Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Kokios ekonomikos norime?
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Kokteilis / Kokios ekonomikos norime?
Besivystanti ekonomika

Šiuolaikinė ekonomika yra besivystanti ekonomika. O tai reiškia, kad šiandien gyvename geriau nei vakar, o rytoj gyvensime geriau nei šiandien. Žinoma, ekonomikos kreivėje būna ir nuosmukių. Būna krizių, depresijų, infliacijų... Kartais "šiandien" gyvename blogiau nei "vakar". Tačiau jei žiūrėsime iš ilgalaikės perspektyvos, tai matysime, kad ekonomikos kreivė visada kyla. Su mažais nuosmukiais, bet visada kyla. Modernioji ekonomika niekada nepralaimi ir visada eina tik į priekį.

Anksčiau žmonės tikėjo dievais, dabar tikima ekonomika. Ekonomika yra moderniosios kultūros dievas. Ir ja taip aklai tikima, kad ji nėra net kvestionuojama. Jūs pabandykite kam nors pasakyti, kad ekonomikos vystymasis nėra gerai, kad geriau yra turėti mažesnį BVP, kad gal geriau turėti skurdesnę šalį, bet užtat tokią, kurios gyventojai neserga. Jums vienareikšmiškai bus atsakyta, kad "prie beždžionės laikų mes neketiname grįžti! (būtinai su šauktuku). Mes eisime tik į priekį." O jei ir toliau kelsite ekonomikos klausimą, tai užmėtys jus akmenimis.

Modernus žmogus labai labai bijo būti beždžione. Ekonomika yra tai, kas gelbsti mus nuo beždžionės. Ir kuo ekonomika stipresnė, tuo mes nepanašesni į beždžiones. Mes - išsivystę ir vis sparčiau vystomės.

Todėl yra labai pavojinga kvestionuoti ekonomikos naudingumą. Viena yra aišku - ji yra neginčytina. Būtent todėl mes šiandien ir išdrįsime iškelti šį klausimą.

Ar ekonomika tikrai neginčytina?

Ar ekonomika tikrai mums duoda tai, ko mes norime? Ar tikrai norime tokio gyvenimo? Ar pašalinis poveikis nėra didesnę žalą nešantis nei patys vaistai? Ar tikrai, matydami kas vyksta pasaulyje, mes vis dar norime ir toliau vystyti ekonomiką? Ką reiškia besivystanti ekonomika? Ar ji gali vystytis tik į vieną pusę? Kokios dar gali būti ekonomikos?

Moderniosios ekonomikos modelis yra linijinis. Jos kreivė juda iš kairio apatinio kampo dešinio viršutinio kampo link. Tai - vienakryptis judėjimas. Šiandien mes turime sukaupę daugiau nei vakar. Šiandien mūsų indėliai didesni, BVP vis auga.
Bet ar tai gerai, kad ji auga? Atsakydami teigiamai į šį klausimą mes pripažįstame, kad mums dabar gyventi nėra gerai. Gal mums gyventi ir nėra blogai. Bet rytoj mes norime gyventi geriau nei šiandien. Ir tikrai nenorime gyventi kaip šiandien. Kodėl nenorime kaip šiandien? Na, kažkas negerai su ta šiandiena. Iš vienos pusės, lyg ir gerai, lyg ir esame laimingi atitrūkę nuo beždžionių, bet vis tiek nesidžiaugiam. Reikia dar kažko. Tikimės, kad rytdiena bus geresnė. O rytdiena tikrai yra geresnė. Laimingi? Na, ne. Atėjus rytdienai vis tiek kažko trūksta. Norim dar kažko. Laukiame naujos rytdienos... Ir vis pirmyn ir vis pirmyn, bet vis to kažko trūksta, vis jo negaunam ir vis tikimės, kad galbūt rytoj...

Stabili ekonomika

O kokia turėtų būti ekonomika? O ekonomika turėtų būti (sulaikykite kvėpavimą) - nesivystanti, t. y. ji neturėtų būti geresnė rytoj už šiandieną. Jau matau atskrendančius akmenis ir kažkokius sakinius apie beždžiones... Bet pamąstykim: "nesivystanti", dar nereiškia "žlunganti". "Nesivystanti" gali reikšti "stabili". O stabili tai jau yra gėris.

Įsivaizduokite tokį gyvenimą. Šiandienos BVP jus tenkina visomis prasmėmis. Jūs didžiuojatės savo šalimi. Jums nieko netrūksta. Jūsų gyvenimas yra toks, kad jūs nenorite nieko daugiau. Jūs patenkintas, jūs laimingas. Ir rytoj jūs norite gyventi lygiai taip pat gerai, kaip šiandien. Jūs nenorite būti dar laimingesni. Jūs jau esate pats laimingiausias. Tai viršūnė, ekstazė, nėra kur aukščiau. Jūs ją pasiekėte ir dabar norite, kad ji būtų stabili. Jūs norite, kad kitais metais jūsų BVP būtų lygiai toks pat. Kad jūs turėtumėt lygiai tiek pat laimės, džiaugsmo, kad jūsų gyvenimo sąlygos jus lygiai taip pat tenkintų.

Argi tokia situacija ne geresnė už dabartinę? Ar ne tokios ekonomikos norėtumėte? Žmonės laimingi, BVP stabilus, nieko netrūksta. Šiandiena gera kaip vakardiena, o rytdiena - kaip šiandiena. Tad kodėl mums nė minties nekyla suabejoti moderniąja ekonomika?

O gi todėl, kad stabili ekonomika buvo pas beždžiones. O grįžti prie beždžionių mes labai nenorime. Todėl bėgame nuo jų. Tačiau išdrįskime žvilgtelėti į beždžionių ekonomiką, t. y. "primityvaus" žmogaus ekonomiką.

Šiltuosiuose kraštuose gyvena žmogus. Jis turi vandens upėje. Jis turi maisto. Žmogaus niekas nemedžioja, taigi jis yra saugus. (Teisingai žmogų užpuola kartais liūtai, tigrai ar meškos, bet tik tada kai jis kėsinasi į jų vaikučius arba erzina juos, arba šie yra išbadėję. Laukiniai žvėrys niekada nepuldavo žmogaus. Atrodo taip lengva sumedžioti žmogų, bet kažkodėl jo niekas nevalgo. Gal mes neskanūs?)

Taigi, žmogus saugus, turi per metus pastovų maisto šaltinį. Jam nieko netrūksta. Į darbą eiti nereikia. Gyveni ir darai ką nori. Ir taip žmonės gyveno 3 milijonus metų. Jų BVP buvo stabilus. Jie turėjo viską ir kitais metais jie vėl turėdavo tiek pat.

Kokios ekonomikos norime?

Dabar pasaulyje yra pasiūlyta įvairių ekonomikos modelių: rinkos ekonomika sako, kad nereikia nieko valdyti, viskas susitvarkys savaime dėl pasiūlos ir paklausos pusiausvyros; planinė ekonomika sako, kad viską turi kontroliuoti valstybė ar kitas planuotojas; per jų vidurį yra hibridinis modelis kai rinkos ekonomiką prižiūri valstybė, kad neįsisiautėtų monopolijos; ir dar egzistuoja begalė ekonomikos modelių kur laisvei arba valdymui suteikiama daugiau ar mažiau procentų įtakos. Ir visų šitų modelių šalininkai labai aršiai kovoja vieni su kitais sakydami, kad būtent jo palaikomas ekonomikos modelis yra geriausias.

Nors kiekvienas visame šitame chaose kovojantis modelis bando parodyti savo išskirtinumą, tačiau pažiūrėję iš atokios pozicijos galime matyti, kad iš esmės visi šie modeliai niekuo nesiskiria. Visi iki vieno jie yra besivystančios ekonomikos variantai. Tiek liberalistas, tiek socialistas siekia, kad jo ekonomika šiandien būtų efektyvesnė nei buvo vakar. Visos šios ekonomikos yra kumuliatyvinės. Jos linkusios kaupti, didinti turtą ir didinti turto didėjimo mastus. Todėl visus šituos modelius galima "pakišti" po terminu besivystanti ekonomika.

Stabili ekonomika vs nestabili ekonomika

Vienintelė atsvara kumuliatyviniams ekonomikos modeliams, t. y. vienintelė atsvara besivystančiai ekonomikai yra nesivystanti ekonomika. Šiuolaikinis žmogus vos išgirdęs žodį "besivystanti" išleidžia garsą "jėėė", o išgirdęs žodį "nestabili" išleidžia garsą "buuu". Iš to galima suprasti, kad civilizuoti žmonės neabejotinai pasisako už besivystančią ekonomiką. Tačiau pabandykime tuos pačius dalykus įvardinti kitais žodžiais. Besivystanti ekonomika juk yra nestabili ekonomika, o nesivystanti ekonomika yra stabili. Ir kai žmogui tenka rinktis tarp stabilios ekonomikos ir nestabilios ekonomikos, tai žmogus pasirenka visiškai priešingai nei pirmiau. Juk nestabili ekonomika mums prognozuoja, kad neilgai liko gyventi mūsų civilizacijai, kad planeta tuoj susinaikins, o stabili ekonomika siūlo amžiną gyvenimą.

Pabandykime dar kartą pažvelgti į šias dvi ekonomikos rūšis. Besivystanti, nestabili ekonomika yra kumuliatyvinė. Ji kaupia turtus. Reiškia ją palaikanti bendruomenė turi dirbti išsijuosus. Ir kuo daugiau dirbama, tuo daugiau turtų sukaupiama, tuo ekonomika stipresnė. O tokios ekonomikos viršūnėje stovintys žmonės visus kitus stengiasi priversti arba paskatinti dirbti kuo daugiau. Ar jums nepanašu čia į vergo ir vergvaldžio modelį?

Nesivystanti, stabili ekonomika yra nekaupianti. Jos nariai yra laisvi nuo darbo. Tai - tinginių ekonomika. O kam dirbti, jei nereikia nieko kaupti. Turtai, t. y. maistas, vanduo, šiluma, grynas oras, sveikata, saugumas yra pakloti po kojomis. Teisingiau būtų sakyti, kad žmogus yra įvystytas į šiuos turtus. Jie visur aplinkui. Ir jų nereikia kaupti.

O jei pradėtume kaupti šituos turtus iš visos aplinkos į vieną vietą, tai kažkurioje vietoje susikauptų daugiau, o kitoje kažko neliktų. Tada žmonės iš tos kitos vietos būtų pasipiktinę ir ateitų pas tave atsiimti turtus, kuriuos iš jo paėmei bekaupdamas. Prasidėtų karas. Štai tokią situaciją mes dabar ir turime.

Akivaizdžiai galime matyti, kad taip ir įvyko. Kažkada žmonės gyveno tingiai. Visose vietose buvo visko pakankamai. Niekas nieko nedirbo, t. y. nekaupė. Tačiau atsirado kažkoks žmogus ar žmonių grupė, kurie ėmė kaupti, koncentruoti turtus į vieną vietą. Stabili ekonomika įgijo nestabilumo. Ratas pajudėjo.

Išeitis...

Norint viską sugrąžinti į savo vietas ir atstatyti tikrąją tinginių karalystę turėtume nebekaupti turtų, t. y. leisti jiems išbirti po pasaulį. Tegu juos nešioja vėjas, tegu jie iškrinta su lietumi, tegu jie įsimaišo į orą ir teka upėmis... Tiesiog nekaupkime turtų. Mes juk jų vis tiek negauname. Juos gauna mūsų vergvaldžiai. Jie stovi viršūnėje, patys nieko nedirba, o mes jiems krauname turtus. Jei visi nustosime kaupti, krauti turtus, tai ir įsivyraus tinginių karalystė. Ekonomika vėl būtų stabili ir mes vėl galėtume ramiai gyventi.


Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (2)
 
Vyras apie meilę
2012.01.14 HomoSanitus / Age
Sklando po pasaulį nuomonė tokia Visos kokybinės kategorijos „gerai“ ir „blogai“, „gėris“ ir „blogis“ turi prasmę tik esant absoliučiam atskaitos taškui, tai yra Dievui. Jeigu jo nėra, tai ir visos šios sąvokos netenka prasmės. O kai kam atrodo ir kitaip Meilėje yra prasmė ir be Dievo kaip išorinio objekto, be ne kaip alegorinės kategorijos. Meilę turi ir gyvūnai. Ji ne mažiau stipri, kaip pas žmones. Šuo gali būti kur kas labiau mylintis ir prisirišęs, negu jo „protingas“ šeimininkas. Meilė pagrindžia visų gyvūnų, pradedant paukščiais, elgesio optimizavimą ir tai yra jos prasmė. Bet tik pas žmogų šis pagrindas gali dažytis skirtinguose supratimuose sudėtingiausiais atspalviais. Iki tokio laipsnio, kad kartais meilės jau...
Pif paf, tra ta ta
2012.01.05 HomoSanitus / Age
Dažnas, skaitinėdamas HS portalą, pajunta, kad rašoma jame pasitelkus nelabai malonias intonacijas, ir neretai apie neigiamus dalykus. Pajutus tai, kartais imama komentuoti pradedant maždaug taip: „Nu HS paskaičius atrodo, kad pasaulyje yra vien tik blogis...“ Tie, kurie skaito nuosekliai HS ir smegenyse dar turi šiek tiek vingių, tie mato, kad čia yra ne tik kritikuojama, bet ir pateikiama kaip derėtų elgtis ar kaip turėtų būti. Tai esminis skirtumas nuo tų portalų, kuriuose tik mėgaujamasi neigiamais dalykais – tam, kad pritrauktų nesusivokiančius skaitytojus. Tiesą sakant,  žmonių pasaulis dabar išties yra virtęs šizofrenikų ir idiotų pasauliu. Kad tai pajusti, nereikia labai giliai raustis, užtenka kitu kampu pasižiūrėti į tik ką praūžusį masinį psichinio neįgalumo priepuolį – ...
 
Žemės plaučiai – ne miškai
2011.12.02 HomoSanitus / Age
Dar viena nesąmonė kalama į galvą mokyklose mūsų vaikams, o ir daugelio suaugusiųjų galvose ji užėmusi svarbią vietą, nes masinių informacijos priemonių pagalba visi žinome skrajojančią visuomenėje nuomonę, kad planetos plaučiai yra miškai, nes manoma, kad būtent jie yra pagrindiniai deguonies tiekėjai atmosferai. Tačiau realybė, kaip ir augalų fotosintezės atveju, yra kitokia nei yra projektuojama mums į galvą žaliųjų ir visokio plauko ekologų. Dosniausi  deguonies gamintojai ir tiekėjai gyvena visai ne sausumoje, o vandenyne ir be mikroskopo jų pamatyti neįmanoma, bet visų Žemės gyventojų gyvybės priklauso nuo jų veiklos. Niekas nesiginčija, kad miškus reikia saugoti ir tausoti, tačiau visai ne dėl to, kad jie yra tie išgarsintieji „plaučiai“. Todėl, kad tikrumoje jų indėlis į atmosferos...
Ko tikriausiai nežinojote
2011.11.14 HomoSanitus / R.J.
KO TIKRIAUSIAI NEŽINOJOTE APIE AUDINIŲ GAMYBOS PROCESĄ Šis straipsnis - ne mokslinė disertacija. Tai daugiau moralinio pobūdžio rašinys nei siekis ką nors įrodyti. Jo tikslas ne kritikuoti, o leisti įvertinti ir pasirinkti, kas priimtina. Vienok žinoti reikia, ir nemažai. Žmogaus veiklos padariniai yra ryškūs, o pasekmės dažnai nutylimos sąmoningai. Pavyzdžiui, kad pageidaujamos milžiniškos vištų krūtinėlės apsunkina paukščių kvėpavimą arba kad sunku dėti XXL dydžio kiaušinius, sužinojau daug vėliau nei pasirinkau sąmoningą gyvenimo būdą. Juk tokie procesai kaip pieno melžimas arba kiaušinių dėjimas atrodė labai natūralūs ir gyvybės (o gal sakyti sveikatos) nežalojantys. Tiesa, kadangi valgau mėsą, negaliu sakyti, kad esu nusiteikusi prieš žudymą. Priimu tai kaip...
 
Ten nebuvau, alaus midaus negėriau...
2011.08.20 HomoSanitus / Age
Vienas iš kvailiausių šiuolaikinio žmogaus užsiėmimų –  turizmas. Kai žmogus sudaro sutartį su turizmo agentūra ir tampa turistu, jis pasirašo sau nuosprendį būti idiotu, nes toks turistas – žmogus paviršutiniškas, važiuojantis į kitą šalį su bet kokiu tikslu, bet tik ne su tikslu pažinti tą šalį. Kaip organizuotas turistinis biznis Egipte, Tunise, Turkijoje...? Jose, viešbučiuose ir turistinėse vietose dirbtina beveik viskas – atvežti iš kitų šalių ir produktai, ir smėlis, ir augalija, laistymo įranga, aptarnaujantis personalas, lovos... Netgi į jūros baseinus pilama papildomai druskos, kad šie būtų labiau „jūriškesni“... Kelionės su turistinėmis agentūromis garantuoja, kad žmogus tikrai nepaklius į tą šalį, į kurią...
Athene
2011.07.22 HomoSanitus /
Unikali Visko teorija nuo Athene Jei kieno nors nuomonė skiriasi nuo mūsų, į smegenis paduodamos tos pačios medžiagos, kurios užtikrina mūsų išlikimą pavojingose situacijose. Šioje apsauginėje būsenoje labiau primityvi smegenų dalis įsikiša į racionalų mąstymą ir limbinė sistema gal blokuoti mūsų darbinę atmintį, fiziškai sukeldama mąstymo ribotumą. Anglų k.
 
Sapnas
2011.07.01 HomoSanitus / Martynas Jermolajevas
"Laikas pradeda egzistuoti tik tada, kai pradedi bijoti praeities" – Sūnau.. – tariau susirūpinęs. – Mes dabar kalbame tik dėl to, kad savyje visą laiką nešiau kibirkštį.. Niekada niekam neleidau išplėšti iš savęs gyvybinės kibirkšties, kurią vadinu „Naująja Vizija“. Tai mintis, kuri man leido toliau alsuoti šios Nuostabios planetos oru, nepaisant bjaurios kasdienybės. Manau, kad atėjo laikas perduoti šios minties raidos rezultatą ir tau. Kaip man šią žinią perdavė mano tėtis, jam jo tėtis, ir taip per kartų kartas, taip šią Žinią turėsi išklausyti ir tu. Tai gyvybiškai svarbus pasakojimas, legenda, kurios paplitimas įtakos, ar pasaulis toliau eis tiesiai į pražūtį ir atsidurs sąvartyne, ar jo gyventojai pradės puoselėti...
Tik pirmyn!
2011.04.03 HomoSanitus / Lilah Dabar
Labas! Tau rašau. Dėl ko? Nes  mums  nu-si-bo-do . Pataikiau? Staigiai rendez-vous. Kodėl?  Kad VYKTŲ. Siūlau nieko naujo. Eilinį (?) kartą perbėkim, kas aišku.  Čia ne straipsnis ir aš ne dievo motina – o kas. Lįsk man į smegenis – jei nori. Žinom: vienintelis būdas patirti, kur įteka upė, – įšokti. Bet olei!  - laikas veikti: „Tu nori dabar?.. Nes galim daryti...Bet matai, reik prisėst.“ mik mik.  - DARYSIU  VAIKĄ  SU  TAVIM  TADA,  KAI  PASAKYSI  MAN,  KOKS  GAUSIS. mik mik. Baisu? Revoliucija. Užmigau su ja vakar - ryte nebebuvo.  Spjoviau. O kada?! Taigi reikia tepti sumuštinį, laužytis, šlapintis. Be to ji visada sugrįžta - priklausoma. Kad ir vakar, taip rimtai sukalbėjom. Juk reikia...
 
Ritualas
2010.12.29 HomoSanitus / Martynas J.
Turbūt dar neatsirado civilizuotame pasaulyje toks individas (kalba eina apie mūsų "moderniąją" civilizaciją – nepamirškit, pasaulis daugiabučiais ir stadionais neužsibaigia), kuris nebūtų dalyvavęs šiame rituale. Diena iš dienos, valanda iš valandos mes jį atliekame. Paros laikas ne toks svarbus – aukojame jam rytą, dieną, atiduodame jam  net  vakarą. Su šiuo ritualu paliekame namus, su juo išeiname į darbą, mokyklą, darželį, na, ir į mišias be jo neišsiverčiama. Šio ritualo metu mes stebim savo herojus, po to važiuojam kažkur jų sutikti ir sveikinti.. (dėl ko?). Dabartinio mūsų gyvenimo didžiąją dalį laiko nusineša šis ritualas. Su tokiomis ilgomis "treniruotėmis" ir praktikomis, atrodo, kiekvienas turėtų patapti Šamanu.....
Tu nesi kvailas, ir tai ne tavo kaltė
2010.12.09 HomoSanitus / RB
Derrickas Jensenas išgarsėjo savo solidžiomis nefantastinėmis knygomis, pvz., „Endgame”. Vakarų civilizacija jose lyginama su šeima, kurioje nuolatos patiriama prievarta. Autorius tvirtina, kad mums reikia griauti šią kultūrą visais įmanomais būdais.  Kartu su Karen Tweedy-Holmes jis išleido knygą „Thought to exist in the wild”, kurioje atskleidė skausmingą zoologijos sodų ir nelaisvėje laikomų gyvūnų kasdienybę. Dar vienoje knygoje - „Resistance to empire” - pateikiami jo maištingieji interviu su kitais aktyvistais. O „What we leave behind”, parašytoje kartu su Aric McBay, jausmingai ginčijamasi apie atliekų, gyvybės ir mirties idėjas. Visai neseniai Jensenas atsidavė fantazijos pasauliui ir, bendradarbiaudamas su Stephanie McMillan, išleido...
 
Vieno asmens politika
2010.10.05 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Mums vis bandoma įteigti, jog politika yra ne vieno žmogaus užsiėmimas. Politika - tai žmonių, o ne žmogaus veiklos sfera. Politika - tai visuomenės gyvenimo organizavimas ir reguliavimas. Kurią politinę formą bepaimtume - socializmą, komunizmą, monarchiją, demokratiją, oligarchiją - visur yra valdomasis objektas, kuris suponuoja, jog turi būti ir reguliacijos mechanizmai. Trumpai tariant politikoje visada yra reguliuojantys ir reguliuojami. Politikais vadinami reguliuojantys ar nors kokią įtaką kitiems darantys asmenys. Asmens, kuris žiūri televizorių, augina morkas arba dirba šaltkalviu politiku nevadiname, nes jie nei pavieniams asmenims, nei socialinėms grupėms jokios sąmoningos įtakos nedaro, t.y. nevykdo jokio politinio veiksmo. Taip suprantant politiką anarchizmas atsiduria klausimų kryžkelėje. Ar anarchija vis dar gali būti laikoma...
Tiktai klausimas
2010.09.26 HomoSanitus / AGE
Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas populiariausias pasaulyje ginklas „Kalašnikovo automatas“? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas ginklas su besivartančiomis kulkomis M-16? Kurio tikėjimo šalyje buvo išrasti miltukai, kuriuos sutrumpintai vadina DDT? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukurta pirmoji atominė bomba? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai paplitusi narkomanija? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai klesti prostitucija? Kurio tikėjimo.... Kurio... Ku... O jie mano, kad jie žalieji...
 
Po to, kai vėliavos buvo nuleistos
2010.05.11 HomoSanitus / Age
nuleidome ir kotus (ta proga straipsnis papildytas) Švietė saulė.  Sėdėjau miške įrengtoje poilsiavietėje ir klausiausi kaip poruojasi paukščiai. Gražus procesas. O svarbiausia – labai muzikalus. Ir iš kur tokia tos muzikos įvairovė imasi, kai jis šokinėja apie ją? O paskui pradėjo smulkiais lašeliais lyti ir danguje pasirodė vaivorykštė. Žiūrėjau į ją, gėrėjausi ir paskutinių dienų įvykių pasekoje mintis jos spalvotame fone ėmė formuoti hermafrodito atvaizdą... Vyras su moters smegenimis. Kaip jums toks derinukas? Ar norėtumėte, kad jūsų laukiamas vaikas toks būtų? Juk šaunu – „Two in one!“. Pokštas? Visai ne. Visiška realybė. Šis procesas jau vyksta. Ne vienas šimtmetis ir ne du. Tik jo šaknų pastebėti dauguma...
Fin
2010.04.13 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Tai mano paskutinė rašliava šiame puslapyje (www.zeitgeist.lt – HS pastaba). Artimiausiu metu visos teisės bus perduotos asmenims, kurie norės toliau kuruoti šį www.zeitgeist.lt tinklapį. Tolimesnio intereso jį prižiūrėti nebeturiu. Galbūt, kažkam įdomu, kodėl? Norint į tai atsakyti, reikia grįžti į pradžią, į pirmą dieną, kai paleidau šį puslapį. Tada, kaip ir dauguma Zeitgeist žiūrovų, buvau šokiruotas esamos pasaulinės situacijos. Džiugu buvo pajausti, kad tuometinės mano idėjos puikiai sutapo su Zeitgeist skleidžiamomis idėjomis. To pasekoje, pradėjau rašyti daug straipsnių ta tema… Labai greitai puslapis įsivažiavo. Buvau pakviestas net į radiją ir pravesti LUNI paskaitos. Iškart po to sekė puslapio praplėtimas. Tai yra: forumo paleidimas, bandymai versti filmus ir rengti...
 
Pavėluotai, bet apie Velykas
2010.04.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
“Pasakyk kas tavo draugai ir aš pasakysiu, kas tu toks” – sako lietuvių liaudies patarlė. Na, aš turiu visokių draugų, bet jei taip pradėtume procentaliai skaičiuoti, tai mane supa absoliuti beviltiškai nepataisomų tinginių dauguma. Tinginys tinginiui padeda nieko nedarydamas Anksčiau man galvą tekdavo sukti ką čia parašius į savo tingėjimo tinklaraštį. Kuo toliau, tuo galvą sukti reikia mažiau. Pasiskaitė mano draugai tinklaraščio ir kaip atsivėrė jų sielos tinginystei, tai tik spėk aprašinėt. Vietomis net mane patį pralenkia. Bet tai gera proga pasitempti man. Teisingiau ne pasitempti, bet dar labiau atsipalaiduoti. Tinginystėje juk viskas atvirkščiai nei darbo pasaulyje. Konkurencija čia suprantama kaip kuo didesnis nieko neveikimas. Ir padėti vieni kitiems galime tik nieko...
Gyvenimas yra žaidimas
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Net nežinau nuo ko pradėti. Išties, noriu pasakyti, kad šia tema bijau rašyti. Labai bijau. O kodėl, sunku pasakyti. Galbūt dėl to, kad bijau, jog nepavyks suprantamai perteikti minties, kuri mano galvoje jau keletą mėnesių ir niekaip nedingsta ir net nenurimsta. Tai kažkas tokio, kas tiesiog privalo būti išsakyta… Pabandysiu. Tai nebus vienas straipsnis (ar kaip mėgstu vadinti – rašinėlis). Šią temą aš noriu paversti kažkuo, kas galbūt žmonėms padės susivokti gyvenime. Man tai kažkodėl labai svarbu… “Gyvenimas yra žaidimas” – tai kertinė mintis. Būtent iš jos gvildensiu absoliučiai bet kokią mūsų gyvenimo situaciją. Kaip ir matote, žodžiai paprasti, tačiau jų reikšmė, kaip pasistengiu parodyti, yra labai ir net labai gili. Ar kada bandėte į savo...
 
Protas kaip džinas
2010.03.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
Ar tu esi geras? Ne, aš nesu geras. Ir tu  nesi geras. Ir jie nėra geri, ir jūs nebe...     Iliuzija universali. Iliuzija gali būti ir šaldytuvas, ir meilė, ir... Įsigijus šaldytuvą, iliuzija dingsta, tas pats nutinka ir su trokštama meile. Tas pats nutinka ir su kitais mums taip reikalingais daiktais. Iliuzijos nuolatinė užduotis - dingti,  mat begalinėje eilėje laukia kitos, sekančios iliuzijos... Ar tu myli savo tėvą? Niekada neturėjau tokios iliuzijos, bet klausimas įdomus...Vienintelį ir paskutinį kartą bandžiau su savo tėvu pasikalbėti apie meilę...  dvi valandos po jo mirties. Tiesą pasakius, ir dabar galvoju – ar jis apskritai kada buvo gyvas...    Kada pirmą kartą iš tikrųjų suvokiau, jog esu blogas, nutariau leistis į kilnų žygį – supratau, kad...
Mokykla žudo kūrybiškumą
2010.02.23 HomoSanitus / Age
Kenas Robinsonas gimė 1950 m., Liverpulyje (Anglija), septynių vaikų darbininkų šeimoje. Būdamas ketverių susirgo poliomielitu, kuris po komplikacijų pavertė jį neįgaliu (įvyko kojų atrofija). Tačiau šeima visokeriopai skatino jį toliau lavintis ir neleisti ligai riboti jo gyvenimo. Taigi jis nenuleido rankų ir 1981 m. Londono universitete gavo filosofijos mokslų daktaro laipsnį.   Prasidėjo karjera, daugiausia švietimo srityje. K. Robinsonas susilaukė daugybės įvertinimų, išleido keletą knygų, tarp jų „The Element: How Finding Your Passion Changes Everything“, „Out of Our Minds: Learning to Be Creative“ ir „The Arts In Schools“. Šiuo metu, su žmona Marie-Therese gyvena Los Andžele (JAV).   Šioje paskaitoje charizmatiškasis Kenas Robinsonas gyvai ir su geroka...
 
Grįžk
2010.02.17 HomoSanitus / Martynas J.
Šiais laikais galime sutikti begales žmonių, kurie iki gyvo kaulo yra užknisti kasdienybės. Tokie žmonės bando ją kuo ryškiau, įvairesnėmis spalvomis nuspalvinti. Vieni eina į naktinius klubus, antri į sporto klubus (tikėdamiesi, kad ten įgaus amžiną jaunystę ir sveikatą) , treti ieško religijų, manydami, kad rado gyvenimo „grindis“ , dar kiti išsigelbėjimo ieško darbe ar karjeroje, ir galiausiai, tie, kurie nori rasti tikrojo gyvenimo skonį. Tuos pirmus sieja iš pažiūros nepanašus, tačiau vienas ir tas pats tikslas – rasti kažkokį siauro pobūdžio užsiėmimą, kuris atitrauktų dėmesį nuo organizmo poreikių, prašymų.. grįžti. Paklausite, kur grįžti? Juk mes esame čia, esame savo namuose, miestuose. Juk darbai kaip ir nudirbti, vaikai paimti iš darželių,...
Logikos pradmenys
2010.01.26 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
                                                              ...........be teisės versti į anglų ir kitas arabų kalbas. Prieš mane su rankiniu bagažu rankose  eilėje laukia  kelios pagyvenusios moterys juodais apdarais. Nors veidai uždengti čadromis, amžių ir lytį nustatyti nėra sunku. Kūno kompleksija bei nusiaunami batai prieš antiteroristinę patikrą – puikus „link'as“.  Pats  avalynės nusiavimo ritualas gana komiškas, mat prie tikrinimo zonos jokių kėdžių. Moterys viena už kitos pasilaikydamos,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Gydytis pradedama iki mirties likus penkioms minutėms, o reikėtų - penkiems metams iki ligos.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės