Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
?jimas žirgu
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Valstyb? / ?jimas žirgu
– Kaip pakliūti į valdžią, arčiau prie lovio? Koks receptas?
– Receptas gali būti unikalus arba klasikinis. Unikalus paaiškinimo nereikalauja, nes kitaip jis jau nebesivadintų unikaliu, o taptų klasika. Taigi platesniems aiškinimams belieka – klasika.

Tam, kad valstybėje pakliūtum kur nors arčiau lovio, reikia, kad tauta tave savanoriškai išrinktų. Galimi du rinkimų variantai. Pirmuoju tave renka tie žmonės, kurie tave pažįsta asmeniškai ir jiems esi savo praktiniu darbu įrodęs, jog sugebi vesti žmones ten, kur jiems bus geriau. Ir kitas variantas, kai sudaroma tik teorinė iliuzija, jog sugebi vesti tautą ir esi tas dievo pateptasis, kuriam lemta išvesti iš klystkelio tuos paklydėlius, kurie tavimi pasitikės.

Pirmuoju variantu pasinaudoti yra sunku – turi iš tiesų būti dievo pažymėtuoju. O be to ir rinkimų mechanizmas mūsų valstybėje toks, kad žmonės gali rinkti dažniausiai tik  asmeniškai nepažįstamus žmones. Taigi plačiam vartojimui lieka antrasis, jau visai klasikiniu tapęs variantas.

Pasirinkus antrąjį variantą pradžioje rinksiesi tu. Rinksiesi tuos, kurie paskui rinks tave. Kaip reikia elgtis, jei sumanei ropštis prie lovio?

Pirmiausia turi pasirinkti kurią tautos dalį imsi protinti. Jei pats esi pakankamai išprusęs, gali bandyt patraukti intelektualiuosius, tačiau jų, kaip žinote, pas mus ne gausiai uždera. Be to su jais rizikinga – jie gi lengvai atskiria pelus nuo grūdų. Aišku, istorija žino ir tokių atvejų, kai be pykčio viešai intelektualams prisipažįstama, jog esama tik filosofo ir apie ekonomiką ar politiką nelabai išmanoma, o vėliau tik šast ir jau tupima europarlamente. Dažniausi tokio toli numatyto ėjimo į  „damkes“  atstovai būna kilę iš dievo išrinktosios tautos. Mes gi tai ne šaškininkų tauta, o tuo labiau ne šachmatininkų.

Bet nereikia pergyventi. Dievulis ir mums, paprastiesiems paliko nišą – tuos, kurie per alaus butelį žiūrį į krepšinio lentą arba negailestingai stebi serialų spindesį pro svetimų laimės ir nelaimių  ašaras per jau visai plokščia ( o gal lėkšta? Kas ten ją supaisys?) tapusią TV dėžę. Ir ta niša galima puikiai naudotis.

Pradžioje reikia susikurti strategiją – kas, kaip ir dėl ko. Jei tam nuosavas smegenų tūris per mažas, galima pasitelkti konsultantą-suflerį (geriausi konsultantai iš dievo išrinktos tautos). Žinoma, yra tuo atveju šiokia tokia rizika, kad konsultantas vairuos veiksmą kur nors savanaudiškai, bet ne tai svarbu. Svarbu juk pakliūti ten, prie lovio. Ir dar pageidautina, kad konsultantas būtų prie pinigo – tada trinties koeficientas stipriai sumažėja ir gerai sekasi slysti į  viršūnių viršūnę prieš visus fizikos ir kitokius dėsnius.

Turint strategiją, pirmas žingsnis – prasimušti bet kokia kaina į kokią nors masinę informavimo priemonę. Jei esate išvaizdus ar išvaizdi ir mokate pliurpti taip, kad patiktų urmo bazės prekeivėms, arba turite neblogų kūno apvalumų, drožkite į kokią nors televiziją, klokite sumą (nepergyvenkite dėl jos ir negailėkite – ji su kaupu vėliau atsipirks) ir imkite dalyvauti kokioje nors tautos gelbėjimo ar obuolių dalijimo laidoje.

Bet kuria pasitaikiusia proga ten stenkitės burnoti valdžią (jei pasirinkote patrankų mėsa žemesniųjų visuomenės sluoksnių atstovus) arba burnoti tas padugnes, kurioms vis valdžia negera (jei patrankų mėsa pasirinkote tą šiek tiek intelektualesnį sluoksnelį).

Jei esate nelabai kokios išvaizdos (na jei dievas pagailėjo sėdmenų tūrio ar akys per arti viena kitos išbujojo), nepergyvenkite – jums irgi yra visai neblogas variantas – radijas. Jame irgi galima taukšti pliaukšti ir visi girdės. Tiesa, radijo variantui gali tekti pastudijuoti seksualaus tembro ir patrauklios kalbos pradmenis. Jei nesate visu šimtu procentų užtikrintas radijo sėkme, gausiai jaudintis ir mikčioti dėl to neverta, nes yra šiais laikais, vis laiu galingesniu tampantis, dar vienas toliašaudis ginklas – internetas. Ten nebūtina nei vaizduoti, nei kalbėti. Tik minkai klaviatūros „guzikus“ vis pasirausdamas išminties po pasaulinį informacijos voratinklį ir kloji kompiliacijas viešumai kaip savo sieloje išnešiotas ir kūrybinėse kančiose gimdytas( neužmirškite vis pasikonsultuoti su konsultantu).

Taigi radijas sustiprintas internetu – tai ne šunkelis, tai tikras kelias į tikrą sėkmę!

Keletas patarimų naudosiantiems internetą savo šuoliui į žvaigždes. Būtinai sudarykite galimybę komentuoti savo straipsnius arba padarykite atskirą „atsiliepimų“ skiltį. Joje tauta galės komentuoti. Sakote prirašys nesąmonių? Na, nesąmones ir jums nepalankius komentarus ar atsiliepimus galėsite ištrinti. Tik organizuokite viską taip, kad kol nepraeis atsiliepimas ar komentaras jūsų cenzūros, nebūtų publikuojamas. O tiems, kurie suabejos kodėl nepublikuojama iš karto, paaiškinsite, kad tikrinate ar teisingai ir normuotai rašote, ar nevartojate barbarizmų ir kitataučių (pvz. slavų) kalbos. Žodžiu, paaiškinsite, kad viskas daroma klasikiniai – jūsų pačių saugumui užtikrinti. Tik nesugalvokite publikuoti atsiliepimų autorių IP adreso. tuomet užkirsite kelią autopagyroms, kai egzogeninės pagyros neaplanko.

Ir dar. Būtinai pasinaudokite galimybe atakuoti skaitytojų elektroninį paštą automatiniais savo pamokymais, pafilosofavimais, naujienomis. Jomis neleisite savo būsimiems rinkėjams atsitiesti ir susivokti kas yra kas, ir lankytis kitose svetainėse. Rašykite jiems dažniau ir daugiau (galite ir tą patį per tą patį – daug kartų pakartota nesąmonė tampa sąmone.), kad turėtų ką veikti, skaitydami jūsų genialias mintis, o ne kitų. Partijos linija turi būti brėžiama pastoviai ir atkakliai, dieną ir naktį. Juk tai taip paprasta – sudarykite tik galimybę ir avelės pačios ja pasinaudos, o toliau jau technikos reikalas. Vienas pelytės paspaudimas ir plūsta sklinda po pasaulį geroji naujiena iš gelbėtojo sąmonės neberibojamu tiražu.

Na ką čia mes tiek ilgai tik teoriškai pupsim, pereikime gal prie praktinių pavyzdėlių. Yra toks radijas tautai „Pūkas“.  „Pūkas1“, „Pūkas 2“ – jau į „damkes“ aš einu. Tai štai ten kaip tik dabar  ir galima rasti tokio veiksmo gal būt derlingomis virsiančias užuomazgas-iliustracijas mūsų šios dienos temai.Linksmas vyrukas kitokioje Lietuvoje, ar ne? O giliau pasikapsčius po šiuo linksmuoliu, iškastume ir smirdančių dalykėlių. Taigi tęskime apie šį gelbėtoją.

Arba ne. Gal geriau imkime šiuo metu sėkmingai vystomą vieno kol kas nelabai žinomo, bet jau garsėjančio būsimo tautos vedlio Aurimo Guogos tokio pobūdžio planelį-strategiją-fenomeną. Jis ne toks banalus ir neprimins jau mums taip pabodusių  ubagų karalių  judesių. Aurimas Guoga ir mokslo kaip reik krimtęs, ir po pasaulį pasivažinėjęs. Net Kristaus tėvynėn išminties semtis skrido.

Ilgai pureno dirvą A.Guoga. Ne vieną užjūrio, užsienio, užmiesčio  pasiekimą į tautai suprantamą kalbą išvertė. Tiesa, ne dykai tautą šviečia, ne už simbolinę kainą DVD siūlo, bet jei nori būti šviesus, tai, kaip sakoma, mokėk ir kilk į žvaigždes per mokslo ir studijų kančias.

O dabar paanalizuokime ką gi konkretaus ir visai be atlygio siūlo mums gi tas Aurimas Guoga. O gi savo filosofinį traktatą viliojančiu pavadinimu „Sėkmingos tautos idėja“. Regis, čia buvo padaryta nedidelė stratego-patarėjo klaida – dykai siūlyti reikėjo pvz. emocinės technikos DVD. Tauta mieliau jį graibstytų ir taip būtų uždirbama daugiau balų. Bet ką padarysi – nagai visiems auga ir linksta jie, kaip taisyklė, į save. Juk taip norisi, kad tauta emociškai būtų stabilesnė, bet žinoma, tik už pinigus, už gerą kainą.

Na, tęskime.

Pradėkime nuo pavadinimo. „Sėkmingos tautos idėja“.Visų pirma, ponas Aurimas Guoga neskiria  sąvokų „visuomenė“ ir „tauta“.  Valstybė kuriama visuomenės, kurią sudaro įvairių tautų atstovai, o ne tautiniu pagrindu. Sėjate tautinę nesantaiką Ponas Aurimai! Lietuviams – sėkmingos tautos idėja, o kitoms kas? Špyga? Negerai, negerai. Atėjęs gelbėti mesijas turėtų globaliau mąstyti. O gal aš neteisingai supratau? Gal kokiai nors kitai tautai šį savo stebuklą  siūlote?

Aurimo Guogos tekstą publikuojame simboliška melsvai žydra spalva, tarsi kelrodę žvaigždę, tarsi žydrąją tolimai artimą svajonę.  Kodėl tolimai artimą? Na nepasieksime gi mes finišo visi vienu metu. Bėgsime pagal patarimus visi vorele – kiekvienas pagal savo sugebėjimus. Jūsų patogumui komentarai iš karto, vietoje, pastorinti, išskirti  ir truputį pagriuvę dešinėn, kad simbolizuotų susidomėjusios ir pakrypusios iš nuostabos galvos sustingusį judesį, "užturbinti", taip sakant.

Paanalizuokime emocionaliam apšilimui pradžioje knygos pristatymo tekstą tinklapyje:

Sėkmingos tautos idėja

Sėkmingos tautos idėja gana paprasta. Ir atsirask gi tu man mūsų tautoje genijui, kuris mums apakėliams parodys tikrą kelią! Gyvenom gyvenom, žiūrėjom žiūrėjom, bet taip ir nepamatėm, o štai dabar tik strykt iš krūmų toksai vedėjas Aurimas Guoga ir visi nugužėsim paskui jį į sėkmingą rytojų. Šlovė Mesijui! Ir kur, ir į ką mes anksčiau žiūrėjom, kad to tokio paprasto takelio neįžlibinom?  Svarbiausia yra atrasti, kas daro visuomenę sėkmingą, ir ryžtingai to imtis. Imsimės pavieniui ar kuopomis? Ryžtingai tai kaip? Su šakėmis ir vėzdais į gatves? O gal dar vieną eilinę partiją kursite, gerbiamasai? Unioliktą. Kaip ir bet kuris sėkmingas žmogus, pradėti turėtume nuo to, kad nustojame beprasmiškai skųstis, ieškoti kaltų tarp valdžios atstovų, istorijoje ar nenusisekusioje kaimynystėje ir daryti tai, kas mus, kaip visuomenę, vestų reikiama linkme. Tikiuosi, kad nenuskambės kaip atradimas tai, jog tautos dvasinę ar fizinę gerovę lemia jos sąmonės lygis. Taikliai! Kaip pirštu į dangų! Bravo! Gili ir originali mintis ! Jei nesame patenkinti savo dabartiniu gyvenimu, pasistenkime surasti, ką kaip kolektyvinės sąmonės atstovai darome ne taip, ir kuo greičiau bei ryžtingiau ištaisykime savo mąstymo ir elgesio klaidas. Taisysime klaidas kuo ? Santechniko įrankiais ar kviesimės smegenų mikrochirurgus? Naujajam Mesijui turbūt nelabai žinoma, kad mes jau ne vienas tūkstantmetis ieškome ką darome ne taip, bet rasti atsakymą pasiseka tik vienetams, kurie dažniausiai nebūna išgirsti, o tuo labiau suprasti. Ir atsakymas toli gražu ne toks paprastas, kaip vaidenasi Aurimui Guogai.
Sėkmingos tautos idėja gana paprasta. Kuriame palovyje suradai, kad nei mes, nei mūsų kaimynai  nematėme tos paprastutės? Svarbiausia yra atrasti, kas daro visuomenę sėkmingą, ir ryžtingai to imtis. Ir vėl geniali ir nepakartojama mintis! Kaip ir bet kuris sėkmingas žmogus, pradėti turėtume nuo to, kad nustojame beprasmiškai skųstis, ieškoti kaltų tarp valdžios atstovų, istorijoje ar nenusisekusioje kaimynystėje ir daryti tai, kas mus, kaip visuomenę, vestų reikiama linkme. Tikiuosi, kad nenuskambės kaip atradimas tai, jog tautos dvasinę ar fizinę gerovę lemia jos sąmonės lygis.  Jau trečias perlas mums veltui nubyra! Griebkime jį! Jei nesame patenkinti savo dabartiniu gyvenimu, pasistenkime surasti, ką kaip kolektyvinės sąmonės atstovai darome ne taip, ir kuo greičiau bei ryžtingiau ištaisykime savo mąstymo ir elgesio klaidas. Alio!Gal kas nors galite paskolinti seklį šunį su gera uosle klaidų paieškoms po asmeninę sąmonę!? Ir dar patarimo reikia kokius vaistus vartoti, kad tas stengimasis sustiprėtų. Jau kaip užsimaniau keisti savo mąstymo klaidas, tai net silpna darosi!

Beveik du dešimtmečius kaltinome vieni kitus ir ieškojome atpirkimo ožių Lietuvos bėdoms. O anksčiau nekaltinome? Anksčiau buvome laimingi? Kartais tai padėdavo O konkrečiau?, tačiau ilgainiui tokia elgsena vedė prie vis gilesnio susvetimėjimo ir cinizmo. Keista, prie bolševikų kaltinome ne mažiau, tačiau susvetimėjimo buvo ne tiek. Kažkas yra taikliai pasakęs, jog elgesys atspindi intelektą.  Jei esame bėdų prispausta visuomenė, vadinasi nemokame atrasti reikiamų intelektualių sprendimų. „Dubai“ esame! „Balvonai“, taip ir sakyk, ponas Aurimai Intelektualusis! „Sėkmingos tautos idėja“ - tai geranoriškas mėginimas pakritikuoti pačią tautą ir jos mąstymą. Knyga taip nesivadintų, jei viskas kritika ir pasibaigtų. Žinoma, knygoje siūlomi konkretūs sprendimai ir pagrindžiama jų logika. Tikiuosi, tai padės mums geriau suprasti, kodėl ne viskas mums sekasi, kodėl atėjusi krizė skaudžiausiai kanda labiausiai pažeidžiamiems, ir, svarbiausia, kaip kuo greičiau iš jos išlipti protingesniems ir dvasingesniems. Kadangi Lietuvoje protingų ir dvasingų nedaug beliko, tai iš duobės kapanosis vos vienas kitas įgriuvėlis. Liūdesys suėmė, ponas Aurimai, liūdesys!
 
Niekas nesako, kad tai bus lengva padaryti, tačiau sėkmė turi savo kainą. Žinoma, juk dabar viskas matuojama tik kaina (ar jau dabar mokėti, ar po išsikapanojimo?)

Tai tik pirmasis mėginimas iš apačios, be vyriausybės užsakymo kurti sėkmingos tautos modelį Eikit jūs, o bolševikai ar ne taip darė?. Ateityje reikėtų sukurti specialią svetainę, kurioje visi norintys galėtų rašyti savo geriausias mintis šia tema. Taip sukurtume pačios tautos rašytą sėkmingos tautos modelį. Tikrai geniali mintis, bet man regis ją jau girdėjau, dar darželinuku bebūdamas. Ir vadinosi ji „Vsia vlastj Sovietam!“ Valdymas „iš pa pačias apačias“. Dar norėtųsi pridurti, kad tai visiškai originali lietuviška idėja, nieko panašaus užsienyje nėra. Pavėlavai, gerbiamasai, pavėlavai. Yra jau tokia idėja įgyvendinta. Ji vadinasi „Delfi komentarai“ Eik ten ir prisirankiosi idėjų, o kartu pasižiūrėsi kaip ta tavo idėja atrodys realybėje. Beje, o kas atrinkinės kuri idėja gera, o kuri ne? Juk kievienam parašiusiam savąją ji atrodys tobuliausia. Ar tik ne pats imsiesi šio darbo?  Ši idėja gali būti įgyvendinama tiek valdžiai remiant Ponas Aurimas mano, kad valdžiai jo idėjos yra įdomios. Naivuolis., tiek ir be jos indėlio. Tačiau viena yra akivaizdu - sėkminga tauta negali atsirasti be pačios tautos iniciatyvos. „My novyj mir postroim!“ Kažkur girdėtas motyvas.

Iki šiol pastangos paversti Lietuvą vakarietiška, klestinčia visuomene tebuvo pavienės ir chaotiškos. Pasirodo, kad vakarietiška visuomenė yra klestinti. Kuri čia ta vakarietiška? Amerikoniška, vokiška? O aš  manau, kad vakarietiška visuomenė jau tąsoma agonijos ir jos dvoku pakvipo ir gimtoji tėviškėlė. Žiū į TV ekranus, kieno  dumblas užplūdo ekranus? Būčiau labai laimingas, jei „Sėkmingos tautos idėja“ suvienytų šias pastangas. Tuomet geranoriškų žmonių balsas skambėtų kur kas garsiau ir toliau. Tačiau svarbiausia, ką norėjau pasakyti šia knyga, yra tai, kad turime aiškiai įsisąmoninti, kad joks save gerbiantis žmogus neturėtų vengti pareigos bendruomenei Kuriai bendruomenei? Tai, kurios nepažįsti, niekada nepažinojai ir niekada nepažinsi? Ar savo kaimui? O ką daryti, jei žmogus savęs negerbia? Ir jei tokių dauguma?, kad šioje srityje slypi didžiulės galimybės visiems ir kiekvienam iš mūsų. Išnaudokime jas!

Šią knygą galite nemokamai atsisiųsti ir nevaržomai platinti. Ir taip atlikti didį darbą – garsinti Naująjį Mesiją! Visos naujienos sėkmingos tautos tema bus siunčiamos žinučių prenumeratoriams. Malonaus skaitymo!

Toliau analizuokime siūlomo gelbėjimosi irklo tekstą nuodugniau.

Skaitome 7- tame veikalo  puslapyje:

Ši knyga išėjo kaip atsakas į pasaulinę krizę, sukrėtusią pasaulį 2008 metų pabaigoje. Neabejoju, kad krizė – ne šiaip eilinis nesusipratimas nesibaigiančios ekonominės plėtros ir mokslinės pažangos pasakoje su laiminga pabaiga. Buvome visą laiką pratinami galvoti, kad ateitis bus tik šviesesnė, tik geresnė. Tiek komunizmas, tiek liberalioji demokratija mus skatino tikėti, kad žmonija sėkmingai išspręs visas problemas savo kelyje – viskas bus tik geriau, tereikia sulaukti. Manau, ši knyga jus privers tuo suabejoti.
Tai nebus gerai? Tai kokio velnio mums tą tavo knygą tada skaityti, jei „happy end“ nebus?
Ši krizė užsitęs ilgiau. Kiek? Tai priklauso nuo mūsų pačių. Kaip ir visos iki šiol pasaulį užklupusios skaudžios krizės, ji pateiks skausmingų pamokų, kurias privalėsime išmokti. Eik mokytis istorijos, Aurimai Guoga, nes nesuvoki, kad krizės mūsų civilizacijoje kuo toliau, tuo labiau gilėja ir dažnėja. Eik ruošt pamokas, tik ne iš tų vadovėlių, iš kurių taip godžiai persirijai tos demagogijos.
2009 m. priešaušryje, kai baigiu šią knygą, situacija man primena 1992 uosius. Tais metais Lietuvoje byrėjo senoji ekonominė tvarka. Tik ekonominė? O gal politinė pirmiau? Griuvo įmonės, atrodė, kad senasis pasaulis eina velniop. Kas bus jo vietoje, tuomet dar nebuvo iki galo matyti. 1992 m. įvyko didžiausia griūtis, tačiau tikrąjį krizės skausmą pajutome vėliau – 1994–1996 metais. Ir tik apie 2000-uosius nepriklausomybės aušros krizė pradėjo atleisti savo plieninius gniaužtus. (Kaip literatūriškai ir stipriai išsireikšta – „plieninius gniaužtus“. net susijaudinau. ) Kaip vėliau paaiškėjo, dvasine prasme ta krizė mokė Lietuvą gebėjimo kiekvieną pasirūpinti asmeniškai savimi. Tai kokio velnio sėdime toje valstybėje, jei asmeniškai pasirūpinus gaunasi geriau?A? Beje, toliau tekste savo knygoje dėstai, kad bėdų kaltininkas nesirūpinimas kitais, o tik savimi, o čia siūlai rūpintis asmeniškai.  Prieštarauji pats sau. Laikotarpis, kai išleidžiama ši knyga, – tik naujos krizės pra-

8psl.

džia. Mes nyrame į tamsą, pasaulis aplink mus nejaukiai braška, tačiau didesnių pokyčių mūsų gyvenimuose dar neįvyko. Niekas nežino, kas mūsų laukia.
Tik vienas Aurimas Guoga žino. Skaitykite jo knygą ir jis joje jums paaiškins kaip išsigelbėti, asmeniškai. (stipriai jaučiasi krikščioniškasis pradas šioje vietoje) Dauguma tikisi, kad tai šiaip trumpalaikis nemalonumas ir kad viskas gretai stos į buvusias vietas. O mūsų laukia pamokos, kad iš sunkaus meto iškiltume kitokie. Ši knyga – tai mėginimas padėti jums kuo greičiau susigaudyti ir prisiderinti. Knyga turėjo būti kitokia. Mielai būčiau kūręs teorijas apie mechanizmus ir logaritmus, kurie nesėkmingoms tautoms padėtų pasikeisti. Jaučiu, kad teks palikti tai kam nors kitam. Įvykiai pakoregavo šiuos planus. Sukrėtimai, kurie dabar drebina visuomenę, mane likimo valia buvo užklupę kiek anksčiau. Taip išėjo praktiškas darbas apie tai, kaip orientuotis šių artėjančių sunkumų akivaizdoje. Viliuosi, kad mano patirtis ir įžvalgos bus pritaikomos ir naudingos mūsų šaliai. „Sėkmingos tautos idėja“ – tai mėginimas pažvelgti į dvasinę pastarųjų įvykių prasmę. Taip pažiūrėjus, optimizmas dėl vis gerėjančios ir geresnės žmonijos ateities iškart prislopo. Matėme, kad pastarasis ekonominis pakilimas buvo lydimas suvešėjusio egoizmo ir susvetimėjimo. O  kur  kapitalizmas buvo kitoks? Būtent dvasiniame pasaulyje vyko aižėjimas, kuris dabar persikėlė į ekonominį gyvenimą. Prieš atslenkant ekonomikos krizei pasaulį sukrėtė sunki žmogiškumo krizė. Savo griūvantį dvasinį pasaulį mėginome atkurti didesniu vartojimu ir pasipelnymu. Susikūrėme iliuziją, kad, rūpindamasis tik savimi, būsiu laimingesnis ir turtingesnis. Rūpinkitės Aurimu Guoga ir tai jus padarys dvasingais ir laimingais. Kitose savo knygos vietose, autoriau, kaltinate žmones, kad jie patys kalti dėl savo nesėkmių, o ne valdžia. Ir čia pat siūlote rūpintis ir padėti tiems, kurie  verkšlena? Jie gi patys kalti, anot jūsų. Egoizmas ir susvetimėjimas tapo norma ir įaugo į kraują. Ne

9 psl.

 
tik Lietuvoje, bet ir pasauliniu mastu. Oi Oi Oi! O kaip gi su ta tikra vakarietiška visuomene, kuria siūlote tapti? Ji jau ne pavyzdys? Pavyzdys? Tai kodėl tą pavyzdį krečia krizė?  Toliau taip tęsti neišeina.
Geruoju ar nelabai, privalėsime pasikeisti. Ši krizė mus išmokys pasirūpinti ir savo artimu. Tai – žmogaus pareiga. O jei mėginsi kurti laimingą ateitį pamiršęs žmogiškumą – krizė bus tau nuožmus mokytojas.
Kol riebus sublogs, liesas nudvės! Pagal tave išeitų, kad labiausiai nuo krizės turi nukentėti turčiai. Tik realybėje viskas vyksta kitaip – pirmiausia nukenčia tie, kurių piniginės apytuštės ir kurie dirba už pavalgymą( pavyzdžiui „Senukuose“ kasoje. Didysis filosofas Augustinas dar ilgai srėbs barščius gausiai padengtus riebybe, kol šie pavirs į skystą buizelę)

Žmogus gyvas ne vien duona. Mes pirmiausia esame dvasingi ir visuomeniški padarai. Kiekvienas gyvenimo prasmę atrandame darydami kai ką didinga. Nekalbėk už visus, nes nežinai ką kiekvienas savo viduje jaučia ir atranda. Nemanyk, kad kiekvienas pasijunta tokiu mesijumi, kaip tu. Žmonija pasiekė neįtikėtinų gamybos aukštumų. Daugiau nebereikia visiems arti dėl materialių dalykų. Sapalioji demagoge, sapalioji. Atsisėsk į Maximos kasą ir pasėdėk per dieną joje. Vakare pasikalbėsim apie dvasinius dalykus. Tik bijau, kad iš tavo lūpų tesklis vienintelis koktus štampas: „Laba diena, kortelę turite?... Geros dienos.“  Gamyboje tapo ankšta. Dalis žmonių turės rasti sau vietą kitur. Tai verčia mus dar kartą permąstyti, kodėl savo dvasiniams poreikiams skiriame tiek nedaug dėmesio. Tai tampa mūsų svarbiausiu riboženkliu. Be dvasingesnės ateities mūsų laukia neįtikėtinai veiksminga gamyba kartu su  siaubu dėl to, kad neturėsime už ką prasimaitinti. Tačiau jei sugebėsime susilieti su dvasingąja prigimtimi ir rinksimės tai, kas mums turi daugiau vidinės prasmės, ateities taip bijoti mums nereikės. Jo, tu užsiimsi dvasingumu, o tas likęs gamyboje tave šers? Demagogija arba visiškas naivumas. Mes ją su didžiausiu vidiniu pasitenkinimu kursime. O dabar nuosekliai apie tai, kaip visa tai šalies mastu paversti tikrove.

10 psl.

Kaip atpažinti artėjančią krizę

Artėjančią krizę galime numatyti ir jai pasiruošti, jei tik suprantame, kas ją sukelia. Naivuolis Aurimas Guoga jau supranta ir tuoj tuoj mums papasakos, o tada, mes išmoksime jo pamokėlę ir  nuo šiol krizių nebus. Štai taip, gerbiamieji. Viskas paprasta, kaip tarybiniame tanke. Asmeninių krizių ir apskritai galima išvengti, o visuomeninių krizių metu galima geriau pasinaudoti atsiradusiomis ilgalaikėmis galimybėmis. O! Ši vieta man patiko! Sukeliam krizę, o po to pasinaudojam. Nieko neprimena? Sukeliam ir pasinaudojam...Sukeliam ir pasinaudojam. „Ūj! Ghažiai tu ča soki, lakštingalėli!“ Asmeninių krizių žinom kaip išvengti, o visuomeninės juk naudingos, ar ne, „mokytojau“  su kepurėle ant pakaušio? Periodiškai tai atliekame ir gyvenimas asmeniškai žinantiems tik gerėja! Taigi visų pirma apie tai, kokios yra giluminės krizės priežastys. Ne kartą girdėjome pasakymą, kad krizes sukelia išbalansuota plėtra.  Tai, kas  yra gerai ir plačiai girdima, dažniausiai būna „antis“, tokiems naivuoliams, kaip tu. Ar subalansuota, ar išbalansuota plėtra nesvarbu. Pasaulis seniai tapo ankštas ir bet kokia plėtra lydima krizių, lokalių ar globalių – nesvarbu. Tvarus ekonominės plėtros pagrindas yra tokia padėtis, kai daugiau pagaminama nei suvartojama. Pažvelkite į Kiniją. Nereiks greitai žvelgt taip toli, pakaks išeiti į gatvę ir kiniečiais pasigrožėsime čia pat. Jau ir dabar gali jais ir jų parduotuvėmis pasigrožėti Lietuvoje. Optimiste Aurimai, ne tą kalbą studijavai, realistai studijavo kiniečių. Kinija yra tragiškiausias civilizuoto gyvenimo pavyzdys. Tai šalis, kurios gyventojai dauginasi be saiko ir greitai, o jų ekonominė ekspancija į kitas šalis sudaro sąlygas nušluoti kitokius ir kitaip gyvenančius nuo žemės paviršiaus. vakarai padarė didelę klaidą apginkluodami Kiniją technologijomis. Tai, kas atsitiko su JAV, kai jie plukdėsi vergus iš Afrikos darbui, tas pats atsitiks ir su Kinija, o vėliau su Indija. JAV tapo juoda, o pasaulis ilgainiui taps geltonas. Nes tokie, kaip Aurimas Guoga žavisi ir šlovina tuos, kuriais nereikėtų žavėtis. Ten visa šalis triūsia po keliolika valandų kiekvieną dieną, kad aprūpintų pasaulį pigiomis prekėmis. Pigiomis, bet ar kokybiškomis? Visi gerai žinome, kad didžioji dalis kiniečių produkcijos – vienadieniai drugeliai. Mėnesį pavartojai ir sulūžo, suiro, suplyšo... Tokie gaminiai tik skatina vartojimą, o tai galutiniame rezultate tik dar labiau alina Žemę, nes be tvarkos ir saiko yra naudojami jos resursai. Lenktynės, kurių pabaiga aiški – suskilusi gelda. Ten žmonės daug atiduoda, o uždarbiai nespėja pasivyti produktyvumo augimo. Po kelerių tokios plėtros metų visi sušneko apie kiniškąjį stebuklą. Tai tikros plėtros, šviesesnės ateities ir galios receptas. Kol plėtra remiasi tokiu pamatu, krizės nebaisios – blogiausiu atveju jos tik trumpam pristabdys visuomenės kelią į gerovę. Kvailys esi, Aurimai, nes nesupranti, kad Žemė nėra guminė ir perprodukcija veda tik į ekologinę katastrofą.   Kinijoje žmonių daugiau, nei tarakonų. Ne į Izraelį reikėjo tau važiuoti pas rabinus, o į Kiniją, tada gal suprastum, kur veda tavasis pavyzdys. Pasidomėk kiek dirvos tenka vienam kiniečiui ir tada suprasi kokia „lainga“ ateitis jų laukia.

Tikrą, griaunančią krizę pranašauja tokia plėtra, kai daugiau suvartojama nei sukuriama. Kokias sapaliones čia rašai? Kaip galima plėstis, jei viską suvartoji ir dar trūksta? Tokioje visuomenėje madinga rūpintis, kaip čia ką nors gavus nieko neduodant mainais.  Nustojama tarnauti kitiems, pradedama tempti paklodę į savo pusę. Pas mus, pavyzdžiui, neseniai buvo madinga savo gerovę kurti ne daug dirbant, o naudojantis sunkia užsakovų ar darbdavių padėtimi. Tapo populiaru „investuoti“ taip, kad praturtėtum

11 psl.

nieko nedarydamas ir nieko vertingo nekurdamas kitiems. Tokioje visuomenėje žmonėms svarbiausia – kaip čia pasisotinus kitų sąskaita. Tie, kurie sugeba tai daryti, tampa herojais ir sektinais pavyzdžiais.

Pagrindinis artėjančios krizės ženklas – visuotinio akiplėšiškumo pasireiškimas. Ryškiausias tokio reiškinio pavyzdys buvo statybininkų elgesys
Nepilkite pamazgų ant visų statybininkų, nes ne visi tokie pastarojo statybų bumo laikotarpiu. Tuo metu aplaidžiai savo darbą atliekantis juodnugaris kėlė save į padanges  nesutikdamas imtis užsakymo net už 5000 Lt. mėnesinį atlyginimą. Ko gi piktinatės, pons Aurimai? Čia gi tik jūsų taip šlovinamo kapitalistinio principo  eilinis pasireiškimas – kylant paslaugos paklausai, auga ir paslaugos kaina. Norite pasakyti, kad nekilnojamo turto kainas užaugino tie, anot tamstos,  juodnugariai? O  gal gi tie nekilnojamo turto agentūrų didieji verslininkai? Susidaro įspūdis, kad tvarka nuo šiol pasikeitė ir kad dabar orkestrui diriguos ne inteligentiškas užsakovas, o pagiriotas dažytojas... Kažką panašaus matėme ir likusioje darbo rinkoje. Kai kuriems darbuotojams tapo įprasta pirmiausia, vos atėjus į darbą, peržiūrėti siūlomų darbų skelbimus. „Dirbama“ tol, kol darbdavys nepradeda prikaišioti tingaus sėdėjimo darbe – tuomet pakuojami daiktai ir – į naują darbą – ten, kur didesnis atlyginimas. O jūs norėtumėte, kad jis dirbtų ten, kur mažesnis atlyginimas? Kvailių ieškote, ponuli Aurimai? Be to gal paaiškintumėte kieno sąskaita tada augo BVP? To dumblo sąskaita? Ir vėl sapaliojate. Plonas pakilęs dumblo sluoksnis krizių nesukelia. Jis tegali sukelti lokalius nepatogumus. O jei dumblo daugiau nei skaidraus skystimėlio, reiškia kažkas negerai su globaliais ir fundamentaliais  dalykais visuomenėje, o krizė tėra tik to pasireiškimo forma.
Tokią padėtį aš vadinu dumblo pakilimu į paviršių. Faktiškai pradeda vadovauti naglieji (įžūlieji) akiplėšos, kurių pirštai labiausiai linksta į save ir kurie nebijo atitinkamai veikti. Pasirodo, kad tie murzini pagirioti juodnugariai tvarko įstatymus ir sukioja valstybės vairą ir labiausiai ją įtakoja. Kliedite, Aurimai Guoga.
Normalūs žmonės tuo metu

12 psl.

stveriasi už galvos ir visaip stengiasi išsaugoti nuolat  užliejamą laivelį. Staiga tai, kas anksčiau buvo nepadoru, tampa norma. Susidaro įspūdis, kad pasaulis negrįžtamai pasikeitė – nuo šiol nebebūtina laikytis padorumo.
Tai pasaulis ar tik Lietuva? Tai tie juodnugariai visame pasaulyje pasirodo paėmė valdžią ir uždirigavo. Ohoho! Tikrovė šiuo etapu, deja, tokia: kuo mažiau padorumo, tuo tau geriau sekasi. (Akmenėlis į jūsų redaktorės daržą : „Tikrovė šiame etape, deja, tokia:...“) Ir staiga – kaip perkūnas iš giedro dangaus – krizė! Per stebuklingai trumpą laiką chamų valdžia pasibaigia, jie stebėtinai greitai vėl tampa mielais ir paslaugiais žmogėnais. Visai kaip Bulgakovo „Šuns širdyje“. Kai tik Šarikovą atvertė į šunį, jis ir vėl tapo mielas ir nuolankus padarėlis. Dabar šie smarkuoliai ir vėl grįžta ten, kur buvo iki „gerųjų laikų“ – pažeminti, pikti ant viso pasaulio ir su ironiška šypsena lūpose. Jie ir vėl pasirengę tarnauti padoriems žmonėms – savo tikriesiems šeimininkams. Ohoho! Pasirodo, kad mes, samdomi darbininkai dar ir šeimininkus turime! Visai kaip šunys esame. Jie padorūs, nes padoriai uždirba, o mes – nepadorūs, nes uždirbame ne padoriai. Dabar jau dirba daugiau ar mažiau padoriai – suprantama, iš baimės likti be pragyvenimo šaltinio. Viskas grįžta į savo vietas. Taip, šunims turi būti ir vieta šuniška.  „Dumblas“ leidžiasi žemyn, kur jam ir priklauso būti. O gal geriau tą dumblą į dujų kameras, a Aurimai? Duosim „Ciklono B“ ir galėsime dirbti tik su padoriais. Ir nebus jokių krizių daugiau! Visiškai sugedę lieka už borto sunkiausiu metu ir atlieka kaliausės vaidmenį kitiems nedorėliams. Dabar puikus metas perspektyviems žmonėms – darbo rinkoje „motyvuotų darbuotojų“ nors vežimu vežk! Viską gali padaryti. Atėjo galimybių metas tiems, kurie krizės metu išlaikė padorumą – darbuotojai kyla aukštyn, į vidutinės grandies vadybininkus, vadovai gerina personalo kokybę ir ryšius, vartotojai aptarnaujami puikiai!
Taigi artėjančios krizės pranašas yra iki aukštumų iškilęs „dumblas“.
Tai pranašas ar kaltininkas? nes jei pranašas, tai pranašus reikia gerbti, o ne naikinti. Pranašai tautose yra gerbiami. Pirmoji rimta krizė Lietuvoje praūžė tuoj po nepriklausomybės paskelbimo. Atsimenate, kokia sumaištis buvo šios krizės priešaušryje? EBSW, „Sekundė“, B. Dekanidzė, prekybininkų antkainis – 200–300 proc., niekas nenori mokytis aukštojoje mokykloje...

13 psl.

Pastaroji krizė – nesiskaitymas su klientais, akiplėšiškumas darbo, o ypač – statybos, rinkoje. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad ne vien darbuotojai praranda ryšį su tik rove – būna, ir darbdaviai praranda saiko jausmą.
Na pagaliau, po ilgos ir varginančios uvertiūros prabilote ir apie šventuosius! Pastariesiems bus sunkiau nei kitiems svarstyklėms pasisukus į priešingą pusę. Dėl tos pačios priežasties taip greitai pakyla ir subliūkšta populistinės partijos – jos pasinaudoja masių noru gauti kai ką nieko neduodant mainais. Parodyk nors vieną ne populistinę partiją. Paanalizuok jų programas – jos visos vienodos – populistinės. Po kvailysčių laikotarpio ateina skaudus prablaivėjimas. Visur, visose srityse, kai liaudis pereina į ypač greito vystymosi fazę pamiršus padorumą, krizės nagai jau laukia už artimiausio kampo.

14 psl.

Kaip išgyventi krizės metu

Naują krizę gal ir svarbu atpažinti, tačiau iki jos dar turime marias laiko. Šiuo metu visiems mums kur kas labiau rūpi, kaip išgyventi dabartinę krizę. Dauguma žmonių, kaip ir visuomet krizės metu, pasimes ir pradės elgtis reaktyviai, t. y. emociškai reaguos į sunkumus ir bijos ateities. Panašiai dabar yra rinkoje. Neabejoju, kad tokios nuotaikos greitai apims ir plačiąją visuomenę. Taigi mes turime būti tam pasirengę ir žinoti, kaip pasitikti ateinančius sunkumus. O kadangi beveik niekas nežino, kaip geriausia pasirengti krizei, tai žinantieji šią paslaptį turės didžiulį pranašumą.

Sakoma, kad tiksli diagnozė – jau pusė vaisto. Jei sutinkate, kad iki padangių iškilęs naglumas (įžūlumas) – nuo aukščiausių iki žemiausių visuomenės sluoksnių – tampa visuotinės krizės priežastimi, tuomet iškart aišku, kaip geriausia elgtis sunkiu metu. Priešingai. Visiškai priešingai tam, kas sukėlė šią nelaimę. Jei krizės priežastimi tampa visuotinis noras pasisotinti kito sąskaita, gauti tai, kas neuždirbta ir kas tau nepriklauso, tuomet išeitis yra kaip tik daryti viską priešingai.
Nuo ko pradėsim, ponas Aurimai? Nuo bankininkų ir pinigų spausdintojų ar nuo tų jūsų juodnugarių? Kai juodnugariai užsimano perteklinės vertės, tai ponas Aurimas vadina „dumblu“, tačiau, kai perteklinę vertę nuolat (net ne krizės metu) gauna verslininkas ir bankininkas, čia jam normalu, čia taip turi būti.

Po tavo tokio krizės priežasties įvardijimo, Aurimai,  belieka tik pravertus kelis puslapius į priekį paanalizuoti dar keletą jų jau tik skaitytojo palinksminimui, o ne rimtai analizei. Esi įžūlus neišmanėlis, brukantis nesusigaudančiam kontingentui savo „ genialųjį veikalą“, tikintis netolimoje ateityje jų balsų.

28psl
Tvirtai pasiryžau paskatinti tautos dvasinio atgimimo procesą. Pasiekti, kad taptume visaverte vakarietiška tauta. Kuria vakarietiška? Vakaruose gyvena daug tautų. Ir vėl Aurimas Guoga painioja sąvokas. Valstybės gyventojai nėra tauta. Valstybės gyventojus sudaro daugybė tautų. Ar Aurimas Guoga jaučiasi nevisaverčiu? Aš jaučiuosi visaverčiu ir kol kas nenoriu niekuo kitu ar kitokiu tapti. Jeigu „Sėkmingos tautos idėjos“ autorius jaučia savyje kokių nors nepilnavertiškumų ( o tai rodo jo pardavinėjamų DVD temos, kurias jis veikiausiai studijavo, ieškodamas kaip išspręsti savąsias problemas, ir po to nusprendė naudotą medžiagą pasiūlyti ir kitiems likimo broliams) , tai čia jau jo asmeninė problema ir nereikia kalbėti už visus, o tuo labiau už visą tautą. Jam aš tokių įgaliojimų nesuteikiau ir noro tapti kažkuo kol kas nepareiškiau. Klausiau ir kaimyno. Jis irgi pasakė, kad jokių įgaliojimų Aurimui Guogai nesuteikė. Svarbiausias skirtumas, skiriantis mus nuo visiškai vakarietiškos visuomenės, – ten kur kas labiau rūpinamasi savo artimu. Tik nereikia mums burti apie tai, kaip vakaruose rūpinamasi artimu. Rūpinamasi, bet su viena sąlyga – jei tavo sąskaitoje yra pakankamai pinigų. Vakarietiškoje visuomenėje rūpinamasi visų pirma pinigais, tai yra turtu, o tik po to jau tuo, kas  tuos pinigus ar turtą turi. Kaip rašė vienas tautai gerai žinomas klasikas: „Pinigai ryte – kėdės vakare. O galima kėdes ryte, o pinigus vakare? Galima, bet pradžioje sumokate pinigus.“ Kodėl tikiu, kad Sėkmingos tautos idėja pakeis visuomenės dvasinę būklę? Todėl, kad yra toks reiškinys kaip visuomenėje priimtos normos. Tie, kas tų normų neatitinka, patiria spaudimą keistis. Visuomenė juos spaudžia išjuokdama, stebėdamasi, nusigręždama. Tai kaip gi čia dabar bus, ponuli? Ateinate su idėja, kuri yra nauja ir netelpa į visuomenės normas, ir tikite, kad visuomenė tamstos neišjuoks, neatstums, nesistebės, nenusigręš? Prisitaikykite savo teiginius pirmiausia sau. Tik deja, šito jūs nedarote, nes esate gudrus, kaip žydas, ir  išvedžiojate savo „teorijas“ kaip jums palankiau. Gerai pamenu, kad 2005 metais Lietuvoje buvo vis dar populiaru dėl savo asmeninių bėdų kaltinti valdžią. Visai normalu ir padoru buvo pareikšti: man blogai, nes valdžia nieko nedaro, kad turėčiau darbo. Pagal ponulį Aurimą būtų normalu, jei  valdžia dirbtų blogai, o mes jos nekaltintume – tik plaktumėmės botagais save. A.Guogai nesuvokiama, kad valdžia ir reikalinga tam, kad vadovautų ir rodytų kaip elgtis. Kam reikalingas būtų architektas, jei namą galėtų statyti be projekto patys statybininkai? O gal architektas nekaltas, kai namas pastatomas pagal projektą ir pasirodo, kad statinys nefunkcionalus? Valdžia – tai visų pirma vadovai, kurių pirmas uždavinys yra vadovauti, o ne valdyti. Kitas reikalas, kad mūsų sistemoje nesigauna išrinkti į valdžią tikrų vadovų, o išrenkami tik valdininkai. Ar išdrįstumėte viešai pareikšti ką nors panašaus 2008-aisiais? Vargu. Išdrįstu tau tai pareikšti netgi šiandien, 2009 -taisiais. Kartoju garsiai: kalta yra visų pirma valdžia! Ir visų pirma dėl to, kad nemokėdama vadovauti lindo prie  visuomenės vairo. Tapo baisi gėda taip kalbėti. Kas čia per sapalionės? Kokios čia dabar per gėdos? Gėda, kad žmogus reikalauja valdžios atsakomybės už tai, ką apsiėmė atlikti ir neatlieka? Tai valdžiai turi būti gėda, kad lindo ten, kur nieko nesugeba dirbti. Taip kalbantis žmogus visuomenės akyse nieko nepasako apie  valdžią, bet viską pasako apie save. 2008 metais taip kalbantis žmogus pasako, kad jam reikia mamos. O kadangi mama jau seniai kapuose, tai vaitoja, kodėl valdžia neateina ir neįkiša jam žinduko į burnytę. Nesigaudai Aurimai, kaip ir pagal kokius principus organizuota ir funkcionuoja kapitalistinė valstybė, kurią taip šlovini. Organizacija joje tikrovėje yra iš viršaus, o ne iš apačios. Rinkimai joje yra iliuziniai (dėl to ir nesugeba žmonės išsirinkti tikros valdžios, kuri vadovautų, o ne lobtų). Jeigu mama nereikalinga, tai kokia tada yra valstybės funkcija? Nematai skirtumo tarp tėvo ir mamos. Žmonės neprašo pinigų-žinduko (juos duoda vaikeliui mama), žmonės prašo darbo pas tėvą (jį duoda tėvas, nes tėvas yra tas, kuris mokina, organizuoja ir vadovauja normalioje šeimoje)Per kelerius metus visi taip kalbantys buvo


29 psl.

O dabar truputėlį istorijos apie tai, kaip noras skųstis buvo išprašytas iš mūsų visuomeninio gyvenimo. Oi,Oi,Oi! Kaip garsiai ir šauniai tu čia apie save?! 2005 metais pakilau į kryžiaus žygį prieš šią visuomenės piktžaizdę. Kai kas ir anksčiau kritikavo šį reiškinį, tačiau tai buvo pirmasis toks nuoseklus ir sistemingas mėginimas jį įveikti. Koks šaunus, tačiau ir vėl žydiškas elgesys. Priskirti sau kitų nuopelnus. Kai danguje ima sklaidytis debesys, tereikia tik suspėti išleisti knygelę apie tai, kaip šauniai tu vaikei debesis, ir kaip jie išsisklaidė nuo tavo krebždenimo plunksna. Išeik į gatvę kokiame nors miestelyje ar kaime ir paklausk žmonių ar tave jie pažįsta.  Būtent dėl to ir įlindai į „Žinių radiją“ – kad tave žmonės pažintų. Klasikinis ėjimas. Papliurpi be pykčio ir labai „protingai“ radijuje ar TV , po to žingsnis arkliu ir tu jau parlamente. Ir dirbti ten lengviau, nes jau esi išleidęs knygą, kurioje aiškiai išdėstei, jog dėl visko kalti tik žmonės, o ne valdžia. Taigi dirbti valdininko kėdėje nebus sunkumų.  Tais metais išleista garso programa „Nematoma sėkmės pusė“ persunkta idėja, kad mūsų gyvenimas priklauso nuo mūsų sąmonės lygio, kad tie, kurie įsijautę kaltina valdžią dėl asmeninių bėdų, užkerta sau kelią iš jų išsikapanoti. Žinoma, tau patogiau būtų, jei valdžios niekas nekaltintų ir ji galėtų elgtis kaip įmanydama. Ir norėtum, kad jie toliau tylėtų. Pagal tave tik vergai patys kalti, kad jie yra vergai. Dalis kaltės yra ir jų, tačiau tik dalis. Kita dalis – tai tokie rašeivos, kaip tu, kurie lenda į valdžią, neišmokę gyvybės organizavimo principų.   Pamažu šią idėją pasigavo vis daugiau mąstančių žmonių, ji pradėjo plisti žiniasklaidoje. Kaip šauniai tu vaikai debesis, Aurimai, gražu žiūrėti! Esi pats geriausias debesų vaikytojas Žemėje! Visoje šalyje, privačiuose pokalbiuose, žmonės, kuriuos mėgstu vadinti nesilavinančiais vaitotojais, sulaukdavo ne pritarimo, o prieštaravimų, kartais – ir pašaipos. O mes esame pasirengę daug kam, kad tik nebūtume išjuokiami. Taip vieną dieną buvo peržengta riba – taip kalbėti tapo gėdinga. Matai, ką nori matyti, Aurimai,  o ne tai, kas yra tikrovėje. Tad įveikti kvailystes visuomenėje galima ir įmanoma. Ir netgi smagu tai daryti. Tik reikia nuolat tuo užsiimti.

Na užteks  demagogijos iš „Mozės“ biblijos. Dabar šiek tiek demagogijos iš Aurimo Guogos tinklapio. Toliau atsiliepimai, kurie nepraėjo Aurimo Guogos (o gal jo konsultantų) cenzūros ir buvo pasiųsti virtualiojon šiukšliadėžėn.

Atsiliepimas - straipsnio analizė Nr. 3

Švelniosios sielos 2008-09-07

Judaizme teigiama, kad skurdo priežastis yra sielos grubumas. [ JEIGU SKURDO PRIEŽASTIS YRA SIELOS GRUBUMAS, TAI REIKIA ANALIZUOTI KODĖL IR NUO KADA TA SIELA TAPO GRUBI. JEI JI TOKIA GIMĖ, TAI JĄ PAKEISTI GALI TIK IŠORINĖS SĄLYGOS, KURIAS SUKURIA VISUOMENĖS GYVENIMO TAISYKLĖS, ARBA DIEVAI, KURIŲ MES NEĮTAKOJAME . JEI JI TOKIA NEGIMĖ, O TAPO, TAI VĖL GI JI TAPO TOKIA DĖL IŠORINIŲ SĄLYGŲ, KURIAS SUDARĖ VISUOMENĖS GYVENIMO BŪDAS. GIMSTAMA TIK SU POLINKIAIS,  TAČIAU NESUDARIUS TIEMS POLINKIAMS SĄLYGŲ VYSTYTIS, JIE ŽMOGUJE NEBEDOMINUOS. VISI MES SAVYJE TURIME IR GERO, IR BLOGO. REIKALAS – BALANSE. IR PASIRINKTAME GYVENIMO BŪDE ] Grubios sielos žmogus yra susitelkęs į savo žemuosius poreikius, o šie jam neleidžia matyti kitų žmonių. Grubios sielos žmogus kaip įmanydamas stengsis pasinaudoti kitais žmonėmis. [ NORMALUS ŽMOGUS VISADA STENGSIS PASINAUDOTI NE TIK KITAIS ŽMONĖMIS, BET IR VISA APLINKA – AUGALAIS, GYVŪNAIS, NEGYVĄJA GAMTA. IR TAI JIS DARYS KIEK ĮMANYDAMAS. TAČIAU TAI JIS DARYS TIK TIEK, KIEK REIKALAUJA JO FIZINIAI IR DVASINIAI KŪNO POREIKIAI. ]  Mes Lietuvoje turime tikrai nemažai žmonių, kurie atitinka tokį apibūdinimą. Darbe toks žmogus stengsis užsitikrinti kuo didesnį atlyginimą (matydamas savo poreikius [ NETIESA, TOKS ŽMOGUS, ATVIRKŠČIAI, NEMATO SAVO POREIKIŲ RIBOS IR DĖL TO TAIP ELGIASI ] ), ir kaip galima mažiau padaryti [ TIK KVAILYS DIRBA TAM, KAD DIRBTI. NORMALUS TIEK ŽMOGUS, TIEK GYVŪNAS DIRBA TIK TAM, KAD PATENKINTI SAVO POREIKIUS IR, JEI REIKALAUJA SITUACIJA, PADĖTI GRETA ESANČIAM – ŠEIMAI, KAIMYNUI...NORMALUS ŽMOGUS NIEKADA NEDIRBS KUO DAUGIAU (MES ŽEMĘ SUJAUKĖME NE TODĖL, KAD NEDIRBOME, O TODĖL, KAD DIRBOME PER DAUG, O DAUGIAUSIA DIRBO IR DIRBA – VERSLININKAI, NES BŪTENT JIE DAUGIAUSIA DIRBA IR GAMINA Į SANDĖLĮ ). DARBE ŽMOGUS MAŽAI DIRBA IR TADA, KAI JIS MATO TO DARBO ABSURDIŠKUMĄ, O TOKIŲ DARBŲ MŪSŲ VISUOMENĖJE YRA BEGALĖ. PVZ. PARDUOTUVĖS MAXIMA KASININKĖS DARBAS. KOKIA GALI BŪTI SIELA PAS MOTERĮ, KURI VISĄ DIENĄ, TAI YRA 12 VALANDŲ, PRIVERSTA KARTOTI „LABA DIENA, KORTELĘ TURITE, GEROS DIENOS...“ IR GAUNA UŽ TAI TIK VARGANAM PRAMITIMUI? ]. Šeimoje jis (ji) mėgins buitį suversti partneriui, kad jam liktų laisvo laiko pomėgiams [ ŠEIMOJE BUITIES REIKALAI TVARKOMI BLOGAI NE DĖL KAŽKOKIOS SIELOS SAVYBĖS (PAKITUSI SIELA YRA TIK PASEKMĖ), BET DĖL MŪSŲ KULTŪROJE ĮSIVYRAVUSIOS VYRŲ IR MOTERŲ LYGYBĖS. MOTERYS SUVYRIŠKĖJO, VYRAI SUBOBĖJO IR ABEJI NEBEŽINO  SAVO PAREIGŲ ŠEIMOJE, MŪSŲ MOKYKLOSE TIEK BERNIUKAI, TIEK MERGAITĖS AUKLĖJAMI VIENODAI, IR AUKLĖJAMI DAŽNIAUSIAI YRA MOTERŲ. KOKIA MOTERIS GALI BŪTI BERNIUKUI VYRIŠKUMO PAVYZDYS?  ]. Turtuoliai rodys savo turtus jų neturintiems kad išaukštintų save ir sukeltų pavydą [ TURTUOLIAMS NEREIKIA RODYTI TURTŲ – JIE MATOSI IR TAIP, IR YRA DAUGMAŽ ŽINOMI VISIEMS. ŽMOGŲ LABIAUSIAI ŽEIDŽIA NE TURTO DYDIS, O MATOMI GYVENIMO SKIRTUMAI TARP TURTUOLIO VERSLININKO IR EILINIO DARBININKO. PARODYK NORS VIENĄ VERSLININKĄ, KURIS UŽDIRBTĄ PELNĄ DALINTŲSI PAGAL ĮDĖTĄ DARBĄ, KURIANT PRODUKTĄ, O NE PAGAL DARBO SUTARTYJE SUTARTĄ ATLYGINIMĄ. JEIGU TURI TURTO IR NESIDALINI SU APLINKINIAIS PO LYGIAI, ESI LYGIAI TAIP PAT NIEKO VERTAS. VISA GAMTA TAIP IR ELGIASI, DALIJASI TUO, KĄ DIEVAI SUKŪRĖ – NERASI GYVŪNO AR AUGALO, KURIS ELGTŲSI TAIP, KAD  APLINKINIAI NEGALĖTŲ PRIEITI PRIE VISO MAISTO, VANDENS AR ŽEMĖS. GYVŪNAI AR AUGALAI NEKAUPIA GRETA SAVĘS. JIE KAUPIA TIK SAVYJE. CIVILIZUOTAS ŽMOGUS KAUPIA GRETA SAVĘS YPAČ. PAŽVELK Į MŪSŲ SANDĖLIUS – JUOSE YRA TIEK IR TOKIŲ PREKIŲ, KURIŲ DALIS NIEKADA NEBUS PANAUDOTA. PASIŽIŪRĖK Į ŽMONIŲ GARAŽUS, SANDĖLIUKUS, RŪSIUS IR PAMATYSI JUOSE BEGALĘ NENAUDOJAMŲ DAIKTŲ, BET SAUGOMŲ PO SPYNA.].   Meilės reikaluose toks žmogus meluos ir naudosis, kad gautų kai ko tinkamai neatsilygindamas [ MEILĖS REIKALUOSE DUODAMA TIK TADA, KAI YRA PRAŠOMA, IR PRAŠOMA NE ŽODŽIAIS. JEI ŽMOGUS MELUOJA, TAI APIE KOKIUS MEILĖS REIKALUS GALIMA KALBĖTI – PREKYBA IR TIEK. NET IR MEILĖS REIKALUOSE PRASIMUŠA TAVO VERSLUMAS, AURIMAI, – JEI MYLI, AR BŪTINA TAU KĄ NORS GAUTI. :)  MYLINČIAM NELABAI SVARBU AR JIS GAUNA, JAM SVARBIAU YRA DUOTI. MOTINA VAIKĄ PRIŽIŪRI IR AUGINA NE DĖL TO, KAD NORI KAŽKĄ GAUTI IŠ JO, BET DĖL TO, KAD JĮ MYLI. ]. Visur vienas bendravardiklis - pasinaudoti kitais nieko neduodant mainais. [ KIEK TU BESINAUDOTUM KITAIS, VISTIEK BŪSI PRIVERSTAS DUOTI. LABAI JAU SIAURAI IR TRUMPAI MATAI. NETGI PAGAL TAVE NIEKO NEDUODANČIO IŠMATOS GAMTOJE YRA KAŽKAM PYRAGAS, O IŠKVEPIAMAS ORAS MAITINA AUGALUS. DIEVŲ ATŽVILGIU MES NIEKAIP NEGALIME BŪTI NEDUODANČIAIS. MATAI TIK EGOISTIŠKAI IR SIAURAI  IŠ ŽMOGAUS POZICIJŲ ].

Grubios sielos žmonės kaip įmanydami stengiasi gauti šį bei tą už nieką. [ IR VĖL PRASIMUŠA TAVO VERTELGIŠKUMAS. VISKAS, KĄ TU IMI ŠIAME PASAULYJE, YRA TAU DUOTA UŽ NIEKĄ – DYKAI. JEIGU KAŽKURIAME ETAPE PRISKYREI FIZINIUS AR DVASINIUS DALYKUS SAVO NUOPELNAMS, TAI ČIA JAU TAVO APLINKOS DĖSNIŲ SUVOKIMO PROBLEMOS ]. Deja, pagal principą, kurį aptariau „Laimės paradokse“, išeina atvirkščiai - jai naudojasi kiti. Paimkime kad ir statybininkus. Turbūt sutiksite, kad dauguma jų (aišku, ne visi) - grubios sielos žmonės [ SMAGIAI TU ČIA SKIRSTAI. :) AR ATLIKAI JŲ SIELOS STUDIJAS? IR KOKIAS PRIETAISAIS IŠMATAVAI STATYBININKŲ SIELOS GRUBUMĄ? PADIRBK ILGOKAI STATYBININKO DARBĄ IR TADA GAL SUPRASI KOKS JIS, IR KODĖL STATYBININKAI TOKIAIS TAMPA. SĄLYGAS DARBUI  SUDARO TAVO TAIP GARBINAMAS VERSLININKAS IR TV EKRANAS (JO TURINĮ, BEJE, FORMUOJA IRGI VERSLININKAI), IR  NUO JO PRIKLAUSO KOKIAIS TAPS JO DARBININKAI. PADARYK DARBININKUS  LYGIAVERČIAIS ĮMONĖS AKCININKAIS IR PAMATYSI KAIP PASIKEIS REIKALAI. ŽMOGUS (IR NE TIK JIS) VISUOMET DIRBA GERIAU, JEI JIS DIRBA SAU – TAI DĖSNINGUMAS. ]. Tokie stengsis padaryti savo darbą kuo greičiau ir nulupti už jį kuo daugiau pinigų [ KUO GREIČIAU NORI IR DARBDAVYS. KALBĖT REIKIA APIE DARBŲ KOKYBĘ, O NE APIE JŲ ATLIKIMO LAIKĄ. ] Tačiau iš tiesų viskas pasisuka atvirkščiai - tokiems „darbininkams“ paprastai atitenka patys kenksmingiausi darbai [ DIEVAI NESUKŪRĖ KENKSMINGŲ DARBŲ, JUOS PRISIGALVOJO VERSLININKAI. NORMALIOJE VISUOMENĖJE KENKSMINGŲ DARBŲ NEGALI BŪTI. NETURIU OMENYJE KRITINIŲ SITUACIJŲ, KAI JŲ METU KENKSMINGĄ DARBĄ DIRBA VISI BE IŠIMČIŲ – GAISRAS, POTVYNIS IR PAN. ], kurie nustekena jų sveikatą. Štai ir klausimas - kas kuo pasinaudojo? Arba dar vienas pavyzdys. Prostitutės [ KODĖL VARTOJI TIK MOTERIŠKĄ GIMINĘ? AR VYRŲ TOKIŲ NĖRA? ] kaip įmanydamos stengiasi pasinaudoti vyrais. Jos nori , kad šie padengtų jų poreikius vien dėl to, kad joms reikia [ YRA TAUTELIŲ, KURIOSE PROSTITUCIJOS NĖ KVAPO NĖRA. KAIP TEN SU TOM GRUBIOM SIELOM? KODĖL JŲ TEN NĖRA ŠIOJE SRITYJE? NE SIELOS KALTOS, O KULTŪRA IR SĄLYGOS, KURIOS PRIVERČIA ŽMOGŲ TAIP ELGTIS, O SĄLYGAS IR KULTŪRĄ DIKTUOJA IR KURIA BŪTENT TIE, KURIE PAS TAS PROSTITUTES IR EINA. ]. Kuo viskas baigiasi? Galų gale, nemažai kalbame apie patriotizmą. Čia taip pat nepatriotai visaip stengiasi pasinaudoti savo valstybe, nieko neduodant mainais [ O KĄ DUODA VALSTYBĖ? NIEKINGĄ PENSIJĄ? NUOLAT NUVERTĖJANČIUS PINIGUS? BEPROTIŠKĄ GINKLAVIMOSI MECHANIZMĄ (KUO DIDESNĖ VALSTYBĖ, TUO JI TURI GALINGESNIUS IR PAVOJINGESNIUS GINKLUS, KUO DIDESNĖS VALSTYBĖS, TUO JOS YRA AGRESYVESNĖS IR DIKTATORIŠKESNĖS). NETOLYGŲ NACIONALINIO TURTO PASKIRSTYMĄ (SOSTINĖS IR DIDELI MIESTAI KAŽKODĖL PASIIMA SAU DAUGIAU). DYKADUONIŲ FUNKCIONIERIŲ ARMIJĄ? SUJAUKTĄ EKOLOGIJĄ? ] Rezultatas vėl tas pats. Politikai ir valstybė jais pasinaudoja [ TAI ČIA JAU KAIP IR TEIGIAMAS MOMENTAS? :) ŠLOVĖ JIEMS! GRUBIŲ SIELŲ AUKLĖTOJAMS. ] , o jie lieka „išdurti“ [ VALSTYBĖS IŠDURTA LIEKA DIDŽIOJI JOS ŽMONIŲ DALIS. ].

„Nematomoje sėkmės pusėje“ paminėjau, kad žydų teologai viena didžiausių nuodėmių išskiria troškimą to, kas tau nepriklauso. Jei žmoguje kyla toks troškimas, jis šaukiasi didžiulės nelaimės, teigiama Talmude (Biblijos komentarų rinkinys). Galiausiai apie tai spalvingai yra pasakęs L. da Vinčis: „tas, kuris nori praturtėti per dieną, yra pakariamas per valandą“ [ O LABAI JAU DIDELIS SKIRTUMAS AR PRATURTĖJAI PER VALANDĄ, AR PER TRIS METUS? TAS, KURIS ILGAI TURTĖJO, SKIRIASI TIK TUO, KAD GABUMUS MENKESNIUS ŠIAM REIKALUI TURI. KAS TAI YRA TURTAS? TAVO SUPRATIMU – TAI NETOLYGUS PRODUKTO AR VERTYBIŲ PASISKIRSTYMAS VISUOMENĖJE. NORMALAUS ŽMOGAUS SUPRATIMU – TAI VISKAS, KAS JĮ SUPA. IR BET KOKS NETOLYGUMAS YRA LAIKINAS (ENTROPIJA PADARO SAVO DARBĄ) IR NELABAI PAGEIDAUTINAS, JEI NORIMA RAMESNIO GYVENIMO ]. Dėl šios priežasties socialistiniai eksperimentai įvairiose šalyse paprastai patiria nesėkmę ir nuskurdina tautas [ PRISISKAITEI IR PRISIŽIŪRĖJAI VAKARIETIŠKOS PROPOGANDOS? :) ŠVEDŲ TAUTA LABAI JAU NUSKURDUS? KUO MATUOJI TAUTOS SKURDUMĄ? TANKŲ AR LĖKTUVNEŠIŲ KIEKIU? RIEBALŲ RINKĖMIS ANT PILVO NUO MĖSAINIŲ ŠLAMŠTIMO? PATS DIDŽIAUSIAS KOMUNISTAS IR SOCIALISTAS YRA TAVO MĖGIAMŲ VALSTYBIŲ GYVENTOJŲ GARBINAMAS IDEALIZUOTAS JĖZUS KRISTUS (KRIKŠČIONIŠKOJO KULTO TARNAI IŠ VISKO, KAS ŽINOMA APIE KRISTŲ, PLATINA BŪTENT TAS ŽINIAS, KURIOS ARTIMIAUSIOS KOMUNISTIŠKAI SOCIALISTINĖMS). SOCIALISTINĖJE VISUOMENĖJE LABIAU RŪPINAMASI SKURDŽIAIS, NEI TURČIAIS (PASTARIEJI PATYS SAVIMI PASIRŪPINA) IR ANOT TAVO TEORIJOS TAI YRA GERAI, NES LABIAU RŪPINAMASI GRUBIOMIS SIELOMIS, KAD JOS SUŠVELNĖTŲ. ]. Spręsti valstybės problemas paprasčiausiai atimant iš turtuolių [ NEPAINIOK BOLŠEVIZMO IR SOCIALIZMO. TARP JŲ YRA NEMAŽAI SKIRTUMŲ ] - tai grubios sielos kelias.

Jei egzistuoja grubios sielos, kurios baigia skurde, tai, kaip jau susigaudėte, egzistuoja ir švelniosios sielos, kurios mėgaujasi pertekliumi. [ TIE MILIJONIERIAI IR MILIJARDIERIAI, PVZ. ADOLFAS MERCKLE, NUSIŽUDO DĖL SIELOS ŠVELNUMO AR PERTEKLIAUS? SUOKI NESĄMONES, AURIMAI ] Švelniosios sielos - tai žmonės, kurie duoda neprašant mainais [ NE DUODA, BET GRĄŽINA TAI, KĄ BUVO NESĄŽINIGAI PASISAVINĘ, IR GRĄŽINA DAŽNIAUSIAI, DEJA, NE VISKĄ. VERSLE, KURIAME DALYVAUJA DAUGIAU KAIP VIENAS ŽMOGUS, PERTEKLIŲ AR TURTĄ SUKURIA VISI DRAUGE, TIK DALIJASI JŪSŲ VALSTYBĖJE NE PO LYGIAI. NORMALUS TĖVAS (VERSLININKAS) LABIAU TURĖTŲ DŽIAUGTIS, JEI TURTINGESNI BUS JO VAIKAI(DARBUOTOJAI), O NE JIS PATS. ]. Švelniosios sielos visų pirmiausia mato kitą žmogų, o tik po to save [ TAS, KAS IŠ TIKRO MATO KITĄ ŽMOGŲ IR KITO ŽMOGAUS PROBLEMAS, NIEKADA NETAPS FILANTROPU, NES JIS NETURĖS KĄ DALINTI – VISAS UŽDIRBTAS PELNAS BUS SĄŽINIGAI PADALINTAS PAS JĮ DIRBANTIEMS, VOS TIK JIE JĮ UŽDIRBS. ]. Todėl švelnios sielos žmogus nepalyginamai geriau orientuojasi aplinkoje - nusimetęs savo poreikių filtrą jis gali matyti kuo gyvena kiti žmonės, kas juos motyvuoja ir ko jiems reikia. [ RAŠAI ŠLOVINDAMAS APIE TAIP NEMĖGIAMĄ SOCIALISTĄ IR PATS NEJAUTI :) ] Jis ir grubuolis tą patį veiksmą daro dėl dviejų visiškai skirtingų priežasčių.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (0)
 
Surašymas
2011.05.09 HomoSanitus /
"Į visuotinį gyventojų surašymą pro pirštus pažiūrėję ir statistikų neįsileidę ar susirašyti atsisakę gyventojai gali sulaukti sankcijos – jiems gresia nemaža bauda. Nesusirašę ar atsisakę susirašyti gyventojai rizikuoja savo piniginės turiniu, nes Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta atsakomybė už vengimą dalyvauti visuotiniame gyventojų surašyme. Gresianti maksimali bauda siekia 1 tūkst. litų." (straipsnio viename Lietuvos miesto laikraščio ištrauka) Kitaip mąstančių komentarai viešoje erdvėje: Valstybė, kuri vienpusiškai, subjektams nepageidaujant dalyvauti akcijoje, ir todėl vienpusiškai grasinanti taikyti sankcijas bei šitaip susidoroti su gyventojais yra represorė ir išnaudotoja. Juk ji puikiausiai žino, kad vidutines...
Natūrali SODRA
2011.04.25 HomoSanitus /
Iki galo nesuvoktas didžiulis kiekis informacijos  galvoje pavojingas – jis užaugina  jos turėtojui nimbą, matomą tik jam pačiam, bet dažniau – aplinkiniams matomą šizofreniją. „Tomas yra vis plačiau Lietuvoje atrandamas ir pripažįstamas unikumas, eruditas, Vilniaus polimath'as (πολυμαθής - studijavęs labai daug mokslo sričių, mokslininkas universalas), poliglotas (studijavęs virš 10 kalbų) ir senųjų kalbų žinovas, autodidaktas, andragogas, teologas, Seimo patarėjas, tikra "vaikštanti enciklopedija", skaitantis plataus tematinio spektro paskaitas organizacijoms ir visuomenei.“ Apie ką čia? Apie kokį Tomą  čia rašoma? O gi apie naująjį pranašą Tomą Girdzijauską. Va kaip jis atrodo: Kas pakels...
 
Redas Diržys:
2011.02.10 HomoSanitus / Redas Diržys
Lukrecijus TUBYS „Žmonėms aš siūlau gyventi pagal savo sukurtą absurdą, o ne pagal kažkieno primestą. Taip daug smagiau“, - sako Alytaus dailės mokyklos direktorius Redas Diržys. Ar mūsų visuomenė socialiai atsakinga? Tokį sudėtingą klausimą bandys išnarplioti pašnekovas, tačiau atsakymas toli gražu nebus konkretus ar lengvai suvokiamas.    - Ką turime daryti, kad gyventumėme socialiai atsakingoje visuomenėje?   - Kas tai yra? Ką mes tuo įvardijame? Manau, jog socialiai atsakinga visuomenė - tai visuomenė, kurioje nėra valdžios. Visuomenė, kurioje nėra valdžios institucijų. Pas mus taip tikrai nėra. Mūsų valdžios institucijos labai stiprios. Žmonės dabar yra labai socialiai neatsakingi, prastai organizuoti, dar labiau skaldomi į atskiras grupes. Manau, tai labai bloga situacija ir ji dar vis...
Dar kitos nuomonės apie deklaruojamas nuomones
2011.02.07 HomoSanitus / Age
Kiekvienas, manantis kiek kitaip nei straipsnyje "Atgal į gamtą, kaimą ar akmens amžių" atsakinėję,  parašė apie jų  atsakymus kitokią savo nuomonę  skirtinga spalva. Pradžioje teks perskaityti tai, kas parašyta didesnėmis ir stačiomis juodomis raidėmis, o po to pasvirusiomis ir spalvotomis.(HS) Nežinau, kokia yra ir bus iš šio straipsnio nauda. Ne rėkavimais ir deklaracijomis kažką pasiekti galima, bet stabiliu darbu. Esamoje mūsų situacijoje ekologiški tik tie siūlymai, kurie ne skatina, bet riboja populiacijos dauginimąsi. Atgal į gamtą, kaimą ar akmens amžių Jau pats pavadinimas yra kvailas – taip išeina, kad mes lig šiol gyvenome ne gamtoje, bet kokiam nors kosmose. Ar įmanoma gyventi ne gamtoje? Įmanoma, pavyzdžiui, kosminiame laive kokiame nors Paistalų...
 
Penki atsakymai į anketą apie ekogyvenvietes
2011.02.04 HomoSanitus / RB
Savo pašto dėžutėje radau laišką su prašymu atsakyti į kelis klausimus, susijusius su ekologija. Man nesunku – paminkiau klaviatūrą ir surašiau ką galvoju. Tačiau vėliau pagalvojau, kad nenoriu likti anoniminiu apklausos dalyviu ir apibendrintu skaičiumi lentelėse. Kaip kažkas sakė, apklausomis besiremianti statistika yra tik manipuliacija lavonais, nes joje nebelieka gyvo žmogaus. Tokie šiandien yra mano trumpi atsakymai. Atsakykite ir jūs.   1. Kaip tau dabar atrodo ekologinė padėtis Lietuvoje – ar yra prošvaisčių, nuopuolių, gerėjimo? O pasaulyje?   Apskritai ekologinė padėtis Lietuvoje dar pusė velnio, lyginant su kitomis kapitalizmo logikai pasidavusiomis šalimis. Bėda ta, kad ekologija po truputį virsta tik dar viena preke globalaus kapitalizmo lentynoje, o kai tai galutinai...
Kaimiečių intelekto koeficientas didesnis
2010.09.14 HomoSanitus / Laimis Žmuida
"Kaimo vietovių vaikams dantyse vidutiniškai susikaupia apie 0,5 mikrogramų švino grame, miesto vietovių - apie 3 mikrogramus grame, švinu užterštoje aplinkoje - apie 10 mikrogramų grame ir daugiau." - rašoma vadovėliuose. Ką mums tai reiškia? O gi nieko, kol neišgirstame tolesnių teiginių. "Intelekto kokybės (IQ) testai tapdavo statistiškai patikimai nepatenkinami, palyginus su kontrole, kai dantyse švino koncentracija būdavo didesnė kaip 8 mikrogramai grame. Kai vaikų dantyse švino būdavo mažiau nei 2,5 mikrogramo grame, IQ testai būdavo patikimai patenkinami." Kitaip tariant, jūsų vaiko mentalitetas ne taip gerai vystosi kaip galėtų vystytis, jei persikraustytumėte į užmiestį. Tačiau ar verta vien dėl vaiko intelektualinių sugebėjimų kraustytis iš...
 
Kas iš tikrųjų yra politinė katastrofa?
2010.09.01 HomoSanitus / Laimis Žmuida
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ministre-atsisakymas-dalyvauti-afganistane-butu-politine-katastrofa.d?id=36008591 Vakar krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad mes privalome kariauti Afganistane. Tas karas kainuos brangiai, o Lietuvos žmonės privalo finansuoti šį karą. Kitokiu atveju, tai bus "tam tikra politinė katastrofa" - teigė ministrė. Pamąstykime kartu kurioje vietoje čia yra katastrofa. Kariuomenė akivaizdu yra toks dalykas, kuris turėtų ginti savo šalį nuo priešų. Ginti šalį nuo priešų - štai kariuomenės pagrindinis uždavinys. Ir mes visi sutinkam, kad tokia kariuomenė reikalinga, juk ginti mus nuo priešų yra geras ir skatintinas dalykas. Kitas galimas variantas - kariuomenė gali būti puolamoji. Ji gali užpulti kitą šalį. Tokių...
Gėjai kultūrą ar kultūra gėjus?
2010.05.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
"Žmogaus biologija ne tik mokslinė disciplina, tai greičiau natūralus   žingeidumas apie vieną iš įdomiausių gyvūnų mūsų planetoje"                ...
 
Kodėl aš mečiau mokslus
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Šiais laikais, išsilavinimas yra laikomas vienas iš svarbiausių dalykų norint turėti sėkmingą ir gerai susiklosčiusi gyvenimą. Su juo asocijuojama karjera, pinigai ir saugumo jausmo užtikrintumas. Visi, tarsi tikisi, kad tie keturi ar daugiau mokslo metų, suteiks kažkokį pagrindą po kojomis. Deja, turiu nuliūdinti – taip toli gražu nėra. Visą tai, kuo jus tikite yra tik akių dūmimas. Niekas už jus jums nesuteiks aukščiau išvardintų dalykų. Ir tiesa pasakius, man keista, kaip galima galvoti, kad turėtų? Man keista matyti, kaip žmonės deda tiek vilčių į mokslus. Visi jie tikisi, kad tai jiems atneš turtus ir sėkmę. Bet gi juk tai absurdiškas požiūris. Taip sakau todėl, kad žinau, jog daugybę žmonių pasiekė nesuvokiamas aukštumas, tiek pripažinime, tiek turtuose be daugybės metų...
Valstybingumas – dirbtinai sukurtas žmonių vergovės pateisinimas
2009.12.18 HomoSanitus /
 
Ar vergui svarbios jo teisės?
2009.11.21 HomoSanitus / Age
Žmogaus teisės. Apie jas daug kalbama. Kalba ir tie, kurie mažai ką apie jas išmano, kalba ir tie, kurie nori jomis pasinaudoti, kad pasiektų kažkokius nelabai švarius savo tikslus, kalba ir tie, kurie yra nuoširdūs ir suvokia žmogaus teisių idėjos prasmę. Paskutiniųjų ne tiek jau daug. Iš kur gi kilo žmogaus teisių koncepcija? Žmogaus teisių idėja susiformavo kaip žmogaus ir valstybės santykiavimo didžiulės neigiamos patirties rezultatas. Didžioji dauguma mūsų kultūros žmonių mano, kad civilizuotoje visuomenėje būtinas valstybės institutas, o visuomenė be tokio instituto negali egzistuoti ir vystytis. Klausimas tiems, kurie taip mano: o kaip gi mes be tos valstybės vystėmės iki civilizacijos sukūrimo? Chaotiškai ir anarchijoje ar pagal kažkokius dėsnius ir tvarką? Pirmiau tapome žmonėmis ir sukūrėme...
Nobelio taikos premija – už nieko nedarymą
2009.11.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Jūs turbūt suprantate, kad ne aš vadovauju Nobelio premijos komitetui, bet, turbūt, taip pat suprantate, kad be manęs 2009 metų Nobelio premija už taiką nebūtų įteikta dabartiniam JAV prezidentui Barackui Obamai. Kas drįstų paneigti, jog Nobelio komiteto vadovas Thorbjornas Jaglandas neskaito mano rašinių apie tingėjimo filosofiją? Jis ne tik skaito, bet ir giliai priima mano pasaulėžiūrą į savo širdį. Ir ne tik jis, bet ir visas Nobelio komitetas. Greičiausiai mano tekstai yra slapta verčiami į norvegų kalbą. O gal net į anglų. Bet dėl pastarosios abejoju, nes jeigu T. Jaglandas tikrai persiėmė mano idėjomis, tai jis tikrai nesivargintų su anglų kalba, o reikalautų norvegiško vertimo. Šiaip ar taip 2009 metų Nobelio taikos premiją gavo Barackas Obama. Už ką? O gi už nieko neveikimą. Barackas Obama pats mano...
 
Naujoji laisvės samprata
2009.07.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Atsakas į N. Vasiliauskaitės straipsnį “Tvarka, teisingumas ir laisvė“ “Šiandien yra pirmoji mano laisvės diena. Pagaliau ištrūkau iš didžiausio pasaulyje kalėjimo – Sovietų sąjungos. Ir štai pagaliau aš laisvėje – Europos sąjungoje.” (Ištrauka iš jaunojo anarchisto dienoraščio) Protesto kultūra – tai požiūris iš spintos Jums turbūt pasirodys keista kaip išėjimas iš didesnės erdvės (Sovietų sąjungos plotas 22 402 200 km²) į mažesnę (Europos sąjungos plotas – 4 324 782 km²), t.y. perėjimas į 5 kartus mažesnę erdvę gali būti laikomas išėjimu į laisvę… Tačiau jeigu jūs to nesuprantate, tai greičiausiai jūs esate klaustrofobai, t.y. bijote mažų patalpų. Lifte nėra blogai, tamsiame...
Ką veikia pasaulio
2009.03.28 HomoSanitus / Age
Visada yra du pasaulio vaizdai. Vienas, beveik tikras, kurio stengiamasi niekam nerodyti, bet daug teisingiau atspindintis realybę (nuo kurios dažniausiai plaukai stojasi piestu ne tik ant galvos). Antras, kuris brukamas per visas masinės informacijos priemones (nuo jo irgi plaukai šiaušiasi, bet tik dėl kitos priežasties, nei pirmuoju atveju), tam, kad avių banda ramiau bindzinėtų aptvare – ėstų tai, kas priklauso, spiruotų laiku ir smulkiai, ir perdaug garsiai nebliautų. . Laikas   vėliau   ar   anksčiau   parodo   kuo   buvome   šeriami. Tas pats anglų kalba: . .
 
Darbas pavojingesnis už atominę bombą
2008.12.26 HomoSanitus / Vaidas Norbutas
Viskas dėl nežinojimo Daugkart skaičiau puikią Jono Markūno knygą „Žmogaus gyvenimo nesėkmių bei ligų priežastys ir galimybės jų išvengti“ ir atmintin įsirėžė viena iš daugelio jo puikių minčių – žmonės ir žmonija labai daug kenčia dėl nežinojimo. Perfrazuodamas pasakyčiau taip: nežinojimas, nenoras žinoti, blogo darymas žinant beveik visų didelių nelaimių, bėdų, ligų ir net katastrofų priežastis. Nežinom, kad NET saikingas alko-tabako nuodų vartojimas padaro didelę žalą, abortais žudom vaikus motinų įsčiose, o tuo pačiu savo geneologinį medį, ateitį ir norim laimės. Nors gyvenam pertekliuje, matome žurnalistų sukurtą krizę... Kas bus? Mirsim iš bado? Nebus darbo? Dirbti baisiai nenorim, o darbo netekti bijom. Paklauskim savęs kas mums svarbiau – darbas, kur darbdavys žemiau už...
Vienatvė skruzdėlyne pagal L.Ž.
2008.12.23 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Skelbimas: Vienišas vyras susipažintų su vieniša moterimi tikslu sukurti vienišą vaiką. Praeitais metais Vilniuje, o šiemet jau ir Kaune mačiau tokius DYDELIUS žalius plakatus autobusų stotelių pavėsinėse. Plakatuose nupieštas žmogelis. Jis ruošiasi žudytis. Ir didelėm raidėm skaitytojas raginamas pakalbėti su tokiais žmonėmis, nepraeiti pro šalį, atkreipti į juos dėmesį. Supratau, kad ir Vilnius, ir Kaunas pagaliau tapo didmiesčiais. Kaimo ar mažo miestelio žmonės gi pažįsta vienas kitą, sveikinasi, jie nėra vieniši. O didelio miesto žmogus jau susvetimėjęs ir nebežino net, kas gyvena jo daugiabučio kituose aukštuose. Keista - kuo daugiau žmonių sukiši į vieną vietą, tuo jie pasidaro vienišesni. Kuo daugiau žmonių aplinkui, tuo vienišesnis esi savo...
 
Graikija: kapitalistai ir antisocialistai kelia balsą
2008.12.17 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Šis straipsnis yra atsakas į politologo Tomo Bitino straipsnį "Graikija: tinginiai ir dykaduoniai kelia galvas" išspausdintą "Lietuvos žiniose". Politologas neteisingai teršia tinginių ir dykaduonių vardą bei neatsakingai argumentuoja vartodamas emociškai "įkrautus" žodžius: "utopija", "parazitavimas", "anarchistai", "komunistai", "socialistai". T. Bitino tekste daugiau nepamatuotų kandžių emocijas užkabinančių išsireiškimų nei protingos argumentuotos kalbos. Pirma, politologas neteisingai apšaukia tinginius ir dykaduonius parazitais bei suverčia jiems kaltę dėl įvykių Graikijoje. Kur matyta, kad tikras tinginys ir dykaduonis dėtų didžiules šimtametes pastangas vien tam, kad sukurtų tokią grandiozinę kapitalizmo sistemą...
Darbokratija - populiariausia valdymo forma
2008.11.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Vergai atsirado kartu su civilizacija Tik prasidėjus civilizacijai atsirado ir vergai. Ar pamenate Egiptą? Faraonas, žyniai... vergai, vergai, vergai. Graikija - demokratijos tėvynė, laisvės tėvynė. Bet laisvais piliečiais buvo tik tam tikra vyrų rūšis. O kiti buvo vergai. Romoje - vergai. Tarpupy - vergai. Vėliau vergus imta vadinti tarnais. Taip padaryta, kad jie nesukilinėtų. Kaip įdomu - tarnas, tai juk ne vergas. Jis jau laisvesnis. Kai kurie tarnai turi žemės, turto, pinigų. Paskui atsirado vis garbingesnių tarnystės formų - guvernantė, liokajus. O vergai, žinoma, norėjo tapti nors kiek laisvesniais. Jie mielai tarnaudavo nors ir už dyką. Nereikėjo nei vergvaldžių. Šiais laikais vergvaldžiu tapo pinigai. Visi klauso pono pinigo ir patys mielai dirba visus vergo darbus. Sekretorės, valytojos... Dabar jau net ir ne sekretorė, o...
 
Skyrybų ekologija
2008.11.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Kiekvieną dieną norisi pradėti gyventi iš naujo, bet ne kiekvieną dieną pavyksta susirasti su kuo. Skyrybos kenkia planetai! Gyvenkite draugiškai. Kas sieja skyrybas ir ekologiją? Žinoma, juokais galima susieti bet ką su bet kuo, tačiau kai apie skyrybų ir ekologijos ryšį pradeda šnekėti rimti mokslininkai ir jų straipsnius išspausdina rimti akademiniai žurnalai, tai ateina laikas suklusti. Nejau tikrai gali būti koks nors ryšys tarp šių dalykų? 2007 metais JAV Nacionalinės mokslų akademijos darbų žurnale PNAS (December 18, 2007 vol. 104 no. 51) pasirodė Mičigano universiteto ekologijos profesoriaus Jianguo Liu ir jo kolegės Eunice Yu straipsnis "Skyrybų poveikis aplinkai". Autoriai įrodo, jog kartu gyvenantys sutuoktiniai sunaudoja žymiai mažiau energijos, nei išsiskyrusi pora....
Kokios ekonomikos norime?
2008.11.04 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Besivystanti ekonomika Šiuolaikinė ekonomika yra besivystanti ekonomika. O tai reiškia, kad šiandien gyvename geriau nei vakar, o rytoj gyvensime geriau nei šiandien. Žinoma, ekonomikos kreivėje būna ir nuosmukių. Būna krizių, depresijų, infliacijų... Kartais "šiandien" gyvename blogiau nei "vakar". Tačiau jei žiūrėsime iš ilgalaikės perspektyvos, tai matysime, kad ekonomikos kreivė visada kyla. Su mažais nuosmukiais, bet visada kyla. Modernioji ekonomika niekada nepralaimi ir visada eina tik į priekį. Anksčiau žmonės tikėjo dievais, dabar tikima ekonomika. Ekonomika yra moderniosios kultūros dievas. Ir ja taip aklai tikima, kad ji nėra net kvestionuojama. Jūs pabandykite kam nors pasakyti, kad ekonomikos vystymasis nėra gerai, kad geriau yra turėti mažesnį BVP, kad gal geriau turėti...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kas siekia žinių, tas turi mokėt ir abejoti, nes abejonėse gimsta tiesa.
Aristotelis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės