Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Kvailio diena
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Realyb?, kuri žudo / Kvailio diena
„Paskutinį rugsėjo šeštadienį tradiciškai bus minima Pasaulinė širdies diena. Ta proga Lietuvos širdies asociacija rugsėjį paskelbė Širdies mėnesiu ir kviečia pasidomėti, kodėl sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis taip sparčiai daugėja. Kodėl jomis serga visi jaunesni žmonės, kodėl jos prilyginamos epidemijai?“

Štai tokia pradžia pradedamas straipsnis „Valstiečių laikraštyje“ (tekstas išskiriamas tradicine Lietuvos valstiečiui spalva - žalia). Diena tradicinė, pasaulinė. Kodėl? Todėl, kad turime problemų su centriniu kraujo siurbliuku. Neturėtume problemų – neskelbtume pasaulinių dienų. Jas skelbiame tada, kai atsiranda koks nors negeras ar nepageidaujamas reiškinys visuomenėje. Tai tarsi šventės antipodas, gedulas, liūdnasis paminėjimas, iš kurio tikimasi pamokos (viltis motina vis apgauna, begėdė). Priviso AIDS sergančių – AIDS dieną paskelbėme, priviso širdininkų – širdies dieną paskelbėme, priviso kvailių – kvailių dieną pa... Prieštaraujate? Manote, kad kvailių dienos nereikia? Jūs teisus – reikia kvailių metų arba bent jau mėnesio, nes kvailumas yra kur kas labiau paplitęs, negu širdies-kraujagyslių ligos. Tik kažkodėl niekas šio reiškinio pandemijos nepastebi (matyt reiks skelbti dar ir akių dieną) ir jo dienų neskelbia.

„Nerimą kelia ir prastos prognozės – ateityje daugelyje pasaulio šalių širdies ir kraujagyslių ligų gali dar padaugėti.“

Na va, sukėlė nerimą, tai iš to nerimo ir paskelbėme pasaulinę širdies dieną, ir iš kart palengvėjo. Ir taip kasmet skelbsime, nes taip lengviau, nes širdies ligų gali padaugėti, o kai paskelbiame širdies dieną, tai ligų iš kart sumažėja. Nes tai galinga diena – jos metu visi širdininkai sveiksta. Paskelbtume širdies metus - širdininkų „ant Liatuvos“ visai neliktų.

„Gyvename informatikos, kompiuterijos amžiuje. Anksčiau eidavome į biblioteką atsinešti knygos, eidavome išsiųsti laiško, atsinešti siuntinio ar fakso, dabar judėjimą sumažino kompiuteris, mobilusis telefonas. Fizinį darbą keičia sėdimas, judėjimą – pasyvus poilsis, įprastą bendravimą akis į akį – virtualus. Tai didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Pagrindinis jų rizikos veiksnys – paveldimumas, kurio dar nemokame valdyti, tačiau kitus – galime efektyviai mažinti“, – pabrėžė Lietuvos širdies asociacijos prezidentas Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas doc. Pranas Šerpytis.

Pasak jo, civilizuotuose kraštuose šios ligos yra labai dažnos, nes gyvenama nuolat jaučiant įtampą, skubant.

Docentas nežino statistikos: širdies-kraujagyslių ligos pirmavo ir iki visuotinės tautos kompiuterizacijos, bet už tai docentas tikisi įvaldyti paveldimumą ir tada galima bus širdies dieną atskelbti. Mūsų paveldimumas bus valdomas ir greičiausiai tų pačių kaltininkų – kompiuterių pagalba, štai kaip reikaliukai klostysis. „Bet mes manome, kad pirmiausia reiktų užsiimti kvailumo geno paveldimumo analize ir priemonėmis jo blokadai“,- brėžia liniją greta pasipainiojęs Lietuvos kvailių asociacijos prezidentas Tuk Tukas.
Tai ką dabar darysime? Kaip saugosime širdutes, broliukai ir sesutės lietuviai? Kraustysimės į necivilizuotus kraštus (nes ten šios ligos ne dažnos) ar griausime civilizaciją čia, vietoje (prieš tai dorai atšventę kvailių mėnesį)? Ir tada dings įtampa, ir tapsime neskubantys kaip baliniai vėžliai.

Svarbiausi širdies ir kraujagyslių ligų kviesliai, pasak doc. P.Šerpyčio, yra padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje bei antsvoris, uždegimai, patiriami stresai.
„Sumažinti šiuos grėsmingų ligų kvieslius padeda fizinis aktyvumas ir sveika mityba. Lietuviškas maistas (riebūs bulvių patiekalai, pieno produktai) nėra sveikas, jis tinka tik sunkų fizinį darbą dirbantiems, daug judantiems žmonėms. Mūsų gyvenimo būdas pasikeitė, o mitybos įpročiai – ne, tai negali neturėti neigiamų pasekmių“, – pabrėžė pašnekovas.

Lietuviškas maistas nėra sveikas, daug sveikesnis yra mongoliškas maistas. Tikriausiai teks kraustytis į Mongolijos stepes ir ten saugoti savo širdį. (Greta vis dar stovintis prezidentas Tuk Tukas, šnabždėdamas man ausin, pasiūlo protekcinę paslaugą – jo tolimas giminaitis Mongolijoje Burunduk Ulundukbekovas turi laisvą nuo gyventojų jurtą).
Ai ai ai, na ir pastabus tas docentas – mitybos įpročiai nepakito. Matyt daktaras parduotuvių lentynas seniai bus regėjęs – jam ant jų voliojasi vis tas pats „gausus“ tarybinis asortimentas, iš tų pačių natūralių produktų, augintų vietiniuose tarybiniuose ūkeliuose.

Lietuviško maisto kiekis racione sumažėjo ženkliai. O  širdies ligų sumažėjo irgi ženkliai? Pradėjome valgyti ispanišką maistą ir tapom sveikesni?

Kardiologai žmonėms, kurių rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis nėra maža, rekomenduoja Viduržemio jūros dietą, kurios pagrindą sudaro daržovės ir vaisiai, žuvies patiekalai, alyvuogių aliejus.

O man prez. Tuk Tukas įkyriai rekomenduoja  Kauno marių dietą. Turbūt rinksiuos ją, nes ji arčiau, nes  kuras dabar brangus, o maximinės viduržieminės visai abejotinos kokybės.

Turime įskiepyti nuostatą, kad rūpintis sveikata – kiekvieno žmogaus reikalas, o ne skatinti viltį, kad už ją atsakingas kažkas kitas – žmona, mama, gydytojai ar panašiai. Sveiki mitybos, judėjimo įpročiai turi būti formuojami nuo mažens“, – sakė P.Šerpytis.

Nuo kada skiepysim? Nuo pirmadienio ar trečiadienio? Šitas banalias frazes girdime metai iš metų jau daugel metų. Kas užsiims tuo įpročių formavimu? Gal įpročių formavimo ministeriją įkurkime. Bus bent ant ko pretenzijas karti. Visa tai tik tuščios, nieko vertos kalbos, nes jose nėra jokios analizės iš pagrindų, kuri galėtų atsakyti į klausimą: „kodėl viskas krypsta ne į gerąją pusę“?

„Žmogaus arterinis kraujo spaudimas turėtų būti ne didesnis kaip 140. Turintieji aukštesnį kraujo spaudimą serga insultu 10 kartų, miokardo infarktu – 6 kartus dažniau negu tie, kurių kraujo spaudimas yra normalus. Be to, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas kenkia žmogaus smegenims, inkstų kraujagyslėms, skatina širdies nepakankamumą“, – sakė P.Šerpytis, pabrėždamas, kad ir vyresnio amžiaus žmonių kraujo spaudimas turi būti normalus.

Padidėjęs kraujo spaudimas kenkia smegenims. Na  tai ir kvailos tos smegenys – pačios prašo, kad būtų padidintas kraujo spaudimas, o paskui turi kęsti kenkimą. Pasirodo, kad organizmas šiaip sau pakelia kraujo spaudimą, iš neturėjimo ką veikti.
Docentui vis dar atrodo, kad aukšto kraujospūdžio priežastis yra pats kraujospūdis. Duosime tam kraujospūdžiui per galvą kokiu nors ...priliu  ir nusiramins niekadėjas. O kad liks badauti paciento smegeninė – ne taip svarbu - su kvailu pacientu apsieiti lengviau.
Siūlo dietomis gydytis ir preventuotis mankštomis. Iš jo supratimo apie mitybą (Viduržiemio jūros dieta begėdė išdavė), galima daryti išvadą, kad išmanymas mitybos srityje yra popžurnaliukų straipsnelių panelėms apie talijos liekninimą lygio.
Čia docentas aišku paprieštaraus ir tars, kad sumažinus kraujospūdį apytaka nepablogėja, nes išplečiamos kraujagyslės. Sveikoms kraujagyslėms gal ir sveika tokia „mankšta“, bet nusėtoms cholesterolio ir kalcio mišiniu – tai kelias, virtęs nuokalne, į insultą, tik  jau sukeltą savomis rankomis. Kai kraujospūdis padidintas natūraliai – kraujagyslė pulsuoja(tampoma) tik 60-70 kartų per minutę. Kai kraujagyslė išplečiama vaistų pagalba – ji lieka ištempta visą laiką ir rizikos faktorius kiekybiškai padidėja.

„Jeigu žmogus dar neserga, bet turi riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, mažindamas rizikos veiksnius, jis gali užbėgti ligai už akių ir nesusirgti. Prieš trejus metus Lietuvoje pradėta įgyvendinti Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos asmenims profilaktikos programa rezultatų duos po kelerių metų“, – mano doc. P.Šerpytis.

Manyti mes visi galime, bet tik tiek. O kaip su kraujospūdžio paveldimumu, docente? Straipsnio pradžioje gi teigėte, kad tai pagrindinis rizikos veiksnys ir jo valdyti nemokate? O dabar bėgsite ligai už akių? Ir ką jai pasakysite? Labas, pamojuosite disertacijomis ir ši išsigandus pabėgs?

Lietuvos širdies asociacijos prezidentas neabejoja, kad išmokyti tinkamos mitybos, mankštintis – visų pirma yra šeimos pareiga. Nors jis neneigia, kad medikai per mažai dirba prevencinio darbo. Šeimos gydytojas turėtų būti tarsi sveikatos advokatas, padedąs kiekvienam pacientui įvertinti, kiek jo gyvensena skatina širdies ir kraujagyslių bei kitas ligas, patarti, kaip įveikti blogus įpročius ir pradėti gyventi sveikiau.

Tai gal pradėkime keistis nuo savęs, daktare? Prevencinis darbas yra daug prasmingesnis, nei jūsų darbavimasis skalpeliu ar tabletėmis. Tik bėda ta, kad po prevencijos jūsų klinikos lankomumas stipriai sumažės, o tai reiškia, kad pajamų šaltinio srovelė jūsų profesijai irgi stipriai sumažės. Jūs manote, kad mankštos ar dietos mokytojas gaus tokį patį atlygį kaip tas, kuris prapjauna krūtinkaulį ir čiupinėja širdį? Tikitės, kad sveikas žmogus už pamokas sumokės daugiau, nei tas, kuris yra infarkto ar insulto baimės vejamas, už tablečių rinkinį?

„Jeigu padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje yra paveldėtas, žmogus gali maitintis sveikai, neriebiai, valgyti daugiau kaip po 5 porcijas daržovių kasdien, būti nenutukęs, bet jo kepenys genetiškai gamina daug cholesterolio, jo žmogus nesumažins be specialių vaistų“, – tęsė docentas.

Tiesiog „genetinės“ žinios liejasi. Jam visai nežinoma, kad kepenys padidina cholesterolio  gamybą tik tada, kai jo pradeda trūkti ląstelėje. Docento Viduržiemio jūros dietos ir vaistai, mažinantys cholesterolio kiekį kraujyje, galutinai sudarkys ląstelės metabolizmą, ko pasėkoje žmogus turės dar didesnį problemų bukietą.

Vienas iš Širdies asociacijos tikslų – aiškinti visuomenei apie širdies ir kraujagyslių ligų pavojų, plitimo mastus ir jų rizikos veiksnius, mokyti sveikos gyvensenos įgūdžių. Asociacija rengia akcijas, kurių metu matuojamas cholesterolio kiekis, kraujo spaudimas, net padedama įvertinti kūno masės indeksą.

Ooo..., tai didis darbas atliekamas – net kūno masės indeksas įvertinamas, kraujo spaudimas pamatuojamas ir cholesterolio kiekis nustatomas. Na ir kas iš to? Ir kas toliau? Kur ta tikroji prevencija? Diagnozavimas – tai ne prevencija.

„Akcijų tikslas nėra konsultuoti žmones, o padėti įvertinti jiems pagrindinius rizikos veiksnius susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Žmonės įpratę kreiptis į medikus tik tada, kai rimtai suserga, o išvengti sunkių ligų galima pakeitus savo gyvenseną“, – pabrėžė P.Šerpytis.

O kas tuos žmones įpratino kreiptis tik tada, kai kojų nepavelkama? Ar ne "tobula" sveikatos priežiūros ir saugojimo sistema?  
Tai į  jus galima kreiptis ir sveikam esant? Kada priėmimo valandos tokiems pacientams? Nuo kada ir kaip  pradėsime keisti žmonių įpročius?


 O gal geriau paskelbkime pradžiai kvailio dieną?

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (2)
 
Dr. Vytautas Stonkus
2012.03.06 HomoSanitus /
Po žarnyną su siurbliu?
2011.11.21 HomoSanitus / Age
Yra šiukšlintojai ir yra  šlavėjai. Kad nebūtų šiukšlių ar būtina samdyti šlavėjus?  Rezultatas bus kur kas geresnis, jei išvaikysite šiukšlintojus. Kadangi laikas nuo laiko į HS vis įmetama Google reklama “Žarnyno valymas Daktarė Jelena Tulčina Patikima. Naudinga. Efektyvu.“, tai apie ją išreiškiame savo analitinę nuomonę kitokia spalva: Žarnyno valymas Pasaulio statistiniai duomenys (kas tai yra „pasaulio statistiniai duomenys“?) patvirtina medicinos specialistų (kurių? Absoliučiai visų? Nesutinkame. Kai kurie tvirtina, kad daugelio ligų pradžia, tame tarpe ir žarnyno patologija,  susijusi su kitais faktoriais) nuomonę, jog daugelio ligų pradžia yra susijusi su žarnyno patologija (o mūsų specialistų nuomone daugelio ligų...
 
Žiniuoniai pataria kaip įveikti celiulitą
2011.07.08 HomoSanitus / Age
Žmonės rašo straipsnius apie nieką. Nes reikia sudaryti protinguolių įvaizdį, o dar dabar, kai taip ima populiarėti natūralumas, tai pasirinkus šią kryptį, visai nesunkiai galima susižvejoti pasekėjų. Palankus metas kvailinti patikliąsias  patiems net nesusigaudant reikale, kurio imamasi. Šiandien HS svečiuojasi dar viena „pieva“, šį kart imunitetiškai natūralistinė. Ją atkartojame kursyvu su klasikiniais mūsų intarpėliais įprastiniu šriftu: Turbūt kievienas iš mūsų esame labai daug girdėję apie celiulitą, tačiau, deje, dažniausiai apie jį kalbama tada, kai jį jau turime. Jog neįgytume šios „bėdos“ tereikia tik truputėli daugiau pasirūpinti savimi iš anksto, kas praktiškai nesukelia jokių papildomų nepatogumų, o jau norint atsikratyti...
Mobilus ryšys - pavojus ateičiai
2011.06.07 HomoSanitus / Genovaitė šunokienė
 2007 metais  susirgau kraujo vėžiu - limfoma. Kaime, kur aš gyvenu, vėžiu susirgo 10% gyventojų.  Kilo  įtarimas, kad tai sukėlė per žemai ir per arti pastatyti mobilaus ryšio siųstuvai, todėl nuo to laiko domiuosi mikrobangų spinduliuotės poveikiu sveikatai, seku pasaulinę informaciją šia tema. Ir taip pamažu ėmiau suprasti su kuo susiduriame, kodėl žmonės to pavojaus nesupranta.  JIE NEŽINO, negirdi mokslo žmonių įspėjimų , jie reklamos įtikinti, kad telefonai yra saugūs. Mobilaus ryšio skleidžiama  elektromagnetinė tarša išplito nepastebimai, (kaip ir pas mus, kai nė mažiausio dėmesio nekreipėme, kai šalia mūsų namų tuos siųstuvus montavo, o dar  po metų net pati pasirašiau žemės nuomos - 400m nuo namų - mobilaus ryšio bokšto...
 
Makaronai Valstiečiams
2011.05.15 HomoSanitus / Age
Yra Vilniaus universiteto Onkologijos institiute  toks fitoterapeutas Juozas Ruolia. Neaišku kokių paskatų vedamas, jis pats nukeliavo ar pas jį atkeliavo Valstiečių laikraščio žurnalistė, žodžiu, jie – susitiko. To susitikimo tikslas aiškus – abipusė nauda – laikraščiui populiari informacija, daktarui – pacientų eilės prie durų. Būtų gal viskas ir neblogai, tačiau kai perskaitai tokį straipsnį, pradedi nelabai suvokti kam iš tikro galvoje trūksta vieno elektrodo – ar tam, kuris sako, kad „Medžiagų apykaitos proceso metu organizme susidaro laisvųjų radikalų – organinės kilmės medžiagų, pusiau angliavandenių, pusiau riebalų, vandenilio, deguonies darinių be vieno elektrodo.“, ar skaitančiam straipsnį. Galima būtų pagalvoti, kad tai korektūros klaida, tačiau...
Realybė: tyrimai parodė karčią tiesą
2011.05.08 HomoSanitus / V.P.
Dar visai neseniai gyvenau normalų gyvenimą: turėjau puikią šeimą, gerą, mėgstamą darbą ir nesiskundžiau sveikata. Man buvo tik 54 metai, gyvenimas atrodė puikus. Praėjusių metų pradžioje, atlikus kraujo tyrimus - didelis cholesterolio kiekis kraujyje privertė susimąstyti. Bet ne tiek, kad iškart norėtųsi pulti pas gydytojus. Dirbau tolimųjų reisų vairuotoju, važinėjau reisais Maskva – Europa. Išvažinėta daug Europos šalių, Rusijos miestų, daug pamatyta. Tąkart nuvykau į Maskvą, užtrukau muitinėje, nes atvykau kaip tik per išeigines dienas. Ilsėjausi, kaip ir kiti ten atvykę vairuotojai, savo automobilyje. Buvo 2010 metų sausio 17-osios sekmadienio vakaras. Tik staiga pajutau, jog pradėjo tirpti rankos, pradėjo pilti šaltas prakaitas, pasidarė bloga. Sveikas protas dar sakė, kad reikia...
 
Petition for the European Members of Parliament
2011.04.23 HomoSanitus /
We call on the European Commission to stop the Traditional Herbal Medicinal Products Directive (THMPD), Directive 2004/24/EC, which is set to remove access to the vast majority of herbal medicinal products beginning 30 April 2011.
Sveikatos Kuodas
2011.03.07 HomoSanitus / Age
"Bendrasis cholesterolis yra vienas iš kraujo riebalų...“ – štai tokiu „perlu“ pradeda savo kalbą medicinos profesorė Žaneta Petrulionienė. Studijų metais ji per paskaitas, kai buvo dėstoma apie cholesterolį, sėkmingai skraidė padebesiais išjungusi savo organizmo klausos įtaisą. Teigiama taip, tarsi kitose organizmo vietose cholesterolio ir su žiburiu nesurasi. O juk cholesterolis sintetinamas kiekvienoje organizmo ląstelėje ir didžiausias jo kiekis sintetinamas kepenų ir žarnyno ląstelėse. Nuo kada bendrasis cholesterolis atspindi riziką širdies ir kraujagyslių ligoms, profesore? Bendrasis cholesterolis susideda iš aušto ir žemo tankio lipidų sumos. O kaip bus, kai bendrojo cholesterolio norma bus padidinta, tačiau toje sumoje liūto dalis teks aukšto tankio cholesteroliui? Jokios...
 
Besėdint salėje
2010.11.17 HomoSanitus / Rūta S.
Kartais imi ir atsiduri salėje. Ne visai savo noru, būryje įvairaus amžiaus žmonių. Ir turi pasirinkimą skaityti knygą, snausti ar bandyti klausyti apie ką kalbama. Kas gi tas kalbantysis? Pusamžis vyras, neurologas, dirbantis viename iš garsių medicinos centrų, važinėjantis į pasaulines gydytojų konferencijas. Pavardė? Retai domiuosi pavardėmis, tai ir šį kartą praklausiau. Kalbėjo jis apie skausmą, kada jį reikia malšinti, kada susilaikyti, kada koks vaistas tinkamiausias. Bet ne tai buvo įdomu. Įdomus buvo tik vienas sakinys. Ištaręs žodį „osteoporozė“, gydytojas trumpam nutilo, po to  tarstelėjo : „hmmm, na, ne visi nozologiniai vienetai (ligos) yra tokie, kaip teigiama, kai kurie yra truputį sukurti, truputį pritempti..... O ar žinote, kas tai daro? .....hmmm....“ Gydytojas žvelgė į salę,...
Kažkam ašaros, o kažkam byrantys pinigai
2010.11.09 HomoSanitus / Age
  Jei nori nustatyti ar geras gydytojas, žvelk į jį patį – jame viskas matosi "Iškankintas veidas Narzano..." (fragmentas iš nemirtingos rusų kino klasikos) Šiuos žemiau esančius pastebėjimus paskatino parašyti vakar pamatyta sveikatos tema laida per TV3. Laida buvo apie maskvietį „profesorių“ V.Borisovą. Kodėl kabutėse titulas?  Nesiseka žmonėms su šia pavarde Lietuvoje. Kodėl?   Žiūrėjome laidą kartu su kilmingos veislės savo draugu keturkoju Pupsu. Įdėmiai. Ir aš, ir jis. Po laidos Pupsas pakilo ir staigiai pareiškė norą vykti, kurį išreiškė pasibraižymais apie lauko duris. Paklausus „nu, pas Borisovą varysi?“, geriausias žmogaus draugas pritariamai amtelėjo ir mes išvykome. Ne pas Borisovą. Šiaip,...
 
Filmas apie elektromagnetinį spinduliavimą
2010.03.17 HomoSanitus / Age
,Grėsmingas signalas” – dokumentinė juosta, pateikianti šokiruojančius ir niekur iki šiol negirdėtus faktus apie vieną didžiausių šio amžiaus biologinių eksperimentų – masinį mobiliųjų telefonų ir jų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės plitimą. Mobiliaisiais telefonais naudojasi daugiau kaip pusė pasaulio gyventojų. Skaičiai – didėja kasmet. Bazinės mobiliojo ryšio stotys, idant pasaulis galėtų kalbėti mobiliuoju telefonu, masiškai dygsta greta gydymo įstaigų, vaikų darželių, mokyklų, gyvenamųjų namų. Gero ryšio kaina – pavojus gyvybei. Apie tai kol kas tik šnibždamasi, o elektromagnetinės spinduliuotės sukeltų ligų istorijos kruopščiai slepiamos. Viename iš savo interviu, kalbėdamas apie 18 mėnesių trukusį faktų rinkimą filmui,...
Taupome elektrą, o sveikatą?
2010.03.07 HomoSanitus / Age
 
Filmas, kuris Coca-Cola kompanijai nepatinka
2010.02.14 HomoSanitus /
Gripas ir homeopatija - šarlatanų
2009.12.01 HomoSanitus / Vaidotas Jocys
2002 metais amerikiečių fokusininkas Džeimsas Rendi pažadėjo padovanoti milijoną dolerių tam, kuris laboratorinėmis sąlygomis atliks eksperimentą, įrodantį homeopatinių vaistų efektingumą. Milijonas kol kas savo vietoje – drąsuolių neatsirado. Kaip apgaudinėjami Lietuvos žmonės Šiame puslapyje  aptariami du Lietuvoje reklamuojami homeopatiniai preparatai - „Tonsilotrenas“ nuo anginos ir „Oscillococcinum“ nuo gripo. Homeopatinius preparatus nereikėtų maišyti su žoliniais preparatais.  Homeopatiniai preparatai priklauso ne oficialios medicinos, bet „alternatyvios medicinos“ grupei ir remiasi pseudo-moksliniu teiginiu, kad vanduo turi „atmintį“. Iki šiol ši savybė nebuvo įrodyta moksliniais eksperimentais. Nenuostabu, kad žymūs mokslininkai ir daktarai visame...
 
ŽIV , Nobelis ir šnobelis 2
2008.10.14 HomoSanitus / Age
Ar neatrodo 1984 metai senokais?     EPE: Ne, nes tada buvo atlikti geriausi eksperimentai išskiriant ŽIV. Tie eksperimentai gyvybiškai svarbūs, nes viskas, ko mus šiandien moko apie ŽIV,  paremta tais eksperimentais. Viskas?     EPE: Taip.Viskas be išimties. Šiais eksperimentais grindžiama ir tai, kad buvo išskirta ŽIV dalelė, ir todėl jais remiasi bet kuris pareiškimas apie ŽIV egzistavimą. ŽIV baltymai, naudojami  testuose antikūnams nustatyti, RNR, naudojama ypač vaikų, infekuotų ŽIV,  diagnozavimui ir dabar naudojama taip vadinamam virusinės apkrovos matavimui. Ir taip toliau. Bet klausimas kiek yra geri šie eksperimentai? Pakankamai geri?     EPE: Pakankamai geri, kad pareikšti, jog egzistuoja unikalus retrovirusas, vadinamas ŽIV,...
ŽIV, Nobelis ir šnobelis
2008.10.13 HomoSanitus / Age
Taip jau gavosi mane gaminusiems ir mane gimdžiusiems, kad išlindau į šį pasaulį labai didelis,  su labai ilga ir jautria pasaulio keistenybėms nosimi. Aplinkiniai galvojo, kad ta nosis laikui bėgant susitrauks, deja, ji tik ilgėjo ir kuo toliau, tuo labiau ji  kliūva už visokių, kitiems atrodančių nereikšmingais, dalykų. Štai neseniai įteikė 2008 metų Nobelio medicinos premiją Francoise Barre-Sinoussi ir Lucas Montagnier už AIDS sukeliančio žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atradimą. 1932 metais gimęs L.Montagnier yra profesorius emeritas ir Paryžiuje įsikūrusio Pasaulinio AIDS tyrimų ir prevencijos fondo direktorius.    Pasirodo, kad mano ilga nosis nėra originali ir kur kas ilgesnes turi Australijos mokslininkų komanda, kuri pasauliui atskleidė ŽIV viruso egzistavimo įrodinėjimų plonybes, kurie po...
 
Bičiulės Maximos tikrasis rūpinimasis mumis
2008.09.26 HomoSanitus / Age
Mūsų „bičiulė“ Maxima taip rūpinasi mūsų sveikata, jog net nusamdė ir didžiosiomis raidėmis bei „bold'u“ straipsnyje išskyrė SVEIKOS MITYBOS specialistą med. dr. Rimantą Stuką, su kurio pagalba sukurpė straipsnelį apie cholesterolio žalą ir davė jam iš tiesų vertą pagarbos pavadinimą „Apie cholesterolį – išsamiai“. Na jei tai išsamus straipsnis apie cholesterolį, tai tada tiek daktaro, tiek Maximos vadovų  žinios tikrai yra tokios beribės, maždaug kaip balos platybės už tvartelio kaime pas močiutę. Beje, šiam sveikos mitybos konsultantui vertėtų pasidomėti kodėl Maxima pardavinėja daržoves ir kitas maisto prekes, kurios yra  pradėję gesti – visi matėme vežimėlius daržovių skyriuose su suvytusiomis ir apipuvusiomis daržovėmis ar vaisiais. Normaliose...
Baltojo chalato kliedesiai
2008.09.08 HomoSanitus / Age
Ką galima pasakyti apie gydytoją, kuris neišmano apie gripo viruso kitimo ir dauginimosi subtilybes, bet lenda į masines informacijos priemones ir bando savo padrikomis mintimis reabilituoti beprasmę vakcinaciją? Perskaičius jo mintis, galvoje gimsta tik du variantai – arba jam tinkamai atlyginta, arba jo mokymosi procesas nutrūko taip ir neprasidėjęs. Štai prieš keletą metų Klaipėdos miesto pirminės sveikatos priežiūros centro Pediatrijos skyriaus vedėja Lilija Girčienė į „Vakarų ekspreso“ redakciją kreipėsi kolegų vardu su dideliu noru paprieštarauti homeopato V.Misio tiesoms apie skiepus prieš gripą. Žemiau ištrauka su pariebintais HS komentarais: "Norim paklausti Vidmanto Misio, iš kur tokios žinios, kad vakcina sukelia cukrinį diabetą ar kitas ligas? (Gydytoja taip užsiėmus,...
 
Ar reikia bendrauti ultragarsu su dar negimusiais?
2008.09.04 HomoSanitus / Age
Besilaukiančios mamytės ir dar labiau belaukiantys tėtukai dega nekantrumu sužinoti kas gi gims jiems, kurios lyties atstovas papuoš jų giminės geneologinio medžio šaką. Ir tada važiuoja būsimoji mama pas gerbiamus ginekologus, o pastarieji be didelių skrupulų guldo naują gyvybę bekuriantį organizmą po prietaiso, kurio veikimas remiasi ultragarso gebėjimais, „rėkiančia gerklyte“  tokio aukštumo gaidomis, kad mūsų ausytės nesugeba fiksuoti – juk mes ne šikšnosparniai. Bet prietaisas - „šikšnosparnis“, jis pats pasiunčia, pats ir paklauso, ir dar daktarėliui parodo vaizdeliu tai,  ką išgirdo. Ir džiaugiasi abu – mama, kad gims lauktasis ar lauktoji, o daktarėlis, kad subyrės kišenaitėn atsidėkojimas.   Kai mes skaitome labai materialią...
Energetinis batonėlis su nuodais?
2008.07.31 HomoSanitus / Age
OLIMP BATONĖLIS MATRIX PRO 32 tai: Ypatingai daug baltymų turintis energetinis batonėlis Nuostabaus aromato, glaistytas dietiniu šokoladu 80g batonėlyje net 26g aukščiausios kokybes išrūgų izoliato baltymų(WPI) Tik 2,9 g cukraus Vitaminų ir mineralų komplekas Puikiai tinka visiems, norintiems papildyti dietą baltymais bei nepriaugti riebalinės masės Puikiai tinka asmenims, kurie savo dietoje vartoja mažai angliavandenių Puikus, visapusiškai pilnavertis užkandis Ypatingai tinka vartoti kaip užkandis darbe, mokykloje ar kelionėje Saldintas cukraloze Ypatingai mažas riebalų kiekis Vanilės, kokoso, šokolado skoniai. Taip, svarbiausia daug momentinės energijos, o po to kas bus - nelabai svarbu. Svarbu esamas momentas ir jo jėga. Matyt siūlantys nelabai žino kas per...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Gyvenimo būdas, paremtas saiko jausmu bei dieta, yra ilgaamžis; gyvenimas, paremtas vaistais - greit besibaigiąs.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės