Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Mokykla žudo k?rybiškum?
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Kokteilis / Mokykla žudo k?rybiškum?
Kenas Robinsonas gimė 1950 m., Liverpulyje (Anglija), septynių vaikų darbininkų šeimoje. Būdamas ketverių susirgo poliomielitu, kuris po komplikacijų pavertė jį neįgaliu (įvyko kojų atrofija). Tačiau šeima visokeriopai skatino jį toliau lavintis ir neleisti ligai riboti jo gyvenimo. Taigi jis nenuleido rankų ir 1981 m. Londono universitete gavo filosofijos mokslų daktaro laipsnį.
 
Prasidėjo karjera, daugiausia švietimo srityje. K. Robinsonas susilaukė daugybės įvertinimų, išleido keletą knygų, tarp jų „The Element: How Finding Your Passion Changes Everything“, „Out of Our Minds: Learning to Be Creative“ ir „The Arts In Schools“. Šiuo metu, su žmona Marie-Therese gyvena Los Andžele (JAV).
 
Šioje paskaitoje charizmatiškasis Kenas Robinsonas gyvai ir su geroka humoro doze kalba apie šiandieninės švietimo sistemos problemas. Tiesa, siūlomos išeitys skamba kiek formaliai, trūksta konkretumo, tačiau, ko gero, detalesnių išvadų neleido padaryti paskaitos formatas. Bet kuriuo atveju šio žmogaus verta paklausyti. Pažadu – bus linksma.
 HS:

Žinios nepavojingos tik išmintingo galvoje, o tokia per vieną ar dvi  kartas – neužgyvenama.

Diskusija komentaruose po straipsniu „Tėvai ir vaikai“ paskatino parašyti dar keletą minčių ta tema.

Turbūt sutiksite su ta mintimi, kad šeimoje, kurioje tėvas yra fizikos mokslų daktaras, o mama chemijos, bus didesnė tikimybė, kad gimęs joje vaikas bus linkęs į tiksliuosius mokslus. Jei šeimos genetiniame medyje yra daug muzikalių žmonių, didelė tikimybė, kad gimstantys palikuonys galės tapti gerais muzikantais ar kompozitoriais. Šių minčių realumą paliudija ir profesijų dinastijos – gydytojų, muzikantų, mokslininkų ir t.t.

Žmogaus gabumus lemia prigimtis, kitaip sakant, prasidėjus gyvybei, susidariusi genų kombinacija būna palanki vystyti vieną ar kelias  savo savybes geriau, nei kitas.

Gamta taip sutvėrė, kad gimę gyvūnai, tame tarpe ir žmogus, mokosi iš aplinkos, o pirmas mokytojas yra mama, o po to tėvas. Gyvūnų, gyvenančių poromis, palikuonims sekantis mokytojas po tėvų ir šeimos būna jau aplinka. Gyvūnų, gyvenančių bendruomenėmis, palikuonims yra dar vienas tarpinis mokytojas – bendruomenė, kurioje šeima gyvena. Žmogus priklauso antrajai kategorijai – pradžioje vaikas daugiausiai mokosi šeimoje iš tėvų ir vyresnių brolių ar seserų, o po to keliauja į mokyklą, ir tik po to į savistovų gyvenimą.

Kol vaikas mokosi namie, jam pavyzdys yra jo šeima ir tos šeimos ideologija. Jei tėvas ar motina jau kelinta karta perima, tarkim, puodžiaus profesiją, vaikas nuo mažens matys žiedžiamus puodus ir natūralu, kad jis  išmanys apie šį reikalą geriau, nei kaimynų berniukas, kurio šeimoje karta iš kartos užsiimama siuvimo amatu. Jeigu puodžiaus vaikas toliau tobulins savo amatą puodžių mokykloje, o siuvėjų vaikas – siuvimo mokykloje, bendruomenė turės karta iš kartos tobulėjančius  profesijos atstovus – dinastijas.

Kol vaikas mokosi šeimoje, labai maža tikimybė, kad jam bus primesta svetima ideologija ir puodžiaus šeimoje vaikas bus mokomas siuvėjo amato. Dažniausiai tėvai nori, kad vaikai testų jų šeimos  tradicijas. Didžiausią dalį informacijos vaikas susikrauna į save per pirmus penkis gyvenimo metus. Jei tuo laikotarpiu vaikas lanko darželį, informacijos gaunama dar daugiau. Blogai tai ar gerai? Visai vienareikšmiškai atsakyti negalima, nes atsakymas priklauso nuo darželio, kurį vaikas lanko – jei jame susirinks išmintingų (tikimybė labai maža, nes išmintingi tėvai vaikų į darželius neatiduoda) tėvų vaikai ir auklėtojai bus geri savo srities specialistai, vaikas išmoks gerų ir  naudingų sau ar visuomenei dalykų. Jei vaikas paklius į darželį, kuriame netikę auklėtojai ir vaikai iš vidutinių šeimų (dažniausiai iš tokių  jie ir yra, nes turčiai samdo aukles, o asocialūs vaikų į darželius neveda), situacija bus priešinga – vaikas daugiau išmoks šunybių, nei gero. Viena auklė (mama) visada geriau prižiūrės vaiką, nei viena darželio auklėtoja, kuri turi prižiūrėti 10 vaikų. Tačiau bet kokiu atveju pirmas vaiko nuvedimas į darželį jam retai būna malonus. Kai kuriems tai būna stresas, kuris palieka žymę visam gyvenimui.

Tiek dabartinis darželis, tiek dabartinė mokykla turi visą eilę labai svarbių trūkumų. Pirmas iš jų – didžioji dalis auklėtojų ir mokytojų yra moteriškos lyties. Nepasisekė nei mūsų berniukams, nei mergaitėms. Berniukai nemato vyro pavyzdžio ir neturi į ką lygiuotis. Mergaitės nemato vyro pavyzdžio ir  nuo to objektyviai vertinti vyrą, renkantis ateityje savo gyvenimo palydovą, nepasidaro lengviau.

Dabartinė mokykla suniveliuoja vaikus. Tie, kurie yra gabesni ir galėtų daug greičiau ir daugiau išmokti, lieka už borto – mokytojai daugiausia dėmesio skiria atsilikėliams.

Yra ir fiziologinė pusė – tiek darželyje, tiek mokykloje vaikai maitinami kaip banda, o ne kaip individai – visiems iš bendro katilo. O vaikai juk skiriasi savo prigimtimi – vieni linkę valgyti daug, kiti mažai, vieni labiau mėgsta mėsytę, kiti – košytę... Požiūris šiuo atžvilgiu darželyje ar mokykloje niekuo nesiskiria nuo požiūrio kiaulių fermoje – svarbiausia vidutinis ūgio ir svorio prieaugis. Vaikas čia kaip fiziologinis individas mokykloje ar darželyje niekam neįdomus – suskaičiuota kalorijų, vitaminų ir mineralų vidutinė norma ir taškas.

Pamokos trukmė mokykloje nustatyta visiems vaikams vienoda, neatsižvelgiant nei į individualius poreikius fizinei veiklai, nei į amžiaus ypatumus – mažesniems vaikams sunku išsėdėti 45 minutes.

Tėvai pasidaro vaikus mūsų visuomenėje ne tam, kad su jais gyventų, bet tam,  kad juos atiduotų į darželius ar mokyklas. Kiek yra šeimų, kuriose vaikai tėvus mato tik savaitgaliais ? Kiek yra vaikų, kurių tėvai yra išvykę uždarbiauti užsienin?

Mokykloje mokytojais dirba arba merginos, kurios neturi vaikų (ką ji gali  žinoti apie vaiką, pati motinos jausmo dar nepatyrusi?), arba moterys, kurios savo vaikus atidavė kitoms mokytojoms auklėti (vietoj to, kad auklėtų savo vaikus). Kuo skiriasi mokyklos mokytojos ir mamos auklėjimas? Mama tai daro iš širdies, o mokytoja už atlyginimą. Daug mokės – daugiau paauklės ar pamokys, mažiau pamokės – stums laiką ir tiek.

Mokytojas mokykloje gali klysti. Mokytoja Gamta – niekada. Mokykloje nesvarbus individas. Mokyklai reikia standartinio mokinio, gero švietimo ministerijos programos atlikėjo, o ne kūrybiško individualisto. Kūrybiškumas mokykloje sunaikinamas, nes valstybei reikia paklusnios bandos, o ne turinčio savo nuomonę individo. Genijus mokykloje – rakštis mokytojams.

Jei vaikas būtų mokomas namie, o ne mokykloje, jis tų pačių žinių įsisavinimui sugaištų daug mažiau laiko (talentingas vaikas mokykloje turi laukti kol mokytoja išaiškins blogiausiai besimokančiam). Namie galima pasirinkti tą mokymo laiką, kai vaikui yra patogu, o ne tą, kurį nustatė visiems tuo mokyklos programa. Daug dalykų galima namie mokytis ne sausai teoriškai, o suderinant su praktika ir vaikams visai nejuntant, kad jie mokosi (geografija, istorija, biologija, gamtos mokslai, kalbos). Dalykams, kurių negali išmokyti tėvai, galima samdyti korepetitorius (juos, beje, ir taip samdo mokyklose besimokančių tėvai, jei nori , kad vaikas gerai išmoktų).
Niekas neklausia vaiko ar jis nori būti tokiame kolektyve, į kurį jį paskiria mokykla. Klasėje dažniausiai mokinys turi tik keletą draugų, su kuriais norėtų bendrauti, ir visą būrį vaikų, su kuriais jie to nenorėtų daryti. Ši bendravimo prievarta sukelia daug problemų tiek mokytojams, tiek tėvams (patyčios, smurtas,  muštynės ir t.t.).

Negabus vaikas mokykloje nuolat jaučia, kad jis yra netikęs, ir taip yra nuolat traumuojamas, o mokydamasis namuose šito visiškai nejaustų.

Jei paklaustumėte miesto vaikų ar jie nori eiti į mokyklą, nemaža dalis atsakytų, kad taip, nes gyvenimas bute ir sausakimšoje miesto erzelynėje nėra didelis įdomumas. Gyvenant kaime, gamtoje, vaiko požiūris į mokyklą yra kiek kitoks – jo aplinka yra daug labiau pritaikyta mokymuisi, nei besikeičiantis tik nuo pirkinių kalėjimas miesto bute. Gyvendamas ir besimokydamas namų aplinkoje kaime, vaikas kiekvieną dieną turi galimybę stebėti gamtą ir iš jos mokytis, suprasti gyvybės ryšius joje ir taip, pačiam vaikui net nejuntant, išmokti gamtą gerbti.

Mokantis namie vaikas daug geriau išmoksta buities darbus, nes tam jau vien laiko lieka daugiau. Taip mergaitė mokosi būti gera mama ir žmona, o vyras – tėvo ir sutuoktinio pareigų.
Kai vaikai mokomi namuose, vyksta geresnė natūrali atranka – mažiau išprususių tėvų vaikai išmoksta mažiau ir atvirkščiai. Be to, mokymas namuose skatina tėvus neužmigti ant laurų – reikia ir patiems tėvams tobulėti, jei norima, kad vaikai būtų labiau išprusę. Mokantis namie labiau prisitaikoma prie gamtos diktuojamų taisyklių, o ne prie valstybės klerkų sugalvotų.

Gyvenant mažomis bendruomenėmis, o ne valstybėmis, labiau konkuruojama. Valstybinėse mokyklose  konkurencijos nėra – visi mokosi pagal tas pačias švietimo parašytas programas, kurias sudaro ne pagal bendruomenės poreikius, bet pagal, pavyzdžiui, EU normas.

Sunku žmonėms išsiveržti iš sistemos šablonų, kai diskutuojama šia tema, bandoma viską suspraust į valstybės diktuojamus rėmus, net ir seniai užmirštas naujoves. 

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (13)
 
Vyras apie meilę
2012.01.14 HomoSanitus / Age
Sklando po pasaulį nuomonė tokia Visos kokybinės kategorijos „gerai“ ir „blogai“, „gėris“ ir „blogis“ turi prasmę tik esant absoliučiam atskaitos taškui, tai yra Dievui. Jeigu jo nėra, tai ir visos šios sąvokos netenka prasmės. O kai kam atrodo ir kitaip Meilėje yra prasmė ir be Dievo kaip išorinio objekto, be ne kaip alegorinės kategorijos. Meilę turi ir gyvūnai. Ji ne mažiau stipri, kaip pas žmones. Šuo gali būti kur kas labiau mylintis ir prisirišęs, negu jo „protingas“ šeimininkas. Meilė pagrindžia visų gyvūnų, pradedant paukščiais, elgesio optimizavimą ir tai yra jos prasmė. Bet tik pas žmogų šis pagrindas gali dažytis skirtinguose supratimuose sudėtingiausiais atspalviais. Iki tokio laipsnio, kad kartais meilės jau...
Pif paf, tra ta ta
2012.01.05 HomoSanitus / Age
Dažnas, skaitinėdamas HS portalą, pajunta, kad rašoma jame pasitelkus nelabai malonias intonacijas, ir neretai apie neigiamus dalykus. Pajutus tai, kartais imama komentuoti pradedant maždaug taip: „Nu HS paskaičius atrodo, kad pasaulyje yra vien tik blogis...“ Tie, kurie skaito nuosekliai HS ir smegenyse dar turi šiek tiek vingių, tie mato, kad čia yra ne tik kritikuojama, bet ir pateikiama kaip derėtų elgtis ar kaip turėtų būti. Tai esminis skirtumas nuo tų portalų, kuriuose tik mėgaujamasi neigiamais dalykais – tam, kad pritrauktų nesusivokiančius skaitytojus. Tiesą sakant,  žmonių pasaulis dabar išties yra virtęs šizofrenikų ir idiotų pasauliu. Kad tai pajusti, nereikia labai giliai raustis, užtenka kitu kampu pasižiūrėti į tik ką praūžusį masinį psichinio neįgalumo priepuolį – ...
 
Žemės plaučiai – ne miškai
2011.12.02 HomoSanitus / Age
Dar viena nesąmonė kalama į galvą mokyklose mūsų vaikams, o ir daugelio suaugusiųjų galvose ji užėmusi svarbią vietą, nes masinių informacijos priemonių pagalba visi žinome skrajojančią visuomenėje nuomonę, kad planetos plaučiai yra miškai, nes manoma, kad būtent jie yra pagrindiniai deguonies tiekėjai atmosferai. Tačiau realybė, kaip ir augalų fotosintezės atveju, yra kitokia nei yra projektuojama mums į galvą žaliųjų ir visokio plauko ekologų. Dosniausi  deguonies gamintojai ir tiekėjai gyvena visai ne sausumoje, o vandenyne ir be mikroskopo jų pamatyti neįmanoma, bet visų Žemės gyventojų gyvybės priklauso nuo jų veiklos. Niekas nesiginčija, kad miškus reikia saugoti ir tausoti, tačiau visai ne dėl to, kad jie yra tie išgarsintieji „plaučiai“. Todėl, kad tikrumoje jų indėlis į atmosferos...
Ko tikriausiai nežinojote
2011.11.14 HomoSanitus / R.J.
KO TIKRIAUSIAI NEŽINOJOTE APIE AUDINIŲ GAMYBOS PROCESĄ Šis straipsnis - ne mokslinė disertacija. Tai daugiau moralinio pobūdžio rašinys nei siekis ką nors įrodyti. Jo tikslas ne kritikuoti, o leisti įvertinti ir pasirinkti, kas priimtina. Vienok žinoti reikia, ir nemažai. Žmogaus veiklos padariniai yra ryškūs, o pasekmės dažnai nutylimos sąmoningai. Pavyzdžiui, kad pageidaujamos milžiniškos vištų krūtinėlės apsunkina paukščių kvėpavimą arba kad sunku dėti XXL dydžio kiaušinius, sužinojau daug vėliau nei pasirinkau sąmoningą gyvenimo būdą. Juk tokie procesai kaip pieno melžimas arba kiaušinių dėjimas atrodė labai natūralūs ir gyvybės (o gal sakyti sveikatos) nežalojantys. Tiesa, kadangi valgau mėsą, negaliu sakyti, kad esu nusiteikusi prieš žudymą. Priimu tai kaip...
 
Ten nebuvau, alaus midaus negėriau...
2011.08.20 HomoSanitus / Age
Vienas iš kvailiausių šiuolaikinio žmogaus užsiėmimų –  turizmas. Kai žmogus sudaro sutartį su turizmo agentūra ir tampa turistu, jis pasirašo sau nuosprendį būti idiotu, nes toks turistas – žmogus paviršutiniškas, važiuojantis į kitą šalį su bet kokiu tikslu, bet tik ne su tikslu pažinti tą šalį. Kaip organizuotas turistinis biznis Egipte, Tunise, Turkijoje...? Jose, viešbučiuose ir turistinėse vietose dirbtina beveik viskas – atvežti iš kitų šalių ir produktai, ir smėlis, ir augalija, laistymo įranga, aptarnaujantis personalas, lovos... Netgi į jūros baseinus pilama papildomai druskos, kad šie būtų labiau „jūriškesni“... Kelionės su turistinėmis agentūromis garantuoja, kad žmogus tikrai nepaklius į tą šalį, į kurią...
Athene
2011.07.22 HomoSanitus /
Unikali Visko teorija nuo Athene Jei kieno nors nuomonė skiriasi nuo mūsų, į smegenis paduodamos tos pačios medžiagos, kurios užtikrina mūsų išlikimą pavojingose situacijose. Šioje apsauginėje būsenoje labiau primityvi smegenų dalis įsikiša į racionalų mąstymą ir limbinė sistema gal blokuoti mūsų darbinę atmintį, fiziškai sukeldama mąstymo ribotumą. Anglų k.
 
Sapnas
2011.07.01 HomoSanitus / Martynas Jermolajevas
"Laikas pradeda egzistuoti tik tada, kai pradedi bijoti praeities" – Sūnau.. – tariau susirūpinęs. – Mes dabar kalbame tik dėl to, kad savyje visą laiką nešiau kibirkštį.. Niekada niekam neleidau išplėšti iš savęs gyvybinės kibirkšties, kurią vadinu „Naująja Vizija“. Tai mintis, kuri man leido toliau alsuoti šios Nuostabios planetos oru, nepaisant bjaurios kasdienybės. Manau, kad atėjo laikas perduoti šios minties raidos rezultatą ir tau. Kaip man šią žinią perdavė mano tėtis, jam jo tėtis, ir taip per kartų kartas, taip šią Žinią turėsi išklausyti ir tu. Tai gyvybiškai svarbus pasakojimas, legenda, kurios paplitimas įtakos, ar pasaulis toliau eis tiesiai į pražūtį ir atsidurs sąvartyne, ar jo gyventojai pradės puoselėti...
Tik pirmyn!
2011.04.03 HomoSanitus / Lilah Dabar
Labas! Tau rašau. Dėl ko? Nes  mums  nu-si-bo-do . Pataikiau? Staigiai rendez-vous. Kodėl?  Kad VYKTŲ. Siūlau nieko naujo. Eilinį (?) kartą perbėkim, kas aišku.  Čia ne straipsnis ir aš ne dievo motina – o kas. Lįsk man į smegenis – jei nori. Žinom: vienintelis būdas patirti, kur įteka upė, – įšokti. Bet olei!  - laikas veikti: „Tu nori dabar?.. Nes galim daryti...Bet matai, reik prisėst.“ mik mik.  - DARYSIU  VAIKĄ  SU  TAVIM  TADA,  KAI  PASAKYSI  MAN,  KOKS  GAUSIS. mik mik. Baisu? Revoliucija. Užmigau su ja vakar - ryte nebebuvo.  Spjoviau. O kada?! Taigi reikia tepti sumuštinį, laužytis, šlapintis. Be to ji visada sugrįžta - priklausoma. Kad ir vakar, taip rimtai sukalbėjom. Juk reikia...
 
Ritualas
2010.12.29 HomoSanitus / Martynas J.
Turbūt dar neatsirado civilizuotame pasaulyje toks individas (kalba eina apie mūsų "moderniąją" civilizaciją – nepamirškit, pasaulis daugiabučiais ir stadionais neužsibaigia), kuris nebūtų dalyvavęs šiame rituale. Diena iš dienos, valanda iš valandos mes jį atliekame. Paros laikas ne toks svarbus – aukojame jam rytą, dieną, atiduodame jam  net  vakarą. Su šiuo ritualu paliekame namus, su juo išeiname į darbą, mokyklą, darželį, na, ir į mišias be jo neišsiverčiama. Šio ritualo metu mes stebim savo herojus, po to važiuojam kažkur jų sutikti ir sveikinti.. (dėl ko?). Dabartinio mūsų gyvenimo didžiąją dalį laiko nusineša šis ritualas. Su tokiomis ilgomis "treniruotėmis" ir praktikomis, atrodo, kiekvienas turėtų patapti Šamanu.....
Tu nesi kvailas, ir tai ne tavo kaltė
2010.12.09 HomoSanitus / RB
Derrickas Jensenas išgarsėjo savo solidžiomis nefantastinėmis knygomis, pvz., „Endgame”. Vakarų civilizacija jose lyginama su šeima, kurioje nuolatos patiriama prievarta. Autorius tvirtina, kad mums reikia griauti šią kultūrą visais įmanomais būdais.  Kartu su Karen Tweedy-Holmes jis išleido knygą „Thought to exist in the wild”, kurioje atskleidė skausmingą zoologijos sodų ir nelaisvėje laikomų gyvūnų kasdienybę. Dar vienoje knygoje - „Resistance to empire” - pateikiami jo maištingieji interviu su kitais aktyvistais. O „What we leave behind”, parašytoje kartu su Aric McBay, jausmingai ginčijamasi apie atliekų, gyvybės ir mirties idėjas. Visai neseniai Jensenas atsidavė fantazijos pasauliui ir, bendradarbiaudamas su Stephanie McMillan, išleido...
 
Vieno asmens politika
2010.10.05 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Mums vis bandoma įteigti, jog politika yra ne vieno žmogaus užsiėmimas. Politika - tai žmonių, o ne žmogaus veiklos sfera. Politika - tai visuomenės gyvenimo organizavimas ir reguliavimas. Kurią politinę formą bepaimtume - socializmą, komunizmą, monarchiją, demokratiją, oligarchiją - visur yra valdomasis objektas, kuris suponuoja, jog turi būti ir reguliacijos mechanizmai. Trumpai tariant politikoje visada yra reguliuojantys ir reguliuojami. Politikais vadinami reguliuojantys ar nors kokią įtaką kitiems darantys asmenys. Asmens, kuris žiūri televizorių, augina morkas arba dirba šaltkalviu politiku nevadiname, nes jie nei pavieniams asmenims, nei socialinėms grupėms jokios sąmoningos įtakos nedaro, t.y. nevykdo jokio politinio veiksmo. Taip suprantant politiką anarchizmas atsiduria klausimų kryžkelėje. Ar anarchija vis dar gali būti laikoma...
Tiktai klausimas
2010.09.26 HomoSanitus / AGE
Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas populiariausias pasaulyje ginklas „Kalašnikovo automatas“? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas ginklas su besivartančiomis kulkomis M-16? Kurio tikėjimo šalyje buvo išrasti miltukai, kuriuos sutrumpintai vadina DDT? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukurta pirmoji atominė bomba? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai paplitusi narkomanija? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai klesti prostitucija? Kurio tikėjimo.... Kurio... Ku... O jie mano, kad jie žalieji...
 
Po to, kai vėliavos buvo nuleistos
2010.05.11 HomoSanitus / Age
nuleidome ir kotus (ta proga straipsnis papildytas) Švietė saulė.  Sėdėjau miške įrengtoje poilsiavietėje ir klausiausi kaip poruojasi paukščiai. Gražus procesas. O svarbiausia – labai muzikalus. Ir iš kur tokia tos muzikos įvairovė imasi, kai jis šokinėja apie ją? O paskui pradėjo smulkiais lašeliais lyti ir danguje pasirodė vaivorykštė. Žiūrėjau į ją, gėrėjausi ir paskutinių dienų įvykių pasekoje mintis jos spalvotame fone ėmė formuoti hermafrodito atvaizdą... Vyras su moters smegenimis. Kaip jums toks derinukas? Ar norėtumėte, kad jūsų laukiamas vaikas toks būtų? Juk šaunu – „Two in one!“. Pokštas? Visai ne. Visiška realybė. Šis procesas jau vyksta. Ne vienas šimtmetis ir ne du. Tik jo šaknų pastebėti dauguma...
Fin
2010.04.13 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Tai mano paskutinė rašliava šiame puslapyje (www.zeitgeist.lt – HS pastaba). Artimiausiu metu visos teisės bus perduotos asmenims, kurie norės toliau kuruoti šį www.zeitgeist.lt tinklapį. Tolimesnio intereso jį prižiūrėti nebeturiu. Galbūt, kažkam įdomu, kodėl? Norint į tai atsakyti, reikia grįžti į pradžią, į pirmą dieną, kai paleidau šį puslapį. Tada, kaip ir dauguma Zeitgeist žiūrovų, buvau šokiruotas esamos pasaulinės situacijos. Džiugu buvo pajausti, kad tuometinės mano idėjos puikiai sutapo su Zeitgeist skleidžiamomis idėjomis. To pasekoje, pradėjau rašyti daug straipsnių ta tema… Labai greitai puslapis įsivažiavo. Buvau pakviestas net į radiją ir pravesti LUNI paskaitos. Iškart po to sekė puslapio praplėtimas. Tai yra: forumo paleidimas, bandymai versti filmus ir rengti...
 
Pavėluotai, bet apie Velykas
2010.04.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
“Pasakyk kas tavo draugai ir aš pasakysiu, kas tu toks” – sako lietuvių liaudies patarlė. Na, aš turiu visokių draugų, bet jei taip pradėtume procentaliai skaičiuoti, tai mane supa absoliuti beviltiškai nepataisomų tinginių dauguma. Tinginys tinginiui padeda nieko nedarydamas Anksčiau man galvą tekdavo sukti ką čia parašius į savo tingėjimo tinklaraštį. Kuo toliau, tuo galvą sukti reikia mažiau. Pasiskaitė mano draugai tinklaraščio ir kaip atsivėrė jų sielos tinginystei, tai tik spėk aprašinėt. Vietomis net mane patį pralenkia. Bet tai gera proga pasitempti man. Teisingiau ne pasitempti, bet dar labiau atsipalaiduoti. Tinginystėje juk viskas atvirkščiai nei darbo pasaulyje. Konkurencija čia suprantama kaip kuo didesnis nieko neveikimas. Ir padėti vieni kitiems galime tik nieko...
Gyvenimas yra žaidimas
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Net nežinau nuo ko pradėti. Išties, noriu pasakyti, kad šia tema bijau rašyti. Labai bijau. O kodėl, sunku pasakyti. Galbūt dėl to, kad bijau, jog nepavyks suprantamai perteikti minties, kuri mano galvoje jau keletą mėnesių ir niekaip nedingsta ir net nenurimsta. Tai kažkas tokio, kas tiesiog privalo būti išsakyta… Pabandysiu. Tai nebus vienas straipsnis (ar kaip mėgstu vadinti – rašinėlis). Šią temą aš noriu paversti kažkuo, kas galbūt žmonėms padės susivokti gyvenime. Man tai kažkodėl labai svarbu… “Gyvenimas yra žaidimas” – tai kertinė mintis. Būtent iš jos gvildensiu absoliučiai bet kokią mūsų gyvenimo situaciją. Kaip ir matote, žodžiai paprasti, tačiau jų reikšmė, kaip pasistengiu parodyti, yra labai ir net labai gili. Ar kada bandėte į savo...
 
Protas kaip džinas
2010.03.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
Ar tu esi geras? Ne, aš nesu geras. Ir tu  nesi geras. Ir jie nėra geri, ir jūs nebe...     Iliuzija universali. Iliuzija gali būti ir šaldytuvas, ir meilė, ir... Įsigijus šaldytuvą, iliuzija dingsta, tas pats nutinka ir su trokštama meile. Tas pats nutinka ir su kitais mums taip reikalingais daiktais. Iliuzijos nuolatinė užduotis - dingti,  mat begalinėje eilėje laukia kitos, sekančios iliuzijos... Ar tu myli savo tėvą? Niekada neturėjau tokios iliuzijos, bet klausimas įdomus...Vienintelį ir paskutinį kartą bandžiau su savo tėvu pasikalbėti apie meilę...  dvi valandos po jo mirties. Tiesą pasakius, ir dabar galvoju – ar jis apskritai kada buvo gyvas...    Kada pirmą kartą iš tikrųjų suvokiau, jog esu blogas, nutariau leistis į kilnų žygį – supratau, kad...
Grįžk
2010.02.17 HomoSanitus / Martynas J.
Šiais laikais galime sutikti begales žmonių, kurie iki gyvo kaulo yra užknisti kasdienybės. Tokie žmonės bando ją kuo ryškiau, įvairesnėmis spalvomis nuspalvinti. Vieni eina į naktinius klubus, antri į sporto klubus (tikėdamiesi, kad ten įgaus amžiną jaunystę ir sveikatą) , treti ieško religijų, manydami, kad rado gyvenimo „grindis“ , dar kiti išsigelbėjimo ieško darbe ar karjeroje, ir galiausiai, tie, kurie nori rasti tikrojo gyvenimo skonį. Tuos pirmus sieja iš pažiūros nepanašus, tačiau vienas ir tas pats tikslas – rasti kažkokį siauro pobūdžio užsiėmimą, kuris atitrauktų dėmesį nuo organizmo poreikių, prašymų.. grįžti. Paklausite, kur grįžti? Juk mes esame čia, esame savo namuose, miestuose. Juk darbai kaip ir nudirbti, vaikai paimti iš darželių,...
 
Logikos pradmenys
2010.01.26 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
                                                              ...........be teisės versti į anglų ir kitas arabų kalbas. Prieš mane su rankiniu bagažu rankose  eilėje laukia  kelios pagyvenusios moterys juodais apdarais. Nors veidai uždengti čadromis, amžių ir lytį nustatyti nėra sunku. Kūno kompleksija bei nusiaunami batai prieš antiteroristinę patikrą – puikus „link'as“.  Pats  avalynės nusiavimo ritualas gana komiškas, mat prie tikrinimo zonos jokių kėdžių. Moterys viena už kitos pasilaikydamos,...
Pošventinis šiupinys
2010.01.03 HomoSanitus / Age
Jei rašytojai aprašytų tik tai, ką mato, o  ne  tai,  ką  nori  matyti, šiandien neturėtume pasakų, o  kiekviena knyga  būtų ... istorijos vadovėliu. Chronobiologija (mokslas apie biologinius ritmus) žino vieną ciklą, kuris vadinamas metiniu ir tiesiogiai priklauso nuo saulės. Tas ciklas turi keletą momentų, kurie visiems gyviams žemėje ir ant jos sukelia kai kurių nepatogumų – organizmai reaguoja į ciklo fazes, o labiausiai į tų fazių virsmo taškus. Vienas iš tokių virsmų vyksta prieš pat naujuosius metus, tada, kai diena ima ilgėti. Visi gyviai tokius fazinius perėjimus stengiasi pergyventi švelniai, neįsiveliant į gausesnius nugėrimus, ėdimus ir linksmybes. Tik vienam padarui – civilizuotam žmogui tai negalioja. Negalioja, nes jis ...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 

Didžiulis gydytojo privalumas yra tame, kad jis gali nekreipti dėmesio į savo patarimus.
Agata Kristi

Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės