Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Delfis
2011-07-13 14:01:56
vargas, jis, ji vargo labai smarkiai......išeitų > nevarg vietoje "nevark"
luna
2011-07-13 14:00:19
Aha, pasiduodu....p.Andriejau, jūsų kvailumas palaužė mano pedagogišką dvasią.
negaišk laiko
2011-07-13 13:43:04
nevark, Luna, aklam neparodysi o kurčias neišgirs....
Andriejus
2011-07-13 13:39:13
Luna, jeigu suversime visas savo žinias į vienos temos komentarą, tikrai niekam nieko aiškiau netaps, todėl vis dar galioja mano pasiūlymas nedemonstruoti savo erudicijos nesusijusios su būtent "ribotos konkurencijos dėsnio" :). Tikiu, kad esate labai apsiskaitęs ir išsilavinęs žmogus ir nelaukiu papildomų šio fakto patvirtinimų. Tad, atleiskite, bet praignoruosiu viską, ką kol kas pasakėte apie žmonių elgėsį, o reaguosiu tik į "gyvulinę" Jūsų komentaro dalį. Rašote "nesu girdėjusi, kad kokios antilopės laikytų užėmusios vandens telkinį, vienos ėstų, kitos saugotų, kad ožkos neprieitų". Pasakysiu, kad ir aš tokio cirko nemačiau. O žinote kodė taip nebūna? Todėl, kad antilopės neturi pakankamų protinių pajėgumų šitaip elgtis. Neabėjokite, jeigu staiga atsirastų ypač protingų antilopių būrys (tarkime, kaip mutacijos po Fikušimos pasėkmė), jos taip ir pasielgtų. O kol kas mes galime stebėti, kaip plėšrūnų šeimos neprileidžia kitų pavienių plėšrūnų prie nykstančios balos sausros apimtose teritorijose, arba kaip drambliai inirtingai baido tuos pačius plėšrūnus. O kaip kvalifikuosime atvėjus, kai drambliai organizuoja "keršto akcijas" prieš liūtus, kie šie pagrobia dramblių jaunikį? O gegutės perėjimo ypročiai bei jų vados elgesys svetimame lizde? Kur čia "gyvūnų etika", kur "ribota konkurencija"? Nuožmus žudymas ir apgaulė. Giliau pakpsčius, tikrai rastume daugybę "nepagarbaus poelgio" pavyzdžių gyvūnų tarpe. Na nėra to "ribotos konkurencijos dėsnio", o yra gyvūnų nesugebėjimas protauti. Ir jų primytivius veiksmus kai kas bando perkvalifikuoti į pasakiškai etišką "dėsnį". Tik supraskite mane teisingai - viskas, ką čia parašiau jokiu būdu nesiekia tikslo pateisinti žmonių blogus poelgius. Žmonės kūria daugybę problemų ir sau ir gyvūnams. Bet kol kas kalbėkime tik apie gyvūnus, kur, neva veikia jų "etikos dėsnis", ir jo egzistavimą aš neigiu. Ar yra rimtesnių argumentų to "dėsnio" ginybai?
luna
2011-07-13 12:54:32
Mirk iš juoko :)) p.Andriejus nesuvokia, kad dėsniai yra tik mūsų pamatomos ir įvardijamos taisyklės, o ne biblinė absoliutybė ;)) Taip, jūsų žiniai aš domiuosi kaip viskas gamtoje vyksta. Štai man yra žinoma, kad yra toks dalykas kaip maisto grandinės - gamtoje visi ėda ir ankščiau ar vėliau būna suėsti. Šios grandinės ne tik reiškia, kad nuo mirties nepabėgsi, bet daug daugiau jos reiškia pusiausvyrą gamtoje. (Ir nebandykite čia vėl nenormaliai muistytis, kad išsigalvojimai - net industrinėje žemdirbystėje neapsikentę "kenkėjų" verslininkai veisia ar perka tų "kenkėjų" valgytojus, kad kaip nors atstatytų įvairovės=mitybos grandinių nebuvimą šiltnamyje). Vienos populiacijos dominavimas prišaukia jos valgytojų populiacijos augimą, kol galutiniame rezultate viskas sugrįžta į pusiausvyrą. Ir žmogui tai galioja, kad ir kaip jis stengtųsi tai apeiti - ateis laikas, kai jis "suvalgys" viską (apeidinėjant šią taisyklę bus išsemti visi resursai) ir teks mirti badu ;) Grįžtam prie intelekto - protingasis homosas ieškotų būdų kaip čia sukontroliuoti savo populiaciją, nes suvoktų, kad dalinantis nulį, nulį ir tegausi. ----------- P.Andriejaus loginės klaidos: nuvaryti nuo šaltinio? Kas ką? Jūs čia visai susipainiojote. Niekur nesu girdėjusi, kad kokios antilopės laikytų užėmusios vandens telkinį, vienos ėstų, kitos saugotų, kad ožkos neprieitų. Hmm, įdomu būtų sužinoti, tiek visko gamtoj atsitinka ;) Kaip bebūtų, yra toks dalykas, kuomet invazinės rūšys suardo tūkstantmečiais susigulėjusius ekosistemos ryšius. Tuomet ta ekosistema pakinta, pamažu klostosi nauji ryšiai, kai kas išnyksta. Bet ir vėl gerbiamas pone, juk jūs suvokiate, kad vienos dviejų rūšių išnykimas neatlaikius konkurencijos neturi nieko bendra su masiniu naikinimu kuriuo užsiima žmogaus padermė?
Ona
2011-07-13 12:03:53
Dekui p.Andrejui uz jo komentarus.
Andriejus
2011-07-13 11:14:06
Valdai, tiesa verta to, kad būtų ieškoma ir skelbiama visur. Žmonės turėtų neprarasti orumo. O kaip gi apgautam būti oriu?
Andriejus
2011-07-13 11:12:03
Gal pabandykime taip. Padalinkime "ribotos konkurencijos dėsnį" sąlyginai į dvi dalis. Vienoje panagrinėkime gyvūnų elgesį, o kitoje - žmonių. Tiems kas domėjosi gamta be DQ pagalbos, turėjo susipažinti su tuo faktu, kad gyvūnai dažnai vieni iš kitų vagia maista, atiminėja jį brutaliais būdais, be to stambesni nuolat engia smulkesnius, baidydami juos nuo vandens telkinių ir maisto sankaupų. Luna, tu man siūliai pasiskaityti kaip gamtoje viskas veikia. O pati ar skaitei, ar stebėjai? Jei taip, tai turėtum žinoti, kad gyvūnai, siekdami gauti maisto, nesirenka ar etiškai jiems elgtis ar kitaip. Jie daro viską, ką sugeba, kiek jiems leidžia jų protavimo ribos. Tik tos ribos siaurokos, todėl ne visiems gyviams ateina į galva atiminėti, vogti, smurtauti atbaidant. Štai ir visas "konkurencijos dėsnis". Tiesiog sumanesni gyvūnai vieni su kitais elgiasi nei etiškai nei garbingai, o nuvarydami vieni kitus nuo vandens tiesiogiai pažeidžia DQ išrastą "dėsnį" (kesita, kad jis laiko kelio prie maisto ir vandens užkirtimą tarp gyvūnų neįmanomu reiškiniu; juk tai nuolat vyksta, ypač sausros apimtuose regionuose). Todėl ir laikausi nuomonės, kad tas dėsnis yra fikcija. Iš tikro jo nėra. Bet jeigu aš einu ne tuo keliu, jeigu vadovaujuosi neteisingais faktais ir man paaiškėtų, kad klystų, gal tada net būčiau dėkingas, nes paaiškėjus, kad tas dėsnis vis dėlto yra, tikrai būtų įdomu panagrinėti kaip jis veikia žmonių tarpe. Na, o kol kas matau, kad "ribotos konkurencijos dėsnis" neturi pagrindo, tai tiesiog kažkieno prasimanymas.
damutė
2011-07-13 10:51:34
Liežuvavimas irgi yra šios kultūros civilizuotų barbarų rykštė. Valdas yra liežuvautojas.
luna
2011-07-13 09:15:07
P.Andriejau, jums žinoma nemalonu būti išvadintu kvailiu kai jūs bandote visais smegenų vingiais kaip nors pritempti savo egzistenciją prie sukurtų ir įdiegtų kūltūros šablonų. Žinokit, nepavyks :( nepritempsit ir nieks nenorės diskutuot su jumis toje pridergtoje smėlio dėžėje. O juk viskas dėl paprastos trumparegystės. Jums laikas įsygyti akinius. -------------- Su akiniais pamatytumėte kitą vaizdą. Aprašysiu skirtumus. ---- Na, jūs trumparegiškai suvokiate žmogų kaip, tarkime Nescafe tripią kavą trys viename, angliškai skamba tiksliau – instant coffee. Nuėjote į parduotuvę, nusipirkote pakelį ir tiek. Jūs nežinote/nematote/nesuvokiate, kad pakeliai neauga supermarkete ant lentynų, o yra mišinys iš kavos, pieno miltelių ir cukraus (+ dar stebuklingų maisto pramonės priedų). Neįsivaizduojate kaip atrodo kavos pupelės, nei skurdintos, nei žalios, nei šalis kur jos auga, nei kaip išgaunama tripi kava. Taip pat nežinote, kad pieno milteliai atsiranda iš pieno, kurį gamina karvės ėdančios žolę (na, dabar dar antibiotikus ir kombikormą), o cukrus iš cukrašvendrių. ------------- Tai štai žmogus, ne gatavas pusfabrikatis – profesorius su akiniais. Žmogaus istorija yra labai ilga, nesvarbu ar jis evoliucionavo iš beždžionės, ar Dievas jį sutvėrė, ar ateiviai atnešė. Bet ribotos konkurencijos dėsnio nesilaikymas nėra toks ilgas, iš ko galima būtų logiškai nuspręsti, kad ir žmogui jis galiojo. Ir net iki labai neseniai, kol buvo gyvos civilizacijos nepaliestos tautos. Ar jos nėra priskiriamos protingoms ir intelektualioms būtybėms ir jūs jas klasifikuotumėte ne kaip homo sapiens, bet homo uncivilisaticus? Iš ko vėlgi galima būtų numanyti, kad žmogaus intelektas nei kiek netrugdo būti integruotu į visus Gamtos dėsnius, bet trugdo kai kurių žmonių kvailumas. Kaip pvz., argi sakytumėt, kad narkotikų vartojimas yra „Genetika. Vadinasi, jie yra tiesiog genetiškai užkoduoti elgtis taip, kaip elgiasi.“ Turbūt sutiksite, kad tai yra didžiulė klaida, baisybė, negerovė, civilizacijos rykštė ir t.t. ir pan. Kuomet kokia nors negerovė tampa masiška, tai tampa ir visuomenės norma (kaip pvz. vogimas sovietmečiu ar vergovė amerikoje) – bet juk tai nei kiek nepakeičia negerovės fakto, ar ne? Ir genetika čia nei prie ko. Ir atsitinka du būdai, kuomet viskas grįžta į tikrosios normos vėžes – arba Gamtos sunki ranka, arba žmogaus intelektas, kuris yra Dievo-Gamtos dovana mūsų rūšiai. Jeigu labai daug kas pamiršo kaip ir kam jį naudot – tai nei pasiteisinimas, nei genetika. Tai kvailystė, kuri ankščiau ar vėliau, bet bus sutvarkyta motinos Gamtos............Paskolinau jums akinius, eikit įsigyt savus, užtenka čia labdaros.
Valdas :D
2011-07-13 08:19:46
Gerb. Andiejau, Jūs visai be reikalo bandote perauklėti šį kietakakčių chorą. To nesiimtų net atkaklusis hidalgas iš La Mančos. Jie ne tai, kad nesupranta Jūsų argumentų, jie net neskaito Jūsų tekstų. Tiesa, viena dama pabandė paieškoti gramatikos klaidų, bet neradusi, nusprendė, kad vistiek viskas blogai :D Tokios svetainės puošia internetą taip, kaip kiekvieną kaimą puošia jo individualus kvailelis. Jeigu perauklėsite - kvailelis taps nebeįdomuys. Anekdotų svetainės jau išsisėmę, o čia visada būna šviežių originalių minčių. Skaitykite ir mėgaukitės.
kalieka
2011-07-12 23:49:01
Stabdys tas p.Andriejus.
Šitas
2011-07-12 23:32:22
senas dėmesio ištroškęs krienas su nukvakusio senbernio mentalitetu nesuprato nė vieno argumento. Protingi žmonių argumentai susišneka ir be ištižėliškų būties esmą simuliuojančių kultūrinių reveransų.
Andriejus
2011-07-12 23:02:32
Mieli kolegos, priminsiu jums, kur mes esame ir ką darome: "HomoSanitus" - nepriklausomas, Europos Sajungos pinigais vis dar neremiamas projektas. Informacinis portalas apie mokslą, sveiką protą (jeigu toks šiais laikais iš viso įmanomas), mokėjimą suprasti bei analizuoti. Analizuoti tai, kas dedasi aplinkoje..." Štai, pakviečiau paanalizuoti šį straipsnį atmetus išankstinius autoritetus ir susiformavusius stereotipus. Matau, kad mano kvietimas neliko nepastebėtas, bet sureaguota buvo neadekvačiai. Dar kai ką priminsiu: "Niekas kitas taip aiškiai neparodo oponento kultūros... kaip diskusijos forumuose ar komentaruose". "Pasmerktas „teisumui“ tas, kuris atriboja save nuo bendravimo. Kas sugeba – argumentuoja, kas ne – loja. Kitus mes suprantame tiek, kiek patys esame tobuli. Pasmerktas „teisumui“ tas, kuris atriboja save nuo bendravimo. Mes linkę matyti tik tai, ko ieškome." Visa tai irgi parašyta mūsų svetainėje. Gal pabandykime visi kartu atsižvelgti į tai, kam mus kviečia portalo kūrėjai?
pig
2011-07-12 18:00:59
Tas p.Andriejus tėra nieko nežinantis pigus išvedžiotojas. Tokių išmanančių neišmanėlių pilni eteriai. Blevyzga žodžiu ir tiek.
realistas
2011-07-12 17:46:20
Na niekaip tas p.Andriejus nesupranta, kad žmogiškosios menkavertės žmogiškosios elgsenos atskleidimas jokiu būdu nėra vertės sumenkinimas. Na teks, teks šiai išplitusiai rūšiai gerokai apamlšinti visus išpampusius poreikius patiems arba tai padarys Gamta stichinėmis nelaimėmis, daugėjančiomis ligomis, išsigimimais bei technologinėmis katastrofomis.
veisrodėlis
2011-07-12 17:10:06
"sąmonėjimo"
veidrodėlis
2011-07-12 17:08:40
"koeficientas"
veidrodėlis
2011-07-12 17:07:05
p.Andriejau, Jūsų intelektualinis koeficiantas gerokai per žemas, todėl diskusija su Jumis vykti negali. Gebate tik plačiai skeryčiotis. Ir darote tai, kaip tai daro demagogai, dogmatai bei fariziejai. Jūsų laukia ilgas savišvietos ir samonėjimo kelias. Sėkmės tame kelyje. Pirmas žingsnis būtų suvokti savo neišmanymą ir liautis jį demonstruoti. Išties, įspūdį sukeliate labai prastą, nors rašote ir gramatiškai. Tai dar vienas pavyzdys, kuris rodo, kad mokantis rašyti ir skaityti iš tikrųjų gali būti labai neišlavėjusios sąmonės žmogus.
Andriejus
2011-07-12 15:01:08
Skaitant apie šį dėsnį man iškart kyla klausimas - ar gyvūnai yra tiek protingi ir sumanūs, kad galėtų naikinti savo konkurentų maistą bei užkirsti jiems kelius, kad negalėtų to maisto pasiekti? Kad vykdyti tokias akcijas prieš konkurentus reikia turėti tam tikrų intelektinių sugebėjimų. Ir dauguma gyvūnų jų neturi. O kas verčia gyvūnus elgtis taip, kad nenaikintų konkurentų? Genetika. Vadinasi, jie yra tiesiog genetiškai užkoduoti elgtis taip, kaip elgiasi. Tai tiesiog naturalus gyvio gyvenimo būdas. Ir išskirti tą savybę iš kitų gyvūno savybių nėra jokio reikalo. Juk, pavyzdžiui, dauguma padarų neina tuštintis į savo konkurentų guolius. Ar mes turėtume šitą jų savybę kažkaip išskirti iš kitų, suteikti tai savybei pavadinimą (tarkim, "riboto tuštinimosi dėsnis"), o vėliau bandyti taikyti to "dėsnio" interpretacijas žmogui? Manau, kad ne. Taip pat nereikėjo perdėtos pompastikos suteikiant "dėsnio" statuso paprastučiui faktui iš gyvūnų gyvenimo. Panašu, kad kažkam labai rūpi nuvertinti žmogų, ir net ne iki gyvūno lygio, bet pavaizduoti dar žemesniu. Bandoma visokiom tiesom ir kartais netiesom pateikti žmogų kaip visatos priešą. Bet tai juk gali nuvesti į melo labirintus. Gal prisiminkime vieną tokį paprastą dalyką: žmogus turi galimybę analizuoti save, savo veiklą, veiklos rezultatus. Gali panaudoti tos analizės rezultatus savo bei savo aplinkos gėrovei, bet gali ir nepanaudoti. O gali panaudoti ir su piktybiškais bei kenkėjiškais tikslais (tame tarpe ir savo konkurentų atžvilgiu). Žodžiu, žmogus daug ką gali. Juk jam duotas ne tik intelektas, bet dar ir pasirinkimų laisvė. Todėl paralelės tarp gyvūnų ir žmonių šioje srityje neturi pagrindo ir prasmės, jeigu norime teisingai matyti problemas. Žmogaus didžiausia problema ne ta, kad jis "pažeidė" "ribotos konkurencijos dėsnį", o ta, kad jis nenori pripažinit savo polinkio į klaidas, kad nenori būti sąžiningas prieš save ir prieš Dievą. Ir nereikia išradinėti "dėsnių", kurių nėra, nes tai gali pakenkti skaidriai mąstyti. Juk ši svetainė mus kviečia blaiviai žiūrėti į problemas, teisingai vertinti realybę. O čia, su "ribotos konkurencijos dėsniu" vyksta priešingas procesas - nes tokie "dėsniai" gali suveikti kaip tiesos iškraipymo filtrai; nes žvelgiant pro tokių "dėsnių" prizmę matome visai ne tą, kas yra iš tikrųjų, bet tą, ką mums bando įteigti dendencingai nusiteikę "dėsnių" autoriai. Kokios jų tendencijos? Ko jie siekia? Būtų įdomu sužinoti.

 1-20     21-23    >>
Rašyti komentarą >> Grįžti į straipsnį >>
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Sveikata lygiai taip pat užkrečiama kaip ir liga.
Romenas Rolanas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės