Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Acetaldehidai
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Apie visk? / Acetaldehidai
Acetaldehidas - populiarus ir stiprus neurotoksinas


Acetaldehidas yra gana retas žodis mūsų žodyne, tačiau tai yra vienas iš labiausiai paplitusių neurotoksinų, esantis dešimtyse milijonų žmonių. Tai gana paprasta medžiaga, jos cheminė formulė - CH3CHO. Visgi acetaldehidas daugeliu būdų paslapčia žaloja smegenų struktūrą ir trikdo jos funkciją.

Acetaldehido šaltiniai

Yra keturi pagrindiniai keliai, kurias acetaldehidas (toliau trumpinsime "AH") patenka į žmogaus smegenis. Jie yra:
Alkoholio vartojimas.
Candida "grybelinis sindromas" (Kandidozė).
Automobilių ir sunkvežimių išmetamosios dujos.
Rūkymas.
Alkoholis

Etanolis (labiau žinomas kaip alkoholis) yra cheminė medžiaga, esanti alaus, vyno, likerio ir kitų alkoholinių gėrimų sudėtyje. Būtent ši medžiaga paverčia žmones girtais. Šie gėrimai tarnauja kaip etanolio pernešėjai į žmogaus smegenis, sukeldami tam tikrą apsvaigimo lygį. Kai tik skystis patenka į kūną, alkoholis yra suskaldomas į anglies dvideginį ir vandenį. Tačiau šis procesas užima daug laiko ir vyksta keliais etapais. Pirmasis etapas vyksta kepenyse, nors kiti organai, tokie kaip, smegenys ir inkstai taip pat nedideliu mastu gali atlikti šį alkoholio detoksikacijos etapą. Fermentas, vadinamas "alkoholio dehidrogenazė" paverčia alkoholį acetaldehidu (toliau vadinsime AH). Tada kitas fermentas, "aldehido dehidrogenazė" privalo suskaldyti AH į acetatą. Acetatas gali būti naudojamas kaip kuras ląstelinės energijos gamybai. (Acetatas yra acto rūgšties forma).

Tačiau AH pavertimas acetatu ne visada vyksta greitai ir lengvai, taigi čia ir slypi problema. Per pastaruosius keletą dešimtmečių tyrimai parodė, kad alkoholikai yra linkę alkoholį paversti AH gana greitai, tačiau AH paversti acetatų taip greitai jau nebegali. Alkoholikuose AH pavertimas acetatu palyginti ilgai užtrunka ir tuo metu AH turi šansą pradėti kenkti kūnui. (*1) Priklausomai nuo žmogaus genetikos, mitybos ir santykiu su kitomis cheminėmis medžiagomis, tokiomis kaip formaldehidas, kurio neutralizavimui kūnas taip pat naudoja aldehido dehidrogenazę, net ne-alkoholikų kūnai gali turėti problemų siekdami detoksikuoti AH.


Candida (Kandidozė)

Antrasis pagrindinis būdas AH patekti į smegenis yra per grybelį, vadinamą Candida albicans. Candida gyvena praktiškai kiekvieno žmogaus žarnose. Kai grybelio kolonijos gyvuoja mažais kiekiais, prižiūrimas sveikos imuninės sistemos ir vadinamosios "gerosios floros", Acidophilus ir Bifidus bakterijų, Candida yra santykinai nekenksminga. Tačiau dėl šiuolaikinio piktnaudžiavimo antibiotikais, kontraceptikais, kortizono/prednizolono vaistų terapijomis, o taip pat pastovaus streso (kuris natūraliai skatina kortizono perviršį organizme), cukraus vartojimo ir prastos mitybos, milijonai Amerikiečių dabar kenčia nuo Candidos grybelio pertekliaus žarnyne, kuris vadinamas "mielių sindromu". (*2) Candida gyvena fermentuodama cukrų savo energijos gamybai. Kad ir kaip būtų liūdna žmonėms, kurių žarnyne gyvena didžiulės Candida kolonijos, šios cukraus fermentacijos šalutinis produktas yra AH. (*3) Biocheminiai tyrimai parodė, kad šitas AH gali susijungti su raudonaisiais kraujo kūneliais, baltymais, fermentais ir kitomis medžiagomis esančiomis virškinamajame trakte ir trakto sienelėse, ir keliaudamas kraujotakos sistema, pasiekti tolimas kūno vietas, tokias kaip antai smegenys. (*3) Tyrimai taip pat parodė, kad AH gali atsikabinti nuo raudonųjų kraujo kūnelių arba baltymų, kuriais keliavo kraujotaka ir žaloti ląsteles esančias labai toli nuo AH susidarymo vietos. (*3)

Tiems, kurie kenčia nuo "mielių sindromo" (kandidozės), alaus, vyno ir kitų alkoholinių gėrimų vartojimas suteikia dvigubą AH dozę. Dabar ne tik gėrimuose esantis alkoholis paverčiamas į AH, bet ir salyklas su grūdais esantis aluje bei cukrus esantis vyne ir likeriuose tampa puikiu maistu Candida‘i. (*2). Dar daugiau AH tampa neišvengiamu grybelio cukraus fermentacijos šalutiniu produktu.

Išmetamosios dujos

Kai alyva, benzinas, dyzelinis kuras ir gamtinės dujos yra sudeginami, ore lieka AH. (*4) Taigi, kitas pagrindinis AH kelias į kūną yra įkvepiant orą, kuriame gausu automobilių ar gamyklų išmetamųjų dujų. Žmonės, kurie praleidžia daug laiko apkrautuose greitkeliuose, profesionalūs vilkikų, taksi vairuotojai, ir netgi tie, kurie dirba dažnai važinėjamose teritorijose arba netoli greitkelių, ypatingai rizikuoja reguliariai įkvėpti nedidelį, tačiau reikšmingą, AH kiekį.

Rūkymas

AH taip pat susidaro degant tabakui. (*7) Taigi rūkoriai taip pat gali įkvėpti AH kartu su dūmais. Ir nors AH kiekis įkvepiamas iš automobilių išmetamųjų dujų ar cigarečių dūmų gali būti menkas, lyginant su alkoholiu, tačiau tyrimai rodo, kad nedideliais kiekiais, bet reguliariai į organizmą patenkantis AH gali būti pakankamas palaipsniniam baltymų, fermentų ir kitų ląstelinių struktūrų esančių smegenyse ir kūne žalojimui

Acetaldehidų daroma žala
Kaip acetaldehidai žaloja smegenis:


Yra daugybė būdų kuriais mažomis dozėmis į kūną patekdamas acetaldehidas (AH) gali palaipsniui žaloti smegenų struktūra ir funkciją. Štai keletas jų:
Acetaldehidas keičia raudonųjų kraujo kūnelių (RKK) struktūrą. Tai buvo žinoma jau nuo 1941 m.: AH lengvai jungiasi su raudonųjų kraujo kūnelių membranos baltymais, paversdamas RKK "uždelsto atpalaidavimo kapsule", kuri gali AH transportuoti gana nemaža atstumą, gerokai nutolusį nuo susijungimo vietos. (*3) Kai taip atsitinka, membrana dengianti RKK tampa standesnė. (*21) Tačiau, kad RKK galėtų keliauti kapiliarais, RKK membrana turi galėti susilenkti ir deformuotis. Vidutinis RKK diametras yra 7 mikronai, o vidutinio kapiliaro - tik 2 mikronai. RKK, sukietėjusiems nuo chroniško AH poveikio, bus sunku pakankamai susilenkti, kad galėtų pralysti pro kapiliarus. Taigi, RKK transportuojamas deguonies kiekis sumažėja. (*3) (Mūsų smegenys reikalauja apie 20% viso mūsų įkvėpiamo deguonies kiekio!) Be to, K. K. Tsuboi ir jo kolegų darbas parodė, kad AH suformuoja stabilius junginius su hemoglobinu ir RKK. Tai pažeidžia pagrindinė RKK funkcija - sumažina RKK gebėjimą priimti, sulaikyti ir transportuoti deguonį kraujotakos sistema. (*5)

Acetaldehidas sumažina baltymo tubulino gebėjimą apsijungti į mikrotubulinus (mikrovamzdelius). (*6) Mikrotubulinai yra ilgos, plonos, pailgą vamzdį primenančios struktūros. Jie atlieka keletą funkcijų smegenų ląstelėse:
Jie formuoja nervų ląstelių struktūrą, panašiai kaip sijos laiko tiltą ar pastatą. Jie padeda dendritams būti pusiau standiems. Dendritai yra plunksnas primenančios ataugos nuo pagrindinio nervo ląstelės kūno. Jie sujungia keletą neuronų tarpusavyje. Vieno neurono dendritai gali prisijungti iki 100 000 kitų neuronų!

Mikrotubulinai taip tarnauja kaip maisto medžiagų ir dendrituose pagamintų biocheminių žaliavinių medžiagų pernešėjai. Kai šių medžiagų transportas yra sutrikdomas, dendritai palaipsniui atrofuojasi ir miršta. Du klasikiniai smegenų patologijos pavyzdžiai, kuriuose figūruoja detritų degeneracija - Alzhaimerio liga ir chroniško alkoholio vartojimo sukeltas smegenų pažeidimas.

Acetaldehido sukelia vitamino B1 nepakankamą. Tiaminas, arba vitaminas B1, yra toks būtinas smegenų ir nervų funkcijai jog jis dažnai vadinamas "nervų vitaminu". Kaip parodė Herbert Sprince tyrimas (M.D.) (aptariamas žemiau) AH turi labai stiprią tendenciją susijunti su B1. (*7) Deja, organizmui naudojant B1 vitaminą AH neutralizavimui, B1 yra išskaidomas. Vidutinis-sunkus B1 vitamino trūkumas organizme pasireiškia grupe simptomų vadinamų Wenicke-Krosakoff sindromu. (*9) Šis sindromas charakterizuojamas psichologiniu sumišimu, prasta atmintimi, prasta neuromuskuline koordinacija ir vizualiniais sutrikimais. Jo pagrindinė, labiausiai viešai pripažinta priežastis - lėtinis alkoholizmas.

B1 taip pat reikalingas ATP bioenergijos gamybai kūno ląstelėse, įskaitant ir smegenų ląsteles. O smegenys privalo pasigaminti ir suvartoti 20% visos kūno energijos, net ir miego metu. Vitaminas B1 taip pat būtinas acetilcholino gamybai. Acetilcholinas yra vienas iš pagrindinių neurotransmiterių, palaikantis optimalią atminties, koncentracijos ir mokymosi funkciją. Alzheimerio liga yra gana kraštutinis atminties praradimo ir sutrikusios koncentracijos pavyzdys, sukeltas dėl acetilcholino trūkumo. 1942 m. klasikinio eksperimento metu R.R. Williams ir jo kolegos atrado, kad net menkas, tačiau ilgą laiką trunkantis (eksperimentas truko 6 mėn.) vitamino B1 trūkumas žmogaus organizme pasireiškia simptomais tokiais kaip apatija, emociniu nestabilumu, dirglumu, depresija, nuovargiu, nemiga ir galvos skausmais. Visi šie simptomai rodo, kad smegenų funkcija toli gražu nėra optimali.

Acetaldehidas sukelia niacino ir NAD trūkumus. Niacinas (Vitaminas B3) žmogaus organizme egzistuoja pagrinde savo kofermentinėje formoje - NAD. (*1) NAD dalyvauja didžiojoje dalyje ląstelių procesų, kuriuose cukrus ir riebalai yra sudeginami energijos gamybai. NAD yra svarbus katalizatorius pagrindinių neuromediatorių (pvz.: serotonino) gamyboje. Neuromediatoriai yra biochemikalai, kurie leidžia nervų ląstelėms bendrauti viena su kita. NAD taip pat yra kofermentas, kuris aktyvuoja alkoholio ir aldehidų dehidrogenazę, šie fermentai skaido alkoholį ir AH. (*11) Cinkas šiuose procesuose taip pat reikalingas, nes jis kartu su NAD aktyvuoja šiuos du enzimus. (*12)


Kadangi visoms ląstelėms reikia NAD, o jo tiekimas yra apribotas, ląstelių energijos gamybos metu NAD yra pastoviai perdirbamas. Tačiau, kai NAD padeda detoksikuoti AH, NAD perdirbimo procesas sustoja ir pradeda kauptis modifikuota NAD forma - NADH. Ši NAD forma pradeda trikdyti ląstelinių biocheminius procesus. (*1, 21) Taigi lėtinis AH poveikis sukelia nedideli, funkcinį niacino/NAD trūkumą, net tada, kai žmogaus racioną sudaro "subalansuota dieta", kuri atitinka rekomenduojamas niacino paros normas.

Ekstremalus niacino trūkumas sukelia klasikinę mitybinę ligą - pelagrą su visais dramatiškais protiniais ir fiziniais simptomais. Kadangi niacinas yra reikalingas didžiuliais kiekiais optimaliai smegenų funkcijai palaikyti, mažas niacino trūkumas daugiausia sukelia tik psichologinius simptomus. Šie simptomai gali pasireikšti baikštumu, susirūpinimu, įtarinėjimais, pergyvenimu ir rūškana, prislėgta ar pikta veido išraiška. Galvos skausmai, nemiga, depresija, susijaudinimas, negalėjimas susikaupti taip pat gali pasireikšti. (*13) Šis apibūdinimas neabejotinai tinka daugumai chroniškų alkoholikų ir Candida pacientų, kurie akivaizdžiai kenčia nuo ilgalaikio AH poveikio.

Acetaldehidas sumažina acetil kofermentą A ir susilpnina ląstelių energijos gamybą. Pantoteno rūgštis (vitaminas B5) yra vienas iš kritinių vitaminų normaliai smegenų veiklai. Aktyvi vitamino B5 forma yra koenzimas A. Savo ruožtu koenzimas A susijungęs su acetatu, ląstelėse suformuoja acetil koenzimą A. Acetil koenzimas A ko gero yra labiausiai lemiama medžiaga visoje ląstelių biochemijoje - ir cukrus, ir riebalai turi būti transformuojami į acetil koenzimą A, kad galėtų tiekti energiją Krebso ciklui, kurio metu pagaminama 90% visos kūno (taip pat ir smegenų) ląstelinės energijos. (*11) Acetil koenzimo A nelaimei, AH turi labai stiprų polinkį su juo susijungti. Biochemikas H.P. Ammon įrodė, kad AH slopina acetil koenzimo A aktyvumą tiesiogine priklausomybe nuo gautos dozės. Jis taip pat pademonstravo, kad vos tik AH koncentracija pradeda kilti, kartu su mažėjančiu acetil koenzimo A lygiu krenta ir energijos gamyba ląstelėse. (*1) Smegenys, normaliam funkcionavimui, sunaudoja 20% kūno energijos. Acetil kofermentas A taip pat yra būtinas acetilcholino gamybai. Acetilcholinas yra neuromediatorius dalyvaujantis atminties, mokymosi ir koncentracijos procesuose.

Acetaldehidas sukelia Piridoksal-5-fosfato (P5P) trūkumą. P5P yra koenzimas, reikalingas praktiškai visų pagrindinių neuromediatorių formavimui. (*10) Jis dalyvauja visuose transaminacijos procesuose. Šių procesų metų ląstelės transformuoja vienas aminorūgštis į kitas, tam kad galėtų patenkinti pastoviai kintantį aminorūgščių poreikį. P5P taip pat reikalingas vitamino B3 (niacino/niacinamido) pavertimui į koenziminę jo formą, NAD. (*17) P5P, ir mūsų visų, kurie esami priklausomi nuo jo, nelaimei, yra žinoma, kad AH labai stipriai susijungia su baltymine P5P dalimi tokiu būdu pakeisdamas dalį P5P molekulės. Tai turi įtakos padažnėjusiam P5P koenzimo praradimui, ko pasekoje kraujyje ir audiniuose pasireiškia nenormaliai maži šio koenzimo kiekiai. (*1, 18)

Acetaldehidas taip pat nepalankiai veikia prostaglandino metabolizmą. Δ6-desaturazė yra fermentas, kuris konvertuoja paprastąsias riebiąsias linolo rūgštis į gama-linoleno rūgštis. O pastarosios rūgšties visiškai nėra jokioje įprastoje mūsų dietoje. Gama linoleno rūgštis savo ruožtu yra vienintelė žaliava, kuri gali būti paverčiama prostaglandinu E1. Prostaglandinas E1 yra pagrindinis biocheminis reguliatorius tiek nervų, tiek imuninėje sistemoje. Jis taip pat padeda reguliuoti uždegiminio prostaglandino E2 gamybą. Prostaglandinas E1 neleidžia iš maistinės riebiosios rūgšties, arachidono rūgšties (kurios yra gausu mėsoje ir pieno produktuose) pagaminti per daug prostaglandino E2. Prostaglandino biocheminių procesų tyrėjai aptiko, kad AH yra galingas Δ6-desaturazės deaktyvatorius. (*15) AH turi tendenciją slopinti gama-linoleno rūgšties gamybą, kuri slopina prostaglandino E1 gamybą. Žemas prostaglandino E1 gamybos lygis "atleidžia stabdžius" nuo prostaglandino E2 ir su jais susijusio junginio TXB2 gamybos, ko pasekoje jų lygis organizme pradeda viršyti normalų. M.D. David Horrobin (*15) ir Julian Lieb (*19) tyrimai parodė, kad aukštas prostaglandino E2 ir TXB2 junginio lygis, kartu su sumažėjusiu prostaglandino E1 lygiu, tampa pagrindine tam tikrų depresijos formų priežastimi.

Priklausomybių skatinimas

Acetaldehidas taip pat skatina priklausomybes nuo toksinių medžiagų. Ko gero vienas iš labiausiai stebėtinų būdų, kuriais AH keičia smegenų struktūrą, yra jo tendencija susijungti su dviem pagrindiniais smegenų neuromediatoriais - dopaminu ir serotoninu. Kai AH ir dopaminas susijungia, jie suformuoja tirštą junginį salsolinolį. Kai AH susijungia su serotoninu, susiformuoja beta-karbolinas. Salsolinolis ir beta-karbolinas yra tik du iš grupės tarpusavyje susijusių ir susikeičiančių junginių, vadinamų tetrahidro-izohinolinais. Tyrimai parodė, kad žmonių ir gyvūnų, kurie vartodavo (arba gaudavo) didelius kiekius alkoholio, smegenyse, stuburo skysčiuose ir šlapime susikaupdavo dideli kiekiai tetrahidro-izhinolinų. Svarbu yra ir tai, kad šie junginiai turi panašią struktūrą, funkciją ir sukelia tokią pačią priklausomybę kaip ir opiatai! Sėkmingai detoksikuojant alkoholikus buvo pastebėta, kad ypatingai dideli šios, į opiatus panašios, medžiagos išskiriama kartu su jų šlapimu. Taigi, šie AH sukurti, į opiatus panašūs, biochemikalai bent jau iš dalies paaiškina, kodėl alkoholikai yra tiek priklausomi nuo alkoholio, rūkoriai nuo cigarečių, o nuo kandidozės kenčiantys pacientai - nuo cukraus. Visi šie trys reiškiniai sukelia tą patį lėtinį padidėjusį AH lygį organizme. Kaip ir opiatai, šie tetrahidro-izohinolinai taip pat skatina mieguistumą, protinį "rūką", depresiją, apatiją, nesugebėjimą susikaupti ir t.t. Žinoma šie simptomai pasireiškia tiek alkoholizmo, tiek kandidozės atveju. Ir abiem atvejais organizme sukuriamas nepaprastai didelis AH kiekis.

Visos viršuje aptartos problemos, kurias sukelia chroniškas apsinuodijimas AH, turėtų skaitytojui leisti suprasti, kaip rimtai AH gali pakenkti smegenų veiklai. Taigi apibendrinant kenksmingą AH poveikį smegenų funkcijai, pateikiame pagrindinius AH sukeltus simptomus:
 Sutrikusi atmintis
 Sumažėjęs gebėjimas sutelkti dėmesį ("smegenų rūkas")
 Depresija
 Sulėtėję refleksai
 Mieguistumas ir apatija
 Padidėjęs dirglumas
 Psichinės energijos sumažėjimas
 Išaugęs nerimas ir panikos reakcijos
 Sumažėjęs jutiminis aštrumas
 Tendencija į alkoholio, cukraus, ir cigarečių priklausomybes
 Sumažėjęs lytinis potraukis
 Sustiprėjęs PMS ir krūtų patinimas moterims.
Kaip viso to išvengti?

Kaip išvengti šių dramatiškų apsinuodijimo acetaldehidais pasekmių?

Paprastai.

Įveikiant priklausomybes.

Atsisakant alkoholio, cigarečių, persivalgymo ir prastos mitybos, kurie yra pagrindas grybelinėms ligoms.

Vengiant smarkiai išmetamosiomis dujomis užterštų vietų.

Kaip gali padėti mityba?

Laimei, taikomosios mitybos mokslas gali padėti apsisaugoti nuo lėtinio apsinuodijimo AH.
Herbet Sprince (M.D.) kartu su kolegomis 1970-aisias paskelbė daug straipsnių aprašančių savo eksperimentus, kuriuose jis ieškojo įvairių maisto medžiagų kombinacijų galinčių apsaugoti žiurkes nuo apsinuodijimo AH. Sprince kontrolinę žiurkių grupę šėrė tokiu AH kiekiu, kuris per 72 valandas nužudydavo 90% žiurkių. Eksperimentinė grupė kartu su AH taip pat gaudavo įvairių maisto medžiagų - grynų arba maišytų - kurios turėtų padėti detoksikuoti AH.
Žiurkių, kurios gavo didžiules valgomas Vitamino C dozes, mirtingumas buvo tik 27% (lyginant su 90%).
Sieros turinčios aminorūgšties, L-cisteino - 20%.
Vitamino B1 - 10%.
N-acetilcisteino arba lipoinės rūgšties - 0%!!!
Mažesnėmis dozėmis duodami vitaminai C, B1 ir L-cisteinas (arba N-acetilcisteinas) taip pat sumažino mirtingumą beveik iki 0%.
(*7) Tačiau Sprince suduotos maisto medžiagų dozės buvo milžiniškos, lyginant su rekomenduojamomis paros normomis. Jeigu tokios dozės būtų paskaičiuotos proporcingai žmogaus kūno masei - jos sudarytų keletą gramų grynos medžiagos (kai daugumoje maisto papildų šios medžiagos sudaro miligramus arba mikrogramus). Laimei, dauguma žmonių nesusiduria su tokiais dideliais AH kiekiais, taigi mažesnės minėtų maisto medžiagų dozės be jokios abejonės suteiks reikšmingą detoksikuojančią apsaugą nuo AH, kai bus vartojamos ilgą laiko tarpą.

John Cleary (M.D.) paskelbė darbų apibendrinančių daugybės gydytojų ir tyrėjų tyrimus, kurių metu niacinas (Vitaminas B3) ir cinkas buvo vartojamas kaip alkoholį ir AH detoksikuojanti priemonė. (*1) Kadangi fermentai, kurie skaido alkoholį ir AH yra aktyvuojami tiek B3 (*11), tiek cinko (*12), akivaizdu, kad juos yra racionalu naudoti siekiant apsaugoti nuo chroniško apsinuodijimo alkoholių ir AH. Galiausiai, dėl chroniškai didelio AH lygio audiniuose, normalus vitamino B3 (NAD) perdirbimo ir per panaudojimo procesas yra sutrikdomas (*1), taigi akivaizdu, kad rekomenduojamos dietinės B3 normos yra nepakankamos optimaliam smegenų aprūpinimui .
Šioje lentelėje yra pateikiami vartotini maisto medžiagų kiekiai, kurie turėtų apsaugoti kenčiančius nuo lėtinio acetaldehidų apsinuodijimo.

Medžiaga                                                                                                         Kiekis per dieną
                                  (Dalinti į 2-3 dozes, vartoti kartu su maistu)
Tiaminas (B1)                                                                                                              50-500 mg
Niacinas arba nikotinamidas (B3) *                                                                        50-500 mg
Pantoteno rūgštis (vitaminas B5) (pantetinas)                                                      25-200 mg
Piridoksinas (B6)                                                                                                        25-150 mg
N-acetilcisteinas (NAC)                                                                                        500-2000 mg
Askorbo rūgštis (Vitaminas C)                                                                             500-3000 mg
Cinkas (cinko mono-L-metionino sulfatas (ZMA), askorbatas arba citratas)    15-30 mg
Gama linoleno rūgštis (GLA) **                                                                            120-480 mg
Lipoinė rūgštis (tiokto rūgštis)                                                                                 50-200 mg
Silimarinas (Margainio ekstraktas, 70-80%)                                                      200-600 mg

* Tie, kuriems nustatyti arba įtariami kepenų funkcijos sutrikimai arba podagra, turėtų vartoti B3 vitaminą tik su savo gydytojo leidimu. Be to, tie, kuriems niacinas sukelia labai nemalonų "karščio pylimą", turėtų vartoti niacinamidą (kita B3 forma)

** Iš agurklių sėklų aliejaus arba nakvišų sėklų aliejaus.

HS komentaras:
Nors maisto papildų vartojimas ir padeda ekstremaliais apsinuodijimo atvejais (esant chroniškam skausmui, rimtiems nervų sistemos pažeidimams),  jie nėra problemos sprendimas. Nežinant konkretaus žmogaus organizmo būsenos, minėtų vitaminų bei kitų medžiagų dozės gali būti pavojingos sveikatai.
Vartojant papildus organizmui galbūt ir lengviau šalinti acetaldehidus (AH), tačiau jų atsiradimo priežasties tai nepašalina. O nustojus reikštis signalams, kad kažkas negerai, dažnas individas vėl pradeda kankinti savo kūną nuodingomis medžiagomis, bei netinkama mityba.

Kaip buvo minėta straipsnyje, organizmui esant normalioje būklėje, su tam tikru AH kiekiu jis puikiai susitvarko ir be išorės pagalbos.
Iš tiesų su AH reikia kovoti šalinant jų atsiradimo priežastis – pradėti rūpintis savo organizmo gerove.

Ir pirmiausia atkreipiant dėmesį į pagrindinį veiksnį nulemiantį fizinio organizmo sveikatą – į savo vidinį organizmą, savo psichologiją.

Alkoholio vartojimo, cigarečių rūkymo, persivalgymo, organizmui nenaudingo maisto valgymo negalima sustabdyti jokiais papildais, jeigu nėra dirbama su psichologinėmis šių reiškinių priežastimis. Net ir mūsų išorinė aplinka, namai, gatvė, darbas, kurioje egzistuojame yra mūsų vidinės aplinkos, psichologinio „namo“, rezultatas.

„Kaip viduje taip ir išorėje“ – Antrasis Hermetizmo principas
Šaltiniai:
1. Cleary, J.P. The NAD Deficiency Diseases. J Orthomolecular Med, 1986, 1:164-74.
2. Galland, L.D. Nutrition and Candida Albicans, 1986 A Year in Nutritional Medicine, ed J. Bland. New Canaan:Keats Pub., 1986, 203-238.
3. Truss, C.O. Metabolic Abnormalities in Patients with Chronic Candidiasis: The Acetaldehyde Hypothesis. J Orthomolecular Psychiatry, 1984, 13:66-93.
4. Levine, S. and Kidd, P. Antioxidant Adaptation, pp. 70-71. San Francisco: Biocurrents Pub., 1986.
5. Tsuboi, K.K. et al. Acetaldehyde-Dependent Changes in Hemoglobin and Oxygen Affinity of Human Erythrocytes. Hemoglobin, 1981, 5:241-50.
6. Tuma, D.J. et al. The Interaction of Acetaldehyde with Tubulin, in: Ann NY Acad Sci, ed. E. Rubin, Vol. 492, 1987.
7. Sprince, H., et al. Protective Action of Ascorbic Acid and Sulfur Compounds against Acetaldehyde Toxicity: Implications in Alcoholism and Smoking. Agents and Actions, 1975, 5:164-73.
8. Williams, R.R., et al. Induced Thiamin (Vitamin B1) Deficiency in Man. Arch Int Med, 1942, 69:721-38.
9. Dreyfus, P.M. and Victor, M. Effects of Thiamine Deficiency on the Central Nervous System. Am J Clin Nutr, 1971, 9:414-25.
10. Kutsky, R.J. Handbook of Vitamins, Minerals, and Hormones, 2nd ed, p. 284. NYC: Van Nostrand Reinhold, 1981.
11. Lehninger, A.L. Principles of Biochemistry, p. 761. NYC: Worth Pub., 1982.
12. Das, I., et al. Effects of Zinc Deficiency on Ethanol Metabolism and Alcohol and Aldehyde Dehydrogenase Activities. J Lab Clin Med, 1984, 104:610-17.
13. Lesser, M. Nutrition and Vitamin Therapy, pp. 41-50. NYC: Bantam, 1981.
14. Pike, R.L. and Brown, M.L. Nutrition, An Integrated Approach, 3rd ed., pp 624. NYC: Macmillian Pub., 1984.
15. Horrobin, D.F. The Importance of Gamma-Linolenic Acid and Prostaglandin E1 in Human Nutrition and Medicine. J Holistic Med, 1981, 3:118-39.
16. Abraham, G.E., et al. Effect of Vitamin B6 on Plasma and Red Blood Cell Magnesium Levels in Premenopausal Woman. Ann Clin Lab Sci, 1981, 11:333-36.
17. Hoffer, A. Orthomolecular Medicine for Physicians, p. 34. New Canaan: Keats Pub, 1989.
18. Lumeng, L. The Role of Acetaldehyde in Mediating the Deleterious Effect of Ethanol on Pyridoxal-5-Phosphate Metabolism. J Clin Invest, 1978, 62:286-93.
19. Lieb, J. Elevated Levels of Prostaglandin E2 and Thromboxane B2 in Depression. Prost Leukotr Med, 1983, 10:361-67.
20. Blum, K. and Payne, J. Alcohol and the Addictive Brain, pp. 99- 216. NYC: The Free Press, 1991.
21. Sorrell, M.F. and Tuma, D.J. The Functional Implications of Acetaldehyde Binding to Cell Constituents; Ann NY Acad Sci, ed. E. Rubin, 1987, Vol. 492.
22. Cleary, J.P. Etiology and Biological Treatment of Alcohol Addiction. J Neurol Orthop Med Surg, 1985, 6:75-77.

Vertė Samekh

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (46)
 
Besisukančios Balerinos
2012.08.07 HomoSanitus /
Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau Homosanitus Google Analytics statistika rodo, kad turime apie 250 pastovių skaitytojų mus skaitančių iPad pagalba ir apie 200 inovatyviųjų, kurie mus žlibina iPhone ekranėlyje (tiesiog gal šiek tiek nepatogu – manytumėm). Tokia nedidelė statistinė nuokrypa. O dabar šiek tiek rimčiau. Pasirodo, mes ir į mus panašūs pasaulyje ne tik plūsteli destruktyvias griaunančias sroves į mirtingųjų gyvensenos supratimą, bet kai kuriuos įkvepia net ir kūrybai  (nors, kūryba ko gero tai pavadinti būtų santykinai sunku). Supratę ir pasinaudoję internetine medžiaga apie procesų žmoguje dualumą, gabūs žmonės sukūrė programėlę „Brain Ballerina“, skirtą iPad ir iPhone vartotojams, kurios pagaba galima nesunkiai nustatyti kuris galvos smegenų pusrutulis yra dominuojantis. Trumpai...
Kalorijų gaudymas gyvuose organizmuose
2012.03.15 HomoSanitus / Age
Kaitresnės, negu gali būti, saulės išdeginta stepė. Mokslininkai iš nedidelės ekspedicinės grupės, braukdami prakaitą nuo veidų, stebi saigas – stepėje gyvenančias antilopes. Šie mokslininkai atlieka atsakingą mokslinį eksperimentą. Savo eksperimente jie nori patikrinti vieno garsaus akademiko kadaise suformuluotą teiginį: „Visi energijos pasireiškimai organizme turi kokį nors fizinį ar cheminį jos šaltinį... Raumenų darbas, gyvulinė šiluma susidaro dėl potencinės energijos, esančios organinėje medžiagoje, suvartotoje maitinimosi metu“. Mokslininkų tyrimo metodika nesudėtinga – jie aiškinasi kiek natūraliomis sąlygomis suėda gyvūnai žolės. Šio pašaro kaloringumas, tai yra šilumos kiekis, kuris išsiskiria sudegant jam kalorimetre, mokslininkams jau...
 
5 tibetietiški pratimai
2012.02.27 HomoSanitus / Age
Internete sklando informacija daugeliu kalbų, o knygynuose galima rasti ir lietuvių kalba knygelę apie mistiškus Tibeto lamų pratimus, kurie kažkokiu stebuklingu būdu veikia organizmą ir suteikia jam galimybę išlikti ilgai jaunam. Suokta prisuokta ir apipinta egzotika tirštai, nors tikrovėje viskas yra kur kas paprasčiau ir suprantamiau. Pradžiai susipažinkime su pasiūla: Penki pratimai arba 10 minučių mankštos kasdien – pradėsite metus skaičiuoti atgal! Tibetiečių jaunystės paslaptis, kuria jau pasinaudojo du milijonai skaitytojų. Legenda pasakoja, kad nepasiekiami Himalajų kalnai slepia paslaptį, kuri būtų išvadavusi konkistadorą Poncė de Leoną nuo bevaisių amžinosios jaunystės šaltinio paieškų Amerikoje. Iš kartos į kartą Tibeto vienuoliai perduoda pratimų kompleksą, kuris iki...
Prostatos specifinio antigeno tyrimo beprasmybė
2012.01.17 HomoSanitus / Age
Dauguma vyrų žino trijų raidžių derinio PSA reikšmę, ypač vyresnio amžiaus, nes daugeliui jau teko šį tyrimą atlikti, siekint nuraminti savyje plačiai sklandantį baubą: “O gal man prostatos vėžys, nes šlapinuosi dažnai, srovė susilpnėjus ir naktimis turiu keltis, ko anksčiau nebūdavo?” Medicininių profilaktikos priemonių darbinė grupė prie JAV vyriausybės paruošė naujas rekomendacijas, pagal kurias sveiki vyrai nustos atlikinėti reguliarius tyrimus prostatos specifiniam antigenui (PSA) nustatyti – ankstyvai prostatos vėžio diagnostikai. Tokiam sprendimui pagrindimą davė penkių didelio mąsto kontroliuojamų klinikinių tyrimų rezultatai, kurie parodė, kad PSA tyrimo atlikimas nedaro įtakos bendram nuo prostatos vėžio mirtingumui, bet dažnai priverčia daryti visą eilę nereikalingų diagnostinių...
 
Šaltosios branduolinės reakcijos
2012.01.07 HomoSanitus / Age
Žinome, kad vištos kiaušinio lukšte daugiausia cheminio elemento kalcio – visi gerai menam reklamą, kurioje gydytojai mirko į rūgštį kiaušinius. Daugiau kaip prieš du šimtus metų prancūzų chemikas N.L. Vokelenas pirmą kart savęs paklausė: kokiu būdu dedeklės be žalos savo organizmui iš savęs išveda tokius kalcio kiekius? Vėliau kitas prancūzų tyrinėtojas Lui Kervranas padarė eksperimentą – bandomąsias vištas lesino tik avižomis, tiksliai matuodamas, kiek kalcio su avižomis jos gauna. Vištų padėtų kiaušinių lukšte kalcio buvo daugiau maždaug 4 kartus. Kaip įprasta, mokslinė bendruomenė nesivargino kankinti save šio nepatogaus fenomeno aiškinimu, o sėkmingai viską užlopė: kiaušiniai – ne svarbiausia, yra reikalų ir...
Ar tiesa, kad turime tik penkis pojūčius?
2011.12.29 HomoSanitus / Age
Dar vienas melas, kurį nesąmoningai mes perduodame savo vaikams: žmogus aplinką jaučia penkių rūšių jutimais. Juos nesunkiai ir patys įvardinsite, o gudresni ir nelabai suvokiamą šeštąjį priklijuos. O kaip yra iš tikrųjų? Kai sakoma, kad žmogus turi penkis skirtingus jutimus, visada reikia paminėti, jog jie yra tie jutimai, kurie pastoviai transliuoja savo rezultatus mūsų sąmonei.  Tačiau yra jutimų, kurie vyksta automatiškai, be aiškios sąmonės analizės. Kokie jie? Pradėkime, kaip sakoma, nuo smulkmės – lygsvaros pojūčio. Žmogaus lygsvaros pojūčio organas – vestibiuliarinis aparatas (jis yra „vestibiulyje“ – vidinės ausies prieškambaryje), sudarytas iš dviejų maišelių ir trijų pusskritulinių kanalų. Tokie organai mūsų kūne yra du –...
 
Garsas
2011.12.23 HomoSanitus / Age
–Man  patinka  Lotynų Amerikos ritmai ir labai norisi šokti salsą... – Bet tai dar nereiškia, kad to noro šaltinis tavo galvoje. Praėję laikai saugo daugybę faktų, kurių šiuolaikinis mokslas iki šiol negali paaiškinti. 1894 metų rudenį vokiečių garlaivis Indijos vandenyne sutiko tristiebį burlaivį, ant kurio stiebo buvo iškabintas nelaimės signalas. Vokiečių jūreiviai sutiktame laive gyvą rado tik vieną gyvą žmogų – kapitoną, bet sužinoti ką nors apie tragediją iš jo buvo buvo neįmanoma, nes jis buvo išprotėjęs. o likusieji 38 įgulos nariai buvo negyvi. Navigaciniai prietaisai, žemėlapiai, laivo dokumentai – viskas buvo savo vietoje, laive nebuvo jokių pažeidimų. Pats kruopščiausias tyrimas, atliktas policijos, negalėjo paaiškinti kas...
Ką daryti alkoholikui, kad širdis išliktų sveika
2011.12.21 HomoSanitus / Age
MITOCHONDRIJOS ATEINA Į BRANDUOLĮ, KAD UŽMUŠTI LĄSTELĘ Prie daugelio chroniškų alkoholikų problemų, mokslas pridėjo dar vieną: pas šiuos nelaimėlius, pasirodo, mitochondrijos persikelia į branduolį, o tokio persikėlimo pasekmės – ląstelės mirtis. Širdies raumens ląstelių kardiomiocitų tyrimas elektroniniu mikroskopu parodė, kad esant kai kurioms širdies patologijoms, ląstelių branduoliuose randamas mitochondrijų susikaupimas (akademiko V.P.Skulačiovo tyrimai). Mokslininkai išdirbo metodą, kuris reguliariai leidžia gauti mitochondrijomis pripildytus branduolius. Mitochondrijos visada ateina į žiurkių-alkoholikių kardiomiocitų branduolius. Ląstelė – sudėtingiausias daugiafunkcinis objektas su savo geografija. Kad ląstelė veiktų, viskas joje turi būti savo vietose. Branduolys – yra...
 
Kodėl verkdami jaučiame gumulą gerklėje?
2011.12.14 HomoSanitus / R.S.
Nervų sistema yra sudaryta iš centrinės nervų sistemos (CNS) ir periferinės nervų sistemos (PNS). Centrinei nervų sistemai priklauso galvos  ir nugaros smegenys,  PNS priklauso visi nervai už CNS ribų.  Periferinė  nervų sistema  dalijama į somatinę ir vegetacinę nervų sistemas(VNS). Somatinę nervų sistema koordinuoja raumenų, kuriuos mes galime valdyti, veiklą -  mes galime vaikščioti, bėgioti, šokti , dainuoti – daryti ką norime. Vegetacinė nervų sistema nėra pavaldi mūsų norams. Ji kontroliuoja vidaus organų veiklą – širdies,  virškinimo sistemos darbą. Viena iš VNS funkcijų yra reaguoti į stresą, padėti kūnui  išgyventi tokiu momentu. Mūsų protėviai tokias emocijas, kaip liudesys, baimė, pyktis patirdavo tik papuolę į stresines...
Mes patys programuojam širdies mirtį
2011.12.09 HomoSanitus / Age
Medicinos statistika metai iš metų į pirmąją vietą tarp žmogaus mirties priežasčių stato širdies-kraujagyslių susirgimus. Jų gydymu užsiima didžiulė armija kardiologų, prirašyta šimtai mokslinių darbų, išdirbtos unikalios chirurginės metodikos. O apie tai, kas tai yra miokardo infarktas, žino turbūt kiekvienas suaugęs žmogus. Bet pasirodo, kad širdis vis dar slepia daug paslapčių. Vieną iš tokių pavyko atskleisti Novosibirsko mokslininkams, išsiaiškinus iki šiol dar nežinomą infarkto vystymosi kelią. „Buvo žinoma, kad esant širdies susirgimams vyksta tam tikri  širdies pažeidimai, – sako vienas iš atradimo autorių, profesorius Lev Nepomniaščich. – O infarktas – tai širdies kraujagyslių užsikimšimo rezultatas,...
 
Žmonių suderinamumas pagal ...kvapą?
2011.11.27 HomoSanitus / Age
– Jau ketvirtas jos vyras nukeliavo į kapus. (Iš nugirsto pokalbio.) Turbūt visi pastebėjote, kad būnant vienoje žmonių kompanijoje jaučiamės puikiai, o būnant kitoje – priešingai, esame slegiami. Dažnai sakoma, jog ta kita  žmonių draugija yra energetinių vampyrų spiečius. Tačiau šis reiškinys turi ir materialų pagrindą. Kiekvienas žmogus nuolat  yra labai individualioje cheminėje auroje – jo paties išskiriamų cheminių medžiagų debesyje. Šiame  žmogaus išskiriamame į aplinką kartu su savo gyvybinės veiklos atliekomis bukiete yra aptikta daugiau kaip 150 įvairių organinių junginių. Šios medžiagos yra gavę feromonų pavadinimą. Ypač baltyminės medžiagos ir jų deriniai įvairiai įtakoja tiek į aplinkinius gyvūnus, tiek į žmones, nešdami jiems...
Kodėl riebalai kaupiasi ant pilvo?
2011.11.20 HomoSanitus / Age
Kai valgome daug krakmolingo ir saldaus maisto, o civilizuoto maisto didžioji dalis būtent tokia ir yra, organizmas turi kažkaip nuo jo gelbėtis, nes nuolatinės didelės cukraus porcijos patenka į kraują ir keičia jo parametrus, kurie yra nesuderinami su organizmo normalia fiziologija. Ar ne keista, kad riebalai labiausiai kaupiasi ant pilvo, o ne kitose kūno vietose? Bet tam yra fiziologinė priežastis. Tik visai neseniai   mokslininkai atrado tam logišką paaiškinimą – apatinės pilvo dalies riebalinis audinys yra aktyvus organas, siunčiantis cheminius signalus į kitas kūno dalis. Buvo atrasta, kad šioje organizmo vietoje organizmo riebalinės ląstelės gamina 20 hormonų ir kitų medžiagų, kurios iki šiol mokslui  buvo nežinomos. Tarp šių hormonų yra ir leptinas, kontroliuojantis apetitą. Kuo labiau...
 
Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Daugelis turbūt žino, kad ligoninėje po operacijos  beveik visada kurį tai laiką į ligonio organizmą leidžiami antibiotikai. Kokiu tikslu? Kad užmušti bakterinę infekciją, kurios dažnai visai ir ...nėra. Žinoma, nesidomintys mokslo naujienomis gydytojai šioje vietoje išreikš nepasitenkinimą: kaip taip gali būti, juk yra pakilusi kūno temperatūra, operacijos vietoje vystosi uždegimas, bujoja infekcija ir t.t. ? Neadekvati ir žudanti organizmą žmogaus imuninės sistemos reakcija, kuri aktyvuojasi esant didelėms traumoms, paleidžiama paties traumuoto organizmo ląstelių, normalioje būsenoje gaminančių energiją visiems fiziologiniams procesams. Grupė mokslininkų iš JAV Misisipės Universiteto su traumų chirurgu Karlu Hauseriu (Carl Hauser) priešakyje įrodė, kad audinių pažeidimo metu esant didelėms...
Kodėl kūno temperatūra 36,6 °C?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Kodėl visų šiltakraujų gyvūnų ir paukščių kūnų temperatūra yra būtent tokia – tarp  36 °C ir 42 °C? Juk būtų kur kas patogiau, jei mūsų kūno temperatūra būtų žemesnė – atkristų mums drabužių, o gyvūnams kailio, plunksnų būtinybė. Keista, kad pietų kraštų gyventojų temperatūra yra tokia aukšta – kam kaitinti organizmą iš vidaus, jei saulė ties pusiauju taip aktyviai šildo? Žinduoliai išsidėstę ties apatine šio temperatūrinio diapazono riba, o paukščiai, kurių medžiagų apykaita intensyvesnė, ties viršutine. Šiltakraujiškumo fenomenas užduoda mums tris klausimus: 1. Kodėl šiltakraujiškumas – tai aukštesnė išsivystymo pakopa lyginant su šaltakraujiškumu? 2. Kodėl...
 
Tėvai ir vaikai ląstelės fiziologijoje
2011.06.25 HomoSanitus / V.V. Matveev
Laboratory of Cell Physiology, Institute of Cytology, Russian Academy of Sciences, Tikhoretsky Ave 4, St. Petersburg 194064, Russia and BioMedES, Leggat House, Keithhall, Inverurie, Aberdeen AB51 0LX, UK Paskutinius 50 metų mokslas vis labiau specializuojasi, ir tai labiausiai matoma jo greitai besivystančiose srityse. Šiame natūraliame procese slypi mažai pastebima, bet reali grėsmė moksliniam metodui. Mokslo klasikai, jo tėvai, buvo ir lieka mums titanais, naujų požiūrių ir teorijų kūrėjais, kurie sugebėjo apimti plačiausią reiškinių ratą. Jie turėjo fantastinį akiratį, jų teorijos aiškino fenomeną kaip visumą. Tačiau visko, pasakyto apie tėvus, deja, negalima perkelti jų vaikams, šiuolaikiniams mokslininkams. Dėl katastrofiškos specializacijos  jų akiratis neįtikėtinai susiaurėjo. Jie vis daugiau žino...
Meilės fluidai
2011.06.11 HomoSanitus /
Константин Григорьевич Уманский Денвер, март 2008 Руководитель клинического отделения Института полиомиелита и вирусных энцефалитов РАМН; родился 9 мая 1924 г.; доктор медицинских наук, профессор, академик РАЕН (1993); заслуженный деятель науки РФ. Для того, чтобы понять, что наконец-то пришла весна и наступил её первый месяц март, нет никакой необходимости заглядывать в календарь.  преддверии оживления природы, после захода солнца, в полной темноте орут коты и кошки, вопли которых ...
 
Auka vardan įvaizdžio
2011.05.19 HomoSanitus / Age
Prieš jus žmogaus limfinė sistema, kuri surenka visas nereikalingas atliekas iš tarpląstelinio skysčio ir nuneša jas į limfagyslėmis į veninę kraujotaką, o iš jos į kepenis, kad šios perdirbtų jas ir paėmę iš jų tai, kas dar naudinga organizmui, likusią dalį paruoštų šalinimui iš organizmo. Pažvelkime į šią iliustraciją ir mintyse uždėkime šiam žmogui liemenėlę. Kas atsitiks su limfotaka? Pagerės ji ar pablogės? Jei manote, kad limfos tekėjimas nėra svarbus reiškinys organizme, tai klystate. Jis ne mažiau svarbus, nei kraujo tekėjimas. Jei moters krūtinė maža, liemenėlei palaikyti krūtinės formą nėra sunku. Jei bus priešingas variantas, tai ir gausis priešingai – liemenėlė turės standžiau apjuosti krūtinę ir ji kur kas...
Kodėl būtina glamonėti vaikus
2011.05.13 HomoSanitus / Age
Arba kame masažo poveikio  paslaptis? Tokiais, kokie esame, mus padaro aplinka ir mūsų elgesys. Atsakymas slypi ir vėl hipotaliame (pagumburio liaukoje), kuris gamina hormoną-neurotransmiterį oksitociną. Šis devynių aminorūgščių peptidas yra deponuojamas hipofizėje   ir iš čia išskiriamas į kraują. Taigi tai hormonas, kurį tiesiogiai įtakoja  psichika ir fizinis organizmo poveikis – konverteris hipotaliamas verčia nervinius impulsus į hormonų kalbą. Pasaulį labiausiai darko vyrai, ir būtent tie, kurių organizmuose yra mažai minėtos medžiagos. Šis hormonas ypatingas tuo, kad jis įtakoja socialinį gyvūnų, tame tarpe ir žmonių, elgesį. Nesąmones dažniausiai kuria, neklauso pašalinių nuomonės ir įgyvendina tie vyrai, kurių šeimyninis gyvenimas klostėsi prastai, o...
 
Pliažas, ledai ir kvaili tėvai
2011.05.10 HomoSanitus / Age
Arba kodėl storuliai pirtyse tunka? Tik mūsų, idiotų kultūroje vasarą yra valgomi ledai. Kam? Tam, kad atsigaivinti. Tačiau tiek ledų gamintojai, tiek ledų valgytojai nežino savo kūno fiziologijos. Jei žinotų, ledus valgytų žiemą – tam, kad sušilti. Pietų kraštuose senoliai gerai žino, kad norint atvėsinti kūną, reikia išgerti karšto gėrimo, o ne valgyti ledus. Kūno temperatūrą reguliuoja hipotaliamas (pagumburio liauka), esanti giliai galvos smegenyse. Jei kakle esančios miego arterijos yra šaldomos (o taip atsitinka, kai valgomas šaltas maistas, geriami šalti gėrimai), hipotaliamas gauna signalą šildyti organizmą – jis gi nežino, kad idiotas kūno šeimininkas vidurvasarį prisigamins ledų ir ims juos čiaumoti. Toks kūno temperatūros reguliavimo mechanizmas...
КОПАЛЬХЕМ
2011.04.27 HomoSanitus /
   АНДРЕЙ ЛОМАЧИНСКИЙ       КУРЬЁЗЫ ВОЕННОЙ МЕДИЦИНЫ И ЭКСПЕРТИЗЫ КОПАЛЬХЕМ    и трупные яды       Но есть другой вид повышенной переносимости ядов - так называемая приобретённая толерантность. Точно так же, как при регулярных упражнениях можно накачать мышцы, при регулярном приёме небольших доз яда можно развить ферметные системы, способные этот яд нейтрализовать. Правда специально заниматься таким делом не следует, да и далеко не на все яды...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Svarbiausia turėti faktų. O paskui juos galite iškraipyti, kaip norite. 
Markas Tvenas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės