Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
5 tibetietiški pratimai
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Apie visk? / 5 tibetietiški pratimai
Internete sklando informacija daugeliu kalbų, o knygynuose galima rasti ir lietuvių kalba knygelę apie mistiškus Tibeto lamų pratimus, kurie kažkokiu stebuklingu būdu veikia organizmą ir suteikia jam galimybę išlikti ilgai jaunam. Suokta prisuokta ir apipinta egzotika tirštai, nors tikrovėje viskas yra kur kas paprasčiau ir suprantamiau. Pradžiai susipažinkime su pasiūla:

Penki pratimai arba 10 minučių mankštos kasdien – pradėsite metus skaičiuoti atgal! Tibetiečių jaunystės paslaptis, kuria jau pasinaudojo du milijonai skaitytojų. Legenda pasakoja, kad nepasiekiami Himalajų kalnai slepia paslaptį, kuri būtų išvadavusi konkistadorą Poncė de Leoną nuo bevaisių amžinosios jaunystės šaltinio paieškų Amerikoje. Iš kartos į kartą Tibeto vienuoliai perduoda pratimų kompleksą, kuris iki gilios senatvės padeda išsaugoti jauną ir sveiką kūną.

Dar žinomi kaip Penki Tibetiečiai, šie kadaise slapti pratimai dabar prieinami ir vakariečiams knygoje „Jaunytės šaltinis: 5 Tibeto pratimai", kurios pirmasis leidimas pasirodė dar 1939 m. Peteris Kelderis pradeda nuo pasakojimo, kaip sužinojo apie tai iš pulkininko Bredfordo, paslaptingo britų armijos atsargos karininko, parsivežusio paslaptį iš kelionių po Himalajus. „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai" – praktiniai nurodymai, kaip atlikti visus penkis pratimus, primenančius jogos pozas. Jiems kasdien užtenka keliolikos minučių, o praktikuojantys džiaugiasi išaugusia energija, tirpstančiu svoriu, geresne atmintimi, atsigavusiais plaukais, dingusiais skausmais ir tiesiog grįžusia jaunyste.

Kaip veikia 5 Tibeto pratimai

Šių penkių pratimų veikimo mechanizmas gana paprastas. Žmogaus kūne yra septynios pagrindinės čakros (energijos centrai). Žmogui senstant energijos centrai silpsta, o gyvybiškai svarbi energija blokuojama arba sulaikoma - taip atsiranda ligos, vyksta senėjimas. Greičiausias būdas susigrąžinti jaunystę, sveikatą ir gyvybingumą - pradėti šiems energijos centrams vėl normaliai veikti. Tai gali padaryti penki paprasti pratimai, apjungiantys dvidešimt vieną jogos pratimą. Kiekvienas iš jų atliekamas nuo 3 iki 21 karto ir būtinai kasdien. Reguliariai praktikuojant 5 Tibeto pratimus:

Sumažėja stresas ir raumenų įtampa
Subalansuojama kūno energijos sistema
Auga fizinis pajėgumas ir lankstumas
Didėja raumenų tonusas
Gerėja virškinimas
Valomas organizmas
Dingsta dvigubas pagurklis
Sustiprėja pilvo presas, sumažėja liemens apimtis
Taisosi laikysena
Gerėja atmintis
Nebekankina dažna nuotaikų kaita
Pagerėja bendra savijauta

„Kai prieš kelias savaites paklausėme pulkininko amžiaus, jis pasakė, kad šią informaciją laikys paslaptyje iki dešimtosios savaitės. Atėjo tas laikas... kažkas pasiūlė pamėginti atspėti pulkininko amžių ir užrašyti ant skiautelės popieriaus. Kai paaiškės tiesa, pamatysime, kas arčiausiai jos. Susitarėme taip ir padaryti. Popieriaus skiautelės surinkome iki pasirodant Bredfordui. Kai paaiškinome, ką padarėme, pulkininkas pasiūlė: „Atneškite jas čia, patikrinsiu, kaip jums sekėsi. Tada išduosiu tikrąjį savo amžių“. Pulkininkas nustebęs garsiai skaitė lapelius. Visi spėjo, kad jam eina penktas dešimtmetis, dauguma minėjo penkto dešimtmečio pradžią. – Ponios ir ponai, dėkoju už komplimentus, – pasakė pulkininkas. – Su manimi buvote atviri, todėl ir aš nieko neslėpsiu. Kitais metais švęsiu septyniasdešimt trečią gimtadienį.“ Originalus 1939 m. knygos leidimas baigėsi ketvirtąja dalimi. Tačiau po aštuonerių metų tekstas buvo peržiūrėtas ir papildytas penktąja dalimi „Mantram minties magijos“ pavadinimu. Deja, 1947 metų leidimo kopijų neišliko ir 1985 m. bestseleriu tapęs leidimas išėjo keturių dalių. Laimė, 1994 m. viena 1947-ųjų kopija buvo aptikta tarp autoriaus asmeninių užrašų. Jūsų rankose – visas Peterio Kelderio tekstas su išskirtiniu, „dingusiu skyriumi“.

Geros sveikatos palaikymui didžiajai daugumai žmonių reikia stebuklo arba panacėjos, bet tik ne kasdienio pastovaus ir paprasto darbo su savimi. Jei knygyne gulėtų knygelė pavadinimu „Limfotakos aktyvavimas organizme“, didžioji dalis garbinančių penkis tibetietiškus jos net nepaliestų. Bet kai parašoma apie energetinius centrus ir čakras, tuomet šis masalas ima traukti mistikos mėgėjus kaip medus į gliukogeninį disbalansą giliai įklimpusius.

Dabar pats laikas prisiminti straipsnį apie limfoje užsistovėjusius baltymus ir limfotakos temą tęsti toliau.

Ląstelių, kurių nepasiekia kraujas iš kapiliaro, ir kurios negali atiduoti savo metabolitų limfai, mitochondrijos ima išskyrinėti į aplinką proteoglikanus – DB (devil's bullets, A.Kulberg) molekules, kurios kitų ląstelių mitochondrijoms yra signalas, jog organizme dedasi negeri dalykai – badas, laikas naikinti ląstelę ir keliauti ieškotis kitos buveinės – tos, kurioje maistas tiekiamas ir šiukšlės išvežamos laiku.

Ryšium su tuo yra labai demonstratyvus eksperimentas su žiurkėmis, atliktas E.Revici:  2-3 lašai toksiško aliejaus tolygiai paskirstomas ant depiliuotos žiurkės odos 1 kvadratinio centimetro plote. Rezultatas: visi gyvūnai žūsta. Varijuoja tik mirties ištikimo laikas. Jei aliejus sukelia išopėjimą analogišką 3 laipsnio nugedimui, tai gyvūnas žūsta maždaug po trijų savaičių. Bet jei  aliejaus pažeidimas daug mažesnis – lygus 1 laipsnio nudegimui, gyvūnas žūsta per  3-4 paras. Paradoksalu? Mirties patogenezėje pats nudegimas vaidina antrinį vaidmenį. Pakitusios nuo poveikio (bet vis dar gyvos) ląstelės ima gaminti medžiagas, skatinančias greitą gyvūno žūtį. Stipriai nekrotizuotuose audiniuose pažeistų, bet dar gyvų ląstelių irgi yra, bet jų kiekis yra žymiai mažesnis. Silpnai pažeistame audinyje pakitę ląstelės sudaro didesnę jų dalį. Tiesioginis ryšys tarp pažeistos dalies ir bendro organizmo apsinuodijimo buvo įrodytas eksperimentiniu keliu – jeigu pažeista vieta buvo chirurgiškai  pašalinama laiku, daugelis gyvūnų išlikdavo gyvi.

Ląstelės mirtis gali būti užprogramuota (kai ląstelė susinaikina apoptozės būdu – suyra į dalis, kurios irgi turi apvalkalus ir nepaleidžia informacijos į aplinką) ir atsitiktinė, kurią įtakoja išoriniai faktoriai (bakterijos, virusai, grybeliai, mechaninis, temperatūrinis, cheminis poveikis ir t.t.). Atsitiktinės mirties (užtenka ir pažeidimo) atveju į aplinką paskleidžiamos medžiagos, kurios praneša organizmo imuninei sistemai apie pavojų organizmui ir ši puola.


Viršutinė krūtinės dalis ir kaklo sritis.Ją sudaro plokštieji kaulai: krūtinkaulis, raktikauliai ir pirmieji šonkauliai. Tiems, kam virš trisdešimties, būtent šių kaulų čiulpuose yra gaminama didžioji dalis kraujo. Už krūtinkaulio yra viršutinė širdies dalis, apsupta tankaus nervų tinklo. Čia į dešinįjį prieširdį patenka viršutinė ir apatinė tuščiosios venos (vena cava inferior), visos apsuptos limfmazgių. Čia venų išsišakojime į venas iš dešinės ir kairės įteka krūtinės limfos kanalai. Čia yra plaučių viršūnės, imuninės sistemos centras – užkrūčio liauka (timusas), aortos vožtuvai, miego ir poraktikaulinės arterijos,  vainikinės arterijos, plaučių venos ir plaučių arterija. Čia praeina nervas klajoklis ir širdies nervai. Sąrašą galima būtų tęsti dar. Su amžiumi deformuojasi krūtinės ląsta, dėl fizinės veiklos, kai kurių mineralinių medžiagų ir aminorūgščių trūkumo organizme tampa storesnėmis ir mažiau elastingomis sausgyslės, o tai pablogina kraujo apytaką kraujagyslėmis. O kur dar besikaupiančių druskų klodai? Kai jie spaudžia sąnariuose, tuomet žmogus tai junta akivaizdžiai, nes reikia judėti. O krūtinės kaulų galima ir nejudinti. Bet druskų kaupimosi procesas nuo to tik suaktyvėja. Pabandykite sukabinti rankas už nugaros, imdami vieną per viršų, kitą per apačią. Sunkiai gaunasi? O va štai šitam diedeliui gaunasi lengvai, nors praktikuoja visai ne lamų pratimus:
Sukabinę rankas, daugelis įsitikinsite, jog tai, ką galėjote padaryti būdamas vaikas, dabar nepadarote, net jei jums ir siūlytų už tai nemažus pinigus. Žmogaus audiniai visą gyvenimą auga, tačiau kaulai – ne (atvirkščiai – pas kai kuriuos jie nyksta, nes išnaudojamos juose esančios mineralinės medžiagos), todėl vietos augantiems audiniams darosi vis mažiau( nepamirškite dar ir dvigubų pagurklių su savo riebaliniais privalumais) ir jie vienas kitą ima spausti, dėl ko pablogėja kraujotaka, limfotaka ir nervinių impulsų perdavimas. Moterys savo noru dar pablogina reikalus nešiodamos liemenėles, o kvaili vyrai – kaklaraiščius ir marškinius siauromis apykaklėmis. Kraujas ir limfa viršutinėje krūtinės dalyje ima užsistovėti, ypač naktį, kai kūnas yra ramybės būsenoje (visi puikiai žinome, kad sergant sloga naktį ji yra ypač nepakenčiama ir paūmėjus). Neteisingai maitinantis, kai organizme yra gaminama daug uždegimus skatinančių prostaglandinų, krūtinės srities limfmazgiuose vystosi uždegimas. Jei šis uždegimas yra širdies ir aortos limfmazgiuose, greta esantys nervas klajoklis ir širdies nervai negauna pakankamo stiprumo vegetatyvinės nervų sistemos impulsų ir širdies darbas ima trikti (infarktai dažniausiai atsitinka anksti rytais). Jei kepenys, inkstai ir tulžies pūslė yra geroje būklėje, tuomet šie organai ima kompensuoti blogą krūtinės srities organų darbą, imdami blogiau atlikti savo tiesiogines funkcijas. Jei šių organų veikla irgi prasta, tuomet prasideda organizmo griūtis įvairiausiais būdais – nuo infarktų iki limfomų.


Kai  padaromas hemoglobino ir eritrocitų tyrimas ir randama, kad jų duomenys neatitinka normos, kaip tuomet „protingi“ gydytojai elgiasi? Teisingai, atspėjote – jie ima brukti geležies preparatus. Ir dažnai net nesiaiškindami ar tos geležies organizme yra trūkumas. O jo dažniausiai nėra (feritinas ir jonizuota kraujo geležis tai rodo). Kaip vyks kraujo kūryba krūtinės kaulų čiulpuose, jei kraujotaka juose bus bloga? Prastai. O kas atsitiks, jei kraujo čiulpai kraujo kūnelius gamins, bet jų iškeliavimo galimybė iš gamybos vietos bus maža? Kaip elgsis organizmas? Jis didins jų gamybą be saiko ir tuomet turėsime kokią kraujo ligą? Nujaučiate?

Kaip rudenį nudžiūvusi žolė pavasarį gavus šilumos ir drėgmės atsigauna, taip atsigauna ir ląstelės jūsų organizme, jei sutvarkote jų aprūpinimą medžiagomis ir inervavimą. Lygiai taip pat atsigauna ir kaulų čiulpų kamieninės ląstelės ir ima gaminti pakankamą kiekį kraujo kūnelių.

Kaip situaciją pagerinti? Kraujotaką ir limfotaką viršutinėje krūtinės dalyje pagerinti fiziniais pratimais. Kokiais? O gi tais pačiais mistifikuotais tibetietiškais.

Dabar, kai jau susipažinote su informacija, įdėmiau peržvelkite tibetietiškus pratimus ir pamatysite, kad jų visų tikslas vienas ir labai žemiškas – suaktyvinti limfotaką ir kraujotaką krūtinės srityje.


Pirmasis pratimas:

Pirmojo pratimo (sukimosi) tikslas sujudinti limfą ir nukreipti ją į periferiją, taip pat paduoti limfą iš dešiniosios viršutinės kūno dalies (šio kūno ketvirtadalio limfa įteka veną dešinio raktikaulio srityje ir sąmoningai stipriai įtakoti jos tekėjimo negalime) į kairiąją,


kad paskui ją priverstinai aktyviu kvėpavimu diafragma paduoti į veną.

Antrasis pratimas:Trečiasis pratimas:Šis pratimas gerai makština krūtinės ląstą ir gerina joje limfotaką ir kraujotaką.

Kevirtasis pratimas:Penktasis pratimas:Šis pratimas apjungia abu poveikius – krūtinės ląstai ir limfos "širdžiai". Galvos lenkimas, kaip ir aukščiau parodytuose, masažuoja kaklo srities organus – tonziles, skydliaukę ir t.t.

Yra dar ir šeštasis pratimas, kuris yra labiausiai mistifikuotas – prie jo prikabinta seksualinės energijos mistika, tačiau pasidomėjus esme, nieko naujo nerandi – tik dar aktyviau maigomą limfos "širdį" ir nelabai kuo besiskiriantį nuo bodyflex (jo mėgėjai, beje, irgi nelabai žino kur jų užsiėmimų sėkmės priežastis) treniruočių:
Pratimų atlikimo detalesnių niuansų teks ieškotis internete patiems.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (10)
 
Besisukančios Balerinos
2012.08.07 HomoSanitus /
Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau Homosanitus Google Analytics statistika rodo, kad turime apie 250 pastovių skaitytojų mus skaitančių iPad pagalba ir apie 200 inovatyviųjų, kurie mus žlibina iPhone ekranėlyje (tiesiog gal šiek tiek nepatogu – manytumėm). Tokia nedidelė statistinė nuokrypa. O dabar šiek tiek rimčiau. Pasirodo, mes ir į mus panašūs pasaulyje ne tik plūsteli destruktyvias griaunančias sroves į mirtingųjų gyvensenos supratimą, bet kai kuriuos įkvepia net ir kūrybai  (nors, kūryba ko gero tai pavadinti būtų santykinai sunku). Supratę ir pasinaudoję internetine medžiaga apie procesų žmoguje dualumą, gabūs žmonės sukūrė programėlę „Brain Ballerina“, skirtą iPad ir iPhone vartotojams, kurios pagaba galima nesunkiai nustatyti kuris galvos smegenų pusrutulis yra dominuojantis. Trumpai...
Acetaldehidai
2012.05.27 HomoSanitus / Samekh
Acetaldehidas - populiarus ir stiprus neurotoksinas (Vertimas iš anglų kalbos, pagal http://intelegen.com/nutrients/prevent_the_damaging_effects_of_.htm) Acetaldehidas yra gana retas žodis mūsų žodyne, tačiau tai yra vienas iš labiausiai paplitusių neurotoksinų, esantis dešimtyse milijonų žmonių. Tai gana paprasta medžiaga, jos cheminė formulė - CH3CHO. Visgi acetaldehidas daugeliu būdų paslapčia žaloja smegenų struktūrą ir trikdo jos funkciją. Acetaldehido šaltiniai Yra keturi pagrindiniai keliai, kurias acetaldehidas (toliau trumpinsime "AH") patenka į žmogaus smegenis. Jie yra: Alkoholio vartojimas. Candida "grybelinis sindromas" (Kandidozė). Automobilių ir sunkvežimių išmetamosios dujos. Rūkymas. Alkoholis Etanolis (labiau žinomas kaip alkoholis) yra cheminė medžiaga,...
 
Kalorijų gaudymas gyvuose organizmuose
2012.03.15 HomoSanitus / Age
Kaitresnės, negu gali būti, saulės išdeginta stepė. Mokslininkai iš nedidelės ekspedicinės grupės, braukdami prakaitą nuo veidų, stebi saigas – stepėje gyvenančias antilopes. Šie mokslininkai atlieka atsakingą mokslinį eksperimentą. Savo eksperimente jie nori patikrinti vieno garsaus akademiko kadaise suformuluotą teiginį: „Visi energijos pasireiškimai organizme turi kokį nors fizinį ar cheminį jos šaltinį... Raumenų darbas, gyvulinė šiluma susidaro dėl potencinės energijos, esančios organinėje medžiagoje, suvartotoje maitinimosi metu“. Mokslininkų tyrimo metodika nesudėtinga – jie aiškinasi kiek natūraliomis sąlygomis suėda gyvūnai žolės. Šio pašaro kaloringumas, tai yra šilumos kiekis, kuris išsiskiria sudegant jam kalorimetre, mokslininkams jau...
Prostatos specifinio antigeno tyrimo beprasmybė
2012.01.17 HomoSanitus / Age
Dauguma vyrų žino trijų raidžių derinio PSA reikšmę, ypač vyresnio amžiaus, nes daugeliui jau teko šį tyrimą atlikti, siekint nuraminti savyje plačiai sklandantį baubą: “O gal man prostatos vėžys, nes šlapinuosi dažnai, srovė susilpnėjus ir naktimis turiu keltis, ko anksčiau nebūdavo?” Medicininių profilaktikos priemonių darbinė grupė prie JAV vyriausybės paruošė naujas rekomendacijas, pagal kurias sveiki vyrai nustos atlikinėti reguliarius tyrimus prostatos specifiniam antigenui (PSA) nustatyti – ankstyvai prostatos vėžio diagnostikai. Tokiam sprendimui pagrindimą davė penkių didelio mąsto kontroliuojamų klinikinių tyrimų rezultatai, kurie parodė, kad PSA tyrimo atlikimas nedaro įtakos bendram nuo prostatos vėžio mirtingumui, bet dažnai priverčia daryti visą eilę nereikalingų diagnostinių...
 
Šaltosios branduolinės reakcijos
2012.01.07 HomoSanitus / Age
Žinome, kad vištos kiaušinio lukšte daugiausia cheminio elemento kalcio – visi gerai menam reklamą, kurioje gydytojai mirko į rūgštį kiaušinius. Daugiau kaip prieš du šimtus metų prancūzų chemikas N.L. Vokelenas pirmą kart savęs paklausė: kokiu būdu dedeklės be žalos savo organizmui iš savęs išveda tokius kalcio kiekius? Vėliau kitas prancūzų tyrinėtojas Lui Kervranas padarė eksperimentą – bandomąsias vištas lesino tik avižomis, tiksliai matuodamas, kiek kalcio su avižomis jos gauna. Vištų padėtų kiaušinių lukšte kalcio buvo daugiau maždaug 4 kartus. Kaip įprasta, mokslinė bendruomenė nesivargino kankinti save šio nepatogaus fenomeno aiškinimu, o sėkmingai viską užlopė: kiaušiniai – ne svarbiausia, yra reikalų ir...
Ar tiesa, kad turime tik penkis pojūčius?
2011.12.29 HomoSanitus / Age
Dar vienas melas, kurį nesąmoningai mes perduodame savo vaikams: žmogus aplinką jaučia penkių rūšių jutimais. Juos nesunkiai ir patys įvardinsite, o gudresni ir nelabai suvokiamą šeštąjį priklijuos. O kaip yra iš tikrųjų? Kai sakoma, kad žmogus turi penkis skirtingus jutimus, visada reikia paminėti, jog jie yra tie jutimai, kurie pastoviai transliuoja savo rezultatus mūsų sąmonei.  Tačiau yra jutimų, kurie vyksta automatiškai, be aiškios sąmonės analizės. Kokie jie? Pradėkime, kaip sakoma, nuo smulkmės – lygsvaros pojūčio. Žmogaus lygsvaros pojūčio organas – vestibiuliarinis aparatas (jis yra „vestibiulyje“ – vidinės ausies prieškambaryje), sudarytas iš dviejų maišelių ir trijų pusskritulinių kanalų. Tokie organai mūsų kūne yra du –...
 
Garsas
2011.12.23 HomoSanitus / Age
–Man  patinka  Lotynų Amerikos ritmai ir labai norisi šokti salsą... – Bet tai dar nereiškia, kad to noro šaltinis tavo galvoje. Praėję laikai saugo daugybę faktų, kurių šiuolaikinis mokslas iki šiol negali paaiškinti. 1894 metų rudenį vokiečių garlaivis Indijos vandenyne sutiko tristiebį burlaivį, ant kurio stiebo buvo iškabintas nelaimės signalas. Vokiečių jūreiviai sutiktame laive gyvą rado tik vieną gyvą žmogų – kapitoną, bet sužinoti ką nors apie tragediją iš jo buvo buvo neįmanoma, nes jis buvo išprotėjęs. o likusieji 38 įgulos nariai buvo negyvi. Navigaciniai prietaisai, žemėlapiai, laivo dokumentai – viskas buvo savo vietoje, laive nebuvo jokių pažeidimų. Pats kruopščiausias tyrimas, atliktas policijos, negalėjo paaiškinti kas...
Ką daryti alkoholikui, kad širdis išliktų sveika
2011.12.21 HomoSanitus / Age
MITOCHONDRIJOS ATEINA Į BRANDUOLĮ, KAD UŽMUŠTI LĄSTELĘ Prie daugelio chroniškų alkoholikų problemų, mokslas pridėjo dar vieną: pas šiuos nelaimėlius, pasirodo, mitochondrijos persikelia į branduolį, o tokio persikėlimo pasekmės – ląstelės mirtis. Širdies raumens ląstelių kardiomiocitų tyrimas elektroniniu mikroskopu parodė, kad esant kai kurioms širdies patologijoms, ląstelių branduoliuose randamas mitochondrijų susikaupimas (akademiko V.P.Skulačiovo tyrimai). Mokslininkai išdirbo metodą, kuris reguliariai leidžia gauti mitochondrijomis pripildytus branduolius. Mitochondrijos visada ateina į žiurkių-alkoholikių kardiomiocitų branduolius. Ląstelė – sudėtingiausias daugiafunkcinis objektas su savo geografija. Kad ląstelė veiktų, viskas joje turi būti savo vietose. Branduolys – yra...
 
Kodėl verkdami jaučiame gumulą gerklėje?
2011.12.14 HomoSanitus / R.S.
Nervų sistema yra sudaryta iš centrinės nervų sistemos (CNS) ir periferinės nervų sistemos (PNS). Centrinei nervų sistemai priklauso galvos  ir nugaros smegenys,  PNS priklauso visi nervai už CNS ribų.  Periferinė  nervų sistema  dalijama į somatinę ir vegetacinę nervų sistemas(VNS). Somatinę nervų sistema koordinuoja raumenų, kuriuos mes galime valdyti, veiklą -  mes galime vaikščioti, bėgioti, šokti , dainuoti – daryti ką norime. Vegetacinė nervų sistema nėra pavaldi mūsų norams. Ji kontroliuoja vidaus organų veiklą – širdies,  virškinimo sistemos darbą. Viena iš VNS funkcijų yra reaguoti į stresą, padėti kūnui  išgyventi tokiu momentu. Mūsų protėviai tokias emocijas, kaip liudesys, baimė, pyktis patirdavo tik papuolę į stresines...
Mes patys programuojam širdies mirtį
2011.12.09 HomoSanitus / Age
Medicinos statistika metai iš metų į pirmąją vietą tarp žmogaus mirties priežasčių stato širdies-kraujagyslių susirgimus. Jų gydymu užsiima didžiulė armija kardiologų, prirašyta šimtai mokslinių darbų, išdirbtos unikalios chirurginės metodikos. O apie tai, kas tai yra miokardo infarktas, žino turbūt kiekvienas suaugęs žmogus. Bet pasirodo, kad širdis vis dar slepia daug paslapčių. Vieną iš tokių pavyko atskleisti Novosibirsko mokslininkams, išsiaiškinus iki šiol dar nežinomą infarkto vystymosi kelią. „Buvo žinoma, kad esant širdies susirgimams vyksta tam tikri  širdies pažeidimai, – sako vienas iš atradimo autorių, profesorius Lev Nepomniaščich. – O infarktas – tai širdies kraujagyslių užsikimšimo rezultatas,...
 
Žmonių suderinamumas pagal ...kvapą?
2011.11.27 HomoSanitus / Age
– Jau ketvirtas jos vyras nukeliavo į kapus. (Iš nugirsto pokalbio.) Turbūt visi pastebėjote, kad būnant vienoje žmonių kompanijoje jaučiamės puikiai, o būnant kitoje – priešingai, esame slegiami. Dažnai sakoma, jog ta kita  žmonių draugija yra energetinių vampyrų spiečius. Tačiau šis reiškinys turi ir materialų pagrindą. Kiekvienas žmogus nuolat  yra labai individualioje cheminėje auroje – jo paties išskiriamų cheminių medžiagų debesyje. Šiame  žmogaus išskiriamame į aplinką kartu su savo gyvybinės veiklos atliekomis bukiete yra aptikta daugiau kaip 150 įvairių organinių junginių. Šios medžiagos yra gavę feromonų pavadinimą. Ypač baltyminės medžiagos ir jų deriniai įvairiai įtakoja tiek į aplinkinius gyvūnus, tiek į žmones, nešdami jiems...
Kodėl riebalai kaupiasi ant pilvo?
2011.11.20 HomoSanitus / Age
Kai valgome daug krakmolingo ir saldaus maisto, o civilizuoto maisto didžioji dalis būtent tokia ir yra, organizmas turi kažkaip nuo jo gelbėtis, nes nuolatinės didelės cukraus porcijos patenka į kraują ir keičia jo parametrus, kurie yra nesuderinami su organizmo normalia fiziologija. Ar ne keista, kad riebalai labiausiai kaupiasi ant pilvo, o ne kitose kūno vietose? Bet tam yra fiziologinė priežastis. Tik visai neseniai   mokslininkai atrado tam logišką paaiškinimą – apatinės pilvo dalies riebalinis audinys yra aktyvus organas, siunčiantis cheminius signalus į kitas kūno dalis. Buvo atrasta, kad šioje organizmo vietoje organizmo riebalinės ląstelės gamina 20 hormonų ir kitų medžiagų, kurios iki šiol mokslui  buvo nežinomos. Tarp šių hormonų yra ir leptinas, kontroliuojantis apetitą. Kuo labiau...
 
Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Daugelis turbūt žino, kad ligoninėje po operacijos  beveik visada kurį tai laiką į ligonio organizmą leidžiami antibiotikai. Kokiu tikslu? Kad užmušti bakterinę infekciją, kurios dažnai visai ir ...nėra. Žinoma, nesidomintys mokslo naujienomis gydytojai šioje vietoje išreikš nepasitenkinimą: kaip taip gali būti, juk yra pakilusi kūno temperatūra, operacijos vietoje vystosi uždegimas, bujoja infekcija ir t.t. ? Neadekvati ir žudanti organizmą žmogaus imuninės sistemos reakcija, kuri aktyvuojasi esant didelėms traumoms, paleidžiama paties traumuoto organizmo ląstelių, normalioje būsenoje gaminančių energiją visiems fiziologiniams procesams. Grupė mokslininkų iš JAV Misisipės Universiteto su traumų chirurgu Karlu Hauseriu (Carl Hauser) priešakyje įrodė, kad audinių pažeidimo metu esant didelėms...
Kodėl kūno temperatūra 36,6 °C?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Kodėl visų šiltakraujų gyvūnų ir paukščių kūnų temperatūra yra būtent tokia – tarp  36 °C ir 42 °C? Juk būtų kur kas patogiau, jei mūsų kūno temperatūra būtų žemesnė – atkristų mums drabužių, o gyvūnams kailio, plunksnų būtinybė. Keista, kad pietų kraštų gyventojų temperatūra yra tokia aukšta – kam kaitinti organizmą iš vidaus, jei saulė ties pusiauju taip aktyviai šildo? Žinduoliai išsidėstę ties apatine šio temperatūrinio diapazono riba, o paukščiai, kurių medžiagų apykaita intensyvesnė, ties viršutine. Šiltakraujiškumo fenomenas užduoda mums tris klausimus: 1. Kodėl šiltakraujiškumas – tai aukštesnė išsivystymo pakopa lyginant su šaltakraujiškumu? 2. Kodėl...
 
Tėvai ir vaikai ląstelės fiziologijoje
2011.06.25 HomoSanitus / V.V. Matveev
Laboratory of Cell Physiology, Institute of Cytology, Russian Academy of Sciences, Tikhoretsky Ave 4, St. Petersburg 194064, Russia and BioMedES, Leggat House, Keithhall, Inverurie, Aberdeen AB51 0LX, UK Paskutinius 50 metų mokslas vis labiau specializuojasi, ir tai labiausiai matoma jo greitai besivystančiose srityse. Šiame natūraliame procese slypi mažai pastebima, bet reali grėsmė moksliniam metodui. Mokslo klasikai, jo tėvai, buvo ir lieka mums titanais, naujų požiūrių ir teorijų kūrėjais, kurie sugebėjo apimti plačiausią reiškinių ratą. Jie turėjo fantastinį akiratį, jų teorijos aiškino fenomeną kaip visumą. Tačiau visko, pasakyto apie tėvus, deja, negalima perkelti jų vaikams, šiuolaikiniams mokslininkams. Dėl katastrofiškos specializacijos  jų akiratis neįtikėtinai susiaurėjo. Jie vis daugiau žino...
Meilės fluidai
2011.06.11 HomoSanitus /
Константин Григорьевич Уманский Денвер, март 2008 Руководитель клинического отделения Института полиомиелита и вирусных энцефалитов РАМН; родился 9 мая 1924 г.; доктор медицинских наук, профессор, академик РАЕН (1993); заслуженный деятель науки РФ. Для того, чтобы понять, что наконец-то пришла весна и наступил её первый месяц март, нет никакой необходимости заглядывать в календарь.  преддверии оживления природы, после захода солнца, в полной темноте орут коты и кошки, вопли которых ...
 
Auka vardan įvaizdžio
2011.05.19 HomoSanitus / Age
Prieš jus žmogaus limfinė sistema, kuri surenka visas nereikalingas atliekas iš tarpląstelinio skysčio ir nuneša jas į limfagyslėmis į veninę kraujotaką, o iš jos į kepenis, kad šios perdirbtų jas ir paėmę iš jų tai, kas dar naudinga organizmui, likusią dalį paruoštų šalinimui iš organizmo. Pažvelkime į šią iliustraciją ir mintyse uždėkime šiam žmogui liemenėlę. Kas atsitiks su limfotaka? Pagerės ji ar pablogės? Jei manote, kad limfos tekėjimas nėra svarbus reiškinys organizme, tai klystate. Jis ne mažiau svarbus, nei kraujo tekėjimas. Jei moters krūtinė maža, liemenėlei palaikyti krūtinės formą nėra sunku. Jei bus priešingas variantas, tai ir gausis priešingai – liemenėlė turės standžiau apjuosti krūtinę ir ji kur kas...
Kodėl būtina glamonėti vaikus
2011.05.13 HomoSanitus / Age
Arba kame masažo poveikio  paslaptis? Tokiais, kokie esame, mus padaro aplinka ir mūsų elgesys. Atsakymas slypi ir vėl hipotaliame (pagumburio liaukoje), kuris gamina hormoną-neurotransmiterį oksitociną. Šis devynių aminorūgščių peptidas yra deponuojamas hipofizėje   ir iš čia išskiriamas į kraują. Taigi tai hormonas, kurį tiesiogiai įtakoja  psichika ir fizinis organizmo poveikis – konverteris hipotaliamas verčia nervinius impulsus į hormonų kalbą. Pasaulį labiausiai darko vyrai, ir būtent tie, kurių organizmuose yra mažai minėtos medžiagos. Šis hormonas ypatingas tuo, kad jis įtakoja socialinį gyvūnų, tame tarpe ir žmonių, elgesį. Nesąmones dažniausiai kuria, neklauso pašalinių nuomonės ir įgyvendina tie vyrai, kurių šeimyninis gyvenimas klostėsi prastai, o...
 
Pliažas, ledai ir kvaili tėvai
2011.05.10 HomoSanitus / Age
Arba kodėl storuliai pirtyse tunka? Tik mūsų, idiotų kultūroje vasarą yra valgomi ledai. Kam? Tam, kad atsigaivinti. Tačiau tiek ledų gamintojai, tiek ledų valgytojai nežino savo kūno fiziologijos. Jei žinotų, ledus valgytų žiemą – tam, kad sušilti. Pietų kraštuose senoliai gerai žino, kad norint atvėsinti kūną, reikia išgerti karšto gėrimo, o ne valgyti ledus. Kūno temperatūrą reguliuoja hipotaliamas (pagumburio liauka), esanti giliai galvos smegenyse. Jei kakle esančios miego arterijos yra šaldomos (o taip atsitinka, kai valgomas šaltas maistas, geriami šalti gėrimai), hipotaliamas gauna signalą šildyti organizmą – jis gi nežino, kad idiotas kūno šeimininkas vidurvasarį prisigamins ledų ir ims juos čiaumoti. Toks kūno temperatūros reguliavimo mechanizmas...
КОПАЛЬХЕМ
2011.04.27 HomoSanitus /
   АНДРЕЙ ЛОМАЧИНСКИЙ       КУРЬЁЗЫ ВОЕННОЙ МЕДИЦИНЫ И ЭКСПЕРТИЗЫ КОПАЛЬХЕМ    и трупные яды       Но есть другой вид повышенной переносимости ядов - так называемая приобретённая толерантность. Точно так же, как при регулярных упражнениях можно накачать мышцы, при регулярном приёме небольших доз яда можно развить ферметные системы, способные этот яд нейтрализовать. Правда специально заниматься таким делом не следует, да и далеко не на все яды...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kokia bebūtų jūsų sveikata, jos vistiek pakaks iki pat gyvenimo galo.
L. Borisov
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės