Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
ŽIV, Nobelis ir šnobelis
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Realyb?, kuri žudo / ŽIV, Nobelis ir šnobelis
Taip jau gavosi mane gaminusiems ir mane gimdžiusiems, kad išlindau į šį pasaulį labai didelis,  su labai ilga ir jautria pasaulio keistenybėms nosimi. Aplinkiniai galvojo, kad ta nosis laikui bėgant susitrauks, deja, ji tik ilgėjo ir kuo toliau, tuo labiau ji  kliūva už visokių, kitiems atrodančių nereikšmingais, dalykų.
Štai neseniai įteikė 2008 metų Nobelio medicinos premiją Francoise Barre-Sinoussi ir Lucas Montagnier už AIDS sukeliančio žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atradimą. 1932 metais gimęs L.Montagnier yra profesorius emeritas ir Paryžiuje įsikūrusio Pasaulinio AIDS tyrimų ir prevencijos fondo direktorius.
   Pasirodo, kad mano ilga nosis nėra originali ir kur kas ilgesnes turi Australijos mokslininkų komanda, kuri pasauliui atskleidė ŽIV viruso egzistavimo įrodinėjimų plonybes, kurie po šio interviu anaiptol neatrodo įtikinamais. Sukaupkite pastangas ir pirmyn prie  Eleni Papadopulos-Eleopulos  (EPE) – biofizikės,  grupės mokslininkų iš Pertos    miesto Vakarų Australijoje, tiriančių ŽIV/AIDS problemą, lyderės interviu. Per  daugiau kaip dešimtį metų ji ir jos kolegos išspausdino daugelį mokslinių darbų, kurie kelia dideles abejones ŽIV/AIDS egzistavime. Šis interviu apžvelgia šiuos darbus ir ypač apsistoja ties klausimais apie patį AIDS virusą.

  Eleni Papadopulos-Eleopulos    atsakymai   „Continuum Magazine“   žurnalistei Christine Johnson. (Centrifūguota iš teksto esmė tinginiams, skubantiems ir negabiems yra teksto gale).

Ar ŽIV yra AIDS priežastis?
    EPE: Nėra įrodymų, kad ŽIV yra AIDS priežastis.

Kodėl nėra?
    EPE: Įvairiais pagrindais, bet svarbiausia yra tai, kad nėra ŽIV egzistavimo įrodymų.

Tai labai drąsus ir neįtikėtinas tvirtinimas.
    EPE:  Aš manau, kad taip. Bet, nežiūrint į tai, tai atsakymas prie kurio atvedė mane mano tyrinėjimai.

Argi Montagnier ir Gallo neišskyrė anksčiau, aštuoniasdešimtųjų pradžioje?
   EPE: Ne. Darbuose, kuriuos išspausdino žurnale „Science“ šios dvi grupės, nėra įrodymų, kad virusas buvo išskirtas iš AIDS pacientų.

Jie sako, kad išskyrė virusą.
    EPE:  Mūsų aiškinimas duomenų kitoks.

Gal galite paaiškinti kas atvedė jus prie tokio radikalaus požiūrio.
     EPE:  Manau lengviausia bus pradėti nuo klausimo: „Kas tai yra virusas?“. Atsakymas pakankamai paprastas. Virusas – tai mikroskopinė dalelė, kuri   dauginasi ląstelės viduje...

Argi bakterijos to nedaro?
     EPE: Jos gali, bet yra esminis skirtumas. Bakterijos neprivalo daugintis ląstelėje. Virusai privalo. Suprantate, viskas ką ima bakterijos iš ląstelės ar kito neorganinio maisto ar energijos šaltinio, viskas lieka  bakterijų sekančių kartų viduje. Tai toks pats dauginimosi būdas, kuriuo dauginasi ir mūsų ląstelės. Bet virusai negali to daryti. Virusas – tai viso labo tik keletas baltymų prisitvirtinusių prie DNR ar RNR ir neturintis reikalingo dauginimosi mechanizmo.

Kaip virusas dauginasi?
   EPE:  Jis turi patekti į ląstelės vidų. Tam viruso apsauginė plėvelė susilieja su ląstelės membrana ir virusas patenka į ląstelės vidų. Viduje, pasinaudodama ląstelės medžiagų apykaita, viruso dalelė išardoma. Po to, panaudojant tą patį mechanizmą, sintetinamos naujos izoliuotos viruso dalelės. Galų gale virusiniai komponentai apsijungia ir gaunamos naujos virusinės dalelės.

Iš kur jos atsiranda?
     EPE: Virusas arba suardo ląstelę arba, retrovirusų atveju, labiau organizuotai atsidalina nuo ląstelės membranos pumpuravimo būdu. Bet tai ne tai, kas vyksta su imunodeficito virusu. Skirtingai nuo retroviruso, sakoma, kad ŽIV suardo ląsteles.

Gerai, o kaip dėl ŽIV dalelių? Jūs manote, kad jos nėra virusas?
    EPE: Kad įrodyti viruso egzistavimą reikia trijų dalykų. Pirmiausia – išauginti ląsteles ir rasti daleles, kurias jūs įtariate esant virusais. Antra – jūs turite surasti metodą kaip tą dalelę atskirti nuo ląstelės, kad galėtumėte išanalizuoti iš ko ji susideda. Trečia – jūs turite įrodyti, kad dalelės sugeba gaminti tikslias kopijas, tai yra ji sugeba daugintis.

O ar negalima pažiūrėti į mikroskopą ir pasakyti, jog virusas kultūroje yra?
    EPE: Ne, negalite. Čia ir yra visa esmė kalbant apie virusą. Ne visos dalelės, atrodančios kaip virusas, yra virusas. Jūs turite dar įrodyti, jog ši dalelė sugeba daugintis ir palikti tikslias kopijas. Nėra dauginimosi – nėra viruso. Tai labai svarbus faktorius. Niekas, o ypač virusologas negali ignoruoti šio faktoriaus.

Tai kur ir kokios buvo AIDS tyrinėjimuose klaidos?
   EPE: Klausimas ne apie tai kur buvo klaidos, o kas buvo praleista. Dėl neaiškių priežasčių nebuvo naudotas dešimtmečiais naudojamas gyvūnų retrovirusų tyrimo metodas.

Paaiškinkite išsamiau apie retrovirusą.
     EPE: Kaip jūs, tikriausiai, žinote, teigiama, kad  ŽIV – tai retrovirusas. Retrovirusai – tai labai mažos, beveik rutulio formos dalelės, kurios ...

Kokio mažumo jos?
      EPE: Skersmuo – šimtas nanometrų. Viena dešimtūkstantoji milimetro dalis. Milijonai jų patogiai sutilptų ant smeigtuko galvutės.

Kaip galima tokias mažas matyti?
    EPE: Reikalingas elektroninis mikroskopas, kurio pagalba matome retrovirusų dydį ir formą. Sužinome, kad jie beveik apvalūs, ir kad jie turi išorinį apvalkalą, padengtą iškilimais, ir branduolį, susidedantį iš keleto baltymų ir RNR.

Ir taip, jei jis egzistuoja, tai jis RNR-virusas?
     EPE: Taip. Svarbu dar ir tai, kad retrovirusai nenaudoja tiesiogiai savo RNR dauginimuisi. Pagal retrovirusologus, tai, kas retrovirusus išskiria iš kitų virusų -  tai, kad retrovirusai pradžioje pagamina savo RNR kopiją DNR pavidalu. Ta DNR po to juda į ląstelės branduolį, kur ji tampa ląstelės DNR dalimi. Ta pratęstoji DNR dalis vadinama provirusu, kuri gali metų metais nepasireikšti, kol kas nors jos neaktyvuos.

Kas vyksta po to?
EPE: Provirusinė DNR kopijuojama atgal į RNR, ir būtent ši, o ne tikroji, duoda instrukcijas būtinų baltymų gamybai naujoms viruso dalelėms.

Kodėl jie vadinami retrovirusais?
     EPE: Todėl, kad ilgą laiką biologai manė, kad visos gyvybės ląstelių  informacijos srauto kryptis yra nuo DNR link RNR, o nuo ten link baltymų, kurių sintezei instrukcijas išduoda RNR. Jei vadinsime tai kryptimi „pirmyn“, tai tada tai, ką daro retrovirusas yra kopijavimas savo informacijos „atgal“.

Aišku.
    EPE: Yra dar vienas dalykas. Vienas iš baltymų retroviruso viduje yra fermentas, kuris katalizuoja šį procesą. Nieko stebėtino, kad jis vadinamas atvirkštine transkriptaze.

Ir tai viskas?
      EPE: Taip. Dėl to jie vadinami retrovirusais.

Paminėjote  seną retrovirusų išskyrimo metodą. Apie kiek dešimtmečių atgal  kalbama?
     EPE: Nuo 1940 iki vėlyvųjų 1970 -jų. Retrovirusai buvo tarp pirmųjų atrastųjų virusų. Dr.Reyton Rous iš Rokfelerio centro Niujorke pirma kartą su jais susidūrė, kai jis atlikinėjo eksperimentus su viščiukų raumenų augliais. Tuo metu jis retrovirusų nematė. Tai buvo 1911 metais. Dar nebuvo atrasti elektroninis mikroskopas ir greitaeigė centrifuga. Tik elektroninis mikroskopas ir greitaeigė centrifuga leido atsirasti retrovirusų išskyrimo metodui.

Kaip elektroninis mikroskopas ir greitaeigė centrifuga  retrovirusus išskyrė?
     EPE: Elektroninis mikroskopas leido pamatyto tokias mažas daleles. kitą svarbią rolę atliko centrifuga. Buvo atrasta, kad retrovirusas turi tokią fizinę savybę, kuri leidžia jį išskirti iš ląstelinės kultūros medžiagos. Ši savybė yra jų  plūdrumas ir ji buvo panaudota dalelių atskyrimo procese, vadinamame centrifugavimu tankio gradiente.

Skamba sudėtingai.
     EPE: Technologija sudėtinga, bet pats principas paprastas. Paruošiate testinį mėgintuvėlį, kuriame yra sacharozės tirpalas – paprasto valgomojo cukraus tirpalas. Bet paruošiate jį taip, kad viršuje jis būtų mažos koncentracijos, o leidžiantis žemyn koncentracija didėtų, tai yra prie dugno jo tankis būtų didžiausias. Tuomet išauginate kultūrą, kurioje manote, kad yra retrovirusų ir jei jūs teisūs, retrovirusai atsipalaiduos iš ląstelių ir judės kultūros skystyje. Kai manote, kad viskas paruošta, nukošiate kultūros skysčių pavyzdį ir atsargiai patalpinate jos lašą mėgintuvėlio paviršiuje su cukraus tirpalu. Po to testuojamą mėgintuvėlį sukate dideliu greičiu. Tai gimdo dideles jėgas, ir dalelės, esančios tirpalo laše, verčiamos judėti per cukraus tirpalą, kol nepasieks taško, kuriame jų plūdrumas neleis joms judėti toliau. Kitais žodžiais jos dreifuoja tankio gradientu žemyn tol, kol nepasieks taško, kuriame jų tankis atitiks cukraus tirpalo tankį. Kai jie pasiekia tą tašką, jie sustoja ir apsijungia. Ta cukraus tirpalo vieta gali būti nufotografuota elektroniniu mikroskopu ar atskirta.

Ir retroviruso dalelės apsijungia charakteringame taške?
     EPE: Taip. Sacharozės tirpaluose jie apsijungia taške, kurio tankis 1.16 g/ml.

Ir taip, žiūrint per elektroninį mikroskopą, matote kokią žuvelę pagavote?
     EPE: Ir ne tik tai. Tai vienintelis būdas, kuriuo galite sužinoti ar  pagavote žuvelę. Ar apskritai ką pagavote.

Taip, tikrai. O ar  Montagnier ir Gallo šito nedarė?
    EPE: Tai viena iš daugelio problemų. Montagnier ir Gallo tikrai naudojo apjungimo metodą tankio gradiente, bet dėl neaiškių priežasčių jie nepublikavo jokių elektroninių-mikroskopinių davinių apie medžiagą prie 1,16 g/ml, kurią jie ir kiti po to ją vadino „grynu ŽIV“. Tai pakankamai atitolina nuo esmės, nes 1973 metais L.Pastero institutas rengė susirinkimą, kuriame dalyvavo mokslininkai, iš kurių kai kas dabar yra tarp pagrindinių ŽIV ekspertų. Tame susirinkime buvo retroviruso išskyrimo metodas buvo nuodugniai aptartas ir junginio fotografavimas taške 1,16 g/ml  pripažintas absoliučiai būtinu.

 Bet juk Montagnier ir Gallo publikavo viruso dalelių nuotraukas.
    EPE: Ne. Montagnier ir Gallo  publikavo nuotraukas keleto dalelių, kurios jų nuomone buvo retrovirusais ir buvo ŽIV. Bet nuotraukos neįrodo, kad dalelės yra retrovirusai, ir metodu, pristatytu 1973 metų susirinkime, ŽIV egzistavimas nebuvo įrodytas. Tai vienintelis egzistuojantis mokslinis metodas. Kultivuoti ląsteles, rasti dalelę, išskirti dalelę, padalinti ją į dalis, sužinoti kas jos viduje, ir po to įrodyti, kad tos dalelės gali daugintis ir palikti palikuonis su tokiomis pačiomis dalimis, kai jos pasėjamos neinfekuotoje ląstelių kultūroje.

Tokiu būdu, prieš pasirodant AIDS, egzistavo gerai patikrintas retroviruso egzistavimo būdas, bet Montagnier ir Gallo nepasinaudojo juo?
      EPE: Jie panaudojo kai kurias metodikas, bet jie neatliko visų žingsnių, įskaitant ir tų, kurie įrodo, kokios dalelės apsijungia 1,16 g/ml tankio gradiente, tankyje, kuris nusako retrovirusų buvimą.

 O kaip fotografijos?
      EPE: Elektroninės Montagnier ir Gallo mikronuotraukos, ir visos kitos nuotraukos publikuotos iki šių metų kovo mėnesio, yra tik nevalytos kultūros nuotraukos, bet ne gradiento. Iki šių metų kovo mėnesio niekas niekada tankio gradiento fotografijų nepublikavo.

Ar tai yra tai, ką mes turime atlikti, kad įrodyti retroviruso išskyrimą?
     EPE: Taip.

Ar gali apsijungimo juosta 1,16 turėti kitas medžiagas, negu retrovirusus?
    EPE: Taip. Tai kita priežastis, dėl kurios reikalinga fotografija. Tam, kad matyti kas vyksta. Buvo daug anksčiau, iki AIDS eros,  aišku, kad dalelės panašios į retrovirusus, yra ne vienintelės, kurios gali rasti kelią į šią gradiento vietą. Smulkučiai ląstelių gabaliukai, kai kurie iš jų atpažįstami kaip ląstelės vidinės struktūros dalis arba tiesiog kaip ląstelės liekanos, gali apsijungti prie 1,16 g/ml . Ir kai kurie iš jų gali turėti nukleinines rūgštis ir imituoti retrovirusą.

Kas tai yra nukleininės rūgštys?
    EPE: DNR ir RNR.

Tačiau, žinoma, jeigu retrovirusų dalelės atsipalaiduoja iš ląstelių be jų suardymo, tai turbūt galima išvengti užterštumo ląstelės dalelėmis?
    EPE: Ir taip, ir ne. Žinoma, retrovirusologai, atliekantys bandymus su gyvūnais, buvo gerai supažindinti su šia problema ir prašomi elgtis su kultūromis maksimaliai atsargiai, reguliariai maitinti maisto medžiagomis kultūroje esančias ląsteles. Todėl šios ląstelės nesuyra. Bet atvejyje su ŽIV yra papildomų problemų. Mums sakoma, kad ŽIV yra citopatiškas(cytophatic), o tai reiškia, kad jis užmuša ląsteles. Tokiu būdu buvo sunku tvirtinti, kad menamos virusinės dalelės yra vienintelės dalelės, plaukiojančios kultūros skystyje ar 1,16 g/ml lygyje. Kitas klaidinantis faktas yra tai, kad daugelyje ŽIV eksperimentų ląstelės sąmoningai buvo suardomos, kaip numatyta eksperimento dalis. Visa tai žinant yra visiška paslaptis kodėl eksperimentatoriai praleido lemiamą tankio gradiento elektroninio mikrofotografavimo žingsnį.

 Gal būt tai dėl to, kad elektroninė mikroskopija yra specializuota ir brangiai kainuoja?
    EPE: Tai galėjo būti anksčiau, bet ne dabar. Laike paskutinių 20-ties metų elektroninis mikroskopas buvo naudojamas kasdien daugelyje ligonių daugybės ligų diagnostikai. Be to, yra daugybė ŽIV kultūrų elektroninių mikronuotraukų, bet iki šių metų nėra nė vienos tankio gradiento nuotraukos.

Gerai, pakalbėkime apie tankio gradiento nuotraukas, publikuotas šiais metais. Ką mes ten matome?
    EPE: Dvi grupės, viena prancūzų-vokiečių ir viena iš Nacionalinio JAV Vėžio Instituto išspausdino tankio gradientų nuotraukas. Prancūzų-vokiečių nuotraukos buvo darytos apsijungimo juostoje 1,16 g/ml. Neįmanoma pasakyti kokio tankio juostoje buvo padarytos amerikiečių nuotraukos, bet tarkim, kad jos buvo padarytos 1,16 g/ml juostoje. Pirmiausia reikia pasakyti, kad šių nuotraukų autoriai pripažįsta, kad didžiulis kiekis medžiagų  tame tankio gradiente yra ląstelinis. Autoriai visa tą medžiagą aprašo kaip „ne virusinę“, arba kaip „padirbtą“ virusą ar „mikrovezikulas“.

Kas tai yra „mikrovezikulos“?
     EPE: Įkapsuliuoti ląstelių fragmentai.

Ar yra kokios nors viruso dalelės tose nuotraukose?
    EPE: Yra keletas dalelių, paie kurias tyrėjai kalba kaip apie retrovirusines. Tikrumoje jie teigia, kad tai ŽIV dalelės, bet įrodymų tam jokių nepateikia.

Ar daug ten tų ŽIV dalelių?
     EPE: Ne. Apsijungimo juosta turi turėti jų milijardus ir, kai daroma elektroninė mikronuotrauka, jie turi užpildyti ją visą.

Tokiu būdu, ta apjungta medžiaga turi tik keletą ŽIV dalelių ir ta medžiaga iš ŽIV dalelių žvelgimo taško yra pakankamai nešvari.
      EPE: Taip.

Ar ekspertai tai komentuoja?
     EPE: Jie sako, kad ląstelinė medžiaga „kartu apsivalo“ su ŽIV dalelėmis.

Sakykite, ar tos kelios dalelės, kurios laikomos ŽIV, panašios į retrovirusus?
     EPE: Jos turi tik sunkiai nustatomą panašumą su retroviruso dalelėmis. Tikriausiai jos atrodo labiausiai panašios į retrovirusus, negu kitos dalelės ir medžiagos, bet netgi jeigu jos atrodytų identiškai, jūs negalėtumėte tvirtinti, jog tai retrovirusai. Netgi Gallo sutinka, kad gali būti dalelės, apsijungiančios tame pačiame tankyje, bet nesančios retrovirusais, nes jos negali daugintis.

Gerai, be viso to, kokie yra skirtumai dar yra tarp tų dalelių ir tikrų retrovirusų?
    EPE: Gallo ir visi kiti virusologai, kaip ir HANS Gelderblom, kuris atliko daugumą ŽIV elektroninių mikroskopinių tyrinėjimų, sutinka su tuo, kad retrovirusinės dalelės yra beveik  sferinės formos ir yra 100-120 nanometrų dydžio ir padengtos iškilimais. Dalelės, kurias tos dvi grupės pateikia kaip ŽIV, ne sferinės, neturi diametro mažesnio už 120 nm , ir tikrumoje yra  du kart didesnio išorinio diametro, negu leistina retrovirusui. Ir nė viena dalelė neatrodo turinti iškilimų.

Tikriausiai dydis negali būti toks svarbus, ar ne? Dauguma biologinių kūrinių turi  dydžio diapazoną. Kaip žmonės? Juk yra du kart didesnių vieni už kitus. Ir visgi jie visi žmonės.
    EPE: Tai, kas yra teisinga žmonėms, nėra teisinga virusams. Pradžiai – virusai negali augti. Jie gimsta suaugę. Korektiška būtų lyginti suaugusius žmones. Ne taip daug yra 12 pėdų (apie 4 metrus) ūgio žmonių. Kiek yra žinoma, didžiausias žmogus buvo apie tris metrus, bet čia kalbama ne tik apie dydį.

Apie ką dar?
    EPE: Jei mes sutiksime, kad dalelės, aptiktos ir prancūzų - vokiečių, ir amerikiečių grupių, rastos esant teisingam tankiui, tai dalelės turi būti tokio paties 1,16 g/ml tankio. Jeigu jūs išmatuosite didžiausią ir mažiausią dalelę mikronuotraukose, kuriose teigiama, jog tai ŽIV retrovirusai, ir paskaičiuosite vidutinį diametrą ir diskusijos palaikymui sutiksite, kad jos visos sferinės, tai tokiu atveju, prancūzų - vokiečių dalelės bus 1,14 karto didesnės už tikruosius retrovirusus, o amerikiečių – 1,96 karto didesnės. Dabar, tam, kad pervesti visa tai į tūrį  mes turime pakelti kubu skersmens proporciją. Tokiu būdu, jei imame 120 nm dydį kaip viršutinę retroviruso ribą ir atliekame paskaičiavimus, tai gauname, kad prancūzų - vokiečių dalelių tūris yra 50% didesnis už retroviruso daleles, o amerikiečių – daugiau kaip 750%. Ir amerikiečių yra penkis kartus didesnės, negu prancūzų - vokiečių.

Ką tai sako?
    EPE: Tai sako, kad prancūzų - vokiečių ir amerikiečių dalelės turi turėti masę 50% arba 750% didesnę, negu tikrieji retrovirusai.

Kodėl taip?
    EPE: Todėl, kad lyginamasis svoris – tai proporcija tarp masės ir tūrio. Jeigu tūris padidėja kažkokiu dydžiu, tai tokio paties lyginamojo tankio palaikymui masė turi padidėti tokiu pačiu dydžiu.

Gerai, koks Jūsų požiūris į tai?
    EPE: Esmė tame, kad kiekvienas tikras retrovirusas turi fiksuotą kiekį RNR ir baltymo. Ne daugiau ir ne mažiau. Jei tai yra taip, tai tos dalelės sudarytos iš didesnio kiekio medžiagos, negu tikri retrovirusai. Tai reiškia, kad jei tos skirtingo dydžio dalelės yra ŽIV dalelėmis, tai jos negali būti retrovirusais. Vieninteliu priimtinu paaiškinimu gali būti tai, kad elektroninės mikronuotraukos padarytos ne 1,16 g/ml  tankio apsijungimo juostoje. Jei tai yra taip, mes neturime kito pasirinkimo kaip iš naujo nustatyti retrovirusus ir, kas svarbiausia, nežiūrėti į 1,16 g/ml juostą kaip į ŽIV. Bet jei mes tai padarysime, tai visi tyrimai, atlikti su ŽIV, naudojantis ta apjungimo juosta, negalimi naudoti, nes visi laiko ją gryna ŽIV. Tai reikštų, kad ši tankio juosta negali būti naudojama kaip diagnostinės medžiagos šaltinis RNR ir baltymo  gavimui, kad gauti ŽIV infekcijos įrodymą.

Jūs minėjote, kad dalelės neturi iškilimų? Kiek svarbus šis neatitikimas?
    EPE: Visi AIDS ekspertai sutinka, kad iškilimai yra absoliučiai būtini ŽIV dalelėms, kad jos galėtų prisijungti prie ląstelės. Tai pirmas ląstelės infekavimo žingsnis. Nėra prisijungimo – nėra infekcijos. visi specialistai pareiškia, kad iškilimai turi proteiną, vadinamą gp120, kuris yra kaip kablys ant iškilimų, prisikabinant prie ląstelės paviršiaus, kad ją infekuoti. Jei ŽIV dalelės neturi iškilimų, kokiu būdu jos sugeba daugintis?

Jūs turite omenyje, kad virusas negalės prisitvirtinti prie ląstelės, kad patekti į jos vidų?
    EPE: Tiksliai. Jeigu jis negali daugintis, ŽIV nėra infekcinė dalelė.

Man tai atrodo rimta problema. Ką į tai atsakė specialistai?
    EPE: Jie vengia to. Iškilimų problema nėra kažkuo nauja. Vokiečių grupė atkreipė į tai dėmesį 80-tųjų gale ir vėl 1992 -siais. Kai tiktai ŽIV dalelė atsipalaiduoja iš Ląstelės, iškilimai dingsta. Šis faktas turi didelį skaičių atsišakojimų. Pavyzdžiui, trys ketvirtadaliai visų testuotų hemofilikų yra teigiamos reakcijos į ŽIV antikūnus. Ir tvirtinama. kad sergantys hemofilija tai įgauna dėl ŽIV užsikrėtimo nuo užsikrėtimo faktoriaus  VIII priemaišų, kuris jiems rekalingas kraujo nekrešėjimo gydymui. Problema tame, kad faktorius  VIII gaminamas iš kraujo plazmos, tai yra iš kraujo, išvalyto nuo ląstelių, kas reiškia, kad jei kokios nors ŽIV dalelės yra faktoriuje  VIII, tai jos turi laisvai plaukioti tirpale. Bet jei atsipalaidavęs nuo ląstelės ŽIV neturi iškilimų, tai tokie ŽIV negali pakliūti į naujas ląsteles ir jas užkrėsti.

Tai kaip tada paaiškinti ŽIV antikūnūs ir AIDS pas sergančius hemofilija?
     EPE: Mano kolegos ir aš esame publikavę keletą darbų, aptarinėjančius alternatyvius paaiškinimus, įskaitant ir detalę hemofilijos analizę straipsnyje, parašytame žurnalo „Genetica“ užsakymu 1995 metais specialiam leidinio numeriui, skirtam polemikai apie ŽIV/AIDS problemas.

Aš turiu prisipažinti, kad man sunku pripažinti, jog sergantys hemofilija nebuvo užkrėsti per infekuotus kraujo krešėjimo koncentratus. Ir manau, kad hemofilikams tai taip pat  sunku.
    EPE: Deja, tai tiesa, bet gal būt pavyks man jus įtikinti vienu paprastu ir nedideliu paaiškinimu. Pasakykite man štai ką. Jei koks nors ŽIV infekuotasis įsipjauna ir kraujuoja, kaip ilgai tas kraujas yra infekcinis? Ne kūne?

Iš to ,ką esu skaičius, tik keletą valandų daugeliu atvejų.
     EPE: Ir tai kodėl?

Todėl, kad ŽIV išdžiūsta ir žūsta. Taip sako Ligų Kontrolės centruose (CDC)
     EPE: Gerai. Leiskite man jus paklausti. Kaip gaminamas faktorius  VIII?

Iš donoro kraujo.
     EPE: Teisingai. Ar jūs kada nors matėte faktoriaus  VIII buteliuką?

Ne.
    EPE: Gerai. Aš papasakosiu jums. Jis pristatomas sausame, panašiame į dribsnius, geltonų miltelių pavidale ir iki jo panaudojimo būna praėję jau keletas mėnesių. Jūs suprantate problemą?

Taip. Jeigu jis sausas ir senas, tai bet koks ŽIV jame turi būti senų seniausiai žuvęs.
     EPE: Tiksliai. Todėl, kaip gi faktorius  VIII gali sukelti ŽIV infekciją ir AIDS sergantiems hemofilija?

Aš nežinau, bet pradedu suprasti, kodėl jūsų grupė nėra mėgiama. Man regis, geriau nesigilinti į hemofilijos problemą. Kodėl Jūs manote, kad iki dabartinio laiko daugelis AIDS specialistų gan lengvai tikėjo, kad medžiaga tankyje 1,16 yra ŽIV?
    EPE: Aš manau, kad būtų per anksti manyti, kad tos fotografijos pakeistų kieno nors nuomonę apie 1,16 g/ml tankio gradiento porciją.

Gerai. Koks Jūsų grupės požiūris į šias nuotraukas?
    EPE: Remiantis šiomis nuotraukomis, negalima teigti, kad ši medžiaga švari, arba tai, kad ši ji turi savyje daleles, panašias į retrovirusus, jau nekalbant apie retrovirusą,  ir kas svarbiausia – apie specifinį retrovirusą ŽIV. Ir tai pateisina tą poziciją, kurią mes gynėme nuo pat pradžių. Poziciją, kurią mes seniai atidavėme spaudai – apie tai, kad nėra liudijimo, įrodančio retroviruso išskyrimą iš AIDS pacientų ar iš AIDS rizikos grupės žmonių.

Gerai. Palikime nuošalyje kovo mėnesio fotografijas ir pakalbėkime apie tai, ką mes galime logiškai išmąstyti iš to, kas buvo žinoma anksčiau. Kiek tvirtas iki kovo mėnesio yra įsitikinimas, kad ŽIV egzistuoja?
    EPE: Visi liudijimai paremti tik ląstelių kultūrų mikronuotraukomis, o ne gradiento tyrimais. Todėl mes galime sakyti, kad ląstelinės kultūros turi didelę dalelių įvairovę, kai kurios iš jų paskelbtos panašiomis į retrovirusus. Štai ir viskas. Nėra gauta daugiau duomenų apie daleles. Nei apie valymą, nei analizės, nei dauginimosi įrodymų. Keletas tyrimo grupių, tame tarpe ir HANS Gelderblom su kolegomis grupė iš Kocho instituto Berlyne, kurie specializuojasi šioje srityje, pranešė, kad šiose kultūrose yra ne tik vienas dalelių tipas, o didelė dalelių įvairovė. Tai iškelia keletą klausimų. Jei viena iš dalelių šiose kultūrose yra retrovirusas, kurį ekspertai vadina ŽIV, kas gi yra kitos dalelės? Jei ŽIV dalelės yra iš AIDS paciento audinių, iš kur yra kitos? Kurios iš šių dalelių apsijungia 1,16 g/ml? Jei ŽIV dalelės sukelia AIDS, kodėl kitos dalelės to negali daryti? Kodėl ne visos dalelės sukelia AIDS? Arba kodėl nei AIDS, nei tos kultūros nėra dalelių pasirodymo priežastimi? Ir kai kalbama apie ŽIV, ŽIV specialistai negali sutarti dėl bendros nuomonės kas tai yra ŽIV dalelė. Yra trys retrovirusų pogrupiai. Ir ŽIV  skirtingų tyrimo grupių buvo klasifikuotas pagal du iš šių pogrupių, o taip pat ir pagal tris skirtingas rūšis.

Ir kur tai mus veda?
     EPE: Mes vis dar nežinome, kuo yra bet kuri iš šių dalelių. Mes neturime dalelės, kuri būtų įrodyta, jog ji yra retrovirusas, kad paimti iš iš jos baltymą ir RNR žmonių testavimui ar eksperimentų atlikimui – išsiaiškinti ar yra iš tikro virusas, sukeliantis AIDS.

Tiek to. Sutikime, kad turime gradiento fotografiją, kurioje yra tūkstantis dalelių su iškilimais, teisingos formos ir matmenų.Tokios, kad galėtume vadinti jas retrovirusais. Pereikime prie to, kas turėtų būti daroma toliau.
    EPE: Sekantis žingsnis – tai suardyti daleles, sužinoti kokie baltymai ir RNR jose, įrodyti, kad vienas iš baltymų yra fermentas, kuris paverčia RNR į DNR, ir galų gale paimti daugiau tankio gradiento ir įrodyti, kad jei paimta švarios dalelės, įvestos į švarią ląstelinę kultūrą, jos duoda tokias pačias daleles, susidedančias iš tų pačių sudėtinių dalių.

Ar buvo tai padaryta?
    EPE: Ne, bet gal būt man paaiškinti kas buvo padaryta. Apie keletą Gallo eksperimentų, atliktų 1984 metais.

 
(Bus tęsinys)

Centrifūguota iš teksto esmė tinginiams, skubantiems ir negabiems:

Argi Montagnier ir Gallo neišskyrė(ŽIV) anksčiau, aštuoniasdešimtųjų pradžioje?
   EPE: Ne. Darbuose, kuriuos išspausdino žurnale „Science“ šios dvi grupės, nėra įrodymų, kad virusas buvo išskirtas iš AIDS pacientų.
***********************************************************************
Gerai, o kaip dėl ŽIV dalelių? Jūs manote, kad jos nėra virusas?
    EPE: Kad įrodyti viruso egzistavimą reikia trijų dalykų. Pirmiausia – išauginti ląsteles ir rasti daleles, kurias jūs įtariate esant virusais. Antra – jūs turite surasti metodą kaip tą dalelę atskirti nuo ląstelės, kad galėtumėte išanalizuoti iš ko ji susideda. Trečia – jūs turite įrodyti, kad dalelės sugeba gaminti tikslias kopijas, tai yra ji sugeba daugintis.
O ar negalima pažiūrėti į mikroskopą ir pasakyti, jog virusas kultūroje yra?
    EPE: Ne, negalite. Čia ir yra visa esmė kalbant apie virusą. Ne visos dalelės, atrodančios kaip virusas, yra virusas. Jūs turite dar įrodyti, jog ši dalelė sugeba daugintis ir palikti tikslias kopijas. Nėra dauginimosi – nėra viruso. Tai labai svarbus faktorius. Niekas, o ypač virusologas negali ignoruoti šio faktoriaus.
Tai kur ir kokios buvo AIDS tyrinėjimuose klaidos?
   EPE: Klausimas ne apie tai kur buvo klaidos, o kas buvo praleista. Dėl neaiškių priežasčių nebuvo naudotas dešimtmečiais naudojamas gyvūnų retrovirusų tyrimo metodas.
************************************************************************
Skamba sudėtingai.
     EPE: Technologija sudėtinga, bet pats principas paprastas. Paruošiate testinį mėgintuvėlį, kuriame yra sacharozės tirpalas – paprasto valgomojo cukraus tirpalas. Bet paruošiate jį taip, kad viršuje jis būtų mažos koncentracijos, o leidžiantis žemyn koncentracija didėtų, tai yra prie dugno jo tankis būtų didžiausias. Tuomet išauginate kultūrą, kurioje manote, kad yra retrovirusų ir jei jūs teisūs, retrovirusai atsipalaiduos iš ląstelių ir judės kultūros skystyje. Kai manote, kad viskas paruošta, nukošiate kultūros skysčių pavyzdį ir atsargiai patalpinate jos lašą mėgintuvėlio paviršiuje su cukraus tirpalu. Po to testuojamą mėgintuvėlį sukate dideliu greičiu. Tai gimdo dideles jėgas, ir dalelės, esančios tirpalo laše, verčiamos judėti per cukraus tirpalą, kol nepasieks taško, kuriame jų plūdrumas neleis joms judėti toliau. Kitais žodžiais jos dreifuoja tankio gradientu žemyn tol, kol nepasieks taško, kuriame jų tankis atitiks cukraus tirpalo tankį. Kai jie pasiekia tą tašką, jie sustoja ir apsijungia. Ta cukraus tirpalo vieta gali būti nufotografuota elektroniniu mikroskopu ar atskirta.
Ir retroviruso dalelės apsijungia charakteringame taške?
     EPE: Taip. Sacharozės tirpaluose jie apsijungia taške, kurio tankis 1.16 g/ml.
Ir taip, žiūrint per elektroninį mikroskopą, matote kokią žuvelę pagavote?
     EPE: Ir ne tik tai. Tai vienintelis būdas, kuriuo galite sužinoti ar  pagavote žuvelę. Ar apskritai ką pagavote.
***********************************************************************
Taip, tikrai. O ar  Montagnier ir Gallo šito nedarė?
    EPE: Tai viena iš daugelio problemų. Montagnier ir Gallo tikrai naudojo apjungimo metodą tankio gradiente, bet dėl neaiškių priežasčių jie nepublikavo jokių elektroninių-mikroskopinių davinių apie medžiagą prie 1,16 g/ml, kurią jie ir kiti po to ją vadino „grynu ŽIV“. Tai pakankamai atitolina nuo esmės, nes 1973 metais L.Pastero institutas rengė susirinkimą, kuriame dalyvavo mokslininkai, iš kurių kai kas dabar yra tarp pagrindinių ŽIV ekspertų. Tame susirinkime buvo retroviruso išskyrimo metodas buvo nuodugniai aptartas ir junginio fotografavimas taške 1,16 g/ml  pripažintas absoliučiai būtinu.
 Bet juk Montagnier ir Gallo publikavo viruso dalelių nuotraukas.
    EPE: Ne. Montagnier ir Gallo  publikavo nuotraukas keleto dalelių, kurios jų nuomone buvo retrovirusais ir buvo ŽIV. Bet nuotraukos neįrodo, kad dalelės yra retrovirusai, ir metodu, pristatytu 1973 metų susirinkime, ŽIV egzistavimas nebuvo įrodytas. Tai vienintelis egzistuojantis mokslinis metodas. Kultivuoti ląsteles, rasti dalelę, išskirti dalelę, padalinti ją į dalis, sužinoti kas jos viduje, ir po to įrodyti, kad tos dalelės gali daugintis ir palikti palikuonis su tokiomis pačiomis dalimis, kai jos pasėjamos neinfekuotoje ląstelių kultūroje.
Tokiu būdu, prieš pasirodant AIDS, egzistavo gerai patikrintas retroviruso egzistavimo būdas, bet Montagnier ir Gallo nepasinaudojo juo?
      EPE: Jie panaudojo kai kurias metodikas, bet jie neatliko visų žingsnių, įskaitant ir tų, kurie įrodo, kokios dalelės apsijungia 1,16 g/ml tankio gradiente, tankyje, kuris nusako retrovirusų buvimą.

Tiems, kuriems maža informacijos papildomai esto rašinys rusų kalba http://www.chicago.ru/prima1968/book/part1.shtml


Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (3)
 
Dr. Vytautas Stonkus
2012.03.06 HomoSanitus /
Po žarnyną su siurbliu?
2011.11.21 HomoSanitus / Age
Yra šiukšlintojai ir yra  šlavėjai. Kad nebūtų šiukšlių ar būtina samdyti šlavėjus?  Rezultatas bus kur kas geresnis, jei išvaikysite šiukšlintojus. Kadangi laikas nuo laiko į HS vis įmetama Google reklama “Žarnyno valymas Daktarė Jelena Tulčina Patikima. Naudinga. Efektyvu.“, tai apie ją išreiškiame savo analitinę nuomonę kitokia spalva: Žarnyno valymas Pasaulio statistiniai duomenys (kas tai yra „pasaulio statistiniai duomenys“?) patvirtina medicinos specialistų (kurių? Absoliučiai visų? Nesutinkame. Kai kurie tvirtina, kad daugelio ligų pradžia, tame tarpe ir žarnyno patologija,  susijusi su kitais faktoriais) nuomonę, jog daugelio ligų pradžia yra susijusi su žarnyno patologija (o mūsų specialistų nuomone daugelio ligų...
 
Žiniuoniai pataria kaip įveikti celiulitą
2011.07.08 HomoSanitus / Age
Žmonės rašo straipsnius apie nieką. Nes reikia sudaryti protinguolių įvaizdį, o dar dabar, kai taip ima populiarėti natūralumas, tai pasirinkus šią kryptį, visai nesunkiai galima susižvejoti pasekėjų. Palankus metas kvailinti patikliąsias  patiems net nesusigaudant reikale, kurio imamasi. Šiandien HS svečiuojasi dar viena „pieva“, šį kart imunitetiškai natūralistinė. Ją atkartojame kursyvu su klasikiniais mūsų intarpėliais įprastiniu šriftu: Turbūt kievienas iš mūsų esame labai daug girdėję apie celiulitą, tačiau, deje, dažniausiai apie jį kalbama tada, kai jį jau turime. Jog neįgytume šios „bėdos“ tereikia tik truputėli daugiau pasirūpinti savimi iš anksto, kas praktiškai nesukelia jokių papildomų nepatogumų, o jau norint atsikratyti...
Mobilus ryšys - pavojus ateičiai
2011.06.07 HomoSanitus / Genovaitė šunokienė
 2007 metais  susirgau kraujo vėžiu - limfoma. Kaime, kur aš gyvenu, vėžiu susirgo 10% gyventojų.  Kilo  įtarimas, kad tai sukėlė per žemai ir per arti pastatyti mobilaus ryšio siųstuvai, todėl nuo to laiko domiuosi mikrobangų spinduliuotės poveikiu sveikatai, seku pasaulinę informaciją šia tema. Ir taip pamažu ėmiau suprasti su kuo susiduriame, kodėl žmonės to pavojaus nesupranta.  JIE NEŽINO, negirdi mokslo žmonių įspėjimų , jie reklamos įtikinti, kad telefonai yra saugūs. Mobilaus ryšio skleidžiama  elektromagnetinė tarša išplito nepastebimai, (kaip ir pas mus, kai nė mažiausio dėmesio nekreipėme, kai šalia mūsų namų tuos siųstuvus montavo, o dar  po metų net pati pasirašiau žemės nuomos - 400m nuo namų - mobilaus ryšio bokšto...
 
Makaronai Valstiečiams
2011.05.15 HomoSanitus / Age
Yra Vilniaus universiteto Onkologijos institiute  toks fitoterapeutas Juozas Ruolia. Neaišku kokių paskatų vedamas, jis pats nukeliavo ar pas jį atkeliavo Valstiečių laikraščio žurnalistė, žodžiu, jie – susitiko. To susitikimo tikslas aiškus – abipusė nauda – laikraščiui populiari informacija, daktarui – pacientų eilės prie durų. Būtų gal viskas ir neblogai, tačiau kai perskaitai tokį straipsnį, pradedi nelabai suvokti kam iš tikro galvoje trūksta vieno elektrodo – ar tam, kuris sako, kad „Medžiagų apykaitos proceso metu organizme susidaro laisvųjų radikalų – organinės kilmės medžiagų, pusiau angliavandenių, pusiau riebalų, vandenilio, deguonies darinių be vieno elektrodo.“, ar skaitančiam straipsnį. Galima būtų pagalvoti, kad tai korektūros klaida, tačiau...
Realybė: tyrimai parodė karčią tiesą
2011.05.08 HomoSanitus / V.P.
Dar visai neseniai gyvenau normalų gyvenimą: turėjau puikią šeimą, gerą, mėgstamą darbą ir nesiskundžiau sveikata. Man buvo tik 54 metai, gyvenimas atrodė puikus. Praėjusių metų pradžioje, atlikus kraujo tyrimus - didelis cholesterolio kiekis kraujyje privertė susimąstyti. Bet ne tiek, kad iškart norėtųsi pulti pas gydytojus. Dirbau tolimųjų reisų vairuotoju, važinėjau reisais Maskva – Europa. Išvažinėta daug Europos šalių, Rusijos miestų, daug pamatyta. Tąkart nuvykau į Maskvą, užtrukau muitinėje, nes atvykau kaip tik per išeigines dienas. Ilsėjausi, kaip ir kiti ten atvykę vairuotojai, savo automobilyje. Buvo 2010 metų sausio 17-osios sekmadienio vakaras. Tik staiga pajutau, jog pradėjo tirpti rankos, pradėjo pilti šaltas prakaitas, pasidarė bloga. Sveikas protas dar sakė, kad reikia...
 
Petition for the European Members of Parliament
2011.04.23 HomoSanitus /
We call on the European Commission to stop the Traditional Herbal Medicinal Products Directive (THMPD), Directive 2004/24/EC, which is set to remove access to the vast majority of herbal medicinal products beginning 30 April 2011.
Sveikatos Kuodas
2011.03.07 HomoSanitus / Age
"Bendrasis cholesterolis yra vienas iš kraujo riebalų...“ – štai tokiu „perlu“ pradeda savo kalbą medicinos profesorė Žaneta Petrulionienė. Studijų metais ji per paskaitas, kai buvo dėstoma apie cholesterolį, sėkmingai skraidė padebesiais išjungusi savo organizmo klausos įtaisą. Teigiama taip, tarsi kitose organizmo vietose cholesterolio ir su žiburiu nesurasi. O juk cholesterolis sintetinamas kiekvienoje organizmo ląstelėje ir didžiausias jo kiekis sintetinamas kepenų ir žarnyno ląstelėse. Nuo kada bendrasis cholesterolis atspindi riziką širdies ir kraujagyslių ligoms, profesore? Bendrasis cholesterolis susideda iš aušto ir žemo tankio lipidų sumos. O kaip bus, kai bendrojo cholesterolio norma bus padidinta, tačiau toje sumoje liūto dalis teks aukšto tankio cholesteroliui? Jokios...
 
Besėdint salėje
2010.11.17 HomoSanitus / Rūta S.
Kartais imi ir atsiduri salėje. Ne visai savo noru, būryje įvairaus amžiaus žmonių. Ir turi pasirinkimą skaityti knygą, snausti ar bandyti klausyti apie ką kalbama. Kas gi tas kalbantysis? Pusamžis vyras, neurologas, dirbantis viename iš garsių medicinos centrų, važinėjantis į pasaulines gydytojų konferencijas. Pavardė? Retai domiuosi pavardėmis, tai ir šį kartą praklausiau. Kalbėjo jis apie skausmą, kada jį reikia malšinti, kada susilaikyti, kada koks vaistas tinkamiausias. Bet ne tai buvo įdomu. Įdomus buvo tik vienas sakinys. Ištaręs žodį „osteoporozė“, gydytojas trumpam nutilo, po to  tarstelėjo : „hmmm, na, ne visi nozologiniai vienetai (ligos) yra tokie, kaip teigiama, kai kurie yra truputį sukurti, truputį pritempti..... O ar žinote, kas tai daro? .....hmmm....“ Gydytojas žvelgė į salę,...
Kažkam ašaros, o kažkam byrantys pinigai
2010.11.09 HomoSanitus / Age
  Jei nori nustatyti ar geras gydytojas, žvelk į jį patį – jame viskas matosi "Iškankintas veidas Narzano..." (fragmentas iš nemirtingos rusų kino klasikos) Šiuos žemiau esančius pastebėjimus paskatino parašyti vakar pamatyta sveikatos tema laida per TV3. Laida buvo apie maskvietį „profesorių“ V.Borisovą. Kodėl kabutėse titulas?  Nesiseka žmonėms su šia pavarde Lietuvoje. Kodėl?   Žiūrėjome laidą kartu su kilmingos veislės savo draugu keturkoju Pupsu. Įdėmiai. Ir aš, ir jis. Po laidos Pupsas pakilo ir staigiai pareiškė norą vykti, kurį išreiškė pasibraižymais apie lauko duris. Paklausus „nu, pas Borisovą varysi?“, geriausias žmogaus draugas pritariamai amtelėjo ir mes išvykome. Ne pas Borisovą. Šiaip,...
 
Filmas apie elektromagnetinį spinduliavimą
2010.03.17 HomoSanitus / Age
,Grėsmingas signalas” – dokumentinė juosta, pateikianti šokiruojančius ir niekur iki šiol negirdėtus faktus apie vieną didžiausių šio amžiaus biologinių eksperimentų – masinį mobiliųjų telefonų ir jų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės plitimą. Mobiliaisiais telefonais naudojasi daugiau kaip pusė pasaulio gyventojų. Skaičiai – didėja kasmet. Bazinės mobiliojo ryšio stotys, idant pasaulis galėtų kalbėti mobiliuoju telefonu, masiškai dygsta greta gydymo įstaigų, vaikų darželių, mokyklų, gyvenamųjų namų. Gero ryšio kaina – pavojus gyvybei. Apie tai kol kas tik šnibždamasi, o elektromagnetinės spinduliuotės sukeltų ligų istorijos kruopščiai slepiamos. Viename iš savo interviu, kalbėdamas apie 18 mėnesių trukusį faktų rinkimą filmui,...
Taupome elektrą, o sveikatą?
2010.03.07 HomoSanitus / Age
 
Filmas, kuris Coca-Cola kompanijai nepatinka
2010.02.14 HomoSanitus /
Gripas ir homeopatija - šarlatanų
2009.12.01 HomoSanitus / Vaidotas Jocys
2002 metais amerikiečių fokusininkas Džeimsas Rendi pažadėjo padovanoti milijoną dolerių tam, kuris laboratorinėmis sąlygomis atliks eksperimentą, įrodantį homeopatinių vaistų efektingumą. Milijonas kol kas savo vietoje – drąsuolių neatsirado. Kaip apgaudinėjami Lietuvos žmonės Šiame puslapyje  aptariami du Lietuvoje reklamuojami homeopatiniai preparatai - „Tonsilotrenas“ nuo anginos ir „Oscillococcinum“ nuo gripo. Homeopatinius preparatus nereikėtų maišyti su žoliniais preparatais.  Homeopatiniai preparatai priklauso ne oficialios medicinos, bet „alternatyvios medicinos“ grupei ir remiasi pseudo-moksliniu teiginiu, kad vanduo turi „atmintį“. Iki šiol ši savybė nebuvo įrodyta moksliniais eksperimentais. Nenuostabu, kad žymūs mokslininkai ir daktarai visame...
 
ŽIV , Nobelis ir šnobelis 2
2008.10.14 HomoSanitus / Age
Ar neatrodo 1984 metai senokais?     EPE: Ne, nes tada buvo atlikti geriausi eksperimentai išskiriant ŽIV. Tie eksperimentai gyvybiškai svarbūs, nes viskas, ko mus šiandien moko apie ŽIV,  paremta tais eksperimentais. Viskas?     EPE: Taip.Viskas be išimties. Šiais eksperimentais grindžiama ir tai, kad buvo išskirta ŽIV dalelė, ir todėl jais remiasi bet kuris pareiškimas apie ŽIV egzistavimą. ŽIV baltymai, naudojami  testuose antikūnams nustatyti, RNR, naudojama ypač vaikų, infekuotų ŽIV,  diagnozavimui ir dabar naudojama taip vadinamam virusinės apkrovos matavimui. Ir taip toliau. Bet klausimas kiek yra geri šie eksperimentai? Pakankamai geri?     EPE: Pakankamai geri, kad pareikšti, jog egzistuoja unikalus retrovirusas, vadinamas ŽIV,...
Bičiulės Maximos tikrasis rūpinimasis mumis
2008.09.26 HomoSanitus / Age
Mūsų „bičiulė“ Maxima taip rūpinasi mūsų sveikata, jog net nusamdė ir didžiosiomis raidėmis bei „bold'u“ straipsnyje išskyrė SVEIKOS MITYBOS specialistą med. dr. Rimantą Stuką, su kurio pagalba sukurpė straipsnelį apie cholesterolio žalą ir davė jam iš tiesų vertą pagarbos pavadinimą „Apie cholesterolį – išsamiai“. Na jei tai išsamus straipsnis apie cholesterolį, tai tada tiek daktaro, tiek Maximos vadovų  žinios tikrai yra tokios beribės, maždaug kaip balos platybės už tvartelio kaime pas močiutę. Beje, šiam sveikos mitybos konsultantui vertėtų pasidomėti kodėl Maxima pardavinėja daržoves ir kitas maisto prekes, kurios yra  pradėję gesti – visi matėme vežimėlius daržovių skyriuose su suvytusiomis ir apipuvusiomis daržovėmis ar vaisiais. Normaliose...
 
Kvailio diena
2008.09.20 HomoSanitus / Age
„Paskutinį rugsėjo šeštadienį tradiciškai bus minima Pasaulinė širdies diena. Ta proga Lietuvos širdies asociacija rugsėjį paskelbė Širdies mėnesiu ir kviečia pasidomėti, kodėl sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis taip sparčiai daugėja. Kodėl jomis serga visi jaunesni žmonės, kodėl jos prilyginamos epidemijai?“ Štai tokia pradžia pradedamas straipsnis „Valstiečių laikraštyje“ (tekstas išskiriamas tradicine Lietuvos valstiečiui spalva - žalia). Diena tradicinė, pasaulinė. Kodėl? Todėl, kad turime problemų su centriniu kraujo siurbliuku. Neturėtume problemų – neskelbtume pasaulinių dienų. Jas skelbiame tada, kai atsiranda koks nors negeras ar nepageidaujamas reiškinys visuomenėje. Tai tarsi šventės antipodas, gedulas, liūdnasis...
Baltojo chalato kliedesiai
2008.09.08 HomoSanitus / Age
Ką galima pasakyti apie gydytoją, kuris neišmano apie gripo viruso kitimo ir dauginimosi subtilybes, bet lenda į masines informacijos priemones ir bando savo padrikomis mintimis reabilituoti beprasmę vakcinaciją? Perskaičius jo mintis, galvoje gimsta tik du variantai – arba jam tinkamai atlyginta, arba jo mokymosi procesas nutrūko taip ir neprasidėjęs. Štai prieš keletą metų Klaipėdos miesto pirminės sveikatos priežiūros centro Pediatrijos skyriaus vedėja Lilija Girčienė į „Vakarų ekspreso“ redakciją kreipėsi kolegų vardu su dideliu noru paprieštarauti homeopato V.Misio tiesoms apie skiepus prieš gripą. Žemiau ištrauka su pariebintais HS komentarais: "Norim paklausti Vidmanto Misio, iš kur tokios žinios, kad vakcina sukelia cukrinį diabetą ar kitas ligas? (Gydytoja taip užsiėmus,...
 
Ar reikia bendrauti ultragarsu su dar negimusiais?
2008.09.04 HomoSanitus / Age
Besilaukiančios mamytės ir dar labiau belaukiantys tėtukai dega nekantrumu sužinoti kas gi gims jiems, kurios lyties atstovas papuoš jų giminės geneologinio medžio šaką. Ir tada važiuoja būsimoji mama pas gerbiamus ginekologus, o pastarieji be didelių skrupulų guldo naują gyvybę bekuriantį organizmą po prietaiso, kurio veikimas remiasi ultragarso gebėjimais, „rėkiančia gerklyte“  tokio aukštumo gaidomis, kad mūsų ausytės nesugeba fiksuoti – juk mes ne šikšnosparniai. Bet prietaisas - „šikšnosparnis“, jis pats pasiunčia, pats ir paklauso, ir dar daktarėliui parodo vaizdeliu tai,  ką išgirdo. Ir džiaugiasi abu – mama, kad gims lauktasis ar lauktoji, o daktarėlis, kad subyrės kišenaitėn atsidėkojimas.   Kai mes skaitome labai materialią...
Energetinis batonėlis su nuodais?
2008.07.31 HomoSanitus / Age
OLIMP BATONĖLIS MATRIX PRO 32 tai: Ypatingai daug baltymų turintis energetinis batonėlis Nuostabaus aromato, glaistytas dietiniu šokoladu 80g batonėlyje net 26g aukščiausios kokybes išrūgų izoliato baltymų(WPI) Tik 2,9 g cukraus Vitaminų ir mineralų komplekas Puikiai tinka visiems, norintiems papildyti dietą baltymais bei nepriaugti riebalinės masės Puikiai tinka asmenims, kurie savo dietoje vartoja mažai angliavandenių Puikus, visapusiškai pilnavertis užkandis Ypatingai tinka vartoti kaip užkandis darbe, mokykloje ar kelionėje Saldintas cukraloze Ypatingai mažas riebalų kiekis Vanilės, kokoso, šokolado skoniai. Taip, svarbiausia daug momentinės energijos, o po to kas bus - nelabai svarbu. Svarbu esamas momentas ir jo jėga. Matyt siūlantys nelabai žino kas per...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kodėl apie mirusiuosius kalbama tik gerai, arba nieko, o apie gyvuosius ...

Pamąstymas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės