Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Infarktas - liga užkre?iama? O prie ko pirtis?
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Apie visk? / Infarktas - liga užkre?iama? O prie ko pirtis?
2008-03-25
  Mus tikino, kad tik sveikas gyvenimo būdas apsaugos mus nuo širdies ir kraujagyslių susirgimų. Nerūkykite, negerkite alkoholio, nevalgykite riebiai, nepiktnaudžiaukite seksu - ir jūsų širdies raumuo bus tvarkoje. Profilaktikai gydytojai patarinėjo važinėti dviračiu arba prieš miegą vaikščioti pėsčiomis. Gal viskas ir tiesa, gal ir nepamaišys, bet nuo infarkto neapsaugos, nes pagal paskutinius mokslo duomenis infarktas gali būti toks pats užkrečiamas, kaip ir gripas.

 Pirmą kartą toks įtarimas kilo po to, kai 1988 metais Švedijoje vienas po kito nuo infarkto numirė aštuoni sportininkai. Tai buvo šalies orientacinio sporto rinktinės nariai. Jie nerūkė, negėrė ir nepiktnaudžiavo merginomis - užimtumas to neleido. Deja, juos visus ištiko infarktas. Vienam iš medikų kilo mintis, kad jie infarktu užsikrėtė vienas nuo kito - juk treniravosi kartu. Tokia mintis galėjo pasirodyti kvaila, nes infarktas tuo metu nebuvo užkrečiamų ligų sąraše, bet kitos aštuonių jaunų sveikų žmonių mirties priežasties nebuvo.Be to ekspertai iš Upsalos universiteto, atlikę jų kūnų skrodimus, širdies raumenyje aptiko chlamidijų (parazitinės bakterijos) sankaupas. Kilo klausimas ar ne jos ir bus šių mirčių priežastis. Daugeliui specialistų ši hipotezė pasirodė neįtikėtina ir jie šias mirtis "nurašė" į atsitiktinumus.

Tačiau, praėjus kuriam tai laikui, suomių mikrobiologai - vyras ir žmona Saiku padarė įdomų atradimą. Tirdami Suomijos kaimų, kuriuose infarktai kažkodėl buvo dažnas reiškinys, gyventojus, net išoriškai atrodančių sveikai kraujyje rasdavo padidintą antikūnų kiekį. Jiems susidarė įspūdis, kad tuose kaimuose siaučia epidemija ir gyventojai vieni kitus užkrečia infarktu. Savo spėjimus suomiai išdėstė straipsnyje medicinos žurnale "Lancet". Šiuo straipsniu susidomėjo amerikietis epidemiologas Tomas Greistonas. Jis pradėjo atlikinėti bandymus, ko rezultate pacientų kraujagyslių trombuose aptiko ištisas chlamidijų kolonijas. Kitas amerikietis - Jozefas Muleštainas kateterio pagalba paėmė sklerotines sankaupas iš 90 procentų pacientų širdies venų. 70 procentų atvejų jose rado chlamidijas. Bet jam nepavyko rasti atsakymo ar chlamidijos yra šių sankaupų priežastis, sukelianti infarktus ir insultus.

 Tik visai neseniai tas pats suomis Pekka Saiku, atliko eksperimentą, kuris, jo manymu, įrodo chlamidijų vaidmenį aterosklerozės vystymesi. Triušiams į nosį jis lašino tirpalą, kuriame buvo gausu chlamidijų. Po keleto savaičių išsivystė aiškūs aterosklerozės požymiai.
 Kitą tyrimą atliko Amerikos medikai. Laike 5 metų jie ėmė mėginius iš savo 22 tūkstančių kolegų, iš jų atrinko tuos, kurie gyveno sveiką gyvenimo būdą ir neturėjo jokių rizikos faktorių, lemiančių širdies - kraujagyslių susirgimus. 543 žmonės iš stebimųjų per tą laikotarpį ištiko infarktas arba insultas. Tiriant jų kraują, aptiktas baltymas, kuris susidaro, esant uždegiminiams procesams. Pagal infekcinę hipotezę, prieš infarktą būna kraujagyslių uždegimas, sukeltas chlamidijų.

Iš šių tyrimų galima daryti išvadą - surastas tikrasis infarkto kaltininkas ( nejaugi?). Ankstyvose chlamidijozės stadijose gali būti veiksmingi antibiotikai. Bėda ta, kad chlamidija savo paviršiuje turi baltymą, kurį organizmo imuninė sistema atpažįsta ir atakuoja. Deja, šis baltymas yra raumenyse ir, esant stipriam imuniniam atsakui, atakuojami nuosavi audiniai. Taigi kova antibiotikais duoda rezultatą tik ligos pradžioje, kol nėra imuninio atsako.

HS komentaras: Viena iš ligos priežasčių visada yra gyvenimo būdas. Paanalizuokime kuo Suomija ypatinga. Uždavus šį klausimą gatvėje praeiviams, ko gero susilauksime atsakymo : karščiausiomis pirtimis. O prie to dar reikia pridurti, kad Suomija pirmauja ir širdies-kraujagyslių susirgimais. Ir priminti, kad dabartinė suomiška sauna skiriasi nuo suomiškos senovinės, kurios buvo labai panašios į rusiškas garines.

Chlamidija tėra pasekmė, o ne priežastis. Priežastis : pasikeitęs lipidų balansas kraujyje ir nuolatinis streso hormonų (adrenalino, noradrenalino, dopamino, kortizolo) išmetimas į kraują pirties aukštos temperatūros įtakoje. Jeigu galvojate, kad jūsų organizmas procedūrą pirtyje „supranta“ kaip sveikatinimosi priemonę, tai labai klystate. Jam šimto ar 70 laipsnių aplinkos temperatūra yra katastrofa, nuo kurios jis gelbėjasi visomis savo ekstremaliomis priemonėmis. Į kraują išmetama daug sterolių, kraujas tirštėja (nors kraujagyslės pirtyje išsiplečia ir žmogus šito nejaučia. kai kas mano, kad tai gera treniruotė kraujagyslėms. Treniruotė, bet tik ne užkalkėjusioms. Ar žinote savo kraujagyslių stovį? Ne? Tai ko lendate į sauną?). Po to seka antras ir visai priešingas šokas – šuolis į eketę arba šaltas dušas. Į šitą procedūrą organizmas sureaguoja išmesdamas į kraują porciją riebiųjų rūgščių – tam, kad suskystinti kraują – jis gi nežino, kad vandenyje jūs ruošiatės prabūti tik kelias minutes. Tiek pirmą, tiek antrą procedūrą lydi didelė porcija streso hormonų, kurių veikimas tęsis dar ilgai po pirties. Išliks ilgam ir sterolių padidintas kiekis kraujyje dėl  perkompensacijos. Toks nuolatinis savo organizmo „sveikatinimas“ vėliau ar anksčiau baigiasi širdies- kraujagyslių problemomis. Pasižiūrėkite į tų „sveikuolių“, kurie lenda pirtin ar eketėn, veido kapiliarus – žandukai „sveikai“ raudoni. Manote tik žandukų kapiliarai tokie „sveiki“ ?

Pirtis tegali būti gydymo priemone, kurią skirti gali gydytojas, gerai žinantis jūsų sveikatos būklę, ir jūsų organizme vykstančius procesus.

Pabandykite į pirtį įsitempti kokį nors gyvūną. Gyvūnas priešinsis iš paskutiniųjų. Maži vaikai, beje, irgi spardysis, jei mėginsite juos įsivesti į pirtį. Kodėl? Todėl, kad jų intuicija ir savisaugos instinktas dirba dar puikiai ir nėra nualintas „sveikų“ civilizuotai tautinių tradicijų: po pirties ko nors stipresnio. Pirtis yra gydymo, o ne pramogos priemonė. Ir, einant į ją, visada reikia savęs paklausti ką savyje hipertermija gydysite.

Nereikia kaltinti chlamidijų, jei esi pats kvailas!


Išorinis aukštos temperatūros poveikis sukelia organizme hipoksiją (deguonies trūkumą), kuri yra viena iš universalių organizmo energetinių procesų reguliatorių ir tuo pačiu ląstelių metabolizmo sutrikimo priežastimi. [ Прокопенко Л.Г., Бровкина И.Л. // Окислительный, энергетический и иммунный гомеостаз (нарушение и коррекция).– Курск, 2003.– С. 13–-34 ]

Trūkstant organizme laisvųjų elektronų akceptoriaus – deguonies, padidėja laisvųjų radikalų generavimas, kurių taikiniais tampa organizmo lipidai, ląstelių membranų struktūriniai baltymai, baltymai-fermentai, nukleininės rūgštys. [Лю Б.Н. // Успехи совр. биол.– 2002.– № 4.– С. 376–382]

Didelių kiekių aktyvių deguonies metabolitų  susidarymas yra elektronų nutekėjimo pasekmė mitochondrijų oksidacinėje grandinėje flavoproteidų ir ir koenzimo Q lygyje.  [ Лю Б.Н. // Успехи совр. биол.– 2002.– № 4.– С. 376–382 ]

Kadangi didžioji dalis deguonies, patenkančio į ląsteles, sunaudojama mitochondrijų, jų oksidacinių grandinių aktyvumas apsprendžia ląstelių aprūpinimą energija. Esant hipertermijai kraujotaka suaktyvėja organizmo paviršiuje (reikia gi kažkaip gintis nuo force majore :) ) ir susidaro antrinė hipoksija metaboliškai aktyviuose organuose, ir kaip pasekmė – kepenų imuninės sistemos ir raumenų ląstelių membranų pažeidimas ( o tai jau tiesus kelias į įvairius degeneracinius, autoimuninius ir onkologinius susirgimus). [ Быстрова Н., Князев А.// Окислительный, энергетический и иммунный гомеостаз.– Курск, 2003.– С. 171–200отличаются по волновым свойствам от питательной среды, чем ]

Tiems, kuriems dar vis kyla noras kaip reik pasikaitinti, ir netiki tuo, kas šiame straipsnyje yra rašoma, siūlome pažiūrėti šį siužetą, kuriame akivaizdžiai demonstruoja kaip per 6 minutes su pirties pagalba "sveikuolis" iškeliauja anapilin:


 

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (19)
 
Besisukančios Balerinos
2012.08.07 HomoSanitus /
Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau Homosanitus Google Analytics statistika rodo, kad turime apie 250 pastovių skaitytojų mus skaitančių iPad pagalba ir apie 200 inovatyviųjų, kurie mus žlibina iPhone ekranėlyje (tiesiog gal šiek tiek nepatogu – manytumėm). Tokia nedidelė statistinė nuokrypa. O dabar šiek tiek rimčiau. Pasirodo, mes ir į mus panašūs pasaulyje ne tik plūsteli destruktyvias griaunančias sroves į mirtingųjų gyvensenos supratimą, bet kai kuriuos įkvepia net ir kūrybai  (nors, kūryba ko gero tai pavadinti būtų santykinai sunku). Supratę ir pasinaudoję internetine medžiaga apie procesų žmoguje dualumą, gabūs žmonės sukūrė programėlę „Brain Ballerina“, skirtą iPad ir iPhone vartotojams, kurios pagaba galima nesunkiai nustatyti kuris galvos smegenų pusrutulis yra dominuojantis. Trumpai...
Acetaldehidai
2012.05.27 HomoSanitus / Samekh
Acetaldehidas - populiarus ir stiprus neurotoksinas (Vertimas iš anglų kalbos, pagal http://intelegen.com/nutrients/prevent_the_damaging_effects_of_.htm) Acetaldehidas yra gana retas žodis mūsų žodyne, tačiau tai yra vienas iš labiausiai paplitusių neurotoksinų, esantis dešimtyse milijonų žmonių. Tai gana paprasta medžiaga, jos cheminė formulė - CH3CHO. Visgi acetaldehidas daugeliu būdų paslapčia žaloja smegenų struktūrą ir trikdo jos funkciją. Acetaldehido šaltiniai Yra keturi pagrindiniai keliai, kurias acetaldehidas (toliau trumpinsime "AH") patenka į žmogaus smegenis. Jie yra: Alkoholio vartojimas. Candida "grybelinis sindromas" (Kandidozė). Automobilių ir sunkvežimių išmetamosios dujos. Rūkymas. Alkoholis Etanolis (labiau žinomas kaip alkoholis) yra cheminė medžiaga,...
 
Kalorijų gaudymas gyvuose organizmuose
2012.03.15 HomoSanitus / Age
Kaitresnės, negu gali būti, saulės išdeginta stepė. Mokslininkai iš nedidelės ekspedicinės grupės, braukdami prakaitą nuo veidų, stebi saigas – stepėje gyvenančias antilopes. Šie mokslininkai atlieka atsakingą mokslinį eksperimentą. Savo eksperimente jie nori patikrinti vieno garsaus akademiko kadaise suformuluotą teiginį: „Visi energijos pasireiškimai organizme turi kokį nors fizinį ar cheminį jos šaltinį... Raumenų darbas, gyvulinė šiluma susidaro dėl potencinės energijos, esančios organinėje medžiagoje, suvartotoje maitinimosi metu“. Mokslininkų tyrimo metodika nesudėtinga – jie aiškinasi kiek natūraliomis sąlygomis suėda gyvūnai žolės. Šio pašaro kaloringumas, tai yra šilumos kiekis, kuris išsiskiria sudegant jam kalorimetre, mokslininkams jau...
5 tibetietiški pratimai
2012.02.27 HomoSanitus / Age
Internete sklando informacija daugeliu kalbų, o knygynuose galima rasti ir lietuvių kalba knygelę apie mistiškus Tibeto lamų pratimus, kurie kažkokiu stebuklingu būdu veikia organizmą ir suteikia jam galimybę išlikti ilgai jaunam. Suokta prisuokta ir apipinta egzotika tirštai, nors tikrovėje viskas yra kur kas paprasčiau ir suprantamiau. Pradžiai susipažinkime su pasiūla: Penki pratimai arba 10 minučių mankštos kasdien – pradėsite metus skaičiuoti atgal! Tibetiečių jaunystės paslaptis, kuria jau pasinaudojo du milijonai skaitytojų. Legenda pasakoja, kad nepasiekiami Himalajų kalnai slepia paslaptį, kuri būtų išvadavusi konkistadorą Poncė de Leoną nuo bevaisių amžinosios jaunystės šaltinio paieškų Amerikoje. Iš kartos į kartą Tibeto vienuoliai perduoda pratimų kompleksą, kuris iki...
 
Prostatos specifinio antigeno tyrimo beprasmybė
2012.01.17 HomoSanitus / Age
Dauguma vyrų žino trijų raidžių derinio PSA reikšmę, ypač vyresnio amžiaus, nes daugeliui jau teko šį tyrimą atlikti, siekint nuraminti savyje plačiai sklandantį baubą: “O gal man prostatos vėžys, nes šlapinuosi dažnai, srovė susilpnėjus ir naktimis turiu keltis, ko anksčiau nebūdavo?” Medicininių profilaktikos priemonių darbinė grupė prie JAV vyriausybės paruošė naujas rekomendacijas, pagal kurias sveiki vyrai nustos atlikinėti reguliarius tyrimus prostatos specifiniam antigenui (PSA) nustatyti – ankstyvai prostatos vėžio diagnostikai. Tokiam sprendimui pagrindimą davė penkių didelio mąsto kontroliuojamų klinikinių tyrimų rezultatai, kurie parodė, kad PSA tyrimo atlikimas nedaro įtakos bendram nuo prostatos vėžio mirtingumui, bet dažnai priverčia daryti visą eilę nereikalingų diagnostinių...
Šaltosios branduolinės reakcijos
2012.01.07 HomoSanitus / Age
Žinome, kad vištos kiaušinio lukšte daugiausia cheminio elemento kalcio – visi gerai menam reklamą, kurioje gydytojai mirko į rūgštį kiaušinius. Daugiau kaip prieš du šimtus metų prancūzų chemikas N.L. Vokelenas pirmą kart savęs paklausė: kokiu būdu dedeklės be žalos savo organizmui iš savęs išveda tokius kalcio kiekius? Vėliau kitas prancūzų tyrinėtojas Lui Kervranas padarė eksperimentą – bandomąsias vištas lesino tik avižomis, tiksliai matuodamas, kiek kalcio su avižomis jos gauna. Vištų padėtų kiaušinių lukšte kalcio buvo daugiau maždaug 4 kartus. Kaip įprasta, mokslinė bendruomenė nesivargino kankinti save šio nepatogaus fenomeno aiškinimu, o sėkmingai viską užlopė: kiaušiniai – ne svarbiausia, yra reikalų ir...
 
Ar tiesa, kad turime tik penkis pojūčius?
2011.12.29 HomoSanitus / Age
Dar vienas melas, kurį nesąmoningai mes perduodame savo vaikams: žmogus aplinką jaučia penkių rūšių jutimais. Juos nesunkiai ir patys įvardinsite, o gudresni ir nelabai suvokiamą šeštąjį priklijuos. O kaip yra iš tikrųjų? Kai sakoma, kad žmogus turi penkis skirtingus jutimus, visada reikia paminėti, jog jie yra tie jutimai, kurie pastoviai transliuoja savo rezultatus mūsų sąmonei.  Tačiau yra jutimų, kurie vyksta automatiškai, be aiškios sąmonės analizės. Kokie jie? Pradėkime, kaip sakoma, nuo smulkmės – lygsvaros pojūčio. Žmogaus lygsvaros pojūčio organas – vestibiuliarinis aparatas (jis yra „vestibiulyje“ – vidinės ausies prieškambaryje), sudarytas iš dviejų maišelių ir trijų pusskritulinių kanalų. Tokie organai mūsų kūne yra du –...
Garsas
2011.12.23 HomoSanitus / Age
–Man  patinka  Lotynų Amerikos ritmai ir labai norisi šokti salsą... – Bet tai dar nereiškia, kad to noro šaltinis tavo galvoje. Praėję laikai saugo daugybę faktų, kurių šiuolaikinis mokslas iki šiol negali paaiškinti. 1894 metų rudenį vokiečių garlaivis Indijos vandenyne sutiko tristiebį burlaivį, ant kurio stiebo buvo iškabintas nelaimės signalas. Vokiečių jūreiviai sutiktame laive gyvą rado tik vieną gyvą žmogų – kapitoną, bet sužinoti ką nors apie tragediją iš jo buvo buvo neįmanoma, nes jis buvo išprotėjęs. o likusieji 38 įgulos nariai buvo negyvi. Navigaciniai prietaisai, žemėlapiai, laivo dokumentai – viskas buvo savo vietoje, laive nebuvo jokių pažeidimų. Pats kruopščiausias tyrimas, atliktas policijos, negalėjo paaiškinti kas...
 
Ką daryti alkoholikui, kad širdis išliktų sveika
2011.12.21 HomoSanitus / Age
MITOCHONDRIJOS ATEINA Į BRANDUOLĮ, KAD UŽMUŠTI LĄSTELĘ Prie daugelio chroniškų alkoholikų problemų, mokslas pridėjo dar vieną: pas šiuos nelaimėlius, pasirodo, mitochondrijos persikelia į branduolį, o tokio persikėlimo pasekmės – ląstelės mirtis. Širdies raumens ląstelių kardiomiocitų tyrimas elektroniniu mikroskopu parodė, kad esant kai kurioms širdies patologijoms, ląstelių branduoliuose randamas mitochondrijų susikaupimas (akademiko V.P.Skulačiovo tyrimai). Mokslininkai išdirbo metodą, kuris reguliariai leidžia gauti mitochondrijomis pripildytus branduolius. Mitochondrijos visada ateina į žiurkių-alkoholikių kardiomiocitų branduolius. Ląstelė – sudėtingiausias daugiafunkcinis objektas su savo geografija. Kad ląstelė veiktų, viskas joje turi būti savo vietose. Branduolys – yra...
Kodėl verkdami jaučiame gumulą gerklėje?
2011.12.14 HomoSanitus / R.S.
Nervų sistema yra sudaryta iš centrinės nervų sistemos (CNS) ir periferinės nervų sistemos (PNS). Centrinei nervų sistemai priklauso galvos  ir nugaros smegenys,  PNS priklauso visi nervai už CNS ribų.  Periferinė  nervų sistema  dalijama į somatinę ir vegetacinę nervų sistemas(VNS). Somatinę nervų sistema koordinuoja raumenų, kuriuos mes galime valdyti, veiklą -  mes galime vaikščioti, bėgioti, šokti , dainuoti – daryti ką norime. Vegetacinė nervų sistema nėra pavaldi mūsų norams. Ji kontroliuoja vidaus organų veiklą – širdies,  virškinimo sistemos darbą. Viena iš VNS funkcijų yra reaguoti į stresą, padėti kūnui  išgyventi tokiu momentu. Mūsų protėviai tokias emocijas, kaip liudesys, baimė, pyktis patirdavo tik papuolę į stresines...
 
Mes patys programuojam širdies mirtį
2011.12.09 HomoSanitus / Age
Medicinos statistika metai iš metų į pirmąją vietą tarp žmogaus mirties priežasčių stato širdies-kraujagyslių susirgimus. Jų gydymu užsiima didžiulė armija kardiologų, prirašyta šimtai mokslinių darbų, išdirbtos unikalios chirurginės metodikos. O apie tai, kas tai yra miokardo infarktas, žino turbūt kiekvienas suaugęs žmogus. Bet pasirodo, kad širdis vis dar slepia daug paslapčių. Vieną iš tokių pavyko atskleisti Novosibirsko mokslininkams, išsiaiškinus iki šiol dar nežinomą infarkto vystymosi kelią. „Buvo žinoma, kad esant širdies susirgimams vyksta tam tikri  širdies pažeidimai, – sako vienas iš atradimo autorių, profesorius Lev Nepomniaščich. – O infarktas – tai širdies kraujagyslių užsikimšimo rezultatas,...
Žmonių suderinamumas pagal ...kvapą?
2011.11.27 HomoSanitus / Age
– Jau ketvirtas jos vyras nukeliavo į kapus. (Iš nugirsto pokalbio.) Turbūt visi pastebėjote, kad būnant vienoje žmonių kompanijoje jaučiamės puikiai, o būnant kitoje – priešingai, esame slegiami. Dažnai sakoma, jog ta kita  žmonių draugija yra energetinių vampyrų spiečius. Tačiau šis reiškinys turi ir materialų pagrindą. Kiekvienas žmogus nuolat  yra labai individualioje cheminėje auroje – jo paties išskiriamų cheminių medžiagų debesyje. Šiame  žmogaus išskiriamame į aplinką kartu su savo gyvybinės veiklos atliekomis bukiete yra aptikta daugiau kaip 150 įvairių organinių junginių. Šios medžiagos yra gavę feromonų pavadinimą. Ypač baltyminės medžiagos ir jų deriniai įvairiai įtakoja tiek į aplinkinius gyvūnus, tiek į žmones, nešdami jiems...
 
Kodėl riebalai kaupiasi ant pilvo?
2011.11.20 HomoSanitus / Age
Kai valgome daug krakmolingo ir saldaus maisto, o civilizuoto maisto didžioji dalis būtent tokia ir yra, organizmas turi kažkaip nuo jo gelbėtis, nes nuolatinės didelės cukraus porcijos patenka į kraują ir keičia jo parametrus, kurie yra nesuderinami su organizmo normalia fiziologija. Ar ne keista, kad riebalai labiausiai kaupiasi ant pilvo, o ne kitose kūno vietose? Bet tam yra fiziologinė priežastis. Tik visai neseniai   mokslininkai atrado tam logišką paaiškinimą – apatinės pilvo dalies riebalinis audinys yra aktyvus organas, siunčiantis cheminius signalus į kitas kūno dalis. Buvo atrasta, kad šioje organizmo vietoje organizmo riebalinės ląstelės gamina 20 hormonų ir kitų medžiagų, kurios iki šiol mokslui  buvo nežinomos. Tarp šių hormonų yra ir leptinas, kontroliuojantis apetitą. Kuo labiau...
Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Daugelis turbūt žino, kad ligoninėje po operacijos  beveik visada kurį tai laiką į ligonio organizmą leidžiami antibiotikai. Kokiu tikslu? Kad užmušti bakterinę infekciją, kurios dažnai visai ir ...nėra. Žinoma, nesidomintys mokslo naujienomis gydytojai šioje vietoje išreikš nepasitenkinimą: kaip taip gali būti, juk yra pakilusi kūno temperatūra, operacijos vietoje vystosi uždegimas, bujoja infekcija ir t.t. ? Neadekvati ir žudanti organizmą žmogaus imuninės sistemos reakcija, kuri aktyvuojasi esant didelėms traumoms, paleidžiama paties traumuoto organizmo ląstelių, normalioje būsenoje gaminančių energiją visiems fiziologiniams procesams. Grupė mokslininkų iš JAV Misisipės Universiteto su traumų chirurgu Karlu Hauseriu (Carl Hauser) priešakyje įrodė, kad audinių pažeidimo metu esant didelėms...
 
Kodėl kūno temperatūra 36,6 °C?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Kodėl visų šiltakraujų gyvūnų ir paukščių kūnų temperatūra yra būtent tokia – tarp  36 °C ir 42 °C? Juk būtų kur kas patogiau, jei mūsų kūno temperatūra būtų žemesnė – atkristų mums drabužių, o gyvūnams kailio, plunksnų būtinybė. Keista, kad pietų kraštų gyventojų temperatūra yra tokia aukšta – kam kaitinti organizmą iš vidaus, jei saulė ties pusiauju taip aktyviai šildo? Žinduoliai išsidėstę ties apatine šio temperatūrinio diapazono riba, o paukščiai, kurių medžiagų apykaita intensyvesnė, ties viršutine. Šiltakraujiškumo fenomenas užduoda mums tris klausimus: 1. Kodėl šiltakraujiškumas – tai aukštesnė išsivystymo pakopa lyginant su šaltakraujiškumu? 2. Kodėl...
Tėvai ir vaikai ląstelės fiziologijoje
2011.06.25 HomoSanitus / V.V. Matveev
Laboratory of Cell Physiology, Institute of Cytology, Russian Academy of Sciences, Tikhoretsky Ave 4, St. Petersburg 194064, Russia and BioMedES, Leggat House, Keithhall, Inverurie, Aberdeen AB51 0LX, UK Paskutinius 50 metų mokslas vis labiau specializuojasi, ir tai labiausiai matoma jo greitai besivystančiose srityse. Šiame natūraliame procese slypi mažai pastebima, bet reali grėsmė moksliniam metodui. Mokslo klasikai, jo tėvai, buvo ir lieka mums titanais, naujų požiūrių ir teorijų kūrėjais, kurie sugebėjo apimti plačiausią reiškinių ratą. Jie turėjo fantastinį akiratį, jų teorijos aiškino fenomeną kaip visumą. Tačiau visko, pasakyto apie tėvus, deja, negalima perkelti jų vaikams, šiuolaikiniams mokslininkams. Dėl katastrofiškos specializacijos  jų akiratis neįtikėtinai susiaurėjo. Jie vis daugiau žino...
 
Meilės fluidai
2011.06.11 HomoSanitus /
Константин Григорьевич Уманский Денвер, март 2008 Руководитель клинического отделения Института полиомиелита и вирусных энцефалитов РАМН; родился 9 мая 1924 г.; доктор медицинских наук, профессор, академик РАЕН (1993); заслуженный деятель науки РФ. Для того, чтобы понять, что наконец-то пришла весна и наступил её первый месяц март, нет никакой необходимости заглядывать в календарь.  преддверии оживления природы, после захода солнца, в полной темноте орут коты и кошки, вопли которых ...
Auka vardan įvaizdžio
2011.05.19 HomoSanitus / Age
Prieš jus žmogaus limfinė sistema, kuri surenka visas nereikalingas atliekas iš tarpląstelinio skysčio ir nuneša jas į limfagyslėmis į veninę kraujotaką, o iš jos į kepenis, kad šios perdirbtų jas ir paėmę iš jų tai, kas dar naudinga organizmui, likusią dalį paruoštų šalinimui iš organizmo. Pažvelkime į šią iliustraciją ir mintyse uždėkime šiam žmogui liemenėlę. Kas atsitiks su limfotaka? Pagerės ji ar pablogės? Jei manote, kad limfos tekėjimas nėra svarbus reiškinys organizme, tai klystate. Jis ne mažiau svarbus, nei kraujo tekėjimas. Jei moters krūtinė maža, liemenėlei palaikyti krūtinės formą nėra sunku. Jei bus priešingas variantas, tai ir gausis priešingai – liemenėlė turės standžiau apjuosti krūtinę ir ji kur kas...
 
Kodėl būtina glamonėti vaikus
2011.05.13 HomoSanitus / Age
Arba kame masažo poveikio  paslaptis? Tokiais, kokie esame, mus padaro aplinka ir mūsų elgesys. Atsakymas slypi ir vėl hipotaliame (pagumburio liaukoje), kuris gamina hormoną-neurotransmiterį oksitociną. Šis devynių aminorūgščių peptidas yra deponuojamas hipofizėje   ir iš čia išskiriamas į kraują. Taigi tai hormonas, kurį tiesiogiai įtakoja  psichika ir fizinis organizmo poveikis – konverteris hipotaliamas verčia nervinius impulsus į hormonų kalbą. Pasaulį labiausiai darko vyrai, ir būtent tie, kurių organizmuose yra mažai minėtos medžiagos. Šis hormonas ypatingas tuo, kad jis įtakoja socialinį gyvūnų, tame tarpe ir žmonių, elgesį. Nesąmones dažniausiai kuria, neklauso pašalinių nuomonės ir įgyvendina tie vyrai, kurių šeimyninis gyvenimas klostėsi prastai, o...
Pliažas, ledai ir kvaili tėvai
2011.05.10 HomoSanitus / Age
Arba kodėl storuliai pirtyse tunka? Tik mūsų, idiotų kultūroje vasarą yra valgomi ledai. Kam? Tam, kad atsigaivinti. Tačiau tiek ledų gamintojai, tiek ledų valgytojai nežino savo kūno fiziologijos. Jei žinotų, ledus valgytų žiemą – tam, kad sušilti. Pietų kraštuose senoliai gerai žino, kad norint atvėsinti kūną, reikia išgerti karšto gėrimo, o ne valgyti ledus. Kūno temperatūrą reguliuoja hipotaliamas (pagumburio liauka), esanti giliai galvos smegenyse. Jei kakle esančios miego arterijos yra šaldomos (o taip atsitinka, kai valgomas šaltas maistas, geriami šalti gėrimai), hipotaliamas gauna signalą šildyti organizmą – jis gi nežino, kad idiotas kūno šeimininkas vidurvasarį prisigamins ledų ir ims juos čiaumoti. Toks kūno temperatūros reguliavimo mechanizmas...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Visos ligos ateina per skrandį ir gydomos jos - per jį, o sveikata palaikoma per stuburą.

    Tibeto medicinos postulatas.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės