Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Skiepai naudingi ar žalingi? III
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Skiepai / Skiepai naudingi ar žalingi? III
Gyd. homeopatas S. Stankūnas                                                        (tęsinys)

Hepatito B vakcina

Skiepijama 2-3 d. - 1 mėn. - 6 mėn.
Plinta per kraują ir lytiniu keliu. Egzistuoja viso labo 3 rizikos grupės – 1) narkomanai, homoseksualistai, prostitutės, 2) medicinos personalas, kontaktuojantis su krauju, 3) pacientai, kuriems atliekamas kraujo perpylimas. Būtent tam buvo sukurta hepatito B vakcina. Tačiau skiepytis norinčių (ypač iš pirmosios grupės) nebuvo, ir hepatitu B susirgimų nemažėjo. Todėl nutarta skiepyti... visus naujagimius! 1992 m. Amerikos Pediatrų Akademijos pirmininkas motyvavo tuo, kad 1) hepatitas B – visuomenės problema, pasitaiko susirgimo atvejų ir ne rizikos grupėje ( nors buitiniai užsikrėtimo atvejai - nuo vieno šeimos nario kitam – daugiau kazuistika nei reali tikimybė... – S.S.) 2) rizikos grupė skiepytis atsisako arba tiesiog sunkiai prieinami, 3) vaikai – prieinami, 4) vaikus skiepyti pigiau, nes užtenka mažesnės dozės. National Vaccine Information Centre Newsletter. August 1992. Nemanau, kad reiktų tam komentaro!
2000 m. JAV sergamumas hepatitu B buvo 2,1 atvejo 100.000 gyventojų, o vaikai tesudarė 2% susirgusiųjų. Iš šių atvejų 90% serga nesunkiai ir pilnai pasveikę įgyja imunitetą visam gyvenimui. Tik 1-4 % iš susirgusių suaugusiųjų lieka lėtinės infekcijos nešiotojais. "Shots in the Dark," American Spectator Magazine, May 1999 with statistics from the National Centers for Disease Control. Naujagimis gali apsikrėsti tik tuomet, jei mama serga hepatitu B (ir tai, toli gražu ne visais atvejais), arba per kraują chirurginių procedūrų metu. Vaccine Adverse Event Reporting System
Naujagimio kepenys pradeda funkcionuoti tik praėjus 48-72 valandoms po gimimo. Pirmomis gyvenimo dienomis hepatito B vakcina ne tik neapsaugo naujagimio, bet gali sutrikdyti imuninės sistemos formavimąsi. Master Research Chronology, The Psycho-Social Chemical, Biological and Electromagnetic Manipulation of the Human Consciousness, Revised and Expanded Version 2.0, by Valdamar Valerian 1994/1995/1996 Leading Edge Research Group, P.O. Box 7530, Yelm, Washington 98598
Viena labiausiai pasaulyje paplitusių hepatito B vakcinų - Recombivax HB (Merc and Co. per metus parduoda jos už 2 milijardus dolerių, taigi su jais ginčytis sudėtinga).
Tai rekombinantinės DNR vakcina - klonuotas virusas įvedamas į tam tikrų mielių kultūrą, turinčią ir kitų virusų ir bakterijų baltymų. "Vaccines and Production of Negative Genetic Changes In Humans," Leading Edge Research Group, 1996-1998.
Į Recombivax HB sudėtį taip pat įeina neurotoksinas aliumunio sulfatas bei gyvsidabrio junginys timerosalis.
Niujorko ekonominių prognozių grupės „Bielkin Ltd.“ prezidentas statistikos specialistas M. Bielkin ištyrė VAERS turimus duomenis apie hepatito B vakciną. Tą paskatino jo 5 sav. amžiaus dukters mirtis praėjus 15 val. po hepatito B skiepo (iki tol mergaitė buvo visiškai sveika). Žemiau pateikti duomenys iš M. Bielkin pranešimo JAV kongresui.
Nuo 1991 iki 1999 m. VAERS gavo 24.755 pranešimus apie pašalines reakcijas. Iš jų - 439 baigėsi mirtimi, trečdalis (9673) iš buvo pakankamai rimtos, kad prireiktų gydytojo konsultacijos ligoninės priėmimo skyriuje, hospitalizacijos, ar baigtųsi invalidumu. 17.497 tokie atvejai buvo susiję išskirtinai su hepatito B vakcina, likusieji – su vakcinų „kokteiliais“, į kuriuos įėjo Hepatito B vakcina. Tačiau būtent pastarieji pripažinti kaltais dėl dviejų trečdalių (291) mirčių, įvykusių dviejų dienų bėgyje po vakcinacijos. Vaccine Adverse Event Reporting System. More VAERS  Oficialiai pripažįstama, jog pranešama tik apie 10% tokių atvejų, taigi šis skaičius turėtų būti apie 10 kartų didesnis, o dalis staigios kūdikių mirties bei sukrėsto vaiko sindromo atvejų gali būti susiję su vakcinacija. "Shaken Baby Syndrome Diagnosis on Shaky Ground," Viera, Sheibner, Journal of Australasian College of Nutritional and Environmental Medicine, Vol. 20, No. 2; 2001 August.
Iki 1999 m. apie 100 publikacijų patvirtino mažiausiai 45 pašalines reakcijas, siejamas su hepatito B vakcina, įskaitant Guillain - Baro sindromą, regėjimo sutrikimus, galvos svaigimą, ūžimą ausyse, kolitą, autizmą, herpes zooster, myasthenia gravis ir reumatoidinį artritą.
B. Classen tyrimų duomenimis, Naujoje Zelandijoje įtraukus hepatito B vakciną į skiepų kalendorių, 60% išaugo sergamumas I-ojo tipo diabetu. Classen J.B. Diabetes epidemic follows hepatitis B imunization program // New Zealand Medical Journal, 1996; 109:105.
Nuo 1987 m. medicininėje literatūroje galima rasti mažiausiai 38 pranešimus, teigiančius, kad hepatito B vakcina gali sukelti lėtines autoimunines bei neurologines ligas tiek vaikams, tiek suaugusiems. "Hepatitis B, The Untold Story": a 16-page Report sent to 55,000 pediatricians by the National Vaccine Information Center in 1999.
JAV IOM (Institute Of Medicine of the National Academies) ekspertai pareiškė, kad hepatito B vakcinos sąsaja su demielinizuojančiais nervų sistemos susirgimais, Guillan-Barre sindromu bei artritais – moksliškai pagrįstos, taip pat teoriškai gali sietis ir su staigios kūdikių mirties sindromu bei anafilaksinėmis reakcijomis.
1997 m. JAV CDC (Centre for Disease Control), nors ir viešai gindamas hepatito B vakciną, į vakcinos vartojimo instrukciją įtraukė pastabą, kad gali būti sąsajų tarp vakcinos ir išsėtinės sklerozės.
Dr. Bonnie Dunbar, Baylor College of Medicine ląstelės biologijos profesorius, pelnęs apdovanojimų vakcinų tyrimuose šias sąsajas aiškina tuo, kad kad hepatito B vakcinoje esantis viruso antigenas (paviršiaus baltymo molekulės) panašios sandaros į žmogaus nervuose bei nerviniuose audiniuose esančius baltymus, ir to pasekoje vystosi autoimuninė reakcija. Dunbar teigimu gali praeiti keli mėnesiai ar metai kol pasireikš pirmieji tokios autoimuninės reakcijos požymiai. "Ounce of Prevention, Pound of Misery?" Insight Magazine, March 22, 1999
1998 m. Prancūzijoje 15.000 žmonių padavė vyriausybę į teismą dėl keliems tūkstančiams (daugiausia paauglių) po hepatito B vakcinos atsiradusios išsėtinę sklerozę primenančios simptomatikos. Tais metais Prancūzijoje buvo nutraukta privaloma vakcinacija nuo hepatito B."Hep B Vaccine Linked Directly to Autoimmune Rheumatoid Diseases," From Doctor's Guide to Medical and Other News, . Žinoma, tai susilaukė pasmerkimo iš PSAO.
1999 m. JAV CDC atšaukė privalomą naujagimių skiepijimą hepatito B vakcina, tačiau 2002 m. IOM ekspertai pakoregavo savo pranešimą (matyt, ne be PSAO spaudimo, ir jau teigė, jog hepatito B vakcinos pašalinio poveikio mokslinių įrodymų šiandienai nepakanka. Tais pačiais metais hepatito B vakciną vėl rekomenduota įtraukti į skiepijimo kalendorių.
1999 m. Amerikos gydytojų ir chirurgų asociacijos (AAPS) direktorė dr. Jane Orient vertindama vakcinaciją nuo hepatito B pabrėžė, kad ,,daugumai vaikų rimtų pašalinių reakcijų rizika yra 100 kartų didesnė, nei rizika susirgti hepatitu B”. Statement by Jane Orient, M.D., president of the Association of American Physicians and Surgeons to the Subcommittee on Criminal Justice, Drug Policy, and Human Resources of the Committee on Government Reform, U.S. House of Representatives, June 14, 1999.  AAPS tai pačiais metais paskelbė moratoriumą dėl privalomo vaikų skiepijimo hepatito B vakcina sustabdymo ir pašalinių reakcijų ištyrimo. "Doctors Call for Hepatitis B Vaccine Moratorium," U.S. Newswire, July 8, 1999.

Tuberkuliozė ir BCG

BCG (Bacillus Calmette Guerin) skiepijama 2-3 dieną, jei nėra randelio pakartojama 11 mėn.
Londono Higienos ir Tropinės medicinos Mokyklos tyrinėtojų atliktas Anglijoje naudojamos BCG vakcinos tyrimas Malawi (Afrika) kuriame dalyvavo 120.000 vaikų įrodė, kad BCG neturi įtakos sergamumui plaučių tbc. The Lancet, vol. 348, p17
1960 PSAO tyrė BCG efektyvumą Indijos Madraso provincijoje. Dalyvavo dvi grupės po 375.000 žmonių - vakcinuotų ir kontrolinė. Po 7 metų studija buvo nutraukta dėl ,,etinių” priežasčių. Daugiau tbc atvejų užregistruota vakcinuotoje grupėje. Išvada buvo - ,,BCG efektyvumas - 0%”. Bailey GVJ, Narain R, Mayurnath S, Vallisliayee SRS, GuldJ. Tuberculosis prevention trial, Madras Inj J Med Res 72 (suppl)Jul 1980:1-74
1970 m. atlikus studiją Indijoje (stebėta 260.000 žmonių, daugiausiai vaikų), daugiau ir sunkesnių tbc atvejų užfiksuota vakcinuotų grupėje nei kontrolinėje. The Lancet 12/1/80 p73
1992 kovo mėn. “The Lancet” organizuotame BCG tyrime dalyvavo 83.000 žmonių, nerasta duomenų, kad BCG turėtų įtakos sergamumui tbc.
Prancūzijoje užregistruoti 62 atvejai, kuomet ligoninės darbuotojai užsikrėtė tuberkulioze. Visi jie buvo paskiepyti. Germanaud J. BCG vaccination and healthcare workers. BMJ 1993;306:651-2 23 Malim AS, Young DR. Designing a vaccine for tuberculosis, BMJ 1996;312:1485
Tik praėjus 27 metams po studijos rezultatų paskelbimo, 1998 kovą BCG vakcinacija buvo sustabdyta Vokietijoje, 1998 spalį - Šveicarijoje, o 2000 kovą - Austrijoje.
Olandijoje sergamumas tbc žemiausias Europoje, nors čia ir netaikyta vakcinacija BCG. Nuo 1850 iki 1980 sergamumas tbc čia sumažėjo nuo 270 iki mažiau kaip 1 atvejo 100.000 gyventojų.
Taigi, šalyse, kur niekada nebuvo BCG vakcinacijos programos, pvz., Olandijoje ir JAV, mirtingumas nuo TBC mažėjo lygiai taip pat, kaip ir šalyse, kur vakcinacija taikoma.
Šiuo metu sergamumas TBC linkęs didėti ir kai kur įgauna epidemijų pobūdį. Priežastys - tos pačios, kaip ir anksčiau: skurdas, didelis gyventojų tankumas, sanitarijos būklė, netinkama dieta, nedarbas, migracija, t.y. daugiausiai lemia socialinis faktorius.
Žiūrint iš homeopatijos pozicijų, nuo pat pirmų dienų pradėtas skiepijimas BCG (susilpninta M. tuberculosis kultūra) gali būti taip vadinamo tuberkulinizmo (kitaip - tuberkulininio miazmo) priežastis. Tam ypač daug dėmesio skyrė Prancūzų mokykla vadovaujama L.Vanier. Nors tokiais atvejais ir nerandama mikobakterijų, neretai sutinkamas pakitęs organizmo reaktyvumas, primenantis tuberkuliozę. Dažnai tokiais atvejais veiksmingas būna Tuberculinum (potencijuoto tbc nozodo) skyrimas.
skiepai TBC.jpg

DPT vakcina

DPT (Diphtheria, Pertussis, Tetanus) – liet. KDS (kokliušas, difterija, stabligė)
Skiepijama 3 mėn. » 4,5 mėn. » 6 mėn. » 18 mėn. » 6-7 m (DT) » 15-16 m (DT).
Tai bene daugiausiai pašalinių reakcijų sukelianti vakcina.
JAV per 39 mėn. periodą nuo 1990 liepos iki 1993 lapkričio VAERS gavo 54.072 pranešimus apie pašalinį DTP poveikį. Iš jų 12.504 atvejai oficialiai pripažinti susiję su DTP įskaitant ir 471 mirties atvejus.

Oficialios statistikos duomenimis stipri reakcija būna maždaug 1 vaikui iš 175, o 1 iš 300 atsiranda traukuliai.
JAV vieno DTP skiepo kaina 1982-1987 m. išaugo nuo 0,11$ iki 11,40$. Nuo kiekvieno skiepo 8$ buvo atidedami kompensacijoms už pašalines reakcijas sumokėti. The Vine, Issue 7, Jan 1994, Nambour, Qld

Japonijoje 1970 - 1974 metais, kai pirmas DTP skiepas buvo atliekamas 3-5 mėn. amžiuje, buvo išmokėtos kompensacijos dėl 57 negrįžtamų stiprių pažeidimų bei 37 mirčių, sukeltų DTP vakcinos. Pirmą DTP skiepą atidėjus iki 24 mėn. amžiaus, 1975 - 1980 metais sunkių pasekmių sumažėjo iki 8, mirčių - iki 3 (t.y. 85-90%), o pagal mažiausią kūdikių mirtingumą Japonija pakilo iš 17-tos vietos į I-ąją pasaulyje.

Kokliušas. 1979 m. Švedijoje atsisakyta kokliušo vakcinos dėl jos neefektyvumo. 1978 m. 84% iš 5.140 susirgusių vaikų buvo paskiepyti 3 kartus! BMJ 283:696-697, 1981 Švedijoje šiuo metu kūdikių mirštamumo rodiklis vienas žemiausių pasaulyje.
1970 - 1990 m. Didžiojoje Britanijoje užfiksuota 200.000 kokliušo atvejų, kuomet susirgo pilnai paskiepyti vaikai.
1994 m. New England Journal of Medicine liepos mėn. numeryje paskelbta studija rodo, kad daugiau kaip 80% vaikų iki 5 metų amžiaus susirgusių kokliušu buvo pilnai vakcinuoti.
Bent jau nuo 1970-ųjų žinoma, kad kokliušo vakcina eksperimentuose su gyvūnais stimuliuoja insulino produkciją, vėliau to pasekoje vystosi kasos Langerhanso salelių išsekimas bei destrukcija (t..y. cukr. diabetas). B.L. Furman, A.C. Wardlaw and L.Q. Stevenson, "Bordetella Pertussis-Induced Hyperinsulinemia Without Marked Hypoglycemia: A Paradox Explained." British Journal of Experimental Pathology 62 (1981), 504-511. 1978 m. danų tyrinėtojai Hannik ir Cohen pastebėjo, kad vaikams, kuriems išsivystė rimtos pašalinės reakcijos po kokliušo vakcinos, būna sutrikusi gliukozės kiekio kraujyje reguliacija. 1979 m. vokiečių mokslininkai Hennessen ir Quast nustatė, kad 59 iš 149 vaikų, kuriems po DTP pasireiškė pašalinės reakcijos, išsivystė ir hipoglikemija.
1974 m. pasirodė pirma studija apie kokliušo vakcinos sukeltas neurologines komplikacijas, sukėlusi nerimą tėvams ir kai kuriems gydytojams. Kaip atsakas į tai atliktas didelis tyrimas, 1976-1979 m. stebėti 2-35 mėn. vaikai.
1986 m. Švedijoje atlikti japoniškos aceliulinės kokliušo vakcinos tyrimai, kuriuose dalyvavo 3.800 vaikų nuo 6 iki 11 mėn amžiaus. Dvi grupės po 1,400 vaikų gavo bandomas vakcinas, likę 950 “placebo”(tirpalą, kurio sudėtyje buvo formalino, timerosalio ir aliuminio fosfato!). Praėjus 24 val. po injekcijos, visose trijose grupėse gautas panašus pašalinių reakcijų skaičius: vėmimas (apie 4), karščiavimas (5,4), ir mieguistumas (6,7). Iš esmės tai smegenų edemai arba encefalitui būdinga simptomatika, ir įdomu tai, kad šiuos neurologinius simptomus sukelia vakcinoje esantys priedai, esantys praktiškai visų vakcinų sudėtyje. Toliau visi tyrime dalyvave vaikai buvo sekami 15 mėn. Buvo nustatyta, kad nėra koreliacijos tarp po skiepijimo išmatuotos antikūnų koncentracijos serume bei atsparumo nuo kokliušo. 11 vaikų iš grupių, skiepytų kokliušo vakcinomis susirgo sisteminėmis bakterinėmis infekcijomis, 4 iš jų mirė. Iš “placebo” grupės sisteminėmis infekcijomis susirgo 5 vaikai, visi išgyveno. Tyrimas buvo baigtas 1987 m., aceleliunė vakcina neaprobuota, kadangi jos efektyvumas buvo dar mažesnis nei įprastinės (kurios atsisakyta dar 1979 m.).
1991 m. Aliaskoje atliktas tyrimas rodo, kad yra sąsaja tarp DTP skiepo ir invazinių bakterinių infekcijų, ypač po 3-iojo DTP skiepo (vystosi sensibilizacija infekcinėms ligoms dėl pakartotinų svetimų antigenų injekcijų). Kitų tyrimų rezultatais daugumas invazinių bakterinių infekcijų būna tarp 31 ir 60 dienų po DTP skiepo ar OPV. Kai kurie tyrinėtojai taip pat sieja Haemophilus influenzae infekcijų augimą su DTP skiepais. Paprastai tariant, paskiepyti vaikai infekcinėmis ligomis serga dažniau ir sunkiau.
Reiktų pastebėti, kad kokliušas pakankamai gerai pasiduoda gydymui homeopatiniais vaistais.

Stabligė. Kaip gali vakcina apsaugoti nuo stabligės, jei persirgus stablige nesusiformuoja ilgalaikis imunitetas šiai ligai? Stabligės rizika jaunesniems nei 2 metų amžiaus vaikams yra be galo maža. Atsižvelgiant į tai, kad naujagimio nervų sistema dar tik formuojasi, ir nėra visiškai aišku, kaip ji reaguoja į tetanus toksoidą, kai kurie tyrinėtojai rekomenduoja neskiepyti vaikų iki 12 mėn. amžiaus. Įvairių šalių statistika rodo, kad ši vakcina neapsaugo nuo stabligės. Robert Koch Institutas (Vokietija) pripažįsta, kad 2/3 žmonių, susirgę stablige būna paskiepyti. Bundesgesundheitsblatt 2/1998

Difterija. Čia panašiai išeina, kaip ir su stablige. Pripažinta, jog bent 80% gyventojų turėtų būti paskiepyta, kad išvengtume epidemijų. Vokiškai kalbančiose šalyse paskiepyta apie 25-30% suaugusiųjų, tačiau ten epidemijų nėra. Difteriją pirmiausiai iššaukia blogos socialinės ir ekonominės sąlygos. Rusijoje ir Ukrainoje iki šiol pasitaiko difterijos protrūkių, nežiūrint to, kad paskiepyta ten daugiau kaip 90% gyventojų (ir dar šveicariška vakcina). Hardy I.R.B. et al, Lancet 347:1739-1744; Rich V. 1996, Versagen der Diphtherieimpfung in Ukraine, Lancet, 347:1686; Dittmann, S., 19956 Diphtherie-Kampagne in der Ukraine, Lancet, 348: 1244.
1969 m. Čikagoje difterijos epidemijos metu iš susirgusių 25% buvo paskiepyti, ir 12% nustatytas aukštas antikūnų titras.

MMR - tymai, epid. parotitas (kiaulytė) ir raudonukė

Skiepijama: 15-16,5 mėn., 12 metų.
Tymais, kiaulyte ir raudonuke vaikai retai kada serga sunkiai. Pasveikus išlieka imunitetas visam gyvenimui. Be to, homeopatija čia irgi gali padėti išvengti komplikacijų ir greičiau pasveikti. Nuo seno žinoma, kad vaikiškos ligos yra reikalingos imuninės sistemos vystymuisi. Tai tarsi savotiška mokykla prieš susiduriant su kur kas sunkesnėmis užduotimis. Keletas studijų patvirtino, jog šios ligos (ypač tymai) sumažina riziką vėliau susirgti astma ir kiaušidžių vėžiu. Viera Scheibner, Vaccination, 1993, p. xx, p. 97; West, 1966; Cancer 1966; Lancet 1985; (re: asthma prevention: Lancet 1996, 1999). Jau vien tai turėtų iškelti klausimą apie šios vakcinos reikalingumą.
Be to pradėjus skiepyti kūdikius nuo vaikiškų infekcinių ligų, jomis dažniau ėmė sirgti paaugliai bei suaugusieji, kas ypač nepalanku.

Raudonukė. Pagrindinis motyvas skiepytis – „įgimtos raudonukės sindromo“ rizika vaisiui, kuomet raudonuke suserga nėščioji pirmo nėštumo trimestro metu. Tačiau jei natūraliai persirgus raudonuke imunitetas šiai ligai išlieka visam gyvenimui, tai paskiepijus jis su metais silpsta, ir išlieka vėliau susirgti raudonuke.
Šveicarijoje 1995 – 2001 m. užregistruoti 4 raudonukės sukeltos emriopatijos atvejai, tačiau 2 moterys buvo pilnai paskiepytos nuo raudonukės. Daugiau aprašytų panašių atvejų.
1984 m. Australijoje atliktas tyrimas parodė, kad apie 61 % mergaičių iki paskiepijant jau turėjo imunitetą šiai ligai, kaip beje ir 76% 18 – 23 m. amžiaus vyrų.
Šiuo metu raudonuke serga daugiau paaugliai (15 ir daugiau metų amžiaus).
1970 m. JAV Sveikatos, Švietimo ir Socialinės Apsaugos departamentas pranešė, kad 26% paskiepytų vaikų išsivystė artralgija ir artritas. 1991 m. The Institute of Medicine (JAV) pranešė apie sąsajas tarp raudonukės vakcinos ir 13 - 15% ūmaus artrito atvejų suagusioms moterims. Žinoma, kad išbandant raudonukės vakciną, apie 40% paskiepytų jautė sąnarių skausmus.
Howson CP, Katz M, Johnston RB Jr, Fineberg HV. Chronic arthritis after rubella vaccination. Clin Infect Dis.1992;15(2):307-12.
Tingle AJ, Mitchell LA, Grace M, Middleton P, Mathias R, MacWilliam L, Chalmers A. Randomised double-blind placebo-controlled study on adverse effects of rubella immunization in seronegative women. Lancet 1997;349(9061):1277-81.
Weibel RE, Benor DE. 1996. Chronic arthropathy and musculoskeletal symptoms associated with rubella vaccines. A review of 124 claims submitted to the National Vaccine Injury Compensation Program. Arthritis Rheum. 1996;39(9):1529-34.

1981 m. JAMA (Journal of American Medical Association) duomenimis 90% akušerių bei 66% pediatrų atsisakė skiepytis nuo raudonukės.

Tymai geriausiai atskleidžia vaikiškų infekcinių ligų paskirtį ir vakcinacijos paradigmos klaidingumą. Daug tyrimų rodo, jog tymai (kaip, beje, ir kitos vaikų infekcinės ligos) turi svarbią reikšmę imuninės sistemos brendimui.
Polinkis lėtinėms kvėpavimo takų ir kt. infekcijoms dažnai praeina persirgus tymais. Drs. Buehler, Wolf, Sociale Hygiene, Merkblatt 114; Kummer, Der Merkurstab1992, 3: 180-189.
Trečiojo pasaulio šalyse tokiems vaikams mažesnė tikimybė susirgti maliarija ar parazitų sukeltomis ligomis. Rooth, I., Lancet 1985, 1(8419): 1-4.
Palengvėja lėtinių ligų eiga (psoriazė, lėt. inkstų ligos) – pvz., Bazelyje (Šveicarija) iki 1960 m. vaikams, sergantiems lėtinėmis inkstų infekcijomis, gydymo tikslais sudarydavo sąlygas užsikrėsti tymais.
Krūties vėžio rika sumažėja daugiau kaip 50%. Albonico H.-U., Med. Hypothesies, 198, 51(4): 315-320.
Išsėtine skleroze mažiau serga žmonės, vaikystėje parsirgę tymais. Kasselring, Schweiz. Med. Wochenschrift, 1990
Šienlige vaikai, persirgę tymais, serga kur kas rečiau už paskiepytus nuo tymų. Lewis et al, Cin. Exp Allergy 1998, 28(12): 1493-1500.
Didelė studija, atlikta Afrikoje, parodė, kad tymais persirgę vaikai 50% rečiau serga alergija nei paskiepyti. Paunio, M., JAMA 2000, 283: 343-346; Shaheen S.O. Lancet 1996, 347: 1792-1796.
Dar daugiau, persirgti tymai sumažina imuninės sistemos bei odos ligų, taip pat degeneracinių kremzlių bei kaulų ligų, navikų tikimybę. Ronne, T. Lancet 1995, 1(8149): 1-4
Amerikiečių bei anglų tyrinėtojai atrado, kad suaugusioms moterims mažesnė tikimybė susirgti kiaušidžių vėžiu, jei jos vaikystėje persirgo tymais.
Ar iš tiesų skiepai nuo tymų efektyvūs? Dvylika metų trukusi studija Suomijoje parodė, kad 7 iš 9 paskiepytų vaikų užsikrėtė tymais nuo sergančių brolių ar seserų.
Kitas nerimą keliantis reiškinys yra atipiniai tymai, atsiradę po vakcinos įvedimo. 1967 m. JAV aprašyti 10 tokių atvejų vaikams, kurie prieš 5-6 m. buvo paskiepyti. 9 iš jų išsivystė pneumonijos, nepasiduodančios gydymui. Atipiniais tymais dažniau serga vakcinuoti, jie sunkiau pasiduoda gydymui, dažniau komplikuojasi pneumonija ar meningitu. Pradėjus skiepyti nuo tymų JAV encefalito, kaip tymų komplikacijos atvejų, padaugėjo 10 kartų. CDC, MMRW 1995, 26: 486-497
Daug tyrimų įvairiuose medicininiuose leidiniuose sieja tymų vakciną su įvairiomis neurologinėmis bei kitomis komplikacijomis.
Iki skiepijimo tymais sirgo 5-9 metų vaikai. Pradėjus skiepyti 64% susirgusiųjų buvo vyresni nei 10 m. Kalifornijos Universitete kilusios epidemijos metu sirgo 20-24 metų jaunuoliai, 91% kurių buvo paskiepyti. "Explosive School-based Measles Outbreak Intense Exposure May Have Resulted in High Risk, Even Among Revaccinees," Mikko Paunio (Department of Public Health, Helsinki University, published in the American Journal of Epidemiology,1998. Nuo 1981 m. JAV tymais sirgo ir suaugę, ir vaikai iki 2m. amžiaus (paskiepytų ir nepersirgusių tymais motinų pienas neapsaugo naujagimių nuo tymų).

Epideminis parotitas (kiaulytė). Vaikai paprastai serga lengva forma, o suaugusiems galimi rimti neurologiniai pažeidimai. Paaugliams berniukams bei suaugusiems vyrams 20-30% atvejų būna orchito simptomatika.
Pradėjus skiepyti, apie 1980 m. atsirado pranešimų apie atipinę kiaulytę, kuria suserga paskiepyti. Ji pasireiškia karščiavimu, apetito netekimu, pykinimu bei išplitusiu bėrimu.
1981 m. – epidemija Masačiusetso valstijoje JAV. Iš 33 susirgusiųjų 29 buvo paskiepyti. Nuo 1986 m. JAV epidemijų daugėja, dažnai jos plinta tarp aukštųjų mokyklų studentų.
Šveicarijoje epid. parotito epidemija siautė nuo 1999 m. rudens iki 2000 m. pavasario. Šveicarijos Federalinė Sveikatos Taryba (BAG) pripažino, jog daugiau kaip 75% susirgusių buvo pilnai paskiepyti. BAG, Bulletin 21, 20.5.2002
MMR-II (Merc and Co.) yra ,,gyva” vakcina, kurios gamybai naudojamos žmogaus embrionų, gautų po abortų, ląstelės. Jos sudėtyje taip yra ir aliuminio junginys, galintis sukelti smegenų pažeidimą.
Rimtesnės galimos MMR vakcinos komplikacijos: bendras vystymosi atsilikimas, traukuliai, uždegiminė žarnų liga, klausos praradimas, lėt. artritas, encefalitas ir aseptinis meningitas.
Manoma, kad MMR susijusi su autizmo epidemija JAV (taip pat ir kitose valstybėse, tik ne visur tam skiriamas toks dėmesys). Šiuo metu vienam iš 300-500 vaikų JAV išsivysto autizmas, kai 1978 m. taip būdavo 1 iš 10.000 (žr. lentelę). Vėlyvas autizmas reiškia, kad iki tol normaliai besivystančiam vaikui atsiranda stiprūs pilvo spazmai, hiperaktyvumas, sutrinka pažintinė bei socialinė funkcija, elgesys tampa labai agresyvus. Testimony by Dr. Mary Megson, MD, the American Academy of Pediatrics before the Government Reform Committee Hearing on Vaccines and Autism, April 6, 2000, Chairman: Representative Dan Burton. See also "Autism and Vaccine," Tim O'Shea, D.C., May 29, 2001  An especially comprehensive, 40-page report titled "MMR and Late-Onset Autism" by David Thrower from March 2001 is also available at this site.

Skiepai autizmas.jpg Skiepai lentele.jpg


Vienas pirmųjų rimtai pradėjęs tirti šį reiškinį dr. A. Wakefield nustatė, kad MMR vakcina gali padidinti žarnų sienelių pralaidumą, ko pasekoje toksinai patenka į kraują ir sukelia mezenterinių limfmazgių uždegimą, kepenų bei smegenų pažeidimus. Wakefield AJ, Murch SH, Anthony A, et al: Ileal-lymphoid hyperplasia, non-specific colitis, and pervasive developmental disorder in children. Lancet 1998;351:637-41. Kawashima H, Mori T, Kashiwagi Y, Takekuma K, Hoshika A, Wakefield A. Detection and sequencing of measles virus from peripheral mono-nuclear cells from patients with inflammatory bowel disease and autism. Dig Dis Sci. 2000;45(4):723-9.
Airių molekulinės biologijos tyrinėtojas J. O’Leary tymų virusą rado 96% vakcinuotų autizmu sergančių vaikų žarnose bei 75% vaikų, sergančių Krono liga. O'Leary JJ, Uhlmann V, Wakefield AJ. Measles virus and autism. Lancet 2000; 356(9231):772; Jahnke et al. pranešė apie kai kurių virusų (įskaitant tymų bei gripo) ir smegenų mielino baltymo struktūrų panašumus - taigi antikūnai prieš šiuos virusus gali būti autoimuninio encefalomielito bei neurito priežastimi. Science, 1985
Vijendra K. Singh (Utah State University, JAV) 2001 m. publikavo savo tyrimų rezultatus, rodančius jog MMR vakcinuotų vaikų kraujyje randami labai dideli tymų antikūnų titrai, o tai reiškia, kad autizmas gali vystytis kaip neuroimuninis atsakas į MMR vakciną. Singh rado autoantikūnus prieš mieliną 80% autizmu sergančių vaikų, kai tuo tarpu sveikiems vaikams - nė vieno. 55% vaikų tai pasireiškė po MMR, 33% - po DPT vakcinos. Singh VK, Lin SX, Yang VC. Serological association of measles virus and human herpesvirus-6 with brain autoantibodies in autism. Clin Immunol Immunopathol. 1998;89(1):105-8. Po šių duomenų paskelbimo iškart buvo žymiai sumažintas V.K. Singh tyrimų finansavimas.
Dr. E. Yazbak publikavo didelę studiją apie MMR vakcinos ryšį su vėlyvuoju autizmu. F. Edward Yazbak, MD, FAAP “REGRESSIVE AUTISM AND MMR VACCINATION”
2001 m. kongresmeno D. Burton komitetas aptiko, kad dauguma oficialių JAV pareigūnų iš Medicinos Instituto, kontroliuojančių vakcinavimo politiką, finansiniais ryšiais susiję su farmacijos pramone. D. Burton griežtai perspėjo sveikatos agentūras dėl MMR vakcinos išėmimo iš rinkos.
Tuo tarpu daugiau kaip 1000 britų šeimų, kurių vaikams po MMR vakcinos išsivystė sunki psichinė ir fizinė negalia, iškėlė jos gamintojams ieškinį teisme.

Vėjaraupių vakcina

Vėjaraupius sukelia Varicella-zoster virusas, priklausantis herpes virusų šeimai. Persirgus lieka imunitetas visam gyvenimui. Vaikai vėjaraupiais kaip taisyklė serga lengvai, tai viena iš lengviausių ir nekalčiausių vaikiškų infekcinių ligų. Komplikacijos čia itin retos – 1997 m. duomenimis sveikiems vaikams iki 16 m. amžiaus komplikacijų gali išsivystyti 8,5 iš 100.000, iš jų 38,6% susiję su –prisidėjusia antrine bakterine infekcija
Galimos skiepijimo pasekmės:
- Sumažėjus vėjaraupius sukeliančio viruso cirkuliacijai natūraliai mažės ir natūraliai įgytas imunitetas šiai infekcijai.
- Iki šiol nėra galutinai aiški vakcinos sukelto imuniteto trukmė. Jau dabar stebima tendencija
- Daugės susirgimų juosiančia pūsleline (Herpes zoster), kurios eiga nepalyginti sunkesnė už vėjaraupių

Varivax (Merck & Co.) sudėtis (0,5 ml): 1350 VV vėjaraupių viruso („Oka Merck“ štamas), 25 mg sukrozės, 12,5 mg hidrolizuotos želatinos, 3,2 mg natrio chlorido, 0,5 mg mono natrio L-gliutamato, 0,45 natrio fosfato, 0,08 mg kalio monofosfato, 0,08 mg kalio chlorido, MRC-5 ląstelių likučiai, įskaitant DNR ir baltymus, taip pat natrio monofosfato, EDTA, neomicino, jaučio embriono kraujo serumo pėdsakai.
Varivax naudojamas virusas gautas iš vėjaraupiais susirgusio vaiko, įvestaas į žmogaus embriono plaučių ląsteles, po to kultivuotas jūros kiaulyčių embrionų ląstelėse, padaugintas žmogaus diploidinėse ląstelėse (WI 38) ir galų gale darsyk perleistas per žmogaus diploidinių ląstelių kultūrą (MRC-5).
Taigi, vienoje vakcinos dozėje (apie 2 ml) esančios nepakitusios DNR yra pakankamai didelė, kas didina riziką užkrato, susijusio su terpe, kurioje kultivuotas virusas (kaip analogija – SV 40 problema ir polio vakcinos).
Varivax, kaip ir kitų vakcinų, mutageninis bei kancerogeninis poveikis nėra ištirtas.

Poliomielito vakcina

Poliomielito atsiradimas ir plitimas, kaip bebūtų keista, siejamas su sanitarinės ir higieninės būklės gerėjimu. Pirmiausiai pasirodė pranešimai apie paralyžių, atsiradusių po vakcinacijos nuo raupų. Tai buvo vadinama kūdikių paralyžiumi ir jis, kaip taisyklė, apimdavo tą galūnę, į kurią buvo vakcinuota. Pirmoji epidemija - Švedijoje 1886 m. Sirgdavo daugiau pasiturinčių ir turtingų šeimų vaikai. Poliomielitą sukelia enterovirusas, taigi čia svarbią įtaką turėjo ir sumenkinta natūralaus maitinimo motinos pienu reikšmė.
Derrick B. Jelliffe and E.F. Patrice Jelliffe, Human Milk in the Modern World, Oxford University Press, 1979
1946 m. epidemijos Minesotos valstijoje (JAV) metu užregistruoti 85 poliomielito atvejai. Iš jų 33 vaikai prieš 5-19 d. buvo paskiepyti kokliušo vakcina. 58% susirgusių vaikų buvo pažeista ta galūnė, į kurią buvo skiepyta. 1949 m. vaikams, paskiepytiems difterijos-kokliušo vakcina, rizika susirgti poliomielitu buvo 4 kartus didesnė nei neskiepytiems.
1988-1989 m. Omane DPT vakcinacija vėl sukėlė poliomielito epidemiją - susirgo 70 5-24 mėn. amžiaus vaikų. ,, The Lancet” duomenimis, 43% užsikrėtusiųjų buvo paskiepyti DPT vakcina prieš 30 d. ar mažiau iki susirgimo (kontrolinėje grupėje tokių buvo 28%).
Iš pradžių JAV naudota Cutter vakcina, nuo kurios užsikrėtė 79 vaikai, 11 iš jų mirė. Vėliau dėl ligos plitimo iš viso užregistruota 204 atvejai. Po šio skandalo 1955 m. balandį buvo pasiūlyta naudoti J. Salk vakciną.
Iki 1959 m. JAV Salk vakcinos (OPV) buvo išleista 300.000.000 dozių, tačiau tais metais buvo užregistruota 5.000 polio atvejų, t.y. 50% daugiau nei 1958 ir 100% daugiau nei 1957 m. J.I. Rodale: The Encyclopedia of Common Diseases, Rodale Books Inc., Emmaus Pennsylvania (1962) Pats Jonas Salk vėliau pripažino, kad nuo OPV skiepijimo pradžios didesnė dalis JAV registruotų poliomielito atvejų kilo dėl pačios vakcinos.
Kai kurie tyrinėtojai poliomielito plitimą su pesticidų naudojimu. Polio epidemijos prasidėjo netrukus po pesticidų paplitimo žemės ūkyje (tai buvo neurotoksiški švino bei arseno junginiai). Didžiausi sergamumo poliomielitu pikai JAV tiksliai sutampa su pesticido DDT (neurotoksiškas chlororganinis junginys) naudojimo maksimumais. Manyta, kad DDT visiškai netoksiškas, taigi per kelis metus išpurkšta miliardai tonų visur, įskaitant vaikų žaidimo aikšteles. Tik vėliau buvo ,,atrasta”, kad tai nuodas, dar ir persiduodantis per pieną... Uždraudus DDT sergamumas poliomielitu nukrito beveik iki 0. Images of Poliomyelitis 1982 m. leidus naudoti DDT mišiniuose su kitais pesticidais - vėl epidemijos banga, pavadinta “post-polio”... DDT allowed back in the U.S.  ; "The Environmental Aspects Of The Post Polio Syndrome.This article establishes a strong correlation between environmental factors and post-polio.
Jei visgi žiūrėsime į poliomielitą kaip į grynai virusinę ligą, tai ir čia vakcinacija tik dalinai veiksminga. Sumažėjus 1-3 polio virusų štamams, liko dar bent 69 su polio susiję štamai. Manoma, kad šiuo metu plintantis lėtinio nuovargio sindromas, sukeliamas kito enteroviruso - koksaki viruso ir yra šių dienų poliomielito forma... William Campbell Douglas, MD: "Chronic Fatigue Syndrome: The Hidden Polio Epidemic." Second Opinion Newsletter
Su OPV susijusi dar viena, ne mažiau įdomi istorija. Virusas buvo pradėtas kultivuoti Rhesus beždžionių ląstelėse. Palyginti neseniai buvo atrasta, kad nuo pat pradžių vakcinos buvo užkrėstos onkogeninio SV 40 viruso archetipiniu štamu (jomis paskiepyta daugiau kaip 500.000.000 gyventojų). William Carlsen: "Rogue Virus in the Vaccine -- Early Polio Vaccine Harbored Virus Now Feared to Cause Cancer in Humans." San Francisco Chronicle, July 15, 2001.
Šiuo metu paskelbta bent 62 straipsniai iš 30 ivairių laboratorijų apie SV 40. Daugiausiai jis randamas kaulų bei smegenų vėžiniuose navikuose, kurių per pastaruosius 20 metų padaugėjo 30%. Vieni naujesnių duomenų - SV 40 rastas 60% kuriems diagnozuotas neaiškios kilmės inkstų nepakankamumas. Italų tyrinėtojai tirdami sveikus donorus aptiko SV 40 45% sėklos bei 23% kraujo mėginių. Tai gali reikšti, kad šis virusas plinta lytiniu keliu bei iš motinos perduodamas vaikui. Neseniai vykusioje SV 40 skirtoje konferencijoje paskelbta, kad gautas finansavimas kurti vakciną nuo šio viruso...
Šiuo metu gyva peroralinė vakcina (OPV) keičiama inaktyvuota leidžiama (IPV). Vienos labiau paplitusių - Pentacel (DPT, HiB, polio) arba Quadracel (DPT, polio).
Įdomumo dėlei - Quadracel sudėtis: kokliušo toksoidas, filamentinis hemagliutininas, fimbrijos, pertactin (membranos baltymas), difterijos toksoidas, tetanus toksoidas (inaktyvuotas formaldehidu), aliuminis (0,33 mg), išgryninta ir inaktyvuota polio vakcina (1-3 tipai kultivuoti žmogaus embriono ląstelėse, inaktyvuoti formaldehidu), 2-fenoksietanolis 0,6+0.1%. Taip pat į sudėtį įeina 20 ppm Tween 20, <0,05% žmogaus baltymo, <1 ppm jaučio serumo, antibiotikų polymixino B ir neomicino pėdsakai.
2-fenoksietanolio sudėtyje yra fenolio, kuris slopina fagocitų aktyvumą ir yra toksiškas visoms ląstelėms. Gali sukelti sisteminį apsinuodijimą, galvos skausmą, silpnumą, konvulsijas, inkstų pažeidimą bei mirtį. Kitas komponentas - etilenoksidas stiprus dirgiklis, galintis sukelti dermatitą bei egzemą. 1978 m. EPA perspėjo dėl etilenoksido naudojimo pesticidų(!) gamybai, atsižvelgiant į jo mutageniškumą bei poveikį į sėklides. Marshall Sittig, Handbook of Toxic and Hazardous Chemicals and Carcinogens, 2nd Ed. (Park Ridge, NJ: Noyes Publications, 1985): 433f

Tween 80 - polioksietileno sorbito monooleatas. Pagal Gajdova et al. tyrimo rezultatus, suleistas intraperitonaliai 4-7 dienų amžiaus žiurkių naujagimėms patelėms jis sukelia estrogeninius reiškinius, įskaitant ankstyvą makšties atsidarymą, estrus ciklo prailgėjimą bei išliekantį vaginalinį estrus. Kai kurie iš šių reiškinių stebėti praėjus daug savaičių po Tween 80 injekcijos. Gajdova et al - "Delayed effects of neonatal exposure to Tween 80 on female reproductive organs in rats." Food Chem Toxicol 31(3):183-90 (1993) Institute of Preventive and Clinical Medicine, Limbova, Bratislava.

Gripo vakcina

,,Nėra įrodymų, kad kuri nors iš iki šiol sukurtų gripo vakcinų būtų efektyvi kurios nors gripo epidemijos kontroliavimui ar gripo profilaktikai. Šių vakcinų gamintojai žino, kad jos bevertės, tačiau vis tiek jas pardavinėja.” - dr. Anthony Morris, žymus virusologas, buvęs JAV FDA (Food and Drug Administration) vyriausias Vakcinų Kontrolės pareigūnas.
Japonijoje gripo vakciną paskelbus privaloma visiems mokyklinio amžiaus vaikams buvo atliktos dvi didelės studijos 1980 ir 1985 m. keturiuose miestuose, kur vakcinuota buvo nuo 1 iki 90% individų, tačiau nenustatyta, kad vakcinavimas turėtų įtakos sergamumui. Beje, buvo iškelta ne viena byla dėl pašalinio vakcinų poveikio. 1987 m. Japonijos vyriausybė pakeitė gripo vakcinos statusą iš privalomos į savo noru pasirenkamą. Iki 1989 m. skiepijosi tik apie 20% gyventojų, tačiau sergamumas gripu nepadidėjo. "Why the Japanese government had to cease compulsory vaccinations" - A presentation by Dr.Yamamoto, Naples, Italy, June 1997
D. Britanijoje panaši vakcinacijos programa bandyta taikyti pašto darbuotojams, tačiau irgi nutraukta, nes neturėjo įtakos nedarbingumo trukmei.
Birmingemo mieste tiriant 600 paskiepytų pagyvenusių žmonių nustatyta, kad šioje grupėje kvėpavimo takų infekcijų buvo dvigubai daugiau nei nevakcinuotoje.
1993 m. Danijoje publikuotame straipsnyje teigiama, jog senelių namuose vakcinuotų žmonių grupėje gripu susirgo 50%, nevakcinuotų - 48%.
Gripo vakcina pradedama kurti sausio mėn., atsižvelgiant į specialistų prognozes kitam rudeniui. Dažnai nepavyksta atspėti būsimo viruso štamo, tačiau net ir atspėjus vakcinos efektyvumas ne ką tepagerėja.
Gripo vakcinos kultivuojamos viščiukų embrionuose. Taigi, kaip ir su visomis virusinėmis vakcinomis išlieka tikimybė, kad jos bus apkrėstos ir kitais virusais (kaip kad polio - onkogeniniu SV40). Gamintojai teigia, kad jos 98% išvalytos, bet likę 2% yra pakankamai daug... . Pvz., gali būti virusų, susijusių su leukemija ar kai kuriomis vėžio formomis (viščiukai dažnai serga leukoze).
Kadangi virusai kultivuojami viščiukų embrionuose, vakcina gali sukelti stiprią alerginę reakciją žmonėms, alergiškiems kiaušiniams ar vištienai (ar dažnai gydytojai teiraujasi šito?). Iš kitos pusės, toikios vakcinos injekcijos gali alergizuoti sveikus žmones.
Be to į vakcinų nuo gripo sudėtį įeina įv. toksinės bei alergizuojančios medžiagos, pvz., formaldehidas, gyvsidabrio junginiai (iki 25 μg, kas 5 kartus viršija CDC maksimalią leistiną dozę.
Pašalinės reakcijos į gripo vakciną apima ne tik užsikrėtimą pačiu gripu, tačiau ir Guillain - Baro sindromą, paralyžių, atminties sutrikimą, niežtinčius bėrimus, alergiją, lėtinį nuovargį ir kt.
Vieno žymiausių imunogenetikos specialistų H. Fudenberg teigimu, kiekvienas skiepas nuo gripo didina tikimybę ateityje susirgti Alzheimerio liga. 1997 For info on Vaxigrip
Pastaruoju metu skiepijimo nuo gripo kampanija bando įtraukti taip pat ir nėščias moteris, kas jau išties sunkiai suderinama us sveiku protu... Juo labiau, kad netgi neatliktos reprodukcinės studijos su gyvūnais, ir nežinoma, kokią žalą vakcina gali sukelti vaisiui. Beje, Imunizacijos Praktikos Patariamasis Komitetas (Advisory Committee on Immunization Practices) siūlo neskiepyti nėščių iki 14 sav., idant nebūtų „atsitiktinių sutapimų su persileidimu“...
Beje, tikrasis gripas tesudaro 8 - 10% gripą primenančių susirgimų. Dažniausiai (85-90% atvejų) tai, ką vadiname gripu, būna sukelta RSV virusų, adenovirusų, paragripo ir kt. Kanadoje atlikti laboratoriniai tyrimai parodė, kad 2002 09 25 – 2003 05 10 iš 46.177 “gripo” atvejų tik 7,1% iš tikrųjų sudarė gripas, o 92,9% atvejų – kitų virusų sukeltos infekcijos.

Hepatito A vakcina

Hepatitas A – paprasta vaikų žarnyno infekcija, parduodama per išmatas ir todėl dar vadinama „nešvarių rankų liga“. Suprantama, kad geriausia profilaktikos priemonė – elementari higiena. Paprastai jos simptomatika primena gripą (išskyrus geltos požymius), o 10-30% žmonių eiga būna besimptomė. Persirgus kepenų funkcija atsistato.
Taigi, liga visiškai „nekalta“. Kuo gi rizikuojam skiepydamiesi?
Leisiu sau tiesiog pacituoti gamintojo nurodymus: „Dažniausiai registruota vietinė šalutinė reakcija buvo savaime praėjęs maudimas dūrio vietoje (mažiau kaip 0,5 % šių reakcijų registruotos kaip sunkios. Iš kitų registruotų vietinių šalutinės reakcijų paminėtinos švelnus paraudimas ir patinimas, kurių pasireiškimo dažnis sudarė apie 4% visų paskiepijimo atvejų.
Iš sisteminių šalutinių reakcijų paskiepytiems asmenims dažniausiai registruoti lengvo pobūdžio šalutiniai reiškiniai, paprastai trukę ne ilgiau kaip 24 valandas, tai: galvos skausmas, negalavimas, vėmimas, karščiavimas, pykinimas ir apetito stoka. Šių reakcijų dažnis sudarė nuo 0,8 iki 12,8 % visų paskiepytų asmenų skaičiaus.“
Tačiau pasirodžius šiai vakcinai buvo pasirodę pranešimų apie anafilaksinio šoko, sinkopės, geltos, hepatito multiforminės eritemos, hiperhidrozės, andioedemos, kvėpavimo sutrikimo, traukulių, encefalopatijos, galvos svaigimo, neuropatijos, mielito, parestezijos, Guillan-Barre sindromo, išsėtinės sklerozės, taip pat apie apsigimimo atvejus – gamintojo teigimu šie duomenys nebuvo patvirtinti.

Štai informacija apie galimas pašalines reakcijas, kurias nurodo pats gamintojas vakcinos vartojimo instrukcijoje:
1-10 sukietėjimas, paraudimas bei patinimas

Haemophilus influenzae

Tai sukėlėjas, o ne liga, todėl kur kas sunkiau kalbėti apie vakcinos efektyvumą. Suomijoje atlikta studija parodė, kad sumažėjus Haemophilus infekcijų, atitinkamai padaugėjo kitų - pneumokokinių bei meningokokinių meningitų. The Lancet, 11 March, 1995, Volume 345, p.661 JAV 1995 m. meningokokinės infekcijos dažnumas buvo didžiausias skaičiuojant nuo 1979 m. Taigi, nėra duomenų, kad bakterinių infekcijų būtų sumažėję, kaip kad buvo tikėtasi.
JAV Minesotos valstijoje atlikus tyrimą, prieita išvados, kad HiB vakcina netgi padidina riziką vakcinuotiems vaikams susirgti meningitu. Michael Osterholm "Meningitis Risk Seen from Use of Vaccine" (St. Paul Pioneer Press Dispatch, April 21, 1987) Minesotos valstijos gydytojai net buvo kuriam laikui pristabdę skiepijimą šia vakcina.
Suomijoje atliktas 7 metus trukęs didelės apimties tyrimas parodė, kad HiB vakcina žymiai padidina riziką vaikams 5-9 m. amžiuje susirgti cukriniu diabetu. Tuomilehto, Virtala, Karvonenet al.1995; Classen,DC & Classen, 1997)


TĘSINYS

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (8)
 
Į papilomos virusą - blaiviomis akimis
2008.10.07 HomoSanitus / Age
Šių metų Nobelio premiją medicinos srityje gavo du prancūzai  už AIDS viruso atradimą (apie jų „atradimo“ metodus bus kitame straipsnyje) ir vienas vokietis – už žmogaus papilomos viruso(ŽPV) tyrinėjimus. Haraldas zur Hausenas „nusipelnė“ mums tuo, kad „įrodė“, jog moterims gimdos kaklelio vėžį sukelia papilomos virusas. Sukėlė abejonių kabutės ant dviejų žodžių? Ir man. Tik ne kabutės, o H.zur Hauseno įrodymai. Ar patikėtumėte, jei jums pradėtų aiškinti, kad grybai auga dėl to, jog lyja lietus? Juk grybai beveik visada dygsta po lietaus. Grybų augimo priežastis lietus? O gal žemėje esanti grybiena? Nuo šiol bus  teigiama, kad gimdos kaklelio vėžį sukelia papilomos virusas, tačiau skaitome literatūrą ir matome : „Žmogaus papilomos virusų galima aptikti 99,7...
Kaip skiepai veikia
2008.10.01 HomoSanitus / Age
Kad protingai naudotis skiepais, pirmiausia reikia suprasti, kaip tie skiepai veikia. Iki dabar skiepų veikimo mechanizmas visada buvo aiškinamas labai paprastai: jie iššaukia antikūnų (titrų) padidėjimą prieš tam tikros ligos antigeną (bakterija, virusas). Paskutiniu metu mokslas sužinojo, kad žmogaus imuninė sistema daug sudėtingesnė, negu buvo manoma. Ji susideda iš dviejų funkcionuojančių dalių ar skyrių, kurie gali bendradarbiauti arba būti antagonistais priklausomai nuo individo sveikatos stovio. Viena dalis – humoralinė imuninė sistema (arba sutartinai Th2 – funkcija), kuri pirmiausia gamina antikūnus kraujyje, vykdydama imuninės sistemos svetimų antigenų aptikimo ir atpažinimo funkciją organizme. Kita – ląstelinė imuninė sistema (sutartinai  Th1 – funkcija), kuri naikina, perdirba ir...
 
Vakcina prieš vaisingumą
2008.09.25 HomoSanitus / Age
Pasaulis yra riboto dydžio, o žmonių kiekis kiekvienais metais daugėja, todėl proto bokštams Pasaulinėje Sveikatos Organizacijoje (PSO) kilo mintis sukurti skiepus, sukeliančius nevaisingumą. Tokiai specialiai PSO programai, pradėtai 1972 metais, per dvidešimtį metų buvo išleista 356 milijonai dolerių. Šiai programai pinigus skyrė tokios šalys, kuriose gimstamumas yra mažas, ir tikisi taip sumažinti žmonių kiekį šalyse, kuriose gimstamumas yra didelis. Švedija – 90 mln. dolerių, D.Britanija – 52, Norvegija – 41, Danija – 27, Vokietija – 12, Pasaulio Bankas – 15,5 mln. dolerių. O juk ši organizacija save pristato tokiais skambiais sakiniais: "Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) – tai Jungtinių Tautų (JT) specializuota institucija, didžiausia tarptautinė...
Skiepai nuo gripo
2008.09.06 HomoSanitus / Age
Visų laikų absurdiškiausia vakcina yra vakcina prieš gripą. Dabar ja skiepija visus (jei tik sugeba įteigti, kad skiepytis ja reikia) nuo vaiko iki senelio. Visi žino apie gripą ir visi žino apie vakciną prieš gripą, bet retas kuris žino, kad skiepai prieš gripą yra tuščias reikalas. Skiepai prieš gripą patys gali būti gripo priežastimi, o nervų sistemos pažeidimams atstatyti, sukeltiems šios vakcinos, gali prireikti ne vienų metų.   Kaip atrenkami virusai sekančių metų vakcinai? Mokslininkai Azijoje užmuša migruojančias antis, kultivuoja jų virusus ir jų pagrindu ruošiama vakcina sekantiems metams, nes mokslininkai mato ryšį tarp paukščių virusų, kiaulių ir epidemijų, vykstančių sekančiais metais. Tačiau dar prieš gerą dešimtmetį ištyrus 1994-95...
 
Rekomenduojamų vakcinų atsisakymo motyvai
2008.09.01 HomoSanitus / HS
Vakcinos bei ligos pasižymi ir teigiamu, ir neigiamu poveikiu. Pastebėta, jog žmonės suserga tomis ligomis, nuo kurių jau buvo anksčiau imunizuoti. Patys vakcinų gamintojai negarantuoja 100% veiksmingumo. VNIPS (vakcinoms nepalankius rezultatus fiksuojanti sistema) per 20-ties mėnesių laikotarpį užregistravo daugiau nei 54.000 neigiamų, vakcinų sukeltų reakcijų. Nacionalinis VAKCINŲ ŽALOS FONDAS, įkurtas 1986m. tam, kad kompensuotų vakcinų padarytus nuostolius, iki šios dienos išmokėjo kompensacijų daugiau nei už 1 milijardą dolerių.  Žemiau pateikiamas sarašas vakcinų, kurių skiepų galima būtų vengti. HEPATITAS B Virusinė hepatito B infekcija gali sukelti chronišką kepenų uždegimą, išaugantį į cirozę, kepenų vėžį, mirtį. Tačiau tikimybė, jog vaikas susirgs hepatitu - maža, jei tėvai nėra...
Gyvsidabrio poveikis galvos smegenims
2008.09.01 HomoSanitus / Age
Nemaža dalis skiepams naudojamų vakcinų yra konservuojamos gyvsidabrio junginių pagalba. Gyvsidabris yra riebluose tirpstantis metalas. Žmogaus smegenyse apie 60% riebalų. Gyvsidabris įveikia hematoencefalinį barjerą ir lieka smegenyse fosfolipiduose.  Kad šio cheminio elemento perteklius žmogaus organizmui ypač žalingas žino daugelis. Kalgario (Kanada) Universiteto mokslininkų sukurtas filmas parodo apie gyvsidabrio poveikį galvos smegenų neuronams. Ypač "sveikos" tokios vakcinos naujagimiams ir jų smegenims, nes nėsčiosios kraujyje paskutiniame nešiojimo trimestre gyvsidabrio koncentracija savaime pakyla 2-3 kartus, o  naujagimio - 7 kartus didesnis, nei pas motiną ir perdozavimo tikimybė yra daug didesnė, nei suaugusiam. Nors ir suaugusiųjų organizmuose gysidabrio kiekis yra skirtingas, ir jeigu žmogus...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Sveika siela sveikame kūne - tai trumpas, tačiau visiškai pilnas natūraliai laimingos būsenos šiame pasaulyje aprašymas.
Džonas Lokas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės