Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Gamta ir ligos
Pagrindinis / Angelina Zalatorien? / Turinys / Gamta ir ligos

Kartkartėmis išgirstame keistus žmonių pasamprotavimus, esą žvaigždės ir planetos neveikia mūsų gyvenimo. Juk pagrindinė mūsų žvaigždė yra saulė. Manau, kad užtektų  trijų dienų saulės užtemimo, po kurio ne vienas nihilistas atsidurtų ligoninėje... O jeigu visai nebūtų saulės? Nebūtų ir mūsų.

Genetiškai užkoduotas energetinis potencialas žmogaus gimimo metu sueina į ypatingą ryšį ne tik su visatos ir dangaus šviesulių ritmais, bet ir su gamta. Visa tai uždeda tam tikrą žymę žmogaus charakteriui, jo energijai, profesinei krypčiai, polinkiui į ligas.   Taigi    pakalbėkime    apie    gimimo   dieną    ir    sveikatą.AVINO saulės žmonės gimsta drauge su gamtos atgimimu, nauju gyvybės impulsu. Jiems būdingas pavasariškas veržlumas, noras būti priekyje, išbandyti visas sporto rūšis, pajausti ekstremumo smūgį. Pirmą kartą atsidūręs kalnuose jis vis tiek ropščiasi su patyrusiais į aukštumas, rizikuoja, labai nori pasirodyti, prasikišti, kad būtų kuo pasigirti draugams. Jie stokoja kantrybės ir neturi saiko jausmo: pradėję žaisti negali sustoti, sportuodami pervargsta, tingėdami persitinginiauja, valgo, kol akys mato maistą, skaito iki akių užtemimo, tad greit prireikia akinių,  ima kamuoti galvos skausmai, atsiranda raumenų pažeidimai, kraujospūdžio šokinėjimai, be to, jiems būdingos galvos traumos, odos išbėrimai. Vidutinio amžiaus vyrams užauga alaus pilvukai, nuo besaikio sekso pervargsta inkstai ir genitalijos. Jiems būtina išmokti ritmiškai kaitalioti darbą ir poilsį, visada gerai išsimiegoti. Galva – labiausiai pažeidžiama vieta. Vis dėlto jie ne iš tų, kurie mėgautųsi biuleteniais ir dėl slogos vartytųsi pataluos – staiga susirgę greit išgyja. Jeigu išmoktų pykčio priepuolius ir emocijų žaibus paversti humoru, per pasaulį pražygiuotų be insulto ir infarkto. Jeigu
nesistengtų lygiuotis į daugumą ir surastų saiką alui ir alkoholiui, o taip pat seksui, iki senatvės išliktų sveiki inkstai ir prostata. Svaigalai apskritai ne tiems, kurių galva – jautriausia vieta kūne.

Pagrindiniai uždaviniai:
 sumažinti savo svarbumo jausmą,

išmokti savidisciplinos ir  kantrybės,

mažiau komanduoti kitiems, daugiau dirbti patiems,

laikytis duoto žodžio,

daugiau gerų emocijų nešti į namus, o  ne pas draugus.Po JAUČIO saule gimusių žmonių ligos“nusileido“ iki kaklo ir ausų. Tik pašąla jie kojas, tuoj ima pūliuoti angina, prasideda laringitai, faringitai, ausų uždegimai, be to,  jautri skydliaukė. Dėl tingumo tiems darbams, kurie neduoda jokios finansinės naudos ir noro komfortiškai gyventi, gražiai, skaniai ir gausiai  pavalgyti, jiems gali atsirasti chroniški virškinamojo mechanizmo sutrikimai, viršsvoris, o dėl uždaro būdo viduje sukomplektuoti visi iki vieno  išgyvenimai „pragraužia“ opas skrandyje ar dvylikapirštėje. Malonumas valgyti išklibina  kepenis, tulžies pūslę,  kasą, inkstus,  o užsistovėję  stresai, pasaldinti torčiukais, atkakliai šaukiasi nelemto cukrinio diabeto. Blogiausia, kai Jautis atsiduria trikampyje: šaldytuvas-televizorius-sofa. Geriausia, kai jis aunasi sportinukus ir ... pasiveja bepabėgančią sveikatą. Pravartu kartais pasnūduriuoti teatre ar koncerte, paturistauti kelionėse, pašokti pačiam, o ne šokdinti kitus. Žinoma, Jautis daug dirba, daug prakaito išlieja, kai jam reikia pinigų jo planams realizuoti. Tačiau jis taip „kietai“ planuoja, kad kartais darosi gyvenimas nesaugus dėl to, kad Jautis tampa per daug nuspėjamas – jį rasi toje kavinėje, prie kampinio staliuko, jo automobilis, tarkime,  tik „Audi“ ir tik juodas, jis parkuojasi tik šioje kiemo vietoje ir, neduokdie, kaimynas pasistatė automobilį čia – tada kils konfliktas iki kraujo praliejimo.
Todėl gyvenime Jaučiui būtina išmokti:
daugiau improvizuoti,

neprisirišti prie plano („aš penktadienį negaliu su tavimi eiti į koncertą,
nes penktadieniais visada plaunu automobilį“ – citata iš gyvenimo),

nepaskirti viso gyvenimo vien tam, kad turėti namų komfortą,

nemanipuliuoti savo vaikais ir anūkais, verčiant juos laikytis jautiško
gyvenimo modelio.

  Daugiau laisvės sau ir mylimiems žmonėms.

  Jeigu Jaučiams nuo darbų ragai dygsta, tai Dvynius gyvenimas išverčia iš koto nuo negebėjimo sustoti dirbti. Medicininės astrologijos statistika teigia, kad daugiausia klaidų padaroma nustatant DVYNIŲ  ligas. Taip atsitinka todėl, kad Dvyniams būdingos psichosomatinės kilmės ligos. O jos randasi dėl Dvynių jautrios nervų sistemos ir pomėgio dirbti šimtą darbų vienu metu. Jie nemoka kryptingai ir taupiai paskirstyti savo didžiulės prigimtinės energijos, todėl eina, lekia, dirba, kol nugriūna. Taip įpuola į gilias depresijas. Silpnoji vieta yra kvėpavimo sistema, todėl persišaldymo ligos dažnai išsikeroja iki rimtų bronchitų, astmų bei plaučių ligų. Geriausi jų vaistai yra grynas oras, kvėpavimo pratimai ir linksmas gyvenimas, daug šokant, dainuojant, bendraujant. Rudeninių sutemų metu Dvyniams reikėtų ypač daug šviesos, linksmų draugų, muzikos bei šokių, o prieškalėdinėse sutemose bent savaitėlei nuskristi į amžinos saulės šalį. Dvyniams būdingos rankų, pirštų, raktikaulio traumos bei koordinacijos sutrikimai.
   Būtina išmokti: leisti sau pailsėti pirmiau, kol nepersitempėte. Įkalbėkite save, kad jūs nusipelnėte gerų atostogų.
Išmokite sąmoningai paskirstyti savo energiją: vienai dienai viena problema, na, tebūnie dvi, na gal trys, tik ne septyniolika...
   Depresijos nei vynas, nei brendis neišgydo. Nei ašaros. Depresija nepakanti šviesai ir juokui, šokiams ir dainoms. Beje, jeigu jau ji jus apnuodijo, gydytojai-natūropatai tikina, kad ją sėkmingai „susiurbia“ dėlės (Hirudo medicinalis).
   Jeigu lankysitės pas gydytoją ir jums jis kategoriškai ištars: pirmadienį tave operuojame, nepasiduokite taip paprastai. Nueikite pas penkis specialistus ir jeigu jie visi sakys – reikia operacijos arba reikia antibiotikų, tik tada ryžkitės operacijai arba gydymui  medikamentais. Diagnozės klaidų visiems pasitaiko, bet Dvyniams - daugiausia.
  
   VĖŽIAI dažnokai sirguliuoja vaikystėje, vėliau įgyja atsparumą. Neišpasakytas jų jautrumas turbūt svarbesnė ligų priežastis negu tiesioginis persišaldymas ar užkratas. Jų nuotaika priklauso nuo aplinkos, o  nuo nuotaikos – savijauta. Vaikystėje Vėžius kamuoja keistos baimės, trūksta tėvų dėmesio, saugumo, juos kankina įtarimai, kad jų nemyli. Kartais keistas nepasitikėjimas savimi, drovumas ir baimės be rimtos priežasties, gal daugiau dėl turtingos vaizduotės, įvynioja žmogų į nuolatinio nerimo tinklą. O nerimas – sunki emocija. Metų metais kapsėdama gali sugadinti ne vieną organą.  Kai žmogus psichologiškai jaučiasi nesuprastas arba nežinia ko bijo, jo imuninė sistema yra silpnesnė ir suserga netgi tada, kai patologinis veiksnys buvo visai menkas. Lytinė sistema, šlapimo pūslė, skrandis - silpnosios vietos, todėl labai svarbu teisingai pasirinkti ir derinti maistą, valgyti daug žuvies, jūros produktų, daržovių ir vengti pakartotinai pašildyto maisto. O svarbiausia – susikurti emocinį komfortą. Tada būna mažiau ašarų, geresnis miegas. Meilė, švelnumas, saugumo pojūtis ir pasitikėjimas savimi – geriausi Vėžio vaistai.
   Būtina išmokti: mažiau bijoti – kas bus, jeigu... „Kas bus, jei mano anūkas paskęs, nes kieme yra baseinas“ – klasikinis Vėžio močiutės baimės šaltinis.Ko bijai, tas ir atsitinka, nes nuolat mintimis planuoji būsimą įvykį. Todėl šalin baimes, planuokite džiugius ateities vaizdus.
   Neprisiriškite: prie praeities, prie  vaikų, prie vienų ir tų pačių draugų, prie vienos rūšies maisto. Ir pusę gyvenimo neverkite dėl sudužusios krištolinės vazos („Kodėl ištekėjau (vedžiau) už to (tą), o ne ano (aną)... Neprisiriškite ir prie taurelės.
   Savo fantazijas panaudokite kūrybai, o ne baimėms. Neįsikalbėkite sau ligų.
   Ir mažiau ašarų. Vėlgi dažnai girdžiu patarimus, kaip sveika verkti, esą toksinai išeina su ašaromis. Kokia keista nesąmonė. Ašaros ne tik darko veidą, dažnas verkimas alina plaučius. O tariamasis palengvėjimas prisiverkus yra ne kas kita, kaip nuovargio išraiška. Jeigu toksinai taip lengvai išeitų, tai dažnai verkiantys žmonės būtų sveikiausi. Deja, deja, jie kaip tik patys nesveikiausi. Sveika tik džiaugsmo ašaros. Jos kapsi į dievų vyno taurę...


Žmonės, kurie gimsta, kai Saulė esti savo „namuose“ LIŪTO ženkle, yra gana atsparūs, optimistiški, ligoms nepasiduoda, tačiau suserga dėl nesaikingos mitybos ir persidirbimo. Jeigu Liūtė  šeštadienį sugalvojo išskalbti vilnonius drabužius, ji netrukus sugalvos, kad reikia dar ir kilimus, ir langus valyti, ir visus namus „išskalbti“. Liūtas vyras atitinkamai užsiveda remontuose, sandėlio ar garažo tvarkyme. Plano viršijimas labai nuvargina, tada žmogų pradeda viskas nervinti, ima pyktis vien dėl kažkieno lėtos eisenos. Liūtų kūno silpnosios vietos  - stuburas, nugara ir širdis. Jiems būtina išmokti neperviršyti savo dienos planų, „neužsivesti“ darbuose, laiku sustoti,  mėgautis saule,  gyventi sausai ir šiltai, kad neprigriebtų sąnarių ligos. Noras gyventi aukščiausia klase, būtinybė jaustis įvertintiems kelia pavojų užsikelti sau per daug didelius gyvenimo uždavinius. Kai tikslų kartelė siekia dangų, ji - neįveikiama, atsiranda pyktis ir pavydas, kurie metasi į kepenis, „šokdina“ kraujo spaudimą.
   Būtina išmokti: priversti save dirbti tik tiek, kiek buvo planuota ir nė kubinio cm daugiau. Ir nedirbkite už kitus („Niekas taip gerai nepadarys, kaip aš“ – o gal padarys...)
   Nesigirti savo būsimais planais ir savo laimėjimais, kurie gali sukelti kitiems pavydą.
   Patys taip pat nepavydėkite tiems, kurie turi daugiau ir gražiau. DAUG visko turėjimas dar nereiškia laimės. Dažniau  - priešingai.
   Ir velniop tą norą gyventi pagal dėsnį „Ką žmonės pasakys“ . Tegu kalba, ką nori. Jūs turite savo vidinį garbės kodeksą ir didžiuokitės tuo. Visiems žmonėms mes niekada neįtiksime. Tai ar verta nervintis...
   Ieškodami būsto įsitikinkite, ar jis nestovi buvusios pelkės vietoje.
   Vis dėlto iš jūsų optimizmo verta pasimokyti visiems.
  

MERGELIŲ jautrus žarnynas, jis reaguoja į kiekvieną nervų krustelėjimą užkietėjimais, viduriavimais, kolitais,  „uraganais“, pamažu gali išsivystyti akmenligė, inkstų ligos. Ypatingai tvarkinga, individualiai parinkta mityba yra pagrindinis Mergelės sveikatos garantas. Svarbu mitybos disciplina, nesikankinti pusę dienos alkaniems. Jeigu žarnynas rūstauja griausmais ir gurgenimais, nevalia to neišgirsti, o visad reikia turėti plutelę duonos, džiuvėsėlį, sulčių ir vandenėlio keletą gurkšnelių. Nesižavėkite dietomis – tai Mergelių arkliukas. Nėra tokios dietos, kuri neturėtų antros medalio pusės. Reikėtų surasti savo fizinį ritmą – dviratis, baseinas, joga, šokis – pagal savo skonį. Atpalaiduojantis kūno masažas - pora seansų per metus – būtinai. Beje, Mergelės stebi save, anksti pamato savo kūno galimas bėdas, nevengia nueiti pas gydytoją, dėl ko verti itin didelio  pagyrimo. Deja,  pernelyg didelė meilė vaistams irgi pavojinga, ypač šiais chaoso laikais. Gydymas medikamentais vieną vietą pataiso, o dvi pagadina, kartais tiesiog nuvargina kūno valymo įrenginius - kepenis ir inkstus.
   Būtina išmokti: pirmiausia humoro, jeigu jo įmanoma išmokti. Pernelyg kritiškas žvilgsnis ir žodis į pasaulį ir žmones „padeda“   Mergelėms sulaukti daug nepalankumo iš aplinkos.
   Nemėginkite perauklėti žmonių. Tai neįmanoma. Verčiau išmokite abejingumo tiems dalykams ir tiems žmonėms, kurie jus erzina. Arba su jais visai neturėkite reikalų („Aš negaliu už jo tekėti, nes jis valgydamas tarškina įrankiais į dantis“ – tai ir netekėkite).
   Būtinai mėgaukitės masažais. Bus sveikiau ir jums, ir jūsų artimiesiems.
   Jūs pernelyg laikotės dogmų ir taisyklių. Reikėtų gyvenime daugiau improvizuoti.
   Jeigu negalite prikąsti liežuvio, jeigu negalite  nekontroliuoti žmonių elgesio, įsidarbinkite audito srityje.

SVARSTYKLĖMS  labiausiai reikia rūpintis savo organais žemiau bambos, ypač inkstais, vengti drėgnos aplinkos, saikingai vartoti skysčius. Jie turi polinkį alergijoms, jautri skydliaukė, kurios sutrikimai ypatingai stipriai „trenkia“ į charakterį. Nenutrūkstantys  vidiniai pokalbiai su savimi, nuolat mintimis žaidžiami gyvenimo šachmatai sprendžiant žmonių tarpusavio santykius ir varginančios abejonės prieš priimant sprendimą išeikvoja labai didelius energijos kiekius. Todėl patartina išmokti bent minutėlei nutraukti minčių dūzgesį, ryžtingiau apsispręsti, atsipalaiduoti, mėgautis masažais.
   Grįžtant prie alergijų reikia pastebėti, kad jos šiame chemizacijos amžiuje apskritai išbujojo, o blogiausia tada, kai sunku nustatyti ligos sukėlėją, alergeną. Kai kuriuos Svarstyklių žmones alergijos pasičiumpa dažniau galbūt dėl to, kad jie būna pradėti tėvelių ir mamyčių naujametinio šampano svaigume. Vis dėlto nepaisant išorinio gležnumo Svarstyklės yra gana ištvermingi. Tik būtina:
   išsirinkti kokybišką maistą.
   Šalin visus alkoholius – stiprūs gėrimai ne jūsų nervų sistemai ir ne jūsų inkstams.
   Abejones ir svarstymus sumažinti iki minimaliausio minimumo – nes nuo ilgos analizės jūs patys apankate ir darote klaidas, vargstate patys ir varginate aplinkinius.
   Daugiau ryžtingumo.
   Specialiais pratimais mokykitės nutraukti permanentinį  plepėjimą su savimi.
   
SKORPIONAI  gimdami atsineša milžinišką emocinės energijos potencialą, todėl jiems būtina turėti tiek daug veiklos, kad tinkamai išsikrautų. Neišnaudoti,  susikaupę energijos klodai slopina žmogų iš vidaus ir tada jis atrodo lyg sirgtų. Perdėtas jautrumas, maksimalistinis gyvenimos būdas pagal dėsnį „viskas arba nieko“, „juoda arba balta“, „žiema arba vasara“, „dirbu arba svajoju“ - dirgina nervų ir lytinę sistemas. Pernelyg ilgai užsitęsęs ramus gyvenimas jiems taip pat kelia nerimą. Pats sveikiausias Skorpionas – įsimylėjęs Skorpionas. Arba švilpiniuojantis vienas miške, išsisukęs nuo dalyvavimo  gimtadienio vakarėlyje...
   Išmokite:
   Jei neturite sekso partnerio, -erės, dažniau sportuokite, plaukite, šokite, skaldykite malkas, daužykite kamuoliuką, eikite žvejoti, medžioti, turistauti, grybauti, plytų nešioti...
   Nesukite sau smegenų dėl tų dalykų, kurie jau praėjo ir niekada nesugrįš.
   Iš praeities išsinerkite kaip gyvatė išsineria iš odos.
   Jūs mėgstate pasikankinti, jūs asketai, jums kančia kaip medus, tačiau jūsų draugai visiškai kitokie. Todėl nereikalaukite per daug iš kitų.
   Nesistenkite visko atlikti tobulai, nes tobulybė yra gamtos riba.
   O jautriausia vieta – lytinė sistema. Skorpionus persekioja šlapimo pūslės, inkstų, prostatos ligos, bei lytinės sistemos traumos. Jei žaidžiate futbolą, didelė tikimybė, kad kas nors kamuoliu pataikys ne į aikštės vartus, o į jūsų tarpukojį.Teko matyti atvejį, kai sodo sklypelyje ardamas žemę su mini plūgeliu Skorpionas „nusirovė“ visą lytinių organų odą. Kur klius, kur ne, o silpnoji vieta visada nukenčia pirmiausia.

ŠAULYS vaikystėje bei paauglystėje neapseina be guzų, mėlynių, lūžių. Jis toks nenuorama! Tai krinta iš obels, tai kūliais verčiasi su keturračiu, tai spardosi rytietiškų sportų treniruotėje… Ir vis nori būti visur pirmas, visų matomas, giriamas ir garsus visame pasaulyje. Garbėtroška – Šaulio gyvenimo variklis. Garbėtroška  įsuka į sportą, varžybas, lenktynes, jodinėjimą žirgais, į teatro sceną, medžioklę ir keliones. Ir į politiką... Šaulių daug, stovinčių pirmose gretose – tai religiniai, ideologiniai, politikos ir karo, šou verslo ir teatro vadai.
   Ne namisėdos jūs, bet valkatos gražiąja žodžio prasme, išvaikštinėję, apkeliavę visą pasaulį, lygumas ir kalnus, jūras ir upes. Juk viską norisi pamatyti savo akimis. Didžiausia bėda,  kad taip įprantama netvarkingai ir pripuolamai maitintis. Visą dieną praleidę reikalų sūkuryje, pamiršę valgį, kai pagaliau pripuola prie maisto, gali ir liežuvį nusikąsti... Net nemato, ką deda į burną. Ir nekeptą varlę prarytų. Jautrios kepenys, šlaunys, klubo sąnariai, dažnokos alerginės ligos bei sausgyslių patempimai,  traumos, kraujospūdžio kadriliai, įvairios akių ligos. Verta pasaugoti Achilą ir neprisiauginti akmenų tulžies pūslėje, vengti hepatito. Sportas, teatras ir kelionės juos veikia kaip magnetas. Ir tai gerai, tik reikia šiek tiek saiko ir pagarbos savo kūnui.
   Gyvenime būtina išmokti šių dalykų: pirmiausia valgymo kultūros.
   Antra, iš  visų gamtos dovanotų talentų atsirinkti vieną svarbiausią, kad neišsibarstyti visur po dalelę. Juk tada nebūtų realizuota garbėtroška - užgrauštų kompleksai.
   Trečia, nespėsite visko pamatyti savo akimis, todėl kartais stabtelkite ir patikėkite tais, kurie pasakoja jau matę.


OŽIARAGIS - ištvermingasis Zodiako ženklas, gimė per pačius šalčius, todėl šaltis yra didelis stresas fiziniam jo kūnui, o staigios gyvenimo permainos blogai veikia jį visą nuo galvos iki kojų. Kaulai, kremzlės, kelio sąnariai, stuburas, dantys prašo nuolatinio dėmesio, oda linkusi pasigauti visokius dermatitus, egzemas bei grybelius, o perdėta savigrauža dėl padarytų klaidų metasi į skrandžio ligas, rūgštingumo pokyčius, dvylikapirštės opą. Nepaisant ilgo ligų sąrašo Ožiaragiai yra ilgaamžiai.
   Emocijų kaupimas, liūdni gręžiojimaisi mintimis į praeitį,  iš naujo išgyvenami skauduliai, prasukami senų nuoskaudų slaidai, pinigų praradimai, negrąžintos skolos ir baimė dėl juodos dienos gali tapti rimtų ligų priežastimis.
   Ožiaragiams reikia išmokti šių dalykų: džiaugtis šia diena, mažiau galvoti apie tai, kas buvo ir kas bus. Kas bus,  jeigu Lietuvą nusiaubs cunamis... Ko bijai, visada tas atsitinka. Juk savo baime mes programuojame įvykį. Programuokime, kas bus, jei Lietuvoje vasara pailgės dviem mėnesiais...
  Reikia grūdintis. Kai kurie Ožiaragiai daug ilgiau serga sloga ar gripu, negu daugelis. O užsigrūdinę Ožiaragiai apskritai neserga jokiomis persišaldymo ligomis, kerta sau svogūnus, česnakus, išgeria šaukštą degtinės ir pirmyn - jiems jokie speigai nebaisūs. 
   Jums iš prigimties trūksta kalcio, todėl kartkartėmis pagerkite žalių putpelės kiaušinių su visu lukštu. Arba pasistiprinkite kitokiu natūraliu kalciu. 
   Pažiūrėkite (jei matėtė, dar kartą) filmą „Migruojantys paukščiai“. Šis filmas – tai himnas.

VANDENIŲ jautrūs sąnariai, stuburas, kasa, daugelis turi širdies problemų. Vandeniai aktyvūs žmonės, mėgsta sportą, tuo pačiu gauna atitinkamą traumų dozę, ypač dažnai kliūna blauzdikauliams. Senutė Vandenė vonioje, jaunutė Vandenė čiuožykloje turi visus šansus paslydusi nusilaužti koją,  o futbolininkas aikštėje gali gauti pavojingiausią spyrį į blauzdą. Mėgstantys pakilnoti taureles greit nualina kepenis ir kasą. Žinoma, stresas taip pat sutrikdo kasos  funkciją.
   Turiu labai pagirti Vandenius kaip ir Mergeles už tai, kad jie stebi save,  greit sureaguoja į kūno skundus, neuždelsia apsilankyti pas gydytoją, laiku pagauna negaliai už ausų.
   Beje, būna (būdavo), kai gydytojai įsismaginę prirašo galybę receptų, o Vandeniai prisipirkę vaistų su didžiausiu pasitikėjimu viską supila į save. Gal ir reikia pasitikėti gydytojais, bet ir čia turi likti vietos blaiviam situacijos vertinimui. Todėl pirmoji gyvenimo užduotis: išmokti atsirinkti, ko tikrai reikia, ką siūlo oficialioji medicina, be ko galime apsieti, ką galima pakeisti natūropatiniais dalykais. Džiaugiuosi, kad daugelis jau moka pažaboti aistrą vaistams. Šiuo metu tai itin sveikintina. Juk šiais laikais jau daug vaistų gauname paprasčiausiai kirsdami kepsnį, dešrą ar varškėtį.
    Vandeniams reikia išmokti atsipalaiduoti tik sportuojant ir dainuojant,  jokiu būdu, ne iš taurės gurkšnojant. Draugas jums yra šventas dalykas, tačiau alkoholio į draugų sąrašą įtraukti neverta. Alus ir futbolas jūsų nuomone labai tinka vienas šalia kito, bet mano nuomone – ne.
    Jūsų stichija judantis oras – vėjas. Ir kaip vėjas yra keturių (aštuonių) krypčių, taip ir jūsų nuotaikų kaita bei aktyvumo-pasyvumo dinamika yra prigimtinė savybė. Tad ir nesibaidykime jos, būkime natūralūs: yra nuotaika dirbti, dirbkime; ateina nuotaika išdykauti, žaiskime. Šiaurės vėjas neša išmintį, rytų vėjas – šaltą blaivumą, pietų vėjas skatina draugauti ir šėlioti, o vakaris – filosofuoti, pasitraukus į vienatvę – palikite mane ramybėje... Taip, jums kartais norisi pabūti vienam.
   Jūs ištvermingi ir žaismingi kaip jūsų totrminis gyvūnas – ūdra. Ir paslaptingi taip pat kaip ji.

 ŽUVYS labai jautrūs aplinkai, jos mažiausiems krustelėjimams ir niuansams, jie „sugeria“ nuotaikas ir ligas iš aplinkinių žmonių, todėl jiems būtina sąmoningai  rinktis optimistiškus, sveikus  ir mažiau apie ligas kalbančius draugus. Jei  Žuvų bendradarbė skundžiasi galvos skausmu, o bosas širdimi, tai Žuvys  namo grįš ir skaudama galva, ir suspausta širdimi. Pesimistais draugais galime atsikratyti, bendradarbių,deja,  nepasirinksi...
    Žuvų kojos itin jautrios, ypač pėdos, jos labiau pritaikytos plaukioti vandenyje negu pėdinti žeme, todėl reikėtų nešioti ypatingai patogią ir minkštą kaip pirštinės avalynę. Verta kojas dažnai pamaloninti, palepinti vonelėse, pamasažuoti. Rytiečiai masažistai, kurių yra ir Lietuvoje, moka itin efektyviai atlikti kojų bei pėdų masažą, tuo pačiu pagal taškų jautrumą diagnozuodami ligas. Verta kartais pas juos apsilankyti.  
   Kita jautri vieta – visi kūno skysčiai. Dažno Žuvų žmogaus būna šaltos galūnės, silpna kraujotaka, limfotoka, žemas kraujospūdis, hormoniniai neramumai. Mityboje reikia atsargiai elgtis su viskuo, kas skysta, nes Žuvys greičiau apsvaigsta nuo alkoholio, dažnokai pasitaiko kuriozinių apsirikimų ar net pavojingų situacijų, kai apsinuodijama vaistais arba vietoje alaus išgeriama indų ploviklio, vietoje valerijono išgeriama viagra...
     Žuvims reikia išmokti mažiau reaguoti į aplinką. Jeigu ji labai neigiamai veikia, reikia turėti drąsos ir ryžto aplinką pakeisti.
   Kita užduotis – nedreifuoti, neplaukti gyvenimo upe popieriniu laiveliu, bet turėti savo irklą ir savo kryptį.  Kai turime aiškų tikslą, mažiau galvojame apie ligas ir aplinkos nuotaikas.
   Išmokite perdaug nepasitikėti žmonėmis. Tas rožinis šydas ant akių priverčia jus įsimylėti vis ne tuos, vis tokius, kuriais tenka nusivilti.
   Daug judėkite. Pasistenkite kasdien fiziškai padirbėti iki sušilimo, iki išprakaitavimo. Tada geriau dirbs ir inkstai, ir kraujotaka.


   Reziumuojant norėčiau priminti, kad mumyse yra visi Zodiako ženklai, tik kai kurie iš jų daugiau ar mažiau dominuoja. Labai svarbus mums  mūsų priešingas (opozicinis) ženklas. Metams bėgant mes galime surasti savyje priešingo ženklo charakterio savybių, o taip pat ir ligų. (Skorpionas –Jaučio, Šaulys –Dvynių, Ožiaragis-Vėžio, Vandenis-Liūto, Žuvys – Mergelės, Avinas-Svarstyklių ir atvirkščiai).

   Nepriimkite visko už gryną ir nenuginčijamą tiesą. Norit nustatyti polinkius į ligas, reikia analizuoti individualų žmogaus horoskopą.

    Pažinkite save, savo kūną  ir būkite savęs mylėtojais.  

               Angelina Zalatorienė,    gamtos mokslų daktarė.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (10)
 
2012 metų horoskopas
2012.01.06 HomoSanitus / Angelina Zalatorienė
2012 m. -  NEPAMIRŠTAMŲ  ĮVYKIŲ LAIKAS DRAKONO metai paprastai įsivaizduojami kaip ypatingi ir įdomūs. Juk drakonas vienintelis metų globėjas, fantastinis padaras,  kuris gali skraidyti neturėdamas sparnų. Manoma, kad augalijos, gyvūnijos ir žmonijos gyvybės energija ir yra ne kas kita, o drakono kvėpavimas. Rytiečiai ją vadina prana. Iš esmės drakoniškoji energija paprastai sukelia dideles žmonių ambicijas, norą prasikišti ir nerealiai pasvajoti. Rytiečiai drakono metus laiko tinkamus šeimos reikalams bei vedyboms. Manoma, kad drakono metais gimę vaikai yra talentingi. Tikima, kad verslo plėtra, naujų idėjų paieškos gamyboje  ir prekyboje bei naujo verslo organizavimas drakono metais yra palankus visiems, ne tik drakonams. Tai didelio entuziazmo ir energijos laikas, kai  pesimizmą...
2011 – triušio metai
2010.12.31 HomoSanitus / AZ
ŽIURKĖ triušio metais gali turėti nemažų išlaidų. Galimi sunkumai darbe, tačiau tai iš vėžių apsukrios žiurkės  neišmuš, o užklupusios namų problemėlės bus nesunkiai įveikiamos. Jeigu į šeimą dievai atsiųs naują gyventoją, tokie rūpesčiai bus daugiau malonūs, negu varginantys. Tiems, kam šeimos gausinimas jau nebe aktualus, pasitaikys proga užsiimti įdomiu verslu. Pasirūpinkite tuo, ką dedate į burną. Neužtrukite prekybos centruose, verčiau užsukite į artimiausią ūkininkų turgelį. Nors apsišauti galima ir čia. Kas gyvenime lengviausia?  Tai - padaryti klaidą. BULIUI reikalai pamažu taisosi, gyvenimas šviesėja, tačiau triušio metai neleidžia pernelyg atsipalaiduoti. Senosios problemos tempiasi iš praeities, jos ne morka ir ne dobilų sauja, triušis...
 
Ricinų aliejus kitu kampu
2010.01.04 HomoSanitus / Angelina Zalatorienė
Paprastasis ricinmedis (Ricinus communis L.) Tai iš Afrikos kilęs tropikų vienametis gražus augalas. Vasarą ir Lietuvoje mes auginame jį savo kiemuose ar soduose. Tik čia jis neužauga labai aukštas, o tropikuose siekia net dešimt metrų. Labai stambūs, gražūs lapai, primena kaštoną, žiedai mažiau efektyvūs. Išaugaina vaisus-dėžutes, kuriose tūno po tris margaspalves blizgančias kaip marmuras gražutes stambias sėklas. Sėklose yra daug neišdžiūstančio, yaptingomis savybėmis pasižyminčio aliejaus, kuris plačiai žinomas įvairiose pramonės šakose. Augalas nuodingas. Nuodingoji dalis - tai baltymas ricinas, kuris spaudžiant aliejų paprastai pasilieka išspaudose. Tačiau išoriškai vartojamas ricinos aliejus nėra toksiškas. Ricinmedis dar yra vadinamas Kristaus delnu, nes...
Šalavijas
2009.02.11 HomoSanitus / Angelina Zalatorienė
Šalavijas, (lot. Salvia L.) yra didelė 700 rūšių turinti augalų šeima. Populiariausias vaistinis bei muskatinis šalavijas (S.officinalis). Ypatingai dekoratyvus blizgančiais lapais ir ryškiai raudonais žiedais narkotinis šalavijas (S.divinorum). Jis iš tiesų turi narkotinių medžiagų, apie kurias nuo seno žino meksikiečiai. Peru šventu augalu laikomas S.oppositiflora taip pat raudonai žydintis krūmas. Lietuvoje auga šie šalavijai: lipnusis (S.glutinosa), geltonžiedis (S.austriaca), menturinis (S.verticillata), miškinis (S.silvestris), kvapusis (S.sclarea), stepinis (S.stepposa), pievinis (S.pratensis). Daugelyje šalių auginamos ištisos šalavijų plantacijos. Ir kaip neauginsi, jeigu jis toks nuostabus. Švieži ir džiovinti šalavijo lapai vartojami kaip...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Ligą galima būtų laikyti priešlaikine senatve.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės