Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Kod?l aš palikau tradicin? medicin?
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Sveikatos filosofija / Kod?l aš palikau tradicin? medicin?
  Derrick Lonsdale, gydytojas, mitybos ir profilaktinės medicinos specialistas. Savo praktiką jis pradėjo kaip šeimos gydytojas,1948 m. baigęs Londono universitetą. Po tarnybos mediku Kanados karinėse oro pajėgose specializavosi kaip pediatras ir dirbo etatiniu darbuotoju Klivlendo Klinikoje, o taip pat vadovavo Biocheminės Genetikos Sekcijai. Nuo 1982 metų užsiiminėjo medicininėmis mitybos problemomis Klivlendo Profilaktinės Medicinos Grupėje.
Jis yra žurnalo „Journal of Advancement in Medicine „ redaktorius. 1994 metais publikavo knygą “ Why I Left Orthodox Medicine : Healing for the 21- st Century ” (Kodėl aš palikau tradicinę mediciną: Išsigelbėjimas 21 – jam amžiui). Prieš jus ištraukos iš tos knygos pratarmės.
Derrick Lonsdale M.D.

Hipokratas, pripažįstamas šiuolaikinės medicinos tėvu, tikrovėje buvo tolimas nuo šių dienų metodų. Jo gydymo pagrindas buvo poilsis ir dieta. Vienu iš svarbiausių Hipokrato principų buvo paprastas tvirtinimas "Thou shall do no harm" - „Visų pirma – nepakenk“, kuris reiškia, kad ką bedarytų gydytojas pacientui, jis neturi jam padaryti žalos. Šiame tvirtinime yra pripažįstama galimybė ir nesėkmingo gydytojo poveikio pacientui, bet nesėkmė neturi  pabloginti paciento sveikatos. Šis principas toks akivaizdus, kad nereikalauja pagrindimo, bet jis buvo šiuolaikinės medicinos pamirštas. Hipokratas sakė: „Tegul tavo medicina bus tavo maistas, o tavo maistas bus tavo medicina“. Šiuolaikinė medicina beveik prarado ir šią išmintį. Verta paanalizuoti kodėl tai atsitiko. Kolektyvinių žinių akumuliavimas vieningoje formoje šiandien yra reali problema. Tai apspręsta dideliu publikuojamos literatūros kiekiu ir  bet kurio žmogaus negalėjimu aprėpti net nedidelę jos dalį. Todėl mes vystome savo koncepcijas nedidelėse grupėse ir esame užtikrinti tuo, kad mūsų idėja yra vienintelė teisinga.
  Nuobodus pakartojimas istorijos su aklaisiais ir drambliu: grupę aklųjų paprašė apibūdinti  dramblį. Vienas apibūdino  jį kaip „ilgą vamzdį“, kitas – kaip „ plokščią medžiagos gabalą“ ir t.t. Kiekvienas iš jų, apsakydamas tą gyvūno dalį, prie kurios  lietėsi, buvo užtikrintas, kad teisingai nusako dramblį, ir buvo įsitikinęs, kad likusieji fundamentaliai klysta. Nesugebėjimas matyti bendro vaizdo visumoje ir buvo jų bendros klaidos priežastimi.
 Ši universali žmonijos savybė gimdo visuotiną nesugebėjimą matyti didžiulį paveikslą visumoje. Vadinasi, verta paanalizuoti mūsų „aklojo žmogaus“  koncepcijos vystymąsi - mes turime ieškoti mechanizmų, kurie atvedė  prie dabar egzistuojančių klaidingų požiūrių medicinos moksle, vadinamame alopatija.
 Kokios nors medicinos minties vystymo nebuvo iki sąlyginai netolimo laiko, kai buvo atrasta mikroorganizmų rolė daugelio ligų vystymesi.
Alopatija – tai medicinos metodas, laikantis ligos pagrindu uždegimą, organizmo atsaką į infekciją. Būtų natūralu, kaip apsauginę reakciją, rasti uždegimo stimuliavimo priemones.
  Tačiau gydytojai tuo neužsiėmė. Infekcijos - priešo sunaikinimo koncepcija  tapo dominuojančia jų kolektyvinėje mintyje. Visas savo pastangas jie nukreipė mikrobų, sukėlusių ligą, sunaikinimo keliams ir priemonėms.
 Niekas neužginčys to fakto, kad penicilino atradimas buvo ryškus įvykis medicinos istorijoje. Jis gydytojams į rankas davė praktinį priėjimą prie infekcijų, garantuojantį priimtiną saugumą. Bet, kaip dažnai atsitinka, penicilino atradimas turėjo ir antrąją pusę – jis įtvirtino „priešo sunaikinimo“ koncepciją. Didžiulis tyrinėjimų kiekis buvo pašvęstas paieškoms substancijų, turinčių analogišką poveikį kaip penicilinas, ko dėka pasirodė daugybė antibiotikų. Bet kai kurie iš jų pasirodė labai toksiškais   mūsų nuosavoms ląstelėms.
 Tikrumoje, antibiotikų idėja atvirai buvo palaikoma medicinos minties  iki tiek, kad gydytojai nustojo matyti daugelį tarpusavyje susijusių faktorių. Tai tolygu klaidai, kurią mes padarėme žemės ūkyje, bandydami surasti vabzdžių kenkėjų sunaikinimo kelius ir būdus.
 Dabar bet kas, įskaitant ir fermerius, žino, kad šis požiūris sukėlė tokius ekologinius padarinius, kurie grąsina mūsų pačių egzistavimui. Vabzdžiai tapo atsparūs insekticidų(toksinai, skirti naikinti vabzdžius)  poveikiui ir ėmė vesti atsparius palikuonis. Kai tik chemikas sukuria naują insekticidą, vabzdžių populiacija tampa atsparia jo mirtinoms atakoms. Dabar mes turime tūkstančius cheminių medžiagų ir ištisos generacijos vabzdžių, atsparių jiems. Tačiau, likimo ironija, mūsų ląstelės neprisitaikė prie šių chemikalų ir mūsų organizmas jautrus jų poveikiui. Vanduo, kuriį mes geriame, ir mūsų maistas intensyviai užteršiamas jais. Jau niekas nepajėgus nustatyti kiek žmogaus ligų yra tiesiogiai surišta su šių toksinų panaudojimu.
 Idėja „užmušk priešą“ išplito ir vėžio gydymo srityje: jeigu vėžines ląsteles užmušti, tai liga bus pagydyta. Ar galime mes užmušti vėžį, neužmušdami jo savininko? Mes susiduriame su ta pačia problema, su kuria susidūrėme kai bandėme rasti priemones, užmušančias mikroorganizmus. Deja, mes užmiršome, kad mūsų organizmas turi nuosavą apsaugos mechanizmą, bet niekas nepagalvojo apie paiešką priemonių, tobulinančių ar palaikančių jį. Tikrumoje mūsų gydymas dažnai pablogina situaciją iki tiek, kad pažeidžiamas pagrindinis Hipokrato principas „Nepakenk“.
 Mes padarėme rimtą klaidą – mes tapome savimi pasitikintys, manydami, kad dėka farmakologijos, medicina žydės visais laikais. Gydytojus auklėja, o pacientus įpratina priimti šiuolaikinę mediciną, kaip ryškią ir fantastinę, sugebančią daryti tokius išgijimo stebuklus, apie kuriuos anksčiau ir svajoti nebuvo galima. Mes esame tiek apkvailinti, kad kartais gydytojas net nesupranta, kad jo gydymas blogina paciento būklę. Gydytojas, susižavėjęs savo naudojama intensyvia terapija( terminologija, šlovinanti aktyvų gydytojo , kaip sveikatintojo dalyvavimą), matydamas klinikinį paciento sveikatos pablogėjimą, sako sau: „Koks viską ardantis susirgimas, net naudodamas stipriai veikiančius vaistus, aš negaliu su juo susidoroti. Aš turiu išbandyti dar vieną farmacinį preparatą “. Jį apgavo. Jis pamiršo, kad jis ne gydytojas, o „mašinos“ tarnas, kuri pilnai geba išgydyti save pati, ir kad jis turi jai paklusti, o ne būti agresyviu. Bet mokymo procese gydytojui kalama į galvą, kad jis vadovauja būriui stebuklingų tablečių, kurios turi išspręsti visas klinikines problemas.
 Jam sunku pamatyti, ir tai yra bėda, kad kiekviena vaistinė medžiaga keičia ligos klinikos vaizdą ir pažeidžia natūralią ligos tėkmę, ko rezultate, klinikinis stebėjimas prarado savo vertę šiuolaikinėje medicinoje. Diagnozė nustatoma remiantis  išreikštais struktūriniais organizmo pokyčiais ir ligonio ištyrimas nukreiptas jų suradimui. Jei tokio tyrimo metu jų nerandama, susirgimas priskiriamas „psichosomatinių susirgimų“ kategorijai. Paciento sąmonėn prasiskverbia išvada „ gydytojas pasakė, kad visa tai mano galvoje“. Nėra nieko ypatingo tame, kad tokia susirgimo klasifikacija sukelia pacientui pasipiktinimą, nes jis įsitikinęs, kad gydytojas laiko jį apgaviku. Kaip nebūtų gaila, bet dažnai taip yra, nes gydytojas įsitikinęs, kad fiziniai simptomai pacientui yra tarytum kažkokia psichologine priedanga.
  Jei modelis, kurį mes sukūrėme yra neteisingas, tai mes turime jį pakeisti geresniu. Savo knygoje aš rodau, kodėl įspėjanti medicina, kuri naudoja mitybą pagrindu savo terapijoje, turi tapti 21 amžiaus medicina. Nors tai palyginus paprastas modelis, bet grįstas gerai žinomais ir suprantamais mokslo duomenimis. Uždavinys toks, kad reikia rezultatus, gautus laboratorijose, įdiegti klinikoje. Įdiegimo procesas gali užsitęsti ilgus metus, jei gydytojai nepanorės ir negalės kvalifikuotai įvertinti paciento problemų ne tik iš susirgimo klinikos taško, bet taip pat iš biochemijos ir fiziologijos.
 Aš peržvelgiau mano asmeninį kaip gydytojo vystymąsi. Aš gavau išsilavinimą pačioje tradiciškiausioje ir griežčiausioje atmosferoje, žinomoje Londono ligoninėje, kur mane išmokė dirbti. Progresuodamas nuo šeimos gydytojo praktikos iki didelės amerikietiškos specializuotos klinikos, aš panirau į užburiantį biochemijos pasaulį. Būtent šiame procese aš pradėjau matyti žmogaus organizmą kaip biocheminę mašiną, kuri gali atstatinėti save, jei apsirūpins save mityboje pagal savo poreikius ir aptikau, kad šis principas panaudojamas prie visų susirgimų. Tūkstančiais skirtingų kelių aš bandžiau savo metodą ir tikiuosi, kad sukūriau programą, kuri duoda galimybę šitai perspektyvai tapti realybe.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (4)
 
Moterims, ir ne tik...
2012.05.22 HomoSanitus / mis pis
tąvakar, visai nejučiomis, pakėliau   akis  į     tamsą ir    netikėtai                  ją - išvydau joje  nebuvo nieko  labiau už ją pačią, tik  ji  viena,  vienui viena - švelnybių              švelnybė tirščiausia jon    neištiesi   -       rankų, jos nepašauksi                 ir neprakalbinsi, ji   gosli  lyg  visų     moterų moteris, aprėpčių       aprėptis,     ...
Sveikata per verslo prizmę
2012.02.15 HomoSanitus / Age
Mes savo vaikus mokome Pitagoro teoremos, nors tik nedidelės dalies gyvenime ji bus kasdien reikalinga. Mes savo vaikų visai nemokome savęs pažinimo bei pajautimo, nors šie dalykai gyvenime yra patys svarbiausi. Gyvename visuomenėje, kurioje nori ar nenori, bet beveik visi esame priversti būti verslininkais, nes turime pirkti... – maistą. Jo pirkimas – tai sandėris tarp pardavėjo ir pirkėjo, ir šis kasdienis keleto dešimčių litų mažytis sandėris dažnai yra kur kas svarbesnis, nei tie milijonus kraunantys, kurie sudaromi prabangiuose ofisuose. Parduotuvė ar turgus mums siūlo  ir mes  perkame. Arba neperkame. Bet dažniausiai perkame, nes esame kūno  fiziologijos verčiami laikas nuo laiko valgyti. Jų maistas – mūsų pinigai. Parduodu – perku. Ar geri verslininkai esame šiame nuolatiniame ir...
 
Žvilgsnis iš anapus
2012.02.14 HomoSanitus /
Jei  turite benzinu varomą automobilį, kokį kurą pilate į degalų baką? O jei turite dyzelinu varomą – tada kokį pilate? O bandėte pilti kitokį, nei reikia? O gal turėjote norą pilti kitokį? O gal toks noras buvo, ir Jūs net kreipėtės į automobilių  meistrus, kad patartų, ką reikėtų įpilti į benziną, kad jį būtų galima pilti į dyzelinu varomo  automobilio degalų baką, ar į dyzeliną, kad jį būtų galima pilti į benzinu varomą automobilį? Neeee???!!!! Jūs niekada taip nesielgėte? Deja... –Aš žinau, kad negaliu valgyti blynų, bet gi va... Aš labai negerai jaučiuosi, duokite man ko nors nuo skrandžio. –Norėčiau stipresnių vaistų nuo refliukso. Kažkokius gėriau, bet nelabai padėjo, duokite, tik labai stiprių. Aš žinau, man kenkia visi desertai, bet ar gali jų atsisakyti? Ne, ne,...
Richard Dawkins: žmogaus kūnas
2012.02.06 HomoSanitus /
Richard Dawkins - medicinos daktaras, evoliucinis biologas. Visame kūne, visos dalys suprojektuotos pagal kompromiso taisykles. Ar žmogaus kūnas - mašina? Ne, nes mašinos gaminamos identiškos šablonui. Nėra normalaus genomo - tik genai - ir atrankos metu atrenkami tinkamiausi. Organizme yra bakterijos ir jos dauginasi bei vystosi labai greitai, kaip mūsų organizmas gali būti atsparus, jei jis lėtas? Mūsų imuninė sistema kovoja ir turi atminti. Genų atranka veikia panašiai kaip stiklainis pilnas smulkių monetų - išimant tik stambius centus, po kurio laiko lieka visiška smulkmė. Žmogaus akis - tobulumo pavyzdys. Ne tobuliausios akies, bet puikus pavyzdys, iliustruojantis, kodėl kūnas nėra "suprojektuotas" (designed). Akyje yra "akloji dėmė", kur nieko nesimato (beje, visi gyvūnai ją...
 
Dvi ligonių kategorijos
2012.01.15 HomoSanitus / Age
Ligonius visada galima suskirstyti į dvi kategorijas – tipiškus ir netipiškus. Tipiškas ligonis ateina pas gydytoją su nuostata: „Taaaip...ten aš buvau, tą aš jau išbandžiau, pabandysiu dabar nueiti pas šituos – o jeigu padės?!“ Ašis, apie kurią sukasi tipiško ligonio mintys – staiga arba o gal. Tai yra todėl, kad tipiškas ligonis mažai arba visai nesidomi savo būsenos priežastimi. Jį šimtą kartų labiau domina atsakymas į klausimą „Ir ką dabar daryti?“. O tai, savo ruožtu, yra todėl, kad tipiškas ligonis visa savo esybe tikisi išlaikyti nepaliestą tą patį gyvenimo būdą, tą žudančių įpročių, įsitikinimų ir mentalinių nuostatų rinkinį, kurie ir padarė jį ligoniu. Šūksniukai iš serijos „Oi, nu...
Kimatika
2011.12.23 HomoSanitus / Age
Kimatika – tai mokslas apie formas kuriančias bangų savybes. Kimatika tiria bangų savybes, Šį terminą pirmą kartą pavartojo šveicarų mokslininkas Hans Jenny (graikų kalboje „kyma“ - banga). Pirmą kartą fotojuostelėje mokslininkas užfiksavo garso bangos poveikį įvairios kilmės medžiagoms – smėliui, vandeniui, moliui, kurios pabertos ant plieno plokštelės, veikiamos įvairaus dažnio virpesių, sudarydavo tvarkingą piešinį. Piešinio vaizdai priklausė nuo bangos dažnio – kuo aukštesnio dažnio banga, tuo sudėtingesnis piešinys, gautas garso bangų poveikyje. Anglų kalba: Rusų kalba:
 
Kodėl ligų daugėja ir jos sunkėja
2011.12.22 HomoSanitus / Age
Klausimas, kuris kartais suskamba dar nepraradusio  blaivesnio mąstymo dovaną galvoje: „Kodėl susirgimai sunkėja ir jų daugėja? Atsakymas būtų toks      Pagrindinės priežastys, dėl kurių susirgimai nestovi ties kažkokia riba, o auga, yra sekančios: Maistinės     Preparatų iš vaistinės vartojimas     Cheminiai priedai maiste ir gėrimuose, suteikiantys reikiamą „skonį“ ir savybes.     Transformuoti riebalai ir cukraus perteklius.     Vartojimas maistui produktų, kuriuose yra mielės. Aplinkos ir technologinės     Visur prasiskverbiantys technogeninės kilmės elektromagnetiniai laukai (ypatingai pavojingos mobilaus ryšio sistemos).     Automobilių išmetamos dujos, kuriose yra kancerogenai...
Laikai nauji, o dainos senos
2011.09.12 HomoSanitus /
Paracelsą galite pakeisti Revici, Kochu, Samochotskiu....ir kitais genialiais žmonėmis. Niekas nuo to nepasikeis. Tik dekoracijos dabar modernesnės...  Vaizdas filme nėra toks svarbus – esmė yra tekste.
 
Ką rinktis – ketinimą ar norą?
2011.05.02 HomoSanitus / Age
Tie, kam teko užsiiminėti kulkinio šaudymo sportu, žino, jog yra pratimas, kurio metu šaudoma gulomis. Jį atliekant, šautuvo padėtis būna pakankamai stabili, ir taikinio, skirtingai nei šaudant stačiomis, „gaudyti“ nereikia. Tereikia tiksliai nukreipti šautuvo taikiklį į taikinį ir iš lėto, sustabdžius kvėpavimą, švelniai nuspausti gaiduką, ir, jei šoviniai kokybiški bei nėra vėjo, šūviai visi bus centre. Tačiau tereikia nuspaudžiant įsileisti į save mažytę mintelę „O gal nebus centre?“ ir, nors akis rodys, jog taikiklis įprastoje vietoje, o pirštas atlikinės lyg ir tą patį veiksmą, šūvis bus ne į centrą. Gulomis taikliai šaudo ne tie, kurių akis taikli ar tvirta ranka, bet tie, kurie sugeba viso pratimo metu neįsileisti į save...
Mėsėdžiams pasninkas būtinas
2011.04.22 HomoSanitus / Age
Ar ne keistai atrodo gausiai parduotuvės vežimaitį prisikrovusiam maisto produktų dabartinių laikų žmogui liesas senuolis, kuris pergyveno badmečio, tremčių laikus ir sulaukė garbaus devyniasdešimtmečio  amžiaus. Visi gerai žinom kiek pragyveno, pavyzdžiui, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras J.Urbšys. Skaitant jo, tremtinio gyvenimo istoriją, nejučiomis mintin atkeliauja klaustukas – kaip gi čia gaunasi, juk nei normalaus maisto, nei tuo labiau vitaminų ar papildų, kai jų labiausiai reikėjo, negavo, o pergyveno ne vieną?  Matyt organizmui lygiai taip pat svarbu laikas nuo laiko maisto visai negauti,  ir ypač, jei žmogus yra mėsėdis. Jei žvelgsime į patį geriausią mokytoją – gamtą, tai joje pamatysime, kad visi gyvūnai periodiškai neturi maisto. Šiaurėje maisto sumažėja žiemą,...
 
Liktarna pakliuvusiam tunelin
2011.04.16 HomoSanitus / Age
Tik tas, kas žino labai daug, supranta, jog žino pakankamai mažai. Dažnas skaitytojas komentaruose klausia apie vieną ar kitą ligą ar negalavimą, prašo tai paanalizuoti detaliau. Toks prašymas   yra neteisingas savo esme, nes ligų žmogaus gyvenime iš tikro nėra. Tėra medžiagų apykaitos sutrikimai, dar kitaip sakant – disbalansai, yra įgimti organizmo ypatumai ir dar yra traumos. Traumos gali būti tiek fizinės, tiek psichinės. Abiem atvejais organizme tai pasireiškia irgi medžiagų apykaitos sutrikimu. Sutrikimų klasifikavimas į ligas pagal simptomų pasireiškimus yra neteisingas. Organizme esantis vienas ir toks pats sutrikimas gali pasireikšti  skirtingomis ligomis. Pavyzdžiui, jei organizme trūksta kokios nors aminorūgšties ir ląstelė negali pastatyti savo specifinio baltyminio...
Ex post facto
2011.03.24 HomoSanitus / Donatas T
Po sunkios darbo savaitės, sėdėdamas prie TV ir žiūrėdamas kakadu, švenčiau sekmadienį. Bejunginėjant kanalus, dėmesį patraukė nacionalinio transliuotojo laidos apie sveikatą „Pulsas“ rodyta istorija apie ką tik gimusią mergaitę, kuriai buvo atlikta operacija, ištaisiusi kompleksinę įgimtą širdies ydą. LTV „Pulsas“ 2011 03 06 Be abejo, mažylės tėvams šis įvykis atrodo kaip pats didžiausias gyvenimo stebuklas, medikams – didelė chirurgijos mokslo pergalė, o plačiajai visuomenei – tai humanizmo ir techninės pažangos triumfas, įkvepiantis pavyzdys, neleidžiantis suabejoti mūsų civilizacijos pasirinkto kelio tiesumu ir moralumu. Tačiau kokia bus šios mergaitės gyvenimo kokybė? Ko gero, ji niekada negyvens pilnavertiškai: operaciją lydės operacija, tyrimas keis...
 
Mūsų rankos
2011.01.11 HomoSanitus / Rūta S.
Prie vaistinės yra nedidelė ambulatorija. Girdžiu, kaip seselė (dabar slaugytoja) dejuoja, kad labai daug žmonių, kad daug lėtinėmis ligomis sergančių kreipėsi norėdami išsirašyti vaistus. Neiškenčiu: –Jūs labai blogai dirbate, nes jei dirbtumėte gerai, visi jūsų pacientai būtų sveiki. –Tu taip garsiai nekalbėk, nes tada vaistinė subankrutuos ir tave atleis iš darbo, - pasigirsta balsas iš gydytojos kabineto..... Susiimu ranka už burnos ir tyliai pėdinu į „savo teritoriją“. Dirbti. Kad nesubankrutuotų ir neatleistų. Valgyti tai norisi. Prieš mane jaunas dailus vyras. Tiesia man kompensuojamų vaistų receptų knygelę. Atsiverčiu. –Na va,  - išsprūsta man. –O taip, - atitaria jis. –Toks jaunas ir tokia liga. –Taip. Knygelėje matau –...
Tyliausia metų aušra
2011.01.02 HomoSanitus / Age
Sausio pirmoji. Už lango ramiausias metų rytas. Telefonas voliojasi visas sutinęs, vakarykščių šviežių žinučių su šventiniais pasveikinimais ir palinkėjimais prisirijęs. Skaitinėju jas ir mąstau. Kodėl žmonės man linki sveikatos? Juk aš jos turiu pakankamai. Kodėl žmonės man linki pinigų? Juk aš jų turiu tiek, kiek man reikia tam, kad normaliai gyventi. Kodėl jie linki man laimės? Išeitų, kad aš jos neturiu. Kodėl, jei man kažko trūksta, susvaigę nuo masinės psichozės, linki tik vieną naktį metuose? Ar dėl to, kad kažkam šovė į galvą paskelbti, jog ši naktis stebuklinga ir mano, jog aš esu savo smegenų sugebėjimais vis dar arba jau vaikas? Mes visi esame „pasodinti ant adatos“. Badomės be atvangos patys ir mokome to amato savo vaikus. Skirtumas gal tik tas, kad...
 
Ar padarys žmogų laimingesniu jo skrydis į Marsą?
2010.09.24 HomoSanitus / Age
Medikams gerai žinoma, kad jeigu žmogus ilgą laiką, o dar blogiau – nuo vaikystės nenaudojo kokios nors savo galvos smegenų dalies, tai ji negrįžtamai praranda savo funkcinius gebėjimus ir atrofuojasi. Pavyzdžiui, jei žmogus buvo aklas nuo vaikystės, tai jam suaugus ir atstatant regėjimą suaugusiam (o tokie atvejai medicinoje žinomi) negalima pilnai atstatyti regėjimo funkcijos. Toks žmogus taip ir neišmoks piešti tai, ką pamato, bet  mokės nupiešti tik  tai, ką apčiupinės pirštais. Tipiškas pavyzdys iš medicinos praktikos: buvusio nuo vaikystės aklo paciento, kuriam atstatytas regėjimas suaugusiame amžiuje, paprašė nupiešti savo namą. Jis jį nupiešė, bet... tik iki to aukščio, iki kurio jis galėjo pasiekti pirštais ir apčiupinėti. To, kas buvo...
Ar galima išgyti ir gerai jaustis nieko nedarant?
2010.01.22 HomoSanitus / Age
Galima. Bet tik vienu atveju – jei jūsų pusbrolis yra ...  Dievas. Ar sunku išmokti vaikščioti ant dviejų kojų? Prisiminkite kiek gūzų ir mėlynių lydėjo šį jūsų kadaise praeitą procesą. O kalbėti? Kiek šveplavote ir gargaliavote tik jums vienam tuomet  suprantamus garsus? Bet išmokote. Išmokote, nes labai to norėjote. Ir to labai atkakliai siekėte. Griuvote, kėlėtės ir vėl bandėte. Veblenote tol, kol liežuvis išmoko paklusti jūsų norams. Ir taip, kol supratote kaip tai daroma. Aš noriu vaikščioti, bet nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane. Aš noriu mokėti kitą kalbą, bet nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane. Aš noriu būti sveikas, tačiau nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane....
 
Medicinos eretiko išpažintis
2009.12.11 HomoSanitus / R.S.Mendelsohn
Robertas S. Mendelsonas (926-1988), žymus Amerikos pediatras, gimė Čikagoje. Medicinos gydytojo laipsnį gavo baigęs 1951 metais Čikagos universitetą. Žymus savo radikaliu požiūriu į mediciną. Ypatingai kritikavo pediatrinę praktiką, vakcinavimą, akušeriją, gydytojus-vyrus, dirbančius akušerijoje. Pasisakė prieš koronarinių arterijų šuntavimą, reguliarias krūtinės  apžiūras moterims   rentgenu, siekiant  išsiaiškinti vėžinius krūties susirgimus. 20 metų dėstytojavo Šiaurės-Vakarų universitete medicinos fakultete, tiek pat metų buvo asocijuotu pediatrijos, visuomenės sveikatos ir profilaktikos medicinos profesoriumi Iljinojaus universitete. 1980 pradžioje buvo Nacionalinės sveikatos federacijos prezidentu. Vadovavo Iljinojaus valstijos Medicinos licencijavimo komitetui. Aktyviai...
Devyni amatai , o dešimtas ...sotis
2009.06.03 HomoSanitus / Age
Kai žvilgsnį domina tik kokia nors viena siaura  sritis,  į ją gilinantis - akis nebetreniruojama. Ilgainiui ji jau aplinkos nebemato – tam jai reikia akinių. „1920 metų pradžioje filosofas K.D.Broudas įvedė terminą „netikėtos savybės“... kurios pasireiškia tik esant tam tikro lygio sudėtingumui, bet neegzistuoja esant žemesniam sudėtingumo lygiui. Biologų  iškeltos idėjos ... sudarė sąlygas atsirasti naujam mąstymui – sisteminiam mąstymui, besiremiančiam ryšiais, santykiais, kontekstu. Sisteminio mąstymo požiūriu, esminėmis organizmo, arba gyvos sistemos,  savybėmis yra visumos savybės, kurių neturi nė viena atskirai paimta jo sudėtinė dalis. Didžiausiu šoku XX amžiaus mokslui tapo faktas, kad negalima sistemos  suprasti analizės pagalba. Dalių savybės...
 
Sveikas gyvenimo būdas
2008.10.25 HomoSanitus / Age
Pasaulis yra nuolatiniame kitime. Pirminė to priežastis -  nuolatinė visatos pulsacija ir plėtimasis. Dėl šios priežasties visa gyvybė irgi kinta ir, norėdama kuo ilgiau išlikti laike, ji turi kuo geriau prisitaikyti prie aplinkos. Gyvūnai tą tik ir tedaro – prisitaiko prie aplinkos. Mes gi, civilizuotieji žmonės, iš paskutiniųjų stengiamės ne patys keistis, bet pakeisti gyvenamą aplinką ir pritaikyti ją savo reikmėms. Sangrąžinės dalelytės „si“ mums nereikia. Mes ją pametėm bevystydami savo civilizaciją. Tik ar ilgam? Juk keisdami aplinką taip iki galo ir nepažinę visų jos kitimo dėsnių bei ryšių, elgiamės labai neapdairiai. Tai tolygu bandymams neutralizuoti sprogmenį, iki galo nežinant jo veikimo principo. Blogiausia, kad to iš tikro jau įvykusio sprogimo nelabai kas nori matyti ir jį...
Žmogus, gebėjęs sėkmingai operuoti purve
2008.09.09 HomoSanitus / Age
Aleksandras S. Samochotskis gimė Odesoje, 1890 metais ir pragyveno 96 metus. Vien šis faktas vertas pagarbos, nes Odesos gyventojų gyvenimo trukmė viena trumpiausių buvusioje TSRS teritorijoje. A.Samochotskis baigė Odesos universiteto medicinos fakultetą ir pirmojo pasaulinio karo metu dirbo chirurgu fronte. Pirmuosius savo atradimus gydytojas padarė sunkiose apkasų sąlygose, kur tradicinė medicina buvo bejėgė prieš visiškai antisanitarines darbo salygas, gangreną ir sepsį. Būtent ten, visiškai nesteriliose sąlygose, A.Samochotskis atrado, kad, esant tam tikrom aplinkybėm, žmones galima operuoti ir tranšėjų purve, neplautomis rankomis, purvinu nesteriliu instrumentu, tuo pačiu išvengiant kokių nors didelių komplikacijų pacientų sveikatai. Dauguma gydytojo pacientų ne tik išgyvendavo, bet ir...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Sveikas žmogus alkoholį vartoja, kad būtų gera, alkoholikas - kad nebūtų bloga.
Liaudies išmintis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės