Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Magiškasis bangos ilgis
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / METABOLIZMAS / Magiškasis bangos ilgisŽemiau visa eilė „kodėl“ ir juos sieja tas pats atsakymas.
Kodėl mus taip traukia ugnis?
Kodėl daug geriau pasijuntame, kai pasėdime arčiau laužo?
Kodėl žmonės namuose įsirengia židinius, nors šilumos visiškai pakanka iš centrinės šildymo sistemos?
Kodėl su amžiumi vis labiau pasiilgstame vasaros ir vis labiau nekenčiame žiemos?
Kodėl žmonės mėgsta voliotis ant smėlio paplūdimyje?
Kodėl seneliai taip myli mažus anūkus ir vis stengiasi juos prisiglausti ar palaikyti sau ant kelių?
Kodėl seni žmonės taip pamilsta kates ir šunis, kad net įsileidžia juos į savo guolį?
Kodėl masinėse žmonių susibūrimo vietose kartais pradeda vykti „stebuklai“ – žmonės ima sveikti? (tuo dažnai pasinaudoja visokio plauko religijų atstovai).
Kodėl medituojant grupėje rezultatai auga daug greičiau?
Kodėl per gyvenimą einantys pamokslininkais – kunigai, mokytojai, lektoriai gyvena ilgiau?
Kodėl apie žmones aktyvistus, kurie nuolat būryje žmonių, kartojama frazė „ir iš kur jis tos sveikatos imasi“?
Kodėl scenos žvaigždei, atiduodančiai scenoje paskutines savo jėgas, gyvybiškai būtina pilna salė?
Kodėl kai kam pavyksta gydyti, vedžiojant rankomis virš patologinės organizmo vietos?
Kodėl, kai termometras vasarą ir žiemą kambaryje rodo 18 laipsnių, žiemą vaikštome apsirengę drabužiais ilgomis rankovėmis, o vasarą galime sėdėti ir su trumpomis?
Kodėl skaudamą sąnarį geriau gydo karšto smėlio maišas, negu karšta vandens pūslė?
Kodėl  geriau namą šiltinti daugiasluoksne aliuminio plėvele ( pvz., Aluthermo), negu stiklo vata ar putplasčiu?
Kodėl gyvatė visiškoje  tamsoje puikiai jaučia kurioje vietoje tupi pelytė, nors pastarajai iš baimės net širdis jau nebeplaka?
Kodėl vaikui sergant, dažnai mamos glosto skaudamą vietą?
Kodėl automobilio vaistinėlėje įdėtas plonas atspindintis apklotas?
Kodėl peršalus, veikia senolių gydymo metodas „užklokim ligonį kuo šilčiau“?
Kodėl imperatoriai nakčiai guldavosi į lovą kartu su mažais vaikais (Maiklas Džeksonas, beje, irgi)?

Klausimų seką, kuriuos vienaip ar kitaip riša tas pats faktorius, galima būtų dar tęsti, tačiau kad suprasti šio faktoriaus svarbą, pakaks ir tiek, kiek yra užduota. Šiuos visus klausimus riša vienas vienintelis atsakymas ir faktorius – spinduliavimas, kurio pradžių pradžia – Saulėje. Mes vienokia ar kitokia forma, tiesiogiai ar per tarpininkus akumuliuojame saulės energiją, o po to ją spinduliuojame – dalijamės su aplinka.

Elektromagnetinio spinduliavimo skalė

Mūsų regėjimas, nors ir subtilus, nesugeba priimti elektromagnetinių spindulių, kurie yra trumpesni už 400 ir ilgesni už 750 nm, o visas elektromagnetinių bangų (EMB) spektras gana platus – nuo radijo bangų iki gama spindulių. Nesigilinant į plonybes, visą EMB spektrą galima suskirstyti į tris – infra (ilgesni už 750 nm), matomą sritį (750-400 nm) ir ultra (trumpesni už 400 nm).

Bangu-diapazonai.jpg

1- gama spinduliavimas; 2 - rentgeno spinduliavimas; 3 – ultravioletinė sritis; 4 -matomoji sritis; 5 -infraraudonoji sritis;
6 -mikrobanginė sritis; 7 – ultratrumpabangis spinduliavimas; 8 – radijo bangos; 9 – kintamos srovės.

Infraraudonasis spinduliavimas

Mokslininkai įsitikino, kad visi (be išimties) kūnai  spinduliuoja nematomus infraraudonuosius spindulius. Jei mūsų akys nematytų dabar matomos spektro dalies, o matytų infra dalį, tai mes atsidurtume keistame iliuminacijų pasaulyje, kuriame viskas aplink šviečia. Nematomi infraraudonieji spinduliai, kuriuos atrado Viljamas Geršelis Saulėje, pasirodo, kad „gyvena“ ir Žemėje, supdami mus iš visų pusių. Kai prie prietaiso, matuojančio šį spinduliavimą, platinos elektrodo priartiname ranką, prietaiso rodyklė rodo gana stiprų šiluminį spinduliavimą (prisiminkite ekstrasensų rankas ir suprasite kuo jie gydo ar diagnozuoja)

E-bangu-skale.jpg

Nematomus infraraudonuosius spindulius skleidžia kiekviena mūsų organizmo ląstelė. Ir kuo labiau mes judame, tuo daugiau nematomų spindulių išspinduliuoja mūsų kūnas nuo odos paviršiaus, padėdamas odai vėsintis ir palaikyti kūno temperatūrą tam tikrose ribose.

Seimos-termograma.jpg

Termogramoje matome, kad moters ir vaiko infraraudonasis spinduliavimas yra intensyvesnis, negu vyro. Šiuo atveju  akivaizdžiai matome moters ir vaiko energetinį pranašumą prieš vyrą.

Infraraudonieji spinduliai susidaro dėl molekulių ir atomų judėjimo apie savo pusiausvyros padėtį. Bet kuri molekulė nuolat virpa į visas puses nuo savęs – į šonus nuo savo nuolatinės padėties, kurią apsprendžia cheminė tos molekulės jungtis medžiagoje. Ši vibracija gali užgesti tik prie absoliutaus nulio  - 273°С, bet, kaip sako trečiasis termodinamikos dėsnis, to niekada neįvyks.

Kūno pašildymas padidina atomų-molekulių judėjimą; nematomo spinduliavimo energija tuo metu ima augti. Nuosavas truputį pašildytų kūnų šiluminis spinduliavimas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nežymus ir silpnas. Mokslininkai paskaičiavo, o po to ir patikrino praktiškai, jog nematomas žmogaus kūno spinduliavimas turi pakankamai energijos, kad mus sušildyti net ir šaltą žiemos naktį. Mūsų organizmas išspinduliuoja keletą šimtų vatų šiluminės energijos ir to visai pakanka, kad nesušalti, užsidėjus tik kostiumą su aliuminio folijos tarpine, atspindinčia infraraudonuosius spindulius atgal.

Infraraudonojo spinduliavimo riba

  Iš elektromagnetinių bangų skalės matome, kad infraraudonieji spinduliai spektre prasideda iš karto už matomos raudonos spalvos ribos, tačiau ši riba kiekvienam žmogui yra skirtinga, nes ji priklauso nuo individualių žmogaus savybių – spalvų spektrą žmonės mato skirtingai. Šiuo metu ši riba dažniausiai fiksuojama ties l=7600 А (0,76 mikrono. Eritrocito dydis palyginimui – 7 mikronai). Šią jautrumo ribą didina vitamino A į organizmą įvedimas, fiziniai pratimai, akies adaptacija prie raudonos šviesos arba prie tamsos. (Štai dėl ko taip mylime tą raudonąją spalvą) :) Šiuo metu infraraudonųjų spindulių matymo riba siekia  9500 А diapazone.

Klasikiniu būdu lyginant su garso bangomis, galima teigti, kad matomi spinduliai užima vieną oktavą, ultravioletiniai – penkias, o infraraudonieji – mažiausiai 10 oktavų.

Anksčiau buvo manoma, kad infraraudionieji spinduliai (IS) nedaro jokio cheminio, biologinio ar tiesioginio fiziologinio poveikio, buvo manoma, kad jie tik šildo, tai yra keičia odos temperatūrinį gradientą.

Pirmą kartą IS poveikis buvo pastebėtas augalams, gyvūnams, ląstelėms. Daugeliu atvejų IS slopina mikrofloros vystymąsi. Žmonėms ir gyvūnams nuo IS aktyvėja kraujo apytaka, o tai reiškia ir metabolizmas. Buvo įrodyta, kad IS malšina skausmą, uždegimus, gerina cirkuliaciją, stimuliuoja.

IS slopina ksenobiotikų (nuodų), gama spinduliavimo poveikį, stiprindamas nespecifinį imunitetą. Is skatina organizmo valymosi procesus virusinių ir bakterinių ligų atvejais. IS yra gera profilaktikos priemonė. IS gera priemonė, kai organizme gaminama per daug melatonino – IS slopina jo gamybą (pvz. galima naudoti esant depresijai). Tolimesni nuo matomo spektro infraraudonieji spinduliai naikina laisvuosius radikalus organizme, tai yra atlieka antioksidanto funkciją.

Organizmo IS spindulių sugėrimą iš aplinkos galima padidinti vartojant daugiau vitamino B5 (niacino). Tai aktualu žiemą, kai IS gauname iš saulės mažiau. Niacino yra daugelyje maisto produktų, ypač liesoje mėsoje, kepenyse, žuvies produktuose, žirniuose, pupose, grikių kruopose, rupioje duonoje, riešutuose. Ir atvirkščiai vasarą – einant į pliažą šių produktų vartoti nepatariama (pelagros pavojus).

Žinoma, perskaičius tiek pagyros eilučių infraraudonajam spinduliavimui, norisi bėgti ieškoti šio spindulių šaltinio ir apsikabinus srėbti, srėbti tuos magiškus spindulius į save. :) Tačiau turime perspėti, kad infraraudonų spindulių spektras platus, o žmogui tinkantis diapazonas, kuriame perdozavimas  nepavojingas,  yra siauras.

Spinduliavimo kvantinė energija yra atvirkščiai proporcinga bangos ilgiui. Mūsų organizmo bangos spinduliavimo ilgis yra tarp 9-10 mikronų. Taigi turinčio didesnę kvantinę energiją spinduliavimo naudojimas gali veikti ardančiai kūno organus ir sistemas. Utravioletinių spindulių poveikį galima palyginti su „bomba“, nes jų energija viršija mūsiškę 20 kartų (soliariumų mylėtojai, pliažų gulinėtojai! Aūūūūūū! Gulintys pliažuose, jums pasisekė labiau, nes saulės spektre yra ir infraraudonieji spinduliai, kurie dalinai kompensuoja ultravioleto žalą). Palyginimui pavyzdys: jei mes liečiame laidus, kurias teka 12 V elektros srovė – mes nieko nejuntame. Dabar padauginkite šią įtampą iš 20 ir saugi srovė tampa žudančia. Didelės kvantinės energijos spinduliavimas, o tokiais yra ultravioletinis ir lazerinis spinduliavimas, skatina laisvųjų radikalų pertekliaus susidarymą, kurie sudarko normalią procesų tėkmę organizme. IS su 1,5 mikrono bangos ilgiu turi 6 kartus didesnę energiją, nei mūsų organizmas spinduliuoja. Tokio, plataus spektro IS naudojimas irgi sukelia neigiamus efektus organizme. Be to,  reikia paminėti, kad vanduo geriausiai sugeria IS energiją diapazone 1,3-2,7 mikrono. Įvertinant, kad mes sudaryti iš dviejų trečdalių vandens, tuo ir galima paaiškinti to diapazono neigiamą įtaką mums, esant dideliems spinduliavimo lygiams.

Šiandien gerai žinoma, jog tam, kad normaliai funkcionuotų visos organizmo sistemos, būtina, kad organizme visos reakcijos vyktų tam tikra seka ir tam tikru greičiu. Tik tokiu atveju garantuojama organizmo dinaminė homeostazė. Teisingai vykstant reakcijoms yra išskiriamas tam tikras energijos kiekis. Šis rodiklis ir nusako žmogaus odos ir atskirų organų infraraudonojo spinduliavimo intensyvumą.

Fizikai, eksperimentuodami su nukleotidais – DNR monomerais, aptiko, kad DNR atsikrato energijos pertekliaus milijoną kartų greičiau, negu kitos medžiagos organizme. Tiksliau sakant, nukleotidai  adeninas, guaninas, timinas, uracilas, citozinas, vos tik sugėrę kambario temperatūroje šviesos energiją, nedelsiant „išmeta“ ją atgal. Ir visa tai įvyksta per trilijoninę sekundės dalį, taigi išorinis dirgiklis nesuspėja pačioje molekulėje ką nors blogo padaryti. Tokios anomalijos su kitomis medžiagomis ir jų junginiais nepastebėtos. Nukleotidų atsparumas šviesai, galėjo suvaidinti svarbų vaidmenį gyvybės atsiradime žemėje, nes energijos srautų perteklius negalėjo sutrukdyti nukleininių rūgščių sintezei ir jų koncentravimui. O toliau jau jos pačios galėjo apsaugoti kitus polimerus, pavyzdžiui, baltymus.

Visai įmanoma, kad būtent DNR molekulės formuoja gyvybiškai būtiną infraraudonąjį spinduliavimą, kuris ir nusako organizmo procesų greitį. DNR defektai gali pakeisti mūsų IS parametrus, o tai reiškia, kad gali keisti ir mūsų metabolizmą, kurio pokyčiai pasibaigia imuniteto sumažėjimu ir liga.

Ar gali „negyvoje“ gamtoje vykti tokie patys energijos virsmai, kai kokia nors medžiaga surenka skirtingo spektro energiją, o išspinduliuoja tik vieną – tai medžiagai būdingą? Gali. Fosforiniai dažai to reiškinio pavyzdys – iš skirtingų energijos šaltinių gaunami vienodo dažnio fotonai, o tai reiškia ir vienoda spalva, tik tam reikalingas laikas, tam molekulėms užtenka ir keleto sekundės milijoninių dalių.

IS intensyvumo sumažėjimas paaiškinamas cheminių reakcijų greičio pokyčiais, kurie ir sumažina organizmo imunitetą, tai yra sukelia ligas.

Kai populiariai  sakoma, kad žmogus spinduliuoja energija, mintyje reikia turėti ne ką kita, o būtent infraraudonąjį spinduliavimą.

Bet kurio gyvūno gyvybiškumą nusako jo organizmo infraraudonojo spinduliavimo intensyvumas. Žmogaus – taip pat.

Organizme vyksta cheminės reakcijos. Pavyzdžiui:

a + b → ab

Medžiaga  a sureaguoja su medžiaga b ir susidaro nauja medžiaga ab. Toliau:

ab + c → abc

Nauja medžiaga ab reaguoja su medžiaga c ir susidaro nauja medžiaga abc.

abc + d → ad + bc

Nauja medžiaga abc reaguoja su medžiaga d ir susidaro dvi naujos medžiagos ad ir bc.

Ir taip toliau. Pirmoji reakcija, kurios metu susidaro medžiaga ab, yra šaltinis antrai reakcijai, abc yra šaltinis trečiajai ir t.t. – visa  tai nuosekliosios reakcijos.

Pavyzdžiui, jei raide a pažymėsime baltymą, o b – lipidą, tai jiems susijungus, susidarys ab – lipoproteinas. Šis ab lipoproteinas susijungia su cholesteroliu c ir gaunasi lipoproteinų kompleksas. Toliau lipoproteinų kompleksas abc reakcijoje su fermentu d skyla į hormonus ad ir bc.

Tai tik vienos nuoseklių reakcijų sekos pavyzdys. Tokių reakcijų sekų organizme yra įvairių.

Kad šios reakcijos vyktų, pirma būtina sąlyga – a ir b, ab ir c, abc ir d turi susidurti. Antra sąlyga – šių   medžiagų reagavimo greitis tarpusavyje turi būti suderintas. Trečia sąlyga – visos organizme vykstančios reakcijos yra fotocheminės ir jos gali vykti tik esant tam tikram spinduliavimui, kurį pažymime raide λ0 ir tada reakcijos atrodys taip:

     λ0
a + b  →  ab

    λ0
ab + c  →  abc

     λ0
     abc + d  →  ad + bc

Šių reakcijų analogija yra fotojuostelė. Kol ji laikoma tamsoje, joje nevyksta jokių reakcijų, tačiau vos tik ją apšviesime, joje iš karto įvyks pokyčiai – medžiagos, priklausomai nuo pakliuvusio ant juostelės spektro (bangos ilgio), atitinkamai sureaguos. Taip ir mūsų organizmui, kaip tai fotojuostelei, reikia spinduliavimo su tam tikru bangos ilgiu, kad vyktų  reikalingos reakcijos organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Į kitokį dažnį organizmas nereaguoja ir reakcijos nevyksta. Bangos ilgis, kuris reikalingas, kad organizme vyktų fotocheminės reakcijos, yra λ0=9,36 mikrono. Tai mūsų organizmo spinduliavimo bangos ilgis. Ir ją spinduliuoja mūsų DNR. Jei šis spinduliavimas silpnas, kritus reakcijų greičiui, reakcijų sekos išsiderina:

Reakcijos-greicio-priklausomybe.jpg

Reakcijos greičio priklausomybė nuo bangos ilgio.
Reakcijos greitis:

        C(a)  x  C(b)
Vab = Kab –––––––––––   λ0 ,
         C(ab)
kur Kab – konstanta ,  C(a) ir C(b), C (ab) – dalyvaujančių medžiagų koncentracijos,  λ0  – bangos ilgis.

Jeigu infraraudonojo spinduliavimo nėra, reakcijos greitis krenta ir reakcijų seka susidarko. Jeigu spinduliavimas per intensyvus, reakcijos greitį riboja C(a) ir C(b) difuzija.

Dabar paanalizuokime du žmones. Vienam devyniasdešimt metų, kitam kokia dvylika. Abiems įdedam į pažastis termometrus, palaikome reikiamą laiko tarpą ir žiūrime: pas abu temperatūrą  termometrai rodo daug maž panašiai. Na pas senolį keliomis laipsnio dalimis žemesnė. O dabar pažvelkite į šeimos – vyro, moters ir vaiko termogramą, kuri yra straipsnio pradžioje. Ar matote tą baltą juostą vaiko stuburo srityje? Tai štai, tokios spalvos senelio termogramoje nesurastumėte. Kodėl? Todėl, kad devyniasdešimtmečio ir  dvylikamečio organizmuose reakcijos vyksta skirtingais greičiais. Su amžiumi organizmo IS silpnėja, nes DNR po kiekvieno ląstelės dalijimosi trumpėja (tuo pačiu ir IS bangos ilgis), o tai reiškia, kad reakcijos lėtėja ir mažiau pagaminama energijos. Mažiau energijos – silpnesnis imunitetas. Taip pat tuo galima paaiškinti ir skirtingą jauno ir seno žmogaus  laiko pojūtį. Senam žmogui reakcijos vyksta lėtai ir įvykių gyvenime užfiksuojama nedaug.

Buvo atliktas eksperimentas. Patalpino  dvi skirtingo amžiaus (22 ir 60 metų)  žmonių grupes į patalpas atskirtas nuo išorinio pasaulio. Kambariuose laikrodžių nebuvo ir žmonės fiksavo laiką pagal vidinius pojūčius.  22 metų žmonėms laikas tekėjo 40 procentų lėčiau, nei šešiasdešimtmečiams. O tai reiškia, kad reakcijos pas šešiasdešimtmečius net 40 procentų sulėtėję.

Norint atstatyti reakcijų greitį, reikia organizmui visų pirma suteikti  λ0  bangos ilgio infraraudonojo spinduliavimo.


Apie diagnozavimą ir organizmo būsenos testavimą

Dabar naudojami magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos metodai yra organizmą žalojantys. Ligonio sveikatos limitas ir taip jau ribotas, o tokiomis diagnostikos priemonėmis jis dar labiau mažinamas. Yra pasaulyje sukurti diagnostikos būdai, kurių kaina ne tokia kosminė, kaip, pavyzdžiui, magnetinio rezonanso įrangos, ir ne tokie žalojantys, kaip, pavyzdžiui, kompiuterinė tomografija. Toks metodas remiasi tuo pačiu infraraudonuoju spinduliavimu ir yra, priešingai aukščiau paminėtiems, visiškai neinvazyvus. Daroma infraraudonųjų spindulių nuotrauka. Pavyzdyje matome  moters, turinčios problemą krūtyje, termogramą:

termograma-krutu.jpg

Procedūra daroma maždaug taip: moteriai nereikia net nusirengti  drabužių, 20oC laipsnių  kambario temperatūroje padaroma infraraudonųjų spindulių nuotrauka, po to moteris palaiko rankas  labai šaltame vandenyje (tam, kad vegetatyvinėje nervų sistemoje pasikeistų dominantė) ir daroma antra nuotrauka. Vietos, kuriose nevyksta temperatūros  pokyčiai (nekinta infraraudonasis spinduliavimas), ir yra problematiškos. Darant tokias nuotraukas galima ne tik diagnozuoti, bet ir labai lengvai stebėti kaip vyksta gydymas – sveikimo atveju nereagavimo plotas mažėja. Šis metodas nediferencijuoja susirgimo. Jis tik nurodo kurioje organizmo vietoje jau yra energetinė problema ir tai parodo daug anksčiau, nei žmogus pats pajunta ar pasirodo pokyčiai  klinikiniuose tyrimuose:Pastebėjus pokyčius, juos sureguliuoti dar galima paprastomis priemonėmis (šio filmo atveju –vaistinėmis žolėmis). Kai pirmieji pokyčiai nepastebimi, vėliau jau reikalingos kardinalios priemonės.

Toks tyrimas turėtų būti kiekvieno šeimos gydytojo pirmuoju tyrimu testuojant pacientą. Darant juos profilaktiškai  kas kiek laiko, galima nesunkai stebėti organizme vykstančius pokyčius.

Ir pabaigai filmukas, kuriame matosi kaip šiaurės gyventojai gaudo infraraudonajį spinduliavimą:


Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (5)
 
Apie ką perspėja traškantis megztinis
2012.02.19 HomoSanitus / Age
Žmogaus kūnas elektrinių krūvių požiūriu  yra neutralus. Tai sąlygoja makroskopinio elektro-neutralumo dėsnis, kuris sako: makroskopinio dydžio objekto bet kuriuo laiko momentu bendras teigiamų krūvių kiekis lygus neigiamų krūvių kiekiui. Netgi labai nežymus šios krūvių pusiausvyros pažeidimas sukeltų elektrostatinio potencialo atsiradimą. Įsivaizduokite sferinės formos gyvą ląstelę, kurios spindulys yra 0,1 mikrono (10-6  m). Pašaliname iš jos nedidelį kiekį K+ — 10-18 molio. Kaip pasekmė, ląstelės viduje susidarys neigiamų krūvių perteklius (10-18 nuo Faradėjaus skaičiaus, arba 0,965 x 105 x 10-18 = 9,65 х 10-14 kulonų). Įkrautos sferos su spinduliu r elektrinis potencialas  ψ vandeninėje terpėje nustatomas pagal formulę ψ = Q/εr, kur  Q – elektrinis krūvis, o ...
Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?
2012.02.11 HomoSanitus / Age
Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas. Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant. Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie: 1.Slopina uždegimus (PG1). 2.Skatina uždegimus (PG2). 3.Blokuoja PG2. (PG3). Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi...
 
Geras limfos tekėjimas - geros sveikatos palydovas
2012.01.11 HomoSanitus / Age
Kai senas indėnas nori išeiti  į amžinos medžioklės šalį, jis susiranda medį, atsisėda jame, nustoja judėti ir ima paviršutiniškai kvėpuoti krūtine... Apie 70 procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo. Vanduo, kad skatintų gyvybiškumą, kaip ir aplink mus supančioje gamtoje, taip ir mūsų organizmo viduje – turi nuolat tekėti. Kur gamtoje natūraliai švariausias vanduo? Šaltiniuose. Kas padaro vandenį tokiu? Tekėjimas, nuolatinis tekėjimas. Kas atsitinka, jei vanduo nustoja tekėti? Netekantis vanduo sudaro galimybę formuotis pelkei, kurios pats kvapas jau rodo, kad joje ima dominuoti irimo procesai. Analogiškai ir žmogaus organizme – kol vanduo teka, tol mes esame gyvybingi. Šiam procesui organizme lėtėjant, jame prasideda įvairios problemos. Kas tie  organizmo...
Šviesa, tamsa ir melatoninas
2011.12.18 HomoSanitus / Age
Kodėl sniegas baltas? Tam, kad surinktų nuo žemės...  saulės šviesą mūsų akims. Graži ta Lietuva. Žmonės irgi čia gražūs. Ypač moterys. Tik nervuoti jie čia kažkokie. Ir žudosi dažniau jie čia nei kitur. Garsūs daininykai dažnai čia apie debesis vis dainuoja. Nepatinka kartais jie visokiems andriukams, nes gal rojų danguje savo pilkuma užstoja. Ir iš tiesų, kas gi gero tuose debesyse? Tik saulę užstoja, ir dar šlapinasi ant mūsų jie čia per dažnai. Mažai mums tenka tos gęstančios žvaigždutės šviesos čia, prie Nemuno tų vingių. O atėjus trumputei vasarai saulėtai, daug kas savo akis dar ima slėpti po tamsiais akiniais. Nemažai žmonių (ir jų stipriai daugėja) akinius nešioja visą laiką, nes be jų gyvenimo ryškumo jau nebemato. Tėvų perduotas genetinis brokas ar civilizacinės...
 
Kalis ir radioaktyvus cezis
2011.06.23 HomoSanitus /
Pranešime aiškinamas žinomas paradoksas: nežymus audinių užteršimas radioaktyviuoju ceziu137 sukelia stipriai išreikštas audinių patologijas (širdies, inkstų ir kt.). Viskas sustoja į savo vietas, jei žinoma, kad kalis pasiskirstęs ląstelėje NEVIENODAI. Jis adsorbuojamas tam tikrose ląstelės struktūrose ir jo kiekis lokaliai išauga. Šiandien žinoma, kad tokioms struktūroms priklauso susitraukimo aparatas (cezis koncentruojasi mikrofibrilių, turinčių susitraukimo baltymą mioziną, M-diskuose) ir mitochondrijos. Radioaktyvus cezis137  pažeidžia tas struktūras, kuriose jis susikaupia, nors visumoje bendroji gautoji dozė gali būti ir nedidelė.
Ką bendro turi žylantys plaukai ir baltmė?
2010.11.27 HomoSanitus / Age
Pakankamai dažnas reiškinys, kai žmonėms ima vienaip ar kitaip ima keistis odos pigmentas ir ima ryškėti ant jos neegzistuojančių realybėje valstybių žemėlapiai. Tokiems žmonėms „protingi“ dermatologai dažniausiai paskiria kokį nors tepalą, ir neretai hormoninį, tačiau „valstybių sienos“ kaip plėtėsi, taip ir toliau jiems plečiasi. Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad eilinį kartą gydytojas dairosi į medžius, kai tuo tarpu reikia žiūrėti į mišką – tik visumą matantis gali nuspėti kur šuo pakastas. Dažnas netradicinės medicinos žinovas gali pasakyti, kad organizmo detoksikacijai naudojamos klizmos su kavos tirščiais yra efektyvios, bet kur to efektyvumo šaknys žino retas. O veikimo mechanizmas slypi elektrochemijoje: nuodingus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, neigiamai...
 
Saka apie druskos rūgštį
2010.11.22 HomoSanitus / Age
Perkrauta lotyniškais ir tarptautiniais terminais gydytojo kalba, išversta į daugeliui suprantamą, neretai sukelia šypseną. Paprasti gydymo metodai neleidžia gydytojui išpuikti ir tapti nepakeičiamu. Tam, kad augtų pelnas, šiuolaikinė  medicina užkasa senus paprastus gydymo metodus arba apvelka juos naujais  įmantriais rūbais. Metodas ar cheminė medžiaga, kurių negalima užpatentuoti, šiuolaikinę farmaciją domina tik tiek, kiek galima tuo pasinaudoti kuriant naują patentuojamą. Daugelio chroniškų ligų atsiradimo priežasčiai nustatyti reikia nueiti ilgą paieškos kelią, kad atsekti kur yra pirminė kilusio susirgimo priežastis. Nėra greito ryšio tarp priežasties ir pačios ligos – tai ne tas atvejis, kai išgeriamas kalio cianidas ir numirštama. Kaip...
Ar verta vartoti Omega 3?
2010.11.09 HomoSanitus / Rūta S.
Nuo Guy R. Schenker, D.C. Gruodis, 2005 Mielas Gydytojau, Ne per seniausiai, po daugelio metų,  aš pirmą kartą  užėjau į sveiko maisto parduotuvę. Negaliu sakyti, kad buvau nustebintas to, ką pamačiau, bet reklaminės informacijos gausa privertė mane pasijusti taip, lyg  būčiau gundomas klasikiniais viliojančiais pažadais SALDŽIAKALBIO  PREKEIVIO, SIŪLANČIO VAISTĄ NUO ŠIMTO LIGŲ. Ketvirtadalis parduotuvės buvo užpildytas Sojos-Žudikės, kaip ji buvo garsiai pavadinta dėl galios užkirsti kelią ar net išgydyti kiekvieną žinomą žmonijos ligą. Viename parduotuvės gale buvo reklamuojamas Žvėris Fitoestrogenas, dainuojantis savo sirenos dainą apie gydymą  būklių, sukeltų estrogenų pertekliaus. Bet žaviausia daina ir šokis buvo atliekamas Omega 3 PNRR, dešimtmečio Pseudo-Mokslo...
 
Aliejų ir žuvų taukų mitai
2010.10.22 HomoSanitus / Rūta S.
Neretas, pasiekęs gyvenimo pusiaukelę, būna bent kartą jau patyręs reiškinį, kurį paprastai apibūdinant galima pavadinti apsinuodijimu maistu. Įdėmiau gyvenimą žvalgantys turbūt pastebėjo, kad šis apsinuodijimas būna ypač sunkus, kai suvalgoma sugedusios žuvies ar užvalgoma pasenusio maisto, kuriame buvo aliejaus. Visi gerai žinome koks „malonus“ pojūtis pasilieka burnoje, kai perkandamas sugedusio  riešuto branduolys. Kuo ypatingesnis apsinuodijimas sugedusiu riebalu, nei, tarkim, papuvusiu obuoliu? Tuo, kad riebalams, skirtingai nei medžiagoms, tirpstančioms vandenyje, pakliūti į ląstelę per membraną nėra barjero, tai yra jiems nereikia pernašos. Polinesočioji riebioji rūgštis prie savo laisvųjų jungčių prisijungusi ląstelei nuodingą cheminį elementą jį gali nunešti iki...
Cholesterolis: požiūris į konkretaus paciento mitybą
2010.10.03 HomoSanitus / Rūta S.
                                         Pagal Guy R. Schenker, D.C. (Šis straipsnis buvo išspausdintas: Today's Chiropractic Kovas/Balandis 1989, Healthcare Rights Advocate June, 1990, Alternatyvos mityboje ir sveikatos rūpybos sąjungos žurnale). ĮVADAS Einšteinas, paklaustas, kaip jam pavyko atrasti naują mąstymo kelią, atsakė, kad jis tai padarė išimtinai mesdamas iššūkį aksiomoms. Šio straipsnio tikslas yra mesti iššūkį visuotinai priimtam teiginiui, kad cholesterolio turinčio maisto vartojimas yra tiesiogiai susijęs su cholesterolemija ir miokardo infarktu. Siūlomas orientuoto paciento...
 
Ar jūs darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalcį?
2010.09.17 HomoSanitus / Rūta S.
                                                       Pagal  Guy R. Schenker, D.C. Jūs paskiriate kalcį moteriai menopauzės periodu ir jai netrukus smarkiai užkietėja viduriai. Arba rekomenduojate jį vyrui, besiskundžiančiam nemiga, ir jam paaštrėja artritas, pradeda šalti rankos bei kojos. O jei rekomenduosite kalcį moteriai, kuri skundžiasi menstruaciniais skausmais? Ją pradės varginti nemiga. Arba, jūs paskirsite kalcį vaikui, kurio kaulai ir dantys dar vystosi, ir jis pradės skųstis raumenų mėšlungiu. Kai esate įsitikinę, kad kalcis atneš naudą beveik visiems...
Ką reikia žinoti prieš geriant vaistažoles ir vaistus
2010.04.23 HomoSanitus / Age
Dauguma žmonių įsitikinę, kad vaistažolės bet kokiu ligos atveju yra geriau, nei neorganinės chemijos preparatai ir gydymas jomis bus kur kas sėkmingesnis, nei vaistais iš vaistinės. Tačiau tiek pacientai, tiek 99,9% gydytojų tikrovėje nežino kada vaistažolės gali padėti ir kada jos bus dar vienas žingsnis grabo link (su neorganiniais vaistais situacija tokia pati). Kai ląstelių biologinėse membranose pasikeičia lipidų sudėtis, jos tampa arba per daug pralaidžios, arba atvirkščiai – užanka ir  ląstelė nieko nei išleidžia, nei įsileidžia. Jei ląstelės membranoje padidėja nesočiųjų riebiųjų rūgščių, membrana tampa per daug pralaidi. Tuomet organizme visi biologinio oksidavimo procesai organizme sustiprėja, dominuoja simpatinė VNS, skydliaukė dirba aktyviai, gaminama daug ATP... Kaip taisyklė tokioje...
 
Kodėl atsiranda skylė skrandyje?
2010.04.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti detaliau kaip tas skrandis funkcionuoja. Tai pradžioje ir padarysim. Virškinimo funkcijos skrandyje yra: deponavimas, mechaninis ir cheminis maisto apdirbimas, laipsniškas  skrandžio turinio išmetimas porcijomis į dvylikapirštę žarną. Skrandžio dalis, kurioje pereina stemplė į skrandį vadinama kardialine  dalimi (įskrandis). Skrandžio dugnas . Skrandžio kūnas . Ir pilorinė (prievartinė) dalis , kuri pereina į sfinkterį. Pagal tai, kurioje skradžio dalyje yra skrandžio gleivinės epitelio ląstelės, joms ir duoti pavadinimai – kardialinės, sfinkterio ir t.t. Skrandyje yra didysis ir mažasis skrandžio išlinkimai. Druskos rūgšties daugiausia išskiria didžiajame išlinkime, skrandžio...
Kodėl nėra riebių šimtamečių?
2010.04.03 HomoSanitus / Age
Du pacientai. Vienas įsitempęs, susijaudinęs ir regis, kad reikia tik degtuko ir jis užsiliepsnos. Jam šokinėja į viršų kraujo spaudimas, dažnai laksto į tualetą šlapintis, intymiose kūno vietose niežulys, galvos skausmas, pulsas dažnas... Kitas vangus, nejudrus, mieguistas, apatijoje, nieko nenori ir negali veikti, vos velka kojas, pulsas retas... Per savaitę ar dvi galima šias būsenas sukeisti vietomis – hipertoniką padaryti vangiu, o apsnūdusį padaryti aktyviu. Pats trumpiausias ir paprasčiausias testas: abu pacientus reikia paguldyti ir gulintiems išmatuoti arterinį kraujo spaudimą ir suskaičiuoti pulsą. Po to abu pacientus pastatyti ir vėl išmatuoti spaudimą ir pulsą. Atsistojus po gulėjimo, pirmojo  paciento  kraujo spaudimas išliks stabilus, antrojo – tiek...
 
Cholesterolio svarba
2010.02.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad gydyti, reikia analizuoti kiekvieno paciento susirgimą individualiai. Nors ligos simptomai  tokie patys, tačiau procesai vykstantys organizme gali būti visiškai skirtingi ir priežastys juos sukėlusios dažniausiai yra skirtingos taip pat. Pagrindines medžiagas, kurios yra mūsų organizme, skirtomos į tris grupes – angliavandenius, baltymus ir riebalus. Organizmo lipidų (riebalų) sudėtyje yra vienas lipidas – cholesterolis, kuris organizmui ypatingai svarbus. Ką žino eilinis gydytojas apie cholesterolio apykaitą žmogaus organizme? Pirma mintis  gimstanti po šio klausimo jam: cholesterolis – blogis, nes nuo jo susidaro sklerotinės plokštelės ant kraujagyslių sienelių. Cholesterolis (C27 H45 OH) yra steroidas, iš kurio formuojasi steroidiniai hormonai – pagrindiniai operatyvinio...
Silpnas ir stiprus imunitetas
2010.02.10 HomoSanitus / Age
Kas tai yra imunitetas? Visi procesai, nukreipti organizmo dinaminės homeostazės palaikymui, vadinami imunitetu. Kodėl dinaminės? Todėl, kad statininė homeostazė būna tik pas lavonus. Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas yra nuolatiniame kitime. Pavyzdžiui, pavalgėte. Gliukozės kiekis kraujyje pakilo. Ar tai jau susirgimas? Ne, tai normali reakcija. Jeigu tokiu momentu gydytojas pamatuos cukraus kiekį kraujyje, nežinodamas, kad pacientas valgė, jis gali diagnozuoti diabetą. Kai žmogus suserga virusine liga, gliukozės kiekis kraujyje išauga. Jei gydytojas tuo metu matuos cukraus kiekį kraujyje, diagnozė bus tokia pati – diabetas. Ir neretas atvejis, kai žmogui diagnozuojamas diabetas (kraujyje padidintas gliukozės kiekis), o žmogus pasirodo...
 
Laisvųjų aminorūgščių fondas (LAF)
2010.02.06 HomoSanitus / Age
Normaliam vidutiniško sudėjimo žmogui per parą reikia apie 70-100 gramų baltymų (pavyzdžiui, 100g jautienos yra apie 25g baltymo) . Jeigu žmogus dirba darbą, kuriame labiau aktyvuotas organizmo anaerobinis energijos gavimo būdas, jam reikia daugiau baltymų (jeigu dirba labai sunkų fizinį darbą, reikia apie 400 gramų baltymų), jeigu aerobinį darbą – baltymo reikia mažiau, bet daugiau angliavandenių. Kaip baltymai įsisavinami? Tam, kad įsisavinti baltymus, organizmui reikalingi fermentai. Pati greičiausia fermentų gamintoja baltymų įsisavinimui yra kasa. Tam, kad pagaminti fermentus 100 g baltymo perdirbimui, organizmas turi iš savęs paimti 460g aminorūgščių skolon, kurios po to grąžinamos su „palūkanomis“. Ta baltymo dalis, kurią organizmo audiniai gali atiduoti virškinimo fermentų sintezei, ...
Kodėl sergant kyla temperatūra?
2010.02.04 HomoSanitus / Age
Peršalimas, gripas, bronchitas, plaučių uždegimas... begalė ligų, kurių ūmi forma dažniausiai lydima padidėjusios kūno temperatūros. Ilgalaikis gydytojų kalimas žmonėms į galvą, kad pakilusi temperatūra yra blogas reiškinys ir su juo reikia kovoti, padarė savo – dažniausiai žmonės visokiomis priemonėmis stengiasi aukštą temperatūrą numušti. Žinoma, jei aukšta temperatūra sudaro labai didelį diskomfortą, ją galima pažeminti, tačiau ne tokiomis priemonėmis, kurių dažniausiai griebiasi susirgusieji – ne vaistais ar žolėmis, kurių veikimo mechanizmas nukreiptas tik į temperatūros reguliavimą. Tokia pagalba organizmui nereikalinga, ji tik pablogina padėtį. Aukštos temperatūros žeminimas turi būti siekiamas priemonėmis, kurios padeda garinti drėgmę nuo odos, tai yra vėsinti odą –...
 
Tolerancija
2010.02.02 HomoSanitus / Age
Tolerantiškumas. Pats žodis tolerancija (nereagavimas) reiškia biotaikinių  jautrumo praradimą tam tikrai ksenobiotiko (nuodo) dozei. Kartais šis reiškinys vadinamas „pripratimu“, bet tai ne visai teisinga, nes pripratimas reiškia ne organizmo būseną, bet procesą, kurio metu gali kilti ir tolerancija, ir įprotis, ir priklausomybė. Tolerancija vystosi palaipsniui, kai ksenobiotikas ilgai, nepertraukiamai arba dažnai pakliūna į organizmą tokia pačia arba augančia doze. Ji susidaro daugeliui organizmui svetimų medžiagų, tame tarpe ir vaistiniams preparatams, jei jie vartojami kasdien dvi tris savaites (kartais dar ilgiau). Tai ne stabilus  jautrumo praradimas visam laikui: jeigu medžiaga nebepatenka į organizmą, tai po keleto dienų jautrumas tai medžiagai atsistato. Bet kai tiktai sisteminis tos pačios...
Mitochondrijų kvėpavimo grandinių aktyvavimas
2010.01.28 HomoSanitus / Age
Kad raumuo galėtų dirbti, jam reikalinga energija, kuri gaunama iš specifinių organizme susidarančių degalų – adenozintrifosfato (ATP). Lygiai taip pat, kaip kai kurie automobilių varikliai dirba deginant juose benziną, žmogaus organizmas energijos gavimui naudoja tik  ATP. Raumuo verčia cheminę ATP energiją į mechaninę kinetinę energiją. Tačiau raumenys sukaupia tik labai nedidelį ATP kiekį, kurio užtektų tik pirmiems dviems maratono distancijos metrams įveikti – tai tarsi akumuliatorius automobilio variklyje, skirtas starterio pagalba išjudinti variklį iš mirties taško.  Kad raumenys galėtų atlikti darbą, jie ne tik vartoja ATP, bet ir patys didelį kiekį jo gamina. Pavyzdžiui, visas ATP kiekis, reikalingas maratono bėgimui, susidaro paties bėgimo metu. Kad 70 kg maratono bėgikas nubėgtų 42 kilometrus,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Sveikas žmogus alkoholį vartoja, kad būtų gera, alkoholikas - kad nebūtų bloga.
Liaudies išmintis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės