Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
ŽIV, Nobelis ir šnobelis 2
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Realyb?, kuri žudo / ŽIV, Nobelis ir šnobelis 2
Ar neatrodo 1984 metai senokais?
    EPE: Ne, nes tada buvo atlikti geriausi eksperimentai išskiriant ŽIV. Tie eksperimentai gyvybiškai svarbūs, nes viskas, ko mus šiandien moko apie ŽIV,  paremta tais eksperimentais.

Viskas?
    EPE: Taip.Viskas be išimties. Šiais eksperimentais grindžiama ir tai, kad buvo išskirta ŽIV dalelė, ir todėl jais remiasi bet kuris pareiškimas apie ŽIV egzistavimą. ŽIV baltymai, naudojami  testuose antikūnams nustatyti, RNR, naudojama ypač vaikų, infekuotų ŽIV,  diagnozavimui ir dabar naudojama taip vadinamam virusinės apkrovos matavimui. Ir taip toliau. Bet klausimas kiek yra geri šie eksperimentai?

Pakankamai geri?
    EPE: Pakankamai geri, kad pareikšti, jog egzistuoja unikalus retrovirusas, vadinamas ŽIV, kuris sukelia AIDS.

Gerai. Papasakokite mums apie Gallo eksperimentus. Kodėl, bet kuriuo atveju, jis domėjosi AIDS?
    EPE: Iki 1984 metų Gallo jau paaukojo 10 metų retrovirusų ir vėžio studijavimui. Jis buvo vienu iš daugelio virusologų, apimtų dešimtmetės kovos prieš prezidento Niksono vėžį. 70 – tų metų viduryje Gallo pareiškė, kad jis atrado pirmą žmogaus retrovirusą pas sergančius leukemija. Jis pareiškė tada, kad jo duomenys įrodo retroviruso, kurį jis vadino HL23V. Šiuo atveju, lygiai taip kaip ir vėliau su ŽIV, Gallo panaudojo reakciją antikūnams rasti kaip įrodymą kokie baltymai kultūrose buvo buvo viruso baltymais. O tuojau po to kiti tyrinėtojai paskelbė apie tokių pačių antikūnų radimą pas daugelį žmonių, kurie nesirgo leukemija. Tačiau keletą metų vėliau buvo parodyta, kad tokie patys antikūnai sutinkami natūraliomis sąlygomis, ir kad jie buvo nukreipti prieš daugelį medžiagų, kurios neturėjo nieko bendro su retrovirusu. Po to tapo aišku, kad  HL23V buvo didelė klaida. Nebuvo jokio retroviruso  HL23V. Tokiu būdu Gallo duomenis apgaubė gėda ir  HL23V esamu momentu užgeso. Tačiau kas mums įdomu – tai, kad tie patys liudijimai  buvo pateikiami  HL23V egzistavimo įrodymo atveju, tie patys  ir ŽIV atveju. Tikrumoje  HL23V įrodymai buvo geresni, negu ŽIV.

Kuo geresni?
    EPE: Reikalas tame, kad skirtingai nuo atvejo su ŽIV, Gallo aptiko atvirkštinę transkriptazę šviežiame audinyje. Be kultūros auginimo. Ir be to jis publikavo medžiagos tankio gradiento elektronines mikronuotraukas, esančios prie 1,16 gr/ml.

Bet visgi tai pasirodė buvo netikras pavojus?
    EPE: Netgi Gallo daugiau nebekalba apie   HL23V. Bet 1980 metais jis paskelbė, kad jis atrado kitą retrovirusą. Tai buvo dar vieni duomenys tokio paties pobūdžio apie pacientus, sergančius leukemija, ir šį kart jis pavadino jį HTVL-1, ir pareiškė, kad šis retrovirusas sukelia labai retą leukemijos formą, kurią gallo dabar vadina suaugusios T4- ląstelės leukemija. ATL (adult T4 cell leukaemia). Tikrumoje, yra keletas labai įdomių paralelių ir paradoksų tarp ŽIV ir HTVL-1.

Kokie jie?

    EPE: Sakoma, kad jie užkrečia tas pačias ląsteles ir plinta tuo pačiu būdu. Ir visgi  , skirtingai nuo ŽIV, HTVL-1 neišplito už ribų, kur jis buvo atrastas. Apie didžiausią  HTLV-1 paplitimą pranešinėjo iš Afrikos ir Pietų Japonijos, ir tai teritorijos, kuriose jis ir pasiliko. Tai tęsiasi daug ilgiau nei mes žinome apie AIDS, ir nepamirškite, kad nors ir sakoma, kad šis virusas sukelia leukemiją, mažiau negu 1% žmonių su teigiamu testu šiam virusui susirgo leukemija. Netgi po   40 – ties metų. Bet aš nukrypau. Ką aš norėjau pasakyti – tai, kad daugelis iš pirmųjų AIDS pacientų turėjo vėžį, žinomą kaip Kapoši sarkoma( Kaposi's sarcoma), kaip ir mažą skaičių tų pačių T4-ląstelių, kurių yra virš normos esant ATL. Tai tapo žinoma, nes atskirų limfocitų klasių skaičiavimo technologija pasirodė tuo pat metu, kaip ir AIDS.

Buvo keliama hipotezė, kad ŽIV užmuša T4-ląsteles?
    EPE: Taip, buvo per anksti daryti tokias pačias išvadas apie ŽIV, bet buvo keliama idėja, kad kažkas užmuša jas. Vėliau Gallo pradėjo manyti, kad kaltininkas gali būti  HTLV-1, bet ši teorija buvo problematiška, nes  HTLV-1 sukeldavo leukemiją su per dideliu T4-ląstelių skaičiumi. Be to, nežiūrint į labai didelį antikūnų paplitimą prieš  HTLV-1 Pietų Japonijoje, ten nebuvo nė vieno AIDS atvejo. Kadangi tarp vyrų-gėjų su AIDS buvo  daug Kapoši sarkomos  vėžio atvejų, ir kadangi atrodė, kad kažkas pažeisdavo T4-limfocitus, Gallo atkakliai bandė rasti retrovirusą, kad visa tai paaiškinti.

Kas vyko toliau?
    EPE: Gallo ir jo kolegos atliko didelį kiekį eksperimentų, kurių pikas buvo publikuotas 1984 metų gegužės mėnesio žurnale „Science“. Tai buvo po metų, kai prancūzai publikavo savo darbus tame pačiame žurnale. Gallo grupė pardėjo darbą nuo limfocitų auginimo pas AIDS pacientus, bet, matyt, nė viena iš kultūrų nedavė pakankamai atvirkštinių transkriptazių, kad įtikintų Gallo esant retrovirusą. Tuo pat metu pas Gallo dirbo čekų tyrėjas Mikulas Popovic, ir Popovic kartu su Gallo sutarė sumaišyti 10 AIDS pacientų kultūras, ir visa tai pridėti prie su leukemijos ląstelių  kultūros. Ląstelės su leukemija, kurias jie panaudojo šioje kultūroje, buvo gautos metais anksčiau iš paciento su ATL. Kai jie tai atliko, ėmė gamintis pakankamai atvirkštinių transkriptazių, kad įtikintų Gallo ir Popovic tuo, kad dabar jie tikrai turi retrovirusą.

Jūs turite omenyje, kad retrovirusas neišaugtų individualiose AIDS pacientų kultūrose, bet išaugo, kai bandiniai buvo sumaišyti ir kultivuoti?

     EPE: Taip.


Ar neatrodo tai painiai? Kaip gali mikrobas tai daryti? Be abejonių, jeigu jis yra viename iš bandinių, ir jei kultūros atliktos tuo pačiu būdu, jis turi vienaip ar kitaip išaugti?
    EPE: Tarkim.

Ir jei jūs sumaišysite visus bandinius, tai kaip jūs žinosite, kuriame buvo virusas? Jis galėjo pakliūti tik iš vieno paciento? Ar kada nors Gallo apie klausė?
    EPE: Taip, klausė, ir televizinėje dokumentinėje laidoje 1993 metais jis kalbėjo, kad jo nejaudina ar virusas pakliuvo iš vieno , ar iš daugelio pacientų.

Ar jūs nesakėte, kad ląstelės su leukemija, panaudotos kultūrose, buvo pradžioje gautos iš paciento, sergančio leukemija, suaugusios T4-ląstelės?
    EPE: Taip.

Tada tikrai tos kultūros turėjo turėti daugelį T4-ląstelių.
    EPE: Teisingai.

Jei šios kultūros buvo padarytos iš T4-ląstelių, ir jeigu ŽIV užmuša šias ląsteles, tai kaip galima laukti iš užmušinėjančio ląsteles viruso jo paties augimo?
     EPE: Tai viena iš AIDS ŽIV teorijos problemų. Nors sakoma, kad ŽIV užmuša T4-ląsteles ir padaro žmones imuno-deficitiniais, o tai reiškia tai, kas AIDS abriaviatūroje žymima kaip įgytas imuno deficitas, ir ląstelių su leukemija linija, ir jos H9-klonas, kurį Popovic galutiame rezultate gavo, yra nemirtingi, netgi tada, kai jie yra infekuoti ŽIV. Tai reiškia, kad greičiausiai, ŽIV, kuris turėtų būti mirtinai pažeistas, leis neribotai augti. Klonas H9  yra plačiai naudojamas ir tyrimuose, ir pramonėje gaminimui to, kas vadinama ŽIV-proteinais, panaudojamais testuose antikūnams nustatyti.

Gerai. Ką iš tikro Gallo padarė, kad įrodytų, jog išskyrė naują retrovirusą iš sergančių AIDS?
    EPE: Jeigu skaitėte pirmąjį darbą, tai, apie ką buvo paskelbta kaip apie išskyrimą, buvo sudaryta iš keleto dalelių kultūroje elektroninių mikroskopinių nuotraukų, bet ne gradiente, radimas atvirkštinės transkriptazės ir stebėjimas to, kad kai kurie antikūnai pas sergantį hemofilija, taip pat, kaip ir pas triušius, reagavo su kai kuriais ląstelių  baltymais kultūroje.

Apie tai buvo pranešta kaip apie viruso išskyrimą?
    EPE: Taip.

Ar tai yra tikrai išskyrimas?
    EPE: Ne. Išskyrimas reiškia atskyrimas nuo viso kitko, o ne šiaip sau kokio nors fenomeno išsiaiškinimas. Vienintelis būdas įrodyti infekuojančio agento egzistavimą – jo išskyrimas. Tai yra kaip tik tai, apie ką vyksta diskusija

Taip. bet išskirtas jis ar ne, ką jūs atsakysite į Gallo pareiškimą, kad jo kultūros išaugino retrovirusą?
    EPE: Leiskite man pakartoti, kad klausimas ne apie išskyrimą, Gallo neišskyrė viruso. Nebuvo apsijungimo mėginio elektroninių mikronuotraukų, kuriose turėjo būti parodyta tik retroviruso dalelės ir nieko daugiau. Ir kaip gi galėjo jos būti ten? Juk išvis nebuvo apsijungimo mėginio elektroninės mikroskopijos. Tik ląstelių fotonuotraukos su maždaug tuzinu dalelių, esančių netoliese, bet nebuvo ekstrakcijos ir analizų, ir įrodymų to, kad šios dalelės galėtų daugintis identiškose kopijose. Bat tai, apie ką mes turėtume paklausti, tai ar turėjo Gallo įrodymų išvis, kad kalbėti apie tai, jog jis stebėjo retrovirusą. Mums atrodo, kad nebuvo. Ir todėl labai svarbu čia pranešti, kad dalelių ir atvirkštinės transkriptazės radimas nėra retroviruso buvimo.

Jūs pasakėte, kad retrovirusai turi atvirkštinę transkriptazę?
    EPE: Taip, jie turi. Tikrumoje, atvirkštinė transkriptazė buvo atrasta retrovirusuose, bet yra spąstai. Spąstai dviejuose dalykuose. Tai tas būdas, kuriuo buvo įrodytas atvirkštinės transkriptazės(AT) buvimas, o taip pat tas faktas, kad AT retrovirusams nėra unikali.

AT?
    EPE: Abreviatūra atvirkštinei transkriptazei. AT egzistavimas įrodytas netiesiogiai. Keliu, kai pridedama truputį RNR į kultūrą ir po to stebima ar atsiranda DNR, nešanti atitinkamą seką.

Jūs turite omenyje, kad AT buvimas išvedamas iš kultūros gebėjimo atlikti šį triuką?

    EPE: Taip. Ji matuojama atvirkštinio transkribavimo proceso demonstravimu.
Kaip daugelis fermentinių testų, testas atvirkštinei transkriptazei matuoja tai, ką fermentas atlieka, o ne patį fermentą. Tokiu būdu, atvejyje su AT testas matuoja DNR produkciją, nukopijuotą nuo sintetinio RNR fragmento, įvesto į kultūras. Problema ta, kad AT – ne vienintelė, kuri gali atlikti šį triuką, kaip jūs jį pavadinote. Kiti fermentai, įprasti ląsteliniai fermentai, taip pat gali tai atlikti. Iš tikrųjų, jie jie atlieka tai labai gerai su ta pačia sintetine RNR, kurią visi ŽIV tyrėjai įveda į savo kultūras kopijavimui į DNR 24 ir tam, kad pareikšti, jog jš kultūros turi ŽIV-AT, ir atitinkamai -  ŽIV. Ir dar daugiau, kai jūs skaitote literatūrą apie AIDS, tampa aišku, kad kai kurie tyrėjai, paskelbę pareiškimus apie tai, kad jie išskyrė ŽIV, nepadarė nieko daugiau, kaip tik  AT nustatymas.
 
Tai visai įveda sumaištį.
     EPE: Yra daug daugiau visko apie AT. Pavyzdžiui, pagal Harold Varmus, - Nobelio laureatą ir Nacionalinio Sveikatos Instituto (National Institutes of Health) vadovą, - AT pačios iš savęs yra normaliose ląstelėse. Ir bakterijos turi AT. Ir žinoma, kad kai kurios cheminės medžiagos, kurios yra būtini šių kultūrų komponentai, yra priežastis to, kad normalūs limfocitai atlieka atvirkštinę transkipciją. O ląstelės su leukemija gali taip pat atlikti šį triuką be kitų pagalbos, kai jas kultivuoja be tokių cheminių medžiagų ar su AIDS sergančiųjų ląstelėmis.

Tokiu atveju yra daug galimų AT buvimo priežasčių.
     EPE: Taip, ir yra dar kai kas. Neužmirškite, kad Galllo ir popovic panaudojo ląsteles H9 demonstravimui to, ką jie įvardino kaip naują retrovirusą. Bet, kaip aš sakiau anksčiau, jei jūs paseksite H9 ląstelių atsiradimo liniją, tai pamatysite, kad ji atsiranda iš ląstelių linijos HUT78 – ląstelių linijos. kuri pradėjo gyvenimą iš ligonio, turinčio, Gallo žodžiais, piktybinio auglio formą, sukeltą HTLV-1. Jei tas piktybinis auglys yra sukeliamas HTLV-1, tai tada HTLV-1 ir jo AT bus tose pačiose ląstelėse, kurias Gallo panaudojo ŽIV buvimo įrodymui.
 
Bet, matyt, niekas neieškotų naujo retroviruso, naudojant ląsteles, kuriose jau yra kitas retrovirusas?
    EPE: Jūs pagalvotumėte, kad ne, ypač dėl to, kad metais anksčiau Gallo paskelbė mokslinį darbą žurnale „Nature“ su pranešimu apie genetines HTLV-1 sekas ląstelių linijos, iš kurios galutiniame rezultate gaudavosi ląstelės H9.

Pasėkoje, duomenys apie AT panaudojimą neatrodo įtikinamais?
   EPE: Problema su AT – tai ta pati problema, kaip ir su visais kitais įrodymais. Lygiai taip pat, kaip su dalelėmis, kurias Gallo nufotografavo. Jos galėjo būti retroviruso dalelėmis, AT galėjo būti iššaukta AT retrovirusų, bet „galėjo būti“ - tai ne mokslinis įrodymas. Jūs negalite dėlioti mokslinės teorijos, remiantis tuo, kas „galėjo būti“.

Bet netgi jei ir taip, Eleni, kaip jūs galite atmesti daleles? Jos tokios įtikinamos. Kaip jūs galite pabėgti nuo fakto, kad nepriklausomai nuo to, kaip toli Gallo ir visi likę atitolo nuo tradicinio retroviruso išskyrimo metodo, tose kultūrose yra dalelės, ir kad labai daug svarbių žmonių laiko jas retrovirusais.
     EPE: Aš vertinu jūsų mintį, bet aš manau, kad dalelės turi būti apžvelgtos iš daugelio požiūrio taškų. Dalelių, panašių į retrovirusus, yra daug kur. 1970 -aisiais tokios dalelės buvo matomos žmonių, sergančių leukemija, audiniuose, embrioninių audinių kultūrose,  gyvūnų ir žmogaus placentose. Tai svarbu, nes ląstelių linija H9 padaryta iš ląstelių su leukemija, ir dar dėl to, kad Montanje padarė savo mikronuotraukas iš kultūrų, padarytų iš bambos kraujo limfocitų. Yra didelė grupė retrovirusinių dalelių, klasifikuotų kaip C tipo dalelės, kurios randamos žuvyse, gyvatėse, kirmėlėse, fazanuose, putpelėse,  kurpakose, kalakutuose, medžių pelėse, kaspinuotyje, vabzdžiuose, taip pat, kaip ir žinduoliuose.
 O tarp daugelio oficialių pristatymų, ŽIV buvo aprašytas Motanje,  Gallo  kaip C tipo dalelė. Taip pat yra elektroninis-mikroskopinis tyrimas, oficialiai paskelbtas 1988 metais kolegų iš Harvardo. Jie tyrinėjo pacientų, sergančių AIDS, ir nesergančių  padidintus limfinius mazgus ir pas 90% aptiko „ŽIV“ daleles. Jie buvo priversti pripažinti, kad dalelės pačios savaime neįrodo ŽIV infekcijos.
 
Gerai. Palikime daleles. Kaip yra su antikūnais, kurie reagavo su ląstelėmis kultūroje? Tai turėtų reikšti kažką tokio, ko įprastai nėra? Ar tai ne atitikmuo  retrovirusiniam infekciniam agentui?
    EPE: Galėtų būti, bet yra viena pastaba. Paprasčiausiai negalima įrodyti, kad baltymai priklauso retrovirusui, arba, kad antikūnai iššaukti retroviruso, arba tvirtinti apie retroviruso išskyrimą tik dėl to, kad keletas medžiagų reaguoja kartu mėgintuvėlyje.

Ar negalėtumėte paaiškinti plačiau?
    EPE: Vėl, neaptarinėkime duomenų labiau, negu tai leidžia daryti geras mokslas. Eksperimentai, paskelbti pirmame Gallo moksliniame darbe, kalba mums apie tai, kad keletas antikūnų, esančių pas sergančius hemofilija, taip pat, kaip ir pas triušius, reagavo su kai kuriais baltymais H9-ląstelėse, kultivuotose su limfocitais iš AIDS pacientų.

Kokie tai duomenys?
    EPE: Tai tie duomenys, su kuriais mes turime dar padirbėti. Svarbu tai, kaip mes interpretuosime duomenis. Šiuo atveju, Gallo laikė antikūnus lemiančiu įrodymu to, ką jis vadino ŽIV išskyrimu. Kaip mes apie tai sužinojome? Dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, tai yra tai, ką mes jau pasakėme. Gallo žinojo, kad egzistuoja dalelės, kurios atrodo taip pat kaip retrovirusai, kurie apsijungia juostoje 1,16 g/ml, ir kurie turi OT, bet nesidaugina. Antra, mes žinome tai, nes viename iš mokslinių straipsnių Gallo svarsto apie būtinybę turėti specifinius agentus, kad identifikuoti dalelę kaip virusą. Ir čia jis turėjo omenyje specifinius antikūnus arba proteinus.
 Gallo hipotezė yra ta, kad yra virusas, sukeliantis AIDS, kad jis yra svetimkūnis, ir todėl, kai juo užsikrečia pacientas, pacientas pagamina antikūną prieš virusą.
 
Sekant tuo, tai veikia abiem kryptimis? Virusas pagamina antikūnus, o antikūnai gali būti panaudoti nustatant virusą?
    EPE: Ne. Tame ir problema. Antikūnai neveikia priešinga kryptimi. Mes suprasime kodėl -  po minutės. Svarbiausia neužmiršti į kokį klausimą mes turime atsakyti. Mes bandome nustatyti kokie baltymai yra unikali retroviruso sudėtinė dalis. Tam man egzistuoja tik vienas būdas. Ir jis lengvas. Mes nustatome viruso baltymą lygiai taip pat, kaip nustatome rankų ar kojų. Arba inkstų.
 
Ką turite omenyje?
    EPE: Mano anatominės dalelės ir kūno dalys yra mano todėl, kad jie yra dalis manęs. Ir išorėje ir viduje. Jeigu vienas mano inkstas susirgo ir turi būti pašalintas, tai pirma, ką turi padaryti chirurgas prieš tai, kaip atsigulsiu ant operacinio stalo – tai patikrinti ir įsitikinti, kad aš esu aš. Su virusais lygiai tas pats. Viruso baltymai – tai proteinai , kurie išeina iš dalelių, įrodytų, kad jos yra virusai. Tai paprasta. Jei jūs norite nustatyti retroviruso dalelės baltymą, tai pirmiausia turite įrodyti, kad jūs TURITE retroviruso dalelę.

 Ar antikūnai nelabai tikslūs?
     EPE: Antikūnai netikslūs, bet čia kalba ne apie tai. Antikūnai ne šio reikalo objektas. Jūs įrodote, kad baltymai gaunami iš virusinės dalelės ją išskiriant ir po to ją suskaidant. Jūs neįrodysite, kad baltymai yra virusinės dalelės sudėtinė dalis, jei vykdysite chemines reakcijas tirpale, kuris yra įvairių kultūrų sriuba. Yra daug priežasčių kodėl tokios reakcijos galimos.

Pavyzdžiui?
    EPE: Yra daug antikūnų, ir antikūnai reaguoja ir su vienomis, ir su kitomis medžiagomis. Imunologai tai vadina kryžminėmis reakcijomis. Tai gamtos faktas, ir tai gimdo problemą, kadangi antikūnas, reaguojantis su baltymu kultūroje, gali būti antikūnu, pagamintu prieš visai ką nors kita, nei ŽIV. Tikėtina, kad net prieš tai, ko iš viso net nebuvo kultūroje. Išvertus į aiškesnę kalbą, antikūnai pasirenka kitus partnerius. Mano kolega Val Tiurner (Val Turner) pasirinko terminą „neįskaitomas“ šio elgesio paaiškinimui. Vienintelis būdas įrodyti, kad reakcija, kurią stebite, sukelta to paties antikūno, reaguojančio su vienu baltymu – tai sulyginti reakcijas su tuo, ką jūs norite ir įrodyti šia reakcija. Ką mes turime padaryti, tai nustatyti santykį tarp reakcijų ir paties ŽIV. Kad specifiniai antikūnai pagaminami tik tada, kai yra ŽIV.

Bet neatsiranda, kai nėra ŽIV?
    EPE: Šimtaprocentinis specifiškumas reiškia, kad nėra reaguojančių antikūnų, kai nėra ŽIV. Esamu momentu, kaip aš ir mano kolegos supranta, antikūnų panaudojimas retroviruso egzistavimo įrodymui – ir yra problemos esmė. Tai labai svarbi mūsų argumentacijos dalis, todėl tikuosi labai tiksliai išdėstyti šį svarbų pranešimą.

Aš visa dėmesyje.
    EPE: Aš mąstau apie tai, kas įvyko iki dabartinio momento. Yra senas, logiškas, patikimas, retroviruso egzistavimo įrodymo metodas. Jis remiasi niekuo daugiau, o tik retroviruso, kaip dalelės, nustatymu, turinčios tam tikrą dydį, formą, išvaizdą, sudėtines dalis ir gebėjimą daugintis. Bet dėl nežinomos priežasties šis metodas buvo pamirštas ŽIV epochoje. Neklausinėkite manęs kodėl, bet tai įvyko. Vietoj to - mes matome iš principo besiskiriančią duomenų kolekciją, įskaitant ir daleles, kurios NENUFOTOGRAFUOTOS TANKIO GRADIENTE, kolekciją be nors keleto liudijimų apie atvirkštinę transkripciją arba kultūroje, arba medžiagoje, kuri apsijungia juostoje 1,16 g/ml. NIEKAS ŠIUOSE DUOMENYSE NĖRA ĮRODYMAS, KAD RETROVIRUSAS ŠIOSE KULTŪROSE EGZISTUOJA. Pats Gallo kalba apie tai.

Aš seku, tęskite.
    EPE: Toliau idėja apie antikūnus. Jeigu iš tikro yra virusas, be to dar jis yra ir svetimkūnis, tai jis turi indukuoti antikūnus pas juo užsikrėtusius žmones. Gal būt tie antikūnai tikrai yra specifiški, kas reikštų, kad jie tikrai pagaminti išskirtinai tik prieš ŽIV ir reaguoja tik su viruso baltymais ir su niekuo daugiau. Gerai. Imkime ir padarykim prielaidą, kad šis neįtikėtinas specifiškumas yra faktas, ir padarykime dar neįtikitėnesnę prielaidą.

Taip?
    EPE: Darom prielaidą, kad tai, kas laikoma tikra ir tikslu  taip vadinamiems ŽIV-antikūnams, yra tikra ir visiems kitiems antikūnams. Kiekvienas iš kažkada pagamintų antikūnų reaguoja tik su tais baltymais, kurie stimuliuoja jų gamybą ir su niekuo daugiau. Antikūnai prieš tuberkuliozės mikrobus reaguoja tik su tuberkuliozės mikrobais. Antikūnai prieš hepatito virusą reaguoja tik su hepatito virusu ir t.t. Gerai. Mes turime kai kurias AIDS- pacientų audinių kultūras, kurios reaguoja su antikūnais, esančiais AIDS-pacientų kraujo serume. Kas toliau? Mes žinome, kad AIDS pacientai infekuoti daugeliu įvairių agentų. Todėl, jeigu šie agentai ar jų dalelės egzistuoja pas AIDS-pacientus, tai tikėtina, kad jie egzistuoja ir jų ląstelinėse kultūrose. Ar ne todėl tikima, kad laboratorijų darbuotojai rizikuoja dirbdami su šiomis kultūromis? Mes taip pat žinome, kad nežiūrint į tai, kad AIDS pacientus vadina imunodeficitiniais, visi sutinka, kad jie turi daugybę antikūnų prieš visokius svetimkūnius. Įskaitant antikūnus prieš žmogaus Tląsteles – ląsteles, kurios ir sudaro kultūras. Jeigu jūs įdėsite keletą antikūnų iš paciento, jūs nesitikėsite pamatyti jų reakcijos su visais svetimkūniais.
 
Aš imu pagauti jūsų požiūrį. Kadangi viskas ką jūs matote, tai tik reakcijos, ir jūs negalite tiksliai pasakyti kas su kuo reaguoja.
    EPE: Taip. Antikūnai reaguoja, ir svetimkūniai aiškėja, bet kas laiko pirštą ant išjungėjo? Ir dėl šio argumento mes juk sutikome, kad kiekvienas antikūnas nukreiptas prieš vieną agentą ir reaguoja tik su juo. O ką jeigu mes sugrįšime į realų gyvenimą, kur antikūnai dalyvauja kryžminėse reakcijose taip pat?

Manau, kad tai didelė painiava. Sunku pasakyti, iš kur atsiranda bet kurie baltymai ar antikūnai.

    EPE: Visiškai teisingai. Ir nereikia painioti kilmę su sudėtimi. Tikriausiai jūs nesugebėsite įrodyti baltymo kilmės tik iš antikūno reakcijos. Kodėl reakcija jums turi rodyti, kad baltymas kilęs iš dalelės, o ne iš Marso? identiškumo jūs irgi negalėsite įrodyti. Tai dėl to, kad antikūnai neveikia į priešingą pusę.

Ar yra kokie nors mikrobai pas AIDS-pacientus, kurie galėtų taip reaguoti, kaip jūs pasakėte?
     EPE: Taip. Geras pavyzdys – tai hepatito B virusas. Daugelis, o hemofilijos atveju faktiškai  visi, AIDS-pacientų infekuoti hepatito virusu B, o hepatito B virusas pažeidžia ne tik kepenų ląsteles. Jis taip pat pažeidžia t limfocitus. Ir, kaip nebūtų keista, hepatito B virusas turi atvirkštinę transkriptazę. Ir žmonės gamina antikūnus prieš šį virusą...

Gerai, aš pagavau mintį.
    EPE: Bet yra dar kai kas apie Gallo eskperimentus. pradžioje, serumas, kurį naudojo Gallo savo eksperimentuose, buvo iš paciento su inicialais „E.T.“ Bet tikrumoje E.T. neturėjo AIDS. Jis buvo būsenoje, kuri įvardinama, kaip priešAIDS būsena. Tai yra limfmazgių padidėjimas įvairiose kūno vietose. Bet priešAIDS būseną sukelia daugelis infekcinių agentų, kurie randami pas gėjus, narkomanus ir sergančius hemofilija, netgi tada kai nėra nieko, kas yra vadinama ŽIV.

Todėl E.T. galėjo neturėti ŽIV antikūnų?
     EPE: Taip. O kitas galvosūkis yra triušiai.

Taip, aš ketinau apie tai jūsų paklausti.
     EPE: Gallo pareiškia, kad jis turėjo triušių serumą, turintį specifinius antikūnus prieš ŽIV. Įsivaizduokite minutei sceną Gallo laboratorijoje. Jie kultivavo H9-ląsteles su limfocitais iš AIDS-pacientų, ir tada, kai jie norėjo nustatyti kokie baltymai jų kultūroje kilę iš menamo viruso, jie ištiesė ranką į lentyną ir nuo ten, o stebukle, paėmė butelį su užrašu „Specifiniai antikūnai prieš ŽIV“. Kaip jie sugebėjo gauti šiuos antikūnus? Tai buvo pirmasis jų mokslinis straipsnis, bet jie jau turėjo butelį, su triušių antikūnais, specifiniais prieš tą virusą, kurį jie išskirti bandė pirmą kart.
 
Gerai, ir kaip jie tai padarė?

    EPE: Jie pasakė, kad jie paruošė triušių antikūnus daugelį kartų užkrėsdami triušius ŽIV. Bet jei jie ruošė antikūnus prieš ŽIV, tai jie turėjo triušius užkrėsti grynu ŽIV, o tai reiškia, kad jie jau turėjo turėti tai, ką ruošėsi išskirti pirmą kartą.

Tiek to, jei jie neįvedinėjo triušiams gryno ŽIV, tai ką gi jie įvedinėjo?
    EPE: Geriausiu atveju, jeigu jie naudojo 1,16 g/ml juostos medžiagą, kurią jie ir kiti likusieji laikė grynu ŽIV, liudijimas yra tai, ką mes matome parncūzų-vokiečių fotografijose ir  JAV Nacionalinio Vėžio Instituto fotografijose. Dabar bet kuri imunologijos knyga jums pasakys, kad baltymai – tai stipriausios iš visų prieinamų medžiagos, sukeliančios antikūnų gamybą. Netgi labiau negu jos būtų kraujyje. Todėl, suleisdami savo kultūros triušiams, net jei jie naudojo ir 1,16 g/ml medžiagą, Gallo ir Popovic būtų suleidę savo triušiams daugybę įvairios rūšies baltymų. Triušiai pagamintų tada antikūnus prieš visus baltymus ir tada, kai tyrėjai tuos antikūnus sumaišytų su medžiaga, kurią po to sušvirkštų, įvyktų reakcijos. Tai būtų tiksliai tai, ko jūs tikėjotės, bet tai nepaverstų medžiagos į virusą, tuo labiau į unikalų retrovirusą.
 
Gerai. Aš suprantu, ką jūs kalbate. Jūsų prielaida sako, kad prieš tai, kaip jis turėtų virusą, Gallo jokiu būdu nežinotų, kad  pacientas E.T. ar  AIDS-pacientai, arba  triušiai turi antikūnus, kurie specifiškai atpažintų ŽIV baltymą.
    EPE: Taip. Prieš tai, kaip jis turėtų virusą, nebūtų jokio būdo sužinoti, kad antikūnai prieš ŽIV išvis egzistuoja. Kur tai bebūtų. Net ir kalbos pradžiai apie specifinius antikūnus prieš specifinius ŽIV baltymus, jūs pradžioje turite įrodyti, kad tie baltymai yra į retrovirusą panašios dalelės, gebančios daugintis, sudėtinė dalis. ir vienintelis būdas tai padaryti – tai išskirti daleles ir toliau daryti tai, apie ką jau minėjau. PRIEŠ PRADEDANT IEŠKOTI BALTYMŲ IR ANTIKŪNŲ JUMS REIKALINGAS VIRUSAS.

Gerai. Kas  gi iš tikro yra tie antikūnai pas AIDS-pacientus, kurie visų įvardijami kaip ŽIV-antikūnai?
    EPE: Tai, apie ką aš ir mano kolegos visus šiuos metus ginčijamės, yra tai, kad nėra įrodymų, jog tai ŽIV-antikūnai. Vienintelis kelias sužinoti ar tai yra ŽIV antikūnai – tai atlikti eksperimentą, lyginant antikūną ir išskirtą virusą. Tai yra panaudoti viruso išskyrimą kaip nepriklausomą nustatymo metodą ar tikrai turime reikalą su specifiniais ŽIV antikūnais. Jeigu egzistuoja specifiniai antikūnai prieš retrovirusą pavadinimu ŽIV, tai jie bus aptinkami reakcijoje tik tada, kai bus aplinkoje retrovirusas pavadinimu ŽIV. Nieko negali būti paprasčiau. Dabar, nors jūs to galite ir nepripažinti, yra kita problema.  Galėtų būti specifiniai ŽIV antikūnai, o kaip jeigu yra ir nespecifiniai ŽIV antikūnai?

Aš matau, kaip mūsų skaitytojai pradeda nesuprasti. Ar negalėtumėte tai paaiškinti detaliau?
    EPE: Gerai. Antikūnų panaudojimo problema yra ta, kad gali būti dviejų tipų antikūnai. Vienas tipas- tai specifiniai antikūnai, o tai reiškia, kad jie pagaminti tik dėl ŽIV ir ne dėl jokių kitų priežasčių, ir jie reaguoja tik su ŽIV ir su niekuo kitu. Kitas tipas – tai nespecifiniai antikūnai, ir tai reiškia, kad šie antikūnai pagaminti dėl kitų agentų ar stimulų, ir tikriausiai jie reaguoja su tais agentais, bet jie reaguoja ir su ŽIV. Jeigu jūs pridėsite žmogaus serumo į ŽIV kultūrą at testinį bandinį ir pamatysite, kad sureagavo, tai kaip jūs nustatysite koks antikūnų tipas reaguoja? Realybėje gali būti trys atvejai. Visi tie antikūnai gali būti specifiniai, nespecifiniai arba jų abiejų mišinys. Viskas, ką jūs matote, tai tik reakciją – kažkas pakeičia spalvą. Štai ir viskas. Tai iš kur jums sužinoti? Paprasta. Jūs atliekate antikūnų testą visų rūšių pacientams – tiems, kurie serga AIDS, tiems, kurie serga, bet ne AIDS ir sveikiems. Ir jei atikūnai pasirodo, kai nėra AIDS, tai turi būti nespecifiniai antikūnai.
 
O kaip dėl antikūnų išrūšiavimo eksperimento?
    EPE: Eksperimentas, kuris turėjo būti atliktas dar iki to laiko, kaip ŽIV testavimas buvo įvestas klinikinėje medicinoje, NEBUVO NIEKADA ATLIKTAS. O tikrovėje jis ir negali būti atliktas, nes iki dabartinio laiko niekas neišskyrė ŽIV. Bet yra daugybė liudijimų, kad žmonės, kuriuos ekspertai laiko neinfekuotais ŽIV, turi antikūnus, kurie reaguoja su tuo, kas vadinama ŽIV baltymu. Tokiu būdu, egzistuoja nespecifiniai „ŽIV“ antikūnai, o jeigu jie nespecifiniai, tai kaip jūs sužinosite kiek jų? Kodėl ne visi iš jų? Jei jų tik keletas, vistiek, kaip jūs atskirsite juos nuo likusių? Atsakymas yra toks, kad jūs nesugebėsite atskirti, ir tai reiškia, kad nė vienas žmogus negali būti diagnozuotas tokio antikūnų testo pagalba. Tai reiškia, kad mokslininkai turi abejoti bei svarstyti dėl tos pačios priežasties, kaip ir mokslininkai Sloan Ketteringe (Sloan Kettering) ir Nacionaliniame Vėžio Institute, kai kėlė klausimą dėl   HL23V egzistavimo.
 
Ir taip, jūsų argumentacija susiveda iš esmės į tai, kad „ŽIV“ antikūnai nepasireiškia, arba jie nukreipti ne prieš ŽIV, nežiūrint į faktą, kad visi juos vadina „ŽIV“ antikūnais.
     EPE: Tai yra taip.

 O kaip dėl įrodymų to, kad ŽIV sukelia AIDS? Ar įrodė tai Gallo 1984 metais?
     EPE: Teisybės vardan, reikia pripažinti, kad savo 1984 metų straipsniuose žurnale „Science“ Gallo taip tiesiai nepareiškė. Jis pasakė, kad ŽIV buvo tikimiausia AIDS priežastimi. Bet netgi šis pareiškimas yra problematiškas. Net jei Gallo liudijimai būtų neginčytinas įrodymas to, kad jis išskyrė retrovirusą, tai jis tai sugebėjo padaryti tik 26 pacientams iš 72 AIDS pacientų. Tai tik 36%. ir tik 88% iš 49 pacientų turėjo antikūnus. Tai buvo  Atlikta ELISA testo pagalba, laikomo labiausiai specifišku. Niekas nenustato diagnozės pagal vieną testą ELISA. Ir jeigu virusas buvo tik pas 36% pacientų, tai kodėl 88% pacientų turėjo antikūnus? Aš turiu omenyje tai, kad daugiau pacientų su antikūnais be viruso, negu pacientų su virusu. Ir nebuvo net užuominos apie įrodymą, kad ŽIV užmuša T ląsteles arba, kad esant mažam skaičiui T ląstelių, kyla visi susirgimai , diagnozuojami kaip AIDS.

1984 metų  įrodymus aptikote atsitiktinai?
     EPE: Jokių įrodymų nebuvo. Bet dviems metams praėjus, kai Gallo gynėsi nuo kaltinimo, kad jis naudojo prancūzišką virusą savo versijos atradimams, jis buvo daug konkretesnis 1984 metų straipsnio atžvilgiu. Jis pareiškė, kad jie pristatė „tikslų“ liudijimą, kad ŽIV yra AIDS priežastis. Ir jo nuomonė nepasikeitė ir 1993. Leiskite pacituoti jo paties žodžius iš televizinio 1993 metų filmo „Maras“ (The Plague):
   „Neužginčijamą įrodymą, kuri įtikino mokslinę visuomenę tuo, kad ši viruso rūšis yra AIDS priežastimi, atėjo nuo mūsų. Tinkamas viruso išauginimas išėjo iš šios laboratorijos, per Miką Popovic, atlikusį jautrų kraujo tyrimą. Aš nemanau, kad mums reikia ginčytis. Aš manau, kad istorija kalba pati už save.“

Ar tos problemos, kurias matote Gallo darbuose, liečia ir testus naudojamus pacientų diagnostikai?
     EPE: Turite omenyje antikūnų testus?

Taip.
     EPE: tai yra tas pats testas. Jūs galite suprasti kas čia dedasi?

Tam, kad suprasti kas čia dedasi, toliau skaityti teks anglų arba rusų kalba, vieną iš jų tikimės, kad valdote, nes sugebėjote perskaityti pakankamai  nemažai šio nepopuliaraus teksto lietuvių kalba.

Ir dar papildomai, jei informacijos mažokai pasirodė:
 
SUPREME COURT OF SOUTH AUSTRALIA, R v PARENZEE, Reasons for Decision of The Honourable Justice Sulan
National Institutes of Allergy and Infectious Disease Fact Sheet:
The Evidence that HIV Causes AIDS.
"Focus on the HIV/AIDS Connection", from the National Institutes of Allergy and Infectious Disease.
Papadopulos-Eleopulos, Eleni; Turner VF, Papadimitriou JM (1993 June). "Is a positive western blot proof of HIV infection?". Nature Biotechnology 11 (6): 696–707. Nature Publishing Company. PMID 7763673.
 "Whistle Blowers". virusmyth.net.
 "HIV Science and Responsible Journalism". XVI International AIDS Conference (2006-08-13).
Pirani, Clara (2006-10-27). "Doubts on HIV's existence 'insane'", The Australian.
Roberts, Jeremy (2007-02-01). "HIV experts line up to refute denier", The Australian.

http://hivskeptic.files.wordpress.com/2007/12/mhmont.pdf
http://www.healtoronto.com/hivtest.html
http://www3.interscience.wiley.com/cgi-bin/fulltext/119104097/HTMLSTART
http://www.springerlink.com/content/j24330770r461h67/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=Search&Term=
%22Papadopulos-Eleopulos%20E%22%5BAuthor%5D&itool=EntrezSystem2.
PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DiscoveryPanel.Pubmed_RVAbstractPlus

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (3)
 
Dr. Vytautas Stonkus
2012.03.06 HomoSanitus /
Po žarnyną su siurbliu?
2011.11.21 HomoSanitus / Age
Yra šiukšlintojai ir yra  šlavėjai. Kad nebūtų šiukšlių ar būtina samdyti šlavėjus?  Rezultatas bus kur kas geresnis, jei išvaikysite šiukšlintojus. Kadangi laikas nuo laiko į HS vis įmetama Google reklama “Žarnyno valymas Daktarė Jelena Tulčina Patikima. Naudinga. Efektyvu.“, tai apie ją išreiškiame savo analitinę nuomonę kitokia spalva: Žarnyno valymas Pasaulio statistiniai duomenys (kas tai yra „pasaulio statistiniai duomenys“?) patvirtina medicinos specialistų (kurių? Absoliučiai visų? Nesutinkame. Kai kurie tvirtina, kad daugelio ligų pradžia, tame tarpe ir žarnyno patologija,  susijusi su kitais faktoriais) nuomonę, jog daugelio ligų pradžia yra susijusi su žarnyno patologija (o mūsų specialistų nuomone daugelio ligų...
 
Žiniuoniai pataria kaip įveikti celiulitą
2011.07.08 HomoSanitus / Age
Žmonės rašo straipsnius apie nieką. Nes reikia sudaryti protinguolių įvaizdį, o dar dabar, kai taip ima populiarėti natūralumas, tai pasirinkus šią kryptį, visai nesunkiai galima susižvejoti pasekėjų. Palankus metas kvailinti patikliąsias  patiems net nesusigaudant reikale, kurio imamasi. Šiandien HS svečiuojasi dar viena „pieva“, šį kart imunitetiškai natūralistinė. Ją atkartojame kursyvu su klasikiniais mūsų intarpėliais įprastiniu šriftu: Turbūt kievienas iš mūsų esame labai daug girdėję apie celiulitą, tačiau, deje, dažniausiai apie jį kalbama tada, kai jį jau turime. Jog neįgytume šios „bėdos“ tereikia tik truputėli daugiau pasirūpinti savimi iš anksto, kas praktiškai nesukelia jokių papildomų nepatogumų, o jau norint atsikratyti...
Mobilus ryšys - pavojus ateičiai
2011.06.07 HomoSanitus / Genovaitė šunokienė
 2007 metais  susirgau kraujo vėžiu - limfoma. Kaime, kur aš gyvenu, vėžiu susirgo 10% gyventojų.  Kilo  įtarimas, kad tai sukėlė per žemai ir per arti pastatyti mobilaus ryšio siųstuvai, todėl nuo to laiko domiuosi mikrobangų spinduliuotės poveikiu sveikatai, seku pasaulinę informaciją šia tema. Ir taip pamažu ėmiau suprasti su kuo susiduriame, kodėl žmonės to pavojaus nesupranta.  JIE NEŽINO, negirdi mokslo žmonių įspėjimų , jie reklamos įtikinti, kad telefonai yra saugūs. Mobilaus ryšio skleidžiama  elektromagnetinė tarša išplito nepastebimai, (kaip ir pas mus, kai nė mažiausio dėmesio nekreipėme, kai šalia mūsų namų tuos siųstuvus montavo, o dar  po metų net pati pasirašiau žemės nuomos - 400m nuo namų - mobilaus ryšio bokšto...
 
Makaronai Valstiečiams
2011.05.15 HomoSanitus / Age
Yra Vilniaus universiteto Onkologijos institiute  toks fitoterapeutas Juozas Ruolia. Neaišku kokių paskatų vedamas, jis pats nukeliavo ar pas jį atkeliavo Valstiečių laikraščio žurnalistė, žodžiu, jie – susitiko. To susitikimo tikslas aiškus – abipusė nauda – laikraščiui populiari informacija, daktarui – pacientų eilės prie durų. Būtų gal viskas ir neblogai, tačiau kai perskaitai tokį straipsnį, pradedi nelabai suvokti kam iš tikro galvoje trūksta vieno elektrodo – ar tam, kuris sako, kad „Medžiagų apykaitos proceso metu organizme susidaro laisvųjų radikalų – organinės kilmės medžiagų, pusiau angliavandenių, pusiau riebalų, vandenilio, deguonies darinių be vieno elektrodo.“, ar skaitančiam straipsnį. Galima būtų pagalvoti, kad tai korektūros klaida, tačiau...
Realybė: tyrimai parodė karčią tiesą
2011.05.08 HomoSanitus / V.P.
Dar visai neseniai gyvenau normalų gyvenimą: turėjau puikią šeimą, gerą, mėgstamą darbą ir nesiskundžiau sveikata. Man buvo tik 54 metai, gyvenimas atrodė puikus. Praėjusių metų pradžioje, atlikus kraujo tyrimus - didelis cholesterolio kiekis kraujyje privertė susimąstyti. Bet ne tiek, kad iškart norėtųsi pulti pas gydytojus. Dirbau tolimųjų reisų vairuotoju, važinėjau reisais Maskva – Europa. Išvažinėta daug Europos šalių, Rusijos miestų, daug pamatyta. Tąkart nuvykau į Maskvą, užtrukau muitinėje, nes atvykau kaip tik per išeigines dienas. Ilsėjausi, kaip ir kiti ten atvykę vairuotojai, savo automobilyje. Buvo 2010 metų sausio 17-osios sekmadienio vakaras. Tik staiga pajutau, jog pradėjo tirpti rankos, pradėjo pilti šaltas prakaitas, pasidarė bloga. Sveikas protas dar sakė, kad reikia...
 
Petition for the European Members of Parliament
2011.04.23 HomoSanitus /
We call on the European Commission to stop the Traditional Herbal Medicinal Products Directive (THMPD), Directive 2004/24/EC, which is set to remove access to the vast majority of herbal medicinal products beginning 30 April 2011.
Sveikatos Kuodas
2011.03.07 HomoSanitus / Age
"Bendrasis cholesterolis yra vienas iš kraujo riebalų...“ – štai tokiu „perlu“ pradeda savo kalbą medicinos profesorė Žaneta Petrulionienė. Studijų metais ji per paskaitas, kai buvo dėstoma apie cholesterolį, sėkmingai skraidė padebesiais išjungusi savo organizmo klausos įtaisą. Teigiama taip, tarsi kitose organizmo vietose cholesterolio ir su žiburiu nesurasi. O juk cholesterolis sintetinamas kiekvienoje organizmo ląstelėje ir didžiausias jo kiekis sintetinamas kepenų ir žarnyno ląstelėse. Nuo kada bendrasis cholesterolis atspindi riziką širdies ir kraujagyslių ligoms, profesore? Bendrasis cholesterolis susideda iš aušto ir žemo tankio lipidų sumos. O kaip bus, kai bendrojo cholesterolio norma bus padidinta, tačiau toje sumoje liūto dalis teks aukšto tankio cholesteroliui? Jokios...
 
Besėdint salėje
2010.11.17 HomoSanitus / Rūta S.
Kartais imi ir atsiduri salėje. Ne visai savo noru, būryje įvairaus amžiaus žmonių. Ir turi pasirinkimą skaityti knygą, snausti ar bandyti klausyti apie ką kalbama. Kas gi tas kalbantysis? Pusamžis vyras, neurologas, dirbantis viename iš garsių medicinos centrų, važinėjantis į pasaulines gydytojų konferencijas. Pavardė? Retai domiuosi pavardėmis, tai ir šį kartą praklausiau. Kalbėjo jis apie skausmą, kada jį reikia malšinti, kada susilaikyti, kada koks vaistas tinkamiausias. Bet ne tai buvo įdomu. Įdomus buvo tik vienas sakinys. Ištaręs žodį „osteoporozė“, gydytojas trumpam nutilo, po to  tarstelėjo : „hmmm, na, ne visi nozologiniai vienetai (ligos) yra tokie, kaip teigiama, kai kurie yra truputį sukurti, truputį pritempti..... O ar žinote, kas tai daro? .....hmmm....“ Gydytojas žvelgė į salę,...
Kažkam ašaros, o kažkam byrantys pinigai
2010.11.09 HomoSanitus / Age
  Jei nori nustatyti ar geras gydytojas, žvelk į jį patį – jame viskas matosi "Iškankintas veidas Narzano..." (fragmentas iš nemirtingos rusų kino klasikos) Šiuos žemiau esančius pastebėjimus paskatino parašyti vakar pamatyta sveikatos tema laida per TV3. Laida buvo apie maskvietį „profesorių“ V.Borisovą. Kodėl kabutėse titulas?  Nesiseka žmonėms su šia pavarde Lietuvoje. Kodėl?   Žiūrėjome laidą kartu su kilmingos veislės savo draugu keturkoju Pupsu. Įdėmiai. Ir aš, ir jis. Po laidos Pupsas pakilo ir staigiai pareiškė norą vykti, kurį išreiškė pasibraižymais apie lauko duris. Paklausus „nu, pas Borisovą varysi?“, geriausias žmogaus draugas pritariamai amtelėjo ir mes išvykome. Ne pas Borisovą. Šiaip,...
 
Filmas apie elektromagnetinį spinduliavimą
2010.03.17 HomoSanitus / Age
,Grėsmingas signalas” – dokumentinė juosta, pateikianti šokiruojančius ir niekur iki šiol negirdėtus faktus apie vieną didžiausių šio amžiaus biologinių eksperimentų – masinį mobiliųjų telefonų ir jų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės plitimą. Mobiliaisiais telefonais naudojasi daugiau kaip pusė pasaulio gyventojų. Skaičiai – didėja kasmet. Bazinės mobiliojo ryšio stotys, idant pasaulis galėtų kalbėti mobiliuoju telefonu, masiškai dygsta greta gydymo įstaigų, vaikų darželių, mokyklų, gyvenamųjų namų. Gero ryšio kaina – pavojus gyvybei. Apie tai kol kas tik šnibždamasi, o elektromagnetinės spinduliuotės sukeltų ligų istorijos kruopščiai slepiamos. Viename iš savo interviu, kalbėdamas apie 18 mėnesių trukusį faktų rinkimą filmui,...
Taupome elektrą, o sveikatą?
2010.03.07 HomoSanitus / Age
 
Filmas, kuris Coca-Cola kompanijai nepatinka
2010.02.14 HomoSanitus /
Gripas ir homeopatija - šarlatanų
2009.12.01 HomoSanitus / Vaidotas Jocys
2002 metais amerikiečių fokusininkas Džeimsas Rendi pažadėjo padovanoti milijoną dolerių tam, kuris laboratorinėmis sąlygomis atliks eksperimentą, įrodantį homeopatinių vaistų efektingumą. Milijonas kol kas savo vietoje – drąsuolių neatsirado. Kaip apgaudinėjami Lietuvos žmonės Šiame puslapyje  aptariami du Lietuvoje reklamuojami homeopatiniai preparatai - „Tonsilotrenas“ nuo anginos ir „Oscillococcinum“ nuo gripo. Homeopatinius preparatus nereikėtų maišyti su žoliniais preparatais.  Homeopatiniai preparatai priklauso ne oficialios medicinos, bet „alternatyvios medicinos“ grupei ir remiasi pseudo-moksliniu teiginiu, kad vanduo turi „atmintį“. Iki šiol ši savybė nebuvo įrodyta moksliniais eksperimentais. Nenuostabu, kad žymūs mokslininkai ir daktarai visame...
 
ŽIV, Nobelis ir šnobelis
2008.10.13 HomoSanitus / Age
Taip jau gavosi mane gaminusiems ir mane gimdžiusiems, kad išlindau į šį pasaulį labai didelis,  su labai ilga ir jautria pasaulio keistenybėms nosimi. Aplinkiniai galvojo, kad ta nosis laikui bėgant susitrauks, deja, ji tik ilgėjo ir kuo toliau, tuo labiau ji  kliūva už visokių, kitiems atrodančių nereikšmingais, dalykų. Štai neseniai įteikė 2008 metų Nobelio medicinos premiją Francoise Barre-Sinoussi ir Lucas Montagnier už AIDS sukeliančio žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atradimą. 1932 metais gimęs L.Montagnier yra profesorius emeritas ir Paryžiuje įsikūrusio Pasaulinio AIDS tyrimų ir prevencijos fondo direktorius.    Pasirodo, kad mano ilga nosis nėra originali ir kur kas ilgesnes turi Australijos mokslininkų komanda, kuri pasauliui atskleidė ŽIV viruso egzistavimo įrodinėjimų plonybes, kurie po...
Bičiulės Maximos tikrasis rūpinimasis mumis
2008.09.26 HomoSanitus / Age
Mūsų „bičiulė“ Maxima taip rūpinasi mūsų sveikata, jog net nusamdė ir didžiosiomis raidėmis bei „bold'u“ straipsnyje išskyrė SVEIKOS MITYBOS specialistą med. dr. Rimantą Stuką, su kurio pagalba sukurpė straipsnelį apie cholesterolio žalą ir davė jam iš tiesų vertą pagarbos pavadinimą „Apie cholesterolį – išsamiai“. Na jei tai išsamus straipsnis apie cholesterolį, tai tada tiek daktaro, tiek Maximos vadovų  žinios tikrai yra tokios beribės, maždaug kaip balos platybės už tvartelio kaime pas močiutę. Beje, šiam sveikos mitybos konsultantui vertėtų pasidomėti kodėl Maxima pardavinėja daržoves ir kitas maisto prekes, kurios yra  pradėję gesti – visi matėme vežimėlius daržovių skyriuose su suvytusiomis ir apipuvusiomis daržovėmis ar vaisiais. Normaliose...
 
Kvailio diena
2008.09.20 HomoSanitus / Age
„Paskutinį rugsėjo šeštadienį tradiciškai bus minima Pasaulinė širdies diena. Ta proga Lietuvos širdies asociacija rugsėjį paskelbė Širdies mėnesiu ir kviečia pasidomėti, kodėl sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis taip sparčiai daugėja. Kodėl jomis serga visi jaunesni žmonės, kodėl jos prilyginamos epidemijai?“ Štai tokia pradžia pradedamas straipsnis „Valstiečių laikraštyje“ (tekstas išskiriamas tradicine Lietuvos valstiečiui spalva - žalia). Diena tradicinė, pasaulinė. Kodėl? Todėl, kad turime problemų su centriniu kraujo siurbliuku. Neturėtume problemų – neskelbtume pasaulinių dienų. Jas skelbiame tada, kai atsiranda koks nors negeras ar nepageidaujamas reiškinys visuomenėje. Tai tarsi šventės antipodas, gedulas, liūdnasis...
Baltojo chalato kliedesiai
2008.09.08 HomoSanitus / Age
Ką galima pasakyti apie gydytoją, kuris neišmano apie gripo viruso kitimo ir dauginimosi subtilybes, bet lenda į masines informacijos priemones ir bando savo padrikomis mintimis reabilituoti beprasmę vakcinaciją? Perskaičius jo mintis, galvoje gimsta tik du variantai – arba jam tinkamai atlyginta, arba jo mokymosi procesas nutrūko taip ir neprasidėjęs. Štai prieš keletą metų Klaipėdos miesto pirminės sveikatos priežiūros centro Pediatrijos skyriaus vedėja Lilija Girčienė į „Vakarų ekspreso“ redakciją kreipėsi kolegų vardu su dideliu noru paprieštarauti homeopato V.Misio tiesoms apie skiepus prieš gripą. Žemiau ištrauka su pariebintais HS komentarais: "Norim paklausti Vidmanto Misio, iš kur tokios žinios, kad vakcina sukelia cukrinį diabetą ar kitas ligas? (Gydytoja taip užsiėmus,...
 
Ar reikia bendrauti ultragarsu su dar negimusiais?
2008.09.04 HomoSanitus / Age
Besilaukiančios mamytės ir dar labiau belaukiantys tėtukai dega nekantrumu sužinoti kas gi gims jiems, kurios lyties atstovas papuoš jų giminės geneologinio medžio šaką. Ir tada važiuoja būsimoji mama pas gerbiamus ginekologus, o pastarieji be didelių skrupulų guldo naują gyvybę bekuriantį organizmą po prietaiso, kurio veikimas remiasi ultragarso gebėjimais, „rėkiančia gerklyte“  tokio aukštumo gaidomis, kad mūsų ausytės nesugeba fiksuoti – juk mes ne šikšnosparniai. Bet prietaisas - „šikšnosparnis“, jis pats pasiunčia, pats ir paklauso, ir dar daktarėliui parodo vaizdeliu tai,  ką išgirdo. Ir džiaugiasi abu – mama, kad gims lauktasis ar lauktoji, o daktarėlis, kad subyrės kišenaitėn atsidėkojimas.   Kai mes skaitome labai materialią...
Energetinis batonėlis su nuodais?
2008.07.31 HomoSanitus / Age
OLIMP BATONĖLIS MATRIX PRO 32 tai: Ypatingai daug baltymų turintis energetinis batonėlis Nuostabaus aromato, glaistytas dietiniu šokoladu 80g batonėlyje net 26g aukščiausios kokybes išrūgų izoliato baltymų(WPI) Tik 2,9 g cukraus Vitaminų ir mineralų komplekas Puikiai tinka visiems, norintiems papildyti dietą baltymais bei nepriaugti riebalinės masės Puikiai tinka asmenims, kurie savo dietoje vartoja mažai angliavandenių Puikus, visapusiškai pilnavertis užkandis Ypatingai tinka vartoti kaip užkandis darbe, mokykloje ar kelionėje Saldintas cukraloze Ypatingai mažas riebalų kiekis Vanilės, kokoso, šokolado skoniai. Taip, svarbiausia daug momentinės energijos, o po to kas bus - nelabai svarbu. Svarbu esamas momentas ir jo jėga. Matyt siūlantys nelabai žino kas per...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Dabartiniai mikrobai taip priprato prie penicilino, kad be jo  tiesiog žūsta.

Aibolitas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės