Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Naujas suderinamumo faktorius kraujyje
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Gerontologija / Naujas suderinamumo faktorius kraujyje
Neretas atvejis, kai ligos, gimdymo ar traumos atveju pacientui perpilamas kito žmogaus kraujas – gyvybę reikia gelbėti, juk mes žmonės ir turime, bei norime vienas kitam padėti. Praėjo nemažai laiko, kol žmogus išsiaiškino, kad yra kraujo grupės, rezus faktorius ir kiti, nuo kurių priklauso kraujo suderinamumas su paciento organizmu. Laikas vis papildo šių faktorių skaičių.

N.F.Gamalėjaus vardo epidemiologijos ir mikrobiologijos mokslinio tyrimo instituto profesorius V.A Zujevas savo paskutinių metų tyrinėjimais sukelia daug minčių kraujo perpylimo tema.  V.A Zujevas teigia, kad žmogaus senėjimas siejasi su kai kurių ląstelių žmogaus organizme padidintu dauginimusi.

 Mokslininkų padarytose galvos smegenų histologinių pjūvių nuotraukose matosi, kad mūsų „pilkoji medžiaga“ nevientisa: pagrindiniai smegenų veikėjai – nervinės ląstelės neuronai apsuptos „užpildo“ - jungiamojo audinio ląstelėmis – glijomis. Metams bėgant šioje substancijoje vyksta negrįžtami pokyčiai: neuronai žūsta, o glijos atvirkščiai – dauginasi. Taigi jauno ir pagyvenusio žmogaus smegenys iš esmės skiriasi. Dėl neuronų žūties ir vystosi senatviniai pokyčiai – atminties blogėjimas, judesių koordinacijos sutrikimai, reakcijos greičio mažėjimas ...

Kas žudo neuronus?

Kodėl neuronas žūsta pirmas? Juk ši „protinga“ ląstelė apsaugota kaip jokios kitos. Jos ir mityba yra išskirtinė – ji, skirtingai nuo kitų ląstelių, turi tarpininką tarp savęs ir kapiliaro – astrocitą. Gal būt priežasties – pasekmės ryšys yra priešingas, nei manoma dabar – pradžioje startuoja glijozė, o to pasėkoje labiau spaudžiami astrocitai, kol šie neima žūti, taip pasmerkdami savo aprūpinamus neuronus bado mirčiai. Kas gi provokuoja glijozę?  V.A Zujevo vadovaujamai grupei pavyko išsiaiškinti šį senėjimo faktorių. Tyrimai buvo atlikti su laboratorinėmis pelėmis. Paaiškėjo, kad glijinės ląstelės ima daugintis daug greičiau, jei į jų aplinką įterpiama bioekstrakto, pagaminto iš senų pelių smegenų. ir atvirkščiai – jaunų peliukų smegenų ekstraktas nedarė jokios įtakos glijų dauginimosi greičiui. Ekstraktas, pagamintas iš 10 mėnesių amžiaus pelių smegenų, du kartus greičiau skatina glijas daugintis, negu ekstraktas iš 2 mėnesių pelių smegenų. O pusantrų metų „močiutės“ pelės smegenų ekstraktas greitino glijų dauginimąsi net 4-5 kartus!
Kito eksperimento metu jaunoms pelėms buvo suleistas senų pelių smegenų ekstraktas ir jau po 4-5 mėnesių pasirodė priešlaikinio senėjimo požymiai. Ištyrus jų smegenis, paaiškėjo akivaizdūs neuronų žūties ir glijos pagreitėjusio dauginimosi požymiai. Ir jie buvo labiau išreikšti, nei natūraliai senėjusių tokio paties amžiaus individų. Du gyvūnėliai net pražilo! Tokį reiškinį  V.A Zujevas savo praktikoje stebėjo pirmą kartą. Visa tai liudija, kad aptiktasis faktorius yra senėjimo priežastis, o ne pasekmė.
Tyrimai parodė, kad serumas, pagamintas iš įvairaus amžiaus pelių kraujo, į glijų dauginimosi intensyvumą veikia analogiškai, tik silpniau, negu smegenų ekstraktas. Jaunoms pelėms, kurioms buvo suleistas senų pelių kraujo serumas, irgi pasireiškė priešlaikinio senėjimo požymiai.
 
Kai buvo gauti įtikinami įrodymai su graužikais, mokslininkai ėmėsi tirti šiuos procesus žmogaus organizme – paėmė kraują iš žmonių nuo 10 iki 78 metų amžiaus, išskyrė iš jo serumą ir jo pridėjo į mėgintuvėlius su tokio pačiu glijinių ląstelių kiekiu. Po keleto dienų, patikrinus mėgintuvėliuose ląstelių skaičių, buvo įsitikinta tuo pačiu dėsningumu ir žmogaus ląstelėms: 10-20 metų amžiaus žmonių serumas neišprovokavo jokio glijų augimo, vidutinio amžiaus žmonių serumas jau šiek tiek aktyvavo šį procesą, o vyresnio amžiaus žmonių kraujo serumas labai skatino glijinių ląstelių dauginimąsi.

   Buvo atrastos kraujo grupės, pogrupiai, rezus faktorius, o dabar ir amžiaus faktorius. Faktorius, kurį sąlygoja nesudėtingas, bet labai atsparus baltymas, pradedantis aktyviau organizme gamintis nustojus jam augti – apie 25-tus gyvenimo metus.

Kas atsitiks, jei sergančiam 3-5 metų vaikui bus supiltas pagyvenusio amžiaus žmogaus kraujas? Ar nepasileis brendimo mechanizmas anksčiau dievulio numatyto laiko?

Aha. Ahaha.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (2)
 
Atjauninančių dietų ir kremų beviltiškumas
2011.12.15 HomoSanitus / Age
„Atjauninančios“ dietos ir kremai, kurie žada pristabdyti senėjimą, yra beviltiški. Taip teigia eksperimentas, kurį atliko mokslininkai iš Londono Universitetinio koledžo. Jie nematodoms pažeistus audinius tepė „atjauninančiu“ kremu, tačiau į kirmėlių gyvenimo trukmę tai niekaip neįtakojo. Mokslininkų išvados, pateiktos žurnale Genes and Development, rodo, kad nėra jokių įrodymų, jog „atjauninantys“ kremai lėtintų senėjimo procesą. Idėja, kad tai įmanoma, pasirodė 1956 metais, kai buvo paskelbta teorija, kuri teigė, kad senėjimas vyksta dėl molekulių, pažeistų superoksidais, susikaupimo ir cirkuliuojančių žmogaus kūne. Tai yra dėl taip vadinamų laisvųjų radikalų. Buvo manoma, kad antioksidantai mažina šį žalingą superoksidų poveikį žmogaus organizmui. Londono...
Nesenstantys gyvūnai. Kodėl jie gyvena ilgai, bet ne amžinai?
2009.10.29 HomoSanitus / Saulius Jasionis
Gerontologija tvirtina, kad didžiąją žmonijos istorijos dalį vidutinė žmonių gyvenimo trukmė buvo neilga – maždaug 16-20 metų. Ir tik palyginti neseniai, pradedant XVII amžiumi, ji ėmė augti, XX amžiuje pasiekė 75-80 metų ir išsivysčiusiose šalyse šis procesas tęsiasi ir šiandien. Labiausiai šis augimas siejamas su gyvenimo kokybės gerėjimu, medicinos išsivystymu. Visgi pagrindine žmogaus svajone visais laikais buvo noras gyventi amžinai arba neribotai ilgai, gyventi bent jau keletą šimtmečių. Kaip ne keista, tame nėra nieko fantastiško. Gyvena juk organizmai po du-keturis šimtus metų – tai ekstrailgaamžiai moliuskai, dygiaodžiai, anemonai, žuvys, vėžliai, banginiai. Pamėginsime paanalizuoti kas yra bendro šių potencialiai nemirtingų ir nesenstančių organizmų...
 
Kodėl mes senstame?
2008.08.04 HomoSanitus / Age
Žmogaus gyvenimo biologinė esmė –  ląstelių branduolių biologinės apsaugos nuo šviesos ir oro formavimas. Šviesa pavojinga tuo, kad jos fotonai gali pažeisti mūsų ląstelių genus, ko pasekoje galime mirti... Oro deguonis pavojingas tuo, kad sudegina (oksiduoja) mūsų ląsteles, nuo ko irgi galime mirti. Šviesa ir oras  mums yra pavojingi! Mūsų gimtoji terpė – motinos įsčių tamsa ir jų vanduo. Žmogaus embrionas jose apsaugotas beveik nuo visų žemės atmosferos faktorių. Tik natūralus gama spinduliavimas patenka į motinos įsčias. Tik Žemės natūralaus radioaktyvaus fono gama fotonai sugeba prasiskverbti į motinos įsčias, bet ir jų įtaka motinos kūno ir vaisiaus vandenų yra susilpninta. Tamsa ir vanduo - mūsų gimtoji terpė,  oras ir šviesa - svetimi mums. Gimęs žmogus...
Melatoninas
2008.07.14 HomoSanitus / Age
Gamta apdovanojo mūsų organizmą įrenginiu, gebančiu priimti šviesos signalus ir paversti signalais, kurie valdo mūsų organizmo ritmus. Centrinė šio įrenginio dalis – epifizis (kankorėžinė liauka) mūsų smegenyse. Jo pagrindinė funkcija – informacijos apie šviesą perdavimas iš išorės į organizmo vidų, ko pasėkoje yra palaikomi fiziologiniai ritmai, užtikrinantys prisitaikymą prie aplinkos. Šviesos informacija, priimta ypatingomis akių tinklainės ląstelėmis, neuronais  perduodama į epifizį. Tamsoje šie signalai skatina noradrenalino išsiskyrimą, kuris dirgina epifizio ląstelių membranų receptorius, stimuliuodamas melatonino sintezę epifizyje. Melatoninas – pagrindinis epifizio hormonas gaminamas iš amino serotonino, kuris susidaro iš su maistu...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kad išvalyti viena, būtina ištepti kažka kitą, bet galima ištepti viską, taip nieko ir neišvalius. 
Lourens Dž. Piter
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės