Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Martynas J.
2010-03-09 12:23:45
Sutinku su tavim, Sauliau 2.:D
Saulius2
2010-03-09 10:30:15
Dabar blogiausia tai, kad į viską kišasi valstybė- verslas. Vietoje to, kad gyventi atskiromis bendruomenėmis, ir tarp jų mainytis skalbenkėmis ar duona, lygiagrečiai reikia dar dirbti tiek kepėjams, tiek skalbenkų gamintojams, kad išlaikyti savo valdžią. Vakar TV žiūrėjau, apie gimstamumą, pašalpas ir pan. „ekspertai“ kalbėjo. Graudu, bet žmonės nesuvokia ką ten rodo :( O rodo paprastą dalyką tarp kadrų- keli kostiumuoti dėdės, na ir viena kita teta, sprendžia už kiekvieną iš mūsų, kiek uždirbti, kiek vaikų turėti ir pan. Jokio natūralaus vystymosi, viskas reglamentuota, prirašyta įstatymų, ir nori nenori priverčia laikytis. Galima prisipirkti įrankių visokių, žemės gabalą, ir gyventi nedalyvaujant sistemoje, bet... mišką nukirsti negalėsi be popierių, taip pat paveldėjimo dokumentl nesutvarkius, ateis pas anūkus koks valdininkėlis, ir sakys- nėra popieriukų- žemė tampa valdiška, kraustykis. Nematau varianto kaip nedalyvauti sistemoje. Napylnikas kažkokių minčių turi, gal pasidalis plačiau? :)
Napylnikas
2010-02-21 13:58:13
Na apie maisto-prieaugio sarysi net neuzsiminiau, nes pasirode savaime aisku. Bendruomenej turi gyventi tiek individu, kad turimas zemes plotas juos lengvai ismaitintu. Jei jau reikia ideti pastangu gauti didesniam derliui is ploto vieneto, nei naturaliomis (gamtos) salygomis, tuomet bendruomene jau per didele. Butent del to nelabai turi prasmes prekiavimas maistu su miestu, nes tuomet sumazini nuostovuji (maksimalu) savo bendrumenes nariu skaiciu. Ir siaip isveztas maistas is teritorijos isveza ir mikroelementus bei kitas vertingas medziagas, kurios kitu atveju pasilieka tavo zemeje ir vel panaudojamos maisto rate.
Martynas J.
2010-02-21 12:53:56
Taip, tačiau aiškint žmonė, kad reikia reguliuot gimstamumą - jiem jokios nuostabos nesukels. Na, jis bandomas mažinti ir dabar. reikia, kad žmonės susivoktų, kad jie yra dar viena rūšis. ir kad pasaulis ne jų, ir jie turi dalintis jį su kitomis rūšimis.
Visa diskusija
2010-02-21 09:53:18
yra beprasmė, jei nesuprantama esmės: IŠĖJUS IŠ MAISTO RATO, KURĮ REGULIAVO GAMTA, BŪTINA REGULIUOTI SAVO GIMSTAMUMĄ. Gana reta moteris pasisakys, kad vaikų gimstamumas turi būti griežtai ribojamas (jos, o dažnai ir jie, nenori suprasti, kad kiekvienam nuosavą upelį ir mišką galima bus turėti tik tuo atveju, jei bus ribojamas gimstamumas – žemė nėra guminė). Yra neatsiejamas tandemas: maistas ir gimstamumas. Negalima vieną faktorių (maisto reguliavimą) imti iš vienos sistemos, o kitą ( gimstamumo reguliavimą) – iš kitos. Tai tolygu bandymui sunkvežimiui primontuoti "Golfo" ratus – sunkvežimis kurį laiką važiuos, bet neilgai. ŠIOS DVI SISTEMOS VEIKSMINGOS TIK TADA, KAI ŠIE DU FAKTORIAI NĖRA MAIŠOMI. Visa kita – upeliai, vystyklai ar dangoraižiai – visai nesvarbu. Žemė vienodai nepakels nei vystyklų pertekliaus (nors ir upeliuose), nei dangoraižių pertekliaus.
Martynas J.
2010-02-20 23:26:42
Rūta, ne apie tokį šiandieninį kaimą mes turime omeny. Kaimas kaimui nelygu. Pagrindas yra stipri bendruomenė.
Rūta
2010-02-20 19:59:06
Viena smulkmena - kaimynai. Ar žinote, kas yra vadinamas kaimo šviesuoliu - tas kas negeria. Puiku, jei tų šviesuolių aplinkui yra nemažai, nes kaimynų juk nepasirinksi. Įdealu, jei šalia kuriasi grupė bendraminčių. Bet mane traukia senosios sodybos, kur dideli medžiai, kur troboje yra duonkepė, o kieme žeminė. Ir ūkininkų laukų neturi būti šalia, nes nupurkš ne tik savo laukus, bet mano - vėjas atneš. O sraunus upelis - iš vis fantastika, tik kiek jų Lietuvoje???
Rūta
2010-02-20 19:47:20
Apie svetimą patirtį. Prieš eilę metų mano tėvai, kai kurių mano klasiokų tėvai išvažiavo gyventi į kaimą. Metai bėgo, tėvai seno, ir prasidėjo kalbos, kad vienkiemyje dviems paprasčiausiai liūdna ir nesaugu, kitiems parduotuvė, gydytojai per toli. Kol esi sąlyginai jaunas - jūra iki kelių. Tikiesi kad būsi ilgai fiziškai pajėgus, viską užsiauginsi, ir upelyje rūbus išsiskalbsi. Būdama miestietė, ravėjau daržus, grėbiau šieną ir tempiau jį ant savo kupros, skalbiau rūbus ežere (vasarą, o ne tokią žiemą kaip ši), ploviau savo vaiko vystyklus šaltu šulinio vandeniu. Žmogus kaip tas kariamas šuo - jis prie visko pripranta ir prie visko prisitaiko. Bet tas kaimiškas fizinis darbas ir ko gero šaltas vanduo daro savo įtaką sąnarims. Ir ji, deja, ne teigiama. Todėl ateityje, jei vaikai neliks prie šono - bus liūdna ir pakankamai nelengva. Ar dėl to reikia nemėginti? Ko gero ne. Pati pradėjau svajoti apie gyvenimą kaime, apie nuosavą ožką ir labai skanią jos pieno varškę. Bus matyti.
Martynas J.
2010-02-20 17:31:49
Nereikia nei kilometro. Užtenka gyvent prie pat. :) "Už tai ir nėra laisvo laiko, kad reikia pirkti. Ir nereikia turėti tinginio iliuzijų, kad upelis rūbus išskalbs, vėjas sėklų pavasarį prineš, užaugs derlius, rudenį tik į aroudus surinkti reiks. Nenori vartoti žodžio „darbas“, nevartok, bet tiek žvėrį nudobti, tiek išskalbti yra darbas, ir patikėk manim, tas paprasčiausias skalbimas upelyje reikalaus ne tiek jau mažai kasdieninio laiko, ir nereikia galvoti, kad gyvenant kaip gyveno prieš daug šimtmečių, kad viskas gražu buvo ir harmoninga. " Pala pala. Tada jei taip, reiškia, kad visa gamta "dirba". Reiškia, visi gyvūnai yra įkalinti, jie juodadarbiauja, nuo kvarkų iki atomų lygio - jie irgi dirba. ;) Labai būtų įdomu sužinoti, ką laikai darbu. :) Žvėrį dobsi tada, kada valgyt norėsi, o ne taip, kaip tarkim, į etatinį darbą. Aš nesakau, kad nereikės švaistyt energijos ir atiduot šilumos. Turbūt tu manęs nesupratai. Jei civilizacija būtų tokia harmoninga, tūkstančiai nebūtų darę masinių savižudybių, kai buvo "pakviesti" į šį jovalą. Ir jokiu būdu aš nekalbu apie skalbenkę. Tai palauk. O už elektrą nereikės mokėt? Ji neturės būti pastoviai tiekiama? O ką, tik skalbenkę vieną bute ir telaikysi? ;) Negalima taip nubrauktai teigti, kad visi kosmopolitano standartų siekia. Daug kas eina iš idėjos vardan "sveikatos ir jėgos".
Napylnikas
2010-02-20 13:34:30
"...mano tikejimas nereikalauja, kad kiti tiketu..." Tokia turetu buti pagrindine ideja, diskutuojant sia tema. Mes cia svaistomes frazemis apie nagus, zeme, upelius ir skalbenkes, o nieko doro nepasakom. Uzispuolam vieni kitus, valstybe,senelius, "progresa"..., o vienintelis budas kazka isspresti, yra ne ieskoti kaltu, o judeti i prieki. Nera dualizmo tarp miesto ir kaimo, yra daug ivairiu miesto modeliu ir daug ivairiu kaimo modeliu. Kai kurie miestai gal galetu prekiauti su kaimu, kiti gal ilsetis kaime, treciu kaimas gal neisileistu isvis - kiekvieno asmeninis ir individualus reikalas. As i visa tai ziuriu vien pragmatiskai: 1) mieste, kad ir kiek noretum sumoketi, vis tiek negausi geros kokybes maisto, net jei priksi sertifikuota produkcija, niekada nezinai, ka is tikruju perki; 2) mokesciai uz sildyma ir vandeni (elektros kaina ir mieste ir kaime ta pati) yra nerealiai dideli ir nepagristi - pragyvenimui reikia labai daug darbo valandu per menesi; 3) esi ikaitas silumos tinklu (sildo, kada jie nori ir kiek nori), transporto sistemos, "dezutes" kaimynu, supermarketu ir nusikalstamumo uz savo buto ribu. Tai yra mano kriterijai, kitu gal bus kitokie. Viskas pasverta, paskaiciuota ir nuspresta. As zinau, ka darysiu, dabar lieka tik formalumai. Ir jokiu hipoteziu, speliojimu ar iliuziju - jei nepasiseks man, tada zinosiu, kad mano kelias buvo netinkamas. Na, kas dar gali pasigirti savo apsisprendimu? O gal nelabai kas dar apsisprende ir diskutuoja tik tam, kad itikintu arba atkalbetu save?
Saulius2
2010-02-20 10:37:42
Rūta, kaip jums perspektyva paėjėti žiemą kilometriuką iki upelio, pramušti ledukus, prispausti vaiko prišiktas palas akmenėliu, ir tai vadinti skalbimu. Atsakykite Martynui :) Ir čia ne grįžimas atgal? Aš turiu tokią savybę neaiškiai reikšti mintis, ir jūs, Martynai, nesupratote ką aš noriu pasakyti. Problema yra ne skalbenkėje ar jos išlaikyme, o modernesnės PIRKIME. Už tai ir nėra laisvo laiko, kad reikia pirkti. Ir nereikia turėti tinginio iliuzijų, kad upelis rūbus išskalbs, vėjas sėklų pavasarį prineš, užaugs derlius, rudenį tik į aroudus surinkti reiks. Nenori vartoti žodžio „darbas“, nevartok, bet tiek žvėrį nudobti, tiek išskalbti yra darbas, ir patikėk manim, tas paprasčiausias skalbimas upelyje reikalaus ne tiek jau mažai kasdieninio laiko, ir nereikia galvoti, kad gyvenant kaip gyveno prieš daug šimtmečių, kad viskas gražu buvo ir harmoninga. Tą pačią skalbenkę reikia išlaikyti, kad kai kurie dėdės susikrautų daug šlamančių ar kompe skaičiai didesni metų gal būtų, ir gaminant KOKYBIŠKUS daiktus BE PERVIRŠIO užtektų dirbti manau maks 3 dienas/savaitė. Ir kaina skalbenkės išlaikymo būtų ne tokia jau ir didelė- daug paprasčiausiai kartą į 5 metus elektros laidus paremontuoti, nei lakstyti su skalbiniais iki upelio. Sporto klubuose gerina ne fizinius duomenis, bet taikosi prie kosmopolitano standartų. Tai tas pats, kas lakuoti nagus (A.L. komentaras). Paklausk „sportuojančių“, kad yra geri fiziniai duomenys. Moterų atsakymas bus 90-60-60. A.L. teisingai pastebėjo- svarbu ne kur, bet KAIP. Neverskite visų ŽMONIŲ SUKURTŲ NESĄMONIŲ technikai. Sunaikinus skalbenkę, patikėk niekas nepasikeis. Sunaikinti reikia ryškiai per didelio produkcijos kiekio gamybą, popieriukų darymą iš visko. A.L., o kas yra normali šeima? Kokias man vertybes perimti iš prosenelių, tėvų- ėjimą laukais per mergas, auksinę gerklę, darbofiliją? Nėra jau senai jokių tradicijų/vertybių ir tai daugelyje šeimų. Galima kaltinti sąjungas, valstybes, bendruomenes, sektas, bet šiai dienai vertybė yra viena- santvarka, kurioje atsitraukę nuo monitorių egzistuojame (gyvename nedrįstu sakyti). Pagrindinė šios civilizacijos bėda- visi verčiami gyventi pagal per prievartą priverstą modelį. Jokios pasirinkimo laisvės. Martynas jei nori, gali skalbti upelyje, aš noriu elektros, pataisysiu aš pats tuos laidus jiems sugedus, nori gyventi mieste- prašau, gyvenk, ką nors pagamink kaimui, kaimas duos mėsos gabalą už tai, nori, kad vaikai rašto mokėtų (ar dar ką nors)- prašau leisk į mokyklą (tik ne į tokią, kas dabar vadinama „mokykla“ :D). Susiformuotų ir vertybės tiek šeimos, tiek bendruomenių, kiekvienas galėtų rinktis kaip jam mieliau prie širdies. Tai ir geriausia bendruomenė- galima pasrinkti KAIP gyventi SAVO APSISPRENDIMU.
Rūta
2010-02-19 18:55:10
Žvelgiu į savo nagus. Ir nelakuoti ir be juodžemio. Dar ne pavasaris... A.L. jeigu esi lietuvis, kodėl tos sh ir ch vietoj š ir č??? Jei neturi galimybės parašyti su varnomis, rašyk be jų.
A.L. - Sauliui
2010-02-19 18:31:14
Vadinasi, visa gvildenamo klausimo esme keichiasi, jei tau nepatinka nulakuoti moters nagai.....Svarbiausia tai, kad supratai, jog visa komentaro prasme suvedama i moters pirshtus.
Saulius
2010-02-19 18:11:29
O man atvirkščiai: gražiai prižiūrėti ir nulakuoti nagai reiškia, kad moteris invalidė- nieko nesugeba daryt:). Ir, dievaži, netraukia:). Kiekvienam savo...
A.L.
2010-02-19 17:39:46
Para laiko ir ne vienas neatsake i klausma del proprosenelio(?) Ar nebesuvokiama klausimo esme, ar geda prisipazinti? Normali bendruomene gali egsistuoti tik esant normaliai sheimai. Be daugelio vertybiu priskiriamu sheimai, viena svarbiausiu - savo sheimos istorijos ishmanymas bei jos gerbimas. Bandoma operuoti milijono metu senumo istorijos analize (??) Siulau paanalizuoti keleriu metu istorija - bus aishkiau. Ar labai jau senai minioje straksedami ish dziaugsmo, plodami katuchiu bei mojuodami melynomis veliavyteis su geltonom zvaigzdutem, mirem ish dziaugsmo del dar vienos eilines bendruomenes sukurimo ir musu - lietuviu ten patalpinimo? Derlius toks "neblogas" uzderejo....Vaisiai vardu ES daugeliui apkarto.. Ar galima laikyti normaliu reishkiniu ta fakta, jog tulas lietuvis emigrantas (ir ne tik) su pasididziavimu niekina savo tevyne ( buvusia bendruomene) - tas akivaizdu paskaichius komentarus nete po staripsniais Llietuvos aktualiju tema. Dar sekanchiai generacijai zodis Lietuva atstos keiksmazodi (daugeliui ir dabar atstoja) O gal USA tankai exportuoja savo kultura i Iraka vien tik todel, kad tos shalies paprochiai net negali isivaizduoti to fakto, kad nusenusius tevus kaip nereikalingus daiktus galima patalpinti seneliu namuose? Toje pachioje USA tai iprastas reishkinys. Kiekviena bendruomene prasideda nuo taves ir nuo manes. Kiekviena bendruomene prasideda nuo mano tavo suvokimo apie MANO TAVO SHEIMA....Jo nebuvo CCCP laikais nes tada gyvenome laaaabai dideleje TSRS tautu "sheimoje" visai ne savo noru, dabar gi jau savo noru didzioji dauguma nubalsavo uz .....laisve (??). Laisve judeti po pasauli (tas gerai), laisve vogti ( analogas zodziui - biznis, arba verslas), laisve keisti savo lyti (jei toks noras atsiranda), laisve keisti sexualine orentacija (jei rupi karjera humanitarineje - kulturineje srityje...) Laisve nusispjaut i savo nusenusius tevus..."laisviu" sarashas ilgas...Palikit ta istorija kurios nezinot, nes jos zinoti jus negalit - ji sufalsifikuota ir su labai konkrechiu tikslu - visa staistine (kad ir ta pati istorija) iinformacija prieinama statistiniam piliechiui, atlieka konkrechia uzduoti - zmogaus samones formavimas su labai konkrechiais kazkam tikslais. Truksta racionalaus realizmo kai kuriuose pamastymuose, kad ir apie kazkokiu vienkiemiu ikurima (?) Kelia shypsena tokios mintys. N generaciju pragyvene mieste, Koks tas zmogelis bebutu "Robinzonas Kruzas" shirdyje, ji vis tiek trauks miestas, pragyvenus gerus pora menesiu kaime. Esme ne kur gyventi - esme - KAIP gyventi. Esme suvokime saves kaip individo, esme tobulame savo aplinkos suvokime iskaitant ir SAVO sheimos savoka jei jau kalba krypsta apie bendruomenes kaipo tokias. Pradekim kiekvienas nuo saves. Viskas kinta - kazkada buvome urviniais, akmeniniais, dalginiais, geleziniais, dabar jau tapom "internetiniais".... Kaip ash begerbchiau kad ir tuos pachius akmeninius....bet man butu gan sunku tureti reikalu su moterimi nuoshirdziai ishpazystanchia akmeniniu gyvenimo buda...Asmeniashkai man sukelia itin neigiamas emocijas moters pirshtu nagai su nutrupejusiu nuo ju laku (chia galima nurashyti i fobija), na o jei moters panages kad ir 0.5 cm ilgio butu "papuoshtos" juodzemiu .....koks jis derlingas bebutu...man tai butu gan nemalonu...
Martynas J.
2010-02-19 16:01:34
Sauliau2, nieks atgal NEGRĮŽTA:). Įkurt bendruomenę jokiu būdu nereiškia grįžti atgal. Atvirkščiai.Tada pagal tave, VISA GAMTA stovi vietoje? Netobulėja organizmai, nekinta? Deja. :) Ir dėl skalbimo.Kam skalbti rankomis, jeigu galima tiesiog srauniame upelyje akmeniu užspausti rūbą ar šiaip kokį audinį? Tik nereikia fantazuoti, kad technologijos išlaisvina. Nepagalvojai, kad skalbenkę reikia išlaikyti? Reikia pastovios el.energijos? Reikia, kad kažkas gamintų miltelius? O dabar pagalvok, kiek reikia visko supi**, kad šiti dalykai stabiliai būtų tiekiami? O dabar atsakyk. Ar dabar LABAI daug kas turi laisvo laiko? Tinginiauja?Šitas nužudė :D Aš matau ką kitą. Aš matau nesveiką filiją darbui ir kultūrinėms "gėrybėms". Nuo kada bendruomenės dirbo daug? Pirma, reikia gerai apmąstyt ir susivokt, ko tau iš tikrųjų reikia ir kas tave sujungia su Žeme, savais žmonėmis, o kas atskiria. Na, dabar dėl to "reikalingo produkto". Gerai, tarkim dirbu. Noriu užsidirbti maistui, sporto klubui. tai dabar pažėk. Argi geriau nebūtų medžioti maistą, tuo pačiu gerinant ir reikalingus fizinius duomenis? Viskas viename. Jo, bet tos civilizacijos ir išnyko. ;) nekalbu apie susidūrimus su europiečiais. Kitos išgriuvo pačios. Be "pašalinių" pagalvos.
Rūta
2010-02-19 14:50:08
Va, va, būtina keisti požiūrį ir santvarką. Čia ir dabar. Ir palikti ramybėje skalbenkę:). Geras daiktas. Ir aš prie HS puslapio tiek nesėdėčiau, jei tektų visus šeimos patalus rankomis išskalbti. Ir dar reiktų palikti ramybėje mergų pasirinkimo klausimą. Ar vyrai gali suprasti pagal ką jos renkasi, jei jos pačios kartais to nesupranta???
Saulius2
2010-02-19 13:58:04
Žmonės deda lygybės ženklą tarp civilizacijos ir skalbimo mašinos. Taip suformuota daugelio pasaulėžiūra, kad civilizacijos pasiekimai yra skalbenkė, ir yra baimė, kad nebus civilizacijos- nebus skalbenkės. Kažkada buvo daug civilizacijų (šumerai, majai ir t.t.), tai ir jie turėjo skalbenkes? Jogi, pasakyk savo kolegoms tai :D Civilizacija NELYGU technikai. Dėl bandymų saloje ar dar kur kitus sukurti kitokią bendruomenę. Kam grįžti 200 metų atgal ir rūbus skalbti rankomis, kai galima patinginiauti ir turėti laisvo laiko? Statyti lygybės ženklą šiai dienai drąsiai galima, kai po 3 metų naudojimo keičiama skalbenkę į „modernesnę“, turinčią vietoje 40 skalbimo programų 60., tai yra civilizacija=pardavimo kreivės, kylančios į viršų, vartojimas, pirkimas to, ko nereikia. Gerai HS puslapiuose kažkas rašė apie orgazmą nuo visokių dominavimų, valdžios, stačių kreivių. Žmonės nėra laimingi, yra tuštuma, susvetimėjimas dėl konkurencijos, ir net tose „sočiose“ valstybėse ne viskas tvarkoje, depresijos, ir dirbtinės šypsenos. Nereikia bandymų daryti salose, ar dar kur kitur (venus project), nereikia grįžti dirbtinai į praeitį, taip pat nereikia prisigalvoti utopijų, kad viską darytų robotai, būtina keisti požiūrį ir santvarką ČIA IR DABAR. Dabar yra situacija, kai dirbama vardan ekonominių rodiklių tiek valstybės mąstu, tiek įmonės, produkto sukūrimas yra nuošalyje, verslo tikslas parduoti tau nereikalingą šūdą, vartotojų tikslas (savo ar ne savo noru) nupirkti tą šūdą, ir sukamės kaip voverės rate, vis didėjančiu greičiu, kol ratas... išlėks nafig. Kad išlėks tai aišku, tik laiko klausimas kada. Straipsnio gale ryškus sakinys atspindi daugelį problemų- mes neturim vizijos. Vienintelė „vizija“- dirbti. Darbas reikalingas (valgyti norisi, apsirengti norisi, stogą virš galvos turėti norisi, kartais ir į kokį „pramogų parką“ norisi), bet dirbti reikia tam, kad turėti REIKALINGĄ PRODUKTĄ, o ne šūdą, kurį reikia prastumpti, norin pakelti pelno kreives. Technikos pasiekimų visai nereikia atsisakyti, techniką reikia IŠNAUDOTI PALENGVINTI DARBĄ, tuo tarpu dabar technika sukurta daugiau/pigiau/greičiau gaminti. Norit pakeisti civilizaciją? Eliminuokit pelno siekimo kreives kaip tokį tikslą, sunaikinkit valstybę ir gyvensit jau su tikromis laisvėmis, nereiks išlaikyti to, ko nereikia (valstybės), darbo laikas smarkiai sumažės. Miestai taip pat turi smarkiai sumažėti, bet neišnykti. Tai pačiai produkcijai reikia ir gamyklų, todėl dalis mažų miestelių turėtų likti. O kas liečia Jurgio kluoną, tai čia vėl kuriama konkurencija, ir tai ta pati bendruomenė, kokia yra dabar. Jurgio kluono mažam rate (kaimuko ribos) neturėtų būti, tai turi būti kaimo kluonas, bendrom jėgom užpildytas.Arba su kaimynu bendras kluonas (keliese apdirbant tą patį, mažiau resursų reikia, rezultatas geresnis, eliminuojama nedarbingumas) Vėl grįžtat prie to pačio- žmonių skirstymo (su dideliu kluonu, su mažu kluonu). Be abejo, atsiras, kurie nenorės to kluono pildyti, bet tik imti, bet mąstančioje NEDIDELĖJE bendruomenėje tai būtų sutvarkoma savais mechanizmais (su laiku atsirastų, galima darbo tvarką nustatyti, ir kiekį tiek kiek reikia iki kito derliaus, o ne pardavimui). Patiko mintis HS straipsnyje apie mažas bendruomenes, kurios turėtų veiklą savo srityje. Na o mergos renkasi ne tik pagal kluono dydį, ir jei nesi visiškas mėmė, tai ir be kluono gali turėti gerą bobelę. O jei Jurgiui reikia fifos, tai be kluono niekaip :D
napylnikas
2010-02-18 23:02:37
Sauliau, puikiai isdestei mano supratima apie ilgalaikes bendruomenes isikurimo etapus ;)
Rūta - Napylnikui
2010-02-18 22:24:06
Ačiū už užtariančius žodžius ir už puslapį apie žemdirbystę. Auginu pati daržoves ir uogas, bus įdomu paskaityti.

 1-20     21-40     41-51    >>
Rašyti komentarą >> Grįžti į straipsnį >>
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Apie savo sveikatą galite spręsti iš to, kaip jūs džiaugiatės rytmečiu arba pavasariu.
G. Togo
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės