti savo galią ir finansinę sėkmę, sąskaita tų, esančių žemiau jų.
(20 - os prielaidos remodifikacija). Jeigu tu prisikasi iki  širdies gilumos – jeigu  tokių širdžių yra dar  likę – tu suprasi, kad socialiniai sprendimai  priimami visų pirma atsižvelgiant į tai, kaip gerai jie pasitarnauja kontroliuoti ir naikinti laukinę gamtą.Su Derreck Jensenu supažindino   Martynas J.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (0)
 
Vyras apie meilę
2012.01.14 HomoSanitus / Age
Sklando po pasaulį nuomonė tokia Visos kokybinės kategorijos „gerai“ ir „blogai“, „gėris“ ir „blogis“ turi prasmę tik esant absoliučiam atskaitos taškui, tai yra Dievui. Jeigu jo nėra, tai ir visos šios sąvokos netenka prasmės. O kai kam atrodo ir kitaip Meilėje yra prasmė ir be Dievo kaip išorinio objekto, be ne kaip alegorinės kategorijos. Meilę turi ir gyvūnai. Ji ne mažiau stipri, kaip pas žmones. Šuo gali būti kur kas labiau mylintis ir prisirišęs, negu jo „protingas“ šeimininkas. Meilė pagrindžia visų gyvūnų, pradedant paukščiais, elgesio optimizavimą ir tai yra jos prasmė. Bet tik pas žmogų šis pagrindas gali dažytis skirtinguose supratimuose sudėtingiausiais atspalviais. Iki tokio laipsnio, kad kartais meilės jau...
Pif paf, tra ta ta
2012.01.05 HomoSanitus / Age
Dažnas, skaitinėdamas HS portalą, pajunta, kad rašoma jame pasitelkus nelabai malonias intonacijas, ir neretai apie neigiamus dalykus. Pajutus tai, kartais imama komentuoti pradedant maždaug taip: „Nu HS paskaičius atrodo, kad pasaulyje yra vien tik blogis...“ Tie, kurie skaito nuosekliai HS ir smegenyse dar turi šiek tiek vingių, tie mato, kad čia yra ne tik kritikuojama, bet ir pateikiama kaip derėtų elgtis ar kaip turėtų būti. Tai esminis skirtumas nuo tų portalų, kuriuose tik mėgaujamasi neigiamais dalykais – tam, kad pritrauktų nesusivokiančius skaitytojus. Tiesą sakant,  žmonių pasaulis dabar išties yra virtęs šizofrenikų ir idiotų pasauliu. Kad tai pajusti, nereikia labai giliai raustis, užtenka kitu kampu pasižiūrėti į tik ką praūžusį masinį psichinio neįgalumo priepuolį – ...
 
Žemės plaučiai – ne miškai
2011.12.02 HomoSanitus / Age
Dar viena nesąmonė kalama į galvą mokyklose mūsų vaikams, o ir daugelio suaugusiųjų galvose ji užėmusi svarbią vietą, nes masinių informacijos priemonių pagalba visi žinome skrajojančią visuomenėje nuomonę, kad planetos plaučiai yra miškai, nes manoma, kad būtent jie yra pagrindiniai deguonies tiekėjai atmosferai. Tačiau realybė, kaip ir augalų fotosintezės atveju, yra kitokia nei yra projektuojama mums į galvą žaliųjų ir visokio plauko ekologų. Dosniausi  deguonies gamintojai ir tiekėjai gyvena visai ne sausumoje, o vandenyne ir be mikroskopo jų pamatyti neįmanoma, bet visų Žemės gyventojų gyvybės priklauso nuo jų veiklos. Niekas nesiginčija, kad miškus reikia saugoti ir tausoti, tačiau visai ne dėl to, kad jie yra tie išgarsintieji „plaučiai“. Todėl, kad tikrumoje jų indėlis į atmosferos...
Ko tikriausiai nežinojote
2011.11.14 HomoSanitus / R.J.
KO TIKRIAUSIAI NEŽINOJOTE APIE AUDINIŲ GAMYBOS PROCESĄ Šis straipsnis - ne mokslinė disertacija. Tai daugiau moralinio pobūdžio rašinys nei siekis ką nors įrodyti. Jo tikslas ne kritikuoti, o leisti įvertinti ir pasirinkti, kas priimtina. Vienok žinoti reikia, ir nemažai. Žmogaus veiklos padariniai yra ryškūs, o pasekmės dažnai nutylimos sąmoningai. Pavyzdžiui, kad pageidaujamos milžiniškos vištų krūtinėlės apsunkina paukščių kvėpavimą arba kad sunku dėti XXL dydžio kiaušinius, sužinojau daug vėliau nei pasirinkau sąmoningą gyvenimo būdą. Juk tokie procesai kaip pieno melžimas arba kiaušinių dėjimas atrodė labai natūralūs ir gyvybės (o gal sakyti sveikatos) nežalojantys. Tiesa, kadangi valgau mėsą, negaliu sakyti, kad esu nusiteikusi prieš žudymą. Priimu tai kaip...
 
Ten nebuvau, alaus midaus negėriau...
2011.08.20 HomoSanitus / Age
Vienas iš kvailiausių šiuolaikinio žmogaus užsiėmimų –  turizmas. Kai žmogus sudaro sutartį su turizmo agentūra ir tampa turistu, jis pasirašo sau nuosprendį būti idiotu, nes toks turistas – žmogus paviršutiniškas, važiuojantis į kitą šalį su bet kokiu tikslu, bet tik ne su tikslu pažinti tą šalį. Kaip organizuotas turistinis biznis Egipte, Tunise, Turkijoje...? Jose, viešbučiuose ir turistinėse vietose dirbtina beveik viskas – atvežti iš kitų šalių ir produktai, ir smėlis, ir augalija, laistymo įranga, aptarnaujantis personalas, lovos... Netgi į jūros baseinus pilama papildomai druskos, kad šie būtų labiau „jūriškesni“... Kelionės su turistinėmis agentūromis garantuoja, kad žmogus tikrai nepaklius į tą šalį, į kurią...
Athene
2011.07.22 HomoSanitus /
Unikali Visko teorija nuo Athene Jei kieno nors nuomonė skiriasi nuo mūsų, į smegenis paduodamos tos pačios medžiagos, kurios užtikrina mūsų išlikimą pavojingose situacijose. Šioje apsauginėje būsenoje labiau primityvi smegenų dalis įsikiša į racionalų mąstymą ir limbinė sistema gal blokuoti mūsų darbinę atmintį, fiziškai sukeldama mąstymo ribotumą. Anglų k.
 
Sapnas
2011.07.01 HomoSanitus / Martynas Jermolajevas
"Laikas pradeda egzistuoti tik tada, kai pradedi bijoti praeities" – Sūnau.. – tariau susirūpinęs. – Mes dabar kalbame tik dėl to, kad savyje visą laiką nešiau kibirkštį.. Niekada niekam neleidau išplėšti iš savęs gyvybinės kibirkšties, kurią vadinu „Naująja Vizija“. Tai mintis, kuri man leido toliau alsuoti šios Nuostabios planetos oru, nepaisant bjaurios kasdienybės. Manau, kad atėjo laikas perduoti šios minties raidos rezultatą ir tau. Kaip man šią žinią perdavė mano tėtis, jam jo tėtis, ir taip per kartų kartas, taip šią Žinią turėsi išklausyti ir tu. Tai gyvybiškai svarbus pasakojimas, legenda, kurios paplitimas įtakos, ar pasaulis toliau eis tiesiai į pražūtį ir atsidurs sąvartyne, ar jo gyventojai pradės puoselėti...
Tik pirmyn!
2011.04.03 HomoSanitus / Lilah Dabar
Labas! Tau rašau. Dėl ko? Nes  mums  nu-si-bo-do . Pataikiau? Staigiai rendez-vous. Kodėl?  Kad VYKTŲ. Siūlau nieko naujo. Eilinį (?) kartą perbėkim, kas aišku.  Čia ne straipsnis ir aš ne dievo motina – o kas. Lįsk man į smegenis – jei nori. Žinom: vienintelis būdas patirti, kur įteka upė, – įšokti. Bet olei!  - laikas veikti: „Tu nori dabar?.. Nes galim daryti...Bet matai, reik prisėst.“ mik mik.  - DARYSIU  VAIKĄ  SU  TAVIM  TADA,  KAI  PASAKYSI  MAN,  KOKS  GAUSIS. mik mik. Baisu? Revoliucija. Užmigau su ja vakar - ryte nebebuvo.  Spjoviau. O kada?! Taigi reikia tepti sumuštinį, laužytis, šlapintis. Be to ji visada sugrįžta - priklausoma. Kad ir vakar, taip rimtai sukalbėjom. Juk reikia...
 
Ritualas
2010.12.29 HomoSanitus / Martynas J.
Turbūt dar neatsirado civilizuotame pasaulyje toks individas (kalba eina apie mūsų "moderniąją" civilizaciją – nepamirškit, pasaulis daugiabučiais ir stadionais neužsibaigia), kuris nebūtų dalyvavęs šiame rituale. Diena iš dienos, valanda iš valandos mes jį atliekame. Paros laikas ne toks svarbus – aukojame jam rytą, dieną, atiduodame jam  net  vakarą. Su šiuo ritualu paliekame namus, su juo išeiname į darbą, mokyklą, darželį, na, ir į mišias be jo neišsiverčiama. Šio ritualo metu mes stebim savo herojus, po to važiuojam kažkur jų sutikti ir sveikinti.. (dėl ko?). Dabartinio mūsų gyvenimo didžiąją dalį laiko nusineša šis ritualas. Su tokiomis ilgomis "treniruotėmis" ir praktikomis, atrodo, kiekvienas turėtų patapti Šamanu.....
Tu nesi kvailas, ir tai ne tavo kaltė
2010.12.09 HomoSanitus / RB
Derrickas Jensenas išgarsėjo savo solidžiomis nefantastinėmis knygomis, pvz., „Endgame”. Vakarų civilizacija jose lyginama su šeima, kurioje nuolatos patiriama prievarta. Autorius tvirtina, kad mums reikia griauti šią kultūrą visais įmanomais būdais.  Kartu su Karen Tweedy-Holmes jis išleido knygą „Thought to exist in the wild”, kurioje atskleidė skausmingą zoologijos sodų ir nelaisvėje laikomų gyvūnų kasdienybę. Dar vienoje knygoje - „Resistance to empire” - pateikiami jo maištingieji interviu su kitais aktyvistais. O „What we leave behind”, parašytoje kartu su Aric McBay, jausmingai ginčijamasi apie atliekų, gyvybės ir mirties idėjas. Visai neseniai Jensenas atsidavė fantazijos pasauliui ir, bendradarbiaudamas su Stephanie McMillan, išleido...
 
Vieno asmens politika
2010.10.05 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Mums vis bandoma įteigti, jog politika yra ne vieno žmogaus užsiėmimas. Politika - tai žmonių, o ne žmogaus veiklos sfera. Politika - tai visuomenės gyvenimo organizavimas ir reguliavimas. Kurią politinę formą bepaimtume - socializmą, komunizmą, monarchiją, demokratiją, oligarchiją - visur yra valdomasis objektas, kuris suponuoja, jog turi būti ir reguliacijos mechanizmai. Trumpai tariant politikoje visada yra reguliuojantys ir reguliuojami. Politikais vadinami reguliuojantys ar nors kokią įtaką kitiems darantys asmenys. Asmens, kuris žiūri televizorių, augina morkas arba dirba šaltkalviu politiku nevadiname, nes jie nei pavieniams asmenims, nei socialinėms grupėms jokios sąmoningos įtakos nedaro, t.y. nevykdo jokio politinio veiksmo. Taip suprantant politiką anarchizmas atsiduria klausimų kryžkelėje. Ar anarchija vis dar gali būti laikoma...
Tiktai klausimas
2010.09.26 HomoSanitus / AGE
Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas populiariausias pasaulyje ginklas „Kalašnikovo automatas“? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas ginklas su besivartančiomis kulkomis M-16? Kurio tikėjimo šalyje buvo išrasti miltukai, kuriuos sutrumpintai vadina DDT? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukurta pirmoji atominė bomba? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai paplitusi narkomanija? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai klesti prostitucija? Kurio tikėjimo.... Kurio... Ku... O jie mano, kad jie žalieji...
 
Po to, kai vėliavos buvo nuleistos
2010.05.11 HomoSanitus / Age
nuleidome ir kotus (ta proga straipsnis papildytas) Švietė saulė.  Sėdėjau miške įrengtoje poilsiavietėje ir klausiausi kaip poruojasi paukščiai. Gražus procesas. O svarbiausia – labai muzikalus. Ir iš kur tokia tos muzikos įvairovė imasi, kai jis šokinėja apie ją? O paskui pradėjo smulkiais lašeliais lyti ir danguje pasirodė vaivorykštė. Žiūrėjau į ją, gėrėjausi ir paskutinių dienų įvykių pasekoje mintis jos spalvotame fone ėmė formuoti hermafrodito atvaizdą... Vyras su moters smegenimis. Kaip jums toks derinukas? Ar norėtumėte, kad jūsų laukiamas vaikas toks būtų? Juk šaunu – „Two in one!“. Pokštas? Visai ne. Visiška realybė. Šis procesas jau vyksta. Ne vienas šimtmetis ir ne du. Tik jo šaknų pastebėti dauguma...
Fin
2010.04.13 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Tai mano paskutinė rašliava šiame puslapyje (www.zeitgeist.lt – HS pastaba). Artimiausiu metu visos teisės bus perduotos asmenims, kurie norės toliau kuruoti šį www.zeitgeist.lt tinklapį. Tolimesnio intereso jį prižiūrėti nebeturiu. Galbūt, kažkam įdomu, kodėl? Norint į tai atsakyti, reikia grįžti į pradžią, į pirmą dieną, kai paleidau šį puslapį. Tada, kaip ir dauguma Zeitgeist žiūrovų, buvau šokiruotas esamos pasaulinės situacijos. Džiugu buvo pajausti, kad tuometinės mano idėjos puikiai sutapo su Zeitgeist skleidžiamomis idėjomis. To pasekoje, pradėjau rašyti daug straipsnių ta tema… Labai greitai puslapis įsivažiavo. Buvau pakviestas net į radiją ir pravesti LUNI paskaitos. Iškart po to sekė puslapio praplėtimas. Tai yra: forumo paleidimas, bandymai versti filmus ir rengti...
 
Pavėluotai, bet apie Velykas
2010.04.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
“Pasakyk kas tavo draugai ir aš pasakysiu, kas tu toks” – sako lietuvių liaudies patarlė. Na, aš turiu visokių draugų, bet jei taip pradėtume procentaliai skaičiuoti, tai mane supa absoliuti beviltiškai nepataisomų tinginių dauguma. Tinginys tinginiui padeda nieko nedarydamas Anksčiau man galvą tekdavo sukti ką čia parašius į savo tingėjimo tinklaraštį. Kuo toliau, tuo galvą sukti reikia mažiau. Pasiskaitė mano draugai tinklaraščio ir kaip atsivėrė jų sielos tinginystei, tai tik spėk aprašinėt. Vietomis net mane patį pralenkia. Bet tai gera proga pasitempti man. Teisingiau ne pasitempti, bet dar labiau atsipalaiduoti. Tinginystėje juk viskas atvirkščiai nei darbo pasaulyje. Konkurencija čia suprantama kaip kuo didesnis nieko neveikimas. Ir padėti vieni kitiems galime tik nieko...
Gyvenimas yra žaidimas
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Net nežinau nuo ko pradėti. Išties, noriu pasakyti, kad šia tema bijau rašyti. Labai bijau. O kodėl, sunku pasakyti. Galbūt dėl to, kad bijau, jog nepavyks suprantamai perteikti minties, kuri mano galvoje jau keletą mėnesių ir niekaip nedingsta ir net nenurimsta. Tai kažkas tokio, kas tiesiog privalo būti išsakyta… Pabandysiu. Tai nebus vienas straipsnis (ar kaip mėgstu vadinti – rašinėlis). Šią temą aš noriu paversti kažkuo, kas galbūt žmonėms padės susivokti gyvenime. Man tai kažkodėl labai svarbu… “Gyvenimas yra žaidimas” – tai kertinė mintis. Būtent iš jos gvildensiu absoliučiai bet kokią mūsų gyvenimo situaciją. Kaip ir matote, žodžiai paprasti, tačiau jų reikšmė, kaip pasistengiu parodyti, yra labai ir net labai gili. Ar kada bandėte į savo...
 
Protas kaip džinas
2010.03.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
Ar tu esi geras? Ne, aš nesu geras. Ir tu  nesi geras. Ir jie nėra geri, ir jūs nebe...     Iliuzija universali. Iliuzija gali būti ir šaldytuvas, ir meilė, ir... Įsigijus šaldytuvą, iliuzija dingsta, tas pats nutinka ir su trokštama meile. Tas pats nutinka ir su kitais mums taip reikalingais daiktais. Iliuzijos nuolatinė užduotis - dingti,  mat begalinėje eilėje laukia kitos, sekančios iliuzijos... Ar tu myli savo tėvą? Niekada neturėjau tokios iliuzijos, bet klausimas įdomus...Vienintelį ir paskutinį kartą bandžiau su savo tėvu pasikalbėti apie meilę...  dvi valandos po jo mirties. Tiesą pasakius, ir dabar galvoju – ar jis apskritai kada buvo gyvas...    Kada pirmą kartą iš tikrųjų suvokiau, jog esu blogas, nutariau leistis į kilnų žygį – supratau, kad...
Mokykla žudo kūrybiškumą
2010.02.23 HomoSanitus / Age
Kenas Robinsonas gimė 1950 m., Liverpulyje (Anglija), septynių vaikų darbininkų šeimoje. Būdamas ketverių susirgo poliomielitu, kuris po komplikacijų pavertė jį neįgaliu (įvyko kojų atrofija). Tačiau šeima visokeriopai skatino jį toliau lavintis ir neleisti ligai riboti jo gyvenimo. Taigi jis nenuleido rankų ir 1981 m. Londono universitete gavo filosofijos mokslų daktaro laipsnį.   Prasidėjo karjera, daugiausia švietimo srityje. K. Robinsonas susilaukė daugybės įvertinimų, išleido keletą knygų, tarp jų „The Element: How Finding Your Passion Changes Everything“, „Out of Our Minds: Learning to Be Creative“ ir „The Arts In Schools“. Šiuo metu, su žmona Marie-Therese gyvena Los Andžele (JAV).   Šioje paskaitoje charizmatiškasis Kenas Robinsonas gyvai ir su geroka...
 
Grįžk
2010.02.17 HomoSanitus / Martynas J.
Šiais laikais galime sutikti begales žmonių, kurie iki gyvo kaulo yra užknisti kasdienybės. Tokie žmonės bando ją kuo ryškiau, įvairesnėmis spalvomis nuspalvinti. Vieni eina į naktinius klubus, antri į sporto klubus (tikėdamiesi, kad ten įgaus amžiną jaunystę ir sveikatą) , treti ieško religijų, manydami, kad rado gyvenimo „grindis“ , dar kiti išsigelbėjimo ieško darbe ar karjeroje, ir galiausiai, tie, kurie nori rasti tikrojo gyvenimo skonį. Tuos pirmus sieja iš pažiūros nepanašus, tačiau vienas ir tas pats tikslas – rasti kažkokį siauro pobūdžio užsiėmimą, kuris atitrauktų dėmesį nuo organizmo poreikių, prašymų.. grįžti. Paklausite, kur grįžti? Juk mes esame čia, esame savo namuose, miestuose. Juk darbai kaip ir nudirbti, vaikai paimti iš darželių,...
Logikos pradmenys
2010.01.26 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
                                                              ...........be teisės versti į anglų ir kitas arabų kalbas. Prieš mane su rankiniu bagažu rankose  eilėje laukia  kelios pagyvenusios moterys juodais apdarais. Nors veidai uždengti čadromis, amžių ir lytį nustatyti nėra sunku. Kūno kompleksija bei nusiaunami batai prieš antiteroristinę patikrą – puikus „link'as“.  Pats  avalynės nusiavimo ritualas gana komiškas, mat prie tikrinimo zonos jokių kėdžių. Moterys viena už kitos pasilaikydamos,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Sveikata lygiai taip pat užkrečiama kaip ir liga.
Romenas Rolanas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės