Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Garsas
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Apie visk? / Garsas
–Man  patinka  Lotynų Amerikos ritmai ir labai norisi šokti salsą...
– Bet tai dar nereiškia, kad to noro šaltinis tavo galvoje.

Praėję laikai saugo daugybę faktų, kurių šiuolaikinis mokslas iki šiol negali paaiškinti. 1894 metų rudenį vokiečių garlaivis Indijos vandenyne sutiko tristiebį burlaivį, ant kurio stiebo buvo iškabintas nelaimės signalas. Vokiečių jūreiviai sutiktame laive gyvą rado tik vieną gyvą žmogų – kapitoną, bet sužinoti ką nors apie tragediją iš jo buvo buvo neįmanoma, nes jis buvo išprotėjęs. o likusieji 38 įgulos nariai buvo negyvi. Navigaciniai prietaisai, žemėlapiai, laivo dokumentai – viskas buvo savo vietoje, laive nebuvo jokių pažeidimų. Pats kruopščiausias tyrimas, atliktas policijos, negalėjo paaiškinti kas atsitiko su ekipažu.

Kiekvienais metais mįslingomis aplinkybėmis dingsta dešimtys laivų. Tarp be žinios dingusių ne tik elegantiškos jachtos ir ištaigingi kateriai, bet ir keleiviniai laineriai. Ilgą laiką jų tragedijos paslaptis buvo uždengta nežinomybės paslaptimi.

Labai dažnai daugelis reiškinių, supančių mus, mums atrodo kasdieniškais ir neįdomiais, o todėl ir nevertingais, bet būtent juose dažnai  glūdi nuostabiausi ir neįtikinamiausi dalykai – vėjo triukšmas, griaustinio dundėjimas, vandens teliūskavimasis, riedančių ir krentančių akmenų triukšmas, žmogaus kalba ir muzika... Kas apjungia šiuos, iš pirmo žvilgsnio atrodančius skirtingus, reiškinius? Garsas.

Visi kūnai pulsuoja, visi jie juda. Dalį pulsacijos mes sugebame fiksuoti, o dalies – ne. ta dalis pulsacijos, kurią mes lengvai fiksuojame savo ausimis ir yra vadinama garsu. Priimta, kad garsas – tai virpesiai, kuriuos girdi žmogaus ausis. Yra dar žemesnio dažnio garsas – infragarsas, ir aukštesnio – utragarsas, kurių žmogaus ausis negirdi. Bet jei žiūrėti plačiau, tai visa tai tėra vibracija, ir viskas aplinkui yra vibracija, Viskas pasaulyje, pradedant nuo elementarių dalelių ir baigiant galaktikomis, vibruoja, o tai reiškia skamba. Galbūt gamta tik pasigailėjo žmogaus apribodama jo klausą nedideliu diapazonu? Žmogaus ausis sudaryta taip, kad sugeba priimti garsus nuo  16 iki 20 000 virpesių per sekundę. Uodo zyzimas artimesnis viršutinei ribai, audringos jūros bangų ošimas – apatinei. O kas gi už tų ribų? Tyla?

Praeito amžiaus trisdešimtais metais akademikas Šuleikinas tyrinėjo negirdimų garsų savybes. Esant štormui ir stipriam vėjui, virš jūros vandens paviršiaus susidaro išilginiai ir skersiniai virpesiai, sukeliantys labai žemo dažnio garsą – infragarsą, kurio ausis negirdi. Šį garsą akademikas pavadino jūros balsu. Nedidelis štormas generuoja infragarsą 6Hz diapazone, kurio galingumas – dešimtys kilovatų ir jis plinta šimtus kilometrų aplinkui. Veikdamas organizmą, jis sukelia baimės jausmą, nerimą, beprotybę. Esant tokiems priepuoliams, žmonės metasi per laivo bortą, tampa žudikais arba patys nusižudo. Jeigu tos vibracijos yra apie 7Hz, mirtis ištinka akimirksniu. Būtent jūros balsas buvo daugelio laivų ekipažų mirties  priežastimi. Kai infragarsinė banga dengdavo laivą, tai per sekundę pakeisdavo žmonių psichiką arba užmušdavo visus, ir joks kruopščiausias tyrimas negalėjo atrasti nei apsinuodijimo, nei užkrečiamos ligos. Kai šio dažnio banga ima artėti, žmogų iš pradžių apima baimė, pereinanti į siaubą, po to atima sąmonę ir žmogus nebekontroliuoja savo elgesio. Specialistai nusprendė, kad visi laivai Bermudų trikampyje, kuriuose neranda  ekipažų, buvo paveikti šio jūros balso.

Bet ne tik jūra sugeba generuoti infragarsus. Žemės drebėjimai ir vulkanų išsiveržimai irgi sukuria garso bangas, sukeliančias žmogui nesąmoningą baimę ir siaubą. Šie garsiniai virpesiai plinta dešimtis kilometrų. Daugeliui vulkanologų pažįstama būsena, kai vieninteliu  tampa noras kur nors pasislėpti, kad tik negirdėti šio gausmo.

Žmogus labai visapusiškai išsivystęs organizmas. Jį galima paveikti labai įvairiais būdais, tame tarpe ir negirdimais garsais – ultragarsu, sukeliančiu jam baimę. 1945 metų gruodį penkių JAV lėktuvų lakūnai atlikinėjo žvalgybą Atlanto vandenyno šiaurinėse platumose. Netikėtai antžeminė bazė priėmė keistą pranešimą: „Mus ištiko nelaimė. Mes nematome žemės.“ Radistai žemėje girdėjo kaip visų penkių lėktuvų pilotai kalbėjo  apie tą patį: „Mes praradome regėjimą, mūsų akys nemato net saulės“. Po to ryšys nutrūko. Visi lėktuvai į bazę negrįžo, nors oro sąlygos skrydžiams buvo palankios. Vis dar lieka paslaptimi tai,  kaip garsai gali paveikti žmogų. Pirmieji atradimai šioje srityje buvo padaryti 19 ir 20 amžių sandūroje JAV fiziko Roberto Vudo. Būtent jis ir atrado garso poveikio fenomeną.

Londono teatro režisierius buvo susirūpinęs – ruošė naujos pjesės pastatymą. Viena iš scenų turėjo perkelti žiūrovą į tolimą praeitį. Kokiomis techninėmis priemonėmis geriausiai išreikšti šį momentą? Ir tada jis kreipėsi į žinomą amerikiečių fiziką Robertą Vudą. Mokslininkas pasiūlė režisieriui panaudoti labai žemą garsą, kuris sukels žiūrovams nerimo būseną. Tam reikalui Vudas sukonstravo specialų vamzdį, kuri buvo prijungtas prie vargonų. Vamzdis neskleidė girdimų garsų, bet teatre ėmė drebėti langų stiklai. Dar blogiau – visi, kurie buvo tuo metu ant scenos ir salėje, pajuto bepriežastinę baimę ir panikoje ėmė bėgti. Žinoma, šiuo atradimu iš karto susidomėjo kariškiai, bet nesėkmingai. Vudo sukurti įrenginiai paprasčiausiai sugriaudavo netoliese esančius pastatus. Vudas  buvo pirmasis ir ultragarso tyrinėtojas. Deja, ultragarsui irgi buvo paaukotos pirmos masinės aukos.

Aukšto dažnio garso poveikis yra kitoks, jį priima kiti organai, žmogui nejuntant. Žmogui galima perduoti informaciją, o paskui žmogus  ją ištransliuos, nesuprasdamas pats kada ją gavo. Esant geram ultragarso fokusavimui, juo galima paveikti smegenis taip, kad pasirinktų sričių pradūrimas juo sukeltų ilgalaikės atminties struktūrų  suardymą negrįžtamai, sunaikintų vienokius ar kitokius prisiminimus. Tačiau nuspėti kas bus ištrinta, kol kas dar yra neįmanoma.

Kadangi viskas gyvenime juda, viskas susideda iš įvairių molekulių, atomų, tai  ir kiekvienas garsas turi savo dažnį, spalvą. Jis gali arba rezonuoti su mūsų vidaus virpesiais, arba slopinti juos. Mokslininkai šiaurės Karolinoje po kačių ir gepardų murkimo tyrinėjimo priėjo išvados, kad šis garsas rezonuodamas su žmogaus organizmu gali gydyti žaizdas ir stiprinti kaulus. Jie taip pat atrado, kad katės garsų diapazone stabilizuojasi kraujo spaudimas. Ateities medicinoje gydymas garsu užims svarbią vietą, nes jis neturi tiek pašalinių poveikių, kaip dabartinis gydymas cheminiais preparatais.

Labai gaila, bet civilizuotas žmogus sutvertas taip, kad savo genialius atradimus jis pirmiausia panaudoja arba į save panašių naikinimui, arba jų poveikiui. Didelis dėmesys šiuolaikinėje naujų ginklų kūryboje skiriamas akustiniam ginklui.

Taip jau sukūrė mus gamta, kad mūsų garso priėmimo zonos yra dviejuose nutolusiose viena nuo kitos galvos smegenų periferijos zonose. Joms aktyviai dirbant,  susidaro du spinduliuojantys generatoriai. Ši savybė leidžia teisingai parinktiems garsams žadinti visas vidines smegenų struktūras. Poveikio efektyvumas auga kai  garsiniai virpesiai ima rezonuoti su gyvybiškai svarbiais smegenų bioritmais. Kadangi kiekviena ląstelė, kiekvienas organas rezonuoja savo individualiu dažniu, tai žmogus irgi yra suminis vibracinis instrumentas, o tai reiškia, kad jį galima suderinti arba išderinti.

Supertrumpų bangų generatoriai daro poveikį smegenų biosrovėms. Žmoguje tuo metu keičiasi sąmonės būsena, įvyksta realybės suvokimo sutrikimas. Savo laiku žinomas mokslininkas N.Tesla pademonstravo finansininkui Morganui mirties bangų generatorių, o po to savo išradimą sunaikino, suprasdamas kokį pavojų kelia žmonijai jo prietaisas.

Yra vibracijų dažniai, kuriais paveikus, žmogus tampa agresyvus. Tai atveria kelius tiems, kurie ieško būdų kaip įtakoti ir valdyti žmonių sąmonę. Mūsų šiuolaikinė visuomenė yra idealus poligonas tokių technologijų panaudojimui. Apie tai labai tiksliai išsireiškė specialistas tokio valdymo srityje Parkinsonas: „Dinamiškoje visuomenėje žmonių sąmonės valdymo menas susiveda į  mokėjimą nukreipti tinkama vaga žmonių norus ir troškimus“. Šis ekspertas tik vieno dalyko neįvertino, kad jau seniai egzistuoja tokie įtaigos ir kontrolės  metodai, veikiantys apeinant žmogaus sąmonę. Paprastas pavyzdys. Daugelių dabartinių šlagerių garsinė analizė rodo 2 hercų dažnio ritmą, tai yra dažnį, kuris  rezonuoja su smegenų bioritmais. Tai priverčia trūkčioti koja net žmones visai tolimus nuo pop kultūros. Todėl, kai kartais mes keistai ir nelogiškai elgiamės, tarsi kas nors valdytų mus, to priežastimi gali būti ir šis poveikis – poveikis garso bangomis. Išanalizavęs daugelį hard roko kūrinių, profesorius Azarovas priėjo išvadą, kad egzistuoja garsiniai nuodai, o vakarų medikai į savo leksiką įtraukė ir naują diagnozę – muzikinė narkomanija. Į tokios muzikos klausytojų kraują išskiriami streso hormonai, sugebantys ištrinti smegenyse saugomą informaciją. Tuo pačiu metu moralės kontrolės rodikliai nukrenta žemiau pakantumo ribos. Kitokį poveikį daro klasikinė muzika. Jos poveikyje savo judėjimą greitina augalų ląstelių protoplazma, jos klausymas maitinančioms motinoms padidina pieno gamybą apie 20%.

Asmenys nuolat vaikščiojantys su nešiojamais grotuvais, ausinėmis ir klausantys muziką su žemo dažnio dominante, žaloja savo klausą, savo sveikatą. Ligoniu nuo tokio elgesio galima tapti per keletą metų. Tačiau garsas gali ir gydyti bei valyti erdvę. Rytų šalyse nuo seno egzistuoja tokia tradicija – tam naudojami įvairūs varpai, gongai, vėjo varpai. Daugelis esame girdėję, jog varpai nubaido blogį. Mokslininkų buvo nustatyta, kad varpai iš tikro pasižymi baktericidinėmis savybėmis. Šiltinės (tifoznaja) lazdelė, veikiant varpo garsui, žūsta per keletą sekundžių, daugelis virusų taip pat. Mūsų protėviai žinojo garso poveikį ir tuo naudojosi nuo seno. Retai kada ritualiniai veiksmai apsieidavo be mušamųjų instrumentų, rago ar kitokio pučiamojo. Dvidešimto amžiaus trisdešimtais metais švedų inžinierius Pjertis publikavo vaizdelį, atsitiktinai matytą tuomet, kai jis keliavo po Tibetą – vienuoliai naujos šventyklos statybai naudojo neįprastą  4-5 tonų monolitinių akmenų padavimo būdą į 400 metrų aukštį. Po akmeniu iškasdavo duobę, akmuo įkrisdavo į ją. Po to susirinkdavo 200 vienuolių ir imdavo dainuoti, mušti būgnus, pūsti pučiamuosius instrumentus. Garso poveikyje akmuo išlėkdavo iš duobės ir pakildavo į minėtą aukštį. Per valandą į statybos aikštelę viršuje taip užkeldavo 5-6 akmenis.

Jeigu už kampo išgirsti automobilyje skambantį „bumčiką“,  o paties automobilio dar nematai, saugokis, nes iš už kampo iššoks priemonė, už kurios vairo – debilas, apsvaigęs nuo savo „sūbo“

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (3)
 
Besisukančios Balerinos
2012.08.07 HomoSanitus /
Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau Homosanitus Google Analytics statistika rodo, kad turime apie 250 pastovių skaitytojų mus skaitančių iPad pagalba ir apie 200 inovatyviųjų, kurie mus žlibina iPhone ekranėlyje (tiesiog gal šiek tiek nepatogu – manytumėm). Tokia nedidelė statistinė nuokrypa. O dabar šiek tiek rimčiau. Pasirodo, mes ir į mus panašūs pasaulyje ne tik plūsteli destruktyvias griaunančias sroves į mirtingųjų gyvensenos supratimą, bet kai kuriuos įkvepia net ir kūrybai  (nors, kūryba ko gero tai pavadinti būtų santykinai sunku). Supratę ir pasinaudoję internetine medžiaga apie procesų žmoguje dualumą, gabūs žmonės sukūrė programėlę „Brain Ballerina“, skirtą iPad ir iPhone vartotojams, kurios pagaba galima nesunkiai nustatyti kuris galvos smegenų pusrutulis yra dominuojantis. Trumpai...
Acetaldehidai
2012.05.27 HomoSanitus / Samekh
Acetaldehidas - populiarus ir stiprus neurotoksinas (Vertimas iš anglų kalbos, pagal http://intelegen.com/nutrients/prevent_the_damaging_effects_of_.htm) Acetaldehidas yra gana retas žodis mūsų žodyne, tačiau tai yra vienas iš labiausiai paplitusių neurotoksinų, esantis dešimtyse milijonų žmonių. Tai gana paprasta medžiaga, jos cheminė formulė - CH3CHO. Visgi acetaldehidas daugeliu būdų paslapčia žaloja smegenų struktūrą ir trikdo jos funkciją. Acetaldehido šaltiniai Yra keturi pagrindiniai keliai, kurias acetaldehidas (toliau trumpinsime "AH") patenka į žmogaus smegenis. Jie yra: Alkoholio vartojimas. Candida "grybelinis sindromas" (Kandidozė). Automobilių ir sunkvežimių išmetamosios dujos. Rūkymas. Alkoholis Etanolis (labiau žinomas kaip alkoholis) yra cheminė medžiaga,...
 
Kalorijų gaudymas gyvuose organizmuose
2012.03.15 HomoSanitus / Age
Kaitresnės, negu gali būti, saulės išdeginta stepė. Mokslininkai iš nedidelės ekspedicinės grupės, braukdami prakaitą nuo veidų, stebi saigas – stepėje gyvenančias antilopes. Šie mokslininkai atlieka atsakingą mokslinį eksperimentą. Savo eksperimente jie nori patikrinti vieno garsaus akademiko kadaise suformuluotą teiginį: „Visi energijos pasireiškimai organizme turi kokį nors fizinį ar cheminį jos šaltinį... Raumenų darbas, gyvulinė šiluma susidaro dėl potencinės energijos, esančios organinėje medžiagoje, suvartotoje maitinimosi metu“. Mokslininkų tyrimo metodika nesudėtinga – jie aiškinasi kiek natūraliomis sąlygomis suėda gyvūnai žolės. Šio pašaro kaloringumas, tai yra šilumos kiekis, kuris išsiskiria sudegant jam kalorimetre, mokslininkams jau...
5 tibetietiški pratimai
2012.02.27 HomoSanitus / Age
Internete sklando informacija daugeliu kalbų, o knygynuose galima rasti ir lietuvių kalba knygelę apie mistiškus Tibeto lamų pratimus, kurie kažkokiu stebuklingu būdu veikia organizmą ir suteikia jam galimybę išlikti ilgai jaunam. Suokta prisuokta ir apipinta egzotika tirštai, nors tikrovėje viskas yra kur kas paprasčiau ir suprantamiau. Pradžiai susipažinkime su pasiūla: Penki pratimai arba 10 minučių mankštos kasdien – pradėsite metus skaičiuoti atgal! Tibetiečių jaunystės paslaptis, kuria jau pasinaudojo du milijonai skaitytojų. Legenda pasakoja, kad nepasiekiami Himalajų kalnai slepia paslaptį, kuri būtų išvadavusi konkistadorą Poncė de Leoną nuo bevaisių amžinosios jaunystės šaltinio paieškų Amerikoje. Iš kartos į kartą Tibeto vienuoliai perduoda pratimų kompleksą, kuris iki...
 
Prostatos specifinio antigeno tyrimo beprasmybė
2012.01.17 HomoSanitus / Age
Dauguma vyrų žino trijų raidžių derinio PSA reikšmę, ypač vyresnio amžiaus, nes daugeliui jau teko šį tyrimą atlikti, siekint nuraminti savyje plačiai sklandantį baubą: “O gal man prostatos vėžys, nes šlapinuosi dažnai, srovė susilpnėjus ir naktimis turiu keltis, ko anksčiau nebūdavo?” Medicininių profilaktikos priemonių darbinė grupė prie JAV vyriausybės paruošė naujas rekomendacijas, pagal kurias sveiki vyrai nustos atlikinėti reguliarius tyrimus prostatos specifiniam antigenui (PSA) nustatyti – ankstyvai prostatos vėžio diagnostikai. Tokiam sprendimui pagrindimą davė penkių didelio mąsto kontroliuojamų klinikinių tyrimų rezultatai, kurie parodė, kad PSA tyrimo atlikimas nedaro įtakos bendram nuo prostatos vėžio mirtingumui, bet dažnai priverčia daryti visą eilę nereikalingų diagnostinių...
Šaltosios branduolinės reakcijos
2012.01.07 HomoSanitus / Age
Žinome, kad vištos kiaušinio lukšte daugiausia cheminio elemento kalcio – visi gerai menam reklamą, kurioje gydytojai mirko į rūgštį kiaušinius. Daugiau kaip prieš du šimtus metų prancūzų chemikas N.L. Vokelenas pirmą kart savęs paklausė: kokiu būdu dedeklės be žalos savo organizmui iš savęs išveda tokius kalcio kiekius? Vėliau kitas prancūzų tyrinėtojas Lui Kervranas padarė eksperimentą – bandomąsias vištas lesino tik avižomis, tiksliai matuodamas, kiek kalcio su avižomis jos gauna. Vištų padėtų kiaušinių lukšte kalcio buvo daugiau maždaug 4 kartus. Kaip įprasta, mokslinė bendruomenė nesivargino kankinti save šio nepatogaus fenomeno aiškinimu, o sėkmingai viską užlopė: kiaušiniai – ne svarbiausia, yra reikalų ir...
 
Ar tiesa, kad turime tik penkis pojūčius?
2011.12.29 HomoSanitus / Age
Dar vienas melas, kurį nesąmoningai mes perduodame savo vaikams: žmogus aplinką jaučia penkių rūšių jutimais. Juos nesunkiai ir patys įvardinsite, o gudresni ir nelabai suvokiamą šeštąjį priklijuos. O kaip yra iš tikrųjų? Kai sakoma, kad žmogus turi penkis skirtingus jutimus, visada reikia paminėti, jog jie yra tie jutimai, kurie pastoviai transliuoja savo rezultatus mūsų sąmonei.  Tačiau yra jutimų, kurie vyksta automatiškai, be aiškios sąmonės analizės. Kokie jie? Pradėkime, kaip sakoma, nuo smulkmės – lygsvaros pojūčio. Žmogaus lygsvaros pojūčio organas – vestibiuliarinis aparatas (jis yra „vestibiulyje“ – vidinės ausies prieškambaryje), sudarytas iš dviejų maišelių ir trijų pusskritulinių kanalų. Tokie organai mūsų kūne yra du –...
Ką daryti alkoholikui, kad širdis išliktų sveika
2011.12.21 HomoSanitus / Age
MITOCHONDRIJOS ATEINA Į BRANDUOLĮ, KAD UŽMUŠTI LĄSTELĘ Prie daugelio chroniškų alkoholikų problemų, mokslas pridėjo dar vieną: pas šiuos nelaimėlius, pasirodo, mitochondrijos persikelia į branduolį, o tokio persikėlimo pasekmės – ląstelės mirtis. Širdies raumens ląstelių kardiomiocitų tyrimas elektroniniu mikroskopu parodė, kad esant kai kurioms širdies patologijoms, ląstelių branduoliuose randamas mitochondrijų susikaupimas (akademiko V.P.Skulačiovo tyrimai). Mokslininkai išdirbo metodą, kuris reguliariai leidžia gauti mitochondrijomis pripildytus branduolius. Mitochondrijos visada ateina į žiurkių-alkoholikių kardiomiocitų branduolius. Ląstelė – sudėtingiausias daugiafunkcinis objektas su savo geografija. Kad ląstelė veiktų, viskas joje turi būti savo vietose. Branduolys – yra...
 
Kodėl verkdami jaučiame gumulą gerklėje?
2011.12.14 HomoSanitus / R.S.
Nervų sistema yra sudaryta iš centrinės nervų sistemos (CNS) ir periferinės nervų sistemos (PNS). Centrinei nervų sistemai priklauso galvos  ir nugaros smegenys,  PNS priklauso visi nervai už CNS ribų.  Periferinė  nervų sistema  dalijama į somatinę ir vegetacinę nervų sistemas(VNS). Somatinę nervų sistema koordinuoja raumenų, kuriuos mes galime valdyti, veiklą -  mes galime vaikščioti, bėgioti, šokti , dainuoti – daryti ką norime. Vegetacinė nervų sistema nėra pavaldi mūsų norams. Ji kontroliuoja vidaus organų veiklą – širdies,  virškinimo sistemos darbą. Viena iš VNS funkcijų yra reaguoti į stresą, padėti kūnui  išgyventi tokiu momentu. Mūsų protėviai tokias emocijas, kaip liudesys, baimė, pyktis patirdavo tik papuolę į stresines...
Mes patys programuojam širdies mirtį
2011.12.09 HomoSanitus / Age
Medicinos statistika metai iš metų į pirmąją vietą tarp žmogaus mirties priežasčių stato širdies-kraujagyslių susirgimus. Jų gydymu užsiima didžiulė armija kardiologų, prirašyta šimtai mokslinių darbų, išdirbtos unikalios chirurginės metodikos. O apie tai, kas tai yra miokardo infarktas, žino turbūt kiekvienas suaugęs žmogus. Bet pasirodo, kad širdis vis dar slepia daug paslapčių. Vieną iš tokių pavyko atskleisti Novosibirsko mokslininkams, išsiaiškinus iki šiol dar nežinomą infarkto vystymosi kelią. „Buvo žinoma, kad esant širdies susirgimams vyksta tam tikri  širdies pažeidimai, – sako vienas iš atradimo autorių, profesorius Lev Nepomniaščich. – O infarktas – tai širdies kraujagyslių užsikimšimo rezultatas,...
 
Žmonių suderinamumas pagal ...kvapą?
2011.11.27 HomoSanitus / Age
– Jau ketvirtas jos vyras nukeliavo į kapus. (Iš nugirsto pokalbio.) Turbūt visi pastebėjote, kad būnant vienoje žmonių kompanijoje jaučiamės puikiai, o būnant kitoje – priešingai, esame slegiami. Dažnai sakoma, jog ta kita  žmonių draugija yra energetinių vampyrų spiečius. Tačiau šis reiškinys turi ir materialų pagrindą. Kiekvienas žmogus nuolat  yra labai individualioje cheminėje auroje – jo paties išskiriamų cheminių medžiagų debesyje. Šiame  žmogaus išskiriamame į aplinką kartu su savo gyvybinės veiklos atliekomis bukiete yra aptikta daugiau kaip 150 įvairių organinių junginių. Šios medžiagos yra gavę feromonų pavadinimą. Ypač baltyminės medžiagos ir jų deriniai įvairiai įtakoja tiek į aplinkinius gyvūnus, tiek į žmones, nešdami jiems...
Kodėl riebalai kaupiasi ant pilvo?
2011.11.20 HomoSanitus / Age
Kai valgome daug krakmolingo ir saldaus maisto, o civilizuoto maisto didžioji dalis būtent tokia ir yra, organizmas turi kažkaip nuo jo gelbėtis, nes nuolatinės didelės cukraus porcijos patenka į kraują ir keičia jo parametrus, kurie yra nesuderinami su organizmo normalia fiziologija. Ar ne keista, kad riebalai labiausiai kaupiasi ant pilvo, o ne kitose kūno vietose? Bet tam yra fiziologinė priežastis. Tik visai neseniai   mokslininkai atrado tam logišką paaiškinimą – apatinės pilvo dalies riebalinis audinys yra aktyvus organas, siunčiantis cheminius signalus į kitas kūno dalis. Buvo atrasta, kad šioje organizmo vietoje organizmo riebalinės ląstelės gamina 20 hormonų ir kitų medžiagų, kurios iki šiol mokslui  buvo nežinomos. Tarp šių hormonų yra ir leptinas, kontroliuojantis apetitą. Kuo labiau...
 
Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Daugelis turbūt žino, kad ligoninėje po operacijos  beveik visada kurį tai laiką į ligonio organizmą leidžiami antibiotikai. Kokiu tikslu? Kad užmušti bakterinę infekciją, kurios dažnai visai ir ...nėra. Žinoma, nesidomintys mokslo naujienomis gydytojai šioje vietoje išreikš nepasitenkinimą: kaip taip gali būti, juk yra pakilusi kūno temperatūra, operacijos vietoje vystosi uždegimas, bujoja infekcija ir t.t. ? Neadekvati ir žudanti organizmą žmogaus imuninės sistemos reakcija, kuri aktyvuojasi esant didelėms traumoms, paleidžiama paties traumuoto organizmo ląstelių, normalioje būsenoje gaminančių energiją visiems fiziologiniams procesams. Grupė mokslininkų iš JAV Misisipės Universiteto su traumų chirurgu Karlu Hauseriu (Carl Hauser) priešakyje įrodė, kad audinių pažeidimo metu esant didelėms...
Kodėl kūno temperatūra 36,6 °C?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Kodėl visų šiltakraujų gyvūnų ir paukščių kūnų temperatūra yra būtent tokia – tarp  36 °C ir 42 °C? Juk būtų kur kas patogiau, jei mūsų kūno temperatūra būtų žemesnė – atkristų mums drabužių, o gyvūnams kailio, plunksnų būtinybė. Keista, kad pietų kraštų gyventojų temperatūra yra tokia aukšta – kam kaitinti organizmą iš vidaus, jei saulė ties pusiauju taip aktyviai šildo? Žinduoliai išsidėstę ties apatine šio temperatūrinio diapazono riba, o paukščiai, kurių medžiagų apykaita intensyvesnė, ties viršutine. Šiltakraujiškumo fenomenas užduoda mums tris klausimus: 1. Kodėl šiltakraujiškumas – tai aukštesnė išsivystymo pakopa lyginant su šaltakraujiškumu? 2. Kodėl...
 
Tėvai ir vaikai ląstelės fiziologijoje
2011.06.25 HomoSanitus / V.V. Matveev
Laboratory of Cell Physiology, Institute of Cytology, Russian Academy of Sciences, Tikhoretsky Ave 4, St. Petersburg 194064, Russia and BioMedES, Leggat House, Keithhall, Inverurie, Aberdeen AB51 0LX, UK Paskutinius 50 metų mokslas vis labiau specializuojasi, ir tai labiausiai matoma jo greitai besivystančiose srityse. Šiame natūraliame procese slypi mažai pastebima, bet reali grėsmė moksliniam metodui. Mokslo klasikai, jo tėvai, buvo ir lieka mums titanais, naujų požiūrių ir teorijų kūrėjais, kurie sugebėjo apimti plačiausią reiškinių ratą. Jie turėjo fantastinį akiratį, jų teorijos aiškino fenomeną kaip visumą. Tačiau visko, pasakyto apie tėvus, deja, negalima perkelti jų vaikams, šiuolaikiniams mokslininkams. Dėl katastrofiškos specializacijos  jų akiratis neįtikėtinai susiaurėjo. Jie vis daugiau žino...
Meilės fluidai
2011.06.11 HomoSanitus /
Константин Григорьевич Уманский Денвер, март 2008 Руководитель клинического отделения Института полиомиелита и вирусных энцефалитов РАМН; родился 9 мая 1924 г.; доктор медицинских наук, профессор, академик РАЕН (1993); заслуженный деятель науки РФ. Для того, чтобы понять, что наконец-то пришла весна и наступил её первый месяц март, нет никакой необходимости заглядывать в календарь.  преддверии оживления природы, после захода солнца, в полной темноте орут коты и кошки, вопли которых ...
 
Auka vardan įvaizdžio
2011.05.19 HomoSanitus / Age
Prieš jus žmogaus limfinė sistema, kuri surenka visas nereikalingas atliekas iš tarpląstelinio skysčio ir nuneša jas į limfagyslėmis į veninę kraujotaką, o iš jos į kepenis, kad šios perdirbtų jas ir paėmę iš jų tai, kas dar naudinga organizmui, likusią dalį paruoštų šalinimui iš organizmo. Pažvelkime į šią iliustraciją ir mintyse uždėkime šiam žmogui liemenėlę. Kas atsitiks su limfotaka? Pagerės ji ar pablogės? Jei manote, kad limfos tekėjimas nėra svarbus reiškinys organizme, tai klystate. Jis ne mažiau svarbus, nei kraujo tekėjimas. Jei moters krūtinė maža, liemenėlei palaikyti krūtinės formą nėra sunku. Jei bus priešingas variantas, tai ir gausis priešingai – liemenėlė turės standžiau apjuosti krūtinę ir ji kur kas...
Kodėl būtina glamonėti vaikus
2011.05.13 HomoSanitus / Age
Arba kame masažo poveikio  paslaptis? Tokiais, kokie esame, mus padaro aplinka ir mūsų elgesys. Atsakymas slypi ir vėl hipotaliame (pagumburio liaukoje), kuris gamina hormoną-neurotransmiterį oksitociną. Šis devynių aminorūgščių peptidas yra deponuojamas hipofizėje   ir iš čia išskiriamas į kraują. Taigi tai hormonas, kurį tiesiogiai įtakoja  psichika ir fizinis organizmo poveikis – konverteris hipotaliamas verčia nervinius impulsus į hormonų kalbą. Pasaulį labiausiai darko vyrai, ir būtent tie, kurių organizmuose yra mažai minėtos medžiagos. Šis hormonas ypatingas tuo, kad jis įtakoja socialinį gyvūnų, tame tarpe ir žmonių, elgesį. Nesąmones dažniausiai kuria, neklauso pašalinių nuomonės ir įgyvendina tie vyrai, kurių šeimyninis gyvenimas klostėsi prastai, o...
 
Pliažas, ledai ir kvaili tėvai
2011.05.10 HomoSanitus / Age
Arba kodėl storuliai pirtyse tunka? Tik mūsų, idiotų kultūroje vasarą yra valgomi ledai. Kam? Tam, kad atsigaivinti. Tačiau tiek ledų gamintojai, tiek ledų valgytojai nežino savo kūno fiziologijos. Jei žinotų, ledus valgytų žiemą – tam, kad sušilti. Pietų kraštuose senoliai gerai žino, kad norint atvėsinti kūną, reikia išgerti karšto gėrimo, o ne valgyti ledus. Kūno temperatūrą reguliuoja hipotaliamas (pagumburio liauka), esanti giliai galvos smegenyse. Jei kakle esančios miego arterijos yra šaldomos (o taip atsitinka, kai valgomas šaltas maistas, geriami šalti gėrimai), hipotaliamas gauna signalą šildyti organizmą – jis gi nežino, kad idiotas kūno šeimininkas vidurvasarį prisigamins ledų ir ims juos čiaumoti. Toks kūno temperatūros reguliavimo mechanizmas...
КОПАЛЬХЕМ
2011.04.27 HomoSanitus /
   АНДРЕЙ ЛОМАЧИНСКИЙ       КУРЬЁЗЫ ВОЕННОЙ МЕДИЦИНЫ И ЭКСПЕРТИЗЫ КОПАЛЬХЕМ    и трупные яды       Но есть другой вид повышенной переносимости ядов - так называемая приобретённая толерантность. Точно так же, как при регулярных упражнениях можно накачать мышцы, при регулярном приёме небольших доз яда можно развить ферметные системы, способные этот яд нейтрализовать. Правда специально заниматься таким делом не следует, да и далеко не на все яды...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
6 metų dukra prekybos centre logiškai paklausė: "Mama, o kodėl parduotuvės vis pardavinėja cigaretes, jeigu jos yra nuodai?"
Iš HS skaitytojos Dianos komentaro
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės