Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Vienatv? skruzd?lyne
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Valstyb? / Vienatv? skruzd?lyne
Žiūrint į šiuolaikinę visuomenę, besikapstančią valstybiniuose privalumuose, atkeliauja mintis - bendrauti nelabai yra su kuo. Turiu omenyje žmones, o ne šunis ar kates. Žmogus yra socialinė būtybė ir jam bendrauti būtina. Tik su kuo?  Apie esamą ar būsimą orą pakankamai yra norinčių – juk batų švarumas nuo to labai priklauso. O daugiau?
   Žmones, gyvenančius valstybėje, galima suskirstyti į dvi  grupes – minia, vis besivejanti geresnį gyvenimą ir daug mažesnė šiek tiek normalesnių žmonių grupelė, dar šiek tiek išsaugojusi žmogiškąjį pavidalą ir intelektą.
   Pirmajai grupei kelrodė žvaigždė – pinigai, kurie turėtų užtikrinti geresnį gyvenimą. Santykis su šiais žmonėmis dalykinis - pinigų darymas. Esi reikalingas šiems žmonėms tik tiek, kiek gali tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvauti jų pinigų daryme. Vadinkime daiktus ir reiškinius tikraisiais vardais –  prostitutai ir prostitutės - tai draugai už pinigus. Nėra pinigų – nėra ir draugų. Pasidairykite atidžiau savo gyvenimo istorijoje. Jūsų namuose niekada nesilanko prostitutės ar prostitutai?
   Asmenų grupę, kurios atstovus dar kol kas galima vadinti žmonėmis, galima suskirstyti į tris kategorijas: darboholikus, fatalistus ir tuos, kuriems viskas vienodai.
    Darboholikai save charakterizuoja pakankamai tiksliai: „Darbo dienomis laiko kam nors iš vis nelieka. Kol grįžti iš darbo, kol pavalgai, kol pasitvarkai namuose, tai ir miegoti laikas. Ir taip kiekvieną dieną.“ Įdomus ir turiningas gyvenimas, ar ne?
   Fatalistai – tai tie, kurie įsitikinę, kad nėra jokio skirtumo kaip gyvensi – likimas bus toks pats ir jo nepakeisi, tai yra baigsis kaip visada blogai. Tai kam daryti beprasmius kūno judesius?
   Tie, kuriems „viskas iki lemputės“, tai tokie patys fatalistai, plaukiantys pasroviui, tik nesijaudinantys dėl nieko. Kitaip sakant - ramūs tinginiai.
   Pasvarstykite patys – ar gali būti įdomus žmogus, kuris per dienas pardavinėja automobilius? Arba juos aptarnauja. Arba įformina  kreditus. Arba dirba vyriausiu buhalteriu. Arba dirba menedžeriu. Arba rašo kompiuterines programas. Arba dirba ekonomistu. Arba auditoriumi. Arba...užsiiminėja kita rutinine, nuobodžia, monotoniška, siauro profilio, bukinančia veikla – šių „profesijų“ sąrašas begalinis. Tęsti nėra prasmės.
   Yra žmonių, kurie dar supranta, kad jie kasdien ritasi žemyn intelekto prasme, bet tas jų supratimas toks pats pasyvus - jie nieko nekeičia savo gyvenime. Darboholikui nelieka nieko kito – tik griūti iš nuovargio po alinančios darbo dienos dar prieangyje, nenušliaužus net iki lovos.
   Tie, kurie daug dirba, daug uždirba. Gal ne daug, bet pakankamai. Ir kokia iš to nauda, jei laisvalaikio nėra? Kai kuriems darbas ir brangus automobilis (stovėjimui kelio kamščiuose) pakeičia namus, kuriuos dienos šviesoje retai mato.
   Amžinas prieštaravimas yra tarp siekimo patenkinti „fiziologinius poreikius“ (dažniausiai primestus pavydo kaimyno gyvenimo būdui) ir supratimo, kad gyvenimas tik vienas, ir kad visokiems niekams gaila jį švaistyti.
  Imkime ryškesnį pavyzdį. Kam žmonės perka brangų automobilį? Tam, kad sėdėti jame kasdien įsitempus  automobilių spūstyje miesto gatvėse ir dirgintis, auginant guzą minkštos kūno vietos gelmėse, medicinos vadinamą hemorojumi? Sėdėti saugantis, kad tau kas nors netėkštų šonan ar užpakalin su savo gelda, arba tu kam nors neįvairuotum su savo briliantu?

Paskaičiuokim. Pliusai iš tokio automobilio viso labo trys:

-nesitepa batai (alternatyvus gydymas: kempinėlė batams, dvi minutės ir batai idealiai blizga vėl);
-neapsitaškai kelnių iš užpakalio (alternatyvus gydymas: skalbti ar valyti jas šiek tiek dažniau);
-netampi teroristinio akto auka visuomeniniame transporte (čia priešnuodžių nėra – likimo pirštas).

O štai minusų pilnas hamakas:
-sunkiai nuspėjamas laikas kelionei, jei gyvenate didmiestyje;
-nervų gadinimas ieškant parkavimo vietos;
-santykiavimas kelyje įvairia forma (pvz. rodomi ženklai piršto pagalba);
-nervų sistemos nuolatinis pertempimas, nes reikia sekti kelią ir judančius jame;
-periodiškai turėti reikalų su policija, kurie, išsiskyrus su ja, dažniausiai baigiasi tachikardija, atskiesta keiksmažodžiais;
-didelė automobilio sugadinimo  tikimybė (piniginės išlaidos);
- išlaidos automobilio kurui;
-išlaidos automobilio parkavimui;
-automobilio plovimo išlaidos;
-automobilio techninio aptarnavimo išlaidos;
-draudimas ir išlaidos jam;
-žieminių-vasarinių padangų kaitaliojimas.

Susiskaičiuokite ir pridėkite dar automobilio vertės kritimą.

   Išvada: automobilis, gyvenant megapolyje, nenaudingas visiškai. Jis ir jo amortizacinės išlaidos neatperka jo suteiktų privalumų. Daug naudingiau važinėti visuomeniniu transportu ir laikyti tai savo darbo dalimi: važiuoji ir miegi. Arba skaitai. Važiavimo laikas visuomeniniu kur kas labiau nuspėjamas, nei nuosavu. Be to, tai naudinga organizmui – žmogus turi nors kiek judėti. Miestų perspektyvios aiškios – metai iš metų kamščių didėja. Vasarą daug naudingiau automobilį nuomotis. Taigi automobilis megapolyje – pasididžiavimo atributas. Kuo brangesnis, tuo spalvingesnė jo valdytojo veido išraiška. Žiūrint į tokius, pradedi galvoti, kad jie valdo prietaisą, sudėtingumu nusileidžiantį tik paskutinio modelio tarpplanetinio skrydžio aparatui, ir jį sukonstravo patys asmeniškai nuo nulio. Be to konstravo patys vieni  ir dar audros epicentre.

    Tik ar daug žmonių galinčių tai suprasti? Nejaugi reikia 15-17 metų mokytis, kad paskui 50 metų tik vartoti? Tapti prekinių-piniginių santykių vergu.

   Susiraskite savo fotografiją 18 metų amžiaus ir dabartinę, solidaus ir garbaus verslininko. Kas žiūri į jus iš dabartinės fotografijos? Pavargę ir susenę, pražilę, aptukę, raukšlėti veidai su užgesusiu  žvilgsniu. Nors daugelyje fotografijų jūs bandote šypsotis ir vaidinti „nusisekusį gyvenimą“, bet kuris psichologas jums pasakys, kad jūs senų seniausiai esate depresijoje, pavargote nuo gyvenimo ir apskritai – saulė jums ima slėptis už horizonto. Jūs seniai praradote gebėjimą nuoširdžiai džiaugtis kuo nors, jums niekas nedaro įspūdžio, niekas nesugeba sulaikyti jūsų žvilgsnio ilgesniam laikui. Todėl, kad ... Todėl, kad yra svarbesnių už jūsų gyvenimą jums reikalų – vartojimas, visomis jo apraiškomis.
Daugelis žmonių ieško pateisinimo savo veiksmams prieš save ir kitus, vietoj to, kad imtų mąstyti kaip reikėjo elgtis toje situacijoje iš tikrųjų. Štai būtent tuo ir skiriasi banda nuo dar sugebančių mąstyti. Yra žmonių, kurie ieško atsakymo nuolat į klausimus „O kaip gi pasielgt teisingiausiai vienoje ar kitoje situacijoje?“ ir t.t. Tokie žmonės turi galimybę pagerinti savo gyvenimą ir savo mąstymą iš esmės. Bet yra ir tokie žmonės, kuriems svarbiausia įrodyti savo asmenines tiesas. Tokie žmonės nesuinteresuoti savo gyvenimo ir savo mąstymo pagerinimu – jiems svarbiausia mėgautis tik teigiamomis emocijomis.

   Kokie reikalavimai normaliam žmogui? Prašom :

 - realus gyvenimo interesas nesurištas su vartojimu (visų tipų biznieriai, besimėgaujantys prabangiais automobiliais, brangiais laikrodžiais, išskirtiniu sportu, pvz. golfu, politika ir t.t.);
 - tokio intereso buvimas, kuris nesurištas su pinigine nauda, pvz. interesas pasaulio kilmei;
 - tikrai laisvo laiko buvimas (kam reikalingi žmonės, neatitraukiantys akių nuo laikrodžio, kurių kiekviena minutė suplanuota ?);
 - gabumai: daug ir greitai skaityti, išskirti iš rūdos deimantus, pastebėti ir atsiminti smulkmenas, analizuoti giliai, integruoti įvairiausią informaciją, pagaunant ją dar skrydyje, kritiškai mąstyti, priimti rimtus sprendimus, pagrįsti savo sprendimus, būti mentališkai laisvais nuo bet kurių pripažintų autoritetų, laisvais nuo religijų, būti  iniciatyviais, turėti stiprią intuiciją.

   Ar jauti, kad tupi skruzdėlyne su daug judesio ir didėjančiu kiekiu vienatvės?

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (11)
 
Surašymas
2011.05.09 HomoSanitus /
"Į visuotinį gyventojų surašymą pro pirštus pažiūrėję ir statistikų neįsileidę ar susirašyti atsisakę gyventojai gali sulaukti sankcijos – jiems gresia nemaža bauda. Nesusirašę ar atsisakę susirašyti gyventojai rizikuoja savo piniginės turiniu, nes Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta atsakomybė už vengimą dalyvauti visuotiniame gyventojų surašyme. Gresianti maksimali bauda siekia 1 tūkst. litų." (straipsnio viename Lietuvos miesto laikraščio ištrauka) Kitaip mąstančių komentarai viešoje erdvėje: Valstybė, kuri vienpusiškai, subjektams nepageidaujant dalyvauti akcijoje, ir todėl vienpusiškai grasinanti taikyti sankcijas bei šitaip susidoroti su gyventojais yra represorė ir išnaudotoja. Juk ji puikiausiai žino, kad vidutines...
Natūrali SODRA
2011.04.25 HomoSanitus /
Iki galo nesuvoktas didžiulis kiekis informacijos  galvoje pavojingas – jis užaugina  jos turėtojui nimbą, matomą tik jam pačiam, bet dažniau – aplinkiniams matomą šizofreniją. „Tomas yra vis plačiau Lietuvoje atrandamas ir pripažįstamas unikumas, eruditas, Vilniaus polimath'as (πολυμαθής - studijavęs labai daug mokslo sričių, mokslininkas universalas), poliglotas (studijavęs virš 10 kalbų) ir senųjų kalbų žinovas, autodidaktas, andragogas, teologas, Seimo patarėjas, tikra "vaikštanti enciklopedija", skaitantis plataus tematinio spektro paskaitas organizacijoms ir visuomenei.“ Apie ką čia? Apie kokį Tomą  čia rašoma? O gi apie naująjį pranašą Tomą Girdzijauską. Va kaip jis atrodo: Kas pakels...
 
Redas Diržys:
2011.02.10 HomoSanitus / Redas Diržys
Lukrecijus TUBYS „Žmonėms aš siūlau gyventi pagal savo sukurtą absurdą, o ne pagal kažkieno primestą. Taip daug smagiau“, - sako Alytaus dailės mokyklos direktorius Redas Diržys. Ar mūsų visuomenė socialiai atsakinga? Tokį sudėtingą klausimą bandys išnarplioti pašnekovas, tačiau atsakymas toli gražu nebus konkretus ar lengvai suvokiamas.    - Ką turime daryti, kad gyventumėme socialiai atsakingoje visuomenėje?   - Kas tai yra? Ką mes tuo įvardijame? Manau, jog socialiai atsakinga visuomenė - tai visuomenė, kurioje nėra valdžios. Visuomenė, kurioje nėra valdžios institucijų. Pas mus taip tikrai nėra. Mūsų valdžios institucijos labai stiprios. Žmonės dabar yra labai socialiai neatsakingi, prastai organizuoti, dar labiau skaldomi į atskiras grupes. Manau, tai labai bloga situacija ir ji dar vis...
Dar kitos nuomonės apie deklaruojamas nuomones
2011.02.07 HomoSanitus / Age
Kiekvienas, manantis kiek kitaip nei straipsnyje "Atgal į gamtą, kaimą ar akmens amžių" atsakinėję,  parašė apie jų  atsakymus kitokią savo nuomonę  skirtinga spalva. Pradžioje teks perskaityti tai, kas parašyta didesnėmis ir stačiomis juodomis raidėmis, o po to pasvirusiomis ir spalvotomis.(HS) Nežinau, kokia yra ir bus iš šio straipsnio nauda. Ne rėkavimais ir deklaracijomis kažką pasiekti galima, bet stabiliu darbu. Esamoje mūsų situacijoje ekologiški tik tie siūlymai, kurie ne skatina, bet riboja populiacijos dauginimąsi. Atgal į gamtą, kaimą ar akmens amžių Jau pats pavadinimas yra kvailas – taip išeina, kad mes lig šiol gyvenome ne gamtoje, bet kokiam nors kosmose. Ar įmanoma gyventi ne gamtoje? Įmanoma, pavyzdžiui, kosminiame laive kokiame nors Paistalų...
 
Penki atsakymai į anketą apie ekogyvenvietes
2011.02.04 HomoSanitus / RB
Savo pašto dėžutėje radau laišką su prašymu atsakyti į kelis klausimus, susijusius su ekologija. Man nesunku – paminkiau klaviatūrą ir surašiau ką galvoju. Tačiau vėliau pagalvojau, kad nenoriu likti anoniminiu apklausos dalyviu ir apibendrintu skaičiumi lentelėse. Kaip kažkas sakė, apklausomis besiremianti statistika yra tik manipuliacija lavonais, nes joje nebelieka gyvo žmogaus. Tokie šiandien yra mano trumpi atsakymai. Atsakykite ir jūs.   1. Kaip tau dabar atrodo ekologinė padėtis Lietuvoje – ar yra prošvaisčių, nuopuolių, gerėjimo? O pasaulyje?   Apskritai ekologinė padėtis Lietuvoje dar pusė velnio, lyginant su kitomis kapitalizmo logikai pasidavusiomis šalimis. Bėda ta, kad ekologija po truputį virsta tik dar viena preke globalaus kapitalizmo lentynoje, o kai tai galutinai...
Kaimiečių intelekto koeficientas didesnis
2010.09.14 HomoSanitus / Laimis Žmuida
"Kaimo vietovių vaikams dantyse vidutiniškai susikaupia apie 0,5 mikrogramų švino grame, miesto vietovių - apie 3 mikrogramus grame, švinu užterštoje aplinkoje - apie 10 mikrogramų grame ir daugiau." - rašoma vadovėliuose. Ką mums tai reiškia? O gi nieko, kol neišgirstame tolesnių teiginių. "Intelekto kokybės (IQ) testai tapdavo statistiškai patikimai nepatenkinami, palyginus su kontrole, kai dantyse švino koncentracija būdavo didesnė kaip 8 mikrogramai grame. Kai vaikų dantyse švino būdavo mažiau nei 2,5 mikrogramo grame, IQ testai būdavo patikimai patenkinami." Kitaip tariant, jūsų vaiko mentalitetas ne taip gerai vystosi kaip galėtų vystytis, jei persikraustytumėte į užmiestį. Tačiau ar verta vien dėl vaiko intelektualinių sugebėjimų kraustytis iš...
 
Kas iš tikrųjų yra politinė katastrofa?
2010.09.01 HomoSanitus / Laimis Žmuida
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ministre-atsisakymas-dalyvauti-afganistane-butu-politine-katastrofa.d?id=36008591 Vakar krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad mes privalome kariauti Afganistane. Tas karas kainuos brangiai, o Lietuvos žmonės privalo finansuoti šį karą. Kitokiu atveju, tai bus "tam tikra politinė katastrofa" - teigė ministrė. Pamąstykime kartu kurioje vietoje čia yra katastrofa. Kariuomenė akivaizdu yra toks dalykas, kuris turėtų ginti savo šalį nuo priešų. Ginti šalį nuo priešų - štai kariuomenės pagrindinis uždavinys. Ir mes visi sutinkam, kad tokia kariuomenė reikalinga, juk ginti mus nuo priešų yra geras ir skatintinas dalykas. Kitas galimas variantas - kariuomenė gali būti puolamoji. Ji gali užpulti kitą šalį. Tokių...
Gėjai kultūrą ar kultūra gėjus?
2010.05.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
"Žmogaus biologija ne tik mokslinė disciplina, tai greičiau natūralus   žingeidumas apie vieną iš įdomiausių gyvūnų mūsų planetoje"                ...
 
Kodėl aš mečiau mokslus
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Šiais laikais, išsilavinimas yra laikomas vienas iš svarbiausių dalykų norint turėti sėkmingą ir gerai susiklosčiusi gyvenimą. Su juo asocijuojama karjera, pinigai ir saugumo jausmo užtikrintumas. Visi, tarsi tikisi, kad tie keturi ar daugiau mokslo metų, suteiks kažkokį pagrindą po kojomis. Deja, turiu nuliūdinti – taip toli gražu nėra. Visą tai, kuo jus tikite yra tik akių dūmimas. Niekas už jus jums nesuteiks aukščiau išvardintų dalykų. Ir tiesa pasakius, man keista, kaip galima galvoti, kad turėtų? Man keista matyti, kaip žmonės deda tiek vilčių į mokslus. Visi jie tikisi, kad tai jiems atneš turtus ir sėkmę. Bet gi juk tai absurdiškas požiūris. Taip sakau todėl, kad žinau, jog daugybę žmonių pasiekė nesuvokiamas aukštumas, tiek pripažinime, tiek turtuose be daugybės metų...
Valstybingumas – dirbtinai sukurtas žmonių vergovės pateisinimas
2009.12.18 HomoSanitus /
 
Ar vergui svarbios jo teisės?
2009.11.21 HomoSanitus / Age
Žmogaus teisės. Apie jas daug kalbama. Kalba ir tie, kurie mažai ką apie jas išmano, kalba ir tie, kurie nori jomis pasinaudoti, kad pasiektų kažkokius nelabai švarius savo tikslus, kalba ir tie, kurie yra nuoširdūs ir suvokia žmogaus teisių idėjos prasmę. Paskutiniųjų ne tiek jau daug. Iš kur gi kilo žmogaus teisių koncepcija? Žmogaus teisių idėja susiformavo kaip žmogaus ir valstybės santykiavimo didžiulės neigiamos patirties rezultatas. Didžioji dauguma mūsų kultūros žmonių mano, kad civilizuotoje visuomenėje būtinas valstybės institutas, o visuomenė be tokio instituto negali egzistuoti ir vystytis. Klausimas tiems, kurie taip mano: o kaip gi mes be tos valstybės vystėmės iki civilizacijos sukūrimo? Chaotiškai ir anarchijoje ar pagal kažkokius dėsnius ir tvarką? Pirmiau tapome žmonėmis ir sukūrėme...
Nobelio taikos premija – už nieko nedarymą
2009.11.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Jūs turbūt suprantate, kad ne aš vadovauju Nobelio premijos komitetui, bet, turbūt, taip pat suprantate, kad be manęs 2009 metų Nobelio premija už taiką nebūtų įteikta dabartiniam JAV prezidentui Barackui Obamai. Kas drįstų paneigti, jog Nobelio komiteto vadovas Thorbjornas Jaglandas neskaito mano rašinių apie tingėjimo filosofiją? Jis ne tik skaito, bet ir giliai priima mano pasaulėžiūrą į savo širdį. Ir ne tik jis, bet ir visas Nobelio komitetas. Greičiausiai mano tekstai yra slapta verčiami į norvegų kalbą. O gal net į anglų. Bet dėl pastarosios abejoju, nes jeigu T. Jaglandas tikrai persiėmė mano idėjomis, tai jis tikrai nesivargintų su anglų kalba, o reikalautų norvegiško vertimo. Šiaip ar taip 2009 metų Nobelio taikos premiją gavo Barackas Obama. Už ką? O gi už nieko neveikimą. Barackas Obama pats mano...
 
Naujoji laisvės samprata
2009.07.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Atsakas į N. Vasiliauskaitės straipsnį “Tvarka, teisingumas ir laisvė“ “Šiandien yra pirmoji mano laisvės diena. Pagaliau ištrūkau iš didžiausio pasaulyje kalėjimo – Sovietų sąjungos. Ir štai pagaliau aš laisvėje – Europos sąjungoje.” (Ištrauka iš jaunojo anarchisto dienoraščio) Protesto kultūra – tai požiūris iš spintos Jums turbūt pasirodys keista kaip išėjimas iš didesnės erdvės (Sovietų sąjungos plotas 22 402 200 km²) į mažesnę (Europos sąjungos plotas – 4 324 782 km²), t.y. perėjimas į 5 kartus mažesnę erdvę gali būti laikomas išėjimu į laisvę… Tačiau jeigu jūs to nesuprantate, tai greičiausiai jūs esate klaustrofobai, t.y. bijote mažų patalpų. Lifte nėra blogai, tamsiame...
Ką veikia pasaulio
2009.03.28 HomoSanitus / Age
Visada yra du pasaulio vaizdai. Vienas, beveik tikras, kurio stengiamasi niekam nerodyti, bet daug teisingiau atspindintis realybę (nuo kurios dažniausiai plaukai stojasi piestu ne tik ant galvos). Antras, kuris brukamas per visas masinės informacijos priemones (nuo jo irgi plaukai šiaušiasi, bet tik dėl kitos priežasties, nei pirmuoju atveju), tam, kad avių banda ramiau bindzinėtų aptvare – ėstų tai, kas priklauso, spiruotų laiku ir smulkiai, ir perdaug garsiai nebliautų. . Laikas   vėliau   ar   anksčiau   parodo   kuo   buvome   šeriami. Tas pats anglų kalba: . .
 
Darbas pavojingesnis už atominę bombą
2008.12.26 HomoSanitus / Vaidas Norbutas
Viskas dėl nežinojimo Daugkart skaičiau puikią Jono Markūno knygą „Žmogaus gyvenimo nesėkmių bei ligų priežastys ir galimybės jų išvengti“ ir atmintin įsirėžė viena iš daugelio jo puikių minčių – žmonės ir žmonija labai daug kenčia dėl nežinojimo. Perfrazuodamas pasakyčiau taip: nežinojimas, nenoras žinoti, blogo darymas žinant beveik visų didelių nelaimių, bėdų, ligų ir net katastrofų priežastis. Nežinom, kad NET saikingas alko-tabako nuodų vartojimas padaro didelę žalą, abortais žudom vaikus motinų įsčiose, o tuo pačiu savo geneologinį medį, ateitį ir norim laimės. Nors gyvenam pertekliuje, matome žurnalistų sukurtą krizę... Kas bus? Mirsim iš bado? Nebus darbo? Dirbti baisiai nenorim, o darbo netekti bijom. Paklauskim savęs kas mums svarbiau – darbas, kur darbdavys žemiau už...
Vienatvė skruzdėlyne pagal L.Ž.
2008.12.23 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Skelbimas: Vienišas vyras susipažintų su vieniša moterimi tikslu sukurti vienišą vaiką. Praeitais metais Vilniuje, o šiemet jau ir Kaune mačiau tokius DYDELIUS žalius plakatus autobusų stotelių pavėsinėse. Plakatuose nupieštas žmogelis. Jis ruošiasi žudytis. Ir didelėm raidėm skaitytojas raginamas pakalbėti su tokiais žmonėmis, nepraeiti pro šalį, atkreipti į juos dėmesį. Supratau, kad ir Vilnius, ir Kaunas pagaliau tapo didmiesčiais. Kaimo ar mažo miestelio žmonės gi pažįsta vienas kitą, sveikinasi, jie nėra vieniši. O didelio miesto žmogus jau susvetimėjęs ir nebežino net, kas gyvena jo daugiabučio kituose aukštuose. Keista - kuo daugiau žmonių sukiši į vieną vietą, tuo jie pasidaro vienišesni. Kuo daugiau žmonių aplinkui, tuo vienišesnis esi savo...
 
Graikija: kapitalistai ir antisocialistai kelia balsą
2008.12.17 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Šis straipsnis yra atsakas į politologo Tomo Bitino straipsnį "Graikija: tinginiai ir dykaduoniai kelia galvas" išspausdintą "Lietuvos žiniose". Politologas neteisingai teršia tinginių ir dykaduonių vardą bei neatsakingai argumentuoja vartodamas emociškai "įkrautus" žodžius: "utopija", "parazitavimas", "anarchistai", "komunistai", "socialistai". T. Bitino tekste daugiau nepamatuotų kandžių emocijas užkabinančių išsireiškimų nei protingos argumentuotos kalbos. Pirma, politologas neteisingai apšaukia tinginius ir dykaduonius parazitais bei suverčia jiems kaltę dėl įvykių Graikijoje. Kur matyta, kad tikras tinginys ir dykaduonis dėtų didžiules šimtametes pastangas vien tam, kad sukurtų tokią grandiozinę kapitalizmo sistemą...
Darbokratija - populiariausia valdymo forma
2008.11.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Vergai atsirado kartu su civilizacija Tik prasidėjus civilizacijai atsirado ir vergai. Ar pamenate Egiptą? Faraonas, žyniai... vergai, vergai, vergai. Graikija - demokratijos tėvynė, laisvės tėvynė. Bet laisvais piliečiais buvo tik tam tikra vyrų rūšis. O kiti buvo vergai. Romoje - vergai. Tarpupy - vergai. Vėliau vergus imta vadinti tarnais. Taip padaryta, kad jie nesukilinėtų. Kaip įdomu - tarnas, tai juk ne vergas. Jis jau laisvesnis. Kai kurie tarnai turi žemės, turto, pinigų. Paskui atsirado vis garbingesnių tarnystės formų - guvernantė, liokajus. O vergai, žinoma, norėjo tapti nors kiek laisvesniais. Jie mielai tarnaudavo nors ir už dyką. Nereikėjo nei vergvaldžių. Šiais laikais vergvaldžiu tapo pinigai. Visi klauso pono pinigo ir patys mielai dirba visus vergo darbus. Sekretorės, valytojos... Dabar jau net ir ne sekretorė, o...
 
Skyrybų ekologija
2008.11.06 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Kiekvieną dieną norisi pradėti gyventi iš naujo, bet ne kiekvieną dieną pavyksta susirasti su kuo. Skyrybos kenkia planetai! Gyvenkite draugiškai. Kas sieja skyrybas ir ekologiją? Žinoma, juokais galima susieti bet ką su bet kuo, tačiau kai apie skyrybų ir ekologijos ryšį pradeda šnekėti rimti mokslininkai ir jų straipsnius išspausdina rimti akademiniai žurnalai, tai ateina laikas suklusti. Nejau tikrai gali būti koks nors ryšys tarp šių dalykų? 2007 metais JAV Nacionalinės mokslų akademijos darbų žurnale PNAS (December 18, 2007 vol. 104 no. 51) pasirodė Mičigano universiteto ekologijos profesoriaus Jianguo Liu ir jo kolegės Eunice Yu straipsnis "Skyrybų poveikis aplinkai". Autoriai įrodo, jog kartu gyvenantys sutuoktiniai sunaudoja žymiai mažiau energijos, nei išsiskyrusi pora....
Kokios ekonomikos norime?
2008.11.04 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Besivystanti ekonomika Šiuolaikinė ekonomika yra besivystanti ekonomika. O tai reiškia, kad šiandien gyvename geriau nei vakar, o rytoj gyvensime geriau nei šiandien. Žinoma, ekonomikos kreivėje būna ir nuosmukių. Būna krizių, depresijų, infliacijų... Kartais "šiandien" gyvename blogiau nei "vakar". Tačiau jei žiūrėsime iš ilgalaikės perspektyvos, tai matysime, kad ekonomikos kreivė visada kyla. Su mažais nuosmukiais, bet visada kyla. Modernioji ekonomika niekada nepralaimi ir visada eina tik į priekį. Anksčiau žmonės tikėjo dievais, dabar tikima ekonomika. Ekonomika yra moderniosios kultūros dievas. Ir ja taip aklai tikima, kad ji nėra net kvestionuojama. Jūs pabandykite kam nors pasakyti, kad ekonomikos vystymasis nėra gerai, kad geriau yra turėti mažesnį BVP, kad gal geriau turėti...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Medicina niekada nekūrė sveikatos. Viskas lygiai atvirkščiai - medicina metodiškai ir efektyviai kuria ligas ir rūpinasi visuotiniu žmogaus sveikatos degradavimu.
Tiesiog mintis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės