Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Paskolos ir kreditai
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Valstyb? / Paskolos ir kreditai
Imk viską - tai nieko nekainuoja.

Ar nenorėtumėte pasidėti indėlį? Bankas rūpinsis pinigais, o jūs gausite palūkanas.
– O ką bankas galėtų pasiūlyti užstatu?

Kasdien rašomi įvairūs straipsniai apie piliečius, negalinčius grąžinti paskolų ir kreditų. Mes, neturėdami pinigų,o kartais ir proto, norim būti turtingi ir laimingi. Rinkodaros sistema TAI NARKOTIKAS NR. 1, kuris, mūsų sąskaita, tiesiogiai, o ypač per mūsų vaikus, kuria tariamai laimingo gyvenimo iliuziją. Tu turi tai turėti, dabar turėti paprasta, turėk viską dabar, būk kaip visi, visi tai turi... KAIP sunkiai dirbti reiks reklamoje neminima.

Toli nuo gamtos nenutolusiam žmogui laimingai gyvent reik išties nedaug. Pirmiausia reikia susitvarkyt savo vidinę būseną ir ramybę, po to peržiūrėjus ir sumažinus išlaidas, ilgai ir laimingai GYVENTI. Nes visi žino – jei nuolat skubi ir bloga vidinė būsena bei savijauta (sakoma depresija), nepadės nei turimi milijonai. Tačiau žmogus vis įsikinko į tą patį “voverės ratą”: bloga savijauta, nori gerai jaustis, todėl privalo uždirbti milijonus (nes atrodo tik jie atneša gerą savijautą), bet norint uždirbti milijonus reikia daug skubėti, patirti daug streso ir štai jums pašalinis efektas – bloga savijauta. O ar tik ne nuo to ir pradėjote minti “voverės ratą”.

Kam naudingi kreditai?

Kreditas – pati geriausia priemonė priversti daug, sunkiai ir ištikimai DIRBTI.

Išvilioję jau uždirbtus pinigus ir siekdami savo pardavimų ir tikslų, rinkodarininkai siūlo tau imti KREDITĄ AR PASKOLĄ. Apie tai ir kalbėsime.

Pabandykime panagrinėti KAM paskolos naudingos.

Visų pirma, jos naudingos paskolos teikėjui (t. y. bankui), nes duoda palūkanas. Valstybei naudinga, nes paėmę paskolas (plius palūkanas) už jas daug dirbantys, daugiau ir mokesčių sumoka. Prekybininkui naudinga, nes juk kam žmogui pinigai, kodėl jis ima paskolą? O gi nori kažką iš prekybininkų nusipirkti. Gamybininkui naudingos, nes juk paskolos ėmėjas nori KAŽKĄ nusipirkti. Tereikia atspėti KĄ jis nori nusipirkti ir sugebėti tą KAŽKĄ pateikti paskolos ėmėjui labai matomoje vietoje. O geriausia įtikinti paskolos ėmėją dar prieš paimant paskolą, kad KO NORS jam tikrai labai labai reikia. Tada jis sutiks su bet kokiomis sąlygomis.

Darbdaviui naudinga, nes paskolos, nepabijokime to žodžio – PRIVERS darbuotoją dirbti daugiau ir atsakingiau. Jis bus ištikimesnis darbui, nes kur tu, vaikeli, pasidėsi? Juk reikia grąžinti paskolą, o dar ir palūkanas laiku. Nuostabiai sukurtoje sistemoje tu nei pyptelti negali ir “savo noru” dirbi dirbi ir klausai darbdavio. Nes juk jei neklausysi, tai tave išmes. Šiaip tai būtų nieko tokio. Esi gabus, protingas, lengvai susirastum naują darbą, tačiau paskola ant galvos kabo ir taip ją spaudžia, kad nėra nė kada pagalvoti apie naują darbą. Geriau pakentėk, atidirbsi, grąžinsi paskolą per kokius dvidešimt vienerius metelius, o tada tai jau gyvenimėlis prasidės... Kad iki pensijos jau netoli ir vargu ar kaulai sugebės “pakelti” tą “gyvenimėlį”, tai susivokiama per vėlai arba, kaip būna dažniausiai, visai nesusivokiama. Taip ir numiršta žmogus nesupratęs ko siekė.

Būsto kreditas

„20 metų su turto konfiskavimu" – tai ne Baudžiamojo kodekso straipsnis. Tai – trumpas būsto paskolos sutarties turinys.

Kiekvieno doro piliečio svajonė – turėti ką nors TOKIO. Visi nori ką nors turėti, bet štai turėti ką nors TOKIO, tai čia jau lygis. Ne kiekvienas tai išgali. O jei tu išgali, tai tu jau pakilai virš minios. Tu jau esi KAŽKUO. Todėl kiekvienas doras pilietis siekia įvykdyti amžiaus pirkimą – nusipirkti kažką TOKIO, kas padarys jį išskirtiniu. Tačiau kai nuo svajonių ir minčių prieinama prie jų įgyvendinimo, tai lieka vienintelis standartinis niekuo neišsiskiriantis variantas – būsto pirkimas.

Kiekvieno doro paskolos teikėjo svajonė – suteikti vat TOKIĄ paskolą. Geriau jau vieną vat TOKIĄ, nei šimtą vat tokių. Žinoma, mąstydamas savo galvoje kažką TOKIO, kiekvienas doras paskolos teikėjas turi omenyje būtent dydį. Vat būtų gerai, kad paskolos ėmėjas paimtų TIEK, kad užtektų visam gyvenimui. Kas gi tai galėtų būti? Amžiaus pirkimas... Tai, ko žmogui tikrai reikia... Tai, kas visam gyvenimui... Kas tai galėtų būti? Na, žmogui tikrai reikia maisto, vandens, suvenyrų, bet čia smulkmė. Kompiuteris, indai, kilimai, drabužiai, baldai jiems sudėti, automobilis – na, čia jau kažkas rimtesnio. Būt gerai visą tai sudėt į vieną vietą, kaip į dėžutę, ir parduoti viską kartu ir dar už dėžutę pinigus paimti. Hmm... Kas tai galėtų būti? Galbūt... būstas?

Nerizikuosi – negersi šampano

Baudos yra mokesčiai, taikomi padarius ką nors neteisingai.
Mokesčiai yra baudos, taikomos viską padarius teisingai.


Būsto kreditas gali būti naudingas kai būstą žaibiškai ir daug kart brangiau gali perparduoti bei uždirbti. Tai tikra aukso kasykla. Tačiau tuo užsiima tik specialistai, t. y. specialiai tuo besiverčiantys žmonės – būsto perpardavinėtojai.

Dažnai šia aukso kasykla susidomi ir paprasti žmonės. Bet jie būstą paprastai perka gyvenimui, o ne perpardavinėjimui. Todėl jie dažniausiai tampa ne “aukso kasėjais”, o pačiu “auksu”. Taigi ne JIE kasa, o JUOS kasa. Ir kai kuriuos taip gerai kasa, kad greitai iš jų nebelieka jokios naudos ir belieka užkasti. Nejuokinga, bet dažniausiai būna taip, kad už “užkasimą” žmogus jau būna susimokėjęs į priekį. Tai bent tokia nauda kasėjams.
Kada gi žmogus supras, kad būstas yra skirtas NE GYVENIMUI, o PERPARDAVINĖJIMUI?

Vis dėlto ryžtamės – gyvensime, imam paskolą.

Pradžioje viskas rodos puiku, bet vėliau pasirodys, kad reiks atidirbt ir už paskolą, ir dideles palūkanas. Bankai NE labdaros organizacijos, neišgalintiems grąžinti paskolų teks atsisveikinti su įsigytu turtu. Neveltui sakoma: nuo įkurtuvių iki antstolių – vienas žingsnis.

Viešoji įstaiga „Finansinių problemų sprendimai“ (FPS) yra (deja, buvo) pirmoji organizacija Baltijos šalyse, kurios tikslas – padėti įsiskolinusioms ir finansinių sunkumų turinčioms įmonėms bei asmenims „išbristi“ iš skolų, planuoti savo biudžetą ir atgauti pilnavertį gyvenimą. Atsivertus FPS interneto svetainę randu užrašą – dėmesio: įmonė sustabdė savo veiklą. Kaip manote, kodėl įmonė nepajėgė tęsti veiklos? Problemų daug ir jau neišsprendžiamos.

Taigi su šalies krize visi matome ir neabejojame – finansinių problemų tik daugės, jos gilės ir žmogaus naudai gali tapti neišsprendžiamos. Bankai, lengva ranka dalinę kreditus, dabar griebs... Pakaks darbo ir antstoliams. Tarp kitko, jei tavo skolą jau administruos antstolis, skolos suma išaugs mažiausiai 2 kartus, o kartais ir 10 kartų. Mano darbovietėje dviems darbininkams laiku nesumokėjusiems 15 Lt baudos (troleibuse važiavus be bilieto), antstolio išieškojimo išlaidos sudarė 145 Lt, o kitam (ilgiau nemokėjusiam) – 328 Lt. Yra vykdomieji raštai.

Greitas kreditas – lėtas nusigyvenimas

Paskutinį kartą klausiame – kada grąžinsit paskolą?
– Tai gerai, pagaliau baigsis tie kvaili klausimai.


Kai bankai sugriežtino skolinimosi sąlygas, pasirodė pirmieji greitieji kreditai. Jei bankas jums paskolos dėl kokių nors priežasčių neduoda, gal vis dėlto ir jums pačiam geriau jos neimti.

Greitų kreditų procentai milžiniški. (palūkanos mėnesio!!! NE METINĖS). Ir dar labiau nesuprantu tų žmonių. Jie NEUŽDIRBA kelių šimtų litų, o po 15 dienų reiks su palūkanomis gal tūkstančio. Greitas kreditas skirtas tik išimtiniams ypatingiems atvejams, o ne kaskart pinigų prireikus ar iki atlyginimo trūkstant. Greitas paskolas teikiančios įmonės – dažnai „paslauga“ prasilošusiems. Jose pinigai skolinami visiems, neatsižvelgiant į kliento finansinę padėtį bei mokumą. „Mes neklausiame kiek jūs uždirbate“ – skelbia paskolų reklama. Ir visiškai neminima, kad savo finansinius įsipareigojimus BŪSITE PRIVERSTI vykdyti, kad ir kokius siaubingus juos prisiėmėte. DIRBTI, DIRBTI, DIRBTI, DIRBTI IR LABAI DAUG DIRBTI, GALŲ GALE NIEKO NETURĖTI.

Apskritai, lengvai gaunamos paskolos lemia augančias ne tik nekilnojamojo turto, bet ir visų prekių kainas ir finansines krizes. Didėja paklausa – kainos kyla, o ką lengvai įsigyjame – nevertiname.

Taigi eilinį kartą visas problemas, krizes išsprendžia tik tingėjimas. Nedirbančiam juk niekas jokių paskolų ar kreditų neduoda. Vadinasi, tinginiai neturi problemų. Darkart pakartoju – paskolos, skolos ir kreditai pati baisiausia priemonė, kuria esame VERČIAMI dirbti, tiesiogiai ar netiesiogiai būti priklausomi nuo darbo. Butuose esame priklausomi nuo daug tiekėjų, pvz. šilumininkai, kurių galėtume neturėti gyvendami savo žemėje. Apskritai daug ko gyvenime nebūtina turėti, nedirbkime daug beprasmių darbų, kurių dažnai nereikia dirbti. Atsisakykim nuo priklausomybių vidinių ir išorinių. Ir žingsnis po žingsnio eikime link to, kad VISAI NEBEREIKTŲ DIRBTI, TADA RASKIM MALONIŲ UŽSIĖMIMŲ, PRADĖKIME GYVENTI IR DŽIAUGTIS GYVENIMU...

Vaidas Norbutas    ("Tingėjimo filosofija")

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (10)
 
Surašymas
2011.05.09 HomoSanitus /
"Į visuotinį gyventojų surašymą pro pirštus pažiūrėję ir statistikų neįsileidę ar susirašyti atsisakę gyventojai gali sulaukti sankcijos – jiems gresia nemaža bauda. Nesusirašę ar atsisakę susirašyti gyventojai rizikuoja savo piniginės turiniu, nes Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta atsakomybė už vengimą dalyvauti visuotiniame gyventojų surašyme. Gresianti maksimali bauda siekia 1 tūkst. litų." (straipsnio viename Lietuvos miesto laikraščio ištrauka) Kitaip mąstančių komentarai viešoje erdvėje: Valstybė, kuri vienpusiškai, subjektams nepageidaujant dalyvauti akcijoje, ir todėl vienpusiškai grasinanti taikyti sankcijas bei šitaip susidoroti su gyventojais yra represorė ir išnaudotoja. Juk ji puikiausiai žino, kad vidutines...
Natūrali SODRA
2011.04.25 HomoSanitus /
Iki galo nesuvoktas didžiulis kiekis informacijos  galvoje pavojingas – jis užaugina  jos turėtojui nimbą, matomą tik jam pačiam, bet dažniau – aplinkiniams matomą šizofreniją. „Tomas yra vis plačiau Lietuvoje atrandamas ir pripažįstamas unikumas, eruditas, Vilniaus polimath'as (πολυμαθής - studijavęs labai daug mokslo sričių, mokslininkas universalas), poliglotas (studijavęs virš 10 kalbų) ir senųjų kalbų žinovas, autodidaktas, andragogas, teologas, Seimo patarėjas, tikra "vaikštanti enciklopedija", skaitantis plataus tematinio spektro paskaitas organizacijoms ir visuomenei.“ Apie ką čia? Apie kokį Tomą  čia rašoma? O gi apie naująjį pranašą Tomą Girdzijauską. Va kaip jis atrodo: Kas pakels...
 
Redas Diržys:
2011.02.10 HomoSanitus / Redas Diržys
Lukrecijus TUBYS „Žmonėms aš siūlau gyventi pagal savo sukurtą absurdą, o ne pagal kažkieno primestą. Taip daug smagiau“, - sako Alytaus dailės mokyklos direktorius Redas Diržys. Ar mūsų visuomenė socialiai atsakinga? Tokį sudėtingą klausimą bandys išnarplioti pašnekovas, tačiau atsakymas toli gražu nebus konkretus ar lengvai suvokiamas.    - Ką turime daryti, kad gyventumėme socialiai atsakingoje visuomenėje?   - Kas tai yra? Ką mes tuo įvardijame? Manau, jog socialiai atsakinga visuomenė - tai visuomenė, kurioje nėra valdžios. Visuomenė, kurioje nėra valdžios institucijų. Pas mus taip tikrai nėra. Mūsų valdžios institucijos labai stiprios. Žmonės dabar yra labai socialiai neatsakingi, prastai organizuoti, dar labiau skaldomi į atskiras grupes. Manau, tai labai bloga situacija ir ji dar vis...
Dar kitos nuomonės apie deklaruojamas nuomones
2011.02.07 HomoSanitus / Age
Kiekvienas, manantis kiek kitaip nei straipsnyje "Atgal į gamtą, kaimą ar akmens amžių" atsakinėję,  parašė apie jų  atsakymus kitokią savo nuomonę  skirtinga spalva. Pradžioje teks perskaityti tai, kas parašyta didesnėmis ir stačiomis juodomis raidėmis, o po to pasvirusiomis ir spalvotomis.(HS) Nežinau, kokia yra ir bus iš šio straipsnio nauda. Ne rėkavimais ir deklaracijomis kažką pasiekti galima, bet stabiliu darbu. Esamoje mūsų situacijoje ekologiški tik tie siūlymai, kurie ne skatina, bet riboja populiacijos dauginimąsi. Atgal į gamtą, kaimą ar akmens amžių Jau pats pavadinimas yra kvailas – taip išeina, kad mes lig šiol gyvenome ne gamtoje, bet kokiam nors kosmose. Ar įmanoma gyventi ne gamtoje? Įmanoma, pavyzdžiui, kosminiame laive kokiame nors Paistalų...
 
Penki atsakymai į anketą apie ekogyvenvietes
2011.02.04 HomoSanitus / RB
Savo pašto dėžutėje radau laišką su prašymu atsakyti į kelis klausimus, susijusius su ekologija. Man nesunku – paminkiau klaviatūrą ir surašiau ką galvoju. Tačiau vėliau pagalvojau, kad nenoriu likti anoniminiu apklausos dalyviu ir apibendrintu skaičiumi lentelėse. Kaip kažkas sakė, apklausomis besiremianti statistika yra tik manipuliacija lavonais, nes joje nebelieka gyvo žmogaus. Tokie šiandien yra mano trumpi atsakymai. Atsakykite ir jūs.   1. Kaip tau dabar atrodo ekologinė padėtis Lietuvoje – ar yra prošvaisčių, nuopuolių, gerėjimo? O pasaulyje?   Apskritai ekologinė padėtis Lietuvoje dar pusė velnio, lyginant su kitomis kapitalizmo logikai pasidavusiomis šalimis. Bėda ta, kad ekologija po truputį virsta tik dar viena preke globalaus kapitalizmo lentynoje, o kai tai galutinai...
Kaimiečių intelekto koeficientas didesnis
2010.09.14 HomoSanitus / Laimis Žmuida
"Kaimo vietovių vaikams dantyse vidutiniškai susikaupia apie 0,5 mikrogramų švino grame, miesto vietovių - apie 3 mikrogramus grame, švinu užterštoje aplinkoje - apie 10 mikrogramų grame ir daugiau." - rašoma vadovėliuose. Ką mums tai reiškia? O gi nieko, kol neišgirstame tolesnių teiginių. "Intelekto kokybės (IQ) testai tapdavo statistiškai patikimai nepatenkinami, palyginus su kontrole, kai dantyse švino koncentracija būdavo didesnė kaip 8 mikrogramai grame. Kai vaikų dantyse švino būdavo mažiau nei 2,5 mikrogramo grame, IQ testai būdavo patikimai patenkinami." Kitaip tariant, jūsų vaiko mentalitetas ne taip gerai vystosi kaip galėtų vystytis, jei persikraustytumėte į užmiestį. Tačiau ar verta vien dėl vaiko intelektualinių sugebėjimų kraustytis iš...
 
Kas iš tikrųjų yra politinė katastrofa?
2010.09.01 HomoSanitus / Laimis Žmuida
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ministre-atsisakymas-dalyvauti-afganistane-butu-politine-katastrofa.d?id=36008591 Vakar krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad mes privalome kariauti Afganistane. Tas karas kainuos brangiai, o Lietuvos žmonės privalo finansuoti šį karą. Kitokiu atveju, tai bus "tam tikra politinė katastrofa" - teigė ministrė. Pamąstykime kartu kurioje vietoje čia yra katastrofa. Kariuomenė akivaizdu yra toks dalykas, kuris turėtų ginti savo šalį nuo priešų. Ginti šalį nuo priešų - štai kariuomenės pagrindinis uždavinys. Ir mes visi sutinkam, kad tokia kariuomenė reikalinga, juk ginti mus nuo priešų yra geras ir skatintinas dalykas. Kitas galimas variantas - kariuomenė gali būti puolamoji. Ji gali užpulti kitą šalį. Tokių...
Gėjai kultūrą ar kultūra gėjus?
2010.05.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
"Žmogaus biologija ne tik mokslinė disciplina, tai greičiau natūralus   žingeidumas apie vieną iš įdomiausių gyvūnų mūsų planetoje"                ...
 
Kodėl aš mečiau mokslus
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Šiais laikais, išsilavinimas yra laikomas vienas iš svarbiausių dalykų norint turėti sėkmingą ir gerai susiklosčiusi gyvenimą. Su juo asocijuojama karjera, pinigai ir saugumo jausmo užtikrintumas. Visi, tarsi tikisi, kad tie keturi ar daugiau mokslo metų, suteiks kažkokį pagrindą po kojomis. Deja, turiu nuliūdinti – taip toli gražu nėra. Visą tai, kuo jus tikite yra tik akių dūmimas. Niekas už jus jums nesuteiks aukščiau išvardintų dalykų. Ir tiesa pasakius, man keista, kaip galima galvoti, kad turėtų? Man keista matyti, kaip žmonės deda tiek vilčių į mokslus. Visi jie tikisi, kad tai jiems atneš turtus ir sėkmę. Bet gi juk tai absurdiškas požiūris. Taip sakau todėl, kad žinau, jog daugybę žmonių pasiekė nesuvokiamas aukštumas, tiek pripažinime, tiek turtuose be daugybės metų...
Valstybingumas – dirbtinai sukurtas žmonių vergovės pateisinimas
2009.12.18 HomoSanitus /
 
Ar vergui svarbios jo teisės?
2009.11.21 HomoSanitus / Age
Žmogaus teisės. Apie jas daug kalbama. Kalba ir tie, kurie mažai ką apie jas išmano, kalba ir tie, kurie nori jomis pasinaudoti, kad pasiektų kažkokius nelabai švarius savo tikslus, kalba ir tie, kurie yra nuoširdūs ir suvokia žmogaus teisių idėjos prasmę. Paskutiniųjų ne tiek jau daug. Iš kur gi kilo žmogaus teisių koncepcija? Žmogaus teisių idėja susiformavo kaip žmogaus ir valstybės santykiavimo didžiulės neigiamos patirties rezultatas. Didžioji dauguma mūsų kultūros žmonių mano, kad civilizuotoje visuomenėje būtinas valstybės institutas, o visuomenė be tokio instituto negali egzistuoti ir vystytis. Klausimas tiems, kurie taip mano: o kaip gi mes be tos valstybės vystėmės iki civilizacijos sukūrimo? Chaotiškai ir anarchijoje ar pagal kažkokius dėsnius ir tvarką? Pirmiau tapome žmonėmis ir sukūrėme...
Nobelio taikos premija – už nieko nedarymą
2009.11.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Jūs turbūt suprantate, kad ne aš vadovauju Nobelio premijos komitetui, bet, turbūt, taip pat suprantate, kad be manęs 2009 metų Nobelio premija už taiką nebūtų įteikta dabartiniam JAV prezidentui Barackui Obamai. Kas drįstų paneigti, jog Nobelio komiteto vadovas Thorbjornas Jaglandas neskaito mano rašinių apie tingėjimo filosofiją? Jis ne tik skaito, bet ir giliai priima mano pasaulėžiūrą į savo širdį. Ir ne tik jis, bet ir visas Nobelio komitetas. Greičiausiai mano tekstai yra slapta verčiami į norvegų kalbą. O gal net į anglų. Bet dėl pastarosios abejoju, nes jeigu T. Jaglandas tikrai persiėmė mano idėjomis, tai jis tikrai nesivargintų su anglų kalba, o reikalautų norvegiško vertimo. Šiaip ar taip 2009 metų Nobelio taikos premiją gavo Barackas Obama. Už ką? O gi už nieko neveikimą. Barackas Obama pats mano...
 
Naujoji laisvės samprata
2009.07.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Atsakas į N. Vasiliauskaitės straipsnį “Tvarka, teisingumas ir laisvė“ “Šiandien yra pirmoji mano laisvės diena. Pagaliau ištrūkau iš didžiausio pasaulyje kalėjimo – Sovietų sąjungos. Ir štai pagaliau aš laisvėje – Europos sąjungoje.” (Ištrauka iš jaunojo anarchisto dienoraščio) Protesto kultūra – tai požiūris iš spintos Jums turbūt pasirodys keista kaip išėjimas iš didesnės erdvės (Sovietų sąjungos plotas 22 402 200 km²) į mažesnę (Europos sąjungos plotas – 4 324 782 km²), t.y. perėjimas į 5 kartus mažesnę erdvę gali būti laikomas išėjimu į laisvę… Tačiau jeigu jūs to nesuprantate, tai greičiausiai jūs esate klaustrofobai, t.y. bijote mažų patalpų. Lifte nėra blogai, tamsiame...
Ką veikia pasaulio
2009.03.28 HomoSanitus / Age
Visada yra du pasaulio vaizdai. Vienas, beveik tikras, kurio stengiamasi niekam nerodyti, bet daug teisingiau atspindintis realybę (nuo kurios dažniausiai plaukai stojasi piestu ne tik ant galvos). Antras, kuris brukamas per visas masinės informacijos priemones (nuo jo irgi plaukai šiaušiasi, bet tik dėl kitos priežasties, nei pirmuoju atveju), tam, kad avių banda ramiau bindzinėtų aptvare – ėstų tai, kas priklauso, spiruotų laiku ir smulkiai, ir perdaug garsiai nebliautų. . Laikas   vėliau   ar   anksčiau   parodo   kuo   buvome   šeriami. Tas pats anglų kalba: . .
 
Darbas pavojingesnis už atominę bombą
2008.12.26 HomoSanitus / Vaidas Norbutas
Viskas dėl nežinojimo Daugkart skaičiau puikią Jono Markūno knygą „Žmogaus gyvenimo nesėkmių bei ligų priežastys ir galimybės jų išvengti“ ir atmintin įsirėžė viena iš daugelio jo puikių minčių – žmonės ir žmonija labai daug kenčia dėl nežinojimo. Perfrazuodamas pasakyčiau taip: nežinojimas, nenoras žinoti, blogo darymas žinant beveik visų didelių nelaimių, bėdų, ligų ir net katastrofų priežastis. Nežinom, kad NET saikingas alko-tabako nuodų vartojimas padaro didelę žalą, abortais žudom vaikus motinų įsčiose, o tuo pačiu savo geneologinį medį, ateitį ir norim laimės. Nors gyvenam pertekliuje, matome žurnalistų sukurtą krizę... Kas bus? Mirsim iš bado? Nebus darbo? Dirbti baisiai nenorim, o darbo netekti bijom. Paklauskim savęs kas mums svarbiau – darbas, kur darbdavys žemiau už...
Vienatvė skruzdėlyne pagal L.Ž.
2008.12.23 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Skelbimas: Vienišas vyras susipažintų su vieniša moterimi tikslu sukurti vienišą vaiką. Praeitais metais Vilniuje, o šiemet jau ir Kaune mačiau tokius DYDELIUS žalius plakatus autobusų stotelių pavėsinėse. Plakatuose nupieštas žmogelis. Jis ruošiasi žudytis. Ir didelėm raidėm skaitytojas raginamas pakalbėti su tokiais žmonėmis, nepraeiti pro šalį, atkreipti į juos dėmesį. Supratau, kad ir Vilnius, ir Kaunas pagaliau tapo didmiesčiais. Kaimo ar mažo miestelio žmonės gi pažįsta vienas kitą, sveikinasi, jie nėra vieniši. O didelio miesto žmogus jau susvetimėjęs ir nebežino net, kas gyvena jo daugiabučio kituose aukštuose. Keista - kuo daugiau žmonių sukiši į vieną vietą, tuo jie pasidaro vienišesni. Kuo daugiau žmonių aplinkui, tuo vienišesnis esi savo...
 
Graikija: kapitalistai ir antisocialistai kelia balsą
2008.12.17 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Šis straipsnis yra atsakas į politologo Tomo Bitino straipsnį "Graikija: tinginiai ir dykaduoniai kelia galvas" išspausdintą "Lietuvos žiniose". Politologas neteisingai teršia tinginių ir dykaduonių vardą bei neatsakingai argumentuoja vartodamas emociškai "įkrautus" žodžius: "utopija", "parazitavimas", "anarchistai", "komunistai", "socialistai". T. Bitino tekste daugiau nepamatuotų kandžių emocijas užkabinančių išsireiškimų nei protingos argumentuotos kalbos. Pirma, politologas neteisingai apšaukia tinginius ir dykaduonius parazitais bei suverčia jiems kaltę dėl įvykių Graikijoje. Kur matyta, kad tikras tinginys ir dykaduonis dėtų didžiules šimtametes pastangas vien tam, kad sukurtų tokią grandiozinę kapitalizmo sistemą...
Darbokratija - populiariausia valdymo forma
2008.11.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Vergai atsirado kartu su civilizacija Tik prasidėjus civilizacijai atsirado ir vergai. Ar pamenate Egiptą? Faraonas, žyniai... vergai, vergai, vergai. Graikija - demokratijos tėvynė, laisvės tėvynė. Bet laisvais piliečiais buvo tik tam tikra vyrų rūšis. O kiti buvo vergai. Romoje - vergai. Tarpupy - vergai. Vėliau vergus imta vadinti tarnais. Taip padaryta, kad jie nesukilinėtų. Kaip įdomu - tarnas, tai juk ne vergas. Jis jau laisvesnis. Kai kurie tarnai turi žemės, turto, pinigų. Paskui atsirado vis garbingesnių tarnystės formų - guvernantė, liokajus. O vergai, žinoma, norėjo tapti nors kiek laisvesniais. Jie mielai tarnaudavo nors ir už dyką. Nereikėjo nei vergvaldžių. Šiais laikais vergvaldžiu tapo pinigai. Visi klauso pono pinigo ir patys mielai dirba visus vergo darbus. Sekretorės, valytojos... Dabar jau net ir ne sekretorė, o...
 
Skyrybų ekologija
2008.11.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Kiekvieną dieną norisi pradėti gyventi iš naujo, bet ne kiekvieną dieną pavyksta susirasti su kuo. Skyrybos kenkia planetai! Gyvenkite draugiškai. Kas sieja skyrybas ir ekologiją? Žinoma, juokais galima susieti bet ką su bet kuo, tačiau kai apie skyrybų ir ekologijos ryšį pradeda šnekėti rimti mokslininkai ir jų straipsnius išspausdina rimti akademiniai žurnalai, tai ateina laikas suklusti. Nejau tikrai gali būti koks nors ryšys tarp šių dalykų? 2007 metais JAV Nacionalinės mokslų akademijos darbų žurnale PNAS (December 18, 2007 vol. 104 no. 51) pasirodė Mičigano universiteto ekologijos profesoriaus Jianguo Liu ir jo kolegės Eunice Yu straipsnis "Skyrybų poveikis aplinkai". Autoriai įrodo, jog kartu gyvenantys sutuoktiniai sunaudoja žymiai mažiau energijos, nei išsiskyrusi pora....
Kokios ekonomikos norime?
2008.11.04 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Besivystanti ekonomika Šiuolaikinė ekonomika yra besivystanti ekonomika. O tai reiškia, kad šiandien gyvename geriau nei vakar, o rytoj gyvensime geriau nei šiandien. Žinoma, ekonomikos kreivėje būna ir nuosmukių. Būna krizių, depresijų, infliacijų... Kartais "šiandien" gyvename blogiau nei "vakar". Tačiau jei žiūrėsime iš ilgalaikės perspektyvos, tai matysime, kad ekonomikos kreivė visada kyla. Su mažais nuosmukiais, bet visada kyla. Modernioji ekonomika niekada nepralaimi ir visada eina tik į priekį. Anksčiau žmonės tikėjo dievais, dabar tikima ekonomika. Ekonomika yra moderniosios kultūros dievas. Ir ja taip aklai tikima, kad ji nėra net kvestionuojama. Jūs pabandykite kam nors pasakyti, kad ekonomikos vystymasis nėra gerai, kad geriau yra turėti mažesnį BVP, kad gal geriau turėti...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Nei persivalgymas, nei badas nėra gerai, kai peržengi gamtos numatytą saiko ribą.
Hipokratas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės