Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Kapiliar? vaidmuo
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Apie visk? / Kapiliar? vaidmuo
Išgirdus žodį „kraujagyslės“, dažniausiai galvoje mintis suklijuoja daugiau ar mažiau ryškesnį vaizdą iš po oda esančių venų „upelių“ tinklo. Vieno kito galvoje blyksteli už venas storesnių arterijų vaizdelis, o štai kapiliarų tinklo vaizdelis generuojamas tik tiems, kurie jais pasidomėjo giliau ir iš arčiau. Šis straipsnelis ir skirtas tam, kad ateityje, išgirdus žodį „kapiliaras“, galvoje prasisklaidytų rūkas ir išvystumėte žmogaus organizme plika akimi nematomą 100 000 km ilgio labai lanksčių vamzdelių tinklą, nuo kurio didžiąja dalimi priklauso mūsų sveikata. Tuos vamzdelius medicina vadina – kapiliarais. Visa sudėtinga kraujotakos sistema žmogaus organizme yra tam, kad pristatyti kraują į kapiliarus, o šie pastarąjį – į audinius ir ląsteles. Kai tik ilgesniam laikui kapiliarais nustoja cirkuliuoti kraujas – audiniai ima mirti.

Daugeliui girdėta diagnozė arba liga – aterosklerozė, tai toks reiškinys, kai ima dengtis riebalų ir kitų medžiagų mišinio nuosėdomis kraujagyslės. Paprastas mirtingasis šį reiškinį įsivaizduoja dažniausiai tik arterijose ar venose, bet šis procesas vyksta ir kapiliaruose, ir ten jis daug pavojingenis, nei manote. Todėl, kad arterija ar vena, nors ir su apneštomis sienelėmis, dar vis atlieka savo funkciją – pristato ir paima kraują (kai užsikiša, tai šis reiškinys vadinamas embolija - infarktu ar insultu,  priklausomai nuo vietos, kur tai vyksta), o užsiteršus kapiliarui, jo funkcionavimas sutrinka ir ląstelei, kurią jis turėjo aptarnauti, tai reikš jos mirtį. Infarkto ar insulto pasekmes mes pajuntame labai akivaizdžiai, o tuos pačius reiškinius kapiliaruose mes dažniausiai nepastebime. Na nebent tai įvyksta labai atsakinguose organuose, pavyzdžiui  akyse. Jei kapiliarų užsinešimas, trūkimas ar kitoks pažeidimas nėra masinis reiškinys organizme, jis sugeba užauginti naujus kapiliarus ir pakeisti jais nefunkcionaliais tapusius senuosius. Tačiau jei tai yra masinis reiškinys, tai organizme vystosi vienokia ar kitokia liga – priklausomai nuo to, kurį organą ar audinį užsikišęs ar suiręs kapiliarų tinklas aptarnavo.

Niekada nesidomėjęs kapiliarais žmogus mano, kad krauju užpildytas visas kraujagyslių tinklas, kad bet kuriame kapiliare visada yra kraujo ir jis nuolat teka, tačiau tikrovėje vyksta viskas daug sudėtingiau – arteriolių ir venulių sistema (tai tam tikri kraujo indų vožtuvai) reguliuoja  organams, audiniams, jų ląstelėms pritekančio kraujo kiekį. Juk ne kartą teko patiems įsitikinti, kad ten, kur organizme susidarė problema, ten padidėja kraujo pulsacija – ten organizmas  padidina kraujo cirkuliaciją, ta vieta parausta. Ir visa tai dėl to, kad toje vietoje ėmė aktyviau funkcionuoti kapiliarai – tam, kad padėtų išspręsti susidariusią toje vietoje problemą. Blogai funkcionuos toje vietoje kapiliarai – problema nebus išspręsta niekad, prasidės audinių irimas. Taigi šių, plika akimi nematomų, vamzdelių svarba – milžiniška ir todėl apie juos toliau – detaliau.

 Kapiliarai sudaryti, kaip ir kitos kraujagyslės, iš endotelio ląstelių ir sudaro barjerą tarp kraujo ir neląstelinio skysčio. Patys siauriausi yra 5-6 mikronų, plačiausi – 20-30 mikronų. Kai kurios kapiliarų ląstelės sugeba fagocituoti, tai yra jos sugeba sulaikyti ir suvirškinti senstančius eritrocitus, cholesterolio kompleksus, svetimkūnius, mikroorganizmų ląsteles.
 Kapiliarai kinta – jie sugeba daugintis arba atvirkščiai – mažėti skaičiumi, ten kur organizmui to reikia. Savo skersmenį kapiliarai gali keisti – 2-3  kartus sumažinti arba padidinti. Gali sumažėti taip, kad per juos nepratekės niekas, išskyrus kraujo plazmą. Kai kapiliarai atsipalaiduoja – juose gali susikaupti didelis kiekis kraujo kūnelių.

Visuose patologiniuose procesuose: traumose, esant uždegimams, alergijoms, infekcijoms, toksiniams procesams, esant šokui, kapiliarai vaidina svarbų vaidmenį. Kai kapiliarai prasiplečia – arterinis kraujo spaudimas krenta ir atvirkščiai. Kapiliarų skersmuo kinta priklausomai nuo organizme vykstančių procesų.
Endotelio ląstelės, sudarančios kapiliaro sieneles – tai gyvos filtruojančios membranos, per kurias vyksta medžiagų apykaita tarp kapiliarinio kraujo ir tarpląstelinio skysčio. Šių membranų pralaidumas kinta priklausomai nuo organizmo poreikių.

Kapiliarų membranų pralaidumas vaidina svarbų vaidmenį tinimų ir uždegimų vystymesi, o taip pat medžiagų išskyrime (sekrecijoje) ir įsiurbime (rezorbcijoje). Normalioje būsenoje kapiliarų sienelės praleidžia nedidelių dydžių molekules: vandens, šlapalo, aminorūgščių, druskų, bet nepraleidžia didelių baltymų molekulių. Esant patologijai, padidėja kapiliarų membranų pralaidumas ir baltymų makromolekulės gali gali pakliūti iš kraujo plazmos į tarpląstelinį skystį - tada susidaro audinių patinimai.
 Danų fiziologas, profesorius,  Nobelio premijos laureatas Augustas Krogas nustatė ne tik kapiliarų tinklo ilgį – 100 000 kilometrų, bet ir paskaičiavo atskirų organų kapiliarų ilgį – inkstų kapiliarų ilgis apie 60 km, kepenų kapiliarų ilgis siekia 60 km, plaučių alveolių plotas sudaro 80 kv. metrų. Bendras suaugusio žmogaus kapiliarų paviršiaus plotas sudaro apie 6300 kvadratinių metrų. Jei įsivaizduoti šį paviršių kaip  1m  pločio juostą, tai jos ilgis būtų 6,3 km.
Filtravimas ir molekulių skverbimasis per kapiliaro sieneles vyksta veikiant kraujo spaudimui juose. Atbulinis procesas – įsiurbimas iš tarpląstelinio skysčio vyksta veikiant koloidinių dalelių onkotinio spaudimo jėgai (kraujo osmosinio slėgio dalis, nustatoma pagal baltymų koncentraciją koloidinių plazmos dalelių kraujo plazmoje).

Kai labai trūksta organizme vitamino C ir veikiant histamino (biogeninių aminų grupės biologiškai aktyvios medžiagos, atliekančios organizme eilę biologinių funkcijų) molekulėms, padidėja kapiliarų trapumas, todėl gydant histaminais, reikalingas ypatingas atsargumas, ypač gydant skrandžio ir dvylikapirštės žaizdas. C vitaminas stiprina kapiliarus.
Klasikinė medicina tvirtina, kad kraują varinėja centrinis siurblys – širdis, tačiau žinant, kad širdies galingumas tėra 3-5 w , o  kraujo kiekiui, esančiam kraujagyslėse, varinėti reikalingas apie 150 w galingumas, galima suprasti kokia yra dar viena kapiliarų funkcija – raumenų pagalba varinėti kraują. Tai buvo atrasta ir įrodyta dar 1936 metais mokslininkų Weiss ir Wang.

Kapiliarai skirtingu paros, mėnesio, metų laiku yra skirtingo skersmens. Rytais jie susiaurėję,  bendra medžiagų apykaita (metabolizmas) sulėtėjusi, kūno temperatūra žemesnė. Vakare kapiliarai atsipalaidavę ir išsiplėtę, medžiagų apykaita suaktyvėjusi, kūno temperatūra aukštesnė. Rudens – žiemos laikotarpyje kapiliarai siaurėja, kraujas juose užsistovi – tai viena iš daugelio to periodo ligų priežasčių. Moterims prieš menstruacijas padidėja atvirų kapiliarų skaičius, todėl tomis dienomis suaktyvėja medžiagų apykaita ir pakyla kūno temperatūra.

 Po rentgenoterapijos labai sumažėja odos kapiliarų skaičius, kuo galima paaiškinti negalavimus, kuriuos patiria ligoniai po rentgenoterapijos seansų serijos.
Ortodoksalioji neurologija, nežiūrint į jos matematiškai tikslią diagnostiką, beveik yra bejėgė gydant daugelį ligų, nes ji neskiria dėmesio stuburo smegenų, stuburo ir periferinių nervų kamienų kraujo apytakai. Reino liga, varikoziniai venų išsiplėtimai ir daugelis kitų ligų susijusios su pokyčiais kapiliaruose. Funkciniai sutrikimai irgi atsispindi kapiliaruose.

Ląsteliniame  lygyje  medžiagų apykaita tarp kapiliarų ir kūno audinių vyksta per ląstelių apvalkalus, kitaip sakant – membranas. Kapiliarai sudaryti iš endotelio ląstelių, o jų membranos gali sustorėti ir tapti nelaidžiomis. Raukšlėjantis endotelio ląstelėms, atstumas tarp  jų membranų didėja. Joms išbrinkus, atvirkščiai – stebimas jų  membranų suartėjimas. Kai suyra endotelinės membranos suyra, suyra ir ląstelės – visiškas kapiliarų suirimas.
Didelę reikšmę kapiliarinių membranų pokyčiai turi šių organų ligų vystymesi - kraujagyslių, širdies, nervų sistemos, plaučių, inkstų, virškinimo sistemos, odos, akių. Prie visų šių organų ligų pirmiausia reikia atstatyti kapiliarų membranų pralaidumą.
    Europos mokslininkas Huchard  dar 1908 metais pavadino kapiliarus periferinėmis širdimis. Jis aptiko, kad kapiliarai gali susitraukinėti. Jų ritmiški susitraukimus – sistoles – stebėjo ir kiti tyrinėtojai. A.S. Zalmanovas irgi siūlė į kiekvieną kapiliarą žiūrėti kaip į  mikroširdį su dviem pusėmis – arterine ir venine, kiekviena iš jų turinčia savo vožtuvą (taip jis vadino susiaurėjimą kapiliaro galuose).

 Gyvų audinių mityba, jų kvėpavimas, visų organizmo dujų ir skysčių  apykaita yra tiesiogiai priklausomi nuo kapiliarinės kraujo cirkuliacijos ir nuo neląstelinių skysčių cirkuliacijos, sudarančių paslankų kapiliarinės cirkuliacijos rezervą

Šiuolaikinėje  fiziologijoje kapiliarams skiriama nedaug dėmesio, nors būtent šioje kraujotakos sistemos dalyje vyksta svarbiausi kraujo cirkuliacijos ir medžiagų apykaitos procesai. Širdies ir didžiųjų kraujo indų - arterijų ir venų , o taip pat arteriolių ir venulių reikšmė suvedama tik į kraujo judėjimą į kapiliarus. Audinių ir ląstelių gyvybė priklauso būtent nuo šių mažų kraujo indų. Patys didžiausi kraujo indai, jų medžiagų apykaita ir sveikumas labai priklauso nuo juos maitinančių kapiliarų stovio, kurie medicinine kalba vadinami vasa vasarum (lot.), kas reiškia – indų indai.

 Kapiliarų endotelinės ląstelės vienas chemines medžiagas sulaiko, kitas – šalina. Sveiki kapiliarai per save praleidžia tik vandenį, druskas ir dujas. Jeigu kapiliarinių ląstelių pralaidumas pažeistas, tai be minėtų medžiagų į audinių ląsteles pakliūna kitos  medžiagos, ir ląstelės žūva nuo metabolinės perkrovos. Vyksta riebalinis ir kitoks audinių ląstelių išsigimimas ir jis tuo greitesnis, kuo greičiau vystosi kapiliarinių ląstelių pralaidumo sutrikimas – kapiliaropatija.

Iš visų klinikinės medicinos sričių tik akių gydytojai kapiliarams skiria pakankamai dėmesio. Dar šiek tiek dėmesio skiria kai kurie sveikos gyvensenos propaguotojai. Akių gydytojai kapiliaroskopo pagalba gali stebėti galvos smegenų kapiliaropatijos pradžią ir vystymąsi. Pirmas kraujo cirkuliacijos sutrikimas kapiliaruose – dingusi pulsacija. Kokio nors organo daugybė jo kapiliarų   fiziologinės ramybės būsenoje uždaryti ir nefunkcionuoja. Kai organas tampa aktyvus, tai visi jame esantys kapiliarai atsidaro ir kai kuriuose iš jų kraujo kiekis padidėja 600-700 kartų, lyginant su ramybės būsena.
 Kraujas sudaro apie 8,6% nuo visos mūsų kūno masės. Kraujo kiekis, esantis arterijose, neviršija  10% nuo viso kraujo tūrio. Venose kraujo yra dar tiek pat. Likę 80% kraujo yra arteriolėse, venulėse ir kapiliaruose.
Ramybės būsenoje žmoguje aktyvi yra tik ketvirtoji dalis kapiliarų. Jeigu koks nors audinys ar organas yra pakankamai aprūpintas krauju, tai dalis kapiliarų toje dalyje ima susitraukinėti ir siaurėti. Atvirų ir veikiančių kapiliarų kiekis yra esminis faktorius bet kokiame ligos procese. Bet kurios ligos atveju vyksta kapiliarų patologiniai pakitimai – kapiliaropatija. Ši patofiziologinė aksioma buvo nustatyta kapiliaroskopijos pagalba.
  Kraujo spaudimą kapiliaruose galima matuoti manometrinės mikro adatos pagalba. Nago srities kapiliaruose normalioje būsenoje kraujo spaudimas yra 10-12 mm Hg , esant Reino ligai – 4-5 mm Hg, esant kraujo pritekėjimui – pakyla iki 40 mm Hg.

 Vokietijos Tiubingeno medicinos mokyklos gydytojai atrado kapiliarų patologijos svarbą, tačiau iki šiol gydytojai šiuo atradimu nesinaudoja. Tik atskiri specialistai susidomėjo stebuklingu kapiliarų tinklo gyvenimu.
Esant įvairioms patologinėms būsenoms ir ligoms, vyksta kraujo kapiliarinės cirkuliacijos sutrikimai, jie pasirieškia  chroniško nuovargiu ir jėgų nebuvimu.

Rusų emigrantas žymus gydytojas Aleksandras Solomonovičius Zalmanovas (1875 - 1965) vienas pirmųjų suvokęs, kad kiekvienos ligos pirminė priežastis - patologiniai kapiliarų pokyčiai, ieškojo būdo, kaip pagerinti jų gyvybingumą. (Taip galvojo A.S.Zalmanovas, tačiau kapiliarų sutrikimai yra sąlygoti paveldėtos genetinės informacijos ir ilgą laiką neteisigai vykusios medžiagų apykatos, tai yra metabolizmo. HS pastaba) Ištyręs daugelį medžiagų, pasirinko efektyviausią - terpentiną, sukūrė jų vonių receptūrą ir vartojimo metodiką bei sėkmingai išgydė tūkstančius savo pacientų. Metodas pirmąkart oficialiai pripažintas 1952 metais Prancūzijoje - terpentino vonios - universalus gydymo metodas. Jų veiksmingumas aiškinamas tuo, kad terpentinas kartu su kitomis medžiagomis išplečia odos poras, pakilusi kraujo temperatūra sudegina organines atliekas, užteršusias sergantį organą, išvalo limfos ir kraujo kapiliarus, ląstelių ir tarpląstelinius skysčius.

Norintiems dar informacijos: A.S.Zalmanovas "Тайная мудрость человеческого организма"

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (0)
 
Besisukančios Balerinos
2012.08.07 HomoSanitus /
Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau Homosanitus Google Analytics statistika rodo, kad turime apie 250 pastovių skaitytojų mus skaitančių iPad pagalba ir apie 200 inovatyviųjų, kurie mus žlibina iPhone ekranėlyje (tiesiog gal šiek tiek nepatogu – manytumėm). Tokia nedidelė statistinė nuokrypa. O dabar šiek tiek rimčiau. Pasirodo, mes ir į mus panašūs pasaulyje ne tik plūsteli destruktyvias griaunančias sroves į mirtingųjų gyvensenos supratimą, bet kai kuriuos įkvepia net ir kūrybai  (nors, kūryba ko gero tai pavadinti būtų santykinai sunku). Supratę ir pasinaudoję internetine medžiaga apie procesų žmoguje dualumą, gabūs žmonės sukūrė programėlę „Brain Ballerina“, skirtą iPad ir iPhone vartotojams, kurios pagaba galima nesunkiai nustatyti kuris galvos smegenų pusrutulis yra dominuojantis. Trumpai...
Acetaldehidai
2012.05.27 HomoSanitus / Samekh
Acetaldehidas - populiarus ir stiprus neurotoksinas (Vertimas iš anglų kalbos, pagal http://intelegen.com/nutrients/prevent_the_damaging_effects_of_.htm) Acetaldehidas yra gana retas žodis mūsų žodyne, tačiau tai yra vienas iš labiausiai paplitusių neurotoksinų, esantis dešimtyse milijonų žmonių. Tai gana paprasta medžiaga, jos cheminė formulė - CH3CHO. Visgi acetaldehidas daugeliu būdų paslapčia žaloja smegenų struktūrą ir trikdo jos funkciją. Acetaldehido šaltiniai Yra keturi pagrindiniai keliai, kurias acetaldehidas (toliau trumpinsime "AH") patenka į žmogaus smegenis. Jie yra: Alkoholio vartojimas. Candida "grybelinis sindromas" (Kandidozė). Automobilių ir sunkvežimių išmetamosios dujos. Rūkymas. Alkoholis Etanolis (labiau žinomas kaip alkoholis) yra cheminė medžiaga,...
 
Kalorijų gaudymas gyvuose organizmuose
2012.03.15 HomoSanitus / Age
Kaitresnės, negu gali būti, saulės išdeginta stepė. Mokslininkai iš nedidelės ekspedicinės grupės, braukdami prakaitą nuo veidų, stebi saigas – stepėje gyvenančias antilopes. Šie mokslininkai atlieka atsakingą mokslinį eksperimentą. Savo eksperimente jie nori patikrinti vieno garsaus akademiko kadaise suformuluotą teiginį: „Visi energijos pasireiškimai organizme turi kokį nors fizinį ar cheminį jos šaltinį... Raumenų darbas, gyvulinė šiluma susidaro dėl potencinės energijos, esančios organinėje medžiagoje, suvartotoje maitinimosi metu“. Mokslininkų tyrimo metodika nesudėtinga – jie aiškinasi kiek natūraliomis sąlygomis suėda gyvūnai žolės. Šio pašaro kaloringumas, tai yra šilumos kiekis, kuris išsiskiria sudegant jam kalorimetre, mokslininkams jau...
5 tibetietiški pratimai
2012.02.27 HomoSanitus / Age
Internete sklando informacija daugeliu kalbų, o knygynuose galima rasti ir lietuvių kalba knygelę apie mistiškus Tibeto lamų pratimus, kurie kažkokiu stebuklingu būdu veikia organizmą ir suteikia jam galimybę išlikti ilgai jaunam. Suokta prisuokta ir apipinta egzotika tirštai, nors tikrovėje viskas yra kur kas paprasčiau ir suprantamiau. Pradžiai susipažinkime su pasiūla: Penki pratimai arba 10 minučių mankštos kasdien – pradėsite metus skaičiuoti atgal! Tibetiečių jaunystės paslaptis, kuria jau pasinaudojo du milijonai skaitytojų. Legenda pasakoja, kad nepasiekiami Himalajų kalnai slepia paslaptį, kuri būtų išvadavusi konkistadorą Poncė de Leoną nuo bevaisių amžinosios jaunystės šaltinio paieškų Amerikoje. Iš kartos į kartą Tibeto vienuoliai perduoda pratimų kompleksą, kuris iki...
 
Prostatos specifinio antigeno tyrimo beprasmybė
2012.01.17 HomoSanitus / Age
Dauguma vyrų žino trijų raidžių derinio PSA reikšmę, ypač vyresnio amžiaus, nes daugeliui jau teko šį tyrimą atlikti, siekint nuraminti savyje plačiai sklandantį baubą: “O gal man prostatos vėžys, nes šlapinuosi dažnai, srovė susilpnėjus ir naktimis turiu keltis, ko anksčiau nebūdavo?” Medicininių profilaktikos priemonių darbinė grupė prie JAV vyriausybės paruošė naujas rekomendacijas, pagal kurias sveiki vyrai nustos atlikinėti reguliarius tyrimus prostatos specifiniam antigenui (PSA) nustatyti – ankstyvai prostatos vėžio diagnostikai. Tokiam sprendimui pagrindimą davė penkių didelio mąsto kontroliuojamų klinikinių tyrimų rezultatai, kurie parodė, kad PSA tyrimo atlikimas nedaro įtakos bendram nuo prostatos vėžio mirtingumui, bet dažnai priverčia daryti visą eilę nereikalingų diagnostinių...
Šaltosios branduolinės reakcijos
2012.01.07 HomoSanitus / Age
Žinome, kad vištos kiaušinio lukšte daugiausia cheminio elemento kalcio – visi gerai menam reklamą, kurioje gydytojai mirko į rūgštį kiaušinius. Daugiau kaip prieš du šimtus metų prancūzų chemikas N.L. Vokelenas pirmą kart savęs paklausė: kokiu būdu dedeklės be žalos savo organizmui iš savęs išveda tokius kalcio kiekius? Vėliau kitas prancūzų tyrinėtojas Lui Kervranas padarė eksperimentą – bandomąsias vištas lesino tik avižomis, tiksliai matuodamas, kiek kalcio su avižomis jos gauna. Vištų padėtų kiaušinių lukšte kalcio buvo daugiau maždaug 4 kartus. Kaip įprasta, mokslinė bendruomenė nesivargino kankinti save šio nepatogaus fenomeno aiškinimu, o sėkmingai viską užlopė: kiaušiniai – ne svarbiausia, yra reikalų ir...
 
Ar tiesa, kad turime tik penkis pojūčius?
2011.12.29 HomoSanitus / Age
Dar vienas melas, kurį nesąmoningai mes perduodame savo vaikams: žmogus aplinką jaučia penkių rūšių jutimais. Juos nesunkiai ir patys įvardinsite, o gudresni ir nelabai suvokiamą šeštąjį priklijuos. O kaip yra iš tikrųjų? Kai sakoma, kad žmogus turi penkis skirtingus jutimus, visada reikia paminėti, jog jie yra tie jutimai, kurie pastoviai transliuoja savo rezultatus mūsų sąmonei.  Tačiau yra jutimų, kurie vyksta automatiškai, be aiškios sąmonės analizės. Kokie jie? Pradėkime, kaip sakoma, nuo smulkmės – lygsvaros pojūčio. Žmogaus lygsvaros pojūčio organas – vestibiuliarinis aparatas (jis yra „vestibiulyje“ – vidinės ausies prieškambaryje), sudarytas iš dviejų maišelių ir trijų pusskritulinių kanalų. Tokie organai mūsų kūne yra du –...
Garsas
2011.12.23 HomoSanitus / Age
–Man  patinka  Lotynų Amerikos ritmai ir labai norisi šokti salsą... – Bet tai dar nereiškia, kad to noro šaltinis tavo galvoje. Praėję laikai saugo daugybę faktų, kurių šiuolaikinis mokslas iki šiol negali paaiškinti. 1894 metų rudenį vokiečių garlaivis Indijos vandenyne sutiko tristiebį burlaivį, ant kurio stiebo buvo iškabintas nelaimės signalas. Vokiečių jūreiviai sutiktame laive gyvą rado tik vieną gyvą žmogų – kapitoną, bet sužinoti ką nors apie tragediją iš jo buvo buvo neįmanoma, nes jis buvo išprotėjęs. o likusieji 38 įgulos nariai buvo negyvi. Navigaciniai prietaisai, žemėlapiai, laivo dokumentai – viskas buvo savo vietoje, laive nebuvo jokių pažeidimų. Pats kruopščiausias tyrimas, atliktas policijos, negalėjo paaiškinti kas...
 
Ką daryti alkoholikui, kad širdis išliktų sveika
2011.12.21 HomoSanitus / Age
MITOCHONDRIJOS ATEINA Į BRANDUOLĮ, KAD UŽMUŠTI LĄSTELĘ Prie daugelio chroniškų alkoholikų problemų, mokslas pridėjo dar vieną: pas šiuos nelaimėlius, pasirodo, mitochondrijos persikelia į branduolį, o tokio persikėlimo pasekmės – ląstelės mirtis. Širdies raumens ląstelių kardiomiocitų tyrimas elektroniniu mikroskopu parodė, kad esant kai kurioms širdies patologijoms, ląstelių branduoliuose randamas mitochondrijų susikaupimas (akademiko V.P.Skulačiovo tyrimai). Mokslininkai išdirbo metodą, kuris reguliariai leidžia gauti mitochondrijomis pripildytus branduolius. Mitochondrijos visada ateina į žiurkių-alkoholikių kardiomiocitų branduolius. Ląstelė – sudėtingiausias daugiafunkcinis objektas su savo geografija. Kad ląstelė veiktų, viskas joje turi būti savo vietose. Branduolys – yra...
Kodėl verkdami jaučiame gumulą gerklėje?
2011.12.14 HomoSanitus / R.S.
Nervų sistema yra sudaryta iš centrinės nervų sistemos (CNS) ir periferinės nervų sistemos (PNS). Centrinei nervų sistemai priklauso galvos  ir nugaros smegenys,  PNS priklauso visi nervai už CNS ribų.  Periferinė  nervų sistema  dalijama į somatinę ir vegetacinę nervų sistemas(VNS). Somatinę nervų sistema koordinuoja raumenų, kuriuos mes galime valdyti, veiklą -  mes galime vaikščioti, bėgioti, šokti , dainuoti – daryti ką norime. Vegetacinė nervų sistema nėra pavaldi mūsų norams. Ji kontroliuoja vidaus organų veiklą – širdies,  virškinimo sistemos darbą. Viena iš VNS funkcijų yra reaguoti į stresą, padėti kūnui  išgyventi tokiu momentu. Mūsų protėviai tokias emocijas, kaip liudesys, baimė, pyktis patirdavo tik papuolę į stresines...
 
Mes patys programuojam širdies mirtį
2011.12.09 HomoSanitus / Age
Medicinos statistika metai iš metų į pirmąją vietą tarp žmogaus mirties priežasčių stato širdies-kraujagyslių susirgimus. Jų gydymu užsiima didžiulė armija kardiologų, prirašyta šimtai mokslinių darbų, išdirbtos unikalios chirurginės metodikos. O apie tai, kas tai yra miokardo infarktas, žino turbūt kiekvienas suaugęs žmogus. Bet pasirodo, kad širdis vis dar slepia daug paslapčių. Vieną iš tokių pavyko atskleisti Novosibirsko mokslininkams, išsiaiškinus iki šiol dar nežinomą infarkto vystymosi kelią. „Buvo žinoma, kad esant širdies susirgimams vyksta tam tikri  širdies pažeidimai, – sako vienas iš atradimo autorių, profesorius Lev Nepomniaščich. – O infarktas – tai širdies kraujagyslių užsikimšimo rezultatas,...
Žmonių suderinamumas pagal ...kvapą?
2011.11.27 HomoSanitus / Age
– Jau ketvirtas jos vyras nukeliavo į kapus. (Iš nugirsto pokalbio.) Turbūt visi pastebėjote, kad būnant vienoje žmonių kompanijoje jaučiamės puikiai, o būnant kitoje – priešingai, esame slegiami. Dažnai sakoma, jog ta kita  žmonių draugija yra energetinių vampyrų spiečius. Tačiau šis reiškinys turi ir materialų pagrindą. Kiekvienas žmogus nuolat  yra labai individualioje cheminėje auroje – jo paties išskiriamų cheminių medžiagų debesyje. Šiame  žmogaus išskiriamame į aplinką kartu su savo gyvybinės veiklos atliekomis bukiete yra aptikta daugiau kaip 150 įvairių organinių junginių. Šios medžiagos yra gavę feromonų pavadinimą. Ypač baltyminės medžiagos ir jų deriniai įvairiai įtakoja tiek į aplinkinius gyvūnus, tiek į žmones, nešdami jiems...
 
Kodėl riebalai kaupiasi ant pilvo?
2011.11.20 HomoSanitus / Age
Kai valgome daug krakmolingo ir saldaus maisto, o civilizuoto maisto didžioji dalis būtent tokia ir yra, organizmas turi kažkaip nuo jo gelbėtis, nes nuolatinės didelės cukraus porcijos patenka į kraują ir keičia jo parametrus, kurie yra nesuderinami su organizmo normalia fiziologija. Ar ne keista, kad riebalai labiausiai kaupiasi ant pilvo, o ne kitose kūno vietose? Bet tam yra fiziologinė priežastis. Tik visai neseniai   mokslininkai atrado tam logišką paaiškinimą – apatinės pilvo dalies riebalinis audinys yra aktyvus organas, siunčiantis cheminius signalus į kitas kūno dalis. Buvo atrasta, kad šioje organizmo vietoje organizmo riebalinės ląstelės gamina 20 hormonų ir kitų medžiagų, kurios iki šiol mokslui  buvo nežinomos. Tarp šių hormonų yra ir leptinas, kontroliuojantis apetitą. Kuo labiau...
Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Daugelis turbūt žino, kad ligoninėje po operacijos  beveik visada kurį tai laiką į ligonio organizmą leidžiami antibiotikai. Kokiu tikslu? Kad užmušti bakterinę infekciją, kurios dažnai visai ir ...nėra. Žinoma, nesidomintys mokslo naujienomis gydytojai šioje vietoje išreikš nepasitenkinimą: kaip taip gali būti, juk yra pakilusi kūno temperatūra, operacijos vietoje vystosi uždegimas, bujoja infekcija ir t.t. ? Neadekvati ir žudanti organizmą žmogaus imuninės sistemos reakcija, kuri aktyvuojasi esant didelėms traumoms, paleidžiama paties traumuoto organizmo ląstelių, normalioje būsenoje gaminančių energiją visiems fiziologiniams procesams. Grupė mokslininkų iš JAV Misisipės Universiteto su traumų chirurgu Karlu Hauseriu (Carl Hauser) priešakyje įrodė, kad audinių pažeidimo metu esant didelėms...
 
Kodėl kūno temperatūra 36,6 °C?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Kodėl visų šiltakraujų gyvūnų ir paukščių kūnų temperatūra yra būtent tokia – tarp  36 °C ir 42 °C? Juk būtų kur kas patogiau, jei mūsų kūno temperatūra būtų žemesnė – atkristų mums drabužių, o gyvūnams kailio, plunksnų būtinybė. Keista, kad pietų kraštų gyventojų temperatūra yra tokia aukšta – kam kaitinti organizmą iš vidaus, jei saulė ties pusiauju taip aktyviai šildo? Žinduoliai išsidėstę ties apatine šio temperatūrinio diapazono riba, o paukščiai, kurių medžiagų apykaita intensyvesnė, ties viršutine. Šiltakraujiškumo fenomenas užduoda mums tris klausimus: 1. Kodėl šiltakraujiškumas – tai aukštesnė išsivystymo pakopa lyginant su šaltakraujiškumu? 2. Kodėl...
Tėvai ir vaikai ląstelės fiziologijoje
2011.06.25 HomoSanitus / V.V. Matveev
Laboratory of Cell Physiology, Institute of Cytology, Russian Academy of Sciences, Tikhoretsky Ave 4, St. Petersburg 194064, Russia and BioMedES, Leggat House, Keithhall, Inverurie, Aberdeen AB51 0LX, UK Paskutinius 50 metų mokslas vis labiau specializuojasi, ir tai labiausiai matoma jo greitai besivystančiose srityse. Šiame natūraliame procese slypi mažai pastebima, bet reali grėsmė moksliniam metodui. Mokslo klasikai, jo tėvai, buvo ir lieka mums titanais, naujų požiūrių ir teorijų kūrėjais, kurie sugebėjo apimti plačiausią reiškinių ratą. Jie turėjo fantastinį akiratį, jų teorijos aiškino fenomeną kaip visumą. Tačiau visko, pasakyto apie tėvus, deja, negalima perkelti jų vaikams, šiuolaikiniams mokslininkams. Dėl katastrofiškos specializacijos  jų akiratis neįtikėtinai susiaurėjo. Jie vis daugiau žino...
 
Meilės fluidai
2011.06.11 HomoSanitus /
Константин Григорьевич Уманский Денвер, март 2008 Руководитель клинического отделения Института полиомиелита и вирусных энцефалитов РАМН; родился 9 мая 1924 г.; доктор медицинских наук, профессор, академик РАЕН (1993); заслуженный деятель науки РФ. Для того, чтобы понять, что наконец-то пришла весна и наступил её первый месяц март, нет никакой необходимости заглядывать в календарь.  преддверии оживления природы, после захода солнца, в полной темноте орут коты и кошки, вопли которых ...
Auka vardan įvaizdžio
2011.05.19 HomoSanitus / Age
Prieš jus žmogaus limfinė sistema, kuri surenka visas nereikalingas atliekas iš tarpląstelinio skysčio ir nuneša jas į limfagyslėmis į veninę kraujotaką, o iš jos į kepenis, kad šios perdirbtų jas ir paėmę iš jų tai, kas dar naudinga organizmui, likusią dalį paruoštų šalinimui iš organizmo. Pažvelkime į šią iliustraciją ir mintyse uždėkime šiam žmogui liemenėlę. Kas atsitiks su limfotaka? Pagerės ji ar pablogės? Jei manote, kad limfos tekėjimas nėra svarbus reiškinys organizme, tai klystate. Jis ne mažiau svarbus, nei kraujo tekėjimas. Jei moters krūtinė maža, liemenėlei palaikyti krūtinės formą nėra sunku. Jei bus priešingas variantas, tai ir gausis priešingai – liemenėlė turės standžiau apjuosti krūtinę ir ji kur kas...
 
Kodėl būtina glamonėti vaikus
2011.05.13 HomoSanitus / Age
Arba kame masažo poveikio  paslaptis? Tokiais, kokie esame, mus padaro aplinka ir mūsų elgesys. Atsakymas slypi ir vėl hipotaliame (pagumburio liaukoje), kuris gamina hormoną-neurotransmiterį oksitociną. Šis devynių aminorūgščių peptidas yra deponuojamas hipofizėje   ir iš čia išskiriamas į kraują. Taigi tai hormonas, kurį tiesiogiai įtakoja  psichika ir fizinis organizmo poveikis – konverteris hipotaliamas verčia nervinius impulsus į hormonų kalbą. Pasaulį labiausiai darko vyrai, ir būtent tie, kurių organizmuose yra mažai minėtos medžiagos. Šis hormonas ypatingas tuo, kad jis įtakoja socialinį gyvūnų, tame tarpe ir žmonių, elgesį. Nesąmones dažniausiai kuria, neklauso pašalinių nuomonės ir įgyvendina tie vyrai, kurių šeimyninis gyvenimas klostėsi prastai, o...
Pliažas, ledai ir kvaili tėvai
2011.05.10 HomoSanitus / Age
Arba kodėl storuliai pirtyse tunka? Tik mūsų, idiotų kultūroje vasarą yra valgomi ledai. Kam? Tam, kad atsigaivinti. Tačiau tiek ledų gamintojai, tiek ledų valgytojai nežino savo kūno fiziologijos. Jei žinotų, ledus valgytų žiemą – tam, kad sušilti. Pietų kraštuose senoliai gerai žino, kad norint atvėsinti kūną, reikia išgerti karšto gėrimo, o ne valgyti ledus. Kūno temperatūrą reguliuoja hipotaliamas (pagumburio liauka), esanti giliai galvos smegenyse. Jei kakle esančios miego arterijos yra šaldomos (o taip atsitinka, kai valgomas šaltas maistas, geriami šalti gėrimai), hipotaliamas gauna signalą šildyti organizmą – jis gi nežino, kad idiotas kūno šeimininkas vidurvasarį prisigamins ledų ir ims juos čiaumoti. Toks kūno temperatūros reguliavimo mechanizmas...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Žmonija taikosi prie technologinių ritmų, o tai - darbas ištisą parą, nepriklausantis nuo biologinių ritmų, ir todėl pirmoje vietoje ne žmogus, bet technologijos.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės