Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
JAV, Prozac ir libido
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Apie visk? / JAV, Prozac ir libido
Amerika, Amerika ... ne šalis, o svajonė. Daugelio besivystančių kraštų gyventojų nepasiekiamas rožinis sapnas, švelniai besisūpuojantis demokratijos lopšys, į kurį atgulti ir jame pasivolioti nori ne vienas skurdesnio krašto suvargėlis. Šalyje, kurioje klesti ekonominė gerovė, demokratija žmogus visada yra besišypsantis, visada geros nuotaikos, niekur neskubantis ir beveik nekamuojamas vienokio ar kitokio pobūdžio nerimo – juk svajonių šalyje gyventi gera, šilta, sotu ir jauku.
Jau ir mano riboto talpumo kaukolės dėžutę buvo beužvaldanti mintis apie žalią kortą ir galimybę apsigyventi pačioje tobuliausioje pasaulio valstybėje, bet atsitiktinumas mano akims pakišo lentelę, kuri sukėlė sumaištį mano nusistovėjusiose pažiūrose JAV kryptimi - tad nutariau tuo galvoje besiformuojančio jovalo turiniu pasidalinti viešai. Štai ta kaltininkė, kuri ima ir trypia mano taip ilgai puoselėtas nuostatas :

Tarptautinė vaistų, veikiančių centrinę nervų sistemą, rinka
CNS-vaistai.gif

Tie 66% procentai niekaip logiškai nesutelpa mano supratiman apie JAV (yra dar Kanada, bet ir joje matyt ne pyragai žmogeliams). Valstybėse, kuriose žmogui taip gera gyventi suvartoja 66% visų pasaulyje gaminamų antidepresantų ... Kiek žinau, tai antidepresantai vartojami tada, kai gyvenimas pasidaro kartus, rūgštus, nemielas, tamsus ir t.t. Tai kaip gi čia gaunasi, kad svajonių šalies gyventojai ryte ryja antidepresantus? O gal gydytojai jiems pataria ir jie antidepresantus ryja kaip vitaminus ar maisto papildus? Jei taip, tai tada toje svajonių šalyje gyventojams kažkas negerai su galvelėmis pasidaro – skystėja smegenys ir virsta vandeniu, nes  be jokio reikalo, tik pasiklausius daktarėlio „sveiko“ patarimo, imami vartoti antidepresantai. Jei visgi su galvomis viskas gerai, tai matyt gyventi jiems iš tikro toje šalyje yra nelabai miela, jei tokius pinigus suberia farmacijos kompanijų ir gydytojų kišenėn už antidepresinius vaistus, tikėdamiesi apraminti sielos skausmą ir besiblaškančią dūšią. Tik bėda viena niekada nevaikšto – pasirodo, kad didžiuma tų vartojančių antidepresantus dar yra ir kvailinami – jiems parduodami vaistai, kurių efektyvumas ne didesnis už placebo poveikį.

   Yra toks plačiai žinomas antidepresantas Prozac (fluoksitinas). Tai štai psichologijos katedros profesorius Irving Kirsch iš Vokietijos Gallo universiteto su kolegomis iš JAV ir Kanados atliko tyrimus (naudojosi ir Prozac gaminančios kompanijos neskelbtais klinikiniais tyrimais) ir nustatė įdomų faktą: Prozac gelbsti tiek, kiek gelbsti jo placebo efektas. Nežymi persvara Prozac naudai buvo tik tais atvejais, kai vaistą vartojo ypač sunkia depresijos forma sergantys. Taigi, kreidos tabletė su užrašu Prozac savo efektyvumu nenusileidžia garsiajam preparatui, tik turi daugiau privalumų – ji neturi tų pašalinio poveikio efektų, kuriuos kartais sukelia Prozac. 2001 metais  vieno paciento mirties priežastimi buvo vaistas Prozac, bet tai niekaip neįtakojo į jo vartojimą pasaulyje – kai kuriose šalyse (pvz. Rusijoje) iki šiol Prozac tebeskiria net vaikams. Vienas iš šios grupės preparatų šalutinių neigiamų reiškinių yra kai kuriems pacientams padidėjęs polinkis į savižudybę, kai šis vaistas nustojamas vartoti.

  Irving Kirsch ir jo kolegoms pirmą kart pavyko surinkti klinikinių tyrimų pilnus duomenis apie antidepresantus. Tyrėjai gavo visus reikiamus duomenis iš FDA (Food and Drug Administration, JAV). Panašūs rezultatai gauti ir tiriant kitus tos grupės antidepresantus: paroksetiną (SEROTAX), venlafaksiną (Effexor) ir nefadazonąjų efektyvumas buvo ženkliai mažesnis nei skelbė gamintojas.

  Nuo 1988 metų kai Prozac pasirodė rinkoje, jį jau vartoja apie 40 milijonų žmonių ir tai atneša milijardinius pelnus kompanijai Eli Lilly.

  Visa eilė tyrinėtojų daugelį kartų rašė apie tai, kad serotonino atgalinės readsorbcijos inhibitoriai (SSRI) gali sukelti galvos skausmus, pykinimą, nerimą, sudirgimą, nemigą, košmariškus sapnus, apetito praradimą, impotenciją, pasimetimą ir akatiziją (nesugebėjimas susikaupti). Eilė duomenų teigia, kad 25% vartojusių SSRI patyrė mintis apie savižudybę, norą prievartauti.

Na visa tai vyksta ten toli – pasaulyje. Pažvelkime kas gi vyksta su šios grupės antidepresantais gimtoje tėviškėlėje. Prozac ir kiti minėtieji preparatai yra serotonino atgalinės readsorbcijos inhibitoriai (SSRI).

Imame Lietuvos Psichologų Asociacijos žurnalo „Psichologijos žinios“ 2006 metų vasario mėn. Nr.1   21 puslapį ir randame štai ką:

Šiuo metu vieni iš dažniausiai pasaulio psichiatrijos praktikoje vartojamų vaistų yra SSRI grupės antidepresantai - jais gydoma ne tik depresija, bet ir kiti sutrikimai. SSRI preparatais sėkmingai gydomi ne tik izoliuoti depresijos epizodai, bet ir depresija esant dvipoliam sutrikimui, obsesiniaikompulsiniai, valgymo sutrikimai, nerimas, socialine fobija. Šie vaistai vis dažniau skiriami ir sublikinikinėms būklėms - pvz., premenstruaciniam sindromui, potrauminio streso sindromui, hipochondriniams nusiskundimams, somatizacijos reiskiniams - koreguoti. Tai saugūs ir veiksmingi preparatai, tačiau, deja, jie dažnai pasižymi ir ypač aktualiu pacientams šalutiniu poveikiu lytinei funkcijai. Yra žinoma, kad daugumos šiuolaikinių antidepresantų veiksmingumas panašus, tad gausėjant antidepresantų taikymo indikacijoms šių vaistų sukeliami šalutiniai reiškiniai tampa vis svarbesni. Daugeliui antidepresantais gydomų sutrikimų ir sindromų būdingi ir lytinės funkcijos sutrikimai. Pavyzdžiui, libido sumažėjimas ir kiti šios funkcijos sutrikimai yra vienas iš diagnostinių depresijos požymių. Kennedy ir kolegų atliktas tyrimas parodė, kad tarp depresiškų pacientų 40 proc. vyrų ir 50 proc. moterų buvo susilpnėjęs libido ir gebėjimas lytiškai susijaudinti. Lytiniai sutrikimai yra gerai žinomas, daugelyje mokslo darbų nagrinėjamas šalutinis antidepresantų, ypac SSRI grupės, reiškinys. Neuromediatoriaus serotonino poveikis neigiamai veikia įvairias lytinio atsako fazes: mažina lytinį potraukį, lytinį susijaudinimą, be to, gali susilpninti jautrumą erotinei stimuliacijai veikdamas azoto oksido metabolizmą. Lytines disfunkcijos reiškinių mažėjimas vertintinas kaip vienas iš sveikimo nuo depresijos požymių, tad neatsigaunanti arba blogėjanti lytinė funkcija pacientams kelia abejonių vaisto veiksmingumu ir skatina juos nutraukti gydymąsi. Be to, sutrikusi lytinė funkcija tik lėtina sveikimo procesą ir grįžimą į įprastą kasdienį gyvenimą. Vaistai veikia tik vartojami taip, kaip nurodė gydytojas arba pagal pripažintas rekomendacijas. Tarptautines psichiatrų organizacijos, už gydymo kokybę atsakingos institucijos ir vaistų gamintojai teigia, kad depresijos gydymas esti veiksmingas ir užkertamas kelias sutrikimo pasikartojimui tuomet, jei adekvačia antidepresanto doze gydoma ne trumpiau nei 3-6 mėn. Tačiau dėl gydymo metu išryškėjusios lytinės disfunkcijos pacientai gydymą nutraukia kur kas ankščiau.
Taigi šis svarbus antidepresantų sukeltas šalutinis reiškinys turėtų būti anksti, geriausia - dar prieš pradedant gydymą, nustatomas ir koreguojamas. Tačiau kaip dar nepradėjus gydymo nuspėti, kuriems pacientams yra didesne SSRI sąlygotos lytinės disfunkcijos rizika? „

Na tiesiog   „perlai“ liejasi iš po psichologų plunksnos. Toliau straipsnyje rašoma, kad SSRI vartojusiems sukelia apie 60-čiai procentų sutrikimus lytinėje sferoje, bet ir toliau šis preparatas sėkmingai pardavinėjamas ir juo „gydoma“. Teigiama kad SSRI yra saugūs preparatai,  vienas iš depresijos požymių - sutrikusi lytinė funkcija dar labiau skatinama, tačiau atkakliai tvirtinama, jog saugūs. Na žinoma, jei žmogus akivaizdžiai nenuvirto, o tik kažkas jam nulinko, galima teigti, kad saugūs. Juokinga, jei nebūtų graudu.  I.Kirsch ir jo kolegų tyrimas nustatė, kad dauguma populiariausių SSRI – Prozac ir kt. poveikis tolygus placebo poveikiui, pašaliniai reiškiniai jau tik lytinėje srityje siekia 60 procentų, o gydymas jais toliau tebetęsiamas. Kam tai naudinga? O gal gydytojai mano, kad lytinę funkciją reguliuoja tik šventoji dvasia ir kūno chemija čia ne prie ko?
   Jeigu žmogus praranda lytinį potraukį, tai reiškia, kad  įvyko pokyčiai jo kūno chemijoje ir juos sukėlė ne šventa dvasia, o pavartoti SSRI preparatai. Ir šie pokyčiai įvyko pačioje atsakingiausioje kūno dalyje  - centrinėje nervų sistemoje, kurią išbalansavus dar labiau (prie depresijos prisidėjęs dar ir lytinės funkcijos sutrikimas) sustyguoti atgal bus dar sunkiau. Kišimasis į hipotaliamo ir hipofizio reikalus su vaistais, kurių poveikis iki galo nėra išsiaiškintas yra labai pavojingas. Blokavimas vaistais serotonino grįžimą į ląstelę siuntėją tėra organizmo apgaulė, kuri sutrikdo ląstelės siuntėjos funkciją - jei evoliucija numatė serotonino grįžimą, jis turi ir vykti. Reikia ieškoti priežasties kodėl organizme yra nepakankamas kiekis serotonino ar kitų neuromediatorių, o ne bandyti apgauti gamtą.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (7)
 
Besisukančios Balerinos
2012.08.07 HomoSanitus /
Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau Homosanitus Google Analytics statistika rodo, kad turime apie 250 pastovių skaitytojų mus skaitančių iPad pagalba ir apie 200 inovatyviųjų, kurie mus žlibina iPhone ekranėlyje (tiesiog gal šiek tiek nepatogu – manytumėm). Tokia nedidelė statistinė nuokrypa. O dabar šiek tiek rimčiau. Pasirodo, mes ir į mus panašūs pasaulyje ne tik plūsteli destruktyvias griaunančias sroves į mirtingųjų gyvensenos supratimą, bet kai kuriuos įkvepia net ir kūrybai  (nors, kūryba ko gero tai pavadinti būtų santykinai sunku). Supratę ir pasinaudoję internetine medžiaga apie procesų žmoguje dualumą, gabūs žmonės sukūrė programėlę „Brain Ballerina“, skirtą iPad ir iPhone vartotojams, kurios pagaba galima nesunkiai nustatyti kuris galvos smegenų pusrutulis yra dominuojantis. Trumpai...
Acetaldehidai
2012.05.27 HomoSanitus / Samekh
Acetaldehidas - populiarus ir stiprus neurotoksinas (Vertimas iš anglų kalbos, pagal http://intelegen.com/nutrients/prevent_the_damaging_effects_of_.htm) Acetaldehidas yra gana retas žodis mūsų žodyne, tačiau tai yra vienas iš labiausiai paplitusių neurotoksinų, esantis dešimtyse milijonų žmonių. Tai gana paprasta medžiaga, jos cheminė formulė - CH3CHO. Visgi acetaldehidas daugeliu būdų paslapčia žaloja smegenų struktūrą ir trikdo jos funkciją. Acetaldehido šaltiniai Yra keturi pagrindiniai keliai, kurias acetaldehidas (toliau trumpinsime "AH") patenka į žmogaus smegenis. Jie yra: Alkoholio vartojimas. Candida "grybelinis sindromas" (Kandidozė). Automobilių ir sunkvežimių išmetamosios dujos. Rūkymas. Alkoholis Etanolis (labiau žinomas kaip alkoholis) yra cheminė medžiaga,...
 
Kalorijų gaudymas gyvuose organizmuose
2012.03.15 HomoSanitus / Age
Kaitresnės, negu gali būti, saulės išdeginta stepė. Mokslininkai iš nedidelės ekspedicinės grupės, braukdami prakaitą nuo veidų, stebi saigas – stepėje gyvenančias antilopes. Šie mokslininkai atlieka atsakingą mokslinį eksperimentą. Savo eksperimente jie nori patikrinti vieno garsaus akademiko kadaise suformuluotą teiginį: „Visi energijos pasireiškimai organizme turi kokį nors fizinį ar cheminį jos šaltinį... Raumenų darbas, gyvulinė šiluma susidaro dėl potencinės energijos, esančios organinėje medžiagoje, suvartotoje maitinimosi metu“. Mokslininkų tyrimo metodika nesudėtinga – jie aiškinasi kiek natūraliomis sąlygomis suėda gyvūnai žolės. Šio pašaro kaloringumas, tai yra šilumos kiekis, kuris išsiskiria sudegant jam kalorimetre, mokslininkams jau...
5 tibetietiški pratimai
2012.02.27 HomoSanitus / Age
Internete sklando informacija daugeliu kalbų, o knygynuose galima rasti ir lietuvių kalba knygelę apie mistiškus Tibeto lamų pratimus, kurie kažkokiu stebuklingu būdu veikia organizmą ir suteikia jam galimybę išlikti ilgai jaunam. Suokta prisuokta ir apipinta egzotika tirštai, nors tikrovėje viskas yra kur kas paprasčiau ir suprantamiau. Pradžiai susipažinkime su pasiūla: Penki pratimai arba 10 minučių mankštos kasdien – pradėsite metus skaičiuoti atgal! Tibetiečių jaunystės paslaptis, kuria jau pasinaudojo du milijonai skaitytojų. Legenda pasakoja, kad nepasiekiami Himalajų kalnai slepia paslaptį, kuri būtų išvadavusi konkistadorą Poncė de Leoną nuo bevaisių amžinosios jaunystės šaltinio paieškų Amerikoje. Iš kartos į kartą Tibeto vienuoliai perduoda pratimų kompleksą, kuris iki...
 
Prostatos specifinio antigeno tyrimo beprasmybė
2012.01.17 HomoSanitus / Age
Dauguma vyrų žino trijų raidžių derinio PSA reikšmę, ypač vyresnio amžiaus, nes daugeliui jau teko šį tyrimą atlikti, siekint nuraminti savyje plačiai sklandantį baubą: “O gal man prostatos vėžys, nes šlapinuosi dažnai, srovė susilpnėjus ir naktimis turiu keltis, ko anksčiau nebūdavo?” Medicininių profilaktikos priemonių darbinė grupė prie JAV vyriausybės paruošė naujas rekomendacijas, pagal kurias sveiki vyrai nustos atlikinėti reguliarius tyrimus prostatos specifiniam antigenui (PSA) nustatyti – ankstyvai prostatos vėžio diagnostikai. Tokiam sprendimui pagrindimą davė penkių didelio mąsto kontroliuojamų klinikinių tyrimų rezultatai, kurie parodė, kad PSA tyrimo atlikimas nedaro įtakos bendram nuo prostatos vėžio mirtingumui, bet dažnai priverčia daryti visą eilę nereikalingų diagnostinių...
Šaltosios branduolinės reakcijos
2012.01.07 HomoSanitus / Age
Žinome, kad vištos kiaušinio lukšte daugiausia cheminio elemento kalcio – visi gerai menam reklamą, kurioje gydytojai mirko į rūgštį kiaušinius. Daugiau kaip prieš du šimtus metų prancūzų chemikas N.L. Vokelenas pirmą kart savęs paklausė: kokiu būdu dedeklės be žalos savo organizmui iš savęs išveda tokius kalcio kiekius? Vėliau kitas prancūzų tyrinėtojas Lui Kervranas padarė eksperimentą – bandomąsias vištas lesino tik avižomis, tiksliai matuodamas, kiek kalcio su avižomis jos gauna. Vištų padėtų kiaušinių lukšte kalcio buvo daugiau maždaug 4 kartus. Kaip įprasta, mokslinė bendruomenė nesivargino kankinti save šio nepatogaus fenomeno aiškinimu, o sėkmingai viską užlopė: kiaušiniai – ne svarbiausia, yra reikalų ir...
 
Ar tiesa, kad turime tik penkis pojūčius?
2011.12.29 HomoSanitus / Age
Dar vienas melas, kurį nesąmoningai mes perduodame savo vaikams: žmogus aplinką jaučia penkių rūšių jutimais. Juos nesunkiai ir patys įvardinsite, o gudresni ir nelabai suvokiamą šeštąjį priklijuos. O kaip yra iš tikrųjų? Kai sakoma, kad žmogus turi penkis skirtingus jutimus, visada reikia paminėti, jog jie yra tie jutimai, kurie pastoviai transliuoja savo rezultatus mūsų sąmonei.  Tačiau yra jutimų, kurie vyksta automatiškai, be aiškios sąmonės analizės. Kokie jie? Pradėkime, kaip sakoma, nuo smulkmės – lygsvaros pojūčio. Žmogaus lygsvaros pojūčio organas – vestibiuliarinis aparatas (jis yra „vestibiulyje“ – vidinės ausies prieškambaryje), sudarytas iš dviejų maišelių ir trijų pusskritulinių kanalų. Tokie organai mūsų kūne yra du –...
Garsas
2011.12.23 HomoSanitus / Age
–Man  patinka  Lotynų Amerikos ritmai ir labai norisi šokti salsą... – Bet tai dar nereiškia, kad to noro šaltinis tavo galvoje. Praėję laikai saugo daugybę faktų, kurių šiuolaikinis mokslas iki šiol negali paaiškinti. 1894 metų rudenį vokiečių garlaivis Indijos vandenyne sutiko tristiebį burlaivį, ant kurio stiebo buvo iškabintas nelaimės signalas. Vokiečių jūreiviai sutiktame laive gyvą rado tik vieną gyvą žmogų – kapitoną, bet sužinoti ką nors apie tragediją iš jo buvo buvo neįmanoma, nes jis buvo išprotėjęs. o likusieji 38 įgulos nariai buvo negyvi. Navigaciniai prietaisai, žemėlapiai, laivo dokumentai – viskas buvo savo vietoje, laive nebuvo jokių pažeidimų. Pats kruopščiausias tyrimas, atliktas policijos, negalėjo paaiškinti kas...
 
Ką daryti alkoholikui, kad širdis išliktų sveika
2011.12.21 HomoSanitus / Age
MITOCHONDRIJOS ATEINA Į BRANDUOLĮ, KAD UŽMUŠTI LĄSTELĘ Prie daugelio chroniškų alkoholikų problemų, mokslas pridėjo dar vieną: pas šiuos nelaimėlius, pasirodo, mitochondrijos persikelia į branduolį, o tokio persikėlimo pasekmės – ląstelės mirtis. Širdies raumens ląstelių kardiomiocitų tyrimas elektroniniu mikroskopu parodė, kad esant kai kurioms širdies patologijoms, ląstelių branduoliuose randamas mitochondrijų susikaupimas (akademiko V.P.Skulačiovo tyrimai). Mokslininkai išdirbo metodą, kuris reguliariai leidžia gauti mitochondrijomis pripildytus branduolius. Mitochondrijos visada ateina į žiurkių-alkoholikių kardiomiocitų branduolius. Ląstelė – sudėtingiausias daugiafunkcinis objektas su savo geografija. Kad ląstelė veiktų, viskas joje turi būti savo vietose. Branduolys – yra...
Kodėl verkdami jaučiame gumulą gerklėje?
2011.12.14 HomoSanitus / R.S.
Nervų sistema yra sudaryta iš centrinės nervų sistemos (CNS) ir periferinės nervų sistemos (PNS). Centrinei nervų sistemai priklauso galvos  ir nugaros smegenys,  PNS priklauso visi nervai už CNS ribų.  Periferinė  nervų sistema  dalijama į somatinę ir vegetacinę nervų sistemas(VNS). Somatinę nervų sistema koordinuoja raumenų, kuriuos mes galime valdyti, veiklą -  mes galime vaikščioti, bėgioti, šokti , dainuoti – daryti ką norime. Vegetacinė nervų sistema nėra pavaldi mūsų norams. Ji kontroliuoja vidaus organų veiklą – širdies,  virškinimo sistemos darbą. Viena iš VNS funkcijų yra reaguoti į stresą, padėti kūnui  išgyventi tokiu momentu. Mūsų protėviai tokias emocijas, kaip liudesys, baimė, pyktis patirdavo tik papuolę į stresines...
 
Mes patys programuojam širdies mirtį
2011.12.09 HomoSanitus / Age
Medicinos statistika metai iš metų į pirmąją vietą tarp žmogaus mirties priežasčių stato širdies-kraujagyslių susirgimus. Jų gydymu užsiima didžiulė armija kardiologų, prirašyta šimtai mokslinių darbų, išdirbtos unikalios chirurginės metodikos. O apie tai, kas tai yra miokardo infarktas, žino turbūt kiekvienas suaugęs žmogus. Bet pasirodo, kad širdis vis dar slepia daug paslapčių. Vieną iš tokių pavyko atskleisti Novosibirsko mokslininkams, išsiaiškinus iki šiol dar nežinomą infarkto vystymosi kelią. „Buvo žinoma, kad esant širdies susirgimams vyksta tam tikri  širdies pažeidimai, – sako vienas iš atradimo autorių, profesorius Lev Nepomniaščich. – O infarktas – tai širdies kraujagyslių užsikimšimo rezultatas,...
Žmonių suderinamumas pagal ...kvapą?
2011.11.27 HomoSanitus / Age
– Jau ketvirtas jos vyras nukeliavo į kapus. (Iš nugirsto pokalbio.) Turbūt visi pastebėjote, kad būnant vienoje žmonių kompanijoje jaučiamės puikiai, o būnant kitoje – priešingai, esame slegiami. Dažnai sakoma, jog ta kita  žmonių draugija yra energetinių vampyrų spiečius. Tačiau šis reiškinys turi ir materialų pagrindą. Kiekvienas žmogus nuolat  yra labai individualioje cheminėje auroje – jo paties išskiriamų cheminių medžiagų debesyje. Šiame  žmogaus išskiriamame į aplinką kartu su savo gyvybinės veiklos atliekomis bukiete yra aptikta daugiau kaip 150 įvairių organinių junginių. Šios medžiagos yra gavę feromonų pavadinimą. Ypač baltyminės medžiagos ir jų deriniai įvairiai įtakoja tiek į aplinkinius gyvūnus, tiek į žmones, nešdami jiems...
 
Kodėl riebalai kaupiasi ant pilvo?
2011.11.20 HomoSanitus / Age
Kai valgome daug krakmolingo ir saldaus maisto, o civilizuoto maisto didžioji dalis būtent tokia ir yra, organizmas turi kažkaip nuo jo gelbėtis, nes nuolatinės didelės cukraus porcijos patenka į kraują ir keičia jo parametrus, kurie yra nesuderinami su organizmo normalia fiziologija. Ar ne keista, kad riebalai labiausiai kaupiasi ant pilvo, o ne kitose kūno vietose? Bet tam yra fiziologinė priežastis. Tik visai neseniai   mokslininkai atrado tam logišką paaiškinimą – apatinės pilvo dalies riebalinis audinys yra aktyvus organas, siunčiantis cheminius signalus į kitas kūno dalis. Buvo atrasta, kad šioje organizmo vietoje organizmo riebalinės ląstelės gamina 20 hormonų ir kitų medžiagų, kurios iki šiol mokslui  buvo nežinomos. Tarp šių hormonų yra ir leptinas, kontroliuojantis apetitą. Kuo labiau...
Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Daugelis turbūt žino, kad ligoninėje po operacijos  beveik visada kurį tai laiką į ligonio organizmą leidžiami antibiotikai. Kokiu tikslu? Kad užmušti bakterinę infekciją, kurios dažnai visai ir ...nėra. Žinoma, nesidomintys mokslo naujienomis gydytojai šioje vietoje išreikš nepasitenkinimą: kaip taip gali būti, juk yra pakilusi kūno temperatūra, operacijos vietoje vystosi uždegimas, bujoja infekcija ir t.t. ? Neadekvati ir žudanti organizmą žmogaus imuninės sistemos reakcija, kuri aktyvuojasi esant didelėms traumoms, paleidžiama paties traumuoto organizmo ląstelių, normalioje būsenoje gaminančių energiją visiems fiziologiniams procesams. Grupė mokslininkų iš JAV Misisipės Universiteto su traumų chirurgu Karlu Hauseriu (Carl Hauser) priešakyje įrodė, kad audinių pažeidimo metu esant didelėms...
 
Kodėl kūno temperatūra 36,6 °C?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Kodėl visų šiltakraujų gyvūnų ir paukščių kūnų temperatūra yra būtent tokia – tarp  36 °C ir 42 °C? Juk būtų kur kas patogiau, jei mūsų kūno temperatūra būtų žemesnė – atkristų mums drabužių, o gyvūnams kailio, plunksnų būtinybė. Keista, kad pietų kraštų gyventojų temperatūra yra tokia aukšta – kam kaitinti organizmą iš vidaus, jei saulė ties pusiauju taip aktyviai šildo? Žinduoliai išsidėstę ties apatine šio temperatūrinio diapazono riba, o paukščiai, kurių medžiagų apykaita intensyvesnė, ties viršutine. Šiltakraujiškumo fenomenas užduoda mums tris klausimus: 1. Kodėl šiltakraujiškumas – tai aukštesnė išsivystymo pakopa lyginant su šaltakraujiškumu? 2. Kodėl...
Tėvai ir vaikai ląstelės fiziologijoje
2011.06.25 HomoSanitus / V.V. Matveev
Laboratory of Cell Physiology, Institute of Cytology, Russian Academy of Sciences, Tikhoretsky Ave 4, St. Petersburg 194064, Russia and BioMedES, Leggat House, Keithhall, Inverurie, Aberdeen AB51 0LX, UK Paskutinius 50 metų mokslas vis labiau specializuojasi, ir tai labiausiai matoma jo greitai besivystančiose srityse. Šiame natūraliame procese slypi mažai pastebima, bet reali grėsmė moksliniam metodui. Mokslo klasikai, jo tėvai, buvo ir lieka mums titanais, naujų požiūrių ir teorijų kūrėjais, kurie sugebėjo apimti plačiausią reiškinių ratą. Jie turėjo fantastinį akiratį, jų teorijos aiškino fenomeną kaip visumą. Tačiau visko, pasakyto apie tėvus, deja, negalima perkelti jų vaikams, šiuolaikiniams mokslininkams. Dėl katastrofiškos specializacijos  jų akiratis neįtikėtinai susiaurėjo. Jie vis daugiau žino...
 
Meilės fluidai
2011.06.11 HomoSanitus /
Константин Григорьевич Уманский Денвер, март 2008 Руководитель клинического отделения Института полиомиелита и вирусных энцефалитов РАМН; родился 9 мая 1924 г.; доктор медицинских наук, профессор, академик РАЕН (1993); заслуженный деятель науки РФ. Для того, чтобы понять, что наконец-то пришла весна и наступил её первый месяц март, нет никакой необходимости заглядывать в календарь.  преддверии оживления природы, после захода солнца, в полной темноте орут коты и кошки, вопли которых ...
Auka vardan įvaizdžio
2011.05.19 HomoSanitus / Age
Prieš jus žmogaus limfinė sistema, kuri surenka visas nereikalingas atliekas iš tarpląstelinio skysčio ir nuneša jas į limfagyslėmis į veninę kraujotaką, o iš jos į kepenis, kad šios perdirbtų jas ir paėmę iš jų tai, kas dar naudinga organizmui, likusią dalį paruoštų šalinimui iš organizmo. Pažvelkime į šią iliustraciją ir mintyse uždėkime šiam žmogui liemenėlę. Kas atsitiks su limfotaka? Pagerės ji ar pablogės? Jei manote, kad limfos tekėjimas nėra svarbus reiškinys organizme, tai klystate. Jis ne mažiau svarbus, nei kraujo tekėjimas. Jei moters krūtinė maža, liemenėlei palaikyti krūtinės formą nėra sunku. Jei bus priešingas variantas, tai ir gausis priešingai – liemenėlė turės standžiau apjuosti krūtinę ir ji kur kas...
 
Kodėl būtina glamonėti vaikus
2011.05.13 HomoSanitus / Age
Arba kame masažo poveikio  paslaptis? Tokiais, kokie esame, mus padaro aplinka ir mūsų elgesys. Atsakymas slypi ir vėl hipotaliame (pagumburio liaukoje), kuris gamina hormoną-neurotransmiterį oksitociną. Šis devynių aminorūgščių peptidas yra deponuojamas hipofizėje   ir iš čia išskiriamas į kraują. Taigi tai hormonas, kurį tiesiogiai įtakoja  psichika ir fizinis organizmo poveikis – konverteris hipotaliamas verčia nervinius impulsus į hormonų kalbą. Pasaulį labiausiai darko vyrai, ir būtent tie, kurių organizmuose yra mažai minėtos medžiagos. Šis hormonas ypatingas tuo, kad jis įtakoja socialinį gyvūnų, tame tarpe ir žmonių, elgesį. Nesąmones dažniausiai kuria, neklauso pašalinių nuomonės ir įgyvendina tie vyrai, kurių šeimyninis gyvenimas klostėsi prastai, o...
Pliažas, ledai ir kvaili tėvai
2011.05.10 HomoSanitus / Age
Arba kodėl storuliai pirtyse tunka? Tik mūsų, idiotų kultūroje vasarą yra valgomi ledai. Kam? Tam, kad atsigaivinti. Tačiau tiek ledų gamintojai, tiek ledų valgytojai nežino savo kūno fiziologijos. Jei žinotų, ledus valgytų žiemą – tam, kad sušilti. Pietų kraštuose senoliai gerai žino, kad norint atvėsinti kūną, reikia išgerti karšto gėrimo, o ne valgyti ledus. Kūno temperatūrą reguliuoja hipotaliamas (pagumburio liauka), esanti giliai galvos smegenyse. Jei kakle esančios miego arterijos yra šaldomos (o taip atsitinka, kai valgomas šaltas maistas, geriami šalti gėrimai), hipotaliamas gauna signalą šildyti organizmą – jis gi nežino, kad idiotas kūno šeimininkas vidurvasarį prisigamins ledų ir ims juos čiaumoti. Toks kūno temperatūros reguliavimo mechanizmas...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Žmonija taikosi prie technologinių ritmų, o tai - darbas ištisą parą, nepriklausantis nuo biologinių ritmų, ir todėl pirmoje vietoje ne žmogus, bet technologijos.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės