Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Dulk?s namuose
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Kv?pavimas / Dulk?s namuose
Daugelis turbūt esate pastebėję, kad po to, kai kambaryje pasidarbuojame su įprastiniu dulkių siurbliu, oras jame pasidaro keistas ir juo kvėpuoti nesinori. Toks pojūtis atsiranda dėl to, kad ore lieka kaboti mikro ir nanodulkės.

Yra manoma, kad dulkių šaltinis kambaryje yra jame esantys kilimai, bet ši nuomonė yra teisinga tik iš dalies. Jie nėra šaltiniai, jie tėra dulkių akumuliatoriai, aktyviai gaudantys jas iš buto oro. Elektriniai krūviai ant kilimo siūlų galiukų pritraukia ir "prisiklijuoja" prie savęs kambario oro dulkeles, supaprastindami jų surinkimą su dulkių siurbliu. Tačiau tai nėra pakankama priemonė buitinių dulkių surinkimui. Paprasti siurbliai surenka tik stambias, matomas dulkes. Labiausiai kenksmingos  dulkės, kurių išmatavimai yra mažesni už 0,5-1 mikroną, jos lengvai praeina pro paprasto dulkių siurblio filtrą ir dešimtis valandų kabo ore. Tai bakterijos, virusai, erkių liekanos, suodžiai iš virtuvės, tabako dūmai, pelėsių sporos. Apeidamos mūsų kvėpavimo takų apsauginius barjerus, ši smulkiadispersinė buitinių aerozolių dalis nusėda plaučiuose ir patenka į kraują. Per parą mūsų plaučius aplanko daugiau kaip  15 kg oro ir su kiekvienu jo gramu į organizmą pastoviai patenka šimtai nuodų ir kancerogenų rūšių, besikaupdami jie alina organizmo apsaugines jėgas, tampa širdies, kvėpavimo takų, endokrininių ir onkologinių susirgimų priežastimi.

Smulkiadispersiniai aerozoliai susideda ne tik iš kietų ir skystų įvairių medžiagų, tame tarpe ir labai toksiškų, dalelių. Juos sudaro ir gausus bei labai įvairus akiai nematomas gyvų būtybių pasaulis. Tai visokios bakterijos, virusai ir grybeliai. Kai kurie yra gyvybiškai būtini žmogui, kiti sukelia įvairius susirgimus, tame tarpe ir mirtinai pavojingus. Tokiu pavyzdžiu gali būti respiratorinių susirgimų sukėlėjai virusai, pavyzdžiui gripo, tuberkuliozės lazdelės, vėjaraupių sukėlėjai ir t.t.

 Natūraliai bemikrobės aplinkos nebūna, ir žmogus prie jos yra prisitaikęs. Tam jam pasitarnauja imunitetas, tačiau jo galimybės nėra beribės, ir gavęs didelę porciją užkrato, ypač epidemijų metu žmonių susikaupimo vietose, jūs parsinešate jį namo. Kai kas iš jūsų namiškių, nebūtinai jūs, tampa “silpnąja grandimi”. To rezultatas jums žinomas. reikia imtis priemonių. Viena iš būtinų yra kambario oro nukenksminimas, kad infekcija neplistų toliau.. Paprastas siurblys su šia užduotimi nesusitvarko, nes jis pašalina tik stambiadispersines dulkes. Reikalingas oro švarintojas, pašalinantis arba sunaikinantis ir smulkiadispersines dulkes, įskaitant ir mikroflorą.

 Šiuo metu prekyboje yra didelis oro valymo įrenginių pasirinkimas, kuriuose yra įvairaus tipo filtrai, iš kurių galima paminėti: dulkių filtrus, adsorbcinius filtrus, jonizuojantys ir elektrofiltrai, fotokatalitiniai filtrai. Dažniausiai šiuolaikiniuose oro valymo įrenginiuose naudojami keleto tipų filtrai.

 Dulkių filtrai pagaminti iš specialaus audinio, kuris gali sulaikyti dulkes  0,3 mikrono ir didesnio dydžio. Jų veikimo principas paprastas: ventiliatorius pučia orą pro audinį, kuris ir sulaiko dulkes. Jų privalumas maža kaina ir paprastumas. Trūkumas – neefektyviai sulaiko smulkias dulkes ir reikia dažnai keisti filtravimo elementus.
 Adsorbciniai filtrai su aktyvuota anglimi sugaudo praktiškai visus toksiškus mišinius, kurių molekulinė masė didesnė kaip 40 ir pakankamai mažas dulkes. Jų trūkumas didelės eksplotacinės išlaidos ir tai, kad laiku nepakeitus filtrų, jie tampa patys taršos šaltiniais.

Jonizuojantys filtrai veikia ventiliatoriaus pagalba paduodant orą tarp neigiamai įkrautų elektrodų ir teigiamai įkrautų dukles gaudančių plokštelių. Dėl iškrovos nuo elektrodų nuteka neigiami jonai ir atiduoda savo krūvį dulkėms, kurias po to jau pritraukia teigiamai įkrautos plokštelės. Taip sugaudomos pačios smulkiausios dulkelės. Tokių filtrų privalumas – žema kaina, baktericidinės savybės dėl ozono susidarymo ir keičiamų filtrų nebuvimas. Nusėdę dulkės nuo  elektrodų periodiškai nuvalomos drėgnu skuduru. Trūkumas – iš oro nepašalinamos organinės medžiagos ir toksiškos dujos.

 Fotokatalitinių filtrų veikimo principas remiasi visų organinių medžiagų oksidavimu ultravioletinių spindulių poveikiu ant katalizatoriaus paviršiaus, sudarant jau nepavojingus oro komponentus. naikinamų dalelių dydis iki 0,001 mikrono, įskaitant ir virusus. Tokiu būdu sunaikinama ir visa eilė kenksmingų dujinių priemaišų. Trūkumas – didelė kaina.

Na, o pats geriausias oro filtras yra miškas, todėl reikia nešdintis iš miesto gyventi į jį. Jame gyvenant nereiks nei jonizatorių, nei katalizatorių, o vietoj dulkių siurblio burzgimo už sienos – girdėsis paukščių čiulbėjimas.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (3)
 
Kvėpuojantiems
2008.06.20 HomoSanitus / Donatas Budrickas
2007-10-19 ŽMOGUS     GALI     GYVENTI    ILGIAU Rusijos mokslininkas Vladimiras Frolovas (g. 1938 m.) pareiškė, kad pragyvens 130 metų, o gal ir daugiau. Jo išrastas gydymo metodas – trumpi kvėpavimo pratimai, nenaudojant vaistų, leidžiantis gydyti daug ligų, – buvo sukurtas, kasdien atliekant kvėpavimo pratimus 15–30 min specialiu kvėpavimo treniruokliu. Po klinikinių tyrimų Frolovo organizmas buvo tokios būklės, jog viename Maskvos institute jo kolegos buvo sukrėsti iš nuostabos. Jo kūno temperatūra sumažėjo vienu laipsniu. Tai reiškia, kad išsipildė japonų mokslininkų svajonė, kurie įrodė, kad, sumažinus organizmo temperatūrą vienu laipsniu, organizmas gali išgyventi 50 metų ilgiau. Frolovo energetinė ląstelių būklė atitinka gerai...
Nauja hipotezė apie kvėpavimą
2008.06.20 HomoSanitus / Age
2007-10-25 "Ugnimi kvėpuojantis" žmogus. Kalba yra ne apie fakyrą ar magą - kalba apie mus visus, paprastus mirtinguosius. Pirmasis, kuris atrado "ugnimi kvėpuojantį" žmogų, buvo prancūzų mokslininkas Antuanas Lavuazje. Tai atsitiko 1777 metais. Tik vėliau pradėjo Lavuazje priskirti tvirtinimus, kad oro deguonis yra kraujo paimamas plaučiuose ir yra išnešiojamas po visą organizmą, pats Lavuazje nieko panašaus netvirtino. Atlikęs savo žymiuosius bandymus, jis priėjo išvados, kad kvėpavimas yra audinių angliavandenių ir vandenilio degimas, dalyvaujant oro deguoniui ir, kad šis degimas savo charakteriu tolygus žvakės degimui, nes abiem atvejais dalyvauja atmosferos deguonis, o degimo produktai yra tie patys - vanduo, šiluma ir anglies dvideginis.     Kadangi "ugnimi...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kartą žmogus vėlai
grįžo iš darbo namo - kaip paprastai, pavargęs ir suirzęs. Tarpduryje jis
netikėtai išvydo bemindžikuojantį savo penkiametį sūnų.
-Tėti, ar galiu
tavęs kai ko paklausti?
-Aišku. Kas gi nutiko?
-Tėti, o kiek tu
uždirbi?
Tėvui tai buvo netikėta.
-Tai ne tavo reikalas! – pasipiktino
jis. – Kodėl tu tai nori žinoti?
-Tiesiog šiaip - reikia. Pasakyk prašom,
kiek tu uždirbi per valandą?
-Na, bus apie 500. O ką?
-Tėti… - sūnus
pasižiūrėjo į jį iš apačios į viršų labai rimtomis akimis. – Tėti, ar tu
galėtum
man paskolinti 300 ?
-Tu klausei manęs tik tam, kad aš duočiau tau pinigų
kokiam nors idiotiškam žaislui? – suriko tėvas. – Žygiuok greičiau į savo
kambarį ir gulkis miegoti!.. Negalima gi būti tokiu egoistu! Aš dirbu visą
dieną, grįžtu nusivaręs nuo kojų, o tu taip begėdiškai elgiesi.
Mažylis
tyliai nuėjo į savo kambarį ir užsidarė jame. O jo tėvas taip ir liko stovėti
tarpduryje niekaip negalėdamas išmesti iš galvos sūnaus prašymo. „Kaip jis
išdrįso klausti manęs apie atlyginimą, o po to - prašyti pinigų?"
Praėjo
kiek laiko. Tėvo širdis atlėgo, ir jis pradėjo svarstyti kiek kitaip: "Gal jam
iš tiesų reikia nusipirkti kažką svarbaus. Velniai nematė tų 300, juk jis manęs
niekad iki šiol nėra prašęs pinigų„.
Kai jis įėjo į vaiko kambarį, sūnus jau
buvo lovoje.
-Sūneli, tu dar nemiegi? – paklausė jis.
-Ne, tėti. Tiesiog
guliu,- atsakė berniukas.
-Aš, atrodo, buvau šiurkštus su tavimi,- tarė
tėvas. – Man buvo sunki diena ir aš tiesiog nesusivaldžiau. Atleisk man. Štai
pinigai, kurių tu prašei.
Berniukas atsisėdo lovoje ir nusišypsojo.
-Oi,
ačiū, tėveli! – sušuko jis netverdamas džiaugsmu.
Po to jis pasirausė po pagalve ir ištraukė iš ten dar
keliolika suglamžytų banknotų. Tėvas, pamatęs, kad vaikas jau turi pinigų, vėl
įsiuto. Mažylis sudėjo visus pinigus į krūvą, kruopščiai perskaičiavo kupiūras,
ir po to vėl pakėlė akis į tėvą.
-Kam tu prašei manęs pinigų, jei tu jų
turi? – nesusivaldė tėvas.
-Todėl, kad aš jų turėjau nepakankamai. Tačiau
dabar yra tiek, kiek reikia,- atsakė vaikas. – Tėti, čia - lygiai penki šimtai.
Ar aš galėčiau nusipirkti valandą tavo laiko? Prašau, ateik rytoj iš darbo
ankstėliau – aš noriu, kad tu pavakarieniautum kartu su mumis.

Istorijos
moralas?

Moralo nėra. Tiesiog norėjosi priminti, kad mūsų gyvenimas yra
per trumpas, kad visą jį atiduotume darbui. Mes neturime leisti laikui nelyg
smėliui išbyrėti tarp pirštų, nei mažos jo dalelės nepaskiriant tiems, kas iš
tikrųjų mus myli - patiems artimiausiems žmonėms.
Jei rytoj mūsų nebeliks,
mūsų kompanija gana greitai suras, kuo mus pakeisti, ir tik šeimai tai bus iš
tikrųjų didelė netektis, apie kurią bus prisimenama dar labai ilgai.

Pagalvokite apie tai – juk neretai darbui mes atiduodame kur kas daugiau
laiko nei šeimai.


Nežinomas autorius
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės