Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Apie muilo negerumus
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / K? mes vartojame? / Apie muilo negerumus
2007-12-14

- Gydytojau, ar širdis yra organas?
- Taip, - atsako šis.
- o kas bus jei  du kart per savaitėlę imsime ją plauti su šampūnu ar muilu?
- ..., - keista šypsena buvo atsakymas į mano  klausimą.
 O kaip bus su kitais organais? Kepenimis, plaučiais, kraujagyslėmis...?  Sakote, kad blogai bus? Sakote, kad kraujagysles plauna ...? Taip, plauna, bet ne šampūnas ar muilas, bet  universalusis ploviklis visai gyvybei – vanduo. Tačiau, kai žmogus ima mazgoti muilu ar šampūnu patį didžiausią savo kūno organą – odą, jam net mintis nekyla, kad čia kažkas ne taip. Dairomės aplink. Na nėra nė vieno gyvo padaro, apart žmogaus, kuris savo kūną periodiškai plautų kokiais nors chemikalais. Na gulasi kiaulė ar žvirblis į smėlį ir trinasi jame iš malonumo užsimerkę – masažas mechaninis odai, patinka jis jai. Ir kiaulei, ir odai, nes sugeria riebalų perteklių, epitelį šalina savo jau atidirbusį skirtą jam laiką, kad naujajam dirbti dorai kliūčių kuo mažiau būtų. O kartais į vandenį neria degloji. Ir žvirblis. Tada nusiplauna jie tai, kas lengvokai ištirpsta vandens gaivume ir  girdo juo dosniai ištroškusias poras. Beje, smėlio ar vandens  procedūras kaitalioti reiktų pagal mėnulio fazes – per pilnatį nutriname tai,  ką organizmas nutarė išmesti. Priešingoje mėnulio fazėje – girdome odą vandeniu – vyksta įsiurbimas. Šie abu procesai vyksta nenutrūkstamai, tik keičiasi dominantė.

   Kaip ir kiekvienas organas, oda turi savo optimalias pH ribas, kurioms esant, ji savo funkciją atlieka geriausiai ir pati išlieka ilgiausiai sveika. Net ir vanduo, patekęs ant odos keičia jos pH, kuris paros bėgyje yra kintamas. Oda ryte šarmėja, vakarop – rūgštėja. Bet kurios procedūros ne į rezonansą su savo kūno ritmais – žala sau. Milijoną  metų žmogus prausėsi atviruose vandens telkiniuose, o tai reiškia, kad naudojosi pakankamai minkšto vandens paslaugomis – vandens pH buvo artimas odos pH. Ėmus kasti šulinius, gręžti gręžinius, vandens pH pasikeitė. Ir ne į gerąją pusę – imta naudoti kietą vandenį. Kieto vandens blogybes vidaus organams aptarsime kitose temose, o dabar tik vienu aspektu – jo įtaka odai. Kietas vanduo odą šarmina. Procedūrą po kieto vandens dušu organizme pajunta( neturiu omenyje temperatūrinio poveikio) visos sistemos – į didžiausio organo pH=6.9  parametro normalizavimą  įsijungs visas organizmas – viskas organizme tarpusavyje susiję. Be to, kietu vandeniu pakeičiame parametrus terpės, kurioje gyvena odos bakterijos, saugančios mus nuo „svetimšalių“.

 Pasaulyje yra atlikta nemažai gerontologijos tyrimų rajonuose, kuriuose gausu ilgaamžių. Jei paanalizuotumėte tų tyrimų medžiagą, tai bendrame vardiklyje visiems ilgaamžiams atsirastų tik du faktoriai – jie visi nenaudojo muilo, retokai prausėsi ir tik vandeniu, o pastarąjį vartojo ir išoriškai, ir vidun tik minkštą. Kai evenkų, čiukčių, nencų tautoms buvo atneštas muilas, problemų su sveikata pas juos stipriai padaugėjo.

 Žmogaus oda turi tris funkcijas: įsiurbimo, šalinimo ir apsauginę. Per milijonus metų šios funkcijos saulės ir mėnulio ciklų buvo atreguliuotos taip, kad dirbtų tarsi tiksliausias laikrodis. Tęsiant analogiją, įsivaizduokite sau, kaip „patikslės“ laikrodukas po muiluotos kempinės viražų. O iš tikro kažką panašaus mes atliekame kaskart su savo oda, kai maudomės. Pirmiausia yra užblokuojama šalinimo  funkcija, dėl epidermio reakcijos į drėgmės , temperatūros padidėjimą, ir ypač oda reaguoja į plovimo priemones. Organizmas automatiškai įjungia apsauginius mechanizmus, kurie nebuvo tobulinami taip ilgai, kaip odos funkcijos – juk muilinamės ne taip jau seniai.

  Odos apsauginė funkcija turi du lygius – biologinį ir energetinį. Specialios liaukos padengia visą kūno paviršių plonutėliu riebalų sluoksniu, kuris kaip skafandras saugo mus nuo agresyvios aplinkos (joje 1 сm3 yra 5-7 milijonų mikroorganizmų ir du kart daugiau dulkių dalelių). Šią apsaugą mes nutriname kiekvieną kartą, kai maudomės ir triname odą plaušine. Šis sluoksnis atstatomas tik per 24-48 valandas. Būtent tiek laiko mes liekame nuogi mikrobams.

 Energetinės apsaugos esmė: kūno paviršius įkrautas    teigiamu elektros krūviu, kad atstūminėtų svetimkūnius, bet  vanduo šį krūvį sumažina arba pakeičia priešingu  ir mikroorganizmai lipte limpa prie odos. Krūvis atstatomas per 18-20 valandų. Štai dėl ko po vonios mes dažnai susergame, o ne dėl to, kad peršalome ar skersvėjyje pabuvome.

 Tik vienintelė įsiurbimo funkcija nepablogėja prausimosi metu. Atvirkščiai, ji tik pagerėja, bet tuo džiaugtis nevertėtų – visi toksinai, kurie iki tol buvo išskirti odos paviršiun, kartu su muilu bus įsiurbti į organizmą.

 Po vonios organizmo imunitetas kuriam tai laikui susilpnėja maždaug du kartus. Tai patvirtinta eksperimentais. Tuo 1970-80 metais užsiiminėjo prof. O.Duchmovskis Lenkijoje Sveikatos apsaugos institute, Vokietjoje Miuncheno universitete dr. Ch.Šrederis, JAV – prof.D.Albertas, Harvardo universitete.

Klausimą  „kodėl šios žinios neplatinamos?“ galite užduoti plovimo priemonių industrijos banginiams.
 Muilas – europinės civilizacijos vaisius. Ir pakankamai jaunas.
 Plovimo priemonės Artimuosiuose Rytuose, Eladoje, Indijoje, Kinijoje ir net Amerikoje nebuvo naudojamos. Buvo naudojami nat. aliejai ir kvepalai. Pirtyse dominavo masažai ir prakaitavimas.

 Vandens ritualai buvo atliekami ir magiškose apeigose, bet prieš juos niekam į galvą neateidavo mintis išsimuilinti ir po to nerti vandenin šventintis.
Muilo vartojimas ypač blogas pasekmes duoda žmonėms, turintiems psichinių problemų, nors kiekvienas, kuris prausia rankas su muilu, mano, kad tai daro savo sveikatos vardan.

 Kalifornijos universiteto Devise mokslininkai pirmą kartą pasaulyje atliko tokį didelį antibakterinio muilo poveikio sveikatai tyrimą. Paaiškėjo, kad kai kurios medžiagos, įeinančios į muilo sudėtį, gali pridaryti žmogaus organizmui daug žalos. Daugiausia problemų gali sukelti medžiaga triklokarbanas. Šios medžiagos komponentai plačiai naudojami Amerikos, Europos ir Azijos kosmetikos gamintojų jau ne vienas dešimtmetis. Ir tik dabar mokslininkai įrodė, kad tokie priedai muiluose, šampūnuose ir žele, juos vartojant, sutrikdo žmogaus organizmo hormoninį aktyvumą.
 Paaiškėjo, kad žmogaus ląstelėse triklokarbanas sustiprina genų ekspresiją, kuri paprastai yra reguliuojama testosterono, padidindamas priešinę liauką (prostatą) iki milžiniškų dydžių. Prostata – priklausomas nuo testosterono organas.

 Ne mažiau pavojingos medžiagos šampūnuose ir muiluose yra Sodium Lauryl Sulfite (SLS) ir Sodium Laureth Sulfate (SLSE) . Jos išgaunamos iš džiovinto kokoso minkštimo. Tai pigi plovimo priemonė, naudojama variklių, garažų grindų ir t.t. plovimui. Ko gero tai viena iš pavojingiausių priedų, dedamų į šampūnus, muilus ir kosmetikos priemones. SLS stipriai koroziją sukelianti priemonė, kuri šalina riebalinį sluoksnį nuo paviršių, kaip ir nuo odos , jei juo naudojamasi. Naudojant šampūnus ir muilus su šiomis medžiagomis, gali sutrikti regėjimas, gali imti slinkti plaukai, gali būti širdies darbo sutrikimai, inkstų veiklos sutrikimai. Jis ypač pavojingas vaikams.

  Yra ir dar viena muilo blogybė. Vitaminas D gaminasi odoje, veikiant ją saulės šviesa. Dalis D vitamino pašalinama prausiantis su odos išskyromis, kurios yra savotiški D vitamino sandėliai. Ypač žalinga dažnai praustis su muilu ar šampūnais žiemą, kai saulės šviesos mūsų kūnelis ir taip beveik nemato. Vitaminas D tirpus riebaluose ir prausiantis tik su vandeniu, jo pasišalina mažai. O kai trūksta vitamino D, problemų grandinė pailgėja - kalcio įsisavinimas ir t.t. ...

Šiek tiek statistikos, palyginimui. Imkime dviejų valstybių gyventojus – Prancūzijos ir JAV. Vidutinė Prancūzijos gyventojų gyvenimo trukmė yra ilgesnė už JAV gyventojų. O kaip gi muilo reikalai šiose valstybėse? Prancūzas per metus sunaudoja 825 gramus muilo, JAV pilietis – 1650 gramų, Sutapimas? Gal būt. Bet ir jis verčia susimąstyti.

Tad ar ne geriau jau praustis grynu minkštu vandeniu ir tik tada, kai iš tikro to reikia, o ne garsių firmų (pvz. „Amway“) muilais ar šampūnais kasdien?


Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (40)
 
Vitamino C perteklius
2010.01.31 HomoSanitus / Age
Sunkiai šiandien surastumėte žmogų, kuris šiandien vengtų vitamino C (askorbo rūgšties) pertekliaus. Ar tikrai jis toks jau nekaltas? Ar tikrai teisus buvo L. Polingas, teigdamas, kad vitamino C padidinti kiekiai padės išvengti baisių ligų? Beje, jis ir jo žmona, abu mirė nuo vėžio. Ar gali C vitaminas sukelti hipervitaminozę? Ant maisto pakuočių vitamino C pavadinimas gal būti pakeičiamas šiais kodais: E300  L-Askorbo rūgštis E301  Natrio L-askorbatas E302  Kalcio L-askorbatas E303  Kalio L-askorbatas E304  Askorbilo palmitatas, askorbilo stearatas E315  Eritorbinė rūgštis E300 - E304 gali būti pagaminti naudojant genetiškai modifikuotus organizmus. E304 gali būti gyvulinės kilmės. Neigiamas vitamino C pertekliaus poveikis tampriai susijęs su vitamino C...
Naujos ir neišbandytos technologijos
2010.01.24 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
„Visa teisybė pereina tris pakopas. Iš pradžių iš jos pasijuokiama. Tada jai smarkiai priešinamasi. O galiausiai ji priimama kaip akivaizdi“ Arthur Schopenhauer Vadinuosi - Enrico Grani, ir dabar aš gyvenu Australijoje. Aš daugiau kaip dešimt metų intensyviai naudojau mobilaus ryšio telefonus ir dėl to man išsivystė piktybinis smegenų auglys. 2007 metais, iki mano gimtadienio likus maždaug savaitei, mano smegenyse buvo rastas 3 cm pločio ir 4 cm ilgio piktybinis smegenų auglys. Prieš metus, 2006 metų lapkričio mėnesį patyriau infarktą (pirmąjį). MRI tyrimai parodė, kad smegenų auglys susiformavo smegenų dalyje greta ausies, kur visada naudodavau savo mobilaus ryšio telefonus – būtent toje vietoje, kur buvo mobilaus telefono antena. Aš siekiu...
 
Mobilūs telefonai ir sveikata
2010.01.22 HomoSanitus / J. Grigas
Elektromagnetinė spinduliuotė, sklindanti iš mobiliųjų telefonų ir jų bazinių stočių antenų, radijo ir televizijos bokštų bei kitų šaltinių, žmones veikia ląsteliniame lygmenyje ir kenkia sveikatai.  Apie   tai buvo rašyta   MG 2004 Nr. 10, 11 ir 12 numeriuose. Tačiau  to poveikio mikroskopinis mechanizmas aiškėja palaipsniui. Gal todėl daugeliui medikų ir fizikų jis  dar nežinomas ir tiek   daug spekuliacijų   šiuo klausimu.   Šiame straipsnyje, kuris vasario mėnesį bus publikuojamas žurnale "Mokslas ir gyvenimas",   apžvelgiami  naujesni elektromagnetinės    spinduliuotės   poveikio   mokslinių tyrimų    rezultatai. Mobilūs telefonai ir sveikata Prof. Jonas GRIGAS, LMA ...
Uždrauskite mobilaus ryšio telefonų naudojimą Švedijoje!
2010.01.22 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
Orjan Hallberg, Hallberg Nepriklausomi Tyrimai, 2009 Įžanga Į mobilaus ryšio sistemų diegimą Europoje buvo investuota daugiau kaip 10 000 milijardų Švedijos kronų. Jeigu reikėtų pervežti šį pinigų kiekį, tam reikėtų 100 kilometrų ilgio sunkvežimių kolonos, tai prilygtų atstumui nuo Gavle iki Upsala miesto, o kiekviename sunkvežimyje būtų po 10 tonų pinigų tūkstančio Švedijos kronų kupiūromis! Mobilaus ryšio telefonų naudojimas ypač išaugo 1997-tais metais, kada pasirodė antroji GSM (1800 MHz) karta. Nuo 2001 metų išleistas 3D „paįvairino“ mūsų gyvenimus didesniais skleidžiamais dažniais ir padidėjusia maksimaliu galios tankiu, kuris pasiekė neįtikėtiną 10 000 000 μW/m2   lygį!   Siekiant ir toliau didinti mobilaus ryšio telefonų naudojimą,...
 
Mobilaus ryšio telefono saugumas
2010.01.21 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
PSRAST (gydytojų ir mokslininkų už atsakingą mokslo ir technologijų taikymą susivienijimo interneto svetainė) Tikroji tiesa apie pavojus, kurią skelbia nepriklausomi mokslininkai Tokia kalba, kuri bus suprantama kiekvienam Turinys • Santrauka • Mobilaus ryšio telefonų pramonės samdyto specialisto įspėjimas • Pavojingi mikrobangų prietaisai • Žymūs žmonės – jie išdrįso pasakyti teisybę • Mobilaus telefono naudojimo etiketas • Naujienos apie mobilaus ryšio telefono saugumą • Koks yra saugus spinduliavimas? • Kiek ilgai trunka saugus skambutis? • Moksliniai įrodymai o Bazinių stočių pavojai o Ne-šiluminis poveikis o Vėžio rizika o Žalingas poveikis smegenims o Stresinio išsekimo priežastis? o Bendro pobūdžio straipsniai • Poveikis...
Pamąstymai prie unitazo
2009.04.26 HomoSanitus / Age
Žmogus, gyvendamas civilizuotai, sunkiai suvokia, kad pasaulyje yra viskas tarpusavyje susiję. Konkrečiai – jeigu galioja posakis „ką valgome, tuo ir ši...“, tai galioja ir atvirkštinis variantas - „kuo ši..., tą ir valgome.“  Mūsų kiekis pasaulyje katastrofiškai daugėja ir mes jau seniai gyvename savo išmatose. Jų kiekis atviruose ir gruntiniuose vandenyse auga su kiekviena diena. Nuo šio užterštumo poveikio kol kas mus saugo tik medicina ir farmakologija su savo  preparatais. Kol kas, nes toks išgyvenimo būdas, kai vartojami dideli kiekiai farmakologinių preparatų, sukelia naujas problemas mums. Buvo manoma, jei žmogus vartoja farmakologines medžiagas, kurių kiekiai yra tik miligramai, negali teršti gamtos. Apie 1980 metus europiečiai atkreipė dėmesį, kad kai...
 
Tiesa apie vitaminus
2009.03.31 HomoSanitus /
Anglų kalba torentuose : http://www.btscene.com/details/184510/ "Every year we spend ?300 million on vitamin supplements, but do they actually do us any good? Some believe they offer the promise of preventing or even curing some of the world's biggest killers, such as heart disease and cancer. Others claim that taking large doses of some vitamins may in certain cases be harmful. So what are the facts?" See   for more details and a transcript. Rusų kalba:    
Svarbiausias mobilaus telefono parametras
2008.08.09 HomoSanitus / Age
  Žmonės perka naujus mobiliuosius telefonus, ilgai renkasi, lygina formą, spalvą, funkcijas ... Bet labai retas ieško pagrindinio ir svarbiausio faktoriaus  parametro SAR(specific absorption rate) reikšmės. Tai parametras, kuris rodo kiek mobilaus telefono skleidžiamų elektromagnetinių bangų yra sugeriama jūsų galvoje.   Žmogus niekada lig šiol su savimi nuolat nesinešiojo šaltinio, kuris spinduliuoja  fiksuoto dažnio elektromagnetines bangas. Kadangi mobiliųjų telefonų spinduliuojamos bangos yra mikro bangų srityje, jų skvarbumas yra didelis, jos įsiskverbia į mūsų kūną gana giliai. Jautriausia vieta –  mūsų smegenys, nuo kurių veiklos priklauso viso organizmo funkcionavimas. Pavojingiausi yra stabilizuotų dažnių šaltiniai. Jeigu turėtume galimybę akimis stebėti visas...
 
Aktyvioji
2008.07.30 HomoSanitus / Age
  Daugelis "Activia" jogurtų vartotojų tikisi žadėtojo TV ekrane stebuklo iš „gyvojo“ produkto. Tiktai kas jame gyvo? Štai ką rašo gamintojas:"Į Activia jogurto sudėtį įeina ypatingos ActiRegularis bakterijos..." Tam, kad pritraukti gyvenimo išblaškytą jūsų  dėmesį ir nustebinus "pakabinti" jus, galingasis Dannon imasi net ir keisti visam mokslo ir ne mokslo pasauliui žinomų bakterijų Bifidobacterium animalis DN-173 010  pavadinimą. Bifidus Digestivum Anglijoje, Bifidus Regularis JAV ir Meksikoje, Bifidobacterium Lactis ar BL Regularis Kanadoje, Dan Regularis Brazilijoje ir Bifidus Actiregularis Austrijoje, Argentinoje, Čilėje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Rumunijoje, Rusijoje ir žinoma, gimtojoje Lietuvėlėje. Kam tokia pavadinimų maišalynė? Tam, kad jau ir...
Apie jodą ir jo perteklių organizme
2008.06.20 HomoSanitus / Age
2007-10-23  Netikę jodo papildai visiems laikams išveda iš rikiuotės skydliaukę, atidarydami vartus vėžiniams susirgimams. Jodo reikšmė organizmui žinoma – svarbus cheminis elementas imuninės sistemos veiklai, didelė įtaka vaisiaus vystymuisi motinos organizme, nervų sistemos normaliam funkcionavimui...Todėl neatsitiktinai apie jį tiek daug kalbama.  Mūsų dirvoje jodo yra mažas kiekis ir todėl su maistu, užaugintu šiose dirvose, jo gauname nepakankamai. Labiausiai nuo jodo deficito kenčia vaikai. Jodo trūkumas – viena iš chroniškų susirgimų priežasčių. Jodo perteklius - taip pat.  Jodo deficito problema pagimdė daugybę pseudoliaudinių šios problemos sprendimo būdų – vieni tepa jodu kaklą, nagus, pėdas, po kambarius išstato buteliukus su jodu, kiti lašina...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kas mano, jog savo sveikata be problemų pasirūpins, būdamas amžinoje tinginystėje, tas elgiasi taip pat kvailai kaip ir žmogus, kuris stengiasi tylėdamas patobulinti savo oratoriškus sugebėjimus.
Plutarchas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės