Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Kaip išspr?sti eismo kamš?i? problem?
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Kokteilis / Kaip išspr?sti eismo kamš?i? problem?
Surskis: Klausyk, Mauzeri, kaip tu manai, kodėl pastaruoju metu Vilniaus mieste tiek daug sukišama pinigų į kelius?
Mauzeris: Na, tai yra todėl, kad kamštinė medžiaga yra labai brangi.
Surskis: Kokia dar kamštinė medžiaga, juk bukvaliai tiesiamas asfaltas.
Mauzeris: A, tai kodėl, kolega, manote susidaro kamščiai, jei tiesiamas asfaltas? Ne, tiesiama būtent kamštinė medžiaga, dėl kurios ir susidaro kamščiai.


Nesuprantu aš šiuolaikinių žmonių. Vietoje to, kad visą dieną prabūtų su mylimais žmonėmis, draugais, šeima, vaikais jie išeina aštuonioms valandoms į darbą. Atsikelia anksti ryte, nusiprausia, palieka savo mylimuosius ir eina į darbą. Ir būna ten visą dieną! Ar suvokiate tragediją?

Dar labiau nesuprantu kaip jie po ilgos darbo dienos išsiilgę mylimųjų nelekia pas juos kūlverščiais. Vietoje to, kad po darbo iš karto lėkti namo, jie leidžia laiką kamščiuose. Kokia beprotybė!? Ne, tai - realybė.

Miesto žmogus praleidžia valandą laiko kamščiuose prieš darbą ir valandą - po darbo. Dvi valandos kasdien. Dvi jauno gyvenimo valandos, kurias galėtum praleisti kuždėdamas meilius žodelius į šiltą ausį arba dar geriau - klausytis kuždesių savo šilta ausimi. Dvi valandos kasdien visą mėnesį. Per tiek galima išmokti šokti visus pramoginius šokius. Dvi valandos kasdien pusmetį. Čia jau visas Japonų kalbos kursas! Dvi valandos kasdien visus metus - per tiek laiko ir namą galima pastatyti. Įsivaizduojate kiek šiuolaikinis žmogus praranda?

Evoliucija pasuko ne ta kryptimi

Istorikai sako, jog senovėje žmogus turėjo daug dirbti, jis visą dieną ieškodavo maisto. O šiuolaikinis žmogus yra laisvesnis, jam nereikia dirbti visą dieną. Zdravstvuite! Ar tik nėra atvirkščiai? Šiuolaikinis žmogus dėl maisto, buto ir šildymo ir siuvenyrų dirba visą dieną ir visą naktį, o primityvios tautos guli išvertę bambas ir nieko nedirba. Tai į kurią pusę vyksta evoliucija? Ar žmogus tapo laisvesnis? Mažiau dirba?

Evoliucijos kryptimi suabejojau ir šiandien nuėjęs į "Maximą". Viename skyriuje buvo visas stendas su kažkokiais primityviais daikčiukais, o virš jo didžiulėmis raidėmis buvo parašyta: "gremžtukai". Čia reiškia, kad grįžtame į akmens amžių? Pačiupinėjau - plastmasiniai. Sako, automobilių stiklams valyti. Na, ar jūs įsivaizduojate senovės žmogų valantį automobilio stiklus? Ne. O šiuolaikinis žmogus privalo žiemą juos valyti prieš važiuodamas į darbą ir po jo. Tai kuris žmogus daugiau dirba: senovės ar šiuolaikinis?

Šiuolaikinis žmogus prisigalvoja įvairiausių dalykų kaip stumti laiką, kad tik neiti pas savo mylimus žmones. Jis laukia prie šviesoforo kol užsidegs žalia šviesa, jis laukia autobuso arba laukia automobilyje kamštyje, laukia eilėje parduotuvėje, laukia kavinėje kol atneš valgyti, pildo įvairiausius dokumentus ir neša juos į įvairiausias institucijas ir paskui laukia kol tos institucijos išduos kitą dokumentą, kurį vėl reikės užpildyti, kad nuneštum į kitą instituciją, laukia filmo tęsinio kol rodo reklamą, laukia netgi boulingo klube kol atsilaisvins takelis pažaisti ir visai pamiršta, kad jų namuose seniai seniai kažkas laukia. Šitiek laiko šiuolaikinis žmogus praleidžia veltui. Viso to senovės žmogus nedarė.

Skeptikai prieštarauja, kad neva su automobiliu galima greičiau ir toliau nulėkti, bet akivaizdi situacija Vilniuje nuo 17 valandų rodo, kad pėsčiomis bet kurią miesto vietą galima pasiekti greičiau. Yra toks anekdotas gerai nusakantis esmę:

- Petrai, kam tau automobilis.
- Na, tam, kad visur suspėčiau.
- Kur suspėtum?
- Na, visur. Tu įsivaizduoji, šiandien ryte atsikėliau, per pusvalandį nulėkiau į plovyklą, nusiploviau automobilį, paskui nuvariau į servisą ir pakeičiau valytuvus, po to lėkiau į kitą miesto galą sutvarkyti automobilio draudimo ir pasikeisti padangų ir visa tai aš padariau iki pietų. Ar gi aš be automobilio būčiau tiek suspėjęs padaryti?

Protas vystosi ne ta kryptimi

Kažkada mokslininkai manė, jog protas priklauso nuo smegenų dydžio. Tačiau kažkas netyčia susigriebė, kad dramblio smegenys didesnės nei žmogaus. Tada buvo iškelta nauja hipotezė, kad proto kiekis priklauso nuo kūno masės ir smegenų masės santykio. Bet vėl po kažkurio laiko buvo susigriebta, kad, tokiu atveju, taip pat yra už žmogų protingesnių būtybių. Tada pereita prie psichologinio aiškinimo, neva tai elgesys parodo proto kiekį. Kuo protingiau būtybė elgiasi, tuo ji yra protingesnė. Bet štai ir vėl daugelis gyvūnų įvairiose srityse viršyja žmogaus galimybes ir sugebėjimus.

Štai beždžionės nurungia universiteto studentus trumpalaikės atminties reikalaujančiose užduotyse. Gyvūnai gyvena ekonomiškiau, be atliekų ir geriau prisitaiko prie gamtos. Tai taip pat parodo proto lygį.

Tačiau grįžkime prie temos. Pasirodo skruzdėlės, kurių smegenys yra šimtus kartų mažesnės už žmogaus sugeba išspręsti kamščių problemą, o žmogus nesugeba. Jei kalbėsime apie primityvų žmogų, tai jis taip pat neturėjo kamščių problemos. Ar jums tikrai nekyla abejonių dėl evoliucijos ir proto vystymosi krypties?

Keistas mokslas ta istorija. Susidaro įspūdis, jog istorikai pasakoja įvairias istorijas, kurios su realybe mažai ką bendro turi. Štai Lietuvos istorikai pasakoja kažkokią istoriją apie tai, kad 1940 metais Rusija okupavo Baltijos valstybes ir Moldaviją, o rusų istorikai pasakoja istoriją, jog jokios okupacijos nebuvo. Anot jų, tos teritorijos anksčiau buvo Rusijos imperijos dalis, tai apie kokią okupaciją galima kalbėti?

Važiavau pro Lenkiją ir teko kalbėti su lenkais. Aš sakau: "Lietuva buvo iki Juodosios jūros." Jie sako: "O kaip įdomu, mus mokė, jog Lenkija buvo iki Juodosios jūros." Aš sakau: "Mes, lietuviai, laimėjom Žalgirio mūšį". Jie sako: "Oi, ne, tą mūšį tai tikrai mes laimėjome." Ir taip buvo su visais faktais, kuriuos aš vardinau. Tad ką mums pasakoja istorikai?

Gal jau būtų pats metas suabejoti istorikų pasakaitėmis apie tai, jog senovės žmogus turėjo visą dieną dirbti, o šiuolaikinis žmogus yra laisvesnis? Ir kur tas mūsų protas kai reikia nuspręsti ar tikėti mokslininkų istorijomis ar ne? Kur mūsų protas, kai reikia spręsti kamščių problemą?

Tinginių pasaulyje kamščių nėra

Jei vis dar turime nors kruopelę proto, pabandykime atlikti trumpą analizę.

Kada susidaro kamščiai? Jie susidaro labiausiai anksti ryte ir būtinai vakarėjant. O ką mes veikiame visą dieną nuo ryto iki vakaro? O gi dirbame. Dabar pabandykime sugretinti šiuos du faktus. Ką gausime? Atsakymas neįtikėtinas: "kamščiai susidaro iš karto prieš darbą ir iš karto po darbo". Paradoksas. Argi gali būti koks nors ryšys tarp darbo ir automobilių kamščių? Neįtikėtina, bet kažkas kužda giliai giliai, kad darbas ir kamščiai kažkuo susiję.

Ar žinote, kad tinginių pasaulyje nėra kamščių. Taip yra todėl, kad... jie nedirba. Sutapimas, sakysite. To negali būti. Bet, žinokit, tai yra tiesa. Tinginiai niekada nedirba, todėl jie niekada nevažiuoja į darbą, todėl jie niekada nepatenka į kamščius. Fantastika!

O ką veikia tinginiai kol šiuolaikinis žmogus dirba ir sėdi kamščiuose, kol jis pildo dokumentus įvairiausioms institucijoms, kol jis laukia sankryžoje užsidegsiančios žalios šviesos, laukia kavinėje kol atneš maisto... Pasirodo tuo metu tinginiai visą laiką praleidžia kartu su mylimais žmonėmis ir daro ką tik nori, ko tik širdis geidžia. Ir, žinoma, tinginiai laukia. Ko gi jie laukia? Jie laukia kol šiuolaikinis žmogus susiprotės... Juk įdėjus nors šiek tiek proto įmanoma išspręsti kamščių problemą. Juk skruzdėlės tai padarė, senovės žmogus tai padarė, tinginiai tai padarė... Mes laukiam, šiuolaikini žmogau, laukiam.
 Laimis Žmuida        ( "Tingėjimo filosofija")

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (8)
 
Vyras apie meilę
2012.01.14 HomoSanitus / Age
Sklando po pasaulį nuomonė tokia Visos kokybinės kategorijos „gerai“ ir „blogai“, „gėris“ ir „blogis“ turi prasmę tik esant absoliučiam atskaitos taškui, tai yra Dievui. Jeigu jo nėra, tai ir visos šios sąvokos netenka prasmės. O kai kam atrodo ir kitaip Meilėje yra prasmė ir be Dievo kaip išorinio objekto, be ne kaip alegorinės kategorijos. Meilę turi ir gyvūnai. Ji ne mažiau stipri, kaip pas žmones. Šuo gali būti kur kas labiau mylintis ir prisirišęs, negu jo „protingas“ šeimininkas. Meilė pagrindžia visų gyvūnų, pradedant paukščiais, elgesio optimizavimą ir tai yra jos prasmė. Bet tik pas žmogų šis pagrindas gali dažytis skirtinguose supratimuose sudėtingiausiais atspalviais. Iki tokio laipsnio, kad kartais meilės jau...
Pif paf, tra ta ta
2012.01.05 HomoSanitus / Age
Dažnas, skaitinėdamas HS portalą, pajunta, kad rašoma jame pasitelkus nelabai malonias intonacijas, ir neretai apie neigiamus dalykus. Pajutus tai, kartais imama komentuoti pradedant maždaug taip: „Nu HS paskaičius atrodo, kad pasaulyje yra vien tik blogis...“ Tie, kurie skaito nuosekliai HS ir smegenyse dar turi šiek tiek vingių, tie mato, kad čia yra ne tik kritikuojama, bet ir pateikiama kaip derėtų elgtis ar kaip turėtų būti. Tai esminis skirtumas nuo tų portalų, kuriuose tik mėgaujamasi neigiamais dalykais – tam, kad pritrauktų nesusivokiančius skaitytojus. Tiesą sakant,  žmonių pasaulis dabar išties yra virtęs šizofrenikų ir idiotų pasauliu. Kad tai pajusti, nereikia labai giliai raustis, užtenka kitu kampu pasižiūrėti į tik ką praūžusį masinį psichinio neįgalumo priepuolį – ...
 
Žemės plaučiai – ne miškai
2011.12.02 HomoSanitus / Age
Dar viena nesąmonė kalama į galvą mokyklose mūsų vaikams, o ir daugelio suaugusiųjų galvose ji užėmusi svarbią vietą, nes masinių informacijos priemonių pagalba visi žinome skrajojančią visuomenėje nuomonę, kad planetos plaučiai yra miškai, nes manoma, kad būtent jie yra pagrindiniai deguonies tiekėjai atmosferai. Tačiau realybė, kaip ir augalų fotosintezės atveju, yra kitokia nei yra projektuojama mums į galvą žaliųjų ir visokio plauko ekologų. Dosniausi  deguonies gamintojai ir tiekėjai gyvena visai ne sausumoje, o vandenyne ir be mikroskopo jų pamatyti neįmanoma, bet visų Žemės gyventojų gyvybės priklauso nuo jų veiklos. Niekas nesiginčija, kad miškus reikia saugoti ir tausoti, tačiau visai ne dėl to, kad jie yra tie išgarsintieji „plaučiai“. Todėl, kad tikrumoje jų indėlis į atmosferos...
Ko tikriausiai nežinojote
2011.11.14 HomoSanitus / R.J.
KO TIKRIAUSIAI NEŽINOJOTE APIE AUDINIŲ GAMYBOS PROCESĄ Šis straipsnis - ne mokslinė disertacija. Tai daugiau moralinio pobūdžio rašinys nei siekis ką nors įrodyti. Jo tikslas ne kritikuoti, o leisti įvertinti ir pasirinkti, kas priimtina. Vienok žinoti reikia, ir nemažai. Žmogaus veiklos padariniai yra ryškūs, o pasekmės dažnai nutylimos sąmoningai. Pavyzdžiui, kad pageidaujamos milžiniškos vištų krūtinėlės apsunkina paukščių kvėpavimą arba kad sunku dėti XXL dydžio kiaušinius, sužinojau daug vėliau nei pasirinkau sąmoningą gyvenimo būdą. Juk tokie procesai kaip pieno melžimas arba kiaušinių dėjimas atrodė labai natūralūs ir gyvybės (o gal sakyti sveikatos) nežalojantys. Tiesa, kadangi valgau mėsą, negaliu sakyti, kad esu nusiteikusi prieš žudymą. Priimu tai kaip...
 
Ten nebuvau, alaus midaus negėriau...
2011.08.20 HomoSanitus / Age
Vienas iš kvailiausių šiuolaikinio žmogaus užsiėmimų –  turizmas. Kai žmogus sudaro sutartį su turizmo agentūra ir tampa turistu, jis pasirašo sau nuosprendį būti idiotu, nes toks turistas – žmogus paviršutiniškas, važiuojantis į kitą šalį su bet kokiu tikslu, bet tik ne su tikslu pažinti tą šalį. Kaip organizuotas turistinis biznis Egipte, Tunise, Turkijoje...? Jose, viešbučiuose ir turistinėse vietose dirbtina beveik viskas – atvežti iš kitų šalių ir produktai, ir smėlis, ir augalija, laistymo įranga, aptarnaujantis personalas, lovos... Netgi į jūros baseinus pilama papildomai druskos, kad šie būtų labiau „jūriškesni“... Kelionės su turistinėmis agentūromis garantuoja, kad žmogus tikrai nepaklius į tą šalį, į kurią...
Athene
2011.07.22 HomoSanitus /
Unikali Visko teorija nuo Athene Jei kieno nors nuomonė skiriasi nuo mūsų, į smegenis paduodamos tos pačios medžiagos, kurios užtikrina mūsų išlikimą pavojingose situacijose. Šioje apsauginėje būsenoje labiau primityvi smegenų dalis įsikiša į racionalų mąstymą ir limbinė sistema gal blokuoti mūsų darbinę atmintį, fiziškai sukeldama mąstymo ribotumą. Anglų k.
 
Sapnas
2011.07.01 HomoSanitus / Martynas Jermolajevas
"Laikas pradeda egzistuoti tik tada, kai pradedi bijoti praeities" – Sūnau.. – tariau susirūpinęs. – Mes dabar kalbame tik dėl to, kad savyje visą laiką nešiau kibirkštį.. Niekada niekam neleidau išplėšti iš savęs gyvybinės kibirkšties, kurią vadinu „Naująja Vizija“. Tai mintis, kuri man leido toliau alsuoti šios Nuostabios planetos oru, nepaisant bjaurios kasdienybės. Manau, kad atėjo laikas perduoti šios minties raidos rezultatą ir tau. Kaip man šią žinią perdavė mano tėtis, jam jo tėtis, ir taip per kartų kartas, taip šią Žinią turėsi išklausyti ir tu. Tai gyvybiškai svarbus pasakojimas, legenda, kurios paplitimas įtakos, ar pasaulis toliau eis tiesiai į pražūtį ir atsidurs sąvartyne, ar jo gyventojai pradės puoselėti...
Tik pirmyn!
2011.04.03 HomoSanitus / Lilah Dabar
Labas! Tau rašau. Dėl ko? Nes  mums  nu-si-bo-do . Pataikiau? Staigiai rendez-vous. Kodėl?  Kad VYKTŲ. Siūlau nieko naujo. Eilinį (?) kartą perbėkim, kas aišku.  Čia ne straipsnis ir aš ne dievo motina – o kas. Lįsk man į smegenis – jei nori. Žinom: vienintelis būdas patirti, kur įteka upė, – įšokti. Bet olei!  - laikas veikti: „Tu nori dabar?.. Nes galim daryti...Bet matai, reik prisėst.“ mik mik.  - DARYSIU  VAIKĄ  SU  TAVIM  TADA,  KAI  PASAKYSI  MAN,  KOKS  GAUSIS. mik mik. Baisu? Revoliucija. Užmigau su ja vakar - ryte nebebuvo.  Spjoviau. O kada?! Taigi reikia tepti sumuštinį, laužytis, šlapintis. Be to ji visada sugrįžta - priklausoma. Kad ir vakar, taip rimtai sukalbėjom. Juk reikia...
 
Ritualas
2010.12.29 HomoSanitus / Martynas J.
Turbūt dar neatsirado civilizuotame pasaulyje toks individas (kalba eina apie mūsų "moderniąją" civilizaciją – nepamirškit, pasaulis daugiabučiais ir stadionais neužsibaigia), kuris nebūtų dalyvavęs šiame rituale. Diena iš dienos, valanda iš valandos mes jį atliekame. Paros laikas ne toks svarbus – aukojame jam rytą, dieną, atiduodame jam  net  vakarą. Su šiuo ritualu paliekame namus, su juo išeiname į darbą, mokyklą, darželį, na, ir į mišias be jo neišsiverčiama. Šio ritualo metu mes stebim savo herojus, po to važiuojam kažkur jų sutikti ir sveikinti.. (dėl ko?). Dabartinio mūsų gyvenimo didžiąją dalį laiko nusineša šis ritualas. Su tokiomis ilgomis "treniruotėmis" ir praktikomis, atrodo, kiekvienas turėtų patapti Šamanu.....
Tu nesi kvailas, ir tai ne tavo kaltė
2010.12.09 HomoSanitus / RB
Derrickas Jensenas išgarsėjo savo solidžiomis nefantastinėmis knygomis, pvz., „Endgame”. Vakarų civilizacija jose lyginama su šeima, kurioje nuolatos patiriama prievarta. Autorius tvirtina, kad mums reikia griauti šią kultūrą visais įmanomais būdais.  Kartu su Karen Tweedy-Holmes jis išleido knygą „Thought to exist in the wild”, kurioje atskleidė skausmingą zoologijos sodų ir nelaisvėje laikomų gyvūnų kasdienybę. Dar vienoje knygoje - „Resistance to empire” - pateikiami jo maištingieji interviu su kitais aktyvistais. O „What we leave behind”, parašytoje kartu su Aric McBay, jausmingai ginčijamasi apie atliekų, gyvybės ir mirties idėjas. Visai neseniai Jensenas atsidavė fantazijos pasauliui ir, bendradarbiaudamas su Stephanie McMillan, išleido...
 
Vieno asmens politika
2010.10.05 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Mums vis bandoma įteigti, jog politika yra ne vieno žmogaus užsiėmimas. Politika - tai žmonių, o ne žmogaus veiklos sfera. Politika - tai visuomenės gyvenimo organizavimas ir reguliavimas. Kurią politinę formą bepaimtume - socializmą, komunizmą, monarchiją, demokratiją, oligarchiją - visur yra valdomasis objektas, kuris suponuoja, jog turi būti ir reguliacijos mechanizmai. Trumpai tariant politikoje visada yra reguliuojantys ir reguliuojami. Politikais vadinami reguliuojantys ar nors kokią įtaką kitiems darantys asmenys. Asmens, kuris žiūri televizorių, augina morkas arba dirba šaltkalviu politiku nevadiname, nes jie nei pavieniams asmenims, nei socialinėms grupėms jokios sąmoningos įtakos nedaro, t.y. nevykdo jokio politinio veiksmo. Taip suprantant politiką anarchizmas atsiduria klausimų kryžkelėje. Ar anarchija vis dar gali būti laikoma...
Tiktai klausimas
2010.09.26 HomoSanitus / AGE
Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas populiariausias pasaulyje ginklas „Kalašnikovo automatas“? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas ginklas su besivartančiomis kulkomis M-16? Kurio tikėjimo šalyje buvo išrasti miltukai, kuriuos sutrumpintai vadina DDT? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukurta pirmoji atominė bomba? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai paplitusi narkomanija? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai klesti prostitucija? Kurio tikėjimo.... Kurio... Ku... O jie mano, kad jie žalieji...
 
Po to, kai vėliavos buvo nuleistos
2010.05.11 HomoSanitus / Age
nuleidome ir kotus (ta proga straipsnis papildytas) Švietė saulė.  Sėdėjau miške įrengtoje poilsiavietėje ir klausiausi kaip poruojasi paukščiai. Gražus procesas. O svarbiausia – labai muzikalus. Ir iš kur tokia tos muzikos įvairovė imasi, kai jis šokinėja apie ją? O paskui pradėjo smulkiais lašeliais lyti ir danguje pasirodė vaivorykštė. Žiūrėjau į ją, gėrėjausi ir paskutinių dienų įvykių pasekoje mintis jos spalvotame fone ėmė formuoti hermafrodito atvaizdą... Vyras su moters smegenimis. Kaip jums toks derinukas? Ar norėtumėte, kad jūsų laukiamas vaikas toks būtų? Juk šaunu – „Two in one!“. Pokštas? Visai ne. Visiška realybė. Šis procesas jau vyksta. Ne vienas šimtmetis ir ne du. Tik jo šaknų pastebėti dauguma...
Fin
2010.04.13 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Tai mano paskutinė rašliava šiame puslapyje (www.zeitgeist.lt – HS pastaba). Artimiausiu metu visos teisės bus perduotos asmenims, kurie norės toliau kuruoti šį www.zeitgeist.lt tinklapį. Tolimesnio intereso jį prižiūrėti nebeturiu. Galbūt, kažkam įdomu, kodėl? Norint į tai atsakyti, reikia grįžti į pradžią, į pirmą dieną, kai paleidau šį puslapį. Tada, kaip ir dauguma Zeitgeist žiūrovų, buvau šokiruotas esamos pasaulinės situacijos. Džiugu buvo pajausti, kad tuometinės mano idėjos puikiai sutapo su Zeitgeist skleidžiamomis idėjomis. To pasekoje, pradėjau rašyti daug straipsnių ta tema… Labai greitai puslapis įsivažiavo. Buvau pakviestas net į radiją ir pravesti LUNI paskaitos. Iškart po to sekė puslapio praplėtimas. Tai yra: forumo paleidimas, bandymai versti filmus ir rengti...
 
Pavėluotai, bet apie Velykas
2010.04.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
“Pasakyk kas tavo draugai ir aš pasakysiu, kas tu toks” – sako lietuvių liaudies patarlė. Na, aš turiu visokių draugų, bet jei taip pradėtume procentaliai skaičiuoti, tai mane supa absoliuti beviltiškai nepataisomų tinginių dauguma. Tinginys tinginiui padeda nieko nedarydamas Anksčiau man galvą tekdavo sukti ką čia parašius į savo tingėjimo tinklaraštį. Kuo toliau, tuo galvą sukti reikia mažiau. Pasiskaitė mano draugai tinklaraščio ir kaip atsivėrė jų sielos tinginystei, tai tik spėk aprašinėt. Vietomis net mane patį pralenkia. Bet tai gera proga pasitempti man. Teisingiau ne pasitempti, bet dar labiau atsipalaiduoti. Tinginystėje juk viskas atvirkščiai nei darbo pasaulyje. Konkurencija čia suprantama kaip kuo didesnis nieko neveikimas. Ir padėti vieni kitiems galime tik nieko...
Gyvenimas yra žaidimas
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Net nežinau nuo ko pradėti. Išties, noriu pasakyti, kad šia tema bijau rašyti. Labai bijau. O kodėl, sunku pasakyti. Galbūt dėl to, kad bijau, jog nepavyks suprantamai perteikti minties, kuri mano galvoje jau keletą mėnesių ir niekaip nedingsta ir net nenurimsta. Tai kažkas tokio, kas tiesiog privalo būti išsakyta… Pabandysiu. Tai nebus vienas straipsnis (ar kaip mėgstu vadinti – rašinėlis). Šią temą aš noriu paversti kažkuo, kas galbūt žmonėms padės susivokti gyvenime. Man tai kažkodėl labai svarbu… “Gyvenimas yra žaidimas” – tai kertinė mintis. Būtent iš jos gvildensiu absoliučiai bet kokią mūsų gyvenimo situaciją. Kaip ir matote, žodžiai paprasti, tačiau jų reikšmė, kaip pasistengiu parodyti, yra labai ir net labai gili. Ar kada bandėte į savo...
 
Protas kaip džinas
2010.03.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
Ar tu esi geras? Ne, aš nesu geras. Ir tu  nesi geras. Ir jie nėra geri, ir jūs nebe...     Iliuzija universali. Iliuzija gali būti ir šaldytuvas, ir meilė, ir... Įsigijus šaldytuvą, iliuzija dingsta, tas pats nutinka ir su trokštama meile. Tas pats nutinka ir su kitais mums taip reikalingais daiktais. Iliuzijos nuolatinė užduotis - dingti,  mat begalinėje eilėje laukia kitos, sekančios iliuzijos... Ar tu myli savo tėvą? Niekada neturėjau tokios iliuzijos, bet klausimas įdomus...Vienintelį ir paskutinį kartą bandžiau su savo tėvu pasikalbėti apie meilę...  dvi valandos po jo mirties. Tiesą pasakius, ir dabar galvoju – ar jis apskritai kada buvo gyvas...    Kada pirmą kartą iš tikrųjų suvokiau, jog esu blogas, nutariau leistis į kilnų žygį – supratau, kad...
Mokykla žudo kūrybiškumą
2010.02.23 HomoSanitus / Age
Kenas Robinsonas gimė 1950 m., Liverpulyje (Anglija), septynių vaikų darbininkų šeimoje. Būdamas ketverių susirgo poliomielitu, kuris po komplikacijų pavertė jį neįgaliu (įvyko kojų atrofija). Tačiau šeima visokeriopai skatino jį toliau lavintis ir neleisti ligai riboti jo gyvenimo. Taigi jis nenuleido rankų ir 1981 m. Londono universitete gavo filosofijos mokslų daktaro laipsnį.   Prasidėjo karjera, daugiausia švietimo srityje. K. Robinsonas susilaukė daugybės įvertinimų, išleido keletą knygų, tarp jų „The Element: How Finding Your Passion Changes Everything“, „Out of Our Minds: Learning to Be Creative“ ir „The Arts In Schools“. Šiuo metu, su žmona Marie-Therese gyvena Los Andžele (JAV).   Šioje paskaitoje charizmatiškasis Kenas Robinsonas gyvai ir su geroka...
 
Grįžk
2010.02.17 HomoSanitus / Martynas J.
Šiais laikais galime sutikti begales žmonių, kurie iki gyvo kaulo yra užknisti kasdienybės. Tokie žmonės bando ją kuo ryškiau, įvairesnėmis spalvomis nuspalvinti. Vieni eina į naktinius klubus, antri į sporto klubus (tikėdamiesi, kad ten įgaus amžiną jaunystę ir sveikatą) , treti ieško religijų, manydami, kad rado gyvenimo „grindis“ , dar kiti išsigelbėjimo ieško darbe ar karjeroje, ir galiausiai, tie, kurie nori rasti tikrojo gyvenimo skonį. Tuos pirmus sieja iš pažiūros nepanašus, tačiau vienas ir tas pats tikslas – rasti kažkokį siauro pobūdžio užsiėmimą, kuris atitrauktų dėmesį nuo organizmo poreikių, prašymų.. grįžti. Paklausite, kur grįžti? Juk mes esame čia, esame savo namuose, miestuose. Juk darbai kaip ir nudirbti, vaikai paimti iš darželių,...
Logikos pradmenys
2010.01.26 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
                                                              ...........be teisės versti į anglų ir kitas arabų kalbas. Prieš mane su rankiniu bagažu rankose  eilėje laukia  kelios pagyvenusios moterys juodais apdarais. Nors veidai uždengti čadromis, amžių ir lytį nustatyti nėra sunku. Kūno kompleksija bei nusiaunami batai prieš antiteroristinę patikrą – puikus „link'as“.  Pats  avalynės nusiavimo ritualas gana komiškas, mat prie tikrinimo zonos jokių kėdžių. Moterys viena už kitos pasilaikydamos,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Tas, kur per dieną aktyvus kaip bitė, stiprus kaip jautis, dirba kaip arklys ir vakare namo pareina pavargęs kaip šuo, turėtų pasitarti su veterinaru – labai didelė tikimybė, kad jis yra asilas.
Kinų filosofas Čang Ing Ju
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės