Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Bes?dint sal?je
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Realyb?, kuri žudo / Bes?dint sal?je
Kartais imi ir atsiduri salėje. Ne visai savo noru, būryje įvairaus amžiaus žmonių. Ir turi pasirinkimą skaityti knygą, snausti ar bandyti klausyti apie ką kalbama. Kas gi tas kalbantysis? Pusamžis vyras, neurologas, dirbantis viename iš garsių medicinos centrų, važinėjantis į pasaulines gydytojų konferencijas. Pavardė? Retai domiuosi pavardėmis, tai ir šį kartą praklausiau. Kalbėjo jis apie skausmą, kada jį reikia malšinti, kada susilaikyti, kada koks vaistas tinkamiausias. Bet ne tai buvo įdomu. Įdomus buvo tik vienas sakinys. Ištaręs žodį „osteoporozė“, gydytojas trumpam nutilo, po to  tarstelėjo : „hmmm, na, ne visi nozologiniai vienetai (ligos) yra tokie, kaip teigiama, kai kurie yra truputį sukurti, truputį pritempti..... O ar žinote, kas tai daro? .....hmmm....“ Gydytojas žvelgė į salę, bet salė tylėjo. „ ...farmacininkai.....“

Taigi, kas gi ta farmacija? Labdaros organizacija, gelbėjanti kiekvieną susirgusį ar viso labo viena iš verslo šakų? Deja, tai verslas ir jam rūpi tik pelnas (čia kai kas gali pradėti piktintis ar baisėtis, bet gi reikia suprasti, kad nei vienas vaistininkas nesteigė vaistinės ar vaistų gamyklos tam, kad išgelbėtų pasaulį). Kuo daugiau vaistų, daugiau jų gamintojų, tuo didesnė konkurencija ir tuo smarkiau reikia stengtis dėl pelno. Tos pastangos akivaizdžiai matosi net ir paskaitose vaistininkams. Anksčiau, pristatydami savo vaistą, gamintojai kalbėdavo apie jo privalumus. Dabar gi dažnai tenka išgirsti ne tiek apie privalumus (to mus jau išmokė anksčiau), bet daug kritikos konkurentų atžvilgiu.

Paskaitos įsibėgėja, mes klausome toliau. Kitas lektorius prakalba apie dispepsiją. Ir apie tai, kad pernelyg dažnai yra skiriami labai stiprūs skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai. Statistika sako, kad skrandžio sulčių sekreciją slopinantys vaistai 2009 metais pagal pardavimus JAV užėmė II vietą. Per metus parduota už 13,6 mlrd. dolerių. Tūkstančiais metų žmogus valgė, virškino, dauginosi, sugebėjo prisidauginti iki kelių milijardų kiekio ir ūmai, prieš kelias dešimtis metų suprato, kad nebegali gyventi be skrandžio sulčių sekreciją slopinančių vaistų. Nekyla joks įtarimas, kad čia kažkas ne taip? H2 blokatorius cimetidinas sukurtas 1976m., protonų siurblio inhibitorius omeprazolis – 1989. Praėjo tik 33 – 20 metų ir pardavimuose antra vieta. Kas nutiko su žmogumi? Gal jis genetiškai modifikavosi?

Stipriausiai skrandžio sulčių sekreciją slopina protonų siurblio inhibitoriai (PSI)– omeprazolas, pantoprazolas, rabeprazolas. Jie kaip viesulas įsiveržė į rinką, ir vietoj to, kad būtų skiriami tik esant skrandžio opai, lengva ranka siūlomi esant bet kokiam nusiskundimui. Skrandžio sulčių išsiskyrimą jie slopina iki 99%  ir konkurentai primena, kad:
protonų siurblio inhibitoriai 53-60% skiriami ne pagal indikaciją (absurdiškiausias mano matytas atvejis - kai gana garbaus amžiaus moteriškei paskiriamas aspirinas kraujui skystinti ir PSI - skrandžio apsaugai nuo to aspirino, nors yra teigiama, kad net 70% žmonių virš 50 metų yra sumažėjęs skrandžio rūgštingumas);

stiprus skrandžio sulčių sekrecijos slopinimas gali sukelti anemiją, susijusią su vitamino B12 trūkumu;

smarkiai slopinant HCL sekreciją:
1,6 karto didėja osteoporozės rizika dėl kalcio rezorbcijos mažėjimo;
3 kartus didėja hospitalinės pneumonijos rizika, trūkstant HCL nėra slopinama patologinė mikroflora, gulintis ligonis gali atpilti ir skrandžio turinys gali patekti į kvėpavimo takus;
nuo 1,5 iki 2,4 karto padažnėja Clostridium difficile sukeltų žarnyno kolitų atvejų;
trinka skrandžio motorika, provokuojami žarnyno spazmai ir to pasekoje tulžis gali pakliūti į skrandį, o vėliau ir į stemplę - mes geriame PSI ir skundžiamės, kad burnoje kartu;

PSI gali sukelti priklausomybę - ilgai pavartojus ir staigiai nutraukus PSI, simptomai aštrėja taip stipriai (rikošetinė hipersekrecija), kad belieka tik vėl griebtis tabletės. JAV tai įvardijama ružavuoju kreku.

Čia truputėlį nukrypsiu nuo pasakojimo ir perspėsiu dėl dar vienos priklausomybės. Žmonėms, besiskundžiantiems rėmens graužimu, dažnai skiriami skrandžio motoriką veikiantys vaistai (kad maistas neužsistovėtų skrandyje ir kad judėtų žemyn, bet ne aukštyn). Ilgalaikis tokių vaistų vartojimas taip pat gali sukelti priklausomybę – nustojus vartoti vaistus, skrandis nustoja judėti. Motoriką atgaivina tik tabletė.

Beje, kas gi pateikė duomenis apie PSI? Konkurentai - H2 receptorių blokatorių - ranitidino gamintojai. Nors patys H2 receptorių blokatoriai nėra šventi avinėliai, bet jų konkurentai kol kas tyli.

Paskaitos vyksta toliau, lektoriai keičia vienas kitą. Gerai žinoma vieno Lietuvos miesto kardiologė pasakoja, kad nustačius padidėjusi cholesterolį, jį mažinančius  vaistus (statinus) būtina gerti visą likusį gyvenimą. Statinai 2009m. JAV pagal pardavimus užėmė III vietą, o pagal išrašytus receptus - I vietą. Per 2009m. buvo išrašyta 212 mln. receptų. Pirmasis  statinas buvo sukurtas 1971m. Tik 38 metai – ir pats svarbiausias vaistas. Būtų galima džiaugtis tokia sėkme, tik kad džiaugsmas trunka neilgai. Dar keli lektoriai ir mes jau klausome kitos to paties miesto nė kiek ne mažiau žinomos gydytojos. Kalba ji apie česnaką, jo teigiamą poveikį mažinant cholesterolio kiekį, ir apie .... tuos blogiukus statinus (jeigu vaistininkas parduos statinus cholesterolio mažinimui, česnakas juk liks gulėti ant lentynos...) Taip prieš valandą buvę mūsų gelbėtojai statinai konkurentų pagalba atskleidžia savo tamsiąją pusę (čia pridėsiu ir savas žinias). Statinų vartojimas gali sukelti:
kardiomiopatijas;
širdies nepakankamumą (aukščiau minėtas gydytojas neurologas užsiminė, kad kol bus vartojami statinai, tol nebus progreso kardiologinių ligų gydyme);
kepenų pažeidimus;
polineuropatiją;
raumenų skausmus ir raumenų silpnumą;
rabdomiolizę (raumenų audinių irimą, kai irimo produktai pažeidžia inkstus ir vystosi inkstų nepakankamumas, kuris neretai baigiasi mirtimi).

Pagrindinė priežastis, kodėl taip veikia cholesterolį mažinantys vaistai, yra ta, kad jie išsekina organizme kofermento Q 10 (Co Q10) atsargas. Cholesterolis ir kofermentas Q 10 yra sintezuojami iš tos pačios medžiagos – mevalonato, o statinai slopindami fermentą HMG –Co A reduktazę blokuoja cholesterolio ir kitų medžiagų, tame tarpe ir kofermento Q10  sintezę mevalonato keliu. Ir tai nėra statinų pašalinis efektas, tai yra to vaisto tiesioginis veikimas. Statinai gali sumažinti kofermento Q 10 gamybą iki 40%. Kofermentas Q10 yra pagrindinis mitochondrijų komponentas dalyvaujantis ATP gamyboje ir labai stiprus riebaluose tirpus antioksidantas, apsaugantis lipidus nuo peroksidacijos, randamas visose ląstelėse. Jo veikimas yra stipresnis nei antioksidantų vitamino E, A ar likopeno. Kad pasireikštų vitamino E antioksidantinis poveikis, yra būtinas kofermentas Q10. Su  amžiumi kofermento gamyba mažėja, ir manoma, kad tai sąlygoja senėjimo procesus bei degeneratyvines ir chronines ligas, tokias kaip aterosklerozė, Parkinsono, Alzhaimerio ligos, katarakta. Statinus dažniausiai vartoja vyresnio amžiaus žmonės, taigi Co Q10 kiekis mažinamas dar labiau.

Co Q10, kaip antioksidantas labai svarbus akies tinklainėje. Aktyvūs deguonies junginiai, kurie sukelia oksidacinius pažeidimus, susiformuoja organizme oksidacinių reakcijų metu. Tinklainės deguonies vartojimo lygis (gramai audinių kiekiui) palyginti su kitais audiniais yra labai aukštas, todėl tinklainėje formuojasi gana daug aktyvių deguonies junginių. Priešingai, nei kiti audiniai, tinklainė ir ypač makula (centrinė tinklainės dalis - geltonoji dėmė) yra veikiama didelio kiekio šviesos. Ši sąveikaudama su šviesai jautriais junginiais, tokiais kaip melaninas ar lipofuscinas, sąlygoja aktyvių deguonies junginių sintezę. Galiausiai, fotoreceptorių išoriniame segmente yra gausu polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, kurios  yra jautrios laisvųjų radikalų veikimui. Visi šie faktoriai sukuria optimalią aplinką oksidaciniam stresui tinklainėje ir veda link geltonosios dėmės degeneracijos. Kofermentas Q10 kaip stiprus antioksidantas pirmas reaguoja su aktyviais deguonies junginiais, taip apsaugodamas tinklainės audinius nuo pažeidimų. O mes slopiname vienos iš svarbiausių apsauginių kūno medžiagų gamybą statinais....

Lyg viso to būtų maža, reikia paminėti, kad statinų vartojimas gali sukelti praeinančią globalią amneziją. Pirmas apie tai prakalbo Duane Graveline – buvęs astronautas, medicinos gydytojas. Kognityvinės (pažintinės) funkcijos gali pastebimai mažėti jau po 6 mėnesių vartojimo, o po 1-3 metų vartojimo smarkiai didėti rizika susirgti Alzheimerio liga Tai gali būti susiję su mevalonato blokados sutrikdytu fosforilinimu, kai ląstelėse padidėja Tau proteinų sintezė. Yra manoma, kad Tau proteinai yra susiję su Alzheimerio  ir kitomis neurodegeneratyvinėmis ligomis.

Ir pabaigai papasakosiu apie šiek tiek paprastesnius produktus – apie kremus, kuriuos mes mėgstame tepti ant nuosavo kūno. Paskaitoje vieno kremo pristatymas taip pat nepraėjo be konkurentų peikimo. Kremai – dažnai gaminami maišant nesimaišančias medžiagas  - riebalus ir vandenį. Tam kad gauti vienalytę masę, naudojami emulgatoriai. Turbūt ne vienas pastebėjote, kam tenka rankas dažnai plauti – kuo dažniau tepate jas kremu, tuo sausesnės jos atrodo po plovimo. Kodėl tai yra? Ogi emulgatoriai emulguoja ne tik riebalus esančius kreme, bet ir mūsų nuosavus riebalus ant odos. Ir kuo daugiau tepame ir plauname, tuo labiau mūsų rankos sausėja.

Iš tiesų, aš džiaugiuosi konkurencija. Ir paskaitos įdomesnės, ir gautos žinios suteikia vaistininkui galimybę apsaugoti visus, kuriuos jis tik nori apsaugoti, nuo to didelio baisaus monstro – FARMACIJOS.

Dažnai sėdinti salėse

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (3)
 
Dr. Vytautas Stonkus
2012.03.06 HomoSanitus /
Po žarnyną su siurbliu?
2011.11.21 HomoSanitus / Age
Yra šiukšlintojai ir yra  šlavėjai. Kad nebūtų šiukšlių ar būtina samdyti šlavėjus?  Rezultatas bus kur kas geresnis, jei išvaikysite šiukšlintojus. Kadangi laikas nuo laiko į HS vis įmetama Google reklama “Žarnyno valymas Daktarė Jelena Tulčina Patikima. Naudinga. Efektyvu.“, tai apie ją išreiškiame savo analitinę nuomonę kitokia spalva: Žarnyno valymas Pasaulio statistiniai duomenys (kas tai yra „pasaulio statistiniai duomenys“?) patvirtina medicinos specialistų (kurių? Absoliučiai visų? Nesutinkame. Kai kurie tvirtina, kad daugelio ligų pradžia, tame tarpe ir žarnyno patologija,  susijusi su kitais faktoriais) nuomonę, jog daugelio ligų pradžia yra susijusi su žarnyno patologija (o mūsų specialistų nuomone daugelio ligų...
 
Žiniuoniai pataria kaip įveikti celiulitą
2011.07.08 HomoSanitus / Age
Žmonės rašo straipsnius apie nieką. Nes reikia sudaryti protinguolių įvaizdį, o dar dabar, kai taip ima populiarėti natūralumas, tai pasirinkus šią kryptį, visai nesunkiai galima susižvejoti pasekėjų. Palankus metas kvailinti patikliąsias  patiems net nesusigaudant reikale, kurio imamasi. Šiandien HS svečiuojasi dar viena „pieva“, šį kart imunitetiškai natūralistinė. Ją atkartojame kursyvu su klasikiniais mūsų intarpėliais įprastiniu šriftu: Turbūt kievienas iš mūsų esame labai daug girdėję apie celiulitą, tačiau, deje, dažniausiai apie jį kalbama tada, kai jį jau turime. Jog neįgytume šios „bėdos“ tereikia tik truputėli daugiau pasirūpinti savimi iš anksto, kas praktiškai nesukelia jokių papildomų nepatogumų, o jau norint atsikratyti...
Mobilus ryšys - pavojus ateičiai
2011.06.07 HomoSanitus / Genovaitė šunokienė
 2007 metais  susirgau kraujo vėžiu - limfoma. Kaime, kur aš gyvenu, vėžiu susirgo 10% gyventojų.  Kilo  įtarimas, kad tai sukėlė per žemai ir per arti pastatyti mobilaus ryšio siųstuvai, todėl nuo to laiko domiuosi mikrobangų spinduliuotės poveikiu sveikatai, seku pasaulinę informaciją šia tema. Ir taip pamažu ėmiau suprasti su kuo susiduriame, kodėl žmonės to pavojaus nesupranta.  JIE NEŽINO, negirdi mokslo žmonių įspėjimų , jie reklamos įtikinti, kad telefonai yra saugūs. Mobilaus ryšio skleidžiama  elektromagnetinė tarša išplito nepastebimai, (kaip ir pas mus, kai nė mažiausio dėmesio nekreipėme, kai šalia mūsų namų tuos siųstuvus montavo, o dar  po metų net pati pasirašiau žemės nuomos - 400m nuo namų - mobilaus ryšio bokšto...
 
Makaronai Valstiečiams
2011.05.15 HomoSanitus / Age
Yra Vilniaus universiteto Onkologijos institiute  toks fitoterapeutas Juozas Ruolia. Neaišku kokių paskatų vedamas, jis pats nukeliavo ar pas jį atkeliavo Valstiečių laikraščio žurnalistė, žodžiu, jie – susitiko. To susitikimo tikslas aiškus – abipusė nauda – laikraščiui populiari informacija, daktarui – pacientų eilės prie durų. Būtų gal viskas ir neblogai, tačiau kai perskaitai tokį straipsnį, pradedi nelabai suvokti kam iš tikro galvoje trūksta vieno elektrodo – ar tam, kuris sako, kad „Medžiagų apykaitos proceso metu organizme susidaro laisvųjų radikalų – organinės kilmės medžiagų, pusiau angliavandenių, pusiau riebalų, vandenilio, deguonies darinių be vieno elektrodo.“, ar skaitančiam straipsnį. Galima būtų pagalvoti, kad tai korektūros klaida, tačiau...
Realybė: tyrimai parodė karčią tiesą
2011.05.08 HomoSanitus / V.P.
Dar visai neseniai gyvenau normalų gyvenimą: turėjau puikią šeimą, gerą, mėgstamą darbą ir nesiskundžiau sveikata. Man buvo tik 54 metai, gyvenimas atrodė puikus. Praėjusių metų pradžioje, atlikus kraujo tyrimus - didelis cholesterolio kiekis kraujyje privertė susimąstyti. Bet ne tiek, kad iškart norėtųsi pulti pas gydytojus. Dirbau tolimųjų reisų vairuotoju, važinėjau reisais Maskva – Europa. Išvažinėta daug Europos šalių, Rusijos miestų, daug pamatyta. Tąkart nuvykau į Maskvą, užtrukau muitinėje, nes atvykau kaip tik per išeigines dienas. Ilsėjausi, kaip ir kiti ten atvykę vairuotojai, savo automobilyje. Buvo 2010 metų sausio 17-osios sekmadienio vakaras. Tik staiga pajutau, jog pradėjo tirpti rankos, pradėjo pilti šaltas prakaitas, pasidarė bloga. Sveikas protas dar sakė, kad reikia...
 
Petition for the European Members of Parliament
2011.04.23 HomoSanitus /
We call on the European Commission to stop the Traditional Herbal Medicinal Products Directive (THMPD), Directive 2004/24/EC, which is set to remove access to the vast majority of herbal medicinal products beginning 30 April 2011.
Sveikatos Kuodas
2011.03.07 HomoSanitus / Age
"Bendrasis cholesterolis yra vienas iš kraujo riebalų...“ – štai tokiu „perlu“ pradeda savo kalbą medicinos profesorė Žaneta Petrulionienė. Studijų metais ji per paskaitas, kai buvo dėstoma apie cholesterolį, sėkmingai skraidė padebesiais išjungusi savo organizmo klausos įtaisą. Teigiama taip, tarsi kitose organizmo vietose cholesterolio ir su žiburiu nesurasi. O juk cholesterolis sintetinamas kiekvienoje organizmo ląstelėje ir didžiausias jo kiekis sintetinamas kepenų ir žarnyno ląstelėse. Nuo kada bendrasis cholesterolis atspindi riziką širdies ir kraujagyslių ligoms, profesore? Bendrasis cholesterolis susideda iš aušto ir žemo tankio lipidų sumos. O kaip bus, kai bendrojo cholesterolio norma bus padidinta, tačiau toje sumoje liūto dalis teks aukšto tankio cholesteroliui? Jokios...
 
Kažkam ašaros, o kažkam byrantys pinigai
2010.11.09 HomoSanitus / Age
  Jei nori nustatyti ar geras gydytojas, žvelk į jį patį – jame viskas matosi "Iškankintas veidas Narzano..." (fragmentas iš nemirtingos rusų kino klasikos) Šiuos žemiau esančius pastebėjimus paskatino parašyti vakar pamatyta sveikatos tema laida per TV3. Laida buvo apie maskvietį „profesorių“ V.Borisovą. Kodėl kabutėse titulas?  Nesiseka žmonėms su šia pavarde Lietuvoje. Kodėl?   Žiūrėjome laidą kartu su kilmingos veislės savo draugu keturkoju Pupsu. Įdėmiai. Ir aš, ir jis. Po laidos Pupsas pakilo ir staigiai pareiškė norą vykti, kurį išreiškė pasibraižymais apie lauko duris. Paklausus „nu, pas Borisovą varysi?“, geriausias žmogaus draugas pritariamai amtelėjo ir mes išvykome. Ne pas Borisovą. Šiaip,...
Filmas apie elektromagnetinį spinduliavimą
2010.03.17 HomoSanitus / Age
,Grėsmingas signalas” – dokumentinė juosta, pateikianti šokiruojančius ir niekur iki šiol negirdėtus faktus apie vieną didžiausių šio amžiaus biologinių eksperimentų – masinį mobiliųjų telefonų ir jų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės plitimą. Mobiliaisiais telefonais naudojasi daugiau kaip pusė pasaulio gyventojų. Skaičiai – didėja kasmet. Bazinės mobiliojo ryšio stotys, idant pasaulis galėtų kalbėti mobiliuoju telefonu, masiškai dygsta greta gydymo įstaigų, vaikų darželių, mokyklų, gyvenamųjų namų. Gero ryšio kaina – pavojus gyvybei. Apie tai kol kas tik šnibždamasi, o elektromagnetinės spinduliuotės sukeltų ligų istorijos kruopščiai slepiamos. Viename iš savo interviu, kalbėdamas apie 18 mėnesių trukusį faktų rinkimą filmui,...
 
Taupome elektrą, o sveikatą?
2010.03.07 HomoSanitus / Age
Filmas, kuris Coca-Cola kompanijai nepatinka
2010.02.14 HomoSanitus /
 
Gripas ir homeopatija - šarlatanų
2009.12.01 HomoSanitus / Vaidotas Jocys
2002 metais amerikiečių fokusininkas Džeimsas Rendi pažadėjo padovanoti milijoną dolerių tam, kuris laboratorinėmis sąlygomis atliks eksperimentą, įrodantį homeopatinių vaistų efektingumą. Milijonas kol kas savo vietoje – drąsuolių neatsirado. Kaip apgaudinėjami Lietuvos žmonės Šiame puslapyje  aptariami du Lietuvoje reklamuojami homeopatiniai preparatai - „Tonsilotrenas“ nuo anginos ir „Oscillococcinum“ nuo gripo. Homeopatinius preparatus nereikėtų maišyti su žoliniais preparatais.  Homeopatiniai preparatai priklauso ne oficialios medicinos, bet „alternatyvios medicinos“ grupei ir remiasi pseudo-moksliniu teiginiu, kad vanduo turi „atmintį“. Iki šiol ši savybė nebuvo įrodyta moksliniais eksperimentais. Nenuostabu, kad žymūs mokslininkai ir daktarai visame...
ŽIV , Nobelis ir šnobelis 2
2008.10.14 HomoSanitus / Age
Ar neatrodo 1984 metai senokais?     EPE: Ne, nes tada buvo atlikti geriausi eksperimentai išskiriant ŽIV. Tie eksperimentai gyvybiškai svarbūs, nes viskas, ko mus šiandien moko apie ŽIV,  paremta tais eksperimentais. Viskas?     EPE: Taip.Viskas be išimties. Šiais eksperimentais grindžiama ir tai, kad buvo išskirta ŽIV dalelė, ir todėl jais remiasi bet kuris pareiškimas apie ŽIV egzistavimą. ŽIV baltymai, naudojami  testuose antikūnams nustatyti, RNR, naudojama ypač vaikų, infekuotų ŽIV,  diagnozavimui ir dabar naudojama taip vadinamam virusinės apkrovos matavimui. Ir taip toliau. Bet klausimas kiek yra geri šie eksperimentai? Pakankamai geri?     EPE: Pakankamai geri, kad pareikšti, jog egzistuoja unikalus retrovirusas, vadinamas ŽIV,...
 
ŽIV, Nobelis ir šnobelis
2008.10.13 HomoSanitus / Age
Taip jau gavosi mane gaminusiems ir mane gimdžiusiems, kad išlindau į šį pasaulį labai didelis,  su labai ilga ir jautria pasaulio keistenybėms nosimi. Aplinkiniai galvojo, kad ta nosis laikui bėgant susitrauks, deja, ji tik ilgėjo ir kuo toliau, tuo labiau ji  kliūva už visokių, kitiems atrodančių nereikšmingais, dalykų. Štai neseniai įteikė 2008 metų Nobelio medicinos premiją Francoise Barre-Sinoussi ir Lucas Montagnier už AIDS sukeliančio žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atradimą. 1932 metais gimęs L.Montagnier yra profesorius emeritas ir Paryžiuje įsikūrusio Pasaulinio AIDS tyrimų ir prevencijos fondo direktorius.    Pasirodo, kad mano ilga nosis nėra originali ir kur kas ilgesnes turi Australijos mokslininkų komanda, kuri pasauliui atskleidė ŽIV viruso egzistavimo įrodinėjimų plonybes, kurie po...
Bičiulės Maximos tikrasis rūpinimasis mumis
2008.09.26 HomoSanitus / Age
Mūsų „bičiulė“ Maxima taip rūpinasi mūsų sveikata, jog net nusamdė ir didžiosiomis raidėmis bei „bold'u“ straipsnyje išskyrė SVEIKOS MITYBOS specialistą med. dr. Rimantą Stuką, su kurio pagalba sukurpė straipsnelį apie cholesterolio žalą ir davė jam iš tiesų vertą pagarbos pavadinimą „Apie cholesterolį – išsamiai“. Na jei tai išsamus straipsnis apie cholesterolį, tai tada tiek daktaro, tiek Maximos vadovų  žinios tikrai yra tokios beribės, maždaug kaip balos platybės už tvartelio kaime pas močiutę. Beje, šiam sveikos mitybos konsultantui vertėtų pasidomėti kodėl Maxima pardavinėja daržoves ir kitas maisto prekes, kurios yra  pradėję gesti – visi matėme vežimėlius daržovių skyriuose su suvytusiomis ir apipuvusiomis daržovėmis ar vaisiais. Normaliose...
 
Kvailio diena
2008.09.20 HomoSanitus / Age
„Paskutinį rugsėjo šeštadienį tradiciškai bus minima Pasaulinė širdies diena. Ta proga Lietuvos širdies asociacija rugsėjį paskelbė Širdies mėnesiu ir kviečia pasidomėti, kodėl sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis taip sparčiai daugėja. Kodėl jomis serga visi jaunesni žmonės, kodėl jos prilyginamos epidemijai?“ Štai tokia pradžia pradedamas straipsnis „Valstiečių laikraštyje“ (tekstas išskiriamas tradicine Lietuvos valstiečiui spalva - žalia). Diena tradicinė, pasaulinė. Kodėl? Todėl, kad turime problemų su centriniu kraujo siurbliuku. Neturėtume problemų – neskelbtume pasaulinių dienų. Jas skelbiame tada, kai atsiranda koks nors negeras ar nepageidaujamas reiškinys visuomenėje. Tai tarsi šventės antipodas, gedulas, liūdnasis...
Baltojo chalato kliedesiai
2008.09.08 HomoSanitus / Age
Ką galima pasakyti apie gydytoją, kuris neišmano apie gripo viruso kitimo ir dauginimosi subtilybes, bet lenda į masines informacijos priemones ir bando savo padrikomis mintimis reabilituoti beprasmę vakcinaciją? Perskaičius jo mintis, galvoje gimsta tik du variantai – arba jam tinkamai atlyginta, arba jo mokymosi procesas nutrūko taip ir neprasidėjęs. Štai prieš keletą metų Klaipėdos miesto pirminės sveikatos priežiūros centro Pediatrijos skyriaus vedėja Lilija Girčienė į „Vakarų ekspreso“ redakciją kreipėsi kolegų vardu su dideliu noru paprieštarauti homeopato V.Misio tiesoms apie skiepus prieš gripą. Žemiau ištrauka su pariebintais HS komentarais: "Norim paklausti Vidmanto Misio, iš kur tokios žinios, kad vakcina sukelia cukrinį diabetą ar kitas ligas? (Gydytoja taip užsiėmus,...
 
Ar reikia bendrauti ultragarsu su dar negimusiais?
2008.09.04 HomoSanitus / Age
Besilaukiančios mamytės ir dar labiau belaukiantys tėtukai dega nekantrumu sužinoti kas gi gims jiems, kurios lyties atstovas papuoš jų giminės geneologinio medžio šaką. Ir tada važiuoja būsimoji mama pas gerbiamus ginekologus, o pastarieji be didelių skrupulų guldo naują gyvybę bekuriantį organizmą po prietaiso, kurio veikimas remiasi ultragarso gebėjimais, „rėkiančia gerklyte“  tokio aukštumo gaidomis, kad mūsų ausytės nesugeba fiksuoti – juk mes ne šikšnosparniai. Bet prietaisas - „šikšnosparnis“, jis pats pasiunčia, pats ir paklauso, ir dar daktarėliui parodo vaizdeliu tai,  ką išgirdo. Ir džiaugiasi abu – mama, kad gims lauktasis ar lauktoji, o daktarėlis, kad subyrės kišenaitėn atsidėkojimas.   Kai mes skaitome labai materialią...
Energetinis batonėlis su nuodais?
2008.07.31 HomoSanitus / Age
OLIMP BATONĖLIS MATRIX PRO 32 tai: Ypatingai daug baltymų turintis energetinis batonėlis Nuostabaus aromato, glaistytas dietiniu šokoladu 80g batonėlyje net 26g aukščiausios kokybes išrūgų izoliato baltymų(WPI) Tik 2,9 g cukraus Vitaminų ir mineralų komplekas Puikiai tinka visiems, norintiems papildyti dietą baltymais bei nepriaugti riebalinės masės Puikiai tinka asmenims, kurie savo dietoje vartoja mažai angliavandenių Puikus, visapusiškai pilnavertis užkandis Ypatingai tinka vartoti kaip užkandis darbe, mokykloje ar kelionėje Saldintas cukraloze Ypatingai mažas riebalų kiekis Vanilės, kokoso, šokolado skoniai. Taip, svarbiausia daug momentinės energijos, o po to kas bus - nelabai svarbu. Svarbu esamas momentas ir jo jėga. Matyt siūlantys nelabai žino kas per...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Svarbiausia turėti faktų. O paskui juos galite iškraipyti, kaip norite. 
Markas Tvenas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės