Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Ar j?s darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalc??
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / METABOLIZMAS / Ar j?s darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalc??
   
                                                   Pagal  Guy R. Schenker, D.C.Jūs paskiriate kalcį moteriai menopauzės periodu ir jai netrukus smarkiai užkietėja viduriai. Arba rekomenduojate jį vyrui, besiskundžiančiam nemiga, ir jam paaštrėja artritas, pradeda šalti rankos bei kojos. O jei rekomenduosite kalcį moteriai, kuri skundžiasi menstruaciniais skausmais? Ją pradės varginti nemiga. Arba, jūs paskirsite kalcį vaikui, kurio kaulai ir dantys dar vystosi, ir jis pradės skųstis raumenų mėšlungiu. Kai esate įsitikinę, kad kalcis atneš naudą beveik visiems jūsų pacientams, viskas klostysis blogai.

Jūsų problema yra gal būt tai, kad jūs bandote gydyti konkrečią ligą, kai tuo tarpu remdamiesi objektyviais tyrimais galite gydyti konkretų pacientą.

Šis straipsnis turi du tikslus: pademonstruoti, kad kalcio vartojimas gali būti netgi žalingas, bei parodyti, kad yra objektyvi testavimo sistema, kuri padės ne tik nuspręsti, kuriam pacientui reikia kalcio, kuriam ne, bet ir pasakys, kuri kalcio forma bus naudingiausia tam, kuriam reikalingas papildomas kalcio vartojimas.


NUOSAVO POŽIŪRIO ĮGIJIMAS

Kalcis ko gero yra populiariausias maisto papildas. Kodėl taip? Pagrindinė kalcio populiarumo priežastis yra tik sukurta gera sena Madison Aveniu propaganda. Šešias dešimtis metų amerikiečiai buvo veikiami pieno industrijos sukurtos didžiulės reklaminės kompanijos, kuri pieną reklamavo kaip idealų maistą, ypač augantiems vaikams. Ir piene esantis kalcis buvo akcentuojamas labiausiai. Kiekvienas turėjo priimti „autoritetingą“ teiginį, kad kalcis yra būtina maisto dalis. Realybėje, nepaisant jo didelio reklamavimo, kalcis nėra nei svarbesnis, nei jo deficitas pasireiškia dažniau, lyginant su daugeliu kitų mineralų.

Ne vienerius metus triukšminga reklama buvo nukreipta į osteoporozę ir kalcio vartojimą. Sutinkamai su straipsniu Barrons‘e (JAV finansinių žurnalų lyderis), 1986-1987 metais suklaidinta Amerikos visuomenė suvartojo milijardus kalcio tablečių vardan stipresnių kaulų. Vargu, ar keli kalcio gramai atrado kelią į kaulinį audinį, kai tonos kreidos nuplovė milijonus į tualetą. Keli mitybos „specialistai“ pateikė mintį, kad žmoguje kalcio kiekis yra subalansuotas tada, kai kalcio vartojimas yra didesnis nei žarnynas ir inkstai sugeba jį pašalinti. Kad visuomenė tuo patikėjo, nėra staigmena, bet liūdnoji šio reikalo pusė yra ta, kad tuo lengvai apkvailinti ir medicinos specialistai.

Įsivaizduokite, kad nesate daugiau priklausomi nuo „specialistų“ nurodymų, kas yra naudinga jūsų pacientams. Įsivaizduokite, kad turite savo nuosavą objektyvią testavimo sistemą, kuri gali suteikti informaciją apie kiekvieno paciento mitybos poreikį. Kiekvienas diagnozuojamas pacientas, aprašomas šio straipsnio pradžioje, gali išvengti nepageidaujamo poveikio, sukelto jūsų paskirtų papildų, jeigu tik jūs atliksite keletą paprastų klinikinių tyrimų.

JŪSŲ POŽIŪRIS Į KALCIO VARTOJIMĄ, ATSIŽVELGIANT Į KONKRETŲ PACIENTĄ

Nutri-Spec sukūrė priemones, kurių pagalba gydytojai gali gauti pilną paciento cheminių reakcijų vertinimą, atlikdami objektyvaus testo procedūras. Nustatant paciento metabolinius sutrikimus kaip klinikinis testas yra naudojama šlapimo ir seilių chemija(3). Nutri-Spec sistema atstovauja radikalų nusigręžimą nuo konkrečios ligos – specifinių diagnozės ir  gydymo metodų, teikdama pirmenybę konkretiems paciento organizmo disbalansams.

Nutri-Spec apibrėžė penkias esmines metabolinio balanso sistemas, kurių veikimas susijęs su visų fiziologinių procesų homeostazės palaikymu. Visos patologijos atsispindi homeostazės netekimu vienoje ar keliose iš penkių metabolinio balanso sistemų(4). Kiekvienas paciento simptomas turi mitybos komponentą ir atstačius  metabolinį balansą bus teigiami pokyčiai simptome(5,6).

Žvelgiant šiuo požiūriu, kalcio metabolizmas yra susietas su trimis iš penkių balansų: vandens/elektrolitų balansas, anaerobinis/disaerobinis balansas, ir simpatinis/parasimpatinis balansas(7).

Pacientas  su vandens/elektrolitų disbalansu turi arba elektrolitų nepakankamumą arba jų perteklių. Nepakankamumo atveju, paciento mineralai išeikvoti ir kalcio ir kitų mineralų vartojimas bus naudingas.

Elektrolitų pertekliaus atveju vartojamas kalcis pablogins paciento savijautą, kartais net iki gyvybei pavojingos būsenos. Tokio ligonio kūne skysčiai yra praradę kelias elektro-neigiamas koloidines savybes. Tai veda į flokuliaciją (dribsnių ar gniutulų susidarymas dispersinėje sistemoje) ir raudonųjų kraujo kūnelių sankaupų formavimąsi (eritrocitai sulimpa į stulpelius)(1). Tai  blogina cirkuliaciją ir yra apkraunama širdis bei inkstai. Šiuo atveju kalcis kuria problemą, nes yra dvivalentis katijonas, kurio fizinės savybės didina tendenciją flokuliuoti  kraujyje ir tarpiniuose skysčiuose.

Keli paprasti klinikiniai testai – tai viskas, ko reikia, norint nustatyti, ar yra elektrolitų perteklius ir ar reikėtų vengti papildomo kalcio vartojimo. Šiuose testuose svarbiausias yra nenormalus šlapimo paviršiaus įtempimas ir lyginamasis tankis, ypatingai kai lydimi padidėjusio kraujo spaudimo ir perdėto klinostatinio  pulso (pulso pokytis keičiant paciento kūno padėtį iš horizontalios į vertikalią) atsako.

Kai dėl kažkokios priežasties, jūs galvojate skirti pacientui, turinčiam elektrolitų perteklių, kalcį, idealiausia forma yra kalcio citratas. Trivalentis citrato anijonas kūno skysčiuose pasižymi disperguojamu (lot. dispergere — išsklaidyti, išbarstyti) efektu, tuo atstatydamas elektro-neigiamą koloidinę būseną ir sumažindamas potencialią kalcio žalą. Kitas pasirinkimas yra šalia kalcio  paskirti vartoti ir kalio citratą.

Svarbu atkreipti dėmesį į kalcio metabolizmą esant anaerobiniam/disaerobiniam sutrikimui. Žemas kalcio lygis yra tiesiogiai susijęs su anaerobiniu disbalansu ląstelėse. Žemas kalcio lygis neatsispindi kiekybiniu  kalcio trūkumu, nes yra tikėtinas aukštas kalcio kiekis kraujyje ir perteklinis kalcio išskyrimas su šlapimu. Egzistuoja kokybinis trūkumas, kuris susijęs su sumažėjusiu anaerobinių ląstelių pajėgumu fiksuoti ir panaudoti kalcį. Pacientai su anaerobiniu sutrikimu gali turėti naudos vartodami kalcį, bet labiausiai jiems reikia papildyti medžiagas, kurios laiko kalcį ląstelėse. Efektyvu vartoti vitaminą D, taip pat tinkamas kalcio ir asparto rūgšties derinys.

Disaerobiniai pacientai, priešingai, turi per aukštą kalcio kiekį ląstelėse ir sumažėjusį kalcio išsiskyrimą su šlapimu. Kalcio paskyrimas tokiems pacientams tik paaštrins simptomus. Kalcio perteklius sąlygoja ląstelių senėjimą(2). Disaerobinis sutrikimas sąlygoja vietinę alkalozę, kurios rezultate kalcis krenta į nuosėdas, kaip matome hipertrofinės artrozės atvejais.

Kalcis pagal savo anaerobinę funkciją yra antagonistas kaliui ir cinkui. Kalio ir cinko vartojimo perteklius išstums kalcį iš jo aktyvios vietos ląstelių sienelėse, dėl to sumažės anaerobinių pacientų ląstelių adhezija (lot. adhaesio – sukibimas),  kas sudarys sąlygas didėti imlumui infekcijoms ir alergijoms.

Dalyvaudamas anaerobinės/disaerobinės pusiausvyros palaikyme, kalcis yra glaudžiai susijęs su kitomis mineralinėmis medžiagomis. Apibendrinant trumpai: kalcio perteklius antagonistiškai veikia kalio, magnio, boro ir mangano įsisavinimą ir panaudojimą. Anaerobiniams pacientams naudingas kalcio vartojimas, tik šalia reikia vartoti magnį, silicį ir manganą. Ir būtinai vitaminą D. Šiuo atveju idealiausia kalcio forma yra kalcio aspartatas.

Disaerobiniai pacientai retai jaus naudą iš terapinėmis dozėmis vartojamo kalcio, greičiau tik žalą. Kai jūs privalote disaerobiniams pacientams paskirti kalcį, geriausia forma yra kalcio glicerofosfatas. Glicerolis užkerta kelią kauptis ir nusėsti pertekliniam kalciui. Kalcio citratas taip pat yra tinkamas. Vitaminas E dažnai yra būtinas kalcio judėjimui į audinius.

Kaip jums nustatyti kalcio poreikį atsižvelgiant į anaerobinį/disaerobinį balansą? Viskas ko jums reikia yra keli objektyvūs klinikiniai testai, atliekami per kelias minutes jūsų klinikoje. Labiausiai informatyvūs yra šlapimo paviršiaus įtempimo, lyginamojo tankio ir pH tyrimai, bei dermografinis refleksas.

Trečias esminis balansas liečiantis kalcį yra simpatinis/parasimpatinis balansas. Kalcis yra kalio ir magnio antagonistas pastarųjų poveikiui į autonominės nervų sistemos aktyvumą. Kalcis skatina simpatinės VNS aktyvumą ir slopina parasimpatinės VNS aktyvumą. Kalis ir magnis veikia priešingai. Kalcis kraujagysles sutraukia, kalis ir magnis – plečia.

Esant padidintam simpatinės nervų sistemos jautrumui, kalcio vartojimas labai dažnai aštrins simptomus. Jei jūs skiriate tokiam pacientui kalcį, nepamirškite kartu paskirti ir kalį ir/arba magnį kartu. Esant simpatinės nervų sistemos disbalansui, negalima skirti kalcio ir fosforo derinio. Tokiems pacientams, ideali skiriama kalcio forma priklauso nuo to, kokie dar sutrikimai yra greta. Jei yra elektrolitų perteklius – skiriamas citratas, jei anaerobinis disbalansas – aspartatas, disaerobinis – kalcio citratas.

Pacientams, su padidintu parasimpatinės nervų sistemos jautrumu kalcis yra reikalingas. Taip pat  reikalingas ir fosforas. Reikia kalcį skirti su fosforu, ar šalia kalcio skirti dar ir fosforo rūgštį. Jeigu dar yra ir disaerobinis disbalansas, idealu skirti kalcio glicerofosfatą.

Norint nustatyti kalcio poreikį esant simpatiniam/parasimpatiniam disbalansui reikia padaryti šiuos paprastus klinikinius testus: dermografinį refleksą, klinostatinį pulsą, kvėpavimo dažnį ir prasižiojimo refleksą.

TRUMPAI APIE NAUDĄ JUMS IR JŪSŲ PACIENTAMS

Įvertindami konkretaus paciento poreikį kalcio vartojimui jūs ir jūsų pacientai gaunate naudą: 

1.Jūsų pacientai vartos kalcio tik tiek, kiek jiems reikia, ir tik tokia forma, kuri yra tinkamiausia jų kūno chemijai.
2.Jūsų pacientai nenaudos savo laiko ir pinigų kalcio papildams, kurių jiems nereikia.
3.Jūsų pacientai daugiau nebepatirs nepageidaujamo poveikio vartojant jūsų paskirtus papildus.
4.Jūs daugiau nebeskirsite maisto papildų, remdamiesi empiriniais bandymų ir klaidos metodais. Jūs galite paskirti ar patarti nevartoti kalcio remdamiesi objektyviais klinikiniais testais.
5.Jūs nebūsite priklausomas nuo subjektyvių reakcijų į jūsų paskirtus maisto papildus. Nebebus persekiojančių simptomų. Jūs turėsite objektyvius testus, kurių pagalba kontroliuosite progreso eigą.

Šis straipsnis parodo, kad kalcis negali būti skiriamas vartoti, remiantis empiriniais metodais. Būdai, nustatyti kalcio poreikį, yra lengvai prieinami. Objektyvios klinikinio testavimo procedūros yra tinkama veiksminga priemonė atlikti diagnozę ir gydymą, tinkamą konkrečiam pacientui. Juk sakoma – mes privalome gydyti ligonį, bet ne ligą.

NUORODOS:
1) Riddick, Thomas M.: "Control of Colloid Stability Through Zeta Potential," Livingston Press, Wynnwood, Pennsylvania, 1968.
2) Revici, Emmanuel: "Research in Physiopathology as a Basis of Guided
Chemotherapy," New York, 1961.
3) Schenker, GR: "Nutritional Specificity and Laboratory Testing, Part I," Digest of Chiropractic Economics, Vol. 27, Number 1, July/August, 1984.
4) Schenker, GR: "Nutritional Specificity and Laboratory Testing Part II," Digest of Chiropractic Economics, Vol. 27, Number 1, July/August, 1984.
5) Schenker, GR: "Pain Control: A Specific Nutritional Approach," Digest of Chiropractic Economics, Vol. 28, Number 3, Nov/Dec, 1985.
6) Schenker, GR: "Nutrition for Athletes: Anabolic and Ergogenic," Digest of Chiropractic Economics, Vol. 30, Number 3, Nov/Dec, 1987.
7) Schenker, GR: “An Analytical System of Clinical Nutrition,” Pennsylvania, 1989.
 Vertė: Rūta S.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (14)
 
Apie ką perspėja traškantis megztinis
2012.02.19 HomoSanitus / Age
Žmogaus kūnas elektrinių krūvių požiūriu  yra neutralus. Tai sąlygoja makroskopinio elektro-neutralumo dėsnis, kuris sako: makroskopinio dydžio objekto bet kuriuo laiko momentu bendras teigiamų krūvių kiekis lygus neigiamų krūvių kiekiui. Netgi labai nežymus šios krūvių pusiausvyros pažeidimas sukeltų elektrostatinio potencialo atsiradimą. Įsivaizduokite sferinės formos gyvą ląstelę, kurios spindulys yra 0,1 mikrono (10-6  m). Pašaliname iš jos nedidelį kiekį K+ — 10-18 molio. Kaip pasekmė, ląstelės viduje susidarys neigiamų krūvių perteklius (10-18 nuo Faradėjaus skaičiaus, arba 0,965 x 105 x 10-18 = 9,65 х 10-14 kulonų). Įkrautos sferos su spinduliu r elektrinis potencialas  ψ vandeninėje terpėje nustatomas pagal formulę ψ = Q/εr, kur  Q – elektrinis krūvis, o ...
Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?
2012.02.11 HomoSanitus / Age
Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas. Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant. Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie: 1.Slopina uždegimus (PG1). 2.Skatina uždegimus (PG2). 3.Blokuoja PG2. (PG3). Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi...
 
Geras limfos tekėjimas - geros sveikatos palydovas
2012.01.11 HomoSanitus / Age
Kai senas indėnas nori išeiti  į amžinos medžioklės šalį, jis susiranda medį, atsisėda jame, nustoja judėti ir ima paviršutiniškai kvėpuoti krūtine... Apie 70 procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo. Vanduo, kad skatintų gyvybiškumą, kaip ir aplink mus supančioje gamtoje, taip ir mūsų organizmo viduje – turi nuolat tekėti. Kur gamtoje natūraliai švariausias vanduo? Šaltiniuose. Kas padaro vandenį tokiu? Tekėjimas, nuolatinis tekėjimas. Kas atsitinka, jei vanduo nustoja tekėti? Netekantis vanduo sudaro galimybę formuotis pelkei, kurios pats kvapas jau rodo, kad joje ima dominuoti irimo procesai. Analogiškai ir žmogaus organizme – kol vanduo teka, tol mes esame gyvybingi. Šiam procesui organizme lėtėjant, jame prasideda įvairios problemos. Kas tie  organizmo...
Šviesa, tamsa ir melatoninas
2011.12.18 HomoSanitus / Age
Kodėl sniegas baltas? Tam, kad surinktų nuo žemės...  saulės šviesą mūsų akims. Graži ta Lietuva. Žmonės irgi čia gražūs. Ypač moterys. Tik nervuoti jie čia kažkokie. Ir žudosi dažniau jie čia nei kitur. Garsūs daininykai dažnai čia apie debesis vis dainuoja. Nepatinka kartais jie visokiems andriukams, nes gal rojų danguje savo pilkuma užstoja. Ir iš tiesų, kas gi gero tuose debesyse? Tik saulę užstoja, ir dar šlapinasi ant mūsų jie čia per dažnai. Mažai mums tenka tos gęstančios žvaigždutės šviesos čia, prie Nemuno tų vingių. O atėjus trumputei vasarai saulėtai, daug kas savo akis dar ima slėpti po tamsiais akiniais. Nemažai žmonių (ir jų stipriai daugėja) akinius nešioja visą laiką, nes be jų gyvenimo ryškumo jau nebemato. Tėvų perduotas genetinis brokas ar civilizacinės...
 
Kalis ir radioaktyvus cezis
2011.06.23 HomoSanitus /
Pranešime aiškinamas žinomas paradoksas: nežymus audinių užteršimas radioaktyviuoju ceziu137 sukelia stipriai išreikštas audinių patologijas (širdies, inkstų ir kt.). Viskas sustoja į savo vietas, jei žinoma, kad kalis pasiskirstęs ląstelėje NEVIENODAI. Jis adsorbuojamas tam tikrose ląstelės struktūrose ir jo kiekis lokaliai išauga. Šiandien žinoma, kad tokioms struktūroms priklauso susitraukimo aparatas (cezis koncentruojasi mikrofibrilių, turinčių susitraukimo baltymą mioziną, M-diskuose) ir mitochondrijos. Radioaktyvus cezis137  pažeidžia tas struktūras, kuriose jis susikaupia, nors visumoje bendroji gautoji dozė gali būti ir nedidelė.
Ką bendro turi žylantys plaukai ir baltmė?
2010.11.27 HomoSanitus / Age
Pakankamai dažnas reiškinys, kai žmonėms ima vienaip ar kitaip ima keistis odos pigmentas ir ima ryškėti ant jos neegzistuojančių realybėje valstybių žemėlapiai. Tokiems žmonėms „protingi“ dermatologai dažniausiai paskiria kokį nors tepalą, ir neretai hormoninį, tačiau „valstybių sienos“ kaip plėtėsi, taip ir toliau jiems plečiasi. Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad eilinį kartą gydytojas dairosi į medžius, kai tuo tarpu reikia žiūrėti į mišką – tik visumą matantis gali nuspėti kur šuo pakastas. Dažnas netradicinės medicinos žinovas gali pasakyti, kad organizmo detoksikacijai naudojamos klizmos su kavos tirščiais yra efektyvios, bet kur to efektyvumo šaknys žino retas. O veikimo mechanizmas slypi elektrochemijoje: nuodingus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, neigiamai...
 
Saka apie druskos rūgštį
2010.11.22 HomoSanitus / Age
Perkrauta lotyniškais ir tarptautiniais terminais gydytojo kalba, išversta į daugeliui suprantamą, neretai sukelia šypseną. Paprasti gydymo metodai neleidžia gydytojui išpuikti ir tapti nepakeičiamu. Tam, kad augtų pelnas, šiuolaikinė  medicina užkasa senus paprastus gydymo metodus arba apvelka juos naujais  įmantriais rūbais. Metodas ar cheminė medžiaga, kurių negalima užpatentuoti, šiuolaikinę farmaciją domina tik tiek, kiek galima tuo pasinaudoti kuriant naują patentuojamą. Daugelio chroniškų ligų atsiradimo priežasčiai nustatyti reikia nueiti ilgą paieškos kelią, kad atsekti kur yra pirminė kilusio susirgimo priežastis. Nėra greito ryšio tarp priežasties ir pačios ligos – tai ne tas atvejis, kai išgeriamas kalio cianidas ir numirštama. Kaip...
Ar verta vartoti Omega 3?
2010.11.09 HomoSanitus / Rūta S.
Nuo Guy R. Schenker, D.C. Gruodis, 2005 Mielas Gydytojau, Ne per seniausiai, po daugelio metų,  aš pirmą kartą  užėjau į sveiko maisto parduotuvę. Negaliu sakyti, kad buvau nustebintas to, ką pamačiau, bet reklaminės informacijos gausa privertė mane pasijusti taip, lyg  būčiau gundomas klasikiniais viliojančiais pažadais SALDŽIAKALBIO  PREKEIVIO, SIŪLANČIO VAISTĄ NUO ŠIMTO LIGŲ. Ketvirtadalis parduotuvės buvo užpildytas Sojos-Žudikės, kaip ji buvo garsiai pavadinta dėl galios užkirsti kelią ar net išgydyti kiekvieną žinomą žmonijos ligą. Viename parduotuvės gale buvo reklamuojamas Žvėris Fitoestrogenas, dainuojantis savo sirenos dainą apie gydymą  būklių, sukeltų estrogenų pertekliaus. Bet žaviausia daina ir šokis buvo atliekamas Omega 3 PNRR, dešimtmečio Pseudo-Mokslo...
 
Aliejų ir žuvų taukų mitai
2010.10.22 HomoSanitus / Rūta S.
Neretas, pasiekęs gyvenimo pusiaukelę, būna bent kartą jau patyręs reiškinį, kurį paprastai apibūdinant galima pavadinti apsinuodijimu maistu. Įdėmiau gyvenimą žvalgantys turbūt pastebėjo, kad šis apsinuodijimas būna ypač sunkus, kai suvalgoma sugedusios žuvies ar užvalgoma pasenusio maisto, kuriame buvo aliejaus. Visi gerai žinome koks „malonus“ pojūtis pasilieka burnoje, kai perkandamas sugedusio  riešuto branduolys. Kuo ypatingesnis apsinuodijimas sugedusiu riebalu, nei, tarkim, papuvusiu obuoliu? Tuo, kad riebalams, skirtingai nei medžiagoms, tirpstančioms vandenyje, pakliūti į ląstelę per membraną nėra barjero, tai yra jiems nereikia pernašos. Polinesočioji riebioji rūgštis prie savo laisvųjų jungčių prisijungusi ląstelei nuodingą cheminį elementą jį gali nunešti iki...
Cholesterolis: požiūris į konkretaus paciento mitybą
2010.10.03 HomoSanitus / Rūta S.
                                         Pagal Guy R. Schenker, D.C. (Šis straipsnis buvo išspausdintas: Today's Chiropractic Kovas/Balandis 1989, Healthcare Rights Advocate June, 1990, Alternatyvos mityboje ir sveikatos rūpybos sąjungos žurnale). ĮVADAS Einšteinas, paklaustas, kaip jam pavyko atrasti naują mąstymo kelią, atsakė, kad jis tai padarė išimtinai mesdamas iššūkį aksiomoms. Šio straipsnio tikslas yra mesti iššūkį visuotinai priimtam teiginiui, kad cholesterolio turinčio maisto vartojimas yra tiesiogiai susijęs su cholesterolemija ir miokardo infarktu. Siūlomas orientuoto paciento...
 
Ką reikia žinoti prieš geriant vaistažoles ir vaistus
2010.04.23 HomoSanitus / Age
Dauguma žmonių įsitikinę, kad vaistažolės bet kokiu ligos atveju yra geriau, nei neorganinės chemijos preparatai ir gydymas jomis bus kur kas sėkmingesnis, nei vaistais iš vaistinės. Tačiau tiek pacientai, tiek 99,9% gydytojų tikrovėje nežino kada vaistažolės gali padėti ir kada jos bus dar vienas žingsnis grabo link (su neorganiniais vaistais situacija tokia pati). Kai ląstelių biologinėse membranose pasikeičia lipidų sudėtis, jos tampa arba per daug pralaidžios, arba atvirkščiai – užanka ir  ląstelė nieko nei išleidžia, nei įsileidžia. Jei ląstelės membranoje padidėja nesočiųjų riebiųjų rūgščių, membrana tampa per daug pralaidi. Tuomet organizme visi biologinio oksidavimo procesai organizme sustiprėja, dominuoja simpatinė VNS, skydliaukė dirba aktyviai, gaminama daug ATP... Kaip taisyklė tokioje...
Kodėl atsiranda skylė skrandyje?
2010.04.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti detaliau kaip tas skrandis funkcionuoja. Tai pradžioje ir padarysim. Virškinimo funkcijos skrandyje yra: deponavimas, mechaninis ir cheminis maisto apdirbimas, laipsniškas  skrandžio turinio išmetimas porcijomis į dvylikapirštę žarną. Skrandžio dalis, kurioje pereina stemplė į skrandį vadinama kardialine  dalimi (įskrandis). Skrandžio dugnas . Skrandžio kūnas . Ir pilorinė (prievartinė) dalis , kuri pereina į sfinkterį. Pagal tai, kurioje skradžio dalyje yra skrandžio gleivinės epitelio ląstelės, joms ir duoti pavadinimai – kardialinės, sfinkterio ir t.t. Skrandyje yra didysis ir mažasis skrandžio išlinkimai. Druskos rūgšties daugiausia išskiria didžiajame išlinkime, skrandžio...
 
Kodėl nėra riebių šimtamečių?
2010.04.03 HomoSanitus / Age
Du pacientai. Vienas įsitempęs, susijaudinęs ir regis, kad reikia tik degtuko ir jis užsiliepsnos. Jam šokinėja į viršų kraujo spaudimas, dažnai laksto į tualetą šlapintis, intymiose kūno vietose niežulys, galvos skausmas, pulsas dažnas... Kitas vangus, nejudrus, mieguistas, apatijoje, nieko nenori ir negali veikti, vos velka kojas, pulsas retas... Per savaitę ar dvi galima šias būsenas sukeisti vietomis – hipertoniką padaryti vangiu, o apsnūdusį padaryti aktyviu. Pats trumpiausias ir paprasčiausias testas: abu pacientus reikia paguldyti ir gulintiems išmatuoti arterinį kraujo spaudimą ir suskaičiuoti pulsą. Po to abu pacientus pastatyti ir vėl išmatuoti spaudimą ir pulsą. Atsistojus po gulėjimo, pirmojo  paciento  kraujo spaudimas išliks stabilus, antrojo – tiek...
Cholesterolio svarba
2010.02.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad gydyti, reikia analizuoti kiekvieno paciento susirgimą individualiai. Nors ligos simptomai  tokie patys, tačiau procesai vykstantys organizme gali būti visiškai skirtingi ir priežastys juos sukėlusios dažniausiai yra skirtingos taip pat. Pagrindines medžiagas, kurios yra mūsų organizme, skirtomos į tris grupes – angliavandenius, baltymus ir riebalus. Organizmo lipidų (riebalų) sudėtyje yra vienas lipidas – cholesterolis, kuris organizmui ypatingai svarbus. Ką žino eilinis gydytojas apie cholesterolio apykaitą žmogaus organizme? Pirma mintis  gimstanti po šio klausimo jam: cholesterolis – blogis, nes nuo jo susidaro sklerotinės plokštelės ant kraujagyslių sienelių. Cholesterolis (C27 H45 OH) yra steroidas, iš kurio formuojasi steroidiniai hormonai – pagrindiniai operatyvinio...
 
Silpnas ir stiprus imunitetas
2010.02.10 HomoSanitus / Age
Kas tai yra imunitetas? Visi procesai, nukreipti organizmo dinaminės homeostazės palaikymui, vadinami imunitetu. Kodėl dinaminės? Todėl, kad statininė homeostazė būna tik pas lavonus. Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas yra nuolatiniame kitime. Pavyzdžiui, pavalgėte. Gliukozės kiekis kraujyje pakilo. Ar tai jau susirgimas? Ne, tai normali reakcija. Jeigu tokiu momentu gydytojas pamatuos cukraus kiekį kraujyje, nežinodamas, kad pacientas valgė, jis gali diagnozuoti diabetą. Kai žmogus suserga virusine liga, gliukozės kiekis kraujyje išauga. Jei gydytojas tuo metu matuos cukraus kiekį kraujyje, diagnozė bus tokia pati – diabetas. Ir neretas atvejis, kai žmogui diagnozuojamas diabetas (kraujyje padidintas gliukozės kiekis), o žmogus pasirodo...
Laisvųjų aminorūgščių fondas (LAF)
2010.02.06 HomoSanitus / Age
Normaliam vidutiniško sudėjimo žmogui per parą reikia apie 70-100 gramų baltymų (pavyzdžiui, 100g jautienos yra apie 25g baltymo) . Jeigu žmogus dirba darbą, kuriame labiau aktyvuotas organizmo anaerobinis energijos gavimo būdas, jam reikia daugiau baltymų (jeigu dirba labai sunkų fizinį darbą, reikia apie 400 gramų baltymų), jeigu aerobinį darbą – baltymo reikia mažiau, bet daugiau angliavandenių. Kaip baltymai įsisavinami? Tam, kad įsisavinti baltymus, organizmui reikalingi fermentai. Pati greičiausia fermentų gamintoja baltymų įsisavinimui yra kasa. Tam, kad pagaminti fermentus 100 g baltymo perdirbimui, organizmas turi iš savęs paimti 460g aminorūgščių skolon, kurios po to grąžinamos su „palūkanomis“. Ta baltymo dalis, kurią organizmo audiniai gali atiduoti virškinimo fermentų sintezei, ...
 
Kodėl sergant kyla temperatūra?
2010.02.04 HomoSanitus / Age
Peršalimas, gripas, bronchitas, plaučių uždegimas... begalė ligų, kurių ūmi forma dažniausiai lydima padidėjusios kūno temperatūros. Ilgalaikis gydytojų kalimas žmonėms į galvą, kad pakilusi temperatūra yra blogas reiškinys ir su juo reikia kovoti, padarė savo – dažniausiai žmonės visokiomis priemonėmis stengiasi aukštą temperatūrą numušti. Žinoma, jei aukšta temperatūra sudaro labai didelį diskomfortą, ją galima pažeminti, tačiau ne tokiomis priemonėmis, kurių dažniausiai griebiasi susirgusieji – ne vaistais ar žolėmis, kurių veikimo mechanizmas nukreiptas tik į temperatūros reguliavimą. Tokia pagalba organizmui nereikalinga, ji tik pablogina padėtį. Aukštos temperatūros žeminimas turi būti siekiamas priemonėmis, kurios padeda garinti drėgmę nuo odos, tai yra vėsinti odą –...
Magiškasis bangos ilgis
2010.02.03 HomoSanitus / Age
Žemiau visa eilė „kodėl“ ir juos sieja tas pats atsakymas. Kodėl mus taip traukia ugnis? Kodėl daug geriau pasijuntame, kai pasėdime arčiau laužo? Kodėl žmonės namuose įsirengia židinius, nors šilumos visiškai pakanka iš centrinės šildymo sistemos? Kodėl su amžiumi vis labiau pasiilgstame vasaros ir vis labiau nekenčiame žiemos? Kodėl žmonės mėgsta voliotis ant smėlio paplūdimyje? Kodėl seneliai taip myli mažus anūkus ir vis stengiasi juos prisiglausti ar palaikyti sau ant kelių? Kodėl seni žmonės taip pamilsta kates ir šunis, kad net įsileidžia juos į savo guolį? Kodėl masinėse žmonių susibūrimo vietose kartais pradeda vykti „stebuklai“ – žmonės ima sveikti? (tuo dažnai pasinaudoja visokio plauko religijų atstovai). Kodėl medituojant grupėje...
 
Tolerancija
2010.02.02 HomoSanitus / Age
Tolerantiškumas. Pats žodis tolerancija (nereagavimas) reiškia biotaikinių  jautrumo praradimą tam tikrai ksenobiotiko (nuodo) dozei. Kartais šis reiškinys vadinamas „pripratimu“, bet tai ne visai teisinga, nes pripratimas reiškia ne organizmo būseną, bet procesą, kurio metu gali kilti ir tolerancija, ir įprotis, ir priklausomybė. Tolerancija vystosi palaipsniui, kai ksenobiotikas ilgai, nepertraukiamai arba dažnai pakliūna į organizmą tokia pačia arba augančia doze. Ji susidaro daugeliui organizmui svetimų medžiagų, tame tarpe ir vaistiniams preparatams, jei jie vartojami kasdien dvi tris savaites (kartais dar ilgiau). Tai ne stabilus  jautrumo praradimas visam laikui: jeigu medžiaga nebepatenka į organizmą, tai po keleto dienų jautrumas tai medžiagai atsistato. Bet kai tiktai sisteminis tos pačios...
Mitochondrijų kvėpavimo grandinių aktyvavimas
2010.01.28 HomoSanitus / Age
Kad raumuo galėtų dirbti, jam reikalinga energija, kuri gaunama iš specifinių organizme susidarančių degalų – adenozintrifosfato (ATP). Lygiai taip pat, kaip kai kurie automobilių varikliai dirba deginant juose benziną, žmogaus organizmas energijos gavimui naudoja tik  ATP. Raumuo verčia cheminę ATP energiją į mechaninę kinetinę energiją. Tačiau raumenys sukaupia tik labai nedidelį ATP kiekį, kurio užtektų tik pirmiems dviems maratono distancijos metrams įveikti – tai tarsi akumuliatorius automobilio variklyje, skirtas starterio pagalba išjudinti variklį iš mirties taško.  Kad raumenys galėtų atlikti darbą, jie ne tik vartoja ATP, bet ir patys didelį kiekį jo gamina. Pavyzdžiui, visas ATP kiekis, reikalingas maratono bėgimui, susidaro paties bėgimo metu. Kad 70 kg maratono bėgikas nubėgtų 42 kilometrus,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Ligonis - tai lėtai į aną pasaulį judantis žmogus. Ir kuo lėčiau jis juda, tuo daugiau mes uždirbame.
Vakarų medikų draugiška patarlė
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės