Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Žvilgsnis ? kav? kitu kampu
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / METABOLIZMAS / Žvilgsnis ? kav? kitu kampu
„Be kavos – aš ne žmogus!“
(nuogirda)             

Kiek nedaug tereikia, kad prarasti žmogiškumą. :) Tas, kas jau nebegali be jos, iš tikro yra jau nevisai pilnavertis žmogus, nes normaliai funkcionuojantis organizmas poreikio šiam gėrimui nejaučia. Kokia sveiko organizmo reakcija į šios, beveik  nuodėguliais virtusių pupelių vandeninės ištraukos   keletą išgertų puodelių? Rūkas, sunkumas, skausmas galvoje, pykinimas – pojūčiai vos ne kaip po smegenų sukrėtimo. Žmogus, bet kokiu pretekstu (aiškinant, kad ji padeda nubusti, tapti žvalesniu, patinka skonis, padeda susikaupti ir t.t.) vartojantis kavą po keletą puodelių per dieną, yra giliaus biocheminio deficito būsenoje. Mažam vaikui, beje, šio  gėrimo neįsiūlysi. Jis intuityviai jo vengs. Na nebent pridėsite cukraus ir grietinėlės tiek, kad kavos skonis juose paskęs.

Tikrasis kavos veikimo mechanizmas žinomas nedaugeliui. Neskrudintos pupelės yra žalios spalvos ir jose iš tikro yra nemažai vitaminų ir antioksidantų. Tačiau jas kaitinant ir deginant, produkte susidaro medžiagos prooksidantai, kurios ją po to paverčia iš naudingos į kenksmingą.

Jei žmogus negali apsieiti be kavos, tai požymis, kad jo organizme imuninė sistema yra apverktinoje būklėje. Skrudintoje kavoje susidarę peroksidiniai junginiai sendina organizmą, nes išnaudoja organizme esančias medžiagas-reduktores. Jei norite pamatyti kaip šis procesas atrodo, pažvelkite į ką pavirsta maisto produktai ilgiau pastovėję  ne šaldytuve. Oro deguonis iš lėto dehidrogenizuoja maiste esančius antioksidantus (reduktorius). Dėl tos pačios priežasties ilgokai pastovėjusi puodelyje kava ar taurėje vynas praranda kvapnumą ir apkarsta – polifenolai(antioksidantai) oksiduojasi ir virsta ortochinonais (nuodais organizmui).

Bet nepaisant to, amžinieji ginčai apie kavą – gerti ją naudinga ar nelabai, nenutyla.

Ne vienas girdėjo, kad vienam kava vakare – bemiegė naktis, kitam – saldus ir ramus miegas. Kodėl taip yra? Kodėl vieniems per trumpą laiką suvartojus daugiau kaip 250 mg kofeino, kitaip tariant, išgėrus daugiau kaip 3 puodelius juodos kavos, pasireiškia bent penki iš šių simptomų (žinoma, jei jie nėra kitų ligų signalai): nerimas, nervingumas, dirglumas, nemiga, veido paraudimas, virškinimo sutrikimai, raumenų trūkčiojimai, tankesnis arba nelygus širdies ritmas, mąstymo ir kalbos pakrikimas, nenatūralaus energijos pertekliaus periodai. Kodėl kitiems – tokie simptomai nepasireiškia? Gydytojai į kavą žiūri tik vienu aspektu – joje esančių alkaloidų kofeino (molekulinė formulė – C8H10N4O2), teofilino ir teobromino stimuliuojančiu poveikiu organizmui. Štai taip charakterizuojamas kofeinas – „pakankamai greitai ir intensyviai veikianti medžiaga, stimuliuojanti nervų sistemos ir kraujo apytakos veiklą. Jo poveikis tęsiasi nuo 2 iki 7 valandų ir būna stipriausias pirmąją valandą. Paprastai, kofeiną vartojant nedideliais kiekiais, padidėja budrumas, atsiranda žvalumo pojūtis, jaučiamas jėgų antplūdis, kartais jis gydo galvos skausmą. Dėl tokių savybių jis įeina į kai kurių vaistų sudėtį, ypač tų, kurie vartojami gydant migreną, slogą, viršutinių kvėpavimo takų ligas. Tačiau pernelyg didelis kofeino kiekis gali per daug stimuliuoti, o tada paspartėja širdies veikla ir gali kamuoti nemiga. Kofeino poveikis organizmui daug priklauso nuo to, kaip veikia nervų sistema: ramiems žmonėms reikės didesnės kofeino dozės, o jautriems – žymiai mažesnės.“

Labai retas gydytojas analizuoja kavą kitu aspektu– poveikiu konkretaus žmogaus metabolizmui. Nusistovėjusi visuomenėje daugumos nuomonė, kad kavos gėrimas yra blogas reiškinys, kaip absoliutus teiginys, yra yra nevisai teisingas. Reikia analizuoti konkretų atvejį –  pirmiausia kokią(degėsius ar žalios kavos gėrimą), kas geria kavą, kiek jos geria, kaip ją ir kada geria. Kava organizmo metabolizme dalyvauja kaip anabolikas. Jos anabolinį poveikį sustiprina anabolikai grietinėlė ir cukrus. Kava, kaip jau supratote, turi alkaloidų. Žodis alkaloidas yra kilęs iš dviejų žodžių: arabų kalbos žodžio “alkali” kas reiškia šarmas ir graikų kalbos žodžio “edos” – panašus. Tiksliai išvertus, tai būtų: panašus į šarmą junginys.

Jeigu pamatuosite kavos gėrimo pH, tai gausite rezultatą apie 5 (priklausomai nuo kavos  pupelių rūšies ir jų kiekio gėrime). Paradoksalu – kavos gėrimas rūgštus, bet veikia kaip anabolikas. Viena iš tokio poveikio  priežasčių – alkaloidai kavoje, jų poveikis organizmui yra kaip šarmų.

Kodėl žmonės dieną paprastai pradeda kavos puodeliu? Paros metabolizmo ciklas susideda iš dviejų fazių – nuo 4-tos iki 16-tos valandos organizmo rūgštėjimas (katabolizmas - šlapimas šarminis ir jame mažai vandenilio jonų), nuo 16-tos iki 4-tos valandos organizmo  šarmėjimas (anabolizmas - šlapime turime daugiau vandenilio jonų, kuriuos organizmas išmeta lauk). Kuo organizmas sveikesnis, tuo organizmo metabolizmo „švytuoklė“ svyruoja didesne amplitude. Ji didžiausia vaiko organizme - matuojant vaiko  šlapimo pH svyravimą paroje, matysime, kad nukrypimai nuo vidutinės reikšmės 6,2 į abi puses bus didžiausi. Taigi laiku (į "švytuoklės" rezonansą) išgertas kavos puodelis padidina „švytuoklės“ amplitudę ir šiek tiek ją „pajaunina“.

Kodėl su amžiumi kavos norisi vis labiau, o vaikystėje jos poreikis yra minimalus? Ne tik dėl įpročio  – organizmui senstant, jo metabolizmo amplitudė mažėja, energijos tekėjimas juo silpsta, ir žmogus intuityviai ieško būdų kaip  jį padidint. Vienas iš tokių būdų – laiku išgertas kavos puodelis.

Kodėl daugumai kava padeda vakare ilgiau dirbti ir nustumti miegą tolyn? Todėl, kad normaliai funkcionuojančio organizmo metabolizmo ciklas reikalauja eiti miegoti (tai yra pereiti į anabolinę fazę, nes organizme yra arba ATP (adenozintrifosfatas) perteklius, arba jo stygius, kuris jau yra vienas iš nelabai gerų požymių ir gręsia organizmo išsekimas ), o išgėrus kavos, šis ciklas dirbtinai pratęsiamas – neleidžiama keistis katabolinei fazei į anabolinę ir pratęsiama ATP gamyba (kurio ir taip tuo atveju, kai jis gaminamas normaliai, yra per daug  ir organizmas seniai jau nori eiti miegoti, kad jo perteklių sunaudoti kataboliniams procesams – atsistatymui). Ilgesnis toks organizmo kava prievartavimas išderina metabolizmo ciklą ir žmogui ima pasireikšti vienoki ar kitoki sveikatos sutrikimai, kuriuos pradžioje ilgoką laiką maskuoja pačios kavos stimuliuojantis poveikis.

Kodėl kai kuriems po kavos puodelio vakare miegas nesutrinka? Tokių žmonių metabolizmo cikle labiau dominuoja ir tęsiasi katabolinė fazė (ATP trūksta ir jo perteklius neįjungia miego) ir  katabolinės fazės amplitudė yra per didelė (neprikaupiama ATP, nes intensyviai dirbama), vakare išgertas kavos puodelis subalansuoja ciklą – pratęsia ATP gamybą, kurio pagalba miego metu bus atstatoma normali organizmo veikla (organizmas turės energijos anaboliniam procesui, atsistatymui) – normaliai veikiantis organizmas normaliai ir miega. Kodėl negalintiems užmigti ir išsekusiems siūloma prieš miegą pabūti ramiai, lėtai pasivaikščioti gryname ore? Tam, kad prieš miegą pratęsta katabolinė fazė  prikauptų ATP ir neišnaudotų jos psichiniam ar fiziniam darbui.

Kadangi daugumos žmonių metabolizmas yra daugiau  mažiau normalus (prikaupta pakankamai ATP miegui ir organizmo atstatymo darbams), tai ir kavos poveikis vakare būna dažniausiai stimuliuojantis, tai yra veikiantis prieš natūralų ciklą ir dirbtinai verčiantis organizmą būti budriu ir gaminti papildomai dar ATP, kurio tiek jau nereikia organizmo atstatymui. To pasekoje šis ATP perteklius bus panaudotas riebalinio audinio auginimui (energija talpiausiai ir kompaktiškiausiai susideda į riebalus) ir toks žmogus nuo kavos ...tuks. Štai taip  ir  pasireiškia  kavos anabolinis poveikis (kad suprasti giliau, verta pastudijuoti straipsnį "Supratimas apie sveikatą prasideda čia). Todėl geriausia ne kavą vakare gerti ir dirbti, bet pamiegiojus, tai atlikti ryte be kavos. Neveltui sakoma: "rytas už vakarą išmintingesnis".

Jei žmonės vartotų ne skrudintą, bet žalią kavą, ji būtų kur kas naudingesnė, nei įprastoji – sudeginta ir dar kartą užplikyta. Kas atsitinka su vitaminais ir antioksidantais po visų šių termo procedūrų? Skrudinimas kavą prisotina diacetilu, glioksaliu, metilglioksaliu... Virimas, jo metu oksiduojantis polifenolams, prisotina kavos gėrimą ortochinonais ir vandenilio peroksidu. Visos tos paminėtos medžiagos yra skatinančios oksidaciją, o tai reiškia, kad nuolat  vartojant skrudintą kavą, išeikvojamos organizmo reduktorių atsargos ir žmogus greitai sensta.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (16)
 
Apie ką perspėja traškantis megztinis
2012.02.19 HomoSanitus / Age
Žmogaus kūnas elektrinių krūvių požiūriu  yra neutralus. Tai sąlygoja makroskopinio elektro-neutralumo dėsnis, kuris sako: makroskopinio dydžio objekto bet kuriuo laiko momentu bendras teigiamų krūvių kiekis lygus neigiamų krūvių kiekiui. Netgi labai nežymus šios krūvių pusiausvyros pažeidimas sukeltų elektrostatinio potencialo atsiradimą. Įsivaizduokite sferinės formos gyvą ląstelę, kurios spindulys yra 0,1 mikrono (10-6  m). Pašaliname iš jos nedidelį kiekį K+ — 10-18 molio. Kaip pasekmė, ląstelės viduje susidarys neigiamų krūvių perteklius (10-18 nuo Faradėjaus skaičiaus, arba 0,965 x 105 x 10-18 = 9,65 х 10-14 kulonų). Įkrautos sferos su spinduliu r elektrinis potencialas  ψ vandeninėje terpėje nustatomas pagal formulę ψ = Q/εr, kur  Q – elektrinis krūvis, o ...
Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?
2012.02.11 HomoSanitus / Age
Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas. Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant. Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie: 1.Slopina uždegimus (PG1). 2.Skatina uždegimus (PG2). 3.Blokuoja PG2. (PG3). Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi...
 
Geras limfos tekėjimas - geros sveikatos palydovas
2012.01.11 HomoSanitus / Age
Kai senas indėnas nori išeiti  į amžinos medžioklės šalį, jis susiranda medį, atsisėda jame, nustoja judėti ir ima paviršutiniškai kvėpuoti krūtine... Apie 70 procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo. Vanduo, kad skatintų gyvybiškumą, kaip ir aplink mus supančioje gamtoje, taip ir mūsų organizmo viduje – turi nuolat tekėti. Kur gamtoje natūraliai švariausias vanduo? Šaltiniuose. Kas padaro vandenį tokiu? Tekėjimas, nuolatinis tekėjimas. Kas atsitinka, jei vanduo nustoja tekėti? Netekantis vanduo sudaro galimybę formuotis pelkei, kurios pats kvapas jau rodo, kad joje ima dominuoti irimo procesai. Analogiškai ir žmogaus organizme – kol vanduo teka, tol mes esame gyvybingi. Šiam procesui organizme lėtėjant, jame prasideda įvairios problemos. Kas tie  organizmo...
Šviesa, tamsa ir melatoninas
2011.12.18 HomoSanitus / Age
Kodėl sniegas baltas? Tam, kad surinktų nuo žemės...  saulės šviesą mūsų akims. Graži ta Lietuva. Žmonės irgi čia gražūs. Ypač moterys. Tik nervuoti jie čia kažkokie. Ir žudosi dažniau jie čia nei kitur. Garsūs daininykai dažnai čia apie debesis vis dainuoja. Nepatinka kartais jie visokiems andriukams, nes gal rojų danguje savo pilkuma užstoja. Ir iš tiesų, kas gi gero tuose debesyse? Tik saulę užstoja, ir dar šlapinasi ant mūsų jie čia per dažnai. Mažai mums tenka tos gęstančios žvaigždutės šviesos čia, prie Nemuno tų vingių. O atėjus trumputei vasarai saulėtai, daug kas savo akis dar ima slėpti po tamsiais akiniais. Nemažai žmonių (ir jų stipriai daugėja) akinius nešioja visą laiką, nes be jų gyvenimo ryškumo jau nebemato. Tėvų perduotas genetinis brokas ar civilizacinės...
 
Kalis ir radioaktyvus cezis
2011.06.23 HomoSanitus /
Pranešime aiškinamas žinomas paradoksas: nežymus audinių užteršimas radioaktyviuoju ceziu137 sukelia stipriai išreikštas audinių patologijas (širdies, inkstų ir kt.). Viskas sustoja į savo vietas, jei žinoma, kad kalis pasiskirstęs ląstelėje NEVIENODAI. Jis adsorbuojamas tam tikrose ląstelės struktūrose ir jo kiekis lokaliai išauga. Šiandien žinoma, kad tokioms struktūroms priklauso susitraukimo aparatas (cezis koncentruojasi mikrofibrilių, turinčių susitraukimo baltymą mioziną, M-diskuose) ir mitochondrijos. Radioaktyvus cezis137  pažeidžia tas struktūras, kuriose jis susikaupia, nors visumoje bendroji gautoji dozė gali būti ir nedidelė.
Ką bendro turi žylantys plaukai ir baltmė?
2010.11.27 HomoSanitus / Age
Pakankamai dažnas reiškinys, kai žmonėms ima vienaip ar kitaip ima keistis odos pigmentas ir ima ryškėti ant jos neegzistuojančių realybėje valstybių žemėlapiai. Tokiems žmonėms „protingi“ dermatologai dažniausiai paskiria kokį nors tepalą, ir neretai hormoninį, tačiau „valstybių sienos“ kaip plėtėsi, taip ir toliau jiems plečiasi. Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad eilinį kartą gydytojas dairosi į medžius, kai tuo tarpu reikia žiūrėti į mišką – tik visumą matantis gali nuspėti kur šuo pakastas. Dažnas netradicinės medicinos žinovas gali pasakyti, kad organizmo detoksikacijai naudojamos klizmos su kavos tirščiais yra efektyvios, bet kur to efektyvumo šaknys žino retas. O veikimo mechanizmas slypi elektrochemijoje: nuodingus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, neigiamai...
 
Saka apie druskos rūgštį
2010.11.22 HomoSanitus / Age
Perkrauta lotyniškais ir tarptautiniais terminais gydytojo kalba, išversta į daugeliui suprantamą, neretai sukelia šypseną. Paprasti gydymo metodai neleidžia gydytojui išpuikti ir tapti nepakeičiamu. Tam, kad augtų pelnas, šiuolaikinė  medicina užkasa senus paprastus gydymo metodus arba apvelka juos naujais  įmantriais rūbais. Metodas ar cheminė medžiaga, kurių negalima užpatentuoti, šiuolaikinę farmaciją domina tik tiek, kiek galima tuo pasinaudoti kuriant naują patentuojamą. Daugelio chroniškų ligų atsiradimo priežasčiai nustatyti reikia nueiti ilgą paieškos kelią, kad atsekti kur yra pirminė kilusio susirgimo priežastis. Nėra greito ryšio tarp priežasties ir pačios ligos – tai ne tas atvejis, kai išgeriamas kalio cianidas ir numirštama. Kaip...
Ar verta vartoti Omega 3?
2010.11.09 HomoSanitus / Rūta S.
Nuo Guy R. Schenker, D.C. Gruodis, 2005 Mielas Gydytojau, Ne per seniausiai, po daugelio metų,  aš pirmą kartą  užėjau į sveiko maisto parduotuvę. Negaliu sakyti, kad buvau nustebintas to, ką pamačiau, bet reklaminės informacijos gausa privertė mane pasijusti taip, lyg  būčiau gundomas klasikiniais viliojančiais pažadais SALDŽIAKALBIO  PREKEIVIO, SIŪLANČIO VAISTĄ NUO ŠIMTO LIGŲ. Ketvirtadalis parduotuvės buvo užpildytas Sojos-Žudikės, kaip ji buvo garsiai pavadinta dėl galios užkirsti kelią ar net išgydyti kiekvieną žinomą žmonijos ligą. Viename parduotuvės gale buvo reklamuojamas Žvėris Fitoestrogenas, dainuojantis savo sirenos dainą apie gydymą  būklių, sukeltų estrogenų pertekliaus. Bet žaviausia daina ir šokis buvo atliekamas Omega 3 PNRR, dešimtmečio Pseudo-Mokslo...
 
Aliejų ir žuvų taukų mitai
2010.10.22 HomoSanitus / Rūta S.
Neretas, pasiekęs gyvenimo pusiaukelę, būna bent kartą jau patyręs reiškinį, kurį paprastai apibūdinant galima pavadinti apsinuodijimu maistu. Įdėmiau gyvenimą žvalgantys turbūt pastebėjo, kad šis apsinuodijimas būna ypač sunkus, kai suvalgoma sugedusios žuvies ar užvalgoma pasenusio maisto, kuriame buvo aliejaus. Visi gerai žinome koks „malonus“ pojūtis pasilieka burnoje, kai perkandamas sugedusio  riešuto branduolys. Kuo ypatingesnis apsinuodijimas sugedusiu riebalu, nei, tarkim, papuvusiu obuoliu? Tuo, kad riebalams, skirtingai nei medžiagoms, tirpstančioms vandenyje, pakliūti į ląstelę per membraną nėra barjero, tai yra jiems nereikia pernašos. Polinesočioji riebioji rūgštis prie savo laisvųjų jungčių prisijungusi ląstelei nuodingą cheminį elementą jį gali nunešti iki...
Cholesterolis: požiūris į konkretaus paciento mitybą
2010.10.03 HomoSanitus / Rūta S.
                                         Pagal Guy R. Schenker, D.C. (Šis straipsnis buvo išspausdintas: Today's Chiropractic Kovas/Balandis 1989, Healthcare Rights Advocate June, 1990, Alternatyvos mityboje ir sveikatos rūpybos sąjungos žurnale). ĮVADAS Einšteinas, paklaustas, kaip jam pavyko atrasti naują mąstymo kelią, atsakė, kad jis tai padarė išimtinai mesdamas iššūkį aksiomoms. Šio straipsnio tikslas yra mesti iššūkį visuotinai priimtam teiginiui, kad cholesterolio turinčio maisto vartojimas yra tiesiogiai susijęs su cholesterolemija ir miokardo infarktu. Siūlomas orientuoto paciento...
 
Ar jūs darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalcį?
2010.09.17 HomoSanitus / Rūta S.
                                                       Pagal  Guy R. Schenker, D.C. Jūs paskiriate kalcį moteriai menopauzės periodu ir jai netrukus smarkiai užkietėja viduriai. Arba rekomenduojate jį vyrui, besiskundžiančiam nemiga, ir jam paaštrėja artritas, pradeda šalti rankos bei kojos. O jei rekomenduosite kalcį moteriai, kuri skundžiasi menstruaciniais skausmais? Ją pradės varginti nemiga. Arba, jūs paskirsite kalcį vaikui, kurio kaulai ir dantys dar vystosi, ir jis pradės skųstis raumenų mėšlungiu. Kai esate įsitikinę, kad kalcis atneš naudą beveik visiems...
Ką reikia žinoti prieš geriant vaistažoles ir vaistus
2010.04.23 HomoSanitus / Age
Dauguma žmonių įsitikinę, kad vaistažolės bet kokiu ligos atveju yra geriau, nei neorganinės chemijos preparatai ir gydymas jomis bus kur kas sėkmingesnis, nei vaistais iš vaistinės. Tačiau tiek pacientai, tiek 99,9% gydytojų tikrovėje nežino kada vaistažolės gali padėti ir kada jos bus dar vienas žingsnis grabo link (su neorganiniais vaistais situacija tokia pati). Kai ląstelių biologinėse membranose pasikeičia lipidų sudėtis, jos tampa arba per daug pralaidžios, arba atvirkščiai – užanka ir  ląstelė nieko nei išleidžia, nei įsileidžia. Jei ląstelės membranoje padidėja nesočiųjų riebiųjų rūgščių, membrana tampa per daug pralaidi. Tuomet organizme visi biologinio oksidavimo procesai organizme sustiprėja, dominuoja simpatinė VNS, skydliaukė dirba aktyviai, gaminama daug ATP... Kaip taisyklė tokioje...
 
Kodėl atsiranda skylė skrandyje?
2010.04.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti detaliau kaip tas skrandis funkcionuoja. Tai pradžioje ir padarysim. Virškinimo funkcijos skrandyje yra: deponavimas, mechaninis ir cheminis maisto apdirbimas, laipsniškas  skrandžio turinio išmetimas porcijomis į dvylikapirštę žarną. Skrandžio dalis, kurioje pereina stemplė į skrandį vadinama kardialine  dalimi (įskrandis). Skrandžio dugnas . Skrandžio kūnas . Ir pilorinė (prievartinė) dalis , kuri pereina į sfinkterį. Pagal tai, kurioje skradžio dalyje yra skrandžio gleivinės epitelio ląstelės, joms ir duoti pavadinimai – kardialinės, sfinkterio ir t.t. Skrandyje yra didysis ir mažasis skrandžio išlinkimai. Druskos rūgšties daugiausia išskiria didžiajame išlinkime, skrandžio...
Kodėl nėra riebių šimtamečių?
2010.04.03 HomoSanitus / Age
Du pacientai. Vienas įsitempęs, susijaudinęs ir regis, kad reikia tik degtuko ir jis užsiliepsnos. Jam šokinėja į viršų kraujo spaudimas, dažnai laksto į tualetą šlapintis, intymiose kūno vietose niežulys, galvos skausmas, pulsas dažnas... Kitas vangus, nejudrus, mieguistas, apatijoje, nieko nenori ir negali veikti, vos velka kojas, pulsas retas... Per savaitę ar dvi galima šias būsenas sukeisti vietomis – hipertoniką padaryti vangiu, o apsnūdusį padaryti aktyviu. Pats trumpiausias ir paprasčiausias testas: abu pacientus reikia paguldyti ir gulintiems išmatuoti arterinį kraujo spaudimą ir suskaičiuoti pulsą. Po to abu pacientus pastatyti ir vėl išmatuoti spaudimą ir pulsą. Atsistojus po gulėjimo, pirmojo  paciento  kraujo spaudimas išliks stabilus, antrojo – tiek...
 
Cholesterolio svarba
2010.02.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad gydyti, reikia analizuoti kiekvieno paciento susirgimą individualiai. Nors ligos simptomai  tokie patys, tačiau procesai vykstantys organizme gali būti visiškai skirtingi ir priežastys juos sukėlusios dažniausiai yra skirtingos taip pat. Pagrindines medžiagas, kurios yra mūsų organizme, skirtomos į tris grupes – angliavandenius, baltymus ir riebalus. Organizmo lipidų (riebalų) sudėtyje yra vienas lipidas – cholesterolis, kuris organizmui ypatingai svarbus. Ką žino eilinis gydytojas apie cholesterolio apykaitą žmogaus organizme? Pirma mintis  gimstanti po šio klausimo jam: cholesterolis – blogis, nes nuo jo susidaro sklerotinės plokštelės ant kraujagyslių sienelių. Cholesterolis (C27 H45 OH) yra steroidas, iš kurio formuojasi steroidiniai hormonai – pagrindiniai operatyvinio...
Silpnas ir stiprus imunitetas
2010.02.10 HomoSanitus / Age
Kas tai yra imunitetas? Visi procesai, nukreipti organizmo dinaminės homeostazės palaikymui, vadinami imunitetu. Kodėl dinaminės? Todėl, kad statininė homeostazė būna tik pas lavonus. Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas yra nuolatiniame kitime. Pavyzdžiui, pavalgėte. Gliukozės kiekis kraujyje pakilo. Ar tai jau susirgimas? Ne, tai normali reakcija. Jeigu tokiu momentu gydytojas pamatuos cukraus kiekį kraujyje, nežinodamas, kad pacientas valgė, jis gali diagnozuoti diabetą. Kai žmogus suserga virusine liga, gliukozės kiekis kraujyje išauga. Jei gydytojas tuo metu matuos cukraus kiekį kraujyje, diagnozė bus tokia pati – diabetas. Ir neretas atvejis, kai žmogui diagnozuojamas diabetas (kraujyje padidintas gliukozės kiekis), o žmogus pasirodo...
 
Laisvųjų aminorūgščių fondas (LAF)
2010.02.06 HomoSanitus / Age
Normaliam vidutiniško sudėjimo žmogui per parą reikia apie 70-100 gramų baltymų (pavyzdžiui, 100g jautienos yra apie 25g baltymo) . Jeigu žmogus dirba darbą, kuriame labiau aktyvuotas organizmo anaerobinis energijos gavimo būdas, jam reikia daugiau baltymų (jeigu dirba labai sunkų fizinį darbą, reikia apie 400 gramų baltymų), jeigu aerobinį darbą – baltymo reikia mažiau, bet daugiau angliavandenių. Kaip baltymai įsisavinami? Tam, kad įsisavinti baltymus, organizmui reikalingi fermentai. Pati greičiausia fermentų gamintoja baltymų įsisavinimui yra kasa. Tam, kad pagaminti fermentus 100 g baltymo perdirbimui, organizmas turi iš savęs paimti 460g aminorūgščių skolon, kurios po to grąžinamos su „palūkanomis“. Ta baltymo dalis, kurią organizmo audiniai gali atiduoti virškinimo fermentų sintezei, ...
Kodėl sergant kyla temperatūra?
2010.02.04 HomoSanitus / Age
Peršalimas, gripas, bronchitas, plaučių uždegimas... begalė ligų, kurių ūmi forma dažniausiai lydima padidėjusios kūno temperatūros. Ilgalaikis gydytojų kalimas žmonėms į galvą, kad pakilusi temperatūra yra blogas reiškinys ir su juo reikia kovoti, padarė savo – dažniausiai žmonės visokiomis priemonėmis stengiasi aukštą temperatūrą numušti. Žinoma, jei aukšta temperatūra sudaro labai didelį diskomfortą, ją galima pažeminti, tačiau ne tokiomis priemonėmis, kurių dažniausiai griebiasi susirgusieji – ne vaistais ar žolėmis, kurių veikimo mechanizmas nukreiptas tik į temperatūros reguliavimą. Tokia pagalba organizmui nereikalinga, ji tik pablogina padėtį. Aukštos temperatūros žeminimas turi būti siekiamas priemonėmis, kurios padeda garinti drėgmę nuo odos, tai yra vėsinti odą –...
 
Magiškasis bangos ilgis
2010.02.03 HomoSanitus / Age
Žemiau visa eilė „kodėl“ ir juos sieja tas pats atsakymas. Kodėl mus taip traukia ugnis? Kodėl daug geriau pasijuntame, kai pasėdime arčiau laužo? Kodėl žmonės namuose įsirengia židinius, nors šilumos visiškai pakanka iš centrinės šildymo sistemos? Kodėl su amžiumi vis labiau pasiilgstame vasaros ir vis labiau nekenčiame žiemos? Kodėl žmonės mėgsta voliotis ant smėlio paplūdimyje? Kodėl seneliai taip myli mažus anūkus ir vis stengiasi juos prisiglausti ar palaikyti sau ant kelių? Kodėl seni žmonės taip pamilsta kates ir šunis, kad net įsileidžia juos į savo guolį? Kodėl masinėse žmonių susibūrimo vietose kartais pradeda vykti „stebuklai“ – žmonės ima sveikti? (tuo dažnai pasinaudoja visokio plauko religijų atstovai). Kodėl medituojant grupėje...
Tolerancija
2010.02.02 HomoSanitus / Age
Tolerantiškumas. Pats žodis tolerancija (nereagavimas) reiškia biotaikinių  jautrumo praradimą tam tikrai ksenobiotiko (nuodo) dozei. Kartais šis reiškinys vadinamas „pripratimu“, bet tai ne visai teisinga, nes pripratimas reiškia ne organizmo būseną, bet procesą, kurio metu gali kilti ir tolerancija, ir įprotis, ir priklausomybė. Tolerancija vystosi palaipsniui, kai ksenobiotikas ilgai, nepertraukiamai arba dažnai pakliūna į organizmą tokia pačia arba augančia doze. Ji susidaro daugeliui organizmui svetimų medžiagų, tame tarpe ir vaistiniams preparatams, jei jie vartojami kasdien dvi tris savaites (kartais dar ilgiau). Tai ne stabilus  jautrumo praradimas visam laikui: jeigu medžiaga nebepatenka į organizmą, tai po keleto dienų jautrumas tai medžiagai atsistato. Bet kai tiktai sisteminis tos pačios...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kodėl apie mirusiuosius kalbama tik gerai, arba nieko, o apie gyvuosius ...

Pamąstymas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės