Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Darbas pavojingesnis už atomin? bomb?
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Valstyb? / Darbas pavojingesnis už atomin? bomb?
Viskas dėl nežinojimo

Daugkart skaičiau puikią Jono Markūno knygą „Žmogaus gyvenimo nesėkmių bei ligų priežastys ir galimybės jų išvengti“ ir atmintin įsirėžė viena iš daugelio jo puikių minčių – žmonės ir žmonija labai daug kenčia dėl nežinojimo. Perfrazuodamas pasakyčiau taip: nežinojimas, nenoras žinoti, blogo darymas žinant beveik visų didelių nelaimių, bėdų, ligų ir net katastrofų priežastis. Nežinom, kad NET saikingas alko-tabako nuodų vartojimas padaro didelę žalą, abortais žudom vaikus motinų įsčiose, o tuo pačiu savo geneologinį medį, ateitį ir norim laimės. Nors gyvenam pertekliuje, matome žurnalistų sukurtą krizę... Kas bus? Mirsim iš bado? Nebus darbo? Dirbti baisiai nenorim, o darbo netekti bijom. Paklauskim savęs kas mums svarbiau – darbas, kur darbdavys žemiau už šunį TAVE laiko ir tu jam tarnauji ar namie šalia tavęs mylimo žmogaus artumas...

“Netrukdykit tėvelis dirba operatoriumi prie pulto”, “Man darbas, netrukdyk...” Ir  retas bijo kad nuo alkoholio jau kvailėja, kad nyksta kaip asmenybė, jie labiausiai bijo netekti darbo... Nes nebus ką valgyti... Gyvybę palaiko NE darbas, o maistas ir vidinė kūrybinė ramybė, kurios dirbdami nematome. Dešimtis žmonių sutik gatvėje ir paklausk, kaip gyveni? Kaip sekasi? “Nu dirbu jau kitame darbe”, “Šį mėnesį uždirbau 200 Lt premiją”, “Aš dar nedirbu” - sako jauna mergina, – “studijuoju”. Žodžiu visi pradeda kalbėt apie darbą. Suprantama kai negyvena tik dirba nėr apie ką daugiau kalbėti. Jie nežino kokias baisias pasekmes atneša darbas visur ir viskam. Jie dirba, nes nežino kaip galėtų pradėt gyventi.

Darbas pavojingesnis už atominę bombą

Iš pirmo žvilgsnio gali skambėt keistai, nes atominė bomba yra darbo rezultatas kur vienareikšmiškai nukreiptas ne vien žmonėms, o žmonijai naikinti. Kiti sakys, darbas apskritai gėris, tik šis konkretus atvejis yra blogis, net ne specialistui aišku aišku - atomą bombai panaudoti yra blogis, PRADEDA ATRODYT reik daug dirbti (ne palikt ramybėje, bet dirbt!) kad atomą padaryt taikų aplinkai ir žmonijai – tai gėris, ekologija?.. Ar tik jos iliuzija? Taigi bandysime giliau pažvelgt į žmogaus taikaus darbo prasmę, būtent kuo jis toks pavojingas.

Taikus atomas - tarnauti žmonijai

“Taikus atomas – tarnauti žmonijai ” šis šūkis rusų kalba kabojo Černobylio r. Pripetės m. Lenino atominėje elektrinėje ties įėjimu. Černobylis mažai žinomas nedidelis Ukrainos miestelis turėjęs turtingą, labai švarią gamtą daug vienkiemių, kelių šimtų metų istoriją. Žinomesnis pasidarė, kai po keleto metų spartaus socialistinio darbo apie 1970m. buvo atidaryta pirmieji elektrinės blokai. Tai buvo gal kokia devinta atominė elektrinė SSRS. Šalia buvo statomas atomininkų miestelis Pripyat (Припять). Gyvenime jei ką darome, bent klauskim savęs, kam tai darome, kokia to viso prasmė. Kam SSRS tiek atominių, neskaitant kitokio tipo elektrinių. SSRS visame pasauly norėjo būti žinoma, kaip labai pigios elektros šaltinis. Iš to suprantu kad didžiąją elektros dalį linijom eksportuotavo į užsienį, dar didelę dalį karo pramonės gamybai ir įvairių žaliavų išgavimo pramonei, labai daug elektros reikia šimtams stambiausių gamyklų ir planuota netoli elektrinės statyt dar daug naujų gamyklų – IR VIS KAD DARBO SUTEIKTI LIAUDŽIAI… Be viso, to, kas išvardinta likdavo daug nepanaudotos elektros, o elektra žmonių buityje sudarydavo mažesnę dalį visose atominėse jėgainėse gaminamos elektros. Juk 1970 m. ir vėliau elektros prietaisai apskritai buvo deficitas. Pagrindinis elektros prietaisas - Iljičiaus lemputė. Tūkstančiai Pripyat atomininkų miestelio gyventojų dirbo toje elektrinėje. Darbas darbas ir darkart darbas, našumas buvo svarbiausi “gyvenimo” uždaviniai. Tai buvo moderniausias ir turtingiausias SSRS miestelis. Jame rodės jau beveik aušta šviesus komunizmo rytojus. Turėjo prisidirbęs daug pigios elektros ir reaktoriaus šilumos radiatoriuose žiemą, bet NE VISOMS ŠEIMOMS tai suteikė VIDINĖS ŠILUMOS IR ŠEIMOS HARMONIJOS.  Buvo turtingi be dvasios vertybių. Prypiat viename iš turtingiausių SSRS miestelių  buvo didžiausi ir abortų skaičiai.

Taikaus atomo išdaigos. Eksperimentuotojų darbo prasmė

Žmonės dirbo vis daugiau ir daugiau. Elektros poreikiai statyboms ir sparčiai augančiai gamybai augo. Projektuojami 5 ir 6 reaktoriai. 1983 m. įrengtas ketvirtas RBMK1000 reaktorius. 1986 m., balandžio 26d. stabdomas remonto darbams. Prieš stabdant gautas nurodymas “iš viršaus” atlikti eksperimentą. Jam rinktasi iš 2 vietovių nes reaktoriai vienodi –tai turėjo būti arba Ignalinos arba Černobylio elektrinė). Daug šia tema internete yra informacijos, taigi trumpai apie eksperimentą. Reaktorius gamina vandens garą, kuris suka turbinas gaminančias elektrą. Bandymo esmė – kiek laiko iš inercijos suksis turbina nutrūkus garui, iki dyzelgeneratoriaus įjungimo. Atjungus reaktoriaus apsaugą, ir trūkstant aušinimui vandens žaibiškai išaugusi temperatūra išdegino reaktoriaus kanalus. Nuo karščio deformavosi reakciją lėtinantys grafitiniai strypai prasidėjo nekontroliuojama grandininė reakcija pasibaigusi 2 galingais sprogimais. 2000 tonų gaubtas akimirksniu išlėkė į orą kelių kilomentrų spinduliu, o radiacija po valandos rodė 16 000 rengenų per valandą. Tai PRILYGINTA mažiausiai 400 atominių bombų numestų ant Hirosimos Japonijoje kai žuvo 120 000 žmonių. Elektrinės sprogimas invalidais paliko virš 6 mln. žmonių, o šimtai tūkstančių jau mirė tiesiogiai nuo radiacijos ar nuo jos sukeltų ligų. Prypiat tapo miestu vaiduokliu šimtmečiams, o apie 2 200 kaimų - griuvenomis. Oro ir žemės likvidatorių technika radioaktyviame autokapinyne už Prypiat. Pasitarnavo taikus atomas žmonijai. Net 400 kartų stipriau nei atominė bomba.

Likvidatorių darbo reikšmingumas

SSRS nuo visuomenės ir pasaulio dar bandė slėpti katastrofą. Net kai Švedijoje užfiksuota radiacija 4 kartus viršijo normą, SSRS pasiaiškino – įvyko eilinė avarija elektrinėje. Aišku evakuoti Prypiat ir kitų kaimų gyventojus ir likviduoti padarinius pradėta tikrai per vėlai. Kurčiatovo universiteto mokslininkai nustatė, kad po galingo 2 sprogimo į aplinką išmesta ar išspinduliuota beveik visa radioaktyvi medžiaga. Taigi man labai sunku kalbėt apie keliasdešimt tūkstančių likvidatorių darbo prasmę, kai radiacija jau seniai pasklidusi, kai dviejų Lietuvų ploto teritorija žmogui šimtmečiais gyvent netinkama. Pirmieji likvidatoriai - tai 56 gaisrininkai atvykę pagal iškvietimą gesinti eilinio gaisro elektrinėje. Per vėlai jie sužinojo, kas įvyko, taigi visi greit mirė, o kai kurie dėl milžiniško radiacijos lygio ir užbetonuoti reaktoriuje. Vienas iš vėlesnių likvidatorių pasakojo apie tą juodą darbą - SSRS taktika buvo tokia: vienas darbe žūsta tragedija – tūkstančiai statistika. Saugos priemonių nieks normalių nedavė, maistas prastas, profilaktinės priemonės pavėluotos. Jei likvidatoriai būtų buvę gerbiami, jiems tikrai būtų davę profesionalias tokio “juodo” darbo priemones. Ko likvidatoriaus pagyrimo raštas vertas, kai žmogus kapuose?

Akivaizdu SSRS tikslingai siekė sunaikinti tuos žmones, kad nereikėtų vėliau socialinių išmokų ir kitokių privilegijų suteikti, tikslingai vykdė likvidatorių naikinimo politiką.

Tik baigėsi žmogaus veikla – gamta savaime greit ir lengvai atsigavo

Ėjo kartą pagrandukas per mišką, bet tik jis vienas žinojo, kad dar prieš sprogstant Černobylio atominei elektrinei, jis buvo ežiukas.

Dviejų Lietuvų ploto teritorija žmogui šimtmečiais gyvent netinkama.  400 atominių bombų reaktoriaus sprogimas smogė ir gamtai. Krito arčiausiai reaktoriaus gyvenę gyvūnai, aplink reaktorių susidarė nemažai hektarų “raudonojo miško” sudžiūvusio nuo didelės radiacijos. Jis buvo iškirstas ir palaidotas 1 metro gylyje po žeme. Greit toje vietoje pradėjo atželt naujas miškas, teritorijas iš kurių išvyko žmonės užėmė gyvūnai: daug laukinių arklių, elnių, briedžių, vilkų, o įdomiausia sulaukėjusių šunų ir kačių. Kurie pasišalinus žmogui užėmė jo būstus, tiek kaimo ,tiek miesto-vaiduoklio ir sparčiai prisidaugino. Gyvūnams žmogus nereikalingas.

Net mokslininkai negali atsižavėti natūraliu Černobylio draustiniu ir stebisi kad gyvūnams ir augalams nieko nereikia daryti tik palikt juos ramybėje ir gamta viską savaime susitvarkys. Miesto gatves jau pradeda dengt samanos, šaligatvius žolė ir Pripyat miestelis pradeda virsti džiunglėmis kurios taip vilioja turistus ir ekstremalių pojūčių mėgėjus. 30 km spinduliu nuo sprogusios elektrinės paskelbta radiacinės apsaugos zona. Vaikščioti griežtai draudžiama.

Įsivaizduojate? Ten kur žmogus dirbo ir gyveno gamta skurdo, o kai žmogus išsikraustė po atominio sprogimo, tai gamta atsistatė. Gyvūnijai atominis sprogimas pakenkė mažiau, nei nuolatinis žmogaus darbas tame regione. Žmogus aria laukus, asfaltuoja kelius, melioruoja, naudoja įvairias sintetines trąšas ir pesticidus pasėliams ir daržovėms. Visa žmogaus ūkinė veikla arba, kitaip sakant, darbas kenkia gamtai. Ir tik panaikinus žmogaus darbą didelėje teritorijoje gamta atsistatė.

Taigi vidinė ramybė, tikėjimas IR NIEKO NEDARYMAS (TINGĖJIMAS) leido gamtai susigražint žmogaus suniokotus plotus. Gyvūnai irgi patys susitvarko ir toliau sėkmingai PATYS tvarkosi, atsiranda daug retų augalų, kurie dėl žmogaus veiklos Černobylyje buvo išnykę. TAIGI VISKĄ IŠSPRENDŽIA TIK TINGĖJIMAS – TINGĖTI STATYTI, NEREIKS DIRBTI, LIKVIDUOT ATLIEKŲ, PADARINIŲ. Juk ir posakis yra “Neklysta tik tas, kas nedirba”. REIK TIK VIENO NIEKO NEDARYTI, BET KADA MES TAI SUPRASIME IR IŠMOKSIME?
Vaidas Norbutas  (" Tingėjimo filosofija")

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (9)
 
Surašymas
2011.05.09 HomoSanitus /
"Į visuotinį gyventojų surašymą pro pirštus pažiūrėję ir statistikų neįsileidę ar susirašyti atsisakę gyventojai gali sulaukti sankcijos – jiems gresia nemaža bauda. Nesusirašę ar atsisakę susirašyti gyventojai rizikuoja savo piniginės turiniu, nes Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta atsakomybė už vengimą dalyvauti visuotiniame gyventojų surašyme. Gresianti maksimali bauda siekia 1 tūkst. litų." (straipsnio viename Lietuvos miesto laikraščio ištrauka) Kitaip mąstančių komentarai viešoje erdvėje: Valstybė, kuri vienpusiškai, subjektams nepageidaujant dalyvauti akcijoje, ir todėl vienpusiškai grasinanti taikyti sankcijas bei šitaip susidoroti su gyventojais yra represorė ir išnaudotoja. Juk ji puikiausiai žino, kad vidutines...
Natūrali SODRA
2011.04.25 HomoSanitus /
Iki galo nesuvoktas didžiulis kiekis informacijos  galvoje pavojingas – jis užaugina  jos turėtojui nimbą, matomą tik jam pačiam, bet dažniau – aplinkiniams matomą šizofreniją. „Tomas yra vis plačiau Lietuvoje atrandamas ir pripažįstamas unikumas, eruditas, Vilniaus polimath'as (πολυμαθής - studijavęs labai daug mokslo sričių, mokslininkas universalas), poliglotas (studijavęs virš 10 kalbų) ir senųjų kalbų žinovas, autodidaktas, andragogas, teologas, Seimo patarėjas, tikra "vaikštanti enciklopedija", skaitantis plataus tematinio spektro paskaitas organizacijoms ir visuomenei.“ Apie ką čia? Apie kokį Tomą  čia rašoma? O gi apie naująjį pranašą Tomą Girdzijauską. Va kaip jis atrodo: Kas pakels...
 
Redas Diržys:
2011.02.10 HomoSanitus / Redas Diržys
Lukrecijus TUBYS „Žmonėms aš siūlau gyventi pagal savo sukurtą absurdą, o ne pagal kažkieno primestą. Taip daug smagiau“, - sako Alytaus dailės mokyklos direktorius Redas Diržys. Ar mūsų visuomenė socialiai atsakinga? Tokį sudėtingą klausimą bandys išnarplioti pašnekovas, tačiau atsakymas toli gražu nebus konkretus ar lengvai suvokiamas.    - Ką turime daryti, kad gyventumėme socialiai atsakingoje visuomenėje?   - Kas tai yra? Ką mes tuo įvardijame? Manau, jog socialiai atsakinga visuomenė - tai visuomenė, kurioje nėra valdžios. Visuomenė, kurioje nėra valdžios institucijų. Pas mus taip tikrai nėra. Mūsų valdžios institucijos labai stiprios. Žmonės dabar yra labai socialiai neatsakingi, prastai organizuoti, dar labiau skaldomi į atskiras grupes. Manau, tai labai bloga situacija ir ji dar vis...
Dar kitos nuomonės apie deklaruojamas nuomones
2011.02.07 HomoSanitus / Age
Kiekvienas, manantis kiek kitaip nei straipsnyje "Atgal į gamtą, kaimą ar akmens amžių" atsakinėję,  parašė apie jų  atsakymus kitokią savo nuomonę  skirtinga spalva. Pradžioje teks perskaityti tai, kas parašyta didesnėmis ir stačiomis juodomis raidėmis, o po to pasvirusiomis ir spalvotomis.(HS) Nežinau, kokia yra ir bus iš šio straipsnio nauda. Ne rėkavimais ir deklaracijomis kažką pasiekti galima, bet stabiliu darbu. Esamoje mūsų situacijoje ekologiški tik tie siūlymai, kurie ne skatina, bet riboja populiacijos dauginimąsi. Atgal į gamtą, kaimą ar akmens amžių Jau pats pavadinimas yra kvailas – taip išeina, kad mes lig šiol gyvenome ne gamtoje, bet kokiam nors kosmose. Ar įmanoma gyventi ne gamtoje? Įmanoma, pavyzdžiui, kosminiame laive kokiame nors Paistalų...
 
Penki atsakymai į anketą apie ekogyvenvietes
2011.02.04 HomoSanitus / RB
Savo pašto dėžutėje radau laišką su prašymu atsakyti į kelis klausimus, susijusius su ekologija. Man nesunku – paminkiau klaviatūrą ir surašiau ką galvoju. Tačiau vėliau pagalvojau, kad nenoriu likti anoniminiu apklausos dalyviu ir apibendrintu skaičiumi lentelėse. Kaip kažkas sakė, apklausomis besiremianti statistika yra tik manipuliacija lavonais, nes joje nebelieka gyvo žmogaus. Tokie šiandien yra mano trumpi atsakymai. Atsakykite ir jūs.   1. Kaip tau dabar atrodo ekologinė padėtis Lietuvoje – ar yra prošvaisčių, nuopuolių, gerėjimo? O pasaulyje?   Apskritai ekologinė padėtis Lietuvoje dar pusė velnio, lyginant su kitomis kapitalizmo logikai pasidavusiomis šalimis. Bėda ta, kad ekologija po truputį virsta tik dar viena preke globalaus kapitalizmo lentynoje, o kai tai galutinai...
Kaimiečių intelekto koeficientas didesnis
2010.09.14 HomoSanitus / Laimis Žmuida
"Kaimo vietovių vaikams dantyse vidutiniškai susikaupia apie 0,5 mikrogramų švino grame, miesto vietovių - apie 3 mikrogramus grame, švinu užterštoje aplinkoje - apie 10 mikrogramų grame ir daugiau." - rašoma vadovėliuose. Ką mums tai reiškia? O gi nieko, kol neišgirstame tolesnių teiginių. "Intelekto kokybės (IQ) testai tapdavo statistiškai patikimai nepatenkinami, palyginus su kontrole, kai dantyse švino koncentracija būdavo didesnė kaip 8 mikrogramai grame. Kai vaikų dantyse švino būdavo mažiau nei 2,5 mikrogramo grame, IQ testai būdavo patikimai patenkinami." Kitaip tariant, jūsų vaiko mentalitetas ne taip gerai vystosi kaip galėtų vystytis, jei persikraustytumėte į užmiestį. Tačiau ar verta vien dėl vaiko intelektualinių sugebėjimų kraustytis iš...
 
Kas iš tikrųjų yra politinė katastrofa?
2010.09.01 HomoSanitus / Laimis Žmuida
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ministre-atsisakymas-dalyvauti-afganistane-butu-politine-katastrofa.d?id=36008591 Vakar krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad mes privalome kariauti Afganistane. Tas karas kainuos brangiai, o Lietuvos žmonės privalo finansuoti šį karą. Kitokiu atveju, tai bus "tam tikra politinė katastrofa" - teigė ministrė. Pamąstykime kartu kurioje vietoje čia yra katastrofa. Kariuomenė akivaizdu yra toks dalykas, kuris turėtų ginti savo šalį nuo priešų. Ginti šalį nuo priešų - štai kariuomenės pagrindinis uždavinys. Ir mes visi sutinkam, kad tokia kariuomenė reikalinga, juk ginti mus nuo priešų yra geras ir skatintinas dalykas. Kitas galimas variantas - kariuomenė gali būti puolamoji. Ji gali užpulti kitą šalį. Tokių...
Gėjai kultūrą ar kultūra gėjus?
2010.05.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
"Žmogaus biologija ne tik mokslinė disciplina, tai greičiau natūralus   žingeidumas apie vieną iš įdomiausių gyvūnų mūsų planetoje"                ...
 
Kodėl aš mečiau mokslus
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Šiais laikais, išsilavinimas yra laikomas vienas iš svarbiausių dalykų norint turėti sėkmingą ir gerai susiklosčiusi gyvenimą. Su juo asocijuojama karjera, pinigai ir saugumo jausmo užtikrintumas. Visi, tarsi tikisi, kad tie keturi ar daugiau mokslo metų, suteiks kažkokį pagrindą po kojomis. Deja, turiu nuliūdinti – taip toli gražu nėra. Visą tai, kuo jus tikite yra tik akių dūmimas. Niekas už jus jums nesuteiks aukščiau išvardintų dalykų. Ir tiesa pasakius, man keista, kaip galima galvoti, kad turėtų? Man keista matyti, kaip žmonės deda tiek vilčių į mokslus. Visi jie tikisi, kad tai jiems atneš turtus ir sėkmę. Bet gi juk tai absurdiškas požiūris. Taip sakau todėl, kad žinau, jog daugybę žmonių pasiekė nesuvokiamas aukštumas, tiek pripažinime, tiek turtuose be daugybės metų...
Valstybingumas – dirbtinai sukurtas žmonių vergovės pateisinimas
2009.12.18 HomoSanitus /
 
Ar vergui svarbios jo teisės?
2009.11.21 HomoSanitus / Age
Žmogaus teisės. Apie jas daug kalbama. Kalba ir tie, kurie mažai ką apie jas išmano, kalba ir tie, kurie nori jomis pasinaudoti, kad pasiektų kažkokius nelabai švarius savo tikslus, kalba ir tie, kurie yra nuoširdūs ir suvokia žmogaus teisių idėjos prasmę. Paskutiniųjų ne tiek jau daug. Iš kur gi kilo žmogaus teisių koncepcija? Žmogaus teisių idėja susiformavo kaip žmogaus ir valstybės santykiavimo didžiulės neigiamos patirties rezultatas. Didžioji dauguma mūsų kultūros žmonių mano, kad civilizuotoje visuomenėje būtinas valstybės institutas, o visuomenė be tokio instituto negali egzistuoti ir vystytis. Klausimas tiems, kurie taip mano: o kaip gi mes be tos valstybės vystėmės iki civilizacijos sukūrimo? Chaotiškai ir anarchijoje ar pagal kažkokius dėsnius ir tvarką? Pirmiau tapome žmonėmis ir sukūrėme...
Nobelio taikos premija – už nieko nedarymą
2009.11.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Jūs turbūt suprantate, kad ne aš vadovauju Nobelio premijos komitetui, bet, turbūt, taip pat suprantate, kad be manęs 2009 metų Nobelio premija už taiką nebūtų įteikta dabartiniam JAV prezidentui Barackui Obamai. Kas drįstų paneigti, jog Nobelio komiteto vadovas Thorbjornas Jaglandas neskaito mano rašinių apie tingėjimo filosofiją? Jis ne tik skaito, bet ir giliai priima mano pasaulėžiūrą į savo širdį. Ir ne tik jis, bet ir visas Nobelio komitetas. Greičiausiai mano tekstai yra slapta verčiami į norvegų kalbą. O gal net į anglų. Bet dėl pastarosios abejoju, nes jeigu T. Jaglandas tikrai persiėmė mano idėjomis, tai jis tikrai nesivargintų su anglų kalba, o reikalautų norvegiško vertimo. Šiaip ar taip 2009 metų Nobelio taikos premiją gavo Barackas Obama. Už ką? O gi už nieko neveikimą. Barackas Obama pats mano...
 
Naujoji laisvės samprata
2009.07.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Atsakas į N. Vasiliauskaitės straipsnį “Tvarka, teisingumas ir laisvė“ “Šiandien yra pirmoji mano laisvės diena. Pagaliau ištrūkau iš didžiausio pasaulyje kalėjimo – Sovietų sąjungos. Ir štai pagaliau aš laisvėje – Europos sąjungoje.” (Ištrauka iš jaunojo anarchisto dienoraščio) Protesto kultūra – tai požiūris iš spintos Jums turbūt pasirodys keista kaip išėjimas iš didesnės erdvės (Sovietų sąjungos plotas 22 402 200 km²) į mažesnę (Europos sąjungos plotas – 4 324 782 km²), t.y. perėjimas į 5 kartus mažesnę erdvę gali būti laikomas išėjimu į laisvę… Tačiau jeigu jūs to nesuprantate, tai greičiausiai jūs esate klaustrofobai, t.y. bijote mažų patalpų. Lifte nėra blogai, tamsiame...
Ką veikia pasaulio
2009.03.28 HomoSanitus / Age
Visada yra du pasaulio vaizdai. Vienas, beveik tikras, kurio stengiamasi niekam nerodyti, bet daug teisingiau atspindintis realybę (nuo kurios dažniausiai plaukai stojasi piestu ne tik ant galvos). Antras, kuris brukamas per visas masinės informacijos priemones (nuo jo irgi plaukai šiaušiasi, bet tik dėl kitos priežasties, nei pirmuoju atveju), tam, kad avių banda ramiau bindzinėtų aptvare – ėstų tai, kas priklauso, spiruotų laiku ir smulkiai, ir perdaug garsiai nebliautų. . Laikas   vėliau   ar   anksčiau   parodo   kuo   buvome   šeriami. Tas pats anglų kalba: . .
 
Vienatvė skruzdėlyne pagal L.Ž.
2008.12.23 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Skelbimas: Vienišas vyras susipažintų su vieniša moterimi tikslu sukurti vienišą vaiką. Praeitais metais Vilniuje, o šiemet jau ir Kaune mačiau tokius DYDELIUS žalius plakatus autobusų stotelių pavėsinėse. Plakatuose nupieštas žmogelis. Jis ruošiasi žudytis. Ir didelėm raidėm skaitytojas raginamas pakalbėti su tokiais žmonėmis, nepraeiti pro šalį, atkreipti į juos dėmesį. Supratau, kad ir Vilnius, ir Kaunas pagaliau tapo didmiesčiais. Kaimo ar mažo miestelio žmonės gi pažįsta vienas kitą, sveikinasi, jie nėra vieniši. O didelio miesto žmogus jau susvetimėjęs ir nebežino net, kas gyvena jo daugiabučio kituose aukštuose. Keista - kuo daugiau žmonių sukiši į vieną vietą, tuo jie pasidaro vienišesni. Kuo daugiau žmonių aplinkui, tuo vienišesnis esi savo...
Graikija: kapitalistai ir antisocialistai kelia balsą
2008.12.17 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Šis straipsnis yra atsakas į politologo Tomo Bitino straipsnį "Graikija: tinginiai ir dykaduoniai kelia galvas" išspausdintą "Lietuvos žiniose". Politologas neteisingai teršia tinginių ir dykaduonių vardą bei neatsakingai argumentuoja vartodamas emociškai "įkrautus" žodžius: "utopija", "parazitavimas", "anarchistai", "komunistai", "socialistai". T. Bitino tekste daugiau nepamatuotų kandžių emocijas užkabinančių išsireiškimų nei protingos argumentuotos kalbos. Pirma, politologas neteisingai apšaukia tinginius ir dykaduonius parazitais bei suverčia jiems kaltę dėl įvykių Graikijoje. Kur matyta, kad tikras tinginys ir dykaduonis dėtų didžiules šimtametes pastangas vien tam, kad sukurtų tokią grandiozinę kapitalizmo sistemą...
 
Darbokratija - populiariausia valdymo forma
2008.11.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Vergai atsirado kartu su civilizacija Tik prasidėjus civilizacijai atsirado ir vergai. Ar pamenate Egiptą? Faraonas, žyniai... vergai, vergai, vergai. Graikija - demokratijos tėvynė, laisvės tėvynė. Bet laisvais piliečiais buvo tik tam tikra vyrų rūšis. O kiti buvo vergai. Romoje - vergai. Tarpupy - vergai. Vėliau vergus imta vadinti tarnais. Taip padaryta, kad jie nesukilinėtų. Kaip įdomu - tarnas, tai juk ne vergas. Jis jau laisvesnis. Kai kurie tarnai turi žemės, turto, pinigų. Paskui atsirado vis garbingesnių tarnystės formų - guvernantė, liokajus. O vergai, žinoma, norėjo tapti nors kiek laisvesniais. Jie mielai tarnaudavo nors ir už dyką. Nereikėjo nei vergvaldžių. Šiais laikais vergvaldžiu tapo pinigai. Visi klauso pono pinigo ir patys mielai dirba visus vergo darbus. Sekretorės, valytojos... Dabar jau net ir ne sekretorė, o...
Skyrybų ekologija
2008.11.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Kiekvieną dieną norisi pradėti gyventi iš naujo, bet ne kiekvieną dieną pavyksta susirasti su kuo. Skyrybos kenkia planetai! Gyvenkite draugiškai. Kas sieja skyrybas ir ekologiją? Žinoma, juokais galima susieti bet ką su bet kuo, tačiau kai apie skyrybų ir ekologijos ryšį pradeda šnekėti rimti mokslininkai ir jų straipsnius išspausdina rimti akademiniai žurnalai, tai ateina laikas suklusti. Nejau tikrai gali būti koks nors ryšys tarp šių dalykų? 2007 metais JAV Nacionalinės mokslų akademijos darbų žurnale PNAS (December 18, 2007 vol. 104 no. 51) pasirodė Mičigano universiteto ekologijos profesoriaus Jianguo Liu ir jo kolegės Eunice Yu straipsnis "Skyrybų poveikis aplinkai". Autoriai įrodo, jog kartu gyvenantys sutuoktiniai sunaudoja žymiai mažiau energijos, nei išsiskyrusi pora....
 
Kokios ekonomikos norime?
2008.11.04 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Besivystanti ekonomika Šiuolaikinė ekonomika yra besivystanti ekonomika. O tai reiškia, kad šiandien gyvename geriau nei vakar, o rytoj gyvensime geriau nei šiandien. Žinoma, ekonomikos kreivėje būna ir nuosmukių. Būna krizių, depresijų, infliacijų... Kartais "šiandien" gyvename blogiau nei "vakar". Tačiau jei žiūrėsime iš ilgalaikės perspektyvos, tai matysime, kad ekonomikos kreivė visada kyla. Su mažais nuosmukiais, bet visada kyla. Modernioji ekonomika niekada nepralaimi ir visada eina tik į priekį. Anksčiau žmonės tikėjo dievais, dabar tikima ekonomika. Ekonomika yra moderniosios kultūros dievas. Ir ja taip aklai tikima, kad ji nėra net kvestionuojama. Jūs pabandykite kam nors pasakyti, kad ekonomikos vystymasis nėra gerai, kad geriau yra turėti mažesnį BVP, kad gal geriau turėti...
Darbokratija - piramidinis valdymo modelis
2008.11.03 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Darbokratija yra režimas, kuris yra apraizgęs visą pasaulį. Žinoma, kažkas valdo mus šituo režimu ir pabandysime išsiaiškinti kas. Bet apie tai vėliau. Dabar užtenka suprasti, kad visas pasaulis yra valdomas piramidės principu. Nuo seno valdovai atsistodavo ant piramidės viršaus, matydavo savo pavaldinius ir juos kontroliuodavo. Žinoma, ne patys. Jie pasiųsdavo žemesnę klasę ar grupę žmonių, kad šie valdytų dar žemesnę klasę, kad ta valdytų dar žemesnę klasę, kuri valdydavo mases. Ir kiekviena vidurinė klasė galvodavo, kad ji yra valdančioji ir tuo džiaugdavosi. Taip iš tiesų ir buvo, nes jie valdydavo žemesnę už save klasę. Tačiau nutylima, kad jie ne tik valdydavo, bet ir juos pačius kažkas valdydavo. Jie galėdavo suprasti kad ir juos kažkas valdo, kad tuos valdančiuosius irgi valdo ir taip visa...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Iš visų vaistų geriausi - poilsis ir susilaikymas.
B. Franklinas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės