Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Kod?l nosis tampa kankine?
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Apie visk? / Kod?l nosis tampa kankine?
 Per valstybinį TV kanalą stebėjau tūkstantmečio vaikų konkursą ir į akis krito vaikų akys. Didžioji dalis jų buvo su akiniais. Kai koja ar ranka neatlieka pilnai savo funkcijos, sakome, kad žmogus luošas, kai dorai neatlieka savo funkcijos akys, viskas lyg taip ir turėtų būti. Konkursą žiūrintys ploja ir džiaugiasi rinktinių vaikų žiniomis, o man džiaugsmo nedaug – žinių kaina akivaizdi – būrelis luošų vaikų.
Kaip jau minėta, žmogaus smulkiausios kraujagyslės - kapiliarai yra ta kraujotakos organų dalis, nuo kurios labai ir priklauso  mūsų sveikata. Tol, kol kapiliarai platūs, tol per juos vyksta gyvybinio skysčio – kraujo  tekėjimas į galutinius transportavimo taškus – ląsteles.
Jei kapiliarai dėl vienokių ar kitokių priežasčių susiaurėja, štai  tada ir prasideda visa sveikatos problemų grandinė. Kas gi siaurina tuos kapiliarus?

Tas pirmasis priešas tebūnie tabakas. Tai medžiaga, kuri labai siaurina kraujagysles. Pagal nuodingumą tabaką galima lyginti su ciano vandeniliu. Pastarojo užtenka vieno lašo, kad dūšia išskristų į dausas. Mirtina dozė ir tabako, ir ciano vandenilio yra 0,08 gramo. Sakoma, kad lašas nikotino užmuša arklį. Banalus pavyzdys, bet, deja, tai tiesa. Jei žmogus vieną po kitos surūkys 25 cigaretes, prie Šv.Petro vartų atsidurs už penkiolikos sekundžių. Tik 25 cigarečių niekas nerūko ir anapilin eina pakankamai lėtu žingsniu, nes organizmas gyvybę bando išlaikyti visokiais būdais kompensuodamas šį rūkalą. Yra atlikti bandymai su triušiais, kuriems į storąją žarną buvo įvedami tabako dūmai. To pasekoje gyvūnui stipriai susiaurėjo arterijos (dėl vidinio arterijos sluoksnio išvešėjimo). Tabakas ardo širdies-kraujagyslių sistemą, nervų sistemą, nuo jo keičiasi skrandžio sulčių parametrai, ir ne į gerąją pusę.

Antrasis priešas tebūnie alkoholis. Tiesa, maži jo kiekiai išplečia kraujagysles. išgeriate vieną taurelę – kraujagyslės prasiplečia, išgeriate antrą – prasiplečia dar labiau. Bet, kai tik siekiate trečiosios, paradoksas – kraujagyslės ima ir stipriai susiaurėja. Alkoholio pavojus yra tas, kad jis išsiskiria per plaučius ir sutrikdo dujų apykaitą organizme - jame kaupiasi angliarūgštės perteklius ir ima justis deguonies stygius. Bet didžiausias alkoholio pavojus yra tas, kad prie jo priprantama. Mechanizmas toks: žmogaus organizme yra išskiriami endogeniniai opioidai – endorfinai, enkefalinai, dinorfinai. Jie slopina skausmo signalų plitimą pro atitinkamus opioidinius receptorius, sukelia geros nuotaikos pojūčius ... Kad šios medžiagos per daug „neįsisiautėtų“ organizme, joms slopinti organizmas išskiria tam tikrus fermentus, kurie užgesina opioidinių endorfinų per didelį poveikį. Alkoholis turi savybę neutralizuoti šiuos fermentus ir taip pratęsti endorfinų malonųjį poveikį – nei skauda, nei spaudžia ir dar linksma, gyvenk ir žvenk. Tačiau yra vienas negerumas – su kiekvienu tokiu fermento apribojimo alkoholiu, šio fermento pradedama gaminti vis daugiau ir sekantį kartą reikės vis daugiau alkoholio, kad pasiekti tą patį rezultatą. Kol tai vyksta vienos, dviejų taurelių ribose – kraujagyslės yra plečiamos. Kai pasiekiama trečioji – rezultatas būna atvirkštinis – kraujagyslės siaurėja, o jūs to net nejaučiate – fermentai, neutralizuojantys endorfinus atjungti, o jūs jau alkoholikas/kė.  :) Ir dar: kai dirbtinai alkoholiu nutraukiamas fermento veikimas ir alkoholio poveikis pasibaigia, seka depresijos ir blogos nuotaikos fazė – endorfinai išsekę, o juos slopinančio fermento gamyba galinga kaip niekad.
Kviečių grūdai, pamirkyti alkoholyje, nebesudygsta. Kviečių grūdai, pragulėję faraono kape 3000 metų, sudygsta.

Jei pirmieji priešai – tabakas ir alkoholis kraujagysles siaurina palaipsniui ir iš lėto, tai trečiasis faktorius tai daro žaibiškai. Kas tas trečiasis, kuris žmoniją šienauja labiau negu tuberkuliozė, hipertonija ar vėžys?

- Kur tu eini? - paklausė klajoklis sutikęs Marą.
  - Aš einu į Bagdadą. Turiu numarinti 5 000 žmonių.
  Po kurio laiko tas pats klajoklis vėl sutinka Marą ir sako:
  -Tu sakei, jog eini į Bagdadą, kad numarinti 5 000 žmonių, bet vietoj to tu nugalabijai 50 000 tūkstančių, - ėmė kaltinti jis Marą.
  -Ne, aš numarinau tik tiek, kiek minėjau – 5 000 , o likusieji mirė iš baimės.“

Tas trečiasis faktorius yra taip vadinamos stresinės būsenos, tame tarpe ir liūdna, slogi nuotaika, nuoskaudos, pavydas, pyktis, baimė...
Kas įvyksta su kraujagyslėmis, jei jus kažkas užpuola rėkdamas ir dar su peiliu? Kraujagyslės staigiai susiaurėja, kartais iki tiek, kad kraujas visai nustoja tekėti. Turbūt nereikia kartoti, kas įvyksta sustojus  kraujotakai smegenyse ir širdyje – mirtis akimirksniu.

Dar Avicena yra aprašęs atvejį, kai greta vilko patalpino dvi avis. Ta, kuri nematė vilko, išliko gyva, o patalpinta priešais plėšrūną greitai nugaišo iš baimės.
Kai sakalas užpuola varnų būrį ir ima persekioti vieną iš jų, varnelė iš baimės netenka sąmonės ir sakalui tereikia nusigriebti ją.
Pastebėta, kad gyvūnai laisvėje gyvena trumpiau, negu zoologijos soduose: gamtoje daugiau priešų ir gyvūnus nuolat persekioja baimė.
Pyktis, pavydas ir kankinančios abejonės kraujagysles irgi siaurina – daugumoje nuo adrenalino pertekliaus kraujyje.(Otelas apnuodytas „abejonės nuodų“, užmuša mylimąją Dezdemoną: „Lengviau netekti, negu gyventi abejonėse“)

Kraujagyslės siaurėja net nuo paprasto nepasitenkinimo, nusivylimo ...Gyvenant  žmogaus smegenyse susiformuoja stabilūs ryšiai, paprastai tariant – žmogui susiformuoja požiūriai, idealai. Jei idealai ir požiūriai stipriai keičiasi, tai irgi gali sukelti kraujagyslių spazmus, kankinančius svarstymus ir emocinį skausmą. Tai ypač paliečia tuos pagyvenusius žmones, kurie dažnai kartoja, jog „anksčiau ir druska buvo sūresnė ...“ Druska gal ir buvo sūresnė, bet nuolatinis bandymas suspausti dantų pastą atgal į tūbelę baigiasi tuo pačiu – nuolatiniu kraujagyslių siaurėjimu. Išlieka tik tie, kurie prisitaiko prie naujovių be didelių vidinių konfliktų savo mąstyme.

Taigi grįžkime prie mūsų straipsnelio pradžios vaikų. Akiniai tik labai akivaizdžiai parodo, kad šių vaikų organizmuose vyksta dideli pokyčiai ir ne į gerą pusę. Tie pokyčiai vyksta ne tik akyse, jie vyksta visame organizme. Akys ne tik sielos, bet ir kūno veidrodis. Kraujagyslių siaurėjimas vyksta visame organizme ir organai ima šlubuoti, tik to mes pradinėje stadijoje nejaučiame, o akys mums parodo iš karto (akys tam ir skirtos – matyti) :) .
Iridodiagnostika tuo ir remiasi – analizuoja akių pokyčius ir pagal tai nustato pakitimus organizme.

Toks gyvenimas, kokį gyvename mes, civilizuotieji – nuolatinė įtampa, greitis, skubėjimas, poilsio stoka, informacijos lavina..., mums nuolat sukelia vienokio ar kitokio lygio šoką, kurio pasekmė – susiaurėjusios kraujagyslės ir pablogėjusi kraujo apytaka, o iš to ir visos išplaukiančios pasekmės, tame tarpe ir blogas „gerų“ vaikų regėjimas.

Blogai, kad vaikai (suaugę irgi) yra apkraunami našta, kurios jų organizmas negali pakelti. Dar blogiau, kai tos naštos vaikai nepakėlę ir sugadinę regėjimą, yra  gydytojų, neanalizuojančių tikrosios jų regėjimo sutrikimo priežasties, pavaišinami už atitinkamą mokestį akiniais. Ir vaikšto jie tada tokie vaikeliukai-seneliukai. Didesnę dalį regėjimo problemų galima sutvarkyti vienokiu ar kitokiu būdu sureguliujant žmogaus psichiką (ne veltui liaudyje sakoma: „visos ligos – nuo nervų) ir atliekant tam tikrus pratimus.

Pažvelkime ką sako apie regėjimą oficialūs akių ligų specialistai:
Trumparegystė – liga, kai tolimi daiktai matomi neryškiai arba matomi per dūmus. Daikto vaizdas susidaro ne tinklainėje, o priešais ją, nes lęšiukas būna per daug išgaubtas (įgyta trumparegystė) arba akies obuolys pailgėjęs (įgimta trumparegystė). Šis regėjimo defektas ištaisomas akiniais su sklaidomaisiais lęšiais.
Toliaregystė – liga, kai neryškiai matomi arti esantys daiktai. Daikto vaizdas susidaro už tinklainės, nes nusilpsta lęšiuko gebėjimas keisti išgaubtumą (įgyta toliaregystė) arba akies obuolys yra sutrumpėjęs (įgimta toliaregystė). Šis regėjimo defektas ištaisomas akiniais su glaudžiamaisiais lęšiais.
Akomodacija – (lot. accomodatio – pritaikymas, prisitaikymas), akies gebėjimas taip kaitalioti savo laužiamąją gebą, kad aiškiai matytų įvairiai nutolusius daiktus. Akomodacijos laipsnis priklauso nuo daikto tolumo. Žiūrint į tolimus daiktus, sveikai žmogaus akiai akomoduoti nereikia, nes pro jos optinę sistemą praėję lygiagretūs spinduliai susikerta tinklainėje. Žiūrint į artimus daiktus, akis turi savo laužiamąją gebą padidinti, tai yra akomoduoti, nes nesant akomodacijos, nuo daiktų atėję skleistiniai spinduliai susikirstų už tinklainės ir jų vaizdas būtų neryškus. Akomoduojant akies krumplyno raumuo susitraukia, lęšiuką laikantys saitai atsipalaiduoja, jis išsigaubia ir jo laužiamoji geba padidėja.“
Esminė visos dabartinės oftalmologijos klaida yra ta, kad ji remiasi kažkada suformuluotu H.Helmholco (1821-1894)   akies fokusavimo mechanizmu. Tai yra, kad akies akomodacijoje dalyvauja tik lęšiukas. Tikrumoje (tai įrodė realybė ir Viljamas Horacijus Beitsas (William Horatio Bates) akies akomodacijoje dalyvauja ne tik krumplynas (pav. A), keičiantis lęšiuko židinį, bet ir visas akies obuolys, gebantis ilgėti arba trumpėti, ir taip fokusuoti lęšiuko židinį į makulą (pav. B ir C)
AAKIS!.gif
BAKIS2.gif
CAKIS3.gif

Akies obuolį valdo keturi tiesieji ir du įstrižieji raumenys. Šie raumenys ne tik sukioja akies obuolį, bet ir suteikia jam formą, tai yra gali akomoduoti. Nuo šių raumenų kokybės mūsų regėjimas labai daug priklauso – jiems nusilpus irgi pasireikš arba toliaregystė, arba trumparegystė, priklausomai kurie raumenys nusilps. Raumens tvirtumas priklauso nuo jo mitybos ir treniruotumo. Jeigu tik treniruosite, tačiau neduosite jam vandens ir maisto, raumuo nusilps ir atrofuosis – pabandykite su rankos raumenimis tai padaryt ir įsitikinsite – ranka ir šaukšto nepakels. Yra dvi regėjimo blogėjimo priežastys: kai akis negauna reikiamų medžiagų (dėl susiaurėjusių kraujagyslių arba akies savininko kvailumo, kai šis į burną deda ne tai, ko reikia akims) ir kai akis yra nuolat pervarginama. Žmogus mirksi ne vien dėl to, kad drėkinti akies paviršių, tačiau ir tam, kad akį valdantys raumenys galėtų atsipalaiduoti ir pailsėti. Jeigu akys įtempiamos nuolatos taip pat (pvz. dirbam su kompiuteriu ir nemirksim, nenukreipiam žvilgsnio kitur), tai nusilpsta tik tie akių raumenys, kurie yra  įtempiami ir regėjimas silpsta.
         
Tik vieni pratimai akims neduos reikiamo rezultato (dėl ko daugeliui juos atliekančių galutinai neatsistato regėjimas), nes visų pirma turi būti sutvarkyta organizmo mityba ir sudarytos sąlygos maisto medžiagoms nukeliauti iki galutinių paskirties taškų akyje – pašalinta nuolatinė stresinė būsena.

Tik kompleksinis dėmesys minėtiems faktoriams bei kantrybė leis vaikams ir suaugusiems ne tik padėti akinius į šeimos muziejų, bet ir pajusti sugrįžtančią sveikatą. Tik dar viena mažytė sąlyga: jūs būtinai turėsite susipykti su savo ...tinginiu. Kitaip – akiniai  ir toliau slėgs jūsų vargšę  niekuo nenusikaltusią nosį.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (22)
 
Besisukančios Balerinos
2012.08.07 HomoSanitus /
Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau Homosanitus Google Analytics statistika rodo, kad turime apie 250 pastovių skaitytojų mus skaitančių iPad pagalba ir apie 200 inovatyviųjų, kurie mus žlibina iPhone ekranėlyje (tiesiog gal šiek tiek nepatogu – manytumėm). Tokia nedidelė statistinė nuokrypa. O dabar šiek tiek rimčiau. Pasirodo, mes ir į mus panašūs pasaulyje ne tik plūsteli destruktyvias griaunančias sroves į mirtingųjų gyvensenos supratimą, bet kai kuriuos įkvepia net ir kūrybai  (nors, kūryba ko gero tai pavadinti būtų santykinai sunku). Supratę ir pasinaudoję internetine medžiaga apie procesų žmoguje dualumą, gabūs žmonės sukūrė programėlę „Brain Ballerina“, skirtą iPad ir iPhone vartotojams, kurios pagaba galima nesunkiai nustatyti kuris galvos smegenų pusrutulis yra dominuojantis. Trumpai...
Acetaldehidai
2012.05.27 HomoSanitus / Samekh
Acetaldehidas - populiarus ir stiprus neurotoksinas (Vertimas iš anglų kalbos, pagal http://intelegen.com/nutrients/prevent_the_damaging_effects_of_.htm) Acetaldehidas yra gana retas žodis mūsų žodyne, tačiau tai yra vienas iš labiausiai paplitusių neurotoksinų, esantis dešimtyse milijonų žmonių. Tai gana paprasta medžiaga, jos cheminė formulė - CH3CHO. Visgi acetaldehidas daugeliu būdų paslapčia žaloja smegenų struktūrą ir trikdo jos funkciją. Acetaldehido šaltiniai Yra keturi pagrindiniai keliai, kurias acetaldehidas (toliau trumpinsime "AH") patenka į žmogaus smegenis. Jie yra: Alkoholio vartojimas. Candida "grybelinis sindromas" (Kandidozė). Automobilių ir sunkvežimių išmetamosios dujos. Rūkymas. Alkoholis Etanolis (labiau žinomas kaip alkoholis) yra cheminė medžiaga,...
 
Kalorijų gaudymas gyvuose organizmuose
2012.03.15 HomoSanitus / Age
Kaitresnės, negu gali būti, saulės išdeginta stepė. Mokslininkai iš nedidelės ekspedicinės grupės, braukdami prakaitą nuo veidų, stebi saigas – stepėje gyvenančias antilopes. Šie mokslininkai atlieka atsakingą mokslinį eksperimentą. Savo eksperimente jie nori patikrinti vieno garsaus akademiko kadaise suformuluotą teiginį: „Visi energijos pasireiškimai organizme turi kokį nors fizinį ar cheminį jos šaltinį... Raumenų darbas, gyvulinė šiluma susidaro dėl potencinės energijos, esančios organinėje medžiagoje, suvartotoje maitinimosi metu“. Mokslininkų tyrimo metodika nesudėtinga – jie aiškinasi kiek natūraliomis sąlygomis suėda gyvūnai žolės. Šio pašaro kaloringumas, tai yra šilumos kiekis, kuris išsiskiria sudegant jam kalorimetre, mokslininkams jau...
5 tibetietiški pratimai
2012.02.27 HomoSanitus / Age
Internete sklando informacija daugeliu kalbų, o knygynuose galima rasti ir lietuvių kalba knygelę apie mistiškus Tibeto lamų pratimus, kurie kažkokiu stebuklingu būdu veikia organizmą ir suteikia jam galimybę išlikti ilgai jaunam. Suokta prisuokta ir apipinta egzotika tirštai, nors tikrovėje viskas yra kur kas paprasčiau ir suprantamiau. Pradžiai susipažinkime su pasiūla: Penki pratimai arba 10 minučių mankštos kasdien – pradėsite metus skaičiuoti atgal! Tibetiečių jaunystės paslaptis, kuria jau pasinaudojo du milijonai skaitytojų. Legenda pasakoja, kad nepasiekiami Himalajų kalnai slepia paslaptį, kuri būtų išvadavusi konkistadorą Poncė de Leoną nuo bevaisių amžinosios jaunystės šaltinio paieškų Amerikoje. Iš kartos į kartą Tibeto vienuoliai perduoda pratimų kompleksą, kuris iki...
 
Prostatos specifinio antigeno tyrimo beprasmybė
2012.01.17 HomoSanitus / Age
Dauguma vyrų žino trijų raidžių derinio PSA reikšmę, ypač vyresnio amžiaus, nes daugeliui jau teko šį tyrimą atlikti, siekint nuraminti savyje plačiai sklandantį baubą: “O gal man prostatos vėžys, nes šlapinuosi dažnai, srovė susilpnėjus ir naktimis turiu keltis, ko anksčiau nebūdavo?” Medicininių profilaktikos priemonių darbinė grupė prie JAV vyriausybės paruošė naujas rekomendacijas, pagal kurias sveiki vyrai nustos atlikinėti reguliarius tyrimus prostatos specifiniam antigenui (PSA) nustatyti – ankstyvai prostatos vėžio diagnostikai. Tokiam sprendimui pagrindimą davė penkių didelio mąsto kontroliuojamų klinikinių tyrimų rezultatai, kurie parodė, kad PSA tyrimo atlikimas nedaro įtakos bendram nuo prostatos vėžio mirtingumui, bet dažnai priverčia daryti visą eilę nereikalingų diagnostinių...
Šaltosios branduolinės reakcijos
2012.01.07 HomoSanitus / Age
Žinome, kad vištos kiaušinio lukšte daugiausia cheminio elemento kalcio – visi gerai menam reklamą, kurioje gydytojai mirko į rūgštį kiaušinius. Daugiau kaip prieš du šimtus metų prancūzų chemikas N.L. Vokelenas pirmą kart savęs paklausė: kokiu būdu dedeklės be žalos savo organizmui iš savęs išveda tokius kalcio kiekius? Vėliau kitas prancūzų tyrinėtojas Lui Kervranas padarė eksperimentą – bandomąsias vištas lesino tik avižomis, tiksliai matuodamas, kiek kalcio su avižomis jos gauna. Vištų padėtų kiaušinių lukšte kalcio buvo daugiau maždaug 4 kartus. Kaip įprasta, mokslinė bendruomenė nesivargino kankinti save šio nepatogaus fenomeno aiškinimu, o sėkmingai viską užlopė: kiaušiniai – ne svarbiausia, yra reikalų ir...
 
Ar tiesa, kad turime tik penkis pojūčius?
2011.12.29 HomoSanitus / Age
Dar vienas melas, kurį nesąmoningai mes perduodame savo vaikams: žmogus aplinką jaučia penkių rūšių jutimais. Juos nesunkiai ir patys įvardinsite, o gudresni ir nelabai suvokiamą šeštąjį priklijuos. O kaip yra iš tikrųjų? Kai sakoma, kad žmogus turi penkis skirtingus jutimus, visada reikia paminėti, jog jie yra tie jutimai, kurie pastoviai transliuoja savo rezultatus mūsų sąmonei.  Tačiau yra jutimų, kurie vyksta automatiškai, be aiškios sąmonės analizės. Kokie jie? Pradėkime, kaip sakoma, nuo smulkmės – lygsvaros pojūčio. Žmogaus lygsvaros pojūčio organas – vestibiuliarinis aparatas (jis yra „vestibiulyje“ – vidinės ausies prieškambaryje), sudarytas iš dviejų maišelių ir trijų pusskritulinių kanalų. Tokie organai mūsų kūne yra du –...
Garsas
2011.12.23 HomoSanitus / Age
–Man  patinka  Lotynų Amerikos ritmai ir labai norisi šokti salsą... – Bet tai dar nereiškia, kad to noro šaltinis tavo galvoje. Praėję laikai saugo daugybę faktų, kurių šiuolaikinis mokslas iki šiol negali paaiškinti. 1894 metų rudenį vokiečių garlaivis Indijos vandenyne sutiko tristiebį burlaivį, ant kurio stiebo buvo iškabintas nelaimės signalas. Vokiečių jūreiviai sutiktame laive gyvą rado tik vieną gyvą žmogų – kapitoną, bet sužinoti ką nors apie tragediją iš jo buvo buvo neįmanoma, nes jis buvo išprotėjęs. o likusieji 38 įgulos nariai buvo negyvi. Navigaciniai prietaisai, žemėlapiai, laivo dokumentai – viskas buvo savo vietoje, laive nebuvo jokių pažeidimų. Pats kruopščiausias tyrimas, atliktas policijos, negalėjo paaiškinti kas...
 
Ką daryti alkoholikui, kad širdis išliktų sveika
2011.12.21 HomoSanitus / Age
MITOCHONDRIJOS ATEINA Į BRANDUOLĮ, KAD UŽMUŠTI LĄSTELĘ Prie daugelio chroniškų alkoholikų problemų, mokslas pridėjo dar vieną: pas šiuos nelaimėlius, pasirodo, mitochondrijos persikelia į branduolį, o tokio persikėlimo pasekmės – ląstelės mirtis. Širdies raumens ląstelių kardiomiocitų tyrimas elektroniniu mikroskopu parodė, kad esant kai kurioms širdies patologijoms, ląstelių branduoliuose randamas mitochondrijų susikaupimas (akademiko V.P.Skulačiovo tyrimai). Mokslininkai išdirbo metodą, kuris reguliariai leidžia gauti mitochondrijomis pripildytus branduolius. Mitochondrijos visada ateina į žiurkių-alkoholikių kardiomiocitų branduolius. Ląstelė – sudėtingiausias daugiafunkcinis objektas su savo geografija. Kad ląstelė veiktų, viskas joje turi būti savo vietose. Branduolys – yra...
Kodėl verkdami jaučiame gumulą gerklėje?
2011.12.14 HomoSanitus / R.S.
Nervų sistema yra sudaryta iš centrinės nervų sistemos (CNS) ir periferinės nervų sistemos (PNS). Centrinei nervų sistemai priklauso galvos  ir nugaros smegenys,  PNS priklauso visi nervai už CNS ribų.  Periferinė  nervų sistema  dalijama į somatinę ir vegetacinę nervų sistemas(VNS). Somatinę nervų sistema koordinuoja raumenų, kuriuos mes galime valdyti, veiklą -  mes galime vaikščioti, bėgioti, šokti , dainuoti – daryti ką norime. Vegetacinė nervų sistema nėra pavaldi mūsų norams. Ji kontroliuoja vidaus organų veiklą – širdies,  virškinimo sistemos darbą. Viena iš VNS funkcijų yra reaguoti į stresą, padėti kūnui  išgyventi tokiu momentu. Mūsų protėviai tokias emocijas, kaip liudesys, baimė, pyktis patirdavo tik papuolę į stresines...
 
Mes patys programuojam širdies mirtį
2011.12.09 HomoSanitus / Age
Medicinos statistika metai iš metų į pirmąją vietą tarp žmogaus mirties priežasčių stato širdies-kraujagyslių susirgimus. Jų gydymu užsiima didžiulė armija kardiologų, prirašyta šimtai mokslinių darbų, išdirbtos unikalios chirurginės metodikos. O apie tai, kas tai yra miokardo infarktas, žino turbūt kiekvienas suaugęs žmogus. Bet pasirodo, kad širdis vis dar slepia daug paslapčių. Vieną iš tokių pavyko atskleisti Novosibirsko mokslininkams, išsiaiškinus iki šiol dar nežinomą infarkto vystymosi kelią. „Buvo žinoma, kad esant širdies susirgimams vyksta tam tikri  širdies pažeidimai, – sako vienas iš atradimo autorių, profesorius Lev Nepomniaščich. – O infarktas – tai širdies kraujagyslių užsikimšimo rezultatas,...
Žmonių suderinamumas pagal ...kvapą?
2011.11.27 HomoSanitus / Age
– Jau ketvirtas jos vyras nukeliavo į kapus. (Iš nugirsto pokalbio.) Turbūt visi pastebėjote, kad būnant vienoje žmonių kompanijoje jaučiamės puikiai, o būnant kitoje – priešingai, esame slegiami. Dažnai sakoma, jog ta kita  žmonių draugija yra energetinių vampyrų spiečius. Tačiau šis reiškinys turi ir materialų pagrindą. Kiekvienas žmogus nuolat  yra labai individualioje cheminėje auroje – jo paties išskiriamų cheminių medžiagų debesyje. Šiame  žmogaus išskiriamame į aplinką kartu su savo gyvybinės veiklos atliekomis bukiete yra aptikta daugiau kaip 150 įvairių organinių junginių. Šios medžiagos yra gavę feromonų pavadinimą. Ypač baltyminės medžiagos ir jų deriniai įvairiai įtakoja tiek į aplinkinius gyvūnus, tiek į žmones, nešdami jiems...
 
Kodėl riebalai kaupiasi ant pilvo?
2011.11.20 HomoSanitus / Age
Kai valgome daug krakmolingo ir saldaus maisto, o civilizuoto maisto didžioji dalis būtent tokia ir yra, organizmas turi kažkaip nuo jo gelbėtis, nes nuolatinės didelės cukraus porcijos patenka į kraują ir keičia jo parametrus, kurie yra nesuderinami su organizmo normalia fiziologija. Ar ne keista, kad riebalai labiausiai kaupiasi ant pilvo, o ne kitose kūno vietose? Bet tam yra fiziologinė priežastis. Tik visai neseniai   mokslininkai atrado tam logišką paaiškinimą – apatinės pilvo dalies riebalinis audinys yra aktyvus organas, siunčiantis cheminius signalus į kitas kūno dalis. Buvo atrasta, kad šioje organizmo vietoje organizmo riebalinės ląstelės gamina 20 hormonų ir kitų medžiagų, kurios iki šiol mokslui  buvo nežinomos. Tarp šių hormonų yra ir leptinas, kontroliuojantis apetitą. Kuo labiau...
Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Daugelis turbūt žino, kad ligoninėje po operacijos  beveik visada kurį tai laiką į ligonio organizmą leidžiami antibiotikai. Kokiu tikslu? Kad užmušti bakterinę infekciją, kurios dažnai visai ir ...nėra. Žinoma, nesidomintys mokslo naujienomis gydytojai šioje vietoje išreikš nepasitenkinimą: kaip taip gali būti, juk yra pakilusi kūno temperatūra, operacijos vietoje vystosi uždegimas, bujoja infekcija ir t.t. ? Neadekvati ir žudanti organizmą žmogaus imuninės sistemos reakcija, kuri aktyvuojasi esant didelėms traumoms, paleidžiama paties traumuoto organizmo ląstelių, normalioje būsenoje gaminančių energiją visiems fiziologiniams procesams. Grupė mokslininkų iš JAV Misisipės Universiteto su traumų chirurgu Karlu Hauseriu (Carl Hauser) priešakyje įrodė, kad audinių pažeidimo metu esant didelėms...
 
Kodėl kūno temperatūra 36,6 °C?
2011.11.19 HomoSanitus / Age
Kodėl visų šiltakraujų gyvūnų ir paukščių kūnų temperatūra yra būtent tokia – tarp  36 °C ir 42 °C? Juk būtų kur kas patogiau, jei mūsų kūno temperatūra būtų žemesnė – atkristų mums drabužių, o gyvūnams kailio, plunksnų būtinybė. Keista, kad pietų kraštų gyventojų temperatūra yra tokia aukšta – kam kaitinti organizmą iš vidaus, jei saulė ties pusiauju taip aktyviai šildo? Žinduoliai išsidėstę ties apatine šio temperatūrinio diapazono riba, o paukščiai, kurių medžiagų apykaita intensyvesnė, ties viršutine. Šiltakraujiškumo fenomenas užduoda mums tris klausimus: 1. Kodėl šiltakraujiškumas – tai aukštesnė išsivystymo pakopa lyginant su šaltakraujiškumu? 2. Kodėl...
Tėvai ir vaikai ląstelės fiziologijoje
2011.06.25 HomoSanitus / V.V. Matveev
Laboratory of Cell Physiology, Institute of Cytology, Russian Academy of Sciences, Tikhoretsky Ave 4, St. Petersburg 194064, Russia and BioMedES, Leggat House, Keithhall, Inverurie, Aberdeen AB51 0LX, UK Paskutinius 50 metų mokslas vis labiau specializuojasi, ir tai labiausiai matoma jo greitai besivystančiose srityse. Šiame natūraliame procese slypi mažai pastebima, bet reali grėsmė moksliniam metodui. Mokslo klasikai, jo tėvai, buvo ir lieka mums titanais, naujų požiūrių ir teorijų kūrėjais, kurie sugebėjo apimti plačiausią reiškinių ratą. Jie turėjo fantastinį akiratį, jų teorijos aiškino fenomeną kaip visumą. Tačiau visko, pasakyto apie tėvus, deja, negalima perkelti jų vaikams, šiuolaikiniams mokslininkams. Dėl katastrofiškos specializacijos  jų akiratis neįtikėtinai susiaurėjo. Jie vis daugiau žino...
 
Meilės fluidai
2011.06.11 HomoSanitus /
Константин Григорьевич Уманский Денвер, март 2008 Руководитель клинического отделения Института полиомиелита и вирусных энцефалитов РАМН; родился 9 мая 1924 г.; доктор медицинских наук, профессор, академик РАЕН (1993); заслуженный деятель науки РФ. Для того, чтобы понять, что наконец-то пришла весна и наступил её первый месяц март, нет никакой необходимости заглядывать в календарь.  преддверии оживления природы, после захода солнца, в полной темноте орут коты и кошки, вопли которых ...
Auka vardan įvaizdžio
2011.05.19 HomoSanitus / Age
Prieš jus žmogaus limfinė sistema, kuri surenka visas nereikalingas atliekas iš tarpląstelinio skysčio ir nuneša jas į limfagyslėmis į veninę kraujotaką, o iš jos į kepenis, kad šios perdirbtų jas ir paėmę iš jų tai, kas dar naudinga organizmui, likusią dalį paruoštų šalinimui iš organizmo. Pažvelkime į šią iliustraciją ir mintyse uždėkime šiam žmogui liemenėlę. Kas atsitiks su limfotaka? Pagerės ji ar pablogės? Jei manote, kad limfos tekėjimas nėra svarbus reiškinys organizme, tai klystate. Jis ne mažiau svarbus, nei kraujo tekėjimas. Jei moters krūtinė maža, liemenėlei palaikyti krūtinės formą nėra sunku. Jei bus priešingas variantas, tai ir gausis priešingai – liemenėlė turės standžiau apjuosti krūtinę ir ji kur kas...
 
Kodėl būtina glamonėti vaikus
2011.05.13 HomoSanitus / Age
Arba kame masažo poveikio  paslaptis? Tokiais, kokie esame, mus padaro aplinka ir mūsų elgesys. Atsakymas slypi ir vėl hipotaliame (pagumburio liaukoje), kuris gamina hormoną-neurotransmiterį oksitociną. Šis devynių aminorūgščių peptidas yra deponuojamas hipofizėje   ir iš čia išskiriamas į kraują. Taigi tai hormonas, kurį tiesiogiai įtakoja  psichika ir fizinis organizmo poveikis – konverteris hipotaliamas verčia nervinius impulsus į hormonų kalbą. Pasaulį labiausiai darko vyrai, ir būtent tie, kurių organizmuose yra mažai minėtos medžiagos. Šis hormonas ypatingas tuo, kad jis įtakoja socialinį gyvūnų, tame tarpe ir žmonių, elgesį. Nesąmones dažniausiai kuria, neklauso pašalinių nuomonės ir įgyvendina tie vyrai, kurių šeimyninis gyvenimas klostėsi prastai, o...
Pliažas, ledai ir kvaili tėvai
2011.05.10 HomoSanitus / Age
Arba kodėl storuliai pirtyse tunka? Tik mūsų, idiotų kultūroje vasarą yra valgomi ledai. Kam? Tam, kad atsigaivinti. Tačiau tiek ledų gamintojai, tiek ledų valgytojai nežino savo kūno fiziologijos. Jei žinotų, ledus valgytų žiemą – tam, kad sušilti. Pietų kraštuose senoliai gerai žino, kad norint atvėsinti kūną, reikia išgerti karšto gėrimo, o ne valgyti ledus. Kūno temperatūrą reguliuoja hipotaliamas (pagumburio liauka), esanti giliai galvos smegenyse. Jei kakle esančios miego arterijos yra šaldomos (o taip atsitinka, kai valgomas šaltas maistas, geriami šalti gėrimai), hipotaliamas gauna signalą šildyti organizmą – jis gi nežino, kad idiotas kūno šeimininkas vidurvasarį prisigamins ledų ir ims juos čiaumoti. Toks kūno temperatūros reguliavimo mechanizmas...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Mokslų specializacija sudarė sąlygas labiau pažinti gamtą, tačiau specializacija  tuo pačiu  labiausiai ir trukdo suprasti gamtą, kaip visumą.
Paradoksas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės