Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Ind? ploviklio "privalumai"
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / K? mes vartojame? / Ind? ploviklio "privalumai"
  Indų ploviklių reklamos skelbia, kad tereikia vieno lašelio „nuostabaus“ ploviklio ir kalnas murzinų iki skausmo lėkščių taps švariomis švarutėlėmis net ir šaltame vandenyje. Ir didžioji dauguma piliečių naudojasi šiais „privalumais“ iš dailių plastikinių flakonų, kad lėkštutės blizgėtų, kad stikliukai žvilgėtų, o puodeliai   kvepėtų ... kvepėtų ir  idealiai išplauti. Ir iš kur tas kvapas, jei inde, apart švarumo, nieko nėra? O pasirodo, kad yra ! Yra nematomi likučiai „stebuklingų“ ploviklių, kurie su begaline jėga skaido riebalus, šiek tiek lėčiau – baltymus. Skaido jie viską, kas papuola jų kelyje – parafinus, chromo oksidus ir t.t.
 O kas gi atsitinka, kai tie „galingojo lašelio“ likučiai pasilieka ant indų? O gi jie patenka pirmiausia į maistą, kurį neaišku iki kokių darinių ima  skaidyti, o paskui visa tai keliauja į homo sapiens organizmą, kur, jei dar neprarado visos „jėgos“, kimba į skvernus skrandžio sienelėms ir jau joms demonstruoja visus savo šiuolaikinius gebėjimus, ilgainiui išvirsiančius į kokią nors mįslinga lotynų kalba užkoduotą diagnozę po garbaus gydytojo plunksna, vedžiojančia n-tojo paciento ligos istoriją. O į ką virsta tie „galingieji lašeliai“ susibūrę kanalizacijoje? Jie tampa turbo jėga, kuri visai neaišku kam reikalinga dirvožemyje, upėje ar kitame vandens telkinyje, į kurį pateks kanalizacijos nuotekos (ne visi gi naudojasi valymo įrenginiais).
 Žinoma, kad idealiai išplauti indo, kuriame buvo koks nors tirpalas, neįmanoma. Galima tik maksimaliai atskiesti tirpalą iki tiek, kad liks ant sienelių keletas molekulių. Bet vistiek liks. O juk yra tokių medžiagų, kurių poveikis organizmui prasideda nuo kelių molekulių. O  jei dar prisiminti homeopatijos plonybes ?
Net ant kanceliarinių klijų buteliuko yra užrašyta kaip elgtis, jei atsitiktinai klijų pateko pvz. į akis. Bet ant „stebuklingųjų“ priemonių nėra nieko, tarsi jos būtų absoliučiai nekenksmingos.
 Visiško informacijos apie ploviklių poveikį žmogaus organizmui nebuvimo fone, dar tamsiau ir beviltiškiau atrodo noras sužinoti informaciją apie nesureagavusių pradinių komponentų likučių poveikį organizmui ir apie pašalinius reakcijos produktus, kurie susidaro visada, nes  organinėje chemijoje nėra taip, kad galutiniame reakcijos rezultate gautume 100% tik „reikalingas“ molekules.
 Be to negalima paneigti, kad neįmanomas ir toks variantas, kai gaunamas gamybinis brokas ir jis sėkmingai iškeliauja vartotojo pusėn – kuris gamybininkas norės pasiųsti savo „turtą“ į utilizaciją, o kartais ir jis pats nežino, kad gamina broką.
  Reklama skelbia, kad tik vienas lašelis ir jūsų problemos bus išspręstos. Džiugu, bet galvoje kirba mintis: jei šitas „stebuklas“ taip puikiai skaido viską ant lėkštės paviršiaus, tai ar taps jis mandagiu ir nelies mano rankų, kai pastarosios mazgos plovikliu užsiteršusį indą? Ką jis veiks ant odos paviršiaus ir pakliuvęs organizmo vidun? Juk  „stebuklas“ yra chemikalas ir labai agresyvus.
 Klasifikacijoje indų plovimo priemonės priskiriamos „skystoms valymo priemonėms“, o joms sertifikacija nėra būtina. Šampūnams, kosmetinėms priemonėms ir net skalbimo priemonėms – būtina sertifikacija, o indų plovikliams, kaip, tarkim, unitazo valikliams, - nebūtina. Viskas gamintojo valioje – noriu tikrinu, noriu ne. Tiesa, yra dar sanitarinė-epidemiologinė tarnyba, kurios leidimas prekiauti priemone yra būtinas, tačiau jis yra vienkartinis ir periodiškai prekės su neprivaloma sertifikacija nėra tikrinamos, be to, SET tarnyba netikrina koks bus priemonės poveikis aplinkai, išpylus ją į kanalizaciją.
  Mokslininkai, tyrinėję aktyvias medžiagas, dedamas į indų ploviklius, teigia, kad jos tikrai puikiai išstumia purvą, bet pačios ... nusėda į jų vietą, o po to jas nuo ten nukrapštyti yra keblu. Vandeniu jos nenusiplauna, jas galima nuplauti tik chromo mišiniu arba nudeginti.
 Ekologai žino: plovimo priemonės nėra nepavojingos žmogui, jos gali sukelti alergiją, gali būti auglių, depresijos, aukšto kraujospūdžio priežastimi. Ekologai teigia, kad plovikliai, pakliuvę į organizmo vidų ar patekę į vandens telkinius, suyra, sudarydami peroksidus, kurie degina ląstelių membranas.
 Tai ką tausosime plaudami indus? Vandenį ar sveikatą? Išmintingiau būtų tausoti aplinką, o tuo pačiu ir savo laiką – juk mažiau reikės uždirbinėti pinigų  plovikliams ir po to gydytojams.
 Nepatenkintas ir sarkastiškas balsas iš salės:
- Jūs ką? Siūlote atsisakyti civilizacijos produktų ir vėl pasijusti akmens amžiuje?
 Atsakau: mes kaip tik dabar esame akmens amžiuje, nes nežinome ką vartojame ir aklai tikime ta skurdžia informacija, kuri pačiomis smulkiausiomis raidelėmis spausdinama ant etikečių. Daugelis nesidomime tuo, kad yra naujos technologijos , kurios leidžia gaminti ekologiškas, netoksiškas aplinkai ir mums priemones. Kol kas didžioji dalis vadovaujasi tokiu šūkiu : "Svarbu pigu, o po manęs nors ir tvanas, ir be to, su saule nesiruošiu gyventi!"

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (32)
 
Vitamino C perteklius
2010.01.31 HomoSanitus / Age
Sunkiai šiandien surastumėte žmogų, kuris šiandien vengtų vitamino C (askorbo rūgšties) pertekliaus. Ar tikrai jis toks jau nekaltas? Ar tikrai teisus buvo L. Polingas, teigdamas, kad vitamino C padidinti kiekiai padės išvengti baisių ligų? Beje, jis ir jo žmona, abu mirė nuo vėžio. Ar gali C vitaminas sukelti hipervitaminozę? Ant maisto pakuočių vitamino C pavadinimas gal būti pakeičiamas šiais kodais: E300  L-Askorbo rūgštis E301  Natrio L-askorbatas E302  Kalcio L-askorbatas E303  Kalio L-askorbatas E304  Askorbilo palmitatas, askorbilo stearatas E315  Eritorbinė rūgštis E300 - E304 gali būti pagaminti naudojant genetiškai modifikuotus organizmus. E304 gali būti gyvulinės kilmės. Neigiamas vitamino C pertekliaus poveikis tampriai susijęs su vitamino C...
Naujos ir neišbandytos technologijos
2010.01.24 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
„Visa teisybė pereina tris pakopas. Iš pradžių iš jos pasijuokiama. Tada jai smarkiai priešinamasi. O galiausiai ji priimama kaip akivaizdi“ Arthur Schopenhauer Vadinuosi - Enrico Grani, ir dabar aš gyvenu Australijoje. Aš daugiau kaip dešimt metų intensyviai naudojau mobilaus ryšio telefonus ir dėl to man išsivystė piktybinis smegenų auglys. 2007 metais, iki mano gimtadienio likus maždaug savaitei, mano smegenyse buvo rastas 3 cm pločio ir 4 cm ilgio piktybinis smegenų auglys. Prieš metus, 2006 metų lapkričio mėnesį patyriau infarktą (pirmąjį). MRI tyrimai parodė, kad smegenų auglys susiformavo smegenų dalyje greta ausies, kur visada naudodavau savo mobilaus ryšio telefonus – būtent toje vietoje, kur buvo mobilaus telefono antena. Aš siekiu...
 
Mobilūs telefonai ir sveikata
2010.01.22 HomoSanitus / J. Grigas
Elektromagnetinė spinduliuotė, sklindanti iš mobiliųjų telefonų ir jų bazinių stočių antenų, radijo ir televizijos bokštų bei kitų šaltinių, žmones veikia ląsteliniame lygmenyje ir kenkia sveikatai.  Apie   tai buvo rašyta   MG 2004 Nr. 10, 11 ir 12 numeriuose. Tačiau  to poveikio mikroskopinis mechanizmas aiškėja palaipsniui. Gal todėl daugeliui medikų ir fizikų jis  dar nežinomas ir tiek   daug spekuliacijų   šiuo klausimu.   Šiame straipsnyje, kuris vasario mėnesį bus publikuojamas žurnale "Mokslas ir gyvenimas",   apžvelgiami  naujesni elektromagnetinės    spinduliuotės   poveikio   mokslinių tyrimų    rezultatai. Mobilūs telefonai ir sveikata Prof. Jonas GRIGAS, LMA ...
Uždrauskite mobilaus ryšio telefonų naudojimą Švedijoje!
2010.01.22 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
Orjan Hallberg, Hallberg Nepriklausomi Tyrimai, 2009 Įžanga Į mobilaus ryšio sistemų diegimą Europoje buvo investuota daugiau kaip 10 000 milijardų Švedijos kronų. Jeigu reikėtų pervežti šį pinigų kiekį, tam reikėtų 100 kilometrų ilgio sunkvežimių kolonos, tai prilygtų atstumui nuo Gavle iki Upsala miesto, o kiekviename sunkvežimyje būtų po 10 tonų pinigų tūkstančio Švedijos kronų kupiūromis! Mobilaus ryšio telefonų naudojimas ypač išaugo 1997-tais metais, kada pasirodė antroji GSM (1800 MHz) karta. Nuo 2001 metų išleistas 3D „paįvairino“ mūsų gyvenimus didesniais skleidžiamais dažniais ir padidėjusia maksimaliu galios tankiu, kuris pasiekė neįtikėtiną 10 000 000 μW/m2   lygį!   Siekiant ir toliau didinti mobilaus ryšio telefonų naudojimą,...
 
Mobilaus ryšio telefono saugumas
2010.01.21 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
PSRAST (gydytojų ir mokslininkų už atsakingą mokslo ir technologijų taikymą susivienijimo interneto svetainė) Tikroji tiesa apie pavojus, kurią skelbia nepriklausomi mokslininkai Tokia kalba, kuri bus suprantama kiekvienam Turinys • Santrauka • Mobilaus ryšio telefonų pramonės samdyto specialisto įspėjimas • Pavojingi mikrobangų prietaisai • Žymūs žmonės – jie išdrįso pasakyti teisybę • Mobilaus telefono naudojimo etiketas • Naujienos apie mobilaus ryšio telefono saugumą • Koks yra saugus spinduliavimas? • Kiek ilgai trunka saugus skambutis? • Moksliniai įrodymai o Bazinių stočių pavojai o Ne-šiluminis poveikis o Vėžio rizika o Žalingas poveikis smegenims o Stresinio išsekimo priežastis? o Bendro pobūdžio straipsniai • Poveikis...
Pamąstymai prie unitazo
2009.04.26 HomoSanitus / Age
Žmogus, gyvendamas civilizuotai, sunkiai suvokia, kad pasaulyje yra viskas tarpusavyje susiję. Konkrečiai – jeigu galioja posakis „ką valgome, tuo ir ši...“, tai galioja ir atvirkštinis variantas - „kuo ši..., tą ir valgome.“  Mūsų kiekis pasaulyje katastrofiškai daugėja ir mes jau seniai gyvename savo išmatose. Jų kiekis atviruose ir gruntiniuose vandenyse auga su kiekviena diena. Nuo šio užterštumo poveikio kol kas mus saugo tik medicina ir farmakologija su savo  preparatais. Kol kas, nes toks išgyvenimo būdas, kai vartojami dideli kiekiai farmakologinių preparatų, sukelia naujas problemas mums. Buvo manoma, jei žmogus vartoja farmakologines medžiagas, kurių kiekiai yra tik miligramai, negali teršti gamtos. Apie 1980 metus europiečiai atkreipė dėmesį, kad kai...
 
Tiesa apie vitaminus
2009.03.31 HomoSanitus /
Anglų kalba torentuose : http://www.btscene.com/details/184510/ "Every year we spend ?300 million on vitamin supplements, but do they actually do us any good? Some believe they offer the promise of preventing or even curing some of the world's biggest killers, such as heart disease and cancer. Others claim that taking large doses of some vitamins may in certain cases be harmful. So what are the facts?" See   for more details and a transcript. Rusų kalba:    
Svarbiausias mobilaus telefono parametras
2008.08.09 HomoSanitus / Age
  Žmonės perka naujus mobiliuosius telefonus, ilgai renkasi, lygina formą, spalvą, funkcijas ... Bet labai retas ieško pagrindinio ir svarbiausio faktoriaus  parametro SAR(specific absorption rate) reikšmės. Tai parametras, kuris rodo kiek mobilaus telefono skleidžiamų elektromagnetinių bangų yra sugeriama jūsų galvoje.   Žmogus niekada lig šiol su savimi nuolat nesinešiojo šaltinio, kuris spinduliuoja  fiksuoto dažnio elektromagnetines bangas. Kadangi mobiliųjų telefonų spinduliuojamos bangos yra mikro bangų srityje, jų skvarbumas yra didelis, jos įsiskverbia į mūsų kūną gana giliai. Jautriausia vieta –  mūsų smegenys, nuo kurių veiklos priklauso viso organizmo funkcionavimas. Pavojingiausi yra stabilizuotų dažnių šaltiniai. Jeigu turėtume galimybę akimis stebėti visas...
 
Aktyvioji
2008.07.30 HomoSanitus / Age
  Daugelis "Activia" jogurtų vartotojų tikisi žadėtojo TV ekrane stebuklo iš „gyvojo“ produkto. Tiktai kas jame gyvo? Štai ką rašo gamintojas:"Į Activia jogurto sudėtį įeina ypatingos ActiRegularis bakterijos..." Tam, kad pritraukti gyvenimo išblaškytą jūsų  dėmesį ir nustebinus "pakabinti" jus, galingasis Dannon imasi net ir keisti visam mokslo ir ne mokslo pasauliui žinomų bakterijų Bifidobacterium animalis DN-173 010  pavadinimą. Bifidus Digestivum Anglijoje, Bifidus Regularis JAV ir Meksikoje, Bifidobacterium Lactis ar BL Regularis Kanadoje, Dan Regularis Brazilijoje ir Bifidus Actiregularis Austrijoje, Argentinoje, Čilėje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Rumunijoje, Rusijoje ir žinoma, gimtojoje Lietuvėlėje. Kam tokia pavadinimų maišalynė? Tam, kad jau ir...
Apie jodą ir jo perteklių organizme
2008.06.20 HomoSanitus / Age
2007-10-23  Netikę jodo papildai visiems laikams išveda iš rikiuotės skydliaukę, atidarydami vartus vėžiniams susirgimams. Jodo reikšmė organizmui žinoma – svarbus cheminis elementas imuninės sistemos veiklai, didelė įtaka vaisiaus vystymuisi motinos organizme, nervų sistemos normaliam funkcionavimui...Todėl neatsitiktinai apie jį tiek daug kalbama.  Mūsų dirvoje jodo yra mažas kiekis ir todėl su maistu, užaugintu šiose dirvose, jo gauname nepakankamai. Labiausiai nuo jodo deficito kenčia vaikai. Jodo trūkumas – viena iš chroniškų susirgimų priežasčių. Jodo perteklius - taip pat.  Jodo deficito problema pagimdė daugybę pseudoliaudinių šios problemos sprendimo būdų – vieni tepa jodu kaklą, nagus, pėdas, po kambarius išstato buteliukus su jodu, kiti lašina...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kas mano, jog savo sveikata be problemų pasirūpins, būdamas amžinoje tinginystėje, tas elgiasi taip pat kvailai kaip ir žmogus, kuris stengiasi tylėdamas patobulinti savo oratoriškus sugebėjimus.
Plutarchas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės