Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Pokalbis m?nulio šviesoje
Pagrindinis / Angelina Zalatorien? / Turinys / Gyvenimas / Pokalbis m?nulio šviesoje

POKALBIS MĖNULIO ŠVIESOJE
arba
INTERVIU,
be galo ilgas kaip bedarbio sekmadienis, žvaigždėtą rugpjūčio naktį grojant cikadoms, šypsant Mėnulio pilnačiai...

- Koks buvo kvailiausias klausimas, į kurį jums kada nors reikėjo atsakyti?
- Klausimas, ar aš pati tikiu astrologija? Tas pats, kad paklaustų, ar tikiu chemija, archeologija, psichologija, fizika? Ką reiškia tikėti fizika? Ką jūs atsakytumėte?

- Manau, kad tikėti galima Dievą. Čia visai kas kita...
- Taigi kad čia ne tikėjimo reikalas. Astrologija - ne religija.

- Girdėjau, kad senajame Babilone astrologija vis dėlto buvo oficiali valstybinė religija. Tikrai?
- Taip, tai tiesa. Juk planetos ir asteroidai yra pavadinti dievų vardais. Šie pavadinimai išliko iki šiol. Planetos buvo įsivaizduojamos kaip dievų kūnai, atliekantys tarpininkų, perduodančių informaciją iš aukštųjų pasaulių į žemuosius, t.y. Žemės gyventojams, vaidmenį. Vis dėlto astrologija - mokslas. Archaiškas mokslas. Dabartiniame pasaulyje jis yra iškreiptas, užterštas apsišaukėliais pranašais ir civilizacijos produktais.

- Jūs turite galvoje kompiuterius?
- Geras astrologas yra arba nuo Dievo, arba nuo velnio. Net tūkstantis kompiuterių negali jo pakeisti. Kompiuteryje yra tik tai, ką įdėjo žmogus. - kompiuterį niekas nenukrinta tiesiai iš Merkurijaus. Nė vienas specialistas savo paslapties neįdės į "Internetą". Nėra tokių kvaišelių. Astrologija šiais laikais dažniau vadinama kosmobiologija. Kaip ir dauguma gamtos mokslų jis yra empirinis, remiasi patyrimu, patikrinamas statistika. Mokslininkai mėgsta kartoti visaip pakraipytą Kanto posakį, kad kiekvienas gamtos mokslas yra tiek mokslas, kiek jame yra matematikos. Astrologijoje jos tikrai daug.

- Sunku gerbti astrologiją, kai laikraštyje perskaitai tokius astrologo patarimus: paliesi pieną, pamesi skrybėlę - blogas ženklas, jei vėjas pūs iš kairės - praturtėsi, jei pjausi duoną peiliu ar apvirs kibiras - bus nelaimė... Kaip jūs galite tai paaiškinti?
- Apie ką jūs kalbate? Kur čia astrologija? Jeigu jūsų klausimaibus apie prietarus...

- Dabar daug kalbama apie pasaulio pabaigą...
- O kada apie ją nekalbėjo? Vien mūsų kartai buvo skelbtos bent kelerios.

- Bet artėja 2000-ieji metai, toks skaičius...
- Na kažkokie Galaktikos persitvarkymai turėtų įvykti 2012 metais. Pagal Šventąjį Majų kalendorių "krinta" būtent ši data. Netoli jos "šaudo" ir kiti pranašai - Nostradamusas, O. Milašius, skelbiantis trečdalio Mėnulio atskilimą. Manoma, kad didelė dalis žmonijos istorijos formuojasi veikiama Galaktikos spindulio, per kurį pereina Saulė ir Žemė. Perėjimas trunka 5125 metus. 2012 metais Saulės sistema perkirs šio spindulio ribą. Žmonija patirs grandiozinius pokyčius. Tačiau tai nereiškia pražūties. Bus tik milžiniška atranka. Šiuolaikinė astrofizika aprašo šį Galaktikos spindulį kaip didelio tankumo bangą. Per Galaktiką riedėdama ji uždegė Saulę ir pagimdė Saulės sistemą. Pagal Majų kalendorių "Didysis ciklas" užrašytas taip - 13.0.0.0.0. Perskaičiavus pagal dabartinį kalendorių ciklas tęsiasi nuo 6 ar 13 rugpjūčio 3113 metų prieš mūsų erą iki 2012 metų mūsų eros. Tiksliau vieni sako iki 2011 gruodžio 24, kiti - iki 2012 gruogžio 21 dienos. Žemė neišnyks. Žmonija gaus didelę pamoką. Išliks pasiruošę.

- Nepykite. Reikia išsiaiškinti. Dabar tiek daug pseudodalykų... Kaip žmonėms atsirinkti, kas tikra? Tiek daug pranašų. Kuo tikėti?
- Kaip nepykti? Žmonės visai nenori galvoti patys. Jie susipainioja, nes yra labai kompleksuoti ir atprato naudoti SAVO galvas. Laukia išsižioję – ką pasakys KAŽKAS? Laikas subręsti. Manau, kiekvienas sveikas pilietis yra pajėgus atskirti, kas tikra, kas ne. Jau tapome visiški mėmės – ką pasakys Prezidentas, Seimas, Maskva, Europa, Amerika … Tikėti ar ne - nusprendi pats. Širdies testu. Niekas jokioje reklamoje tiesos nepasakys. Priešingai, netikri dalykai labiausiai reklamuojami.

- O jūs ar skaitote horoskopus?
- Nebeskaitau. Ir neberašau. Dabar tiek daug rašančių. Skaitydama “Lietuvos ryte” astrologinę mišrainę tik susierzindavau. Horoskopai patikimi tik asmeniniai, ne kompiuteriniai ir ne iš “Interneto” ištraukti, nors šalia yra pseudoautoriaus iš Lietuvos nuotrauka. Pastebėjau, kad dėmesio verti yra tikI tie vadinamieji Rytų horoskopai, kuriuos ELTA gauna iš Maskvos, o Maskva – iš savo žurnalisto, gyvenančio kažkur Rytuose, o šis – iš vietos astrologo.

- Vis tiek žmonės nori kuo nors tikėti…
- Galų gale tiki ar netiki - Žemė vis tiek sukasi. Pasaulis kas akimirka kinta. Tai, kas teisinga dabar, po penkių minučių gali tapti melu. Kas teisinga čia, melas - ten. Kai pas mus Saulė teka, kažkur tuo metu ji leidžiasi. Kaip įvertinti - teka, leidžiasi ar sakyti, kad Žemė jau pasisuko nuo Saulės. Visi teisūs. Svarbu, kur yra atskaitos taškas.

- Astronomai pyksta, kad jų mokslas - tik nomos, t.y. "žvaigždžių tvarka", o astrologija - logos... Žvaigždžių mokslas? Vadinate žvaigždžių mokslu, o kalbate apie planetas. Kodėl?
- Tarp tų planetų centrinė figūra - žvaigždė. Karšta šviesi puiki žvaigždė - Saulė. Gyvybės žarija. Nebūtų tos Žvaigždės - nebūtų mūsų. Dar daugiau, mįslingos ir labai intelektualios Majų tautos tyrinėtojai, "įkirtę" jų palikimą, suprato, kad Saulės funkcija tuo neapsiriboja. Visata turi sąmonę, protą. Saulė - taip pat. Saulė yra informacijos perdavimo tarpininkas. Iš Visatos centro per Saulę informacija eina į žvaigždžių sistemas. Pasikeitimas informacija vyksta Saulės dėmių judėjimo metu. Majų Šventasis kalendorius yra instrumentas, padedantis suprasti tą informaciją. Manoma, kad Žemė ir žmonės ją gauna iš Plejados ir Arktūro žvaigždžių sistemų. Taigi gyvename Saulės planetų sistemoje ir jos planetoje. Drauge su visa Saulės sistema judame ir esame jos priklausomybėje. Todėl žodis astrologija idealiai tinka. Tai mokslas, tyrinėjantis žmogaus ego struktūrą ir jo gyvenimo ritmiką, atskaitos tašku naudojant Saulės ir jos planetų išsidėstymą Visatoje gimimo momentu. Nei čia mistika, nei juolab pranašystės, nei čia intuicija, kaip aiškina psichologai. Iš astrologijos išsivystė astronomija. Ko čia pykti? Juk policininkai ir gydytojai nepyksta, kad kelių eismo taisyklės ir medicina nevadinamos mokslu. Apskritai niekada nereikia pykti. Ir nereikia niekuo tikėti. Išskyrus vieną dalyką.

- Kas tas dalykas?
- Kad pasaulis yra begalinė paslaptis. Ir kad žmogus, būdamas pasaulio dalimi, taip pat - begalinė paslaptis. Tai vienintelis dalykas, vertas tikėjimo. O ta mūsų Saulės sistema – tik lašelis Visatos galybėje. Žmogus – lašelis Saulės sistemoje. Lašelis ir drauge begalinė jėga, paslaptis. Ir šia paslaptimi reikia tikėti. Ir ją reikia paknibinėti.

- Iš kur žinote? Pati sugalvojote?
- Ne. Tai iš senojo Žynių mokslo.

- Kas yra Žyniai?
- Žyniai yra išminties ir žinių žmonės.

- O ką jie žino?
- Kelią į Laisvę. Jie moka saugoti energiją ir ją kaupti, kad galėtų valdyti likimą ir surastų kelią į tikrąją laisvę, kad norėdami išeiti iš šio pasaulio nenumirtų banalia mirtimi, o sudegtų iš vidaus. Kosminio laivo pakilimo principu. Kas yra laisvė - neklauskite. Nesugebėčiau paaiškinti.

- Koks klausimas jums buvo labai netikėtas?
- Kas padeda man, kai būna blogai. Dažniausiai to klausia vyrai. Jie sako - pas jus ateina pilietis ir jūs valandą ar dvi kalbate apie jį, vien apie jį. O pas ką nueinate jūs, kai pasidaro liūdna ir sunku?

- Ką atsakote?
- Tiesą.

- Kokia ji? Kad niekas nepadeda?
- Pati. Liūdesį išliūdžiu. Jo nebijau. Džiaugsmą dauginu. Kai nuotaika gera, rengiu vakarėlį su šokiais. Norėčiau pas kažką nueiti ir pasiklausyti apie save dvi valandas. Tik nežinau, kur eiti.

- Jus kvietė į dvi LNK laidas "Prieštarauk", bet jūs nėjote. Kodėl?
- Nemėgstu nekorektiškų, nevaldomų renginių. Be to, neestetiškame fone, kuris primena galvijų fermas. Jeigu jau žmonėms reikia tokių aptvarų, gardų?... Palyginau elgesį žmonių ir dramblių, kuriuos mačiau dokumentiniame filme – visus teigiamus taškus surenka natūralūs ir korektiški gyvūnai. Jie tokie tikri. Mes – jau ne.

- Bet šias laidas pasižiūrite?
- "Prieštarauk" arba Seimo posėdžius žiūriu ir klausau retai. Kai pasiilgstu tragiškai juokingo cirko. Nors... gal labiau primena gaidžių peštynes, specialiai organizuojamas, finansuojamas. O laidoje apie astrologiją net nebuvo suformuluotas klausimas. Neįmanoma atsakyti į klausimą, kai nėra... klausimo. Astrologiją pateikė kaip pranašystes, burtus. Pliurpalų kokteilis. Juk astrologija - ezoterinis mokslas. Jis neskirtas masiniams renginiams, nespecialistų diskusijoms. Juk nei jūs, nei aš neiname į diskusiją apie Dirichlet eilučių konvergavimą, apie ką gali kalbėti, tarkime, akademikas J.Kubilius, profesorius A. Laurinčikas ir dar vienas kitas specialistas. O apie mediciną ar astrologiją turi įžūlumo diskutuoti kiekvienas neišmanėlis.

- O ką žiūrite per televiziją?
- Tangomaniją. Kai kuriuos filmus. Pradėjau žiūrėti "Bobų vasarą".

- Kaip vertinate?
- Reikalinga laida, ji yra artima kiekvienam žmogui. Liūdnai šilta. Bijau, kad nenuplauktų paviršiumi kaip "Prieštarauk". Be to, dizainas neatitinka bobų vasaros santūrios elegancijos.
Trūksta viržių kvapo...

Šaltinis: "Vartiklis".


Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (1)
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Miegas - geriausia priemonė prieš snaudulį.
Liaudies išmintis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės