Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Kalcio vajus ir realyb?
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Apie visk? / Kalcio vajus ir realyb?
Valgykite pieno produktus, nes juose yra daug kalcio! Gerkite mineralinį vandenį, nes jame yra daug kalcio! Pirkite Calcigraną, nes tik jis jūsų organizmą prisotins kalciu! ...

                         Ir šita kvailai argumentuojama beprotybė tęsiasi...

  Kai norite sužinoti ar gydytojas buvo geras specialistas, pažiūrėkite į datas, iškaltas  paminkliniame akmenyje ant jo kapo. Jei gydytojas pragyveno pavydėtiną gyvenimo trukmę – nemaža tikimybė, kad jis žinojo žmogaus organizmo paslaptis, jei mirė anksti – greičiausiai jis buvo ... auka – reklamos, tėvų norų, visuomenės standartų, silpnybės pinigams ar šlovei ... ir savo kvailumo. Katastrofų ir avarijų pasekmės gyvenimo trukmei čia neturimos omenyje.
  Jei norite sužinoti teisybę apie kalcį – paanalizuokite pasaulio ilgaamžių mitybos racioną ir pasižiūrėkite koks kalcio kiekis yra vartojamas jų. Juk jūs norite gyventi taip ilgai, kaip ir jie, ar ne? Gerontologijos tyrimai pasaulyje atrado tiktai du bendrus vardiklius ilgaamžių regionuose – juose žmonės geria minkštą vandenį ir prausimuisi minimaliai naudoja muilą. Muilo nelieskime – tema ne ta, be to, kaip jau supratote, jis žalingas ir su kalciu, kaip nebūtų keista, siejasi. :) Vandens tyrimai, atlikti ilgaamžių gyvenamuose regionuose rodo, kad kalcio kiekis jų geriamame vandenyje yra minimalus – ne daugiau 20 mg/l. Kai kur jis siekia tik 3-5 mg/l. Ir atvirkščiai, tyrimai tų regionų, kuriuose yra didelis kalcio kiekis vandenyje, parodė, kad vidutinė gyvenimo trukmė yra priklausoma nuo kalcio kiekio vandenyje – ten, kur kalcio daug, gyvenama žymiai trumpiau. Japonijos gyventojų vidutinės gyvenimo trukmės fenomenas, beje, irgi aiškintinas tuo pačiu – vanduo Japonijoje labai minkštas. Hunzos slėnio  gyventojų (hunzai - antra pagal ilgaamžiškumą tauta pasaulyje) geriamo vandens skaidrumas primena vandenį pienuotoje stiklinėje, jame beveik visi Mendelejevo lentelės atstovai, tačiau kalcio jame minimalus kiekis. Kubos gyventojų ilgaamžiškumo vienas iš faktorių – vulkaninė salos kilmė, ko pasėkoje vanduo turi mažai kalcio. Andoros (valstybė Pirėnų pusiasalio kalnuose) gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė viena didžiausių Europoje – vanduo minkštas, nes grunte kalcio junginių mažai. Pietų Amerikos daugelio regionų vanduo minkštas, įskaitant ir didžiausią gėlo vandens debitą turinčią upę Amazonę – vanduo joje  minkštas. Kaukaze ilgaamžiai gyvena tik ten, kur grunte minimaliai yra kalcio junginių, tai yra kur gruntas vulkaninės kilmės. Kalnų papėdėse, kur grunte yra jūrinės kilmės kalcio junginių, gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė nedaug skiriasi  nuo mūsų.

  Tai kaip gi čia gaunasi? Mes geriame vandenį su padidintu kalcio junginių kiekiu, vartojame kalcio papildus, maukiame pieną litrais, varškę kabiname išsijuosę, o ilgaamžių lentelėje lietuvis vos vienas kitas.

  Mirties priežasčių sąraše lyderis – širdies ir kraujagyslių ligos, ir jeigu visai konkrečiai, tai daugumos priežastis labai konkreti – aterosklerozė, liga, kai cholesterolio plokštelės padengia kraujagyslių sieneles. Apie cholesterolį galite pasiskaityti kitame straipsnyje,  jį palietėme čia tik dėl to, kad jis yra tas absorbentas, kuris savyje priglaudžia kalcio druskų perteklių kraujyje ir sudaręs trapų derinį su jomis, nusėda ant kraujagyslės sienelės, ko pasėkoje kraujagyslė praranda elastingumą ir esant mažiausiai perkrovai, vieta, kur nusėdo šis derinys, ne išsitempia, bet lūžta. Jei tai įvyksta delne, turite mėlynę (hematomą), jei tai įvyksta smegenyse – turite insultą, jei miokardo raumenyje – turite infarktą,  kurių pasekmės  gerokai blogesnės, nei mėlynės delne. Yra daug žmonių, kurių arterinis kraujo spaudimas kartais būna labai aukštas – 230/160, tačiau insultas juos neištinka, ir tai tik dėl to, kad jų kraujagyslės išlaikę dar šiokį tokį elastingumą. Kuomet kraujagyslės nusėtos cholesterolio – kalcio druskų mišiniu, esant tokiam kraujo spaudimui,  mikroinsultai ar mikroinfarktai – garantuoti. Ilgaamžiai yra tik tie, kurie sugebėjo išlaikyti kapiliarus švarius ir elastingus.

   Jau jaučiu, kaip kai kurios moterys neramiai muistosi ant kėdžių ir mintyse klausia: „Gerai, gerai, „balbatūne“, o kaip su osteoporoze? Juk kaulai tai lūžinėja? Juk kalcio tai trūksta?“
   Atsakant į šį klausimą, pirmiausia reikia prisiminti  kokiame junginyje yra tas kalcis kauluose ir kas iš tikro daro kaulus trapius. Mechanines kaulų savybes lemia mineralinė kaulų sudėtis ir juose esantis kolagenas – baltymas, kurio yra ir kituose organizmo jungiamuosiuose audiniuose – sausgyslėse, odoje ..., tik kaulų kolagene yra daugiau fosfato. Suversti visą bėdą tik kalcio trūkumui yra mažų mažiausiai nesąžininga, nes kalcis kauluose yra kalcio fosfato junginyje, tai pirma, o antra -  mineralinės medžiagos lemia kaulo kietumą ir atsparumą statinėms apkrovoms, o kolagenas – elastingumą ir atsparumą dinaminėms apkrovoms. Kolagenas geriau susidaro rūgštesnėje aplinkoje, o kalcio perteklius kraujyje atvirkščiai - šarmina kraują.Taigi, jei lūžo kaulas močiutei nuo nedidelio smūgio, tai dar nereiškia, kad tai įvyko dėl kalcio trūkumo kauluose.
  Klaidingai manoma, jog pieno produktai apsaugo nuo kaulų išretėjimo. Šalyse, kur pieno produktai  nevartojami,  osteoporozė yra retesnis reiškinys nei JAV. Tyrimai JAV parodė, kad pieno produktai turi labai mažai įtakos osteoporozės išsivystymui. Harvardo „Auklių sveikatos tyrime“  naudota informacija per 12 metų gauta iš 78000 moterų, ir nustatyta, kad pienas neapsaugojo nuo kaulų lūžių. Ir dar - tos, kurios gėrė po tris stiklines pieno per dieną, patyrė daugiau lūžių, nei gėrusios pieną retai. Jei jau palietėme pieną, tai reikia priminti, kad žmogaus piene yra tik 27 mg kalcio 100 g pieno, o karvės piene 120 mg 100 g pieno. Nepasitikite gamta ar dievu, kuris konstravo šią biologiškai dvasinį robotą? O gal galvojate, kad gamta padarė klaidą ir ją ištaisysite, gerdami karvės pieną?
   Tyrimai Penn State University ir Johns Hopkins University 1990 metais parodė, kad mergaitėms, kurios vartojo kalcio mažiau rekomenduojamos normos, šis cheminis elementas žymios įtakos kaulų stiprumui neturėjo. Tačiau apklausus mergaites apie jų fizinį aktyvumą, buvo matomas aiškus ryšys tarp fizinių krūvių ir kaulų stiprumo. Fizinių pratimų dėka galima kaulų stiprumą iki 17%. Kuo labiau išvystytas raumenynas, tuo stipresni kaulai. Padidinus raumenų masę 1kg kaulo stirpumas padidėja 2,5%.
   Šis tyrimas buvo atliktas su 112  mergaičių, kurių amžius buvo 12 metų. Po dešimtmečio, kai mergaitės tapo dvidešimtmetėmis buvo vėl įvertintas jų sveikatos ir fizinė būklė.
    Šio tyrimo metu paaiškėjo, kad pagrindinė kaulinio audinio dalis formuojasi ankstyvame ir viduriniame paauglystės amžiuje. Vėliau kaulinio audinio tankis ir masė mažėja.
   Tiriamų mergaičių racione kalcio buvo nuo 500 iki 1800 mg per parą (priimta norma tokiame amžiuje 1300 mg per parą). Taigi jei kalcio ir labai mažai gaunama su maistu, tačiau jo įtaka kaulų stiprumui maža. Jei kalcio maiste yra virš 500 mg/parą, tai esminę įtaką kaulų formavimuisi daro fiziniai pratimai ir ji daug efektingesnė, negu papildomas kalcio  vartojimas. Kitaip sakant kalcis be fizinių pratimų į kaulus – nekeliauja.
  Kaulai kaip ir raumenys – netreniruojami tampa silpni ir trapūs. Dėl silpnų kaulų kaltas ne kalcio kiekis maiste, bet pakitęs gyvenimo būdas – paaugliai, ypač mergaitės, per mažai užsiima fizine veikla, kurios metu kraujo pH pasislenka į rūgštesnę pusę ir taip sudaro palankenes sąlygas susidaryti kolagenui.

Ar reklamose girdėjote garsiai rėkiant apie fosforo trūkumą organizme? O apie kolageno reikšmę kaulų stiprumui? O apie parathormono įtaką osteoporozei? O apie fizinių pratimų būtinybę jaunystėje? O apie mangano ir boro įtaką kaulams ir jų ryšį su kalciu? O apie kraujo pH įtaką kaulų formavimuisi?

     Jeigu manote, kad mineraliniame ar vandentiekio vandenyje esantis kalcio hidrokarbonatas lengvai papildys jo atsargas kauluose, tai klystate. Tam, kad sudaryti iš jo fosfatą, organizmui reikės įdėti nemažai pastangų ir kol tai įvyks, kalcio hidrokarbonatas greičiau virs kalcio karbonatu ir nusės mirtinu kroviniu ant jūsų kraujagyslių   sienelių kartu su cholesterolio pertekliumi, kurio kraujyje gyvenimo antroje pusėje dažniausiai yra padidintas kiekis.
   Ląstelėje kalcio yra labai mažai -  25 000 kartų mažiau negu jo yra kraujyje, kai tuo tarpu kalio ir magnio šis santykis daug mažesnis – ląstelėje kalio ir magnio sąlyginai daug. Regionų, kur vandenyje yra mažai kalcio, ilgaamžių gyventojų kraujyje kalcio yra 2-3 kartus mažiau, negu mūsų regiono gyventojų.
  Kalcis yra kraują šarminantis elementas. Hemogloninas tuo blogiau atiduoda deguonį, kuo kraujas yra šarmingesnis ( Werigo-Boro dėsnis). Jeigu jūsų kraujyje cirkuliuos kalcio perteklius, jūs turėsite dar vieną problemą – ląstelių deguonies badą. Glikogenas blogiau verčiamas gliukoze - jo hidrolizė šarmingesnėje aplinkoje sulėtėja, ko pasėkoje alkio pojūtis, pietūs anksčiau ir sotesni, negu priklauso, o finale - svoris auga kaip dobiliukai ant mėšlo.
  Jeigu turite skrandyje žaizdą ir bandote neutralizuoti jo fermentus ir rūgštį kalciu ar jo kalcio junginiais, tai žinokite, kad žaizda jame taip elgiantis neužgis niekada, nes skrandžio sienelių ląstelių kaita yra 300 kartų dažnesnė, negu likusių organų ir tokiam procesui deguonies atpalaidavimo iš hemoglobino,  nors ir nedidelis, sumažėjimas, yra labai svarbus – ląstelių dauginimasis sutriks. Be to žaizda gyja gerai tik rūgštinėje terpėje – naujas faktorius žaizdos gijimo procese.
 
O štai ką ir kodėl įkyriai siūlo prekeiviai:

Nes Calcigran yra tinkamos sudėties : Calcigran sudėtyje yra kalcio karbonatas. Tai saugi, itin gerai absorbuojama kalcio druska. Be to, priešingai nei kalcio citratas, kalcio karbonatas turi mažesnę tikimybę didinti skrandžio rūgštingumą. Neretai žmonės užkimba už reklamos jauko, išgirdę apie natūralų koralinį kalcį. Tai yra tas pats kalcio karbonatas, kuris tiesiog yra gaunamas iš koralų; iš koralų gaunamas kalcio karbonatas neturi jokių klinikinių pranašumų prieš įprastą kalcio karbonatą, ir netgi priešingai – jis gali turėti švino pėdsakų.“

O kuo skiriasi, ponai, jūsų kalcio karbonatas nuo to, kuris iškrenta virinant vandenį virdulyje? Irgi niekuo, nes kalcio karbonatas yra kalcio karbonatas ir mėnulyje. Jei jau pasiryžote farširuoti save kalciu, tai tą darykite bent šiek tiek protingiau ir saugiau. Kai kurias papildų kompanijų kuriančias galvas apšvietė dieviškoji šviesa - jie ėmė malti gyvūnų kaulus ir gaminti kalcio papildus, kuriuose yra kalcio fosfatai, o ne  karbonatai.Tačiau ir kalcis gautas iš sumaltų kaulų savinimasis sunkiai – mes gi ne šunys. Tam, kad toks kalcis būtų organizmo įsisavintas, skrandyje turi būti pakankamai stipri druskos rūgšties koncentracija, o mes tuo nepasižymime.

Geriau įsisavinamas yra kalcio citratas, kuris daug aktyviau atpalaiduoja kalcio jonus. Kalcio citratas gaunamas iš citrinos rūgšties ir kalcio hidroksido (reakcijos metu susidaro anglies dioksidas ir kalcio citratas). Bet ir kalcio iš citrato įsisavinti reikalinga rūgštis skrandyje. Kalcio citratas geresnis už sumaltus kavamale kiaušinio lukštus (kai kas tokį kalcį vartoja), tačiau ir jis ne idealus. Daug lengviau organizmas savinasi tirpstantį vandenyje kalcio laktatą (tokioje formoje jis yra piene), be to kalcio laktatas nedirgina gleivinės.

   Žmogaus organizme visą gyvenimą nuolat vyksta cheminės reakcijos, kurių metu vyksta cheminių elementų ir jų junginių persiskirstymas – sudaromi nauji, ardomi esami junginiai, iš vienos organizmo vietos jie keliauja į kitą arba išvis keliauja lauk iš organizmo su iškvepiamu oru, prakaitu, šlapimu ar išmatomis. Organizmo medžiagų apykaitai (metabolizmui) reikalingas tam tikras kiekvieno cheminio elemento kiekis organizme. Jų atsargas papildome iš išorės valgydami, gerdami, kvėpuodami ir šiek tiek per odą. Metabolizmo procesas nė akimirkai nesustoja, jis vyks net jums numirus, skirtumas tik toks, kad mirusiojo kūne įgauna pagreitį metabolizmo katabolinė dedamoji tol, kol galutinai  kūnas nebus suardytas iki stabilių laike neorganinių junginių.
    Kiekvienas gyvas organizmas stengiasi bet kokiomis priemonėmis išlaikyti gyvybę, tai yra subalansuoti organizmo metabolizmą – išlaikyti anabolizmo (cheminių junginių sudarymas) ir katabolizmo (cheminių junginių  ardymas) santykį artimą 50/50. Cheminių elementų atsargos įvairių junginių pavidalu organizme  yra kraujyje, kituose kūno skysčiuose(minimalus kiekis), audiniuose ir pats didžiausias kauluose. Jei negaunami cheminiai elementai ir jų junginiai iš išorės, naudojamos organizmo atsargos. Tas pats vyksta ir su cheminiu elementu kalciu (Ca) – esant jo trūkumui kraujyje ir negaunant su maistu, organizmas priverstas vartoti savo kalcio atsargas iš kaulų. Mažiausiai pavojingas ir patogiausiai organizmui vartoti yra jonizuotas koloidinis kalcis. Jo perteklius lengvai išvedamas per inkstus.

   Kalcis - katabolinis elementas  ląsteliniame lygmenyje ir jo perteklius, kaip ir trūkumas  yra žalingas. Kaulų sudėtyje didžioji kalcio dalis yra neorganinių fosfatinių junginių pavidale - fosforas yra anabolinis elementas ir tik jo, o ne anglies, dėka  kalcis yra kauluose.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (24)
 
Besisukančios Balerinos
2012.08.07 HomoSanitus /
Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau Homosanitus Google Analytics statistika rodo, kad turime apie 250 pastovių skaitytojų mus skaitančių iPad pagalba ir apie 200 inovatyviųjų, kurie mus žlibina iPhone ekranėlyje (tiesiog gal šiek tiek nepatogu – manytumėm). Tokia nedidelė statistinė nuokrypa. O dabar šiek tiek rimčiau. Pasirodo, mes ir į mus panašūs pasaulyje ne tik plūsteli destruktyvias griaunančias sroves į mirtingųjų gyvensenos supratimą, bet kai kuriuos įkvepia net ir kūrybai  (nors, kūryba ko gero tai pavadinti būtų santykinai sunku). Supratę ir pasinaudoję internetine medžiaga apie procesų žmoguje dualumą, gabūs žmonės sukūrė programėlę „Brain Ballerina“, skirtą iPad ir iPhone vartotojams, kurios pagaba galima nesunkiai nustatyti kuris galvos smegenų pusrutulis yra dominuojantis. Trumpai...
Acetaldehidai
2012.05.27 HomoSanitus / Samekh
Acetaldehidas - populiarus ir stiprus neurotoksinas (Vertimas iš anglų kalbos, pagal http://intelegen.com/nutrients/prevent_the_damaging_effects_of_.htm) Acetaldehidas yra gana retas žodis mūsų žodyne, tačiau tai yra vienas iš labiausiai paplitusių neurotoksinų, esantis dešimtyse milijonų žmonių. Tai gana paprasta medžiaga, jos cheminė formulė - CH3CHO. Visgi acetaldehidas daugeliu būdų paslapčia žaloja smegenų struktūrą ir trikdo jos funkciją. Acetaldehido šaltiniai Yra keturi pagrindiniai keliai, kurias acetaldehidas (toliau trumpinsime "AH") patenka į žmogaus smegenis. Jie yra: Alkoholio vartojimas. Candida "grybelinis sindromas" (Kandidozė). Automobilių ir sunkvežimių išmetamosios dujos. Rūkymas. Alkoholis Etanolis (labiau žinomas kaip alkoholis) yra cheminė medžiaga,...
 
Kalorijų gaudymas gyvuose organizmuose
2012.03.15 HomoSanitus / Age
Kaitresnės, negu gali būti, saulės išdeginta stepė. Mokslininkai iš nedidelės ekspedicinės grupės, braukdami prakaitą nuo veidų, stebi saigas – stepėje gyvenančias antilopes. Šie mokslininkai atlieka atsakingą mokslinį eksperimentą. Savo eksperimente jie nori patikrinti vieno garsaus akademiko kadaise suformuluotą teiginį: „Visi energijos pasireiškimai organizme turi kokį nors fizinį ar cheminį jos šaltinį... Raumenų darbas, gyvulinė šiluma susidaro dėl potencinės energijos, esančios organinėje medžiagoje, suvartotoje maitinimosi metu“. Mokslininkų tyrimo metodika nesudėtinga – jie aiškinasi kiek natūraliomis sąlygomis suėda gyvūnai žolės. Šio pašaro kaloringumas, tai yra šilumos kiekis, kuris išsiskiria sudegant jam kalorimetre, mokslininkams jau...
5 tibetietiški pratimai
2012.02.27 HomoSanitus / Age
Internete sklando informacija daugeliu kalbų, o knygynuose galima rasti ir lietuvių kalba knygelę apie mistiškus Tibeto lamų pratimus, kurie kažkokiu stebuklingu būdu veikia organizmą ir suteikia jam galimybę išlikti ilgai jaunam. Suokta prisuokta ir apipinta egzotika tirštai, nors tikrovėje viskas yra kur kas paprasčiau ir suprantamiau. Pradžiai susipažinkime su pasiūla: Penki pratimai arba 10 minučių mankštos kasdien – pradėsite metus skaičiuoti atgal! Tibetiečių jaunystės paslaptis, kuria jau pasinaudojo du milijonai skaitytojų. Legenda pasakoja, kad nepasiekiami Himalajų kalnai slepia paslaptį, kuri būtų išvadavusi konkistadorą Poncė de Leoną nuo bevaisių amžinosios jaunystės šaltinio paieškų Amerikoje. Iš kartos į kartą Tibeto vienuoliai perduoda pratimų kompleksą, kuris iki...
 
Prostatos specifinio antigeno tyrimo beprasmybė
2012.01.17 HomoSanitus / Age
Dauguma vyrų žino trijų raidžių derinio PSA reikšmę, ypač vyresnio amžiaus, nes daugeliui jau teko šį tyrimą atlikti, siekint nuraminti savyje plačiai sklandantį baubą: “O gal man prostatos vėžys, nes šlapinuosi dažnai, srovė susilpnėjus ir naktimis turiu keltis, ko anksčiau nebūdavo?” Medicininių profilaktikos priemonių darbinė grupė prie JAV vyriausybės paruošė naujas rekomendacijas, pagal kurias sveiki vyrai nustos atlikinėti reguliarius tyrimus prostatos specifiniam antigenui (PSA) nustatyti – ankstyvai prostatos vėžio diagnostikai. Tokiam sprendimui pagrindimą davė penkių didelio mąsto kontroliuojamų klinikinių tyrimų rezultatai, kurie parodė, kad PSA tyrimo atlikimas nedaro įtakos bendram nuo prostatos vėžio mirtingumui, bet dažnai priverčia daryti visą eilę nereikalingų diagnostinių...
Šaltosios branduolinės reakcijos
2012.01.07 HomoSanitus / Age
Žinome, kad vištos kiaušinio lukšte daugiausia cheminio elemento kalcio – visi gerai menam reklamą, kurioje gydytojai mirko į rūgštį kiaušinius. Daugiau kaip prieš du šimtus metų prancūzų chemikas N.L. Vokelenas pirmą kart savęs paklausė: kokiu būdu dedeklės be žalos savo organizmui iš savęs išveda tokius kalcio kiekius? Vėliau kitas prancūzų tyrinėtojas Lui Kervranas padarė eksperimentą – bandomąsias vištas lesino tik avižomis, tiksliai matuodamas, kiek kalcio su avižomis jos gauna. Vištų padėtų kiaušinių lukšte kalcio buvo daugiau maždaug 4 kartus. Kaip įprasta, mokslinė bendruomenė nesivargino kankinti save šio nepatogaus fenomeno aiškinimu, o sėkmingai viską užlopė: kiaušiniai – ne svarbiausia, yra reikalų ir...
 
Ar tiesa, kad turime tik penkis pojūčius?
2011.12.29 HomoSanitus / Age
Dar vienas melas, kurį nesąmoningai mes perduodame savo vaikams: žmogus aplinką jaučia penkių rūšių jutimais. Juos nesunkiai ir patys įvardinsite, o gudresni ir nelabai suvokiamą šeštąjį priklijuos. O kaip yra iš tikrųjų? Kai sakoma, kad žmogus turi penkis skirtingus jutimus, visada reikia paminėti, jog jie yra tie jutimai, kurie pastoviai transliuoja savo rezultatus mūsų sąmonei.  Tačiau yra jutimų, kurie vyksta automatiškai, be aiškios sąmonės analizės. Kokie jie? Pradėkime, kaip sakoma, nuo smulkmės – lygsvaros pojūčio. Žmogaus lygsvaros pojūčio organas – vestibiuliarinis aparatas (jis yra „vestibiulyje“ – vidinės ausies prieškambaryje), sudarytas iš dviejų maišelių ir trijų pusskritulinių kanalų. Tokie organai mūsų kūne yra du –...
Garsas
2011.12.23 HomoSanitus / Age
–Man  patinka  Lotynų Amerikos ritmai ir labai norisi šokti salsą... – Bet tai dar nereiškia, kad to noro šaltinis tavo galvoje. Praėję laikai saugo daugybę faktų, kurių šiuolaikinis mokslas iki šiol negali paaiškinti. 1894 metų rudenį vokiečių garlaivis Indijos vandenyne sutiko tristiebį burlaivį, ant kurio stiebo buvo iškabintas nelaimės signalas. Vokiečių jūreiviai sutiktame laive gyvą rado tik vieną gyvą žmogų – kapitoną, bet sužinoti ką nors apie tragediją iš jo buvo buvo neįmanoma, nes jis buvo išprotėjęs. o likusieji 38 įgulos nariai buvo negyvi. Navigaciniai prietaisai, žemėlapiai, laivo dokumentai – viskas buvo savo vietoje, laive nebuvo jokių pažeidimų. Pats kruopščiausias tyrimas, atliktas policijos, negalėjo paaiškinti kas...
 
Ką daryti alkoholikui, kad širdis išliktų sveika
2011.12.21 HomoSanitus / Age
MITOCHONDRIJOS ATEINA Į BRANDUOLĮ, KAD UŽMUŠTI LĄSTELĘ Prie daugelio chroniškų alkoholikų problemų, mokslas pridėjo dar vieną: pas šiuos nelaimėlius, pasirodo, mitochondrijos persikelia į branduolį, o tokio persikėlimo pasekmės – ląstelės mirtis. Širdies raumens ląstelių kardiomiocitų tyrimas elektroniniu mikroskopu parodė, kad esant kai kurioms širdies patologijoms, ląstelių branduoliuose randamas mitochondrijų susikaupimas (akademiko V.P.Skulačiovo tyrimai). Mokslininkai išdirbo metodą, kuris reguliariai leidžia gauti mitochondrijomis pripildytus branduolius. Mitochondrijos visada ateina į žiurkių-alkoholikių kardiomiocitų branduolius. Ląstelė – sudėtingiausias daugiafunkcinis objektas su savo geografija. Kad ląstelė veiktų, viskas joje turi būti savo vietose. Branduolys – yra...
Kodėl verkdami jaučiame gumulą gerklėje?
2011.12.14 HomoSanitus / R.S.
Nervų sistema yra sudaryta iš centrinės nervų sistemos (CNS) ir periferinės nervų sistemos (PNS). Centrinei nervų sistemai priklauso galvos  ir nugaros smegenys,  PNS priklauso visi nervai už CNS ribų.  Periferinė  nervų sistema  dalijama į somatinę ir vegetacinę nervų sistemas(VNS). Somatinę nervų sistema koordinuoja raumenų, kuriuos mes galime valdyti, veiklą -  mes galime vaikščioti, bėgioti, šokti , dainuoti – daryti ką norime. Vegetacinė nervų sistema nėra pavaldi mūsų norams. Ji kontroliuoja vidaus organų veiklą – širdies,  virškinimo sistemos darbą. Viena iš VNS funkcijų yra reaguoti į stresą, padėti kūnui  išgyventi tokiu momentu. Mūsų protėviai tokias emocijas, kaip liudesys, baimė, pyktis patirdavo tik papuolę į stresines...
 
Mes patys programuojam širdies mirtį
2011.12.09 HomoSanitus / Age
Medicinos statistika metai iš metų į pirmąją vietą tarp žmogaus mirties priežasčių stato širdies-kraujagyslių susirgimus. Jų gydymu užsiima didžiulė armija kardiologų, prirašyta šimtai mokslinių darbų, išdirbtos unikalios chirurginės metodikos. O apie tai, kas tai yra miokardo infarktas, žino turbūt kiekvienas suaugęs žmogus. Bet pasirodo, kad širdis vis dar slepia daug paslapčių. Vieną iš tokių pavyko atskleisti Novosibirsko mokslininkams, išsiaiškinus iki šiol dar nežinomą infarkto vystymosi kelią. „Buvo žinoma, kad esant širdies susirgimams vyksta tam tikri  širdies pažeidimai, – sako vienas iš atradimo autorių, profesorius Lev Nepomniaščich. – O infarktas – tai širdies kraujagyslių užsikimšimo rezultatas,...
Žmonių suderinamumas pagal ...kvapą?
2011.11.27 HomoSanitus / Age
– Jau ketvirtas jos vyras nukeliavo į kapus. (Iš nugirsto pokalbio.) Turbūt visi pastebėjote, kad būnant vienoje žmonių kompanijoje jaučiamės puikiai, o būnant kitoje – priešingai, esame slegiami. Dažnai sakoma, jog ta kita  žmonių draugija yra energetinių vampyrų spiečius. Tačiau šis reiškinys turi ir materialų pagrindą. Kiekvienas žmogus nuolat  yra labai individualioje cheminėje auroje – jo paties išskiriamų cheminių medžiagų debesyje. Šiame  žmogaus išskiriamame į aplinką kartu su savo gyvybinės veiklos atliekomis bukiete yra aptikta daugiau kaip 150 įvairių organinių junginių. Šios medžiagos yra gavę feromonų pavadinimą. Ypač baltyminės medžiagos ir jų deriniai įvairiai įtakoja tiek į aplinkinius gyvūnus, tiek į žmones, nešdami jiems...
 
Kodėl riebalai kaupiasi ant pilvo?
2011.11.20 HomoSanitus / Age
Kai valgome daug krakmolingo ir saldaus maisto, o civilizuoto maisto didžioji dalis būtent tokia ir yra, organizmas turi kažkaip nuo jo gelbėtis, nes nuolatinės didelės cukraus porcijos patenka į kraują ir keičia jo parametrus, kurie yra nesuderinami su organizmo normalia fiziologija. Ar ne keista, kad riebalai labiausiai kaupiasi ant pilvo, o ne kitose kūno vietose? Bet tam yra fiziologinė priežastis. Tik visai neseniai   mokslininkai atrado tam logišką paaiškinimą – apatinės pilvo dalies riebalinis audinys yra aktyvus organas, siunčiantis cheminius signalus į kitas kūno dalis. Buvo atrasta, kad šioje organizmo vietoje organizmo riebalinės ląstelės gamina 20 hormonų ir kitų medžiagų, kurios iki šiol mokslui  buvo nežinomos. Tarp šių hormonų yra ir leptinas, kontroliuojantis apetitą. Kuo labiau...
Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Daugelis turbūt žino, kad ligoninėje po operacijos  beveik visada kurį tai laiką į ligonio organizmą leidžiami antibiotikai. Kokiu tikslu? Kad užmušti bakterinę infekciją, kurios dažnai visai ir ...nėra. Žinoma, nesidomintys mokslo naujienomis gydytojai šioje vietoje išreikš nepasitenkinimą: kaip taip gali būti, juk yra pakilusi kūno temperatūra, operacijos vietoje vystosi uždegimas, bujoja infekcija ir t.t. ? Neadekvati ir žudanti organizmą žmogaus imuninės sistemos reakcija, kuri aktyvuojasi esant didelėms traumoms, paleidžiama paties traumuoto organizmo ląstelių, normalioje būsenoje gaminančių energiją visiems fiziologiniams procesams. Grupė mokslininkų iš JAV Misisipės Universiteto su traumų chirurgu Karlu Hauseriu (Carl Hauser) priešakyje įrodė, kad audinių pažeidimo metu esant didelėms...
 
Kodėl kūno temperatūra 36,6 °C?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Kodėl visų šiltakraujų gyvūnų ir paukščių kūnų temperatūra yra būtent tokia – tarp  36 °C ir 42 °C? Juk būtų kur kas patogiau, jei mūsų kūno temperatūra būtų žemesnė – atkristų mums drabužių, o gyvūnams kailio, plunksnų būtinybė. Keista, kad pietų kraštų gyventojų temperatūra yra tokia aukšta – kam kaitinti organizmą iš vidaus, jei saulė ties pusiauju taip aktyviai šildo? Žinduoliai išsidėstę ties apatine šio temperatūrinio diapazono riba, o paukščiai, kurių medžiagų apykaita intensyvesnė, ties viršutine. Šiltakraujiškumo fenomenas užduoda mums tris klausimus: 1. Kodėl šiltakraujiškumas – tai aukštesnė išsivystymo pakopa lyginant su šaltakraujiškumu? 2. Kodėl...
Tėvai ir vaikai ląstelės fiziologijoje
2011.06.25 HomoSanitus / V.V. Matveev
Laboratory of Cell Physiology, Institute of Cytology, Russian Academy of Sciences, Tikhoretsky Ave 4, St. Petersburg 194064, Russia and BioMedES, Leggat House, Keithhall, Inverurie, Aberdeen AB51 0LX, UK Paskutinius 50 metų mokslas vis labiau specializuojasi, ir tai labiausiai matoma jo greitai besivystančiose srityse. Šiame natūraliame procese slypi mažai pastebima, bet reali grėsmė moksliniam metodui. Mokslo klasikai, jo tėvai, buvo ir lieka mums titanais, naujų požiūrių ir teorijų kūrėjais, kurie sugebėjo apimti plačiausią reiškinių ratą. Jie turėjo fantastinį akiratį, jų teorijos aiškino fenomeną kaip visumą. Tačiau visko, pasakyto apie tėvus, deja, negalima perkelti jų vaikams, šiuolaikiniams mokslininkams. Dėl katastrofiškos specializacijos  jų akiratis neįtikėtinai susiaurėjo. Jie vis daugiau žino...
 
Meilės fluidai
2011.06.11 HomoSanitus /
Константин Григорьевич Уманский Денвер, март 2008 Руководитель клинического отделения Института полиомиелита и вирусных энцефалитов РАМН; родился 9 мая 1924 г.; доктор медицинских наук, профессор, академик РАЕН (1993); заслуженный деятель науки РФ. Для того, чтобы понять, что наконец-то пришла весна и наступил её первый месяц март, нет никакой необходимости заглядывать в календарь.  преддверии оживления природы, после захода солнца, в полной темноте орут коты и кошки, вопли которых ...
Auka vardan įvaizdžio
2011.05.19 HomoSanitus / Age
Prieš jus žmogaus limfinė sistema, kuri surenka visas nereikalingas atliekas iš tarpląstelinio skysčio ir nuneša jas į limfagyslėmis į veninę kraujotaką, o iš jos į kepenis, kad šios perdirbtų jas ir paėmę iš jų tai, kas dar naudinga organizmui, likusią dalį paruoštų šalinimui iš organizmo. Pažvelkime į šią iliustraciją ir mintyse uždėkime šiam žmogui liemenėlę. Kas atsitiks su limfotaka? Pagerės ji ar pablogės? Jei manote, kad limfos tekėjimas nėra svarbus reiškinys organizme, tai klystate. Jis ne mažiau svarbus, nei kraujo tekėjimas. Jei moters krūtinė maža, liemenėlei palaikyti krūtinės formą nėra sunku. Jei bus priešingas variantas, tai ir gausis priešingai – liemenėlė turės standžiau apjuosti krūtinę ir ji kur kas...
 
Kodėl būtina glamonėti vaikus
2011.05.13 HomoSanitus / Age
Arba kame masažo poveikio  paslaptis? Tokiais, kokie esame, mus padaro aplinka ir mūsų elgesys. Atsakymas slypi ir vėl hipotaliame (pagumburio liaukoje), kuris gamina hormoną-neurotransmiterį oksitociną. Šis devynių aminorūgščių peptidas yra deponuojamas hipofizėje   ir iš čia išskiriamas į kraują. Taigi tai hormonas, kurį tiesiogiai įtakoja  psichika ir fizinis organizmo poveikis – konverteris hipotaliamas verčia nervinius impulsus į hormonų kalbą. Pasaulį labiausiai darko vyrai, ir būtent tie, kurių organizmuose yra mažai minėtos medžiagos. Šis hormonas ypatingas tuo, kad jis įtakoja socialinį gyvūnų, tame tarpe ir žmonių, elgesį. Nesąmones dažniausiai kuria, neklauso pašalinių nuomonės ir įgyvendina tie vyrai, kurių šeimyninis gyvenimas klostėsi prastai, o...
Pliažas, ledai ir kvaili tėvai
2011.05.10 HomoSanitus / Age
Arba kodėl storuliai pirtyse tunka? Tik mūsų, idiotų kultūroje vasarą yra valgomi ledai. Kam? Tam, kad atsigaivinti. Tačiau tiek ledų gamintojai, tiek ledų valgytojai nežino savo kūno fiziologijos. Jei žinotų, ledus valgytų žiemą – tam, kad sušilti. Pietų kraštuose senoliai gerai žino, kad norint atvėsinti kūną, reikia išgerti karšto gėrimo, o ne valgyti ledus. Kūno temperatūrą reguliuoja hipotaliamas (pagumburio liauka), esanti giliai galvos smegenyse. Jei kakle esančios miego arterijos yra šaldomos (o taip atsitinka, kai valgomas šaltas maistas, geriami šalti gėrimai), hipotaliamas gauna signalą šildyti organizmą – jis gi nežino, kad idiotas kūno šeimininkas vidurvasarį prisigamins ledų ir ims juos čiaumoti. Toks kūno temperatūros reguliavimo mechanizmas...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Gydytojas puikiai žino tik žmogaus anatomiją, bet kiekvienas žmogus unikalus ir apie jį gerai žinoti gali tik jis pats.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės