Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Naujos ir neišbandytos technologijos
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / K? mes vartojame? / Naujos ir neišbandytos technologijos
„Visa teisybė pereina tris pakopas. Iš pradžių iš jos pasijuokiama. Tada jai smarkiai priešinamasi. O galiausiai ji priimama kaip akivaizdi“
Arthur Schopenhauer

Vadinuosi - Enrico Grani, ir dabar aš gyvenu Australijoje. Aš daugiau kaip dešimt metų intensyviai naudojau mobilaus ryšio telefonus ir dėl to man išsivystė piktybinis smegenų auglys. 2007 metais, iki mano gimtadienio likus maždaug savaitei, mano smegenyse buvo rastas 3 cm pločio ir 4 cm ilgio piktybinis smegenų auglys. Prieš metus, 2006 metų lapkričio mėnesį patyriau infarktą (pirmąjį). MRI tyrimai parodė, kad smegenų auglys susiformavo smegenų dalyje greta ausies, kur visada naudodavau savo mobilaus ryšio telefonus – būtent toje vietoje, kur buvo mobilaus telefono antena. Aš siekiu informuoti jus ir jūsų brangius žmones apie nepaprastą pavojų, kurį lemia mikrobangas skleidžiantys prietaisai. Prašau atidžiai perskaityti apie mano patirtį ir prašau nedaryti tų pačių klaidų, kurias padariau aš pats.


Mano tėvas man nuolatos sakydavo, kad mobilieji telefonai yra labai pavojingi ir kad man gali susiformuoti smegenų auglys. Iš tiesų, dėl mano naudojimosi mobiliuoju telefonu mes nemažai ginčidavomės. Aš sakydavau: „Taip, taip, tėti, ką tu apskritai išmanai apie mobiliuosius telefonus?“ Priekaištai į vieną ausį įeidavo ir iš kitos išeidavo. Aš racionaliai aiškindavau, kad mobilus telefonas tiesiog reikalingas mano verslui. Tačiau aš nesupratau, kokią kainą už tai turėsiu sumokėti. Aš galvojau, kad mankštindamasis ir valgydamas sveiką maistą galėsiu panaikinti neigiamą poveikį – jeigu jis apskirtai egzistuotų! Juk, galiausiai, VISIEMS mums yra sakoma, kad mobilieji telefonai mūsų sveikatai visiškai nėra pavojingi. Pamenate? Aš labai klydau. Mobilaus ryšio telefonai yra daug pavojingesni, nei žmogus galėtų įsivaizduoti. Vien turėdami vieną iš šių prietaisų jūs mokate mobiliųjų telefonų pramonei – jūs suteikiate jiems galią griauti jūsų gyvenimą – ir galią padidinti sergančiųjų skaičių. Tiesiog pagalvokite apie tai, kad mobiliųjų telefonų pramonei metams bėgant aš sumokėjau tūstančius dolerių tam, kad gaučiau galvos auglį (kuris visiškai sugriovė mano gyvenimą) – tai sukelia pykinimo jausmą.Aš džiaugsmingai atiduočiau visus savo pinigus (kurių dabar liko ne tiek jau ir daug) ir viską, ką dabar turiu, už galimybę vėl turėti sveikas smegenis. Aš buvau toks kvailas! Prašau, nedarykite tokios pačios klaidos. Jūsų smegenys daug vertingesnės nei prietaisas vadinamas mobiliuoju telefonu. Jeigu net ir perskaitę šį straipsnį tuo nepatikėsite, vadinasi, jums nėra jokių vilčių ir tai suprasite sunkiuoju būdu, kaip ir aš pats. Atsiminkite vieną dalyką, kada jums dėl naudojimosi mobiliuoju telefonu bus diagnozuotas smegenų auglys ir jūs vos nuo to nenumirsite, paskambinkite į mobiliųjų telefonų parduotuvę ir pamatysite, kaip greitai jie baigs pokalbį ir padės telefono ragelį. Visos pardavėjų šypsenos, kurias atsimenate rinkdamiesi ir parduotuvėse žiūrinėdami įvairių mobiliųjų telefonų modelius paprasčiausiai dings ir dabar skausmo, kančios ir pažeminimo pasaulyje liksite visiškai vieni.

Po mano pirmojo infarkto buvo suparalyžuota mano kairioji ranka ir dabar turiu rimtų pažinimo funkcijų sutrikimų, o taip pat problemų su savo rankos motoriniais judesiais. Dešinėje parietalinėje skiltyje – būtent toje vietoje, kur naudojau mobilųjį telefoną - buvo diagnozuotas piktybinis smegenų auglys. Taigi meningioma, piktybinis smegenų auglys buvo nustatytas iki mano 40-tojo gimtadienio likus savaitei. Tai man buvo tikras šokas, jaučiau, kaip pakirto kojas. Tai buvo mano gimtadienio dovana, kurios niekada nepamiršiu – niekada! Mano gimtadienis visada bus prisimenamas kaip “Smegenų auglio diena”. Kadangi tapau neįgaliu, aš nebegaliu dirbti, tačiau tai nereiškia, kad negaliu informuoti jūsų, kad nei jūs, nei jums brangūs žmonės niekada nepatirtų mano likimo. Viskas, ką galiu dabar daryti savo gyvenime, tai bandyti ir didinti šios rimtos problemos įsisąmoninimą.

Ačiū už gerų draugų, mokslininkų, epidemiologų ir kelių gydytojų pagalbą, kurios dėka galėjau tiek daug sužinoti apie mobilaus ryšio telefonų, mobilaus ryšio telefono antenų pavojus ir vis didėjantį aplinkos elektromagnetinio spinduliavimo (EMR), kuris paplito mūsų gyvenamoje aplinkoje, lygį. Jeigu mes nieko nedarysime su tuo jau dabar, aš kaip ir daugelis garsių mokslininkų esu tvirtai įsitikinęs, kad mūsų gyvenimui šioje planetoje iškils rimta grėsmė. Vis dažniau pasirodo, kad reikšmingas varlių, vamzdžių ir paukščių išnykimas susijęs su didėjančiu mikrobangų spinduliavimo paplitimu mūsų gyvenamoje aplinkoje. Aš bandau pasakyti, kad šiuo atveju, jeigu nebus imamasi jokių veiksmų, mes stebėsime, kaip žmonės išnyks kaip rūšis – jeigu žmonės ir toliau nekreips dėmesio ir neigs šią problemą dar ir dėl kitos susijusios problemos: savanaudiškumo, godumo ir kvailumo, kurie užkrečia mūsų gyvenimo būdą. Jeigu mes ir toliau ignoruosime ir nenorėsime pripažinti šios situacijos rimtumo, tada daug žmonių, vaikų, gyvūnų ir visų kitų gyvybės formų laikui bėgant susirgs ir numirs. Tai vyksta jau dabar!

Aš dabar iš tiesų nuoširdžiai noriu, kad būčiau paklausęs savo tėvo – bet aš buvau tikrai kvailas. Dabar, kai jau žinau tai, ką žinau, esu įsitikinęs, kad pasitikėdamas mobiliųjų telefonu pramone ir tikėdamas, kad mūsų vyriausybė apsaugos mane nuo šio pavojaus, padariau didžiulę klaidą. Galiausiai, juk mobiliuosius telefonus naudojo visi ir viskas buvo gerai. Jeigu būčiau geriau supratęs du dalykus: (1) elektromagnetinio spinduliavimo poveikį, ir (2) akivaizdų mobiliųjų telefonų pramonės nupirktos vyriausybės, kurią apakina bejausmis gobšumas, neatsakingumą – aš niekada nebūčiau susidūręs su šia liūdna lemtimi.

Man su mano negalia susitaikyti labai sunku, kadangi dėl jos tampa sudėtingas kiekvienas mano likusio gyvenimo aspektas. Tačiau žinodamas, kad mano negalios buvo galima išvengti, žinodamas, kad daugybė mokslinių tyrimų jau prieš kelis metus parodė, jog mobiliojo ryšio telefonų spinduliavimas sukelia DNR pažeidimus ir piktybinių smegenų auglių formavimąsi, o taip žinodamas, kad dėl pramonės godumo, iki mano auglio atsiradimo likus dar daug metų, šie moksliniai tyrimai buvo visiškai ignoruojami, ir žinodamas, kad to buvo galima išvengti, šiandien emociškai jaučiuosi ir su tuo susitaikyti man dar sunkiau.

Dabar aš noriu jums visiems pasakyti, kad esu įsitikinęs, kad mano smegenų auglį sukėlė būtent naudojamas mobilaus ryšio telefonas. Ir aš meldžiuosi, kad negalvotumėt, jog esate tie, kuriems pasiseks, ar tie, kurių tai nepalies! Taip pat meldžiu negalvoti, kad jūs turite tam imunitetą ar esate kitaip atsparūs! Elektromagnetinis spinduliavimas (EMR) neskirsto. Jeigu naudojate mobilaus ryšio telefoną, tikimybė, kad jums taip pat gali išsivystyti smegenų auglys (nekalbant apie kitas rimtas sveikatos problemos), yra nepaprastai didelė. Aš nesiekiu jūsų išgąsdinti, o greičiau jau pateikti nenuginčijamų faktų – faktų, kurių jūs galite dar nežinoti ir faktų, kuriuos tiesiog privalote žinoti. Per paskutinius keletą metų žymiai padidėjo žmonių, kuriems buvo diagnozuoti piktybiniai smegenų augliai, skaičius (jau neminint kitų vėžinių ligų ir tokių ligų kaip autizmas, ADHD (dėmesio ir aktyvumo sutrikimo sindromo), CFIDS (chroniško nuovargio sindromo) ir t.t. atvejus). Dabar piktybiniai smegenų augliai yra dažniausia vaikų mirčių Australijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose priežastis (galiu spėti, kad taip yra ir kitose valstybėse). Dabar epidemiologai prognozuoja, kad per ateinančius dešimt metų šių ligų atvejų padaugės mažiausiai 1000 procentų. Didžiulė smegenų auglių epidemija jau visai šalia. Man labai liūdna stebėti vaikus su prie jų ausų “prilipusiais” mobiliojo ryšio telefonais; jie net neįsivaizduoja, kas metams bėgant gali nutikti. Taip neturėtų būti, tačiau būtent taip yra ir tai yra rimtas nusikaltimas žmonijai, kurį daro patys žmonės. Aš tuo dabar tikrai tikiu!

Mano gyvenimas dabar visiškai sugriautas. Dabar beveik visada kenčiu nuo priepuolių, kurie labai skausmingi; atrodo, kad mano kūnu vėl ir vėl bėga elektros srovė, o mėsa tiesiog bando atsiskirti nuo kaulų. Man prireikė daugiau nei dviejų mėnesių vėl išmokti vaikščioti. Tačiau aš esu kovotojas ir visada toks būsiu! Aš visada bandžiau tinkamai pasirūpinti savo sveikata ir visada labai aiškiai suvokiau, koks svarbus yra mano kūnas ir dvasinė stiprybė, taigi esu gana geros fizinės. Tiesiog aš nežinojau, kokie iš tiesų pavojingi yra mobilieji telefonai. Po to, kai iš mano smegenų buvo pašalintas auglys aš labai norėjau greitai atsigauti, todėl aš mankštinausi, kilnojau svorius ir kai tik galėjau ir vėl vaikščioti, savo kojomis galėjau iškelti dvigubai daugiau nei mano kūno svoris siekiančią apkrovą. Aš tiesiog norėjau susigrąžinti savo sveikatą, vėl gebėti dirbti ir atgauti tą gyvenimo būdą, kurį kadaise turėjau!

Tačiau nepaisant to, dėl savo būklės turiu daug ką iškęsti. Tai, ką mobiliųjų telefonų įmonės man padarė savo melu ir savo gobšumu yra nusikaltimas, kuriam aš neturėjau leisti įvykti. Tai, kas nutiks vis didesniam žmonių skaičiui, galime vadinti „sistemingu žmonijos genocidu“. Tai žinau ir aš, ir daug kitų žmonių. Deja, tuo patikėti nori nepakankamai žmonių – žinoma iki tol, kol kas nors panašaus nutiks ir jiems. Atrodo, kad jie yra nuo narkotikų priklausomi, transo būsenoje gyvenantys zombiai – priklausomi nuo savo mobilaus ryšio telefonų. Vienintelis skirtumas tas, kad šiuo atveju naujasis “elektromagnetinis narkotikas” yra mobilaus ryšio telefonas. Štai, ko iš tiesų nori mobilaus ryšio telefonų pramonę ir atrodo, kad būtent tai buvo planuota ir dabartiniu metu jau beveik ir pasiekta. Kodėl mobiliųjų telefonų įmonės įkalba pasirašyti sutartį ir tada leidžia jums nemokamai kalbėti? Tai atrodo kaip narkotikų pardavėjo elgesys. Kaip skelbia posakis „nemokamas sūris tik pelėkautuose“. Nemokamos pokalbių minutės reiškia, kad ilgiau bus naudojamas mobilusis telefonas, o priklausomybė lems smegenų auglius, vėžinius susirgimus, negalią, alergijas, prastą savijautą, o be to, kai tik nemokamos pokalbių minutės baigsis, pajausite, kad prie to esate jau priklausomi, taigi savo mobiliojo ryšio bendrovei turėsite mokėti dar daugiau.

Mobiliųjų telefonų bendrovės mus žudo ir atrodo, kad niekas visiškai nesupranta, kas iš tiesų vyksta – arba jie yra taip įpratę ir priklausomi nuo savo mobiliųjų telefonu, kad net neatrodo, kad tai jiems rūpėtų. Niekas negali paneigti, kad mobilaus ryšio telefonai sukėlė mano piktybinį smegenų auglį, išskyrus neetišką melą, kurį nupirko ir už kurį sumokėjo mobiliųjų telefonų pramonė. Nesvarbu, kiek įrodymų pateiksi, jie neigs tai iki begalybės, o juos palaikys brangiai apmokami neetiški teisininkai, kurie apskritai neturi sielos! Tai absoliučiai pasibjaurėtina! Šie žmonės pardavė savo sielas už pinigus ir auksą, ir tai buvo padaryta visų pasaulyje gyvenančių žmonių sveikatos sąskaita!

Atėjo laikas man paviešinti savo istoriją ir aš patariu jums (arba jūsų pažįstamam) atsidūrusiam tokioje pačioje arba panašioje situacijoje taip pat viską paviešinti. Aš nebijau mobiliųjų telefonų pramonės, nes mano siela kupina meilės žmonijai. O jie visiškai neturi sielos, nes priešingu atveju to nedarytų! Mobilaus ryšio bokštelių statymas prie žmonių namų ir greta vaikų mokyklų, mobilaus ryšio telefonų pardavimas mažiems vaikams, kai žinoma, kad vaiko kaukolė yra plonesnė nei suaugusiojo ir kad vaiko smegenys nėra pilnai susiformavusios ir dėl naudojamo mobilaus telefono yra stipriai pažeidžiamos, yra visiškai neetiška ir neatsakinga. Nors mobilaus ryšio bendrovės žino šiuos faktus, tačiau apakintos savo gobšumo ir godumo ir toliau vykdo ironiškai teisėtą „nusikaltimą žmonijai“. Iš tiesų, man net neįdomu, ar jie bandys mane nužudyti, ar bandys persekioti arba kitaip paveikti. Žinoma, juk jie turi tiek pinigų, o aš neturiu nieko. Na ir kas! Aš bent jau esu žmogus gyvenantis oriai ir sąmoningai – o tai daug daugiau, nei galiu pasakyti apie juos. Tris dienas pragulėjau komoje, patyriau tris infarktus ir man buvo pašalinta nemaža dalis mano smegenų! Ar dar reikėtų ką nors pridurti? Kaip aš galėčiau jų bijoti?

Mano gyvenimas visiškas šlamštas ir aš pažįstu daug kitų įvairių visuomenės sluoksnių ir profesijų žmonių, kurie taip pat stipriai nukentėjo. Tačiau kai žmogus buvo arti mirties tiek kartų kiek aš, tada jau nebelieka baimės niekam. Aš tiesiog noriu, kad ši mano istorija būtų paviešinta ir viliuosi, kad perskaičius apie mano patirtį kai kurių žmonių gyvenimuose bus galima išvengti panašaus į mano likimą. Dabartinis mano gyvenimo tikslas yra išsaugoti gyvybes informuojant žmones apie mano patirtį.

Čia, Australijoje, lankiausi skirtinguose televizijos kanaluose, ir nė vienas iš jų nenorėjo nagrinėti mano istorijos. Man atrodo, kad ir jiems mobilaus ryšio pramonė yra sumokėjusi, taigi ir jie yra nupirkti! Tuo patikėti taip pat nėra taip jau sunku. Kiek žmonių dar turi numirti, kad valstybėje būtų rimtai pažvelgta į elektromagnetinį spinduliavimą (EMR) ir kad ši problema būtų nagrinėjama pasauliniu mastu, kaip tai ir turėtų būti? Aš manau, kad daug žmonių paprasčiausiai bijo kalbėti apie tai, nes nenori prarasti savo turimo darbo. Kai tokie žmonės sėdės invalido vežimėlyje ir nebegalėdami dirbti, aš galėsiu pasakyti tik tiek: “Jūs turėjote galimybę kalbėti, tačiau pasirinkote tylėti”.

Tai iš tiesų mane labai pykdo, nes iš tiesų dėl to labiausiai kentės vaikai, kuriems dar visas gyvenimas prieš akis. Vaikų smegenys ir imuniteto sistema vis dar vystosi ir formuojasi. Mobilaus ryšio telefonų bendrovės visiškai ignoruoja šį faktą ir vilioja vaikus pirkti mobilaus ryšio telefonus naudodami Mickey Mouse animacinio filmo veikėjo atvaizdą ir taip siekia pritraukti vaiko dėmesio. Aš galiu pasakyti tik tiek, kad tai yra „tyčinis nužudymas“. Kaip dar galėčiau tai pavadinti, kai jie žino visus duomenis, faktus ir tyrimus (išskyrus tuos, kuriuos jie sugeba suklastoti ir jais manipuliuoti), kai juos atlieka ir pristato etiškų mokslininkų ir tyrėjo armija, ir skelbia, kad šie dalykai yra pavojingi!

Šis mikrobangų spinduliavimas griauna žmonių gyvenimus ir daugelis žmonių to net nesuvokia, nes atrodo, kad jie savo simptomus priskiria kitiems dalykams. Žmonėms sunku suvokti, kad kažkas, ko jie negali pajausti – pamatyti, paliesti, paragauti, pauostyti ar išgirti – yra taip žalinga, ir daugelis iš negali net įsivaizduoti, kad būtent tai ir yra tikroji jų simptomų priežastis. Atrodo, kad apie problemą nieko nežino net gydytojai, arba, jeigu jie tai žino, dauguma laiko liežuvį už dantų (nes bijo prarasti savo darbus). Stulbinančias pinigų sumas uždirba mobilaus ryšio bendrovės, farmacinės kompanijos, gydytojai ir ligoninės. Ir kol jie visi pelnosi, visi atrodo laimingi, tačiau tik iki tol, kai susirgs ir jie!

Savo mobilaus ryšio telefono paslaugoms 1996 metais išleidau apie 4000 Australijos dolerių. Vis dar negaliu patikėti, kad tiems nusikaltėliams daviau pinigus ir taip pat net nesitikiu, kad jie kada nors sugrąžins bent dalį tų pinigų.

Pačioje mobilaus telefono naudojimosi pradžioje aš virš ausies (toje vietoje, kur buvo diagnozuotas auglys) pradėjau jausti deginimą, tačiau tuo metu apie tai daug apie tai negalvojau, manau, kaip ir daugelis iš jūsų. Tačiau kai pagalvoju apie tai, prisimenu, kad kelis kartus turėjau baigti pokalbį mobiliuoju telefonu todėl, kad skausmas būdavo paprasčiausiai nepakeliamas ir vėliau, kai skausmas nuslūgdavo, vėl perskambindavau skambinusiam žmogui. Taip pat nuolat jausdavau galvos skausmus bei akių skausmą, tačiau ir vėl gi, maniau, kad tai dėl darbe patiriamo streso ir įtampos. Pradėjau pastebėti net ir tai, kad blogėja mano atmintis ir kad važiuodamas galėjau pasiklysti, nors anksčiau puikiai orientuodavausi aplinkoje. Visi šie simptomai prasidėjo drauge su verslu ir mobilaus ryšio telefono naudojimu. Galiausiai, po 17 mėnesių darbo pasitraukiau iš verslo.
Per tą laiką dėl galvos skausmų apsilankiau pas penkis gydytojus. Nė vienas iš jų nepatarė man nebesinaudoti mobilaus ryšio telefonu. Jie tiesiog diagnozuodavo man galvos skausmus dėl įtampos ir streso ir išrašydavo panadolio arba aspirino, ar kokių nors kitų vaistų, kurių paprastai nevartodavau, nes niekada nepasitikėjau medikamentais. Jeigu bent vienas iš šių gydytojų būtų paskyręs MRI smegenų skenografiją arba CT smegenų skenografiją, aš tikriausiai šiandien nebūčiau toks neįgalus. Jeigu mano smegenų auglys būtų diagnozuotas anksčiau, tikėtina, kad dabar dirbčiau ir mėgaučiausi gyvenimu.

Smegenų reabilitacijai vadovavusi komanda buvo tiesiog priblokšta mano pažanga po smegenų auglio pašalinimo. Tačiau jie atrodė visiškai nieko nenutuokiantys apie EMR pavojų ir dažnai savo priimdavo savo mobiliųjų telefonų skambučius tiesiogiai, visai netoli mano galvos. Jie iš tiesų turėjo suprasti, kad neturėtų šių mikrobangas skleidžiančių prietaisų glausti prie savo galvos ir ypač arti ligonio, kuriam neseniai buvo išpjautas auglys, galvos. Tačiau kaip ir daugelis žmonių jie visiškai nieko nenutuokia apie šio EMR ginklo pavojus. Tai taip ironiška ir prieštaringa, kad medikų profesijas turintys žmonės – t.y. žmonės, kurie turėtų padėti mums – nieko nežino apie žalingą EMR poveikį visiems gyviems organizmams. Jei pasiseks, ateityje – jeigu tokia bus – tai pasikeis! Reikia pažymėti, kad žmonės patys turi tirti EMR poveikį. Aš asmeniškai atlikau tyrimą apie EMR ir savo būklę. Gydytojai yra paprasčiausiai pernelyg patenkinti ta galimybe tiesiog išrašyti vaistus, tačiau jie giliau negalvoja apie ligas sukeliančias priežastis.

Dabar mano vienintelis gyvenimo tikslas yra informuoti žmones apie pavojus, kuriuos lemia belaidžio ryšio technologija. Ką dar aš galiu padaryti? Aš tiesiog tikiuosi, kad žmonės yra pakankamai protingi, kad manęs išklausytų. Vienintelis mano troškimas, kad žmonės gyventų, o ne mirtų!

Mano tėvui: tėti, aš atsiprašau, kad tavęs nepaklausiau ir tave nuvyliau. Tėti, tu buvai teisus kaip ir visada ir kaip visada aš sumokėjau kainą už tai, kad neįsiklausiau į tavo išmintingus žodžius. Tik šį kartą klaidos ištaisyti aš negaliu. Aš neįgalus visam gyvenimui. Atsiprašau, tėti, ir atleisk man už mano kvailumą.

Norėdami daugiau paskaityti apie mano patirtį, prašau apsilankykite žemiau nurodytoje mano interneto svetainėje, kur rasite visą pasakojimą nuo tos akimirkos, kai man buvo diagnozuotas smegenų auglys.

„Tiesa jus išlaisvins“

teksto originalas :  http://www.curezone.com/forums/fm.asp?i=1166707

Khurana VG, Teo C, Kundi M, Hardell L, Carlberg M.         . 2009 balandis
Australijos Nacionalinis Universitetas, Australija; Neurochirurgijos skyrius, Canberra ligoninė, Garran ACT 2605, Australija.


Bendra informacija.

Neseniai vėl kilo diskusijos dėl mažo intensyvumo elektromagnetinio spinduliavimo iš tokių šaltinių kaip elektros energijos tiekimo linijos, tinklo įranga ir mobilaus ryšio telefonai, poveikio sveikatai. Pristatytame požiūryje autoriai bando atsakyti į toliau pateiktą klausimą: ar egzistuoja epidemiologiniai įrodymai, kurie leistų teigti, kad tarp ilgalaikio naudojimosi mobilaus ryšio telefonu ir smegenų auglio susiformavimo rizikos egzistuoja ryšys? Drauge su ilgalaikių epidemiologinių duomenų meta-analize pristatoma mobilaus ryšio telefonų technologijos apžvalga, aptariami laboratorijos duomenys, biologiniai mechanizmai ir piktybinių smegenų auglių dažnumas. Metodai: tam, kad tyrimai būtų įtraukti į pateiktą meta-analizę tyrimai turėjo atitikti toliau pateiktus kriterijus: (i) apie tyrimą turėjo būti išleista publikacija žurnale, kur su ja galėjo susipažinti tos pačios amžiaus ar socialinės padėties žmonių grupė; (ii) tyrime turėjo dalyvauti dalyviai, naudojantys mobilaus ryšio telefonus 10 metų ar ilgiau (t.y. „latentinis periodas“ turėjo siekti mažiausiai 10 metų); ir (iii) taip pat turėjo būti pateikiama ilgalaikių naudotojų „latentiškumo“ analizė (t.y. analizė, ar atsiradęs smegenų auglys susijęs su ta galvos puse, prie kurios dažniausiai buvo naudojamas mobilaus ryšio telefonas). Tai meta-analizė, kurios metu buvo nagrinėjama 11 ilgalaikių šios srities epidemiologinių tyrimų. Rezultatai: rezultatai rodo, kad mobilaus ryšio telefoną naudojant apytiksliai dešimt metų arba ilgiau, rizika, kad toje pačioje galvos pusėje, kurioje dažniausiai naudojamasis mobilusis telefonas, išauga beveik dvigubai. Duomenys parodė, kad gliomos ir akustinės neuromos atveju statistinis reikšmingumas yra, tačiau meningiomos atveju statistiškas reikšmingumas nustatytas nebuvo. Išvada: autoriai pateikia išvadą, kad yra pakankamai epidemiologinių įrodymų, jog tarp ilgalaikio mobilaus ryšio telefono naudojimo ir ipsilateralinio smegenų auglio atsiradimo egzistuoja ryšys.

Originalus tekstas: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19328536

Vertė: Indrė Knystautaitė

 

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (15)
 
Vitamino C perteklius
2010.01.31 HomoSanitus / Age
Sunkiai šiandien surastumėte žmogų, kuris šiandien vengtų vitamino C (askorbo rūgšties) pertekliaus. Ar tikrai jis toks jau nekaltas? Ar tikrai teisus buvo L. Polingas, teigdamas, kad vitamino C padidinti kiekiai padės išvengti baisių ligų? Beje, jis ir jo žmona, abu mirė nuo vėžio. Ar gali C vitaminas sukelti hipervitaminozę? Ant maisto pakuočių vitamino C pavadinimas gal būti pakeičiamas šiais kodais: E300  L-Askorbo rūgštis E301  Natrio L-askorbatas E302  Kalcio L-askorbatas E303  Kalio L-askorbatas E304  Askorbilo palmitatas, askorbilo stearatas E315  Eritorbinė rūgštis E300 - E304 gali būti pagaminti naudojant genetiškai modifikuotus organizmus. E304 gali būti gyvulinės kilmės. Neigiamas vitamino C pertekliaus poveikis tampriai susijęs su vitamino C...
Mobilūs telefonai ir sveikata
2010.01.22 HomoSanitus / J. Grigas
Elektromagnetinė spinduliuotė, sklindanti iš mobiliųjų telefonų ir jų bazinių stočių antenų, radijo ir televizijos bokštų bei kitų šaltinių, žmones veikia ląsteliniame lygmenyje ir kenkia sveikatai.  Apie   tai buvo rašyta   MG 2004 Nr. 10, 11 ir 12 numeriuose. Tačiau  to poveikio mikroskopinis mechanizmas aiškėja palaipsniui. Gal todėl daugeliui medikų ir fizikų jis  dar nežinomas ir tiek   daug spekuliacijų   šiuo klausimu.   Šiame straipsnyje, kuris vasario mėnesį bus publikuojamas žurnale "Mokslas ir gyvenimas",   apžvelgiami  naujesni elektromagnetinės    spinduliuotės   poveikio   mokslinių tyrimų    rezultatai. Mobilūs telefonai ir sveikata Prof. Jonas GRIGAS, LMA ...
 
Uždrauskite mobilaus ryšio telefonų naudojimą Švedijoje!
2010.01.22 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
Orjan Hallberg, Hallberg Nepriklausomi Tyrimai, 2009 Įžanga Į mobilaus ryšio sistemų diegimą Europoje buvo investuota daugiau kaip 10 000 milijardų Švedijos kronų. Jeigu reikėtų pervežti šį pinigų kiekį, tam reikėtų 100 kilometrų ilgio sunkvežimių kolonos, tai prilygtų atstumui nuo Gavle iki Upsala miesto, o kiekviename sunkvežimyje būtų po 10 tonų pinigų tūkstančio Švedijos kronų kupiūromis! Mobilaus ryšio telefonų naudojimas ypač išaugo 1997-tais metais, kada pasirodė antroji GSM (1800 MHz) karta. Nuo 2001 metų išleistas 3D „paįvairino“ mūsų gyvenimus didesniais skleidžiamais dažniais ir padidėjusia maksimaliu galios tankiu, kuris pasiekė neįtikėtiną 10 000 000 μW/m2   lygį!   Siekiant ir toliau didinti mobilaus ryšio telefonų naudojimą,...
Mobilaus ryšio telefono saugumas
2010.01.21 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
PSRAST (gydytojų ir mokslininkų už atsakingą mokslo ir technologijų taikymą susivienijimo interneto svetainė) Tikroji tiesa apie pavojus, kurią skelbia nepriklausomi mokslininkai Tokia kalba, kuri bus suprantama kiekvienam Turinys • Santrauka • Mobilaus ryšio telefonų pramonės samdyto specialisto įspėjimas • Pavojingi mikrobangų prietaisai • Žymūs žmonės – jie išdrįso pasakyti teisybę • Mobilaus telefono naudojimo etiketas • Naujienos apie mobilaus ryšio telefono saugumą • Koks yra saugus spinduliavimas? • Kiek ilgai trunka saugus skambutis? • Moksliniai įrodymai o Bazinių stočių pavojai o Ne-šiluminis poveikis o Vėžio rizika o Žalingas poveikis smegenims o Stresinio išsekimo priežastis? o Bendro pobūdžio straipsniai • Poveikis...
 
Pamąstymai prie unitazo
2009.04.26 HomoSanitus / Age
Žmogus, gyvendamas civilizuotai, sunkiai suvokia, kad pasaulyje yra viskas tarpusavyje susiję. Konkrečiai – jeigu galioja posakis „ką valgome, tuo ir ši...“, tai galioja ir atvirkštinis variantas - „kuo ši..., tą ir valgome.“  Mūsų kiekis pasaulyje katastrofiškai daugėja ir mes jau seniai gyvename savo išmatose. Jų kiekis atviruose ir gruntiniuose vandenyse auga su kiekviena diena. Nuo šio užterštumo poveikio kol kas mus saugo tik medicina ir farmakologija su savo  preparatais. Kol kas, nes toks išgyvenimo būdas, kai vartojami dideli kiekiai farmakologinių preparatų, sukelia naujas problemas mums. Buvo manoma, jei žmogus vartoja farmakologines medžiagas, kurių kiekiai yra tik miligramai, negali teršti gamtos. Apie 1980 metus europiečiai atkreipė dėmesį, kad kai...
Tiesa apie vitaminus
2009.03.31 HomoSanitus /
Anglų kalba torentuose : http://www.btscene.com/details/184510/ "Every year we spend ?300 million on vitamin supplements, but do they actually do us any good? Some believe they offer the promise of preventing or even curing some of the world's biggest killers, such as heart disease and cancer. Others claim that taking large doses of some vitamins may in certain cases be harmful. So what are the facts?" See   for more details and a transcript. Rusų kalba:    
 
Svarbiausias mobilaus telefono parametras
2008.08.09 HomoSanitus / Age
  Žmonės perka naujus mobiliuosius telefonus, ilgai renkasi, lygina formą, spalvą, funkcijas ... Bet labai retas ieško pagrindinio ir svarbiausio faktoriaus  parametro SAR(specific absorption rate) reikšmės. Tai parametras, kuris rodo kiek mobilaus telefono skleidžiamų elektromagnetinių bangų yra sugeriama jūsų galvoje.   Žmogus niekada lig šiol su savimi nuolat nesinešiojo šaltinio, kuris spinduliuoja  fiksuoto dažnio elektromagnetines bangas. Kadangi mobiliųjų telefonų spinduliuojamos bangos yra mikro bangų srityje, jų skvarbumas yra didelis, jos įsiskverbia į mūsų kūną gana giliai. Jautriausia vieta –  mūsų smegenys, nuo kurių veiklos priklauso viso organizmo funkcionavimas. Pavojingiausi yra stabilizuotų dažnių šaltiniai. Jeigu turėtume galimybę akimis stebėti visas...
Aktyvioji
2008.07.30 HomoSanitus / Age
  Daugelis "Activia" jogurtų vartotojų tikisi žadėtojo TV ekrane stebuklo iš „gyvojo“ produkto. Tiktai kas jame gyvo? Štai ką rašo gamintojas:"Į Activia jogurto sudėtį įeina ypatingos ActiRegularis bakterijos..." Tam, kad pritraukti gyvenimo išblaškytą jūsų  dėmesį ir nustebinus "pakabinti" jus, galingasis Dannon imasi net ir keisti visam mokslo ir ne mokslo pasauliui žinomų bakterijų Bifidobacterium animalis DN-173 010  pavadinimą. Bifidus Digestivum Anglijoje, Bifidus Regularis JAV ir Meksikoje, Bifidobacterium Lactis ar BL Regularis Kanadoje, Dan Regularis Brazilijoje ir Bifidus Actiregularis Austrijoje, Argentinoje, Čilėje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Rumunijoje, Rusijoje ir žinoma, gimtojoje Lietuvėlėje. Kam tokia pavadinimų maišalynė? Tam, kad jau ir...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Žmogaus gyvenimas tapo panašus į degtukų dėžutę. Elgis su ja atsargiai - juokinga. Elgtis nerimtai - pavojinga.
Riunuskė Akutagava
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės