Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Ar verta vartoti Omega 3?
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / METABOLIZMAS / Ar verta vartoti Omega 3?
Nuo
Guy R. Schenker, D.C.
Gruodis, 2005

Mielas Gydytojau,

Ne per seniausiai, po daugelio metų,  aš pirmą kartą  užėjau į sveiko maisto parduotuvę. Negaliu sakyti, kad buvau nustebintas to, ką pamačiau, bet reklaminės informacijos gausa privertė mane pasijusti taip, lyg  būčiau gundomas klasikiniais viliojančiais pažadais

SALDŽIAKALBIO  PREKEIVIO, SIŪLANČIO VAISTĄ NUO ŠIMTO LIGŲ.

Ketvirtadalis parduotuvės buvo užpildytas Sojos-Žudikės, kaip ji buvo garsiai pavadinta dėl galios užkirsti kelią ar net išgydyti kiekvieną žinomą žmonijos ligą. Viename parduotuvės gale buvo reklamuojamas Žvėris Fitoestrogenas, dainuojantis savo sirenos dainą apie gydymą  būklių, sukeltų estrogenų pertekliaus. Bet žaviausia daina ir šokis buvo atliekamas Omega 3 PNRR, dešimtmečio Pseudo-Mokslo apdovanojimo nugalėtojos, kuri akivaizdžiai meistriškai manipuliavo žmonėmis kiekviename parduotuvės skyriuje.

KAS NUTIKO SU SENOMIS GEROMIS DIENOMIS...

kai sveiko maisto parduotuvėse dominavo palyginti ne tokie kenksmingi produktai, kaip sveikuoliški sausainiai, sultys, ar vitaminai mega dozėmis? Senais laikais sveiko maisto parduotuvių klientai buvo aukomis tik nuosavo kvailumo. Dabar, palaimingame nežinojime, jie naikina save veikiami mirtino ir galingo propagandos mechanizmo.

Mano nuomone, dabar iš sojos, fitoestrogenų ir omega 3 riebiųjų rūgščių yra uždirbama tiek daug pinigų, kad sveiko maisto industrija peraugo į visą Agro verslą. Tik išleisdamas milijardus dolerių Agro verslas galėjo mus įtikinti, kad soja, fitoestrogenai ir omega 3 (kaip ir omega 6) riebiosios rūgštys yra naudingos mums, kai, faktas,

JOS YRA LABIAUSIAI MIRTĮ NEŠANČIOS IŠ ANTI-METABOLITŲ.

Pristatydamas jums oksidacinių laisvųjų radikalų žalą ir priešlaikinį senėjimą, sąlygotą omega 3 riebiųjų rūgščių, praeito mėnesio laiške aš sakiau: ”Aš suvokiu, kokia buvo veiksminga agitacija palaikant omega 3 riebiąsias rūgštis (kaip omega 6 riebiąsias rūgštis prieš tai). Būtent dėl to šis Laiškas yra toks svarbus jums. Jums ir jūsų pacientams buvo taip veiksmingai praplautos smegenys dėl omega 3 riebiųjų rūgščių, kad jums reikės mažiausiai dviejų Nutri-Spec straipsnių, siūlančių daugybę mokslinės literatūros nuorodų, padedančių jums pamatyti tiesą.“

Esu jau aiškinęs, kad netgi aš tam tikru mastu buvau apgautas „tyrimų“, paremtų ALA, EPA ir DHA papildų klinikinio vartojimo. Daugiau nei 25 metus aš elgiausi kvailai, skirdamas omega 3 riebiąsias rūgštis prostaglandinų ar anaerobinį disbalansą turintiems pacientams. Dabar, kai aš žinau daugiau, esu pasiryžęs jus informuoti apie pražūtingas omega 3 riebiąsias rūgštis, kaip prieš metus mes pateikėme užbaigtą bylą prieš įtikinamą ir visuotinai priimtą sojos ir estrogenų propagandą.

Problema atliekant mano klinikinius eksperimentus su žuvų taukų papildais buvo ta, kad iš tiesų aš niekada negavau patvirtinimo, nei objektyvaus, nei subjektyvaus, kad šie papildai duoda nors kokią naudą. Bet ne iškart nustojau rekomenduoti EPA ir DHA, nes atrasdavau tyrimų, kurie mane įtikinėjo tęsti darbą, bandant priversti žuvų taukus teikti naudą. Galų gale, po 20 metų bandymų tai vartoti, tai nevartoti žuvų taukų papildus, nutiko du dalykai. Pirma, mokslinė literatūra atskleidė, kad žuvų taukų žala viršija jų naudą. Antra, aš dariau intensyvius tyrimus su savimi, vartodamas įvairias EPA ir DHA dozes, kruopščiai žymėdamas objektyvius ir subjektyvius rezultatus. Remdamasis literatūriniais duomenimis apie žuvų taukų žalą, nusprendžiau laikinai juos skirti tik naujiems pacientams, siekdamas kontroliuoti su prostaglandinais susijusius simptomus. Viskas, ką aš gavau iš eksperimentų su savimi, yra tik kakta, pilna bjaurių senatvinių dėmių.

Prieš keletą mėnesių, praėjus metams, kai pradėjau domėtis omega 3 riebiosiomis rūgštimis, aš padariau tai, ką turėjau padaryti prieš metus – išsamią informacijos paiešką apie ALA, EPA ir DHA. Šios paieškos rezultatai privertė mane raudonuoti iš sumišimo. Viskas, ką aš galiu padaryti dabar, tai pripažinti tiesą ir perduoti šią tiesą jums. Ir ši tiesa, visiškai paprasta, yra ta, kad

OMEGA 3 ALIEJAI YRA NET LABIAU KENKSMINGI NEI OMEGA 6

Vienintelė priežastis, kodėl mes nematome daugiau patologijų, susijusių su omega 3 riebiosiomis rūgštimis, yra ta, kad lyginant su omega 6, mes suvartojame gana mažą kiekį omega 3 riebiųjų rūgščių.

Kodėl ALA, EPA ir DHA yra tokios kenksmingos? Prisimenant praeito mėnesio laišką, omega 6 kenkia mūsų sveikatai trimis būdais:

lipidų peroksidacija;

prostaglandinų sinteze;

trans-izomerų ir kitų nenatūralių riebiųjų rūgščių formavimu.

Omega 3 riebiosios rūgštys yra kaltos tik dėl vieno – greitos lipidų peroksidacijos. Bet jos yra daug labiau linkusios sukelti oksidacinius pažeidimus laisvaisiais radikalais, nei omega 6. Žuvų taukai ne tik greitai suardo vitaminą E mūsų organizme, bet jie oksiduojasi spontaniškai, neįtikėtinu greičiu dar prieš patekdami į kraujotaką. Vykstant greitai oksidacijai formuojasi keistos ir ypatingai patologinės riebiosios rūgštys, panašios į tas, kurios atsiranda kaitinant omega 6.

Aš pradėsiu omega 3 pristatymą, parodydamas, kaip jos yra pažeidžiamos oksidacijos, ir kaip lengvai jos sukelia lipidų peroksidacijos pažeidimus žmogaus kūne. Šis pristatymas seks po išsamaus aprašymo, kaip šios PNRR specifiškai žaloja smegenis, kepenis, odą, užkrūčio liauką, blužnį ir širdį, ir kaip jos greitina tokių ligų kaip aterosklerozė, diabetas, insultas ir vėžys progresavimą.

LIPIDŲ PEROKSIDACIJOS ŽALA:

Pirmas dalykas, leidžiantis suprasti omega 3 aliejų oksidaciją, yra tai,  kad šie aliejai yra labai nestabilūs, ir pradeda spontaniškai oksiduotis dar nepatekę į kraujotaką.

Žuvų taukai yra taip linkę oksiduotis, kad nesant antioksidantams, jie pilnai oksiduojasi per 48 valandas. Joks antioksidantų kiekis negali sustabdyti didžiosios dalies šio proceso. Spontaninė oksidacija leidžia žuvų taukus naudoti kaip laką ir dažus, bet ši savybė skatina katabolinius oksidacinius audinių pažeidimus.
J Nutr. 1988 Apr;118(4):425-6. Rapid auto-oxidation of fish oil in diets without added antioxidants. Fritsche, et al.
J Nutr. 1992 Nov; 122(11):2190-5. Lipid peroxidation products are elevated in fish oil diets even in the presence of added antioxidants. Gonzalez, et al.
Adv Exp Med Biol. 1991;289:255-68. Dietary omega 3 polyunsaturated fatty acids of fish oils, auto-oxidation ex vivo and peroxidation in vivo: implications. Kinsella J.
Visos degeneratyvinės ligos kažkuria dalimi yra susijusios su lipidų peroksidacija. Alzhaimerio liga, įvairios artrito formos, kepenų ligos, tinklainės degeneracija, epilepsija, AIDS, diabetas ir kraujagyslių ligos, visos jos susietos su PNRR skilimo produktais. PNRR oksidacijos produktai yra akroleinas, malondialdehidas, hidroksinonenalis, krotonaldehidas, neuroprostanai ir daugybė kitų riebiųjų rūgščių darinių. Šias medžiagas jūs matuojate tirdami šlapimo paviršiaus įtempimą.

Vienas iš labiausiai matomų visų PNRR, ir omega 3 ir omega 6, patologinių darinių yra

LIPOFUSCINŲ FORMAVIMASIS
(ŽINOMŲ KAIP „AMŽIAUS PIGMENTAI“ AR „KEPENŲ DĖMĖS“)...

sąlygotas oksidacinio pažeidimo laisvaisiais radikalais, ypač esant vitamino E trūkumui. Lipofuscinas, arba keratozinis pigmentas formuojasi ne tik odoje, jis tuo pačiu metu formuojasi ir smegenyse. Prieš dešimtmečius buvo atrasta, kad formuodamos lipofuscinus, PNRR pažeidžia lytines liaukas ir smegenis. Faktas tas, kad apsauga prieš lipofuscinų formavimąsi ir leido tyrinėtojams suprasti, koks svarbus antioksidantas yra vitaminas E.

1968m. leidinyje „Dabartinės mitybos žinios“ Hartroft ir Porta parodė, kad adekvatus sočiųjų riebalų kiekis maiste (mėsa, paukštiena, kiaušiniai, sūris, kokosų ir palmių aliejai) tikrai apsaugo nuo nesočiųjų rūgščių sąlygoto lipofuscinų formavimosi. Konkrečiai, jie parodė, kad amžiaus pigmento gamyba yra proporcinga antioksidantų ir oksidantų santykiui padaugintam iš sočiųjų ir nesočiųjų riebalų santykio. Kiti tyrimai parodė, kad ultravioletinė šviesa skatina nesočiųjų riebalų, bet ne sočiųjų,  peroksidaciją ir tai vyksta odoje. Nesotieji riebalai odoje yra pagrindinis ultravioletinės šviesos taikinys skatinantis senėjimą ir kancerogeninį veikimą. (Papildoma pastaba – keli tyrimai rodo, kad nuo nesočiųjų riebalų kiekio maiste tiesiogiai priklauso kaip greitai formuojasi raukšlės. Kaip absurdiška yra naudoti kūno losjonus, pagamintus iš augalinių aliejų.)

Daugelis tyrimų rodo, kad vartojant omega 3 riebiąsias rūgštis, žymiai padaugėja oksidacinio lipidų pažeidimo galutinių produktų. 4-hidroksinonenolis yra ypatingai patologinis omega 3 PNRR oksidacijos galutinis produktas. Malondialdehido kiekis smarkiai didėja ne tik vartojant koncentruotas omega 3 riebiąsias rūgštis, bet ir gryną menkės kepenų aliejų. Pavartojus omega 3 PNRR, jų galutiniai oksidaciniai produktai siejami su aterosklerozės vystymosi spartinimu ir su padažnėjusiais oksidaciniais pažeidimais žiurkių kaulų čiulpuose.

Su maistu vartojamos PNRR  kenkia keletui mitochondrijų funkcijų, įskaitant citochromo oksidazę.
Borst, P., et al. “Uncoupling Action Of Long Chain Fatty Acids,” Biochem. Bioph. Acta, 62, 509-18, 1962

PNRR skatina prostaglandinų gamybos perteklių – prisideda prie uždegiminių sąnarių ligų, osteoporozės, imuniteto slopinimo, skysčių sulaikymo.
Johnston, P. “Dietary Fat, Eicosanoids, and Immunity,” Advances In Lipid Research, 21, 103-41, 1985.
Polinesočiosios riebiosios rūgštys iškreipia skysčių judėjimą viduje ląstelių ir tarp jų, ir tai neigiamai veikia tarpląstelinius ryšius. Nesočiųjų riebalų perteklius stabdo ląstelių vystymąsi ir/ar spartina ląstelių žūtį.
Lipids. 22(6), 445-54, 1987. “Effect of fatty acids on junctional communication: Possible role in tumor promotion by dietary polyunsaturated fat,” Aylsworth, C.F. et al.
Antioxid Redox Signal. 1999 Fall;1(3):255-84. 4-Hydroxynonenal as a biological signal: molecular basis and pathophysiological implications. Parola, et al.
Lipids. 1988 Apr;23(4):370-1. Malondialdehyde excretion by subjects consuming cod liver oil vs a concentrate of omega 3 fatty acids. Piche, et al.
Neurobiol Aging. 2005 Apr;26(4):465-74. Immuno chemical cross reactivity of antibodies specific for “advanced glycation end products” with “advanced lipoxidation end products”. Richter, et al.
Atherosclerosis. 1997 Nov;Vol.135, no. 1, pp.1-7. Oxidized cholesterol in the diet accelerates the development of atherosclerosis in LDL receptor deficient and apolipo protein e-deficient mice. Staprans, et al.
J Nutr. 2000 Dec;130(12):3028-33. Polyunsaturated omega 3 fatty acids susceptible to peroxidation are increased in plasma and tissue lipids of rats fed DHA-containing oils.
Free Radic Res. 2001 Apr;34(4): 427-35. DHA supplementation increases oxidative damage in bone marrow DNA in rats and the relation to antioxidant vitamins. Umegaki, et al.
Tuo užbaigiu jūsų supažindinimą su kataboliniais oksidaciniais pažeidimais, sukeltais ALA, EPA ir DHA papildų. Sekantį mėnesį jūs mokysitės apie imunitetą slopinančius pažeidimus, smegenų pažeidimus, širdies ir kraujagyslių ligas bei diabetą, sukeltus omega 3 PNRR. Jūs turite saugoti savo šeimą ir savo pacientus nuo prekeivio, brukančio šį vaistą nuo šimto ligų. Jis pardavė savo vaistus nieko neįtariančioms aukoms naudodamas pseudo mokslą savo tikslui pabrėžti. Apsiginklavę tikro mokslo tiesa, jūs galite apsaugoti kiekvieną, kurį pažįstate. Priimkite tai kaip pareigą. [Agro verslas dabar deda DHA į papildus vaikams, nežiūrint to, kad tikri tyrimai rodo, kad PNRR kenkia kūdikių smegenų vystymuisi (kai tuo tarpu sotieji riebalai yra būtini smegenų vystymuisi ir nervų mielinizacijai), ir omega 3 riebiosios rūgštys didina kūdikių alergijų dažnumą.]

Prisiminkite formulę:

Sveikata = (antioksidantai/oksidantai) x (sotieji riebalai/PNRR)

Jūs galite pasiūlyti savo pacientams galimybes padidinti gyvybinį rezervą. Galite interpretuoti aukščiau parašytą formulę:

Sveikata = [(OXY POWER + GO POWER + OXY A+ or D+)/(stresas)] x [NSFD]

OXY POWER, GO POWER, OXY A+, OXY D+ – Nutri-Spec gaminami produktai.
NSFD –Nutri-Spec fundamentalioji dieta (tinkamas baltymų, riebalų ir angliavandenių santykis maiste)
Visi jūsų pacientai kenčia nuo oksidacinio streso – ir jūs turite veiksmingiausią pasaulyje antioksidantinį mitybos planą.

Nuoširdžiai
Guy R. Schenker, D.C
Vertė Rūta S.

HS:
Pasidairymas išsiblaivius

Lentynos pilnos žuvies konservų – menkės kepenėlių kokiame nors pigiame aliejuje, kuriuose Omega 3 murkso Omega 6 baloje ir laukia savo eilinio smagurio rankos ištiesimo. Prekybos centro šaldytuvuose – kalnai šiaurinės šaldytos žuvies, kurioje Omega  3 suvilgęs negrįžtamai šalčio suardytas aminorūgštis laukia tų, kuriuos menkės kepenėlių kaina nubaidė nuo lentynų. Pakeliui į kasą atsiseikėjama „sveikuoliškų“ riešutų, kurie palaidi neaišku kiek laiko jau kiurkso dažniausiai visai atvirai dėžėse, kurių uždengti, o tuo labiau laikyti šaldytuvuose maisto ir veterinorių tarnyba nereikalauja, nes jų  apie tai užklausus, išgirsti atsakymą, jog privaloma laikytis tik prekės gamintojo nurodymų, kuriuose apie šaldytuvus nekalbama. Kasoje įbrukamas nuolaidų kuponas norvegiškiems žuvų taukams – kaip gi nepasinaudosi  ta psichologine nesąmone ir nepamaloninsi savo vis labiau vargstančio kūno tokiais puikiai išreklamuotais riebiais papildais. O kur dar silkutė, užpilta iš turgaus parsigabentu sėmenų aliejumi su neaiškia gamybos data – kartoka truputį, bet ką tik vardan tos sveikatos neprarysi.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (42)
 
Apie ką perspėja traškantis megztinis
2012.02.19 HomoSanitus / Age
Žmogaus kūnas elektrinių krūvių požiūriu  yra neutralus. Tai sąlygoja makroskopinio elektro-neutralumo dėsnis, kuris sako: makroskopinio dydžio objekto bet kuriuo laiko momentu bendras teigiamų krūvių kiekis lygus neigiamų krūvių kiekiui. Netgi labai nežymus šios krūvių pusiausvyros pažeidimas sukeltų elektrostatinio potencialo atsiradimą. Įsivaizduokite sferinės formos gyvą ląstelę, kurios spindulys yra 0,1 mikrono (10-6  m). Pašaliname iš jos nedidelį kiekį K+ — 10-18 molio. Kaip pasekmė, ląstelės viduje susidarys neigiamų krūvių perteklius (10-18 nuo Faradėjaus skaičiaus, arba 0,965 x 105 x 10-18 = 9,65 х 10-14 kulonų). Įkrautos sferos su spinduliu r elektrinis potencialas  ψ vandeninėje terpėje nustatomas pagal formulę ψ = Q/εr, kur  Q – elektrinis krūvis, o ...
Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?
2012.02.11 HomoSanitus / Age
Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas. Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant. Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie: 1.Slopina uždegimus (PG1). 2.Skatina uždegimus (PG2). 3.Blokuoja PG2. (PG3). Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi...
 
Geras limfos tekėjimas - geros sveikatos palydovas
2012.01.11 HomoSanitus / Age
Kai senas indėnas nori išeiti  į amžinos medžioklės šalį, jis susiranda medį, atsisėda jame, nustoja judėti ir ima paviršutiniškai kvėpuoti krūtine... Apie 70 procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo. Vanduo, kad skatintų gyvybiškumą, kaip ir aplink mus supančioje gamtoje, taip ir mūsų organizmo viduje – turi nuolat tekėti. Kur gamtoje natūraliai švariausias vanduo? Šaltiniuose. Kas padaro vandenį tokiu? Tekėjimas, nuolatinis tekėjimas. Kas atsitinka, jei vanduo nustoja tekėti? Netekantis vanduo sudaro galimybę formuotis pelkei, kurios pats kvapas jau rodo, kad joje ima dominuoti irimo procesai. Analogiškai ir žmogaus organizme – kol vanduo teka, tol mes esame gyvybingi. Šiam procesui organizme lėtėjant, jame prasideda įvairios problemos. Kas tie  organizmo...
Šviesa, tamsa ir melatoninas
2011.12.18 HomoSanitus / Age
Kodėl sniegas baltas? Tam, kad surinktų nuo žemės...  saulės šviesą mūsų akims. Graži ta Lietuva. Žmonės irgi čia gražūs. Ypač moterys. Tik nervuoti jie čia kažkokie. Ir žudosi dažniau jie čia nei kitur. Garsūs daininykai dažnai čia apie debesis vis dainuoja. Nepatinka kartais jie visokiems andriukams, nes gal rojų danguje savo pilkuma užstoja. Ir iš tiesų, kas gi gero tuose debesyse? Tik saulę užstoja, ir dar šlapinasi ant mūsų jie čia per dažnai. Mažai mums tenka tos gęstančios žvaigždutės šviesos čia, prie Nemuno tų vingių. O atėjus trumputei vasarai saulėtai, daug kas savo akis dar ima slėpti po tamsiais akiniais. Nemažai žmonių (ir jų stipriai daugėja) akinius nešioja visą laiką, nes be jų gyvenimo ryškumo jau nebemato. Tėvų perduotas genetinis brokas ar civilizacinės...
 
Kalis ir radioaktyvus cezis
2011.06.23 HomoSanitus /
Pranešime aiškinamas žinomas paradoksas: nežymus audinių užteršimas radioaktyviuoju ceziu137 sukelia stipriai išreikštas audinių patologijas (širdies, inkstų ir kt.). Viskas sustoja į savo vietas, jei žinoma, kad kalis pasiskirstęs ląstelėje NEVIENODAI. Jis adsorbuojamas tam tikrose ląstelės struktūrose ir jo kiekis lokaliai išauga. Šiandien žinoma, kad tokioms struktūroms priklauso susitraukimo aparatas (cezis koncentruojasi mikrofibrilių, turinčių susitraukimo baltymą mioziną, M-diskuose) ir mitochondrijos. Radioaktyvus cezis137  pažeidžia tas struktūras, kuriose jis susikaupia, nors visumoje bendroji gautoji dozė gali būti ir nedidelė.
Ką bendro turi žylantys plaukai ir baltmė?
2010.11.27 HomoSanitus / Age
Pakankamai dažnas reiškinys, kai žmonėms ima vienaip ar kitaip ima keistis odos pigmentas ir ima ryškėti ant jos neegzistuojančių realybėje valstybių žemėlapiai. Tokiems žmonėms „protingi“ dermatologai dažniausiai paskiria kokį nors tepalą, ir neretai hormoninį, tačiau „valstybių sienos“ kaip plėtėsi, taip ir toliau jiems plečiasi. Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad eilinį kartą gydytojas dairosi į medžius, kai tuo tarpu reikia žiūrėti į mišką – tik visumą matantis gali nuspėti kur šuo pakastas. Dažnas netradicinės medicinos žinovas gali pasakyti, kad organizmo detoksikacijai naudojamos klizmos su kavos tirščiais yra efektyvios, bet kur to efektyvumo šaknys žino retas. O veikimo mechanizmas slypi elektrochemijoje: nuodingus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, neigiamai...
 
Saka apie druskos rūgštį
2010.11.22 HomoSanitus / Age
Perkrauta lotyniškais ir tarptautiniais terminais gydytojo kalba, išversta į daugeliui suprantamą, neretai sukelia šypseną. Paprasti gydymo metodai neleidžia gydytojui išpuikti ir tapti nepakeičiamu. Tam, kad augtų pelnas, šiuolaikinė  medicina užkasa senus paprastus gydymo metodus arba apvelka juos naujais  įmantriais rūbais. Metodas ar cheminė medžiaga, kurių negalima užpatentuoti, šiuolaikinę farmaciją domina tik tiek, kiek galima tuo pasinaudoti kuriant naują patentuojamą. Daugelio chroniškų ligų atsiradimo priežasčiai nustatyti reikia nueiti ilgą paieškos kelią, kad atsekti kur yra pirminė kilusio susirgimo priežastis. Nėra greito ryšio tarp priežasties ir pačios ligos – tai ne tas atvejis, kai išgeriamas kalio cianidas ir numirštama. Kaip...
Aliejų ir žuvų taukų mitai
2010.10.22 HomoSanitus / Rūta S.
Neretas, pasiekęs gyvenimo pusiaukelę, būna bent kartą jau patyręs reiškinį, kurį paprastai apibūdinant galima pavadinti apsinuodijimu maistu. Įdėmiau gyvenimą žvalgantys turbūt pastebėjo, kad šis apsinuodijimas būna ypač sunkus, kai suvalgoma sugedusios žuvies ar užvalgoma pasenusio maisto, kuriame buvo aliejaus. Visi gerai žinome koks „malonus“ pojūtis pasilieka burnoje, kai perkandamas sugedusio  riešuto branduolys. Kuo ypatingesnis apsinuodijimas sugedusiu riebalu, nei, tarkim, papuvusiu obuoliu? Tuo, kad riebalams, skirtingai nei medžiagoms, tirpstančioms vandenyje, pakliūti į ląstelę per membraną nėra barjero, tai yra jiems nereikia pernašos. Polinesočioji riebioji rūgštis prie savo laisvųjų jungčių prisijungusi ląstelei nuodingą cheminį elementą jį gali nunešti iki...
 
Cholesterolis: požiūris į konkretaus paciento mitybą
2010.10.03 HomoSanitus / Rūta S.
                                         Pagal Guy R. Schenker, D.C. (Šis straipsnis buvo išspausdintas: Today's Chiropractic Kovas/Balandis 1989, Healthcare Rights Advocate June, 1990, Alternatyvos mityboje ir sveikatos rūpybos sąjungos žurnale). ĮVADAS Einšteinas, paklaustas, kaip jam pavyko atrasti naują mąstymo kelią, atsakė, kad jis tai padarė išimtinai mesdamas iššūkį aksiomoms. Šio straipsnio tikslas yra mesti iššūkį visuotinai priimtam teiginiui, kad cholesterolio turinčio maisto vartojimas yra tiesiogiai susijęs su cholesterolemija ir miokardo infarktu. Siūlomas orientuoto paciento...
Ar jūs darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalcį?
2010.09.17 HomoSanitus / Rūta S.
                                                       Pagal  Guy R. Schenker, D.C. Jūs paskiriate kalcį moteriai menopauzės periodu ir jai netrukus smarkiai užkietėja viduriai. Arba rekomenduojate jį vyrui, besiskundžiančiam nemiga, ir jam paaštrėja artritas, pradeda šalti rankos bei kojos. O jei rekomenduosite kalcį moteriai, kuri skundžiasi menstruaciniais skausmais? Ją pradės varginti nemiga. Arba, jūs paskirsite kalcį vaikui, kurio kaulai ir dantys dar vystosi, ir jis pradės skųstis raumenų mėšlungiu. Kai esate įsitikinę, kad kalcis atneš naudą beveik visiems...
 
Ką reikia žinoti prieš geriant vaistažoles ir vaistus
2010.04.23 HomoSanitus / Age
Dauguma žmonių įsitikinę, kad vaistažolės bet kokiu ligos atveju yra geriau, nei neorganinės chemijos preparatai ir gydymas jomis bus kur kas sėkmingesnis, nei vaistais iš vaistinės. Tačiau tiek pacientai, tiek 99,9% gydytojų tikrovėje nežino kada vaistažolės gali padėti ir kada jos bus dar vienas žingsnis grabo link (su neorganiniais vaistais situacija tokia pati). Kai ląstelių biologinėse membranose pasikeičia lipidų sudėtis, jos tampa arba per daug pralaidžios, arba atvirkščiai – užanka ir  ląstelė nieko nei išleidžia, nei įsileidžia. Jei ląstelės membranoje padidėja nesočiųjų riebiųjų rūgščių, membrana tampa per daug pralaidi. Tuomet organizme visi biologinio oksidavimo procesai organizme sustiprėja, dominuoja simpatinė VNS, skydliaukė dirba aktyviai, gaminama daug ATP... Kaip taisyklė tokioje...
Kodėl atsiranda skylė skrandyje?
2010.04.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti detaliau kaip tas skrandis funkcionuoja. Tai pradžioje ir padarysim. Virškinimo funkcijos skrandyje yra: deponavimas, mechaninis ir cheminis maisto apdirbimas, laipsniškas  skrandžio turinio išmetimas porcijomis į dvylikapirštę žarną. Skrandžio dalis, kurioje pereina stemplė į skrandį vadinama kardialine  dalimi (įskrandis). Skrandžio dugnas . Skrandžio kūnas . Ir pilorinė (prievartinė) dalis , kuri pereina į sfinkterį. Pagal tai, kurioje skradžio dalyje yra skrandžio gleivinės epitelio ląstelės, joms ir duoti pavadinimai – kardialinės, sfinkterio ir t.t. Skrandyje yra didysis ir mažasis skrandžio išlinkimai. Druskos rūgšties daugiausia išskiria didžiajame išlinkime, skrandžio...
 
Kodėl nėra riebių šimtamečių?
2010.04.03 HomoSanitus / Age
Du pacientai. Vienas įsitempęs, susijaudinęs ir regis, kad reikia tik degtuko ir jis užsiliepsnos. Jam šokinėja į viršų kraujo spaudimas, dažnai laksto į tualetą šlapintis, intymiose kūno vietose niežulys, galvos skausmas, pulsas dažnas... Kitas vangus, nejudrus, mieguistas, apatijoje, nieko nenori ir negali veikti, vos velka kojas, pulsas retas... Per savaitę ar dvi galima šias būsenas sukeisti vietomis – hipertoniką padaryti vangiu, o apsnūdusį padaryti aktyviu. Pats trumpiausias ir paprasčiausias testas: abu pacientus reikia paguldyti ir gulintiems išmatuoti arterinį kraujo spaudimą ir suskaičiuoti pulsą. Po to abu pacientus pastatyti ir vėl išmatuoti spaudimą ir pulsą. Atsistojus po gulėjimo, pirmojo  paciento  kraujo spaudimas išliks stabilus, antrojo – tiek...
Cholesterolio svarba
2010.02.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad gydyti, reikia analizuoti kiekvieno paciento susirgimą individualiai. Nors ligos simptomai  tokie patys, tačiau procesai vykstantys organizme gali būti visiškai skirtingi ir priežastys juos sukėlusios dažniausiai yra skirtingos taip pat. Pagrindines medžiagas, kurios yra mūsų organizme, skirtomos į tris grupes – angliavandenius, baltymus ir riebalus. Organizmo lipidų (riebalų) sudėtyje yra vienas lipidas – cholesterolis, kuris organizmui ypatingai svarbus. Ką žino eilinis gydytojas apie cholesterolio apykaitą žmogaus organizme? Pirma mintis  gimstanti po šio klausimo jam: cholesterolis – blogis, nes nuo jo susidaro sklerotinės plokštelės ant kraujagyslių sienelių. Cholesterolis (C27 H45 OH) yra steroidas, iš kurio formuojasi steroidiniai hormonai – pagrindiniai operatyvinio...
 
Silpnas ir stiprus imunitetas
2010.02.10 HomoSanitus / Age
Kas tai yra imunitetas? Visi procesai, nukreipti organizmo dinaminės homeostazės palaikymui, vadinami imunitetu. Kodėl dinaminės? Todėl, kad statininė homeostazė būna tik pas lavonus. Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas yra nuolatiniame kitime. Pavyzdžiui, pavalgėte. Gliukozės kiekis kraujyje pakilo. Ar tai jau susirgimas? Ne, tai normali reakcija. Jeigu tokiu momentu gydytojas pamatuos cukraus kiekį kraujyje, nežinodamas, kad pacientas valgė, jis gali diagnozuoti diabetą. Kai žmogus suserga virusine liga, gliukozės kiekis kraujyje išauga. Jei gydytojas tuo metu matuos cukraus kiekį kraujyje, diagnozė bus tokia pati – diabetas. Ir neretas atvejis, kai žmogui diagnozuojamas diabetas (kraujyje padidintas gliukozės kiekis), o žmogus pasirodo...
Laisvųjų aminorūgščių fondas (LAF)
2010.02.06 HomoSanitus / Age
Normaliam vidutiniško sudėjimo žmogui per parą reikia apie 70-100 gramų baltymų (pavyzdžiui, 100g jautienos yra apie 25g baltymo) . Jeigu žmogus dirba darbą, kuriame labiau aktyvuotas organizmo anaerobinis energijos gavimo būdas, jam reikia daugiau baltymų (jeigu dirba labai sunkų fizinį darbą, reikia apie 400 gramų baltymų), jeigu aerobinį darbą – baltymo reikia mažiau, bet daugiau angliavandenių. Kaip baltymai įsisavinami? Tam, kad įsisavinti baltymus, organizmui reikalingi fermentai. Pati greičiausia fermentų gamintoja baltymų įsisavinimui yra kasa. Tam, kad pagaminti fermentus 100 g baltymo perdirbimui, organizmas turi iš savęs paimti 460g aminorūgščių skolon, kurios po to grąžinamos su „palūkanomis“. Ta baltymo dalis, kurią organizmo audiniai gali atiduoti virškinimo fermentų sintezei, ...
 
Kodėl sergant kyla temperatūra?
2010.02.04 HomoSanitus / Age
Peršalimas, gripas, bronchitas, plaučių uždegimas... begalė ligų, kurių ūmi forma dažniausiai lydima padidėjusios kūno temperatūros. Ilgalaikis gydytojų kalimas žmonėms į galvą, kad pakilusi temperatūra yra blogas reiškinys ir su juo reikia kovoti, padarė savo – dažniausiai žmonės visokiomis priemonėmis stengiasi aukštą temperatūrą numušti. Žinoma, jei aukšta temperatūra sudaro labai didelį diskomfortą, ją galima pažeminti, tačiau ne tokiomis priemonėmis, kurių dažniausiai griebiasi susirgusieji – ne vaistais ar žolėmis, kurių veikimo mechanizmas nukreiptas tik į temperatūros reguliavimą. Tokia pagalba organizmui nereikalinga, ji tik pablogina padėtį. Aukštos temperatūros žeminimas turi būti siekiamas priemonėmis, kurios padeda garinti drėgmę nuo odos, tai yra vėsinti odą –...
Magiškasis bangos ilgis
2010.02.03 HomoSanitus / Age
Žemiau visa eilė „kodėl“ ir juos sieja tas pats atsakymas. Kodėl mus taip traukia ugnis? Kodėl daug geriau pasijuntame, kai pasėdime arčiau laužo? Kodėl žmonės namuose įsirengia židinius, nors šilumos visiškai pakanka iš centrinės šildymo sistemos? Kodėl su amžiumi vis labiau pasiilgstame vasaros ir vis labiau nekenčiame žiemos? Kodėl žmonės mėgsta voliotis ant smėlio paplūdimyje? Kodėl seneliai taip myli mažus anūkus ir vis stengiasi juos prisiglausti ar palaikyti sau ant kelių? Kodėl seni žmonės taip pamilsta kates ir šunis, kad net įsileidžia juos į savo guolį? Kodėl masinėse žmonių susibūrimo vietose kartais pradeda vykti „stebuklai“ – žmonės ima sveikti? (tuo dažnai pasinaudoja visokio plauko religijų atstovai). Kodėl medituojant grupėje...
 
Tolerancija
2010.02.02 HomoSanitus / Age
Tolerantiškumas. Pats žodis tolerancija (nereagavimas) reiškia biotaikinių  jautrumo praradimą tam tikrai ksenobiotiko (nuodo) dozei. Kartais šis reiškinys vadinamas „pripratimu“, bet tai ne visai teisinga, nes pripratimas reiškia ne organizmo būseną, bet procesą, kurio metu gali kilti ir tolerancija, ir įprotis, ir priklausomybė. Tolerancija vystosi palaipsniui, kai ksenobiotikas ilgai, nepertraukiamai arba dažnai pakliūna į organizmą tokia pačia arba augančia doze. Ji susidaro daugeliui organizmui svetimų medžiagų, tame tarpe ir vaistiniams preparatams, jei jie vartojami kasdien dvi tris savaites (kartais dar ilgiau). Tai ne stabilus  jautrumo praradimas visam laikui: jeigu medžiaga nebepatenka į organizmą, tai po keleto dienų jautrumas tai medžiagai atsistato. Bet kai tiktai sisteminis tos pačios...
Mitochondrijų kvėpavimo grandinių aktyvavimas
2010.01.28 HomoSanitus / Age
Kad raumuo galėtų dirbti, jam reikalinga energija, kuri gaunama iš specifinių organizme susidarančių degalų – adenozintrifosfato (ATP). Lygiai taip pat, kaip kai kurie automobilių varikliai dirba deginant juose benziną, žmogaus organizmas energijos gavimui naudoja tik  ATP. Raumuo verčia cheminę ATP energiją į mechaninę kinetinę energiją. Tačiau raumenys sukaupia tik labai nedidelį ATP kiekį, kurio užtektų tik pirmiems dviems maratono distancijos metrams įveikti – tai tarsi akumuliatorius automobilio variklyje, skirtas starterio pagalba išjudinti variklį iš mirties taško.  Kad raumenys galėtų atlikti darbą, jie ne tik vartoja ATP, bet ir patys didelį kiekį jo gamina. Pavyzdžiui, visas ATP kiekis, reikalingas maratono bėgimui, susidaro paties bėgimo metu. Kad 70 kg maratono bėgikas nubėgtų 42 kilometrus,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Jei visus vaistus, esančius dabar rinkoje, nuskandinti vandenyne,  būtų didelė nauda žmonėms ir katastrofa žuvims.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės