Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Apie projekt?
Pagrindinis / Apie projekt?
Protingas darosi išvadas perskaitęs vieną straipsnį, išmintingas – visus.

"HomoSanitus" - nepriklausomas, Europos Sajungos pinigais vis dar neremiamas projektas. Informacinis portalas apie mokslą, sveiką protą (jeigu toks šiais laikais iš viso įmanomas), mokėjimą suprasti bei analizuoti. Analizuoti tai, kas dedasi aplinkoje, kurioje dominuojantis vaidmuo,  formuojant žmogaus  pasaulėjautą bei pasaulėžiūrą, yra suteiktas dėžei, kurios pavadinimo trumpinys yra TV. Svetainėje HS - atvira autorių pozicija eilėje gyvenimiškų klausimų ir problemų. Šis projektas - tai bandymas surasti nors kiek logiškesnius atsakymus į klausimus, kurie kyla stebint visa, kas vyksta aplinkui. Matant kaip kosminis palydovas už daugybės kilometrų pasiekia Marsą, stebint milijardus kainuojančias olimpines sporto varžybas dėl šlovės, sunkoka suprasti kodėl vis dar neaiškios kuo toliau, tuo labiau plintančių ir įvairėjančių ligų priežastys

Ligų, kurios naikina dvasią, o po to ir kūną. 
 
Buvome visai maži ir girdėjome senelius šnekant, kad ne už kalnų tas laikas, kai gyvenimas taps saldus ir be problemų. Laikas suvalgė visus pažadus ir šiandien, kai  metas patiems tapti seneliais, mąstome kokios „saulutės“ kutens  mūsiškių anūkų auseles, o po to ir fantazijas apie ateitį. Tokius pačius pažadus apie laimingą ir šviesų rytojų? Kuo paremtus? Ta pačia kalbančiai rodančia dėže? Sakote, kad neverta sriūbauti, kad yra ir buvo žmonių, kurių gyvenimas saldus ir be problemų? Tada klausiame: o jų dauguma?
 
Kai matai besiganančią gyvūnų bandą, akį patraukia jos vedlys – jis visada  individas su labiausiai išreikštomis tai gyvūnų rūšiai būdingomis savybėmis – jėga, greičiu... Kai nukreipi akis į savo rūšies bandą, vietoje, kur gimsta mintys, pakimba klausimas: o mūsų vedlys su labiausiai išreikštomis mus charakterizuojančiomis savybėmis – protu ir išmintimi? 

Liaudies išmintis sako: „Devynis kartus atmatuok, dešimtą – pjauk“. Gyvenimo patirtis sako ką kita: „Pjaunam, o po to žiūrim kas gavosi“. Kodėl taip yra? Juk mes paskelbėme visatai, kad esame rūšis homo sapiens?

Yra ligos, kurios paliečia  asmeniškai, bet yra liga kuria sergame kiekvienas. Jos pavadinimas – mūsų gyvenimo būdas. 

Ir ta liga kol kas labiausiai nepagydoma.


homosanitus@gmail.com


P.S. Jei esate linkęs pirmiau skaityti komentarus po straipsniu, o ne patį straipsnį, tuomet pirmiau perskaitykite štai šitą: "Diskusijos ir komentarai virtualioje viešumoje"

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (111)
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Sveikas žmogus alkoholį vartoja, kad būtų gera, alkoholikas - kad nebūtų bloga.
Liaudies išmintis
Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės